Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48451) Attila2011 válasza totron (#48449) üzenetére


Attila2011
aktív tag

Gorenje álló fagyasztó nekünk se vált be, viszont Bosch hűtő elég jól muzsikál már egy ideje.

(#48452) kerxy válasza albiosz (#48430) üzenetére


kerxy
senior tag

Sziasztok!

Én is pont ezt akartam kérdezni. Kinéztem két sütőt, melyik az ajánlottabb?
Az IKEA-sra 5 év gari van, de sehol nem látom, hogy pirolitikus-e.

https://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/60411720/
https://beepitheto-suto.arukereso.hu/electrolux/eoc3430eox-p334180326/

(#48453) farkas-j válasza Tetsuo (#48428) üzenetére


farkas-j
őstag

és BBeci: Ahhoz képest decemberben lesz 4 éves még mindig tökéletes. A kollégámé talán 3 éves lesz, az én javaslatomra vette, és az övékével sincs gond. Biróm az ilyen hozzászólásokat 0 személyes tapasztalattal. :O
l

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#48454) Tetsuo válasza BBéci (#48441) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

A vásárolható kiterjesztett garanciákhoz jár egy nagy adag apróbetűs rész, miáltal jó nagy szívás az a garancia. Pl. évenkénti kötelező ellenőrzés, aminek díja van stb.

(#48455) Tetsuo válasza farkas-j (#48453) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Miből gondolod, hogy nekünk nincs tapasztalatunk? :Y
Nekem több Russel Hobbs termékem volt, mivel itt élek Angliában. Ezenfelül a személyes élmény az egy nagyon kicsi szelete a tömegek véleményének, ami szerint is az angol márkák zöme soha nem a minőséget képviselte, ráadásul egyre rosszabbak, bár szinte minden márka minősége lefele megy.
De csak annyit mondtam, hogy én nem vennék többet. Te használd egészséggel. Mondjuk egy vasaló nem nagy kunszt, csak nem romlik el tíz évig...

(#48456) asdf_ válasza BBéci (#48447) üzenetére


asdf_
veterán

Gyari meghosszabbitas viszomt alig par markanal van csak. A boven donto tobbseg csak a biztositosbol valogathat...

(#48457) farkas-j


farkas-j
őstag

Először bosszantott, most már csak jókat mosolygok pl. a Beko-t szapuló olyan hozzászólásokon (vagy éppen a korábban lereagált Russel Hobbs vasaló szapulásán) amiket olyanok írnak akiknek soha nem volt ilyen márkájú gépe. Nekünk a mosó és mosogatógépünk is Beko, elmúltak 3,5 évesek és hiba nélkül teszik a dolgukat. Nem szapulom az AEG-et, pedig tehetném???, mert a prémium hűtőjük háromszor megszívatott jó nagy kalamajkát és kiadást okozva. Ehhez képest az egyesek által szintén szapult LG kinear inverter kompresszoros hűtőnkről azt sem tudom, hogy "van e", mert szinte néma csendben teszi a dolgát. Ennyit a "vélemény vezérekről". :B

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#48458) Degeczi válasza farkas-j (#48457) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha másnak viszont zajos a lineáris invertes LG hűtője, ha másnak rosszul kezeli a garanciális problémáját a Beko (vagy bármelyik cég) miért ne írná be a tapasztalatát?
Az, hogy neked jó tapasztalatod van ugyanazzal, nem teszi érvénytelenné vagy kevésbé hitelessé az ő szemszögét.

(#48459) farkas-j válasza Degeczi (#48458) üzenetére


farkas-j
őstag

Te valamit félreértesz! Én azokról írtam, akik olyan márkákról és készülékekről írnak tuti véleményt, amilyen sosem volt nekik.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#48460) Degeczi válasza farkas-j (#48459) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ebben a topikba olyan írt, aki saját tapasztalatból panaszkodott az LG kompresszorára.

(#48461) totron válasza farkas-j (#48457) üzenetére


totron
addikt

Két dolog vezérli az ilyen infódinamikákat ahogy én látom: az egyik az, amit te is írsz, többszörös hallomásból táplálkoznak, ami végül beáll egy kollektív szintre. A másik disszonanciát-anomáliát okozó - és ez sem ritka - az eltérő igényszintek jelensége. Kit mi vesz körbe, ki mibe szocializálódott, kit mennyire darált be a fogyasztóiság, mit engedhet meg magának és társai. A közös hálóra csatlakozott képernyőkön meg könnyen keletkezik hirtelenkontraszt. Nem szükségképpen hanyag a fórumozó, lehet őszinte a hit és a (jó)szándék a tapasztalatok megosztásakor. Röviden: ne húzd fel magad, ha nem muszáj! ;)

(#48462) FerNandor


FerNandor
őstag

Sziasztok,
Remélem beleillik a témába:

Melyik vízszűrős kancsót ajánlanátok, ami egyszerű és jó és szűrőt is olcsón kapni hozzá?
Aliexpresses termék is jöhet.
Egy szűrővel kb mennyi ideig/mekkora mennyiségű vízhez/ jó?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#48463) FerNandor válasza FerNandor (#48462) üzenetére


FerNandor
őstag

Közben visszakerestem és megtaláltam ezt a hsz-t: [link]

Úgyhogy valószínű én is inkább ilyenbe "ölöm" a pénzt. Akkor legalább elvileg a zuhanykabin se fog 2 nap után úgy kinézni, mintha nem lett volna takarítva soha.

Van azóta ilyen víztisztító berendezéssel kapcsolatban új infó? Tipp, ötlet stb?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#48464) Dluinet válasza FerNandor (#48462) üzenetére


Dluinet
nagyúr

tesco-s
3 szűrő szokott lenni 1000 Ft-ért.
1 szűrő 1 hónapig vagy 100l vízig elég.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#48465) Dluinet válasza FerNandor (#48463) üzenetére


Dluinet
nagyúr

azzal fürödni nem fogsz, nagyon kevés vizet enged át

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#48466) Csabroncka válasza FerNandor (#48463) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

A lágyítás teljesen más téma (a lágyított víz nem ivóvíz), mint a tisztítás amit csak akkor kell eszközölni ha valóban valamilyen okból ihatatlan a csapvíz.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#48467) polonic válasza farkas-j (#48457) üzenetére


polonic
félisten

Nekem is lg hűtőm van a csodakompresszorral. Én is elégedett vagyok. De még 3 hónapja sincs meg. Majd ha meg lesz 5-6 + évmúlva is és hibátlanul teszi a dolgát, akkor dicsérni fogom.
Csak mert a nagy guglizás közben tálaltam pár fórumot, ahol jopár negatív tapasztalat volt megosztva az idő előtt elhalálozott kompresszorról.

(#48468) Zeki válasza n@p@lm (#48440) üzenetére


Zeki
nagyúr

Jaja, Beko soha többé.

(#48469) Quartz51 válasza kerxy (#48452) üzenetére


Quartz51
tag

Az ikeás nem pirolitikus.

(#48470) cettlee


cettlee
őstag

Üdv!
Tudnátok ajánlani valami bitang porszivot?
Egy kőbányában találhato konténer-iroda takaritására kellene, ahol értelemszerüen rengeteg kőporral kellene megbirkoznia. Lehetőleg könnyen kezelhető legyen(könnyen ürithető)

köszönöm

(#48471) pjen válasza cettlee (#48470) üzenetére


pjen
félisten

Valmilyen hordósat vegyél,azt könnyű kiboritani.A karcher nek vannak műhely porszívói.

[ Szerkesztve ]

(#48472) Tetsuo válasza farkas-j (#48459) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Már miért ne írhatna olyan is saját véleményt, akinek még nem volt olyan készüléke?
Az ember nyitott füllel, szemmel jár, amit másoktól hall, olvas továbbadhatja másoknak, nem?
Nekem pl. nem volt sokféle laptopom, mégis az ócskát messziről megismerem és nem szeretném, hogy valaki feleslegesen kidobjon rá pénzt, ezért tanácsolom, vegyen mást.

Amit írsz, akkor ha konzekvens akarsz lenni, a másik irányba is meg kell, hogy álljon, vagyis pozitív véleményt sem illene írni valamiről, reményt sem szabadna kelteni valakiben, hogy igen, valószínűleg jó lesz... ha a tanácsadónak még azzal a gyártmánnyal nem volt konkrét tapasztalata.
Ami viszont az egész elméletedet felborítja, az a statisztika. Egy-egy embernek nagyon kevés tapasztalata lehet, amit egyáltalán nem szabadna mérvadónak kezelni. Az (sok)ezer darabos használatból lehet kiszűrni, hogy mennyi eséllyel romolhat el stb. vagyis így inkább az van képben, aki másoktól (sokaktól) gyűjti az infókat.

(Egyébként nekem jelenleg 2 Russel Hobbs eszközöm van, bár gondolom nem rám céloztál.)

(#48473) poli27 válasza BBéci (#48441) üzenetére


poli27
veterán

jha csak az általában nem gyári gari, hanem biztosítás, ami nem ugyanaz!

(#48474) Wa2x_ válasza #94529552 (#48394) üzenetére


Wa2x_
veterán

Köszi szépen, nézek ezek közül valamit, aztán megprobaljuk, mert más út nincs sajnos.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#48475) BBéci válasza farkas-j (#48453) üzenetére


BBéci
titán

Senki nem mondta, hogy a Beko nem hűt, vagy nem mos normálisan.
Megnéztem, megtapogattam néhányat, kimyitogattam a hűtők ajtaját és a leghalványabb minőségérzetet nem sugározták, ezért birtoklási vágyat sem éreztem. Ezek hiányában nem adok ki tíz forintot sem.
Mindenki azt vesz, amit akar, én csak a véleményemet írtam le.
Sharp hűtőgépem kompresszora cicereg (haverom LG-je szintén) pár napon belül kiderül, mi lesz a sorsa. Mindezek ellenére annyira tetszik, hogy folyton körülötte lebzselek, letörlöm róla a legapróbb porszemet, ujjlenyomatot, pakolászok, rendezgetek benne. :K

Nem nagy kunszt, ha valami 4-6 éve jól működik, Zanussi mosó-szárítógépem 22 éves és még nem látta szerelő. Utódjának olyat szeretnék, ami hasonló minőségű, ezt csak a Miele termékekről merem feltételezni. Feleségemnek megmutattam a kínálatukat, azonnal kijelentette, hogy Mielét veszünk, bár nem a legdágábbat, de nem is a legolcsóbbat.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#48476) Tibicsucsu válasza ribarszki (#48362) üzenetére


Tibicsucsu
aktív tag

Oszinten szolva nem tudom, hogy most milyen kupon van, amikor irtam, akkor volt egy 40%-os de nem emlekszem h mi. Best buy topicban kell erdeklodni.

(#48477) Skyhigh


Skyhigh
senior tag

Sziasztok,
Kerestem a topicban de nem találtam választ.
LG keskeny mosógépre szeretnék keskeny szárítógépet tenni.
Ebben van valakinek tapasztalata?
Candy hőszivattyús szárítógép lenne, de nem találtam polcos keretet, a saját Candy slim keret az nem polcos, sőt mintha kimondottan Candy mosógéppel kompatibilis lenne.

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#48478) #94529552 válasza Degeczi (#48460) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ez az 1 db se mérvadó a több év alatt, de amúgy volt valami visszajelzés, hogy mi lett vele? Az egy felülfagyós modell, a többség alulfagyóst vesz, persze ennek is halknak kellene lenni. Ha meg olyan, ami zavaró, én is gariztatnám, mint Béci. Bár van ideje, mert 10 év az inverteres kompresszor gari.

(#48479) albiosz válasza kerxy (#48452) üzenetére


albiosz
őstag

Szia!
Mi végül ezt vettük meg ma: MATÄLSKARE
Ez a legolcsóbb pirolitikus náluk. Esetleg ha jobban tetszik külsőre (más különbség nincs), akkor MATTRADITION.

(#48431) kicsi kecske és (#48432) Quartz51 köszönöm a tippeket!

(#48480) koxx válasza cettlee (#48470) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Karcher wd3. Nálam kibírta a 1,5 hónapos felújítást, 3x szívtam tele a papírzsákját építési törmelékkel és egyéb anyagokkal. Obiban 20e ft.

(#48481) qqzs válasza koxx (#48480) üzenetére


qqzs
őstag

Ebbe felesleges a papirzsak anelkul is ugyanolyan jo ket eve hasznaljuk teglaportol vakolat kavics soder mindent sziv nekunk olyan van aminek a szurojet manualisan lehet tisztitani szivas kozben

Eladó: GTS450

(#48482) koxx válasza qqzs (#48481) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Eltömíti a hengeres szűrőt és bazira lecsökken a szívóteljesítmény, kell bele papírzsák ha törmeléket porszívózol. De nyílván mindenki úgy használja ahogy akarja.

(#48483) Fr3eWar válasza arcitec (#48364) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Kérlek sorold fel a 4 ajtós jobb paraméteres hűtőket.

Pumma

Outletes dolgokat hagynám, gondolom itt ott kicsit sérült termék kicsit olcsóbban.

(#48484) albiosz válasza farkas-j (#48457) üzenetére


albiosz
őstag

Szia!

Ez melyik LG hűtő konkrétan? Azt is kell vennem pár héten belül.

(#48485) qqzs válasza koxx (#48482) üzenetére


qqzs
őstag

Nalam nincs hengeres szuro hanem egy harmonika szuro van amit kintrol lehet cserelni, beton vakolat teglapor semmi nem dugitotta el. Most megneztem nalunk WD 5 P van

Eladó: GTS450

(#48486) kerxy válasza albiosz (#48479) üzenetére


kerxy
senior tag

Köszi, még atgondolom megér-e annyi pluszt az 5 év gari.
Ahogy láttam vélemények alapján elux sütőkkel nem sűrűn van gond.

(#48487) farkas-j válasza albiosz (#48484) üzenetére


farkas-j
őstag

Én LG GBB60SAYFE hűtőt vettem egy outletben áron alul. Utólag jöttem rá, hogy ebben van WiFi ami teljesen felesleges. Ha újra vennék akkor ennek a WiFi nélküli verzióját venném olcsóbban (persze ha ahhoz is áron alul hozzájutnék).

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#48488) albiosz válasza farkas-j (#48487) üzenetére


albiosz
őstag

Köszi! Nézegetem az LG-ket az egyetlen fehér szimpatikus eddig: LG GBB61SWJZN Nem kell nekem se wifi, meg ilyen úri huncutságok. Ha esetleg mégsem LG, akkor melyik márká(ka)t érdemes még figyelemmel kísérni hasonló áron?

(#48489) Möhe válasza albiosz (#48488) üzenetére


Möhe
addikt

Bosch / Whipool ? Én valszeg szembemegyek az eddigi szemléltemmel és egy whirpoolt veszek hűtőből, másból nem merek.
Amúgy nem értem a wifit ,hogy mit keres a hűtőben :F

(#48490) BBéci válasza Möhe (#48489) üzenetére


BBéci
titán

Miért éppen Whirlpool-t?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#48491) asdf_ válasza Möhe (#48489) üzenetére


asdf_
veterán

Elmesz hetvegi nagybevasarolni, majd hirtelen otlettol vezerelve veszel harom zsak sultkrumplit, a husos pultnal meg x kilo sertest meg y kilo csirket, amit majd a melyhutobe dobnal. Ekkor eloveszed a telefonod, es bekapcsolod a superfreezert, igy mire hazaersz, a huto dunnyogott legalabb 2-3 orat, egyhuzamban igy hidegebb lesz a melyhutoben es jobban toleralja, hogy egy tonna cuccot akarsz elmeriteni benne. Meg elmesz ket hetre nyaralni, a huto reszt nyilvan kiuritetted, a melyhuto megy eco uzemmodban, es indulas elotti nap rapingelsz a hutore, hogy holnap erkezem, most mar huts rendesen.
Legalabbis a marketinges szerint :D

(#48492) peppe79 válasza asdf_ (#48491) üzenetére


peppe79
senior tag

Nem is tudom, hogy tudtunk eddig élni nélküle. :)

(#48493) #94529552 válasza albiosz (#48488) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem sok azért egy kicsit a 159k+ 4k fuvardíj? Mert szinte ugyanolyan fehér No-Frost/inverteres van már 135k-tól, akár ingyen fuvarral is, de nekem mondjuk az ezüst jobban bejön. Némelyiknél a + fogantyú vagy külső kijelző lehet az eltérés.

(#48494) farkas-j válasza Möhe (#48489) üzenetére


farkas-j
őstag

Parasztvakítás...

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#48495) Tetsuo válasza asdf_ (#48491) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

És a mosógépnél? :)

(#48496) Fr3eWar válasza Tetsuo (#48495) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Agyaltam már én is, hogy mire fogom használni a mosogatógép, sütő, főzőlap HomeConnect wifi-s okosságát, mert hogy megfőzni nem fog helyettem, meg bepakolni a mosatlant önmagába sem egyik gép se az fix :D

[ Szerkesztve ]

(#48497) asdf_ válasza Tetsuo (#48495) üzenetére


asdf_
veterán

Mosogepnel a mosokonyhaban zart ajto mogott megy a mosas, te pedig az emeleten homeoffice-olsz, amikoris jon a push uzenet a telefonodra, hogy kesz a mosas (vagy menet kozben barmikor ra tudsz kerdezni, hogy mennyi van meg hatra) :) Vagy betarazod, de nem tudod, hogy mikor ersz haza, igy elore beprogramozni sem tudod, es amikor mar tudod, hogy kerek 2 ora mulva ersz haza, akkor remote-bol elinditod a mosast.
Olyanrol mar nem is beszelve, hogy NFC-s telefonra le tudod tolteni majd onnan atkuldeni a mosogepre a FURDORUHA-PROGRAMOT!!!! Mert egy sima random mosassal mondjuk a "fel"orassal nem lesz tiszta egy furdoruha, es persze az nem is jol mossa ki, a furdoruha egy olyan special snowflake, hogy ra kulon mosoprogramot kell (es lehet! :)) ) irni :)

(#48498) poli27 válasza albiosz (#48479) üzenetére


poli27
veterán

Ennyibe nem fér bele ikásoknál a kihúzható tálcasin?....

(#48499) poli27 válasza asdf_ (#48497) üzenetére


poli27
veterán

Jha a mosógépnál mi is használjuk a wifit, és pont erre, hogy ránézel mennyi van még, jelez ha elkészült többször is, és nem felejted benne a ruhát, bekészítem, elmegyek itthonról (nem tudom mikor jövök haza, és azért nem indítom el, mert reggeltől estig benne van a mosógépben a ruha moshatom újra) amikor elindulok haza elindítom a mosást távolról, mire hazaérek mehet a szárítógépbe... sztem jó dolog a wifi a mosógépbe...

[ Szerkesztve ]

(#48500) farkas-j válasza poli27 (#48499) üzenetére


farkas-j
őstag

Mosógépnél még használható, de a hűtőnél???

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.