Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49201) idegen lény válasza hódmaci (#49186) üzenetére


idegen lény
őstag

Kicsit drágábban esetleg ez?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#49202) samujózsi válasza samujózsi (#49199) üzenetére


samujózsi
tag

Egyelőre tárgytalan. A bringás cuccommal és üresen produkálta, picit több cuccal semmi szokatlan zaj.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#49203) pjen válasza Criminal017 (#49200) üzenetére


pjen
félisten

Minél több tagú legyen,annál kevésbé lesz égett por szag a szobában.

(#49204) idegen lény válasza bandi0000 (#49180) üzenetére


idegen lény
őstag

"Allergiások keressék a gőzölős mosógépet
Ez azoknak is jó, akik nem szeretnének túl sok vegyszert használni. A mosógépen ezt a funkciót a steam megnevezés jelöli a gépeken. Az öblítés kiváltására is bevethető forró gőz nemcsak bőrbarát megoldás, de a ruhában, plüssjátékokban megbújó allergének 99,9 százalékát is eltávolítja, ami a kisgyermekeseknek különösen hasznos funkció. A gőzölés azoknak is jól jön, akik rendszeresen viselnek inget, blúzt vagy alkalmi ruhát: a gőzölés után elég csak kiteregetni, élére hajtogatni a ruhadarabokat, így javarészt megúszható a vasalás is. Egy 20 perces gyors gőzprogrammal pedig a nem szennyezett, de gyűrött napi viselet is felfrissíthető." Ha van hely, akkor szerintem ne vegyél keskenyet, elvileg strapabíróbbak a normál méretűek, bár keskenyből az LG-k a legmegbízhatóbbak. A linkelt LG-re sem írtak semmi rosszat, nekem is ilyen van, hibátlanul működik évek óta.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#49205) do3om


do3om
addikt

Mosógépnél erről vélemény?
[link]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#49206) Csabroncka válasza do3om (#49205) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

elfogyott ;]

"in medias res"

(#49207) Met válasza do3om (#49205) üzenetére


Met
nagyúr

Forgási Zajszint 77 dB
Én nem venném meg :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#49208) idegen lény válasza mzso (#49119) üzenetére


idegen lény
őstag

Nem érné meg jobban egy Sencor SVC 8? Turbó padlószívó fej alaptartozék és olcsóbb is.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#49209) Voice24


Voice24
őstag

Ha jól látom, már a vizes kupon sem érvényes mindenre a Philipsnél, azt írja, nem használható leértékelt termékre és kiegészítőkre. Talán észbe kaptak, hogy lassan kifogynak a raktárkészletből töredék áron. ;]

[ Szerkesztve ]

(#49210) idegen lény válasza ribarszki (#49075) üzenetére


idegen lény
őstag

Na ezt jó tudni! :R Ezek szerint HEPA-szűrőt csak desztillált vízzel szabadna mosni.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#49211) pjen válasza idegen lény (#49210) üzenetére


pjen
félisten

Esetleg,de nem az ioncseréltbe,hanen talán a valódi deszt vízben.

(#49212) idegen lény válasza pjen (#49211) üzenetére


idegen lény
őstag

Ilyenben? Csak azt nem értem, hogyha ez valóban desztillált, akkor miért nem lehet meginni? Az ioncserélttel egyébként mi a baj? Gőzölős vasalóhoz jó, hepához már nem?

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#49213) #94529552 válasza do3om (#49205) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ez még a Serie2-es belépőmodell, inkább 4-est válassz, emagnál még talán lesz egy WAN28261BY, ha sietsz. Nemrég még bomba áron volt a WAN24160BY, 80k-ért, és itt linkeltem is 2 napja, már csak 1-2 helyi üzletben létezhet, azt írják legalábbis.

(#49214) peppe79 válasza idegen lény (#49210) üzenetére


peppe79
senior tag

Tök mindegy, milyen vízzel mosod, mert így is, úgy is roncsolod vele a szűrő szálszerkezetét.

(#49215) do3om válasza #94529552 (#49213) üzenetére


do3om
addikt

:R
Közben szóltak hogy 2 év a gar és ennyi. Azt hittem a Bosch oldalon kapok vagy 5-öt.
2 év nem sok.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#49216) pjen válasza idegen lény (#49212) üzenetére


pjen
félisten

Meg lehet inni,csak hosszabb távon károsít,főleg,ha csak ezt iszod.Nincsenek benne létfontosságú ásvány anyagok.A pálinka alkohol fokát is ezzel állítjuk be.

[ Szerkesztve ]

(#49217) idegen lény válasza peppe79 (#49214) üzenetére


idegen lény
őstag

Sómentes víz mivel tudna roncsolni bármit is? :Y

pjen
A vízben jó esetben csak szervetlen ásványok vannak, amik kifejezetten károsak az egészségre, mert csak lerakódnak a szervezetben, nem igazán tud mit kezdeni velük. [link]

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#49218) #94529552 válasza do3om (#49215) üzenetére


#94529552
törölt tag

Igen, 2 év az általános. Akkor kapnál, ha lenne ilyen promó, de sajnos nincs most csak az AEG-re, az meg most 110k a legolcsóbb. Én nem félnék a 2 év garis Bosch-tól, mert nem a garancia hossza a legfontosabb, persze nem árt, ha minél több, ezzel egyetértek veled.

(#49219) pjen válasza idegen lény (#49217) üzenetére


pjen
félisten

Ásványvíz?Ca,Na,Mg,Összes oldott ásványi anyag tartalom 520 mg/ l.Szentkirályi.

(#49220) hódmaci válasza samujózsi (#49199) üzenetére


hódmaci
senior tag

..

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#49221) idegen lény válasza do3om (#49215) üzenetére


idegen lény
őstag

Az összes Bestron porszívóra kapsz öt év garanciát, mégse javasolnám egyiket sem. Amelyik porszívó hibátlanul működött két éven keresztül, az szerintem még plusz három évig is hibátlanul fog működni. Szerintem a porszívóknál pont nem számít a garanciaidő, annyira egyszerű szerkezetek.

pjen
Ezek mind szervetlen formában vannak. Én nem innám. Fürödni viszont nagyon jó benne.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#49222) bbsofficial válasza #94529552 (#49213) üzenetére


bbsofficial
tag

Reggel 10kor akartam venni, Bp összes üzletében már csak kiállított darab volt :) Pedig nem kizárólag blackfriday akció volt, mégis sorbaálltak érte az emberek.

tényleg megérdemeljük a sorsunkat.

(#49223) Csabroncka válasza idegen lény (#49217) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

áúúúú, ez fájt!

"A vízben jó esetben csak szervetlen ásványok vannak, amik kifejezetten károsak az egészségre, mert csak lerakódnak a szervezetben, nem igazán tud mit kezdeni velük."

eddig hogy maradtál életben :F :Y

"in medias res"

(#49224) idegen lény válasza Csabroncka (#49223) üzenetére


idegen lény
őstag

Elég nehezen. Van is érelmeszesedésem. Nemrég írtatok a vízkőről, hogy az tönkreteszi a szűrőket. Akkor miből gondoljátok, hogy az embernek meg jót tesz? Talán az emberi szervezetet nem tömíti el, abban nem rakódik le? A gépeink "egészségére" jobban vigyázunk, mint a sajátunkéra! Ez azért nem normális. [link]

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#49225) idegen lény


idegen lény
őstag

A Sencor SVC 8-nak húszezer forint körül ugye még mindig nincs vetélytársa? Jó lenne egy nála kisebb, aminek könnyebb a csöve, meg ilyeneket olvasok róla, hogy a cső, ha nincs erősen összenyomva, akkor könnyen szétjön, meg hogy az általános kefefej folyamatosan lejár a rúdról, ha nagy a szívóerő, meg nehezen irányítható, ha alacsony helyen( pl. ágy alatt) használja. Valakinek meg egy év használat után tíz perccel a bekapcsolás után a forró levegőtől a HEPA-szűrő borítója mindig elválik a porszívótól, hangos hang kíséretében. Ilyenkor meg kell várni, míg a porszívó kihűl, akkor vissza lehet tenni, és újra használni tíz percig. A szőnyeg- és parketta kefe váltókapcsolója is megadta magát, már nem lehet átkapcsolni. Lehet, hogy a PHILIPS PowerGo jobb választás lenne?

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#49226) mzso válasza hódmaci (#49197) üzenetére


mzso
veterán

Tök jó...

(#49227) #94529552 válasza idegen lény (#49225) üzenetére


#94529552
törölt tag

A felszereltség nem minden, hiába van egyikhez több tartozék, ha olyan, amiket írnak. Nem éppen a PowerGo-t nézném a helyedben, mert az csak egy alap porszívó, hanem mondjuk a → Black Weekend ← alatt az ActiveLock csőrögzítéssel is ellátott Performer Compact-ot, ami akcióban 25k, és ingyenes a szállítás is. A Philipsnél is ennyire jön ki a piros verzió a VizPluszPH10 kód beírásával.

(#49228) #94529552 válasza mzso (#49226) üzenetére


#94529552
törölt tag

Jah, az nem semmi, ha azt vesszük, hogy kb. 500 Ft-tól kapható egy 6206-os csapágy. Esetleg létezhet ilyen szett olcsóbban is, bár így könnyebb és gyorsabb a csere, és megvan 10-12k-ból sk, ha nincs egyéb dolog vele. Vagy ha azt nézzük, hogy az előtöltősök majd mindegyike ragasztott üsttel van szerelve, és, hogy az mennyibe kerül még a csapágyakon és a minimum ~20k-s szerelési díj mellé....,+ esetleg fuvar, vagy kiszállási díj. Akkor már érthető, hogy miért számít totálkárnak egy 4-5 éves gép, ha csapágyas lesz.

[ Szerkesztve ]

(#49229) peppe79 válasza idegen lény (#49217) üzenetére


peppe79
senior tag

Ez egy HEPA szűrő szálszerkezete közel 3000x-es (!) nagyításban:

Szerinted ha nekiállsz vízzel átöblíteni ezeket az elképesztően vékony szálacskákat, azok ugyanilyen elrendezésben maradnak? A szálak megtörnek, vagy nagyobb rések alakulnak ki köztük, így csökken a hatékonysága. Több helyen írták már, néhányan tesztelték is. A HEPA filter nem alkalmas tiszításra, semmilyen módon. Sem vízzel, sem kompresszorral, sehogy. A mosható HEPA is csak egy marketing maszlag. Lehet, hogy sikerül szépen kitisztítani a szűrőt, csak ezzel épp az ellenkezőjét éred el: romlik a szűrés hatékonysága.

[ Szerkesztve ]

(#49230) do3om válasza peppe79 (#49229) üzenetére


do3om
addikt

Am ezek a szűrők mért kerülnek közel 10e-be?
Autóban a levegőszűrő 4-5e, szenes pollenszűrő 3-4e. Méretben kb 4x akkora mint a porszívó, és ne mondjátok már hogy egy pollenszűrő a port átengedi. De a levegőszűrőnek sem nagyon szabad port átengedni vagy a turbó, motor kicsit drágább mint egy porszívó. Igaz itt befelé nem enged de ugyan az a lényeg ha a por átjot lesz egy 250-300e forintos turbócseréd, a szétpereg megy a motor is 1-2m Ft. Szóval egy faszág hogy ilyen drága.
Én a régi porszívómba most a motorhoz, meg távozó levegőhöz ipari szűrőzsákból vagdosok darabokat, 1mikronos szűrő. de szerintem porzsáknak is jó lesz csak FBS-el kell felragasztanom egy régi zsák tartójához. Szerintem minőségibb mint amiket a porszívókba adnak, tűfilc vagy mi azt hiszem.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#49231) idegen lény válasza #94529552 (#49227) üzenetére


idegen lény
őstag

:R Ez tetszene is, ha nem szedné föl a szőnyeget, mert nem lehet normálisan szabályozni a szívóerejét. Ez elég sok bosszúságot okozna. A Sencor SVC 8-nál ez szabályozható.

Értem. Akkor ajánlott jól szűrő hepát venni. Ha a HEPA 13-at kimosom, lesz belőle mondjuk HEPA 12, az nekem még mindig szuper lesz. :)

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#49232) diegho


diegho
nagyúr

Sziasztok!

Megjött a Beko hőszipkás gép. Sajnos csak hosszabbítóval tudom áramra kötni, elég lehet neki a 10A-es, vagy vegyek komolyabbat? Feltételezem nem fogyaszt valami sokat, lévén A++, mondjuk mindenképpen kapni fog egy komoly túlfeszvédős rendszert, de ki akarom próbálni.

(#49233) pjen válasza diegho (#49232) üzenetére


pjen
félisten

Adatlapján rajta szokott lenni a max felvétel.Az én eluxomra például max 900W van írva,az még 4 A sincs.

(#49234) #93187072


#93187072
törölt tag

Milyen eszközzel tudnék olcsón és hatékonyan megszabadulni a szállóportól (inkább szálló szöszök) a lakásban?

Takarítok én pár naponta, de akármit csinálok 2 nap múlva pontosan akkora a por, mint előtte.

[ Szerkesztve ]

(#49235) Dluinet válasza #93187072 (#49234) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Szárítógép
Robotporszívó
Légtisztító

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#49236) BBéci válasza idegen lény (#49231) üzenetére


BBéci
titán

Amióta kimostam a HEPA szűrőt, azóta érzem a porszagot, előtte soha.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49237) ribarszki válasza idegen lény (#49231) üzenetére


ribarszki
őstag

Ez nem így működik, hogy kimosod a Hepa 13-at és lesz belőle Epa12...

[ Szerkesztve ]

(#49238) idegen lény válasza ribarszki (#49237) üzenetére


idegen lény
őstag

Persze, csak arra írtam, hogy a mosással "csökken a hatékonysága". De piszkosan is csökken a hatékonysága. Végül mindig arra jutunk, hogy a vízszűrésnél nincs hatékonyabb porfogó módszer. Csak a vízszűrős porszívók drágák.

(#49234) unforeseen
Mekkora a porszívód porvisszabocsátása?

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#49239) idegen lény válasza idegen lény (#49238) üzenetére


idegen lény
őstag

Tévedtem, nem is drágák, ahogy nézem az árakat.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#49240) pjen válasza BBéci (#49236) üzenetére


pjen
félisten

Esetleg havi,vagy sűrübb porzsák cserével szerintem megoldható.Asszony van amikor kéthetente kidobja,mert szaga van.

(#49241) pjen


pjen
félisten

Megmértem, az Elusz szárítógépem delikát progin,esztra szárazra állítva 800W ot fogyasztott.

(#49242) #93187072 válasza idegen lény (#49238) üzenetére


#93187072
törölt tag

Elméletileg C.

Hoover Sprint Evo SE71

(#49243) #94529552 válasza idegen lény (#49231) üzenetére


#94529552
törölt tag

Igen, a PowerGo-n meg van érdekes módon, és az FC8577/09 Performer Active-nak.
Másik, amit itt is többen dicsértek az Electrolux EasyGo széria, különböző tartozékokkal. Az EEG41 az alap, a 42-43 parkettafejes, utóbbi + mini turbófejjel, a 44 a legjobban felszerelt parketta+ turbófejjel. Ezek már nem klikkesek, de arra itt nem panaszkodtak. Bosch vezetékes porszívókra 10 év motorgarancia van, és az is mindegyik szabályozható.

(#49244) idegen lény válasza #94529552 (#49243) üzenetére


idegen lény
őstag

:R Megnéztem őket, de ezeknél is még mindig jobbnak tartom ár-érték arányban a húszezres Sencor SVC 8-at a felsorolt problémái ellenére is. Az előző is Bosch volt, használata után órákig zúgott a fülem, ezért utáltam. A Sencor csak 74 dB!

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#49245) #94529552 válasza bbsofficial (#49222) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ha ezt kerested, megint van BOSCH WAN24160BY Elöltöltős mosógép 79900,- Ft., azt írják: Szállítás: 3-6 munkanap.

(#49246) Elemental válasza pjen (#49240) üzenetére


Elemental
addikt

Vettem a piacon szárított levendulát, azt tettem a porzsákba. Jó lett.

(#49247) pjen válasza Elemental (#49246) üzenetére


pjen
félisten

Azzal csak elnyomod a por szagát,meg nem szűnik.

(#49248) gaben88


gaben88
őstag

Sziasztok,
Vekony moso+szarito gepet szeretnenk panel lakasba, sajnos szukseg van ra, de nincs tul sok helyunk:
LG F2J7HG2W 170ezerert
vagy
Samsung WD80K52E0AW/LE 185ezerert
?

Ezeknél a gőz funkciónak van amúgy jelentősége?

Koszonom!

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#49249) #93187072 válasza #94529552 (#49245) üzenetére


#93187072
törölt tag

Ha jót akar, nem ajánlasz Bosch-t.

(#49248) gaben88: Ha van allergiás nálatok, akkor van. Ha nincs, akkor nincs.

[ Szerkesztve ]

(#49250) BBéci válasza pjen (#49240) üzenetére


BBéci
titán

Új porzsákkal is azonnal érezzük.

(#49249) unforeseen
Szerintem is a Bosch az egyik legjobb választás, bármilyen háztartási gépről legyen szó.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.