Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51951) Degeczi válasza Winnie The P (#51944) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A fogyasztás hagyján, a teljesítményfölvételben igazán nagy a különbség, mert az harmada-negyede, így hagyományosat csak akkor célszerű venni, ha min. 25A elérhető, míg a kondenzációs egy 16A-es lakásban is elvan.

(#51952) mzso válasza Viszlát (#51929) üzenetére


mzso
veterán

Nem pocsékolja semmiért az áramot, az edény magától is megszárad. Esetleg kíméli az érzékenyebb dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#51953) arcsin válasza Winnie The P (#51950) üzenetére


arcsin
senior tag

Igen, ezzel kell egyetértenem, hogy mindenki azt vesz amit akar. Nekünk a bekukucskálós/ nem be kukucskálósra szűkült a kör a legvégén. Szerintem a használati útmutatót érdemes megnézni melyik mennyire illik bele a háztartásba programok alapján szárítógépből. Azt is érdemes megnézni hogy milyen a tisztítás, hány szűrő van. Nem árt sztem egy MediaMarkt vagy Euronics-es kört tenni hogy közelebbről megvizsgáljuk ezeket,, majd olcsóbban bárhonnan megrendelni. Mi pld konkrétan odamentünk a MM-ba, lenyitottuk a bal alsó kis reteszt, szivacsos szűrőt megnéztük, ugyanez az ajtónál is.
Végül egy Gorenje DE72/G lett a nyertesünk 126 ért 3 év garival, + 5 év garival (vmi 14 ezer ft volt UNION-hoz). Lehet egy sima Beko 5 év garival sem lett volna rossz csak nincs hangjelzés a program végén. (egyéni preferenciám)
A kondenzációs magasabb hőfokon szárítja a ruhákat pld, nekem ez miatt sem volt szimpi, meg hát van hogy megy a mosógép, mosogatógép, indukcios fözölap. Tartottunk attól hogy le fogja csapni a kismegszakitót ha úgy adódik. Vizsgaidőszakban könnyen elmaradt a mosás :P szóval volt hogy 4-5 adagot mostam+száritógépeztem egy nap. Nagyon jó kis masina, mi szeretjük. Nekem pld a gyűrődésmentesítő ami nagyon bejön. Van hogy néha elugrok boltba, és mire hazaérek sem szottyadnak össze a ruhák a szárítógépben hanem forgatja őket és nem kell vasalnom pld a pólók nagy részét. Ez egyedi igény volt, meg az is hogy legyen felfrissítő program. Az ablakosságra visszatérve, félig ablakos van, a kör másik fele a szürő. 2x nagyon érdekes volt belelátni a gépbe, de utána nem nagy dolog :U .

(#51954) Degeczi válasza Degeczi (#51951) üzenetére


Degeczi
nagyúr

(mármint a hőszivattyús, persze)

(#51955) L4mie


L4mie
veterán

Ezekből a Beko mosó - szárító gépéekből van olyan ami szett? mármint egymásra építhető valami kerettel?
weblapjukon nem igazán találtam ilyent.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#51956) pjen válasza L4mie (#51955) üzenetére


pjen
félisten

Vannak univerzális össze építő keretek,ha a Beko nak nincs gyári.Pont az MM ben láttam.

[ Szerkesztve ]

(#51957) Degeczi válasza L4mie (#51955) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Pl. ez az univerzális bevált Beko szárító alatt.

(#51958) Kowi84 válasza Degeczi (#51957) üzenetére


Kowi84
aktív tag

Ezzel egymásra lehet rakni a keskeny mosógépet és fölé a szárítót? Van valakinél így? Vagy a keskeny mosógépen nem áll meg a szárító?

(#51959) Kowi84 válasza Winnie The P (#51950) üzenetére


Kowi84
aktív tag

A hőszivattyúsokat ki kell vezetni a szabadba, ugye? Mert akinél ez nem megoldható ott nagyon nincs választás, marad a kondenzációs....

(#51960) pjen válasza Kowi84 (#51958) üzenetére


pjen
félisten

Keskeny mosóra,keskeny szárító való.Vagy csinálni kell keretet.

(#51961) flegga92 válasza Kowi84 (#51959) üzenetére


flegga92
senior tag

Nem kell kivezetni semmit, áram kell neki és mehet.

(#51962) Fr3eWar válasza peppe79 (#51941) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Műanyag ételhordónk nincsenek, mind üveg, de a fedele azoknak is műanyag, van IKEA-s, Luminarc, van valami B-betűs. A fedelek szárazok.
Nagyon sok IKEA-s gyerek pohár és gyerek tálka + tányér megy benne (3szett, azaz 18db mindenből, naponta a 2 és 4 éves ellő kb 4-6 tányért, 4 tálkát, 6 poharat)
Ezen kívül leginkább nagyobb méretű 30cm műanyag tálak kerülnek be sütemény alapanyag, tésztagyúrás, tojás-liszt-morzsa kombóval szennyezve.
Hetente kb 5x-6x megy a gép.

(#51963) Degeczi válasza Kowi84 (#51958) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A normál, kb. 60x60 gépekhez jó, bár a kommentek közt van, aki írja, h náluk jó 53 cm mélyhez is.

(#51964) L4mie


L4mie
veterán

szuper, köszönöm az infót :)

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#51965) arcsin válasza flegga92 (#51961) üzenetére


arcsin
senior tag

Használati útmutatót kell forgatni! Nekünk a hőszivattyúsnak csak leírták hogy mennyi helyet és merre kell hagyni, valamint ha akarom a kondenzvizet kivezethetem, de van beépített víztartálya.

(#51966) flegga92 válasza arcsin (#51965) üzenetére


flegga92
senior tag

Két oldalt és hátul valóban kell neki pici helyet hagyni. De a szabadba kivezetés az én értelmezésem szerint nem ezt jelenti, hanem egy csővel ki a lakásból. Valóban van olyan típus amit ki kell/lehet vezetni mint egy mobil klímát.
Konkrétan az én Bosch WTH85201BY leírásban két oldalt sem említi, hogy szabadon kéne hagyni, hátul meg a felső burkolat túllóg így nem tudod a falig benyomni. Egyedül a légbeömlő nyílást kell szabadon tartani.

(#51967) Degeczi válasza flegga92 (#51966) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ez a legrégebbi fajta, sima forrólevegős szárítógép, azt valóban ki kellett vezetni.
De se a kondenzációsat, se a hőszivattyúsat (amiről alább szó volt) nem is lehet, hiszen belül cirkulálják a levegőt.

(#51968) BBéci válasza Degeczi (#51967) üzenetére


BBéci
titán

Anyósomnak van olyan szárítógépe, ezer éves, General Electric gyártmányú és remekül működik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#51969) Viszlát válasza flegga92 (#51940) üzenetére


Viszlát
addikt

Ezért írtam, hogy gépfüggő lehet, mert például az enyémben, ha bentmarad egész éjszakára, akkor ahogy visszahűl a szárítás után a mosogatógép, lecsapódik a forró levegőben lévő nedvesség az edényekre. Eleinte próbáltam így is, de például az üvegeken meglátszik, hogy csíkokat hagy a lecsordogáló pára, no meg a használati utasításban egyébként említik is, hogy ne hagyjuk az edényeket hosszú ideig a gépben a program végeztével. Ezért aztán én beálltam arra, hogy időzítetve indítom el, hogy reggelre végezzen, így nincsenek páracsíkok egyáltalán.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#51970) Gömbike válasza Kowi84 (#51959) üzenetére


Gömbike
senior tag

Azok a légkivezetéses gépek.

A hőszivattyús is kondenzációs. Zárt rendszerű.

Légkivezetéses gépet már nem nagyon találni.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#51971) peppe79 válasza Fr3eWar (#51962) üzenetére


peppe79
senior tag

Nekünk van elég sok, tisztán műanyag éthordónk, műanyag keverőtálunk, chips-es tálkánk stb. 10-ből 8-9-cel az a gond, hogy fejjel lefelé fordítva, az aljuk homorú kiképzésű, így megül rajta a víz. Plusz valamelyiknek egész széles a pereme (például a kelesztőtálnak), azzal ugyanez a gond.

(#51972) Winnie The P válasza Kowi84 (#51959) üzenetére


Winnie The P
őstag

Ami nekünk van annak van belső víztartálya, ha szemből nézed bal felső sarok. De ha úgy van akkor rá lehet csatlakoztatni a kifolyóra is.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#51973) Degeczi válasza Winnie The P (#51972) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A "szabadba kivezetés"-t kérdezte, ami alatt nyilván a levegőt érti, hiszen a kondenzvizet nem oda engeded ki.

(#51974) Winnie The P válasza Degeczi (#51973) üzenetére


Winnie The P
őstag

Upsz, akkor valamit elnéztem.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#51975) promagus00


promagus00
tag

Sziasztok!

Edigitalon van 0% THM-el Beko GN-163130 X Side By Side hűtőszekrény, A++, Neo Frost, van valakinek tapasztalata?
Ajánlott a Beko, mint hűtő, vagy egyáltalán nem?
Előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés, és minden más: https://nemmukodik.hu/

(#51976) flash-


flash-
veterán

sziasztok!

gáztűzhely bekötésére csak akkor van extra garancia ha a cég embere szereli be.
egy ilyen beszerelés mennyibe kerül? (+még mondjuk az is van hogy máshnnan kell jönnie - 30-40 km-ről..)
illetve valaki azt mondja hogy bárki bekötheti aki olyan szerelő hogy ad pecsétet, valaki pedig ezt cáfolja..
nem tudom mi az igazság :( itt áll már 3 hónapja emiatt egy tüzhely :(

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#51977) BB9000 válasza updog (#51914) üzenetére


BB9000
senior tag

Az Electrolux gyárt olyan mosógépet, amit keresel. Itt van például ez: EW6S406W
595 mm széles és 420 mm mély.

(#51978) Degeczi válasza flash- (#51976) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Helytől függően 15-20e. Nálunk ősszel úgy volt 12e, h bekötnie sem kellett (mert fűtésszerelés miatt gázszerelő már bekötötte, de úgy nincs kiterjesztés, csak alap egy év), ezért asszem 5e-el lett kevesebb.
Ez lényegében a kiterjesztés árának tekinthető, nem a tényleges bekötés díja (az pár ezer lenne)

[ Szerkesztve ]

(#51979) BB9000 válasza tknof1871 (#51915) üzenetére


BB9000
senior tag

Turmixoknál a kések tengelyének excentrikus elhelyezkedése az egyenletesebb elkeveredés miatt lehet hasznos. Túl nagy jelentősége nincs. Ez ne legyen választási szempont! Inkább a fontos dolgok alapján válassz.

(#51980) szabog74 válasza promagus00 (#51975) üzenetére


szabog74
aktív tag

1 hete vettem meg ezt a Bekot. Nem tudok róla rosszat mondani. Ha a 43dB-es zaj nem zavar majd téged, akkor jó lehet. Nekem már sok lenne.

(#51981) Viszlát válasza BB9000 (#51977) üzenetére


Viszlát
addikt

Az kimaradt, hogy beépíthetőt keresett? :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#51982) Doky1988


Doky1988
senior tag

Sziasztok! Otthonra mi most a bestbuy porszívó? Karcher fele nézelődöm, de minden más ajánlatot is elfogadok :)

DokY | www.zsolti.hu

(#51983) koxx válasza Doky1988 (#51982) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Milyen árban, milyen típus, milyen felületre (parketta, szőnyeg, stb), hány négyzetméterre? Karchert csak garázsba v pincébe v lakásfelújításhoz.

(#51984) farkas-j válasza Doky1988 (#51982) üzenetére


farkas-j
őstag

Több bestbuy is van, csak nem mindegy milyen árfekvésre gondoltál, és nem írtad, hogy milyen körülmények közé kell (terület nagysága, padló típusa, szőnyegpadló stb).

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#51985) BB9000 válasza Viszlát (#51981) üzenetére


BB9000
senior tag

A "beépíthető" és a "szabadonálló" mosógépek közt az a különbség, hogy a "beépíthető" köré mindenképpen kell szekrény, mivel nem rendelkezik esztétikus külső burkolattal. Az általam ajánlott mosógép azon túl, hogy rendelkezik önálló külső burkolattal és szabadon is elhelyezhető, köré szekrény is építhető, tehát ez is "beépíthető".

[ Szerkesztve ]

(#51986) Doky1988 válasza koxx (#51983) üzenetére


Doky1988
senior tag

Ár ilyen 30-40ig, padlószőnyegre, típus normál porszívo.köszi

DokY | www.zsolti.hu

(#51987) Viszlát válasza BB9000 (#51985) üzenetére


Viszlát
addikt

Ócska szemantikai magyarázkodás helyett inkább olvashatnál figyelmesen:

(lakástakarék felhasználás miatt az is fontos lenne, hogy benne legyen a termék nevében hogy "beépíthető", az OTP az élő fába is beleköt).

Panel fürdőbe ekkora fér el, az ok az hogy a lakástakarékot el kell költeni, ahhoz meg beépíthetőnek kell lenni az eszköznek amit megveszek...

Tehát nem az a lényeg, hogy köré lehessen építeni egy szekrényt, nem idézőjeles, hanem ténylegesen beépíthető készülékre van szüksége.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#51988) Pellegrin


Pellegrin
újonc

Sziasztok!
Találtam a Youtube-on egy videót (de persze több hasonló is van), amiben egy Sebo E3 Prémium, illetve egy Miele C3 porszívó porvisszabocsátását mérik meg.
A Sebo S-Class besorolású, kórházi szintű kimeneti szűrővel szerelt, ami jobban szűr (H13-H14 között), mint a HEPA 13-as besorolásúak, mégis rosszabb értéket mértek mint a H13-mal szerelt C3 esetében,aminek 0 a porkibocsátása.

Mi lehet a magyarázat?
-A Miele porzsákja jobban szűr, mint a Sebo S-Class-szűrő?
-Ha mégsem, akkor az S-Class rosszabb a HEPA 13-nál?
-Fake videó?
Azt azért nem feltételezem, hogy a Sebo tömítetlenségi problémával küzd.

https://www.youtube.com/watch?v=aVAO4p4j1DQ

(#51989) makro válasza koxx (#51983) üzenetére


makro
aktív tag

Műhelyporszívók közül mik azok a márkák / típusok amikkel érdemes számolni?

(#51990) pjen válasza Pellegrin (#51988) üzenetére


pjen
félisten

Az is kérdés,hogy ki rendelte meg a tesztet. :)

(#51991) koxx válasza makro (#51989) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A legutobbi lidlis jo volt, karcher wd3-tol felfele barmelyik jo lehet.

(#51992) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Sziasztok!

Egy barátom szeretne side by side hűtőt vásárolni, emiatt érdeklődne hogy van-e ajánlott márka/típus ezekből? Vagy csak a vállalt jótállási idő ami döntő tényező?

300e Ft keretben gondolkodik és amit szeretne, hogy saját tartályos vízadagolóval rendelkezzen (ne kelljen vezetékes vízre kötni - bérház).Egyéb óhaj-sóhajt nem említett részemre

Tippet, segítséget barátom nevében is előre köszönöm :R

read-only mode on the forum

(#51993) Degeczi válasza AtHoS (#51992) üzenetére


Degeczi
nagyúr

LG vagy Samsung. De a bérház nem akadálya a bekötésnek, hiszen semmi véglegeset nem csinálsz, csak beraksz egy elosztót pl. a mosogató csaptelep csatlakozása elé. Érdemes, mert sokkal kényelmesebb és higiénikusabb a hálózatra kötve.

(#51994) qqzs válasza AtHoS (#51992) üzenetére


qqzs
őstag

Plusz van bennuk vizszuro, fel eves altalaban, mondjuk azt megneznem hogy viszik fel emeltre panelbe pl

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#51995) Degeczi válasza qqzs (#51994) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Én akár egy tucatnyi vízszűrőt is kényelmesen fölviszek ;)
De side-by-side hűtőt tényleg nem egyszerű, és még a konyhaajtó szélessége is kérdéses, mert ezek a gépek mélyek is általában, nem csak szélesek.

[ Szerkesztve ]

(#51996) AtHoS válasza qqzs (#51994) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Köszönöm a tippeket, közben barátom tájékoztatott, hogy nem a panel miatt szeretne saját tartályost, hanem saját elképzelése miatt

Én az amerikai "cowboy ranch" stílusú "nyers szélezetlen" deszkából szétszedhetetlenül egybeépített franciaágy felvitelét néztem volna meg.....ahhoz képest egy side by side hűtő "gyerektájék" :DDD

szerk. bár lehet a franciaágy nem is jó szó rá, inkább kétszemélyes vagy nem is tudom mi illene rá :B

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#51997) BBéci válasza szabog74 (#51980) üzenetére


BBéci
titán

A megadott zajszint adatok legtöbb esetben köszönő viszonyban sincsenek a valóságossal.
Nehéz elhinni, (magam részéről kizártnak tartom) hogy a 130000 forintos Beko két decibellel alacsonyabb zajszintű, mint a 845000 forintos Miele. [link]

(#51995) Degeczi
Hozzánk a névleg 110 centis bejárati ajtón csak csomagolás nélkül fértek be a Sharpok. Még úgy csupaszon sem sok híja volt, hogy vazelinozni kelljen.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#51998) handrash


handrash
őstag

Oda van írva, hogy milyen távolságból mérték?

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#51999) BBéci válasza handrash (#51998) üzenetére


BBéci
titán

Az alap, hogy 1 méterről mérik, de nem mindegy a környezet, hogy mivel és milyen szorosan van körbe véve. Nálam pont az ebédlőasztal felé szabadon áramlanak a hanghullámok. Ha mellette lenne egy szekrény, sokat csillapítana.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#52000) L4mie válasza BBéci (#51999) üzenetére


L4mie
veterán

laborkörülmények között mérik, valószínű 2 es irányítási tényezővel.
De többek között ezért érdemes hangteljesítményszintet nézni nem pedig hangnyomást, már ha van ilyen adat.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.