Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51301) koncsik válasza csubuka (#51292) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Bosch 10 év motorgari vezetékes porszívókra
Mi is 20 alatt vettük, ár-érték jó.

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#51302) yanna válasza yanna (#51299) üzenetére


yanna
őstag

Szerte-szét szedtem, semmi rendellenes, szinte biztos hogy a gumi fáradt el. Holnap szaki keresés... :O

[ Szerkesztve ]

(#51303) kicsi kecske


kicsi kecske
tag

Sziasztok!
Porszívót vennénk a feleségemékhez egy szépségszalonba.
Fodrász most épp nincs viszont van 3 körmös, ami rengeteg finom port eredményez. De néha megfordul 1-2 kutya is a szalonban valamint ha visszajön a fodrász a szülési szabiról akkor újra hajgombolyagok is lesznek.
Ezek tekintetében ár/érték arányban melyik porszívót ajánljátok? Gondolom a megoldás mindenképp porzsákos lesz, a kérdés már csak az, hogy ilyen 30-40-50es kategóriába mi a best buy ezen a téren?

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#51304) koxx válasza kicsi kecske (#51303) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A fentebb kitargyalt miele c1 vagy elux.

(#51305) kicsi kecske válasza koxx (#51304) üzenetére


kicsi kecske
tag

Köszi!

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#51306) Lokids


Lokids
addikt

Sziasztok!
Szerintetek érdemes lehet Medion márkájú mosógépet venni az Aldiban?
8kg, A+++, 1400 fordulatos centri. És mindezt 90K-ért. 3 év garival.
erősen gondolkodom rajta. Gondolom csodák nincsenek, de hasonló tulajdonsággal egy samsung 115K.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#51307) Gömbike válasza Lokids (#51306) üzenetére


Gömbike
senior tag

Már a 3 év garancia miatt is megéri.

Ennyi pénzért ilyen erős centrivel nincs másik gép.

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#51308) Degeczi válasza Gömbike (#51307) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mondjuk pont a garanciának itt nem árt utánanézni, mert a linkelt oldalon szereplő garlevél nem említ országos hálózatot, csak egy törökbálinti szervízpontot jelöl meg ahová be lehet küldeni - ami mosógépnél nem vmi vicces...

(#51309) asdf_ válasza Lokids (#51306) üzenetére


asdf_
veterán

Ez kb. tutira egy Beko, ezért ne Samsungot, hanem Bekot nézz ebben az árkategóriában és azzal hasonlítsd össze.

(#51310) asdf_ válasza Degeczi (#51308) üzenetére


asdf_
veterán

Nem kell beküldeni, 10 kilónál nehezebb és beépített cuccnál a szerviz jön, ha fuvarozni kell, a szerviz fuvaroz. Hogy a cég Epson nyomtatókkal foglalkozik amúgy évtizedek óta, nem mosógépekkel, az lehet, jobban aggasztana.

(#51311) ribarszki válasza Lokids (#51306) üzenetére


ribarszki
őstag

Én is nézegettem. Ha nem vettem volna Mielet 1éve, simán bevállalnám.

(#51312) Lokids válasza asdf_ (#51309) üzenetére


Lokids
addikt

Én is erre gondoltam. Nézegettem hasonló adatokkal rendelkező mosógépet más gyártóktól, de egyik se nézett így ki.
Mondjuk az 1400-as centi a papírja szerint csak 1330.
Átlagos energiafogyasztás (kWh/év)**155
Átlagos vízfogyasztás (l/év)**10224
Centrifugálás hatékonysági osztálya B
Mosás hatékonysági osztálya A

Amúgy a centri hatásfoka hogyhogy csak B? Ezt furcsállom. ekkora fordulatnál már illene A-t hozni.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#51313) Lokids válasza asdf_ (#51310) üzenetére


Lokids
addikt

Aldiban azt mondták, hogy hozzájuk kell visszavinni a mosógépet probléma esetén, nem szerelő jön ki!!!

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#51314) ribarszki válasza Lokids (#51312) üzenetére


ribarszki
őstag

Ezt a hatékonysági osztályzást ne vedd figyelembe. A porszívóknál hála Istennek már eltörölték!

[ Szerkesztve ]

(#51315) asdf_ válasza Lokids (#51313) üzenetére


asdf_
veterán

Lényegtelen mit mind az Aldi, jogszabály szerint 10 kilónál nagyobb tartós fogyasztási cikket a szerviz javít az üzemelés helyén, vagy onnan az eladó/szerviz szállítja el. Bármely ettől eltérő kikötés automatikusan semmis, a jogszabály erősebb, nem az Aldi.

[ Szerkesztve ]

(#51316) Degeczi válasza asdf_ (#51310) üzenetére


Degeczi
nagyúr

De ha nincs országos hálózatuk, az egyetlen törökbálinti központból indul a szerelő mindenhová? Ha meg nincs is házhoz kiszálló szerelő, csak begyűjtőautó, akkor pláne (valszeg hetekre kiesik)
Szóval lehet (valószínű is), h eleget tesznek a jogszabélyi kötelezettségüknek, de ettől még aggasztó ez, ezért kellene utánanézni hogyan is megy náluk a gyakorlatban.

[ Szerkesztve ]

(#51317) peppe79 válasza Lokids (#51313) üzenetére


peppe79
senior tag

Ne foglalkozz azzal, amit az Aldiban mondtak, sok dolgozó sajnos teljesen felkészületlen. Lehet, hogy az illető előtte évekig a paprikaföldeken dolgozott, és lövése nincs a jogszabályokról. Nem bántásból írom, sajnos ez a valóság (épp elég hosszú időt eltöltöttem a multiknál, hogy tudjam, kiket alkalmaznak, és mire számíthat az ember).

Egyébként, az Aldi jótállási jegyében is fel van tüntetve:

"A jogszabály alapján kötelező jótállás alá eső fogyasztási cikkek esetén, ha az adott fogyasztási cikk rögzített bekötésű, ill. 10 kg-nál súlyosabb, vagy tömegközlekedési eszközön kézi csomagként nem szállítható, a fogyasztási cikket az üzemeltetés helyén kell megjavítani. Ha a kijavítás az üzemeltetés helyén nem végezhető el, a le- és felszerelésről, valamint az el- és visszaszállításról vállalkozásunk, vagy - a javítószolgálatnál közvetlenül érvényesített kijavítás iránti igény esetén - a javítószolgálat gondoskodik"

(#51318) asdf_ válasza Degeczi (#51316) üzenetére


asdf_
veterán

Abból, hogy egyetlenegy cím és egyetlenegy telefonszám van megadva, mi alapon sikerül eljutni ara, hogy nincs országos szervizhálózat? :U Egy helyen lehet bejelenteni és ők koordinálják a szervizeseiket/alvállalkozóikat, nem vásárlói alapjog a körzetii szervizes nevének, címének és telefonszámának ismerete. Attól mert nincs húsz név meg húsz telefonszám az még nem azt jelenti, hogy budaörsről szervizelnek mindent (és ha egy kicsi logika szorult az emberbe, amint elgondolkozik ezen, elég hamar bekattan, higy ezt így lehetetlen is lenne).
Te bejelented, ők felveszik, egy szervizes meg felbukkan nálad. Hogy ő kifiaborja, ahhoz neked semmi közöd és semmi dolgod nincs vele. A gépedet kell megjavítania, meg kitöltenie a garjegyet.

[ Szerkesztve ]

(#51319) Lokids


Lokids
addikt

Akkor szerintem bevállalom azt a mosógépet.

Amúgy lesz Aldiban porszívó is 24 ezerért (még mindig nem vettem, de lassan már muszáj lesz). Szerintetek mennyire lehet jó. Itt is 3 év gari van.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#51320) ribarszki válasza Lokids (#51319) üzenetére


ribarszki
őstag

Azt a porszívót viszont ne!

(#51321) Lokids válasza ribarszki (#51320) üzenetére


Lokids
addikt

Valami indok is? Mert ugye én csak papíron látom mint laikus. ami oda van írva az alapján nem rossz.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#51322) Lauda válasza Lokids (#51321) üzenetére


Lauda
félisten

Porzsákos porszívót néznék inkább.

(#51323) ribarszki válasza Lokids (#51321) üzenetére


ribarszki
őstag

Zsáknélküli. És az a Dysonon kívül kerülendő kategória. Zsákosat nézz.

(#51324) peestike


peestike
senior tag

Összefoglalót megnéztem, keresőt használtam, okosabb nem lettem, ezért kérdeznék. Milyen mosogatógép lenne ajánlott?
12 terítéktől felfelé, szabadon álló, inkább fehér, mint inox, 100-120 ezer huf lenne a keret.
Tudnátok tippeket adni?
Köszönöm!

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#51325) Vesa


Vesa
veterán

Üdv,

Mosógépet vennék mert a régi döglődik. Melyik/milyen típus ajánlott mostanában?
Elöltöltős, legalább 7kg-ot mosni képes szerkezetet keresek, olyan. 110-140k körül.
LG Direct Drive-ról jókat hallok, de kb. ennyit értek ehhez.

A tudomány a valóság költészete!

(#51326) ribarszki válasza Vesa (#51325) üzenetére


ribarszki
őstag

Lg DD nagyon jó választás!

(#51327) pjen válasza ribarszki (#51326) üzenetére


pjen
félisten

+1 :)

(#51328) farkas-j


farkas-j
őstag

Köszönöm mindenkinek a porszívó választással kapcsolatos észrevételeit! Elsőre 2 típus jött számításba a Dyson Cinetic Big Ball Absolute 2 és a Miele Complete C3 Cat&Dog PowerLine - SGEF4. A Miele Complete C3 Electro EcoLine - SGFP3 tetszett igazán az elektromos keféje miatt, de 200kFt-ot nem adok porszívóért akármilyen jó az elektromos kefe. Aztán a nagy elmélkedés közepette ribarszki fórumtárs felhívta a figyelmemet az általam nem ismert Sebo márkára. Ezt külön köszönöm neki! :R
Végigbújtam a teszteket, összehasonlításokat, Youtube videókat, és elsőre a Dyson esett ki. Aztán minél több tesztet, összehasonlítást és videót néztem meg, minden érv és a számomra fontos tulajdonság, és persze a tudás/ár a Sebo Airbelt K3 Premium porszívó mellett szólt. Minőségi darab, brutál jó hatásfok, elektromos kefe, még éppen elfogadható ár (60eFt-al olcsóbb mint az elektromos kefés Miele Complette), 4 év garancia, 2 hét kockázatmentes kipróbálási lehetőség stb. Végül ma megrendeltem. Majd írok róla pár sort ha megérkezik és használatba vettem.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#51329) Lokids válasza farkas-j (#51328) üzenetére


Lokids
addikt

Jesszus, mi a fenét tud ez ennyiért? Már ipari porszívót is kapni bőven ennyiért. Egy szaros magánlakásba minek? valahogy még a 40 ezret is sajnálom egy szaros porszívóra. :P

[ Szerkesztve ]

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#51330) Cyrin válasza Lokids (#51329) üzenetére


Cyrin
addikt

Magától kitakarít. Sebo Arbeit ;]

(#51331) farkas-j válasza Lokids (#51329) üzenetére


farkas-j
őstag

Jesszus, mi a fenét tud ez ennyiért?
Kitűnően szívja a port, koszt, még a szőnyegekből is olyan szinten, amit kevés porszívó tud.
Már ipari porszívót is kapni bőven ennyiért.
Ez majdhogynem az a kategória.
Egy szaros magánlakásba minek?
Azt nem tudom hogy szaros lakásba minek mert oda inkább vasvilla és lapát kell, de nálunk arra kell, hogy pl. a szőnyegeket is kifogástalan tisztaságúra kiporszívózza. ;]
valahogy még a 40 ezret is sajnálom egy szaros porszívóra.
Szaros porszívóra még 5Ft-ot is sajnálnék! ;] Autóból is olyat vettem ami az igényeimet minimális kompromisszummal de kielégíti és jóval 5 milla alatt volt. A 2,5 millás fapados Dacia tényleg nagyon jó, ugyanoda elvisz mint bármelyik drágább típus, de az én igényeimnek mégsem felelt meg. Az ízlések, pofonok és az igények különbözőek!

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#51332) koxx válasza Lokids (#51329) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ipari porszivo nem valo lakasba.

(#51333) Lokids válasza farkas-j (#51331) üzenetére


Lokids
addikt

Autóra én se sajnálom a milliókat, de egy porszívóra? Elhiszem, hogy van az az arannyal futtatott luxuscucc, ami drága. Mondjuk én egy telefonra is sajnálom kiadni a 100K-t, mások meg mindig a legújabb iPhonnal rohangálnak. Hiába engedhetem meg én is. Valahogy az ingerküszöb nem ott van. Az én fejemben egy porszívó 10-15K, egy vasaló 3-5K. Pl mikor kollégák mondták, hogy vettek Nespressot 40-ért, leesett az állam. Kávéfőző van már 4ezerért is. Oké, hogy nem ugyanaz.
Tudom rosszul vagyok összerakva. :D

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#51334) koxx válasza Lokids (#51333) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

4ezres kavefozo, na az pont nem jo semmire. De izlesek es pofonok. Nem mindenki igenyes ezekre a dolgokra, van akinek megfelel a 120 forintos sarkany sor is masnak meg a 2000 forintos.
Gondolom az autodra is 20ezer km-t futott gumikat veszel mert olcsobb.

(#51335) Lokids válasza koxx (#51334) üzenetére


Lokids
addikt

Pont ellenkezőleg. Autóra csak és kizárólag új és prémiumkategóriásat veszek (jelenleg Michelin Pilot Sport 4). 200K egy sett, de nem érdekel. Sörből/borból is csak a minőségit, bár azt ritkán iszom. Gépemen csak a ház 60K és az a legolcsóbb eleme. Mint mondtad, mások az igények.

[ Szerkesztve ]

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#51336) Elemental válasza Lokids (#51329) üzenetére


Elemental
addikt

Hát, én elég sokat költöttem porszívóra.
55 miele c2 parquet három éve.
96 styj02ym robotporszívó egy hete.
Most tervezek venni ezek mellé roidmi f8-at.

[ Szerkesztve ]

(#51337) Vesa válasza Lokids (#51335) üzenetére


Vesa
veterán

AKkor számodra ezek a fontosak, értjük, de mások számára pedig éppen olyan marhaságnak tűnhet, hogy minek egy PC házra 60k-t költeni! Meg kéne már érteni, hogy ne magunkból képezzük le a világot és elfogadni azt, hogy a másik embernek mások a prioritásai!

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#51338) Lauda válasza Vesa (#51337) üzenetére


Lauda
félisten

Az emberek többsége nem fogadja el, hogy az ő világán kívül létezik másik világ is.

(#51339) Fr3eWar válasza Elemental (#51336) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Hasonló cipőbe járok
Van egy Miele C3 parquet
egy Roborock S50
Meg garázstakarításra egyéb koszos szemétre egy ipari Metabo itthon
És nagyon kacsingatok egy Dyson V11-felé :D

(#51340) BBéci válasza Vesa (#51337) üzenetére


BBéci
titán

Egyetértek és hozzáteszem, a 3-5000 forintos és a 25000-es vasalók közötti használati, funkcióbeli különbség nem prioritás kérdése. Aki mindkét kategóriájút használt már, az tudja.
Említhetném a 4000 forintos kávéfőzőt, amiből mosogatólé folyik ki, de ízlés dolga, hogy valakinek az a kedvence, vagy az igazi, olasz eszpresszó.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#51341) Lauda válasza BBéci (#51340) üzenetére


Lauda
félisten

Én például egy 5 ezer forintos kalifa kotyógos kávéját iszom, mert jobban ízlik, mint az elektromos kávéfőzők által főzött kávé. Ettől még semmi problémám nincs azzal, ha valaki a 300 ezres kávéfőzőjének a kávéját issza. ;)

(#51342) Elemental válasza Fr3eWar (#51339) üzenetére


Elemental
addikt

A dyson árát nem tudom elfogadni :) Viszont nagyon unom, hogy a szárítógép szösze, a robot portartálya, meg hirtelen valami kis dologhoz mindig elő kell rángatni a mielet. Roidmi remélem jó lesz erre.

(#51343) ribarszki válasza Fr3eWar (#51339) üzenetére


ribarszki
őstag

Pacsi! Miele C3, Roborock S50, Dyson V8. De most cserélem V11-re :U Én erre költök.. mindeki más.

(#51344) ribarszki válasza Elemental (#51342) üzenetére


ribarszki
őstag

Azt nem is lehet elfogadni. Becsukod a szemed és kifizeted, lehetőleg kártyával. :D Témyleg nincs rá épeszű magyarázat. Még az sem, hogy tényleg elképszetően jó gép. De mindenki másra költ. A Dyson is ilyen kategória.

[ Szerkesztve ]

(#51345) ribarszki válasza Lokids (#51333) üzenetére


ribarszki
őstag

Te porszívózol otthon? Te vasalsz? Mert ha te csinálnád, megértenéd, hogy minőségi műszaki ezközzel a munka is kényelmesebben, jobban megy.
Vettem egy X25ös Fiskars fejszét. Szívtam a fogam az ára miatt. Pedig sokkal régebb óta ilyet kellett volna venni, mert nem anyázás és idegeskedés a hasogatás vele. Na pont ilyen a drágább porszívó, vagy vasaló.

(#51346) Lokids válasza ribarszki (#51345) üzenetére


Lokids
addikt

A porszívó ~15 éves. Még a Quelle-ből. Nem tudom milyen márka. Akkor volt 18K azt hiszem. és bszott drága volt. De 1600W. Szív rendesen, csak a műanyag burkolat esik szét darabokra.
Vasaló Philips 4-5K volt. Hasonlóan 15 éves. Még mindig működik.
Nekem 2 porszívó ugyanúgy néz ki. Mindkettő szív. Nem néztem utána, így nem tudom, hogy a szívó teljesítményen kívül mi az ami indokolja az árkülönbséget. Mondjuk én azt se értem, hogyha már van tartályos porszívó, akkor miért létezik még mindig porzsákos (a porzsák környezetbarátabb, mint a műanyag tartály?).

Nem kötekedek, egyszerűen csak hülye vagyok a háztartási gépekhez.

[ Szerkesztve ]

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#51347) ribarszki válasza Lokids (#51346) üzenetére


ribarszki
őstag

A tartályos porszívó a Dysont leszámítva vakvágány. Az eldobható zsákos gépnél nincs higinékusabb, egyszerűbb, gyorsabb megoldás.

(#51348) pjen válasza Lokids (#51346) üzenetére


pjen
félisten

Szia,az a Quelle porszívó mostani áron hazai boltban 60K lenne.Az 1600W nem jelent semmit.Volt egy 15 éves Philips porszívonk,szintén 1600W.Pár hónapja meghalt.Vettünk egy Elux super silencet.700W és sokkal jobban szív.A tartályos porszívó szerintem azért nem terjedt el,mert jó poózsákost gyártani egyszerűbb,olcsóbb.Nekem van egy kb 15 éves anti allergén vízszűrős Samu porszívom.Akkor került annyiba,mint most egy alap Miele.

(#51349) Csigusz 1 válasza ribarszki (#51347) üzenetére


Csigusz 1
aktív tag

Azért ezt így nem mondanám!
Kb. 3 éve van nekünk egy ROWENTA Silence Force Cyclonic porzsák nélküli porszívónk.
Tökéletesen meg vagyunk elégedve vele, ez az eddigi legjobb gépünk.
Csendes, jól szív, a turbókefe nagyon jó a szőnyegekhez. Csak annyi van vele, hogy tisztán kell tartani.
Bár az elmúlt negyedévben már ritkán használjuk, mert beszereztünk egy Xiaomi első generációs robotporszívót, ami szinte tökéletesen helyettesíti.

My name is Biga... Csigabiga! :D

(#51350) qqzs válasza Elemental (#51342) üzenetére


qqzs
őstag

Te kiporszivozod a szaritogep szoszgyujtot meg a robot portartalyt? egy kezmuzdulattal kijon a szosz a robot port meg kiboritjuk kicsit megveregetjuk igy hasznlajuk ket eve

Eladó: GTS450

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.