Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49901) BBéci válasza BB9000 (#49900) üzenetére


BBéci
titán

Teljes mértékben magától értetődő, hogy a ruhadarabokat gyötri a szállítás, nyilván nem egyforma mértékben. Éppen ezért nem értem, miként lehetséges, hogy egyeseknél semmiféle méretcsökkenést, károsodást nem okozott? Vagy nem vette észre, vagy különleges anyagú ruhákat hordanak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49902) mephi666 válasza BB9000 (#49900) üzenetére


mephi666
nagyúr

először mindenképp olyan ruhákon teszteljük, amikért nem kár... pl vannak alig használt pólóim, amiket külföldről rendeltem, csak angoloknál az xl szerintem itt xxxl-nek felel meg és lóg rajtam, mint tehénen a gatya :DDD furcsa nekem is, hogy hallani mindenfélét... asszonynak mondom, hogy sógornőt faggassa majd gyakran, mert ők 2-3hete vettek szárítógépet (náluk is van bőven gyerekruha, jól jönnek a tapasztalatok)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#49903) BBéci válasza mephi666 (#49902) üzenetére


BBéci
titán

Dats Cornerről rendeltem XL méretű Target pólót, ugyanaz a tapasztalatom, hogy a fene enné meg. Átszámítva 8-9000 forintba került.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49904) mephi666 válasza BBéci (#49903) üzenetére


mephi666
nagyúr

...aliról meg asszonynak rendeltem szép melltartót... 90-95/c-d? ...megjött és ránézésre kb rám lett volna jó, pedig kb 70kg/177cm vagyok, csak 15-20éve gyúrtam és a mellizom maradt :D ...ezek amúgy fruits of the loom pólók voltak zavvi-ról... talán 5db 1 csomagban párezerért

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#49905) BBéci válasza mephi666 (#49904) üzenetére


BBéci
titán

Gyanúsan olcsó volt.
Van pár Fruit of the Loom pólóm, elégedett vagyok velük, bár nem a legtutibb minőségűek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49906) peppe79 válasza Ispy (#49873) üzenetére


peppe79
senior tag

Maximális gőznyomás mellett úgy kb. negyed óráig, 20 percig bírhatja...feltéve, ha képes a folymatos gőznyomásra. Ha ritkán használnád, akár szakaszos üzemben, akkor egy ilyen kisebb gép is megfelel.

(#49907) peppe79


peppe79
senior tag

Egyelőre még nem találtam meg az ideális beépíthető sütőt. A 100 ezer Ft alatti kategóriában igen magas az Elux/AEG/Zanussi modellek főlénye, de a korábbi csalódás miatt valami más márkát keresek.
Eddig a Gorenje, Bosch sütők között keresgéltem. Félve merem megkérdezni: Whirlpool inox sütővel van-e esetleg valakinek tapasztalata?

(#49908) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
Kérdezném, hogy mennyire vállalható a Lidl-ben kapható 16 ezres szeletelőgép? Használ valaki ilyet, van esetleg valakinek tapasztalata?
Továbbá kérdezem ugyanezen témában, hogy ilyen gépeknél mennyire számít a watt? Mert az alap gépek (és ez a Lidl-ben kapható is) 120 w-osak, de kicsit drágábban már 150-200 w-osak is vannak.

(#49909) Fr3eWar válasza BB9000 (#49900) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Ezzel totál egyetértek.
Nekünk kombi kondis AEG gépünk van, (66 literes) AEG L87695NWD
9 kilós mosás, 6 kiló szárítás.
Amit hozzá tennék a listához, hogy nekünk kegyetlenül elveszi az öblítő illatot a szárítás.
Mosás programba ha +5-ös szintre veszem az öblítést, akkor egy nagyon hangyányit lehet érezni az öblítő illatot, egyébként totál semleges semmilyen pamutszag van mosás után.
Végül is ezzel lehet spórolni mert nem kell öblítőt venni.

A ruhák szuper puhák lesznek, a pamutok összemennek, még ha egy idő után vissza is tágul, akkor is kényelmetlen belebújni a szűk nadrágba, hogy majd 1 óra múlva jó lesz megint.
Mi is leginkább kisgyerek ruhákra használjuk, illetve amire kifejezetten jó az törölköző, és fürdőkilépő szárítása (már ha az ember nem szeretné hogy ezek öblítő illatúak legyenek).
Az előző lakásba padlófűtés híján volt néhány rongyszőnyeg, azokat is tök jól lehetett szárítani.

A mienk szinte semmit nem fűt cserébe rendesen pazarló egy dög, mivel a szárításhoz is használ vizet (azzal hűti a kondenzátorát)
Vízfogyasztás 19800 l/év (csak mosás: 11200 l/év)

(#49910) Tetsuo válasza asdf_ (#49880) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

köszi.

(#49911) bb.bocs válasza BBéci (#49899) üzenetére


bb.bocs
őstag

az már szauna :D én direkt nem akartam törölköző szárítót, mondom ablak alá jó egy radiátor ... és jó is :D csak most adtál egy ötletet :D

(#49912) Mészike


Mészike
aktív tag

TEFAL PF610138 kenyérsütőről van valakinek tapasztalata? Jó választás lenne?

(#49913) pjen válasza Mészike (#49912) üzenetére


pjen
félisten

Valami olcsót vegyél,az összes ismerősöm velem az élen,elpakolja,elajándékozza,nem használja.

(#49914) Mészike válasza pjen (#49913) üzenetére


Mészike
aktív tag

Köszi! Milyen lenne az ajánlott?

(#49915) Ispy válasza Mészike (#49914) üzenetére


Ispy
veterán

Nekünk 100 éves moulinex van, kalácsot szoktunk benne sütni, meg tésztát dagasztani, keleszteni. A kenyér szar ezekben a gépekben, szvsz.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#49916) Bling95


Bling95
őstag

Sziasztok!

Van valós különbség az electrolux és az aeg hőszivattyús mosógépek között? Melyik márkát érdemes választani?

(#49917) Tetsuo válasza Mészike (#49914) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Mi a Panasonicot napi szinten használtuk addig, míg ki nem purcant, bár nem magyar, hanem világsz@r angol kenyeret helyettesítettük vele.
Felnőtt vagy - gondolom -, tudod, hogy használni fogod-e vagy nem. Ha kell, akkor jót, min. Panasonicot vegyél.
A kenyér természetesen nem olyan lesz, mintha kemencében sült volna, vagyis a formája és a héja elmarad a kívánatostól, viszont olyan receptet használasz, amilyet akarsz és csak beleszórod az összetevőket, a többi automatikus.

[ Szerkesztve ]

(#49918) #94529552 válasza Bling95 (#49916) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szárítógépek. Mondhatni ugyanaz, apró eltérésekkel. Az AEG-re most van gari promó, és így 4 év garival adják[link]. Az elux valamivel olcsóbb, de ahhoz +ba venni kell a kiterjesztést, például egyes üzletekben vételkor, vagy a terméktámogatási oldalon[link], akár 8 éves koráig is.

(#49919) mephi666 válasza pjen (#49913) üzenetére


mephi666
nagyúr

főnökömék meg sima sütőben sütik a kenyeret... mondta, hogy szórakoztak géppel is, de átálltak a hagyományos sütőre :K majd elkérem már a receptet tőle, mert kezd a tökünk tele lenni azzal, hogy alig kapni normális kenyeret... 1 hagyományos kovászolt kenyérrel vagyunk elégedettek, ami a volt falumból érkezik, mert az tényleg olyan, hogy 3 nap után is puha, 6 nap után meg tökéletes még pl bundás kenyérnek :K ...a többi sz@r 1 nap után szikkad és 2-3nap után képes penészedni :W listán van nálam, hogy megtanuljak kovászt tenyészteni és azzal süssek magunknak kenyeret, de nem indultam még el ezen az úton

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#49920) pjen válasza mephi666 (#49919) üzenetére


pjen
félisten

Az igen.Hagyományos sütőben Anyukám is olyan kenyereket sütött,hogy az összes gép elbújhatott.Viszont kenyér lisztet vettünk,kidagasztotta,pihentette,finom lett.

(#49921) Voice24


Voice24
őstag

Valaki esetleg erre ?

(#49922) fant0mi válasza Voice24 (#49921) üzenetére


fant0mi
addikt

Dobj mar egy kepet, hogy melyikre gondolsz, igy nehez. A mostani ujsagban nem lattam ilyet.

(#49923) Voice24 válasza fant0mi (#49922) üzenetére


Voice24
őstag

Erről lehet szó, már nem szerepel az újságban, de az üzletben van belőle jópár darab, ugyanazon az áron.

(#49924) ribarszki válasza mephi666 (#49919) üzenetére


ribarszki
őstag

(#49925) fant0mi válasza Voice24 (#49923) üzenetére


fant0mi
addikt

Nem pont ilyen, de van. Porfogo. Ha kell valamiert kaposztat reszelni, akkor mandolinnal. Kenyeret reces kessel. Szoval mindig van valami egyszerubb, gyorsabb, kisebb eszkoz keznel.

(#49926) peppe79 válasza fant0mi (#49925) üzenetére


peppe79
senior tag

Az valóban mindegy, hogy mivel szeled a kenyeret, vagy reszeled a káposztát. Viszont a szalámi, sonka, felvágottak hártyavékony szeletelésére nem igazán találsz más alternatívát, mint a szeletelőgép...és abból is a minőségi darab.

[ Szerkesztve ]

(#49927) peppe79 válasza peppe79 (#49907) üzenetére


peppe79
senior tag

Az asszonnyal egyeztettem, és ő sem szívesen látna Whirlpool-t a házunkban. Úgyhogy ezt elvetettük, de hátha valakinek érdekes lehet:

A MALL-nál december 15-ig kuponkóddal további 20% kedvezmény jár egyes Whirlpool háztartási gépekre.

Én a Whirlpool OAS KN8V1 IX, illetve a pirolitikus változatú Whirlpool OAS KP8V1 IX beépíthető sütőkkel szemezgettem. Előbbi akciósan ~67,5 ezer, utóbbi ~89,5 ezer lett volna a kuponkóddal.

[ Szerkesztve ]

(#49928) mephi666 válasza peppe79 (#49927) üzenetére


mephi666
nagyúr

kontár vagyok, de ez a "forró levegős sütő" meg "gőzsütő" elnevezés valami marketing bullshit? forró levegős a mi elektronyos sütőnk is, mert abban is a keringetett forró levegő dolgozik :D gőzsütőhöz meg adagolni kell vizet? akkor keletkezik igazán gőz, vagy a sütött termékek víztartalmából... nem vágom én eztet :DDD ...mellesleg a "gőzzel sütés" hivatalosan nem inkább párolás? ...olyan szívesen meghallgatnék pár profi séfet, aki elmondja a korrekt véleményét a technológiáról

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#49929) Mészike


Mészike
aktív tag

Közben átgondoltuk a dolgot és inkább ilyet néztük ki:
SilverCrest SKMP 1300 D4
Erről a gépről van valakinek tapasztalata?

(#49930) Voice24 válasza fant0mi (#49925) üzenetére


Voice24
őstag

Köszi, bár ezt kép és típus nélkül is leírhattad volna :D

Továbbra is várok véleményeket, illetve tapasztalatot, hogy köznapi, átlagos használatban (értsd: felvágottak, sajtok) számít-e a 120-150-200 w-ok közötti különbség.

(#49931) fant0mi válasza Voice24 (#49930) üzenetére


fant0mi
addikt

Apamnak van szeletelo nevu szeleteloje, de az nem ilyen forgotarcsas, hanem hengeres, mint egy gyalu. Azert nem vagtam hogy milyen felere tetszett gondolni. :)

(#49932) Ferike81 válasza Gabor901127 (#49708) üzenetére


Ferike81
senior tag

Én is éppen mosogatót nézek. Csak azt tudom mondani amire én is jutottam. Használt Miele. Nekem a 1994-es évjáratú Miele Novotronic mosógép nyolc éve megy nálam, és egy hosszbordás szíj cserén kívül semmi baja, pedig heti 6-8 program lemegy. Most is beszéltem azzal akitől vettem a mosógépet, és azt mondta, vagy várjam meg a Mielét (január elejére van kész), vagy van azonnal elhozható Bosch/Siemens. A Miele annyival jobb, hogy tűzzománc burkolata van. Mondjuk nekem nem kell led kijelző, meg efféle csillivilli.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#49933) Toobee válasza mephi666 (#49928) üzenetére


Toobee
veterán

Mostanában nézegetem YouTube-on a kovászos kenyerekről szóló videókat, és már több ízben elhangzott, hogy a gőzölős sütő az igazi a kenyerekhez. Aztán össze is állt a kép, após a cukrászdában is tolta a kemencébe a vizet.

https://barbieripnk.hu/

(#49934) mephi666 válasza Toobee (#49933) üzenetére


mephi666
nagyúr

nálunk egyik raktáros pék volt... ő mondta, hogy pl beigli/kenyér mellé vizet kell rakni és akkor nem reped szét... és ez akkor gőzölős sütés volt ugyanúgy :) kíváncsi vagyok, hogy amit eladnak gőzsütő néven, ott direktbe rá kell kötni a sütőt a vízhálózatra, vagy egy fakkba töltögetni kell mindig vizet, vagy hogy is működik? ...mert egyébként sima gázos sütővel is süthetsz gőzölve, ha tudatosan adagolsz mellé vizet

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#49935) Digitalpimp válasza ribarszki (#49924) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Oszt az a "tesá" kanál milyen? :D

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#49936) Degeczi válasza mephi666 (#49934) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A méltán népszerű (tényleg könnyen elkészíthető és isteni finom) békebeli kifli receptje is említi, h tegyünk vizet a sütő aljába.

(#49937) SirKero


SirKero
őstag

Olajsütőből max. 25 ezerig van ajánlott típus.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#49938) Toobee válasza Degeczi (#49936) üzenetére


Toobee
veterán

Jégkockát is mondták már pár helyen. Vizet csepegtetni a sütőpapírra, stb. De valószínűleg jobb megoldás, ami folyamatosan tud adagolni, esetleg gombnyomásra. Nekem is "sima" sütöm van.

(49937) SirKero: meg is osztod velünk, hogy melyik típus az?

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#49939) Dluinet válasza SirKero (#49937) üzenetére


Dluinet
nagyúr

az olaj nélkülit:

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#49940) SirKero válasza Toobee (#49938) üzenetére


SirKero
őstag

Kérdés volt csak a kérdőjel lemaradt a végéről :P

(#49939) Dluinet Ez már nem aktuális szerintem :(

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#49941) #94529552 válasza SirKero (#49937) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ha ez kérdés lenne, akkor nincs, és szerintem a mai trendek szerint egyre jobban kezd kimenni a divatból. Olaj nélküli vagy a nagyon kevés olajjal történő sütés az egészségesebb [link] .

(#49942) Degeczi válasza Dluinet (#49939) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ilyen akciókból már másnap sem nagyon szokott maradni, nemhogy lassan két héttel később.

(#49943) gyulank


gyulank
addikt

Ha forgatom a mosógépben a tárcsát, és nem forog a dob, akkor mi hibásodott meg?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#49944) Dluinet válasza SirKero (#49940) üzenetére


Dluinet
nagyúr

tegnap még sok volt a boltban

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#49945) Degeczi válasza Dluinet (#49944) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mármint melyikben?

(#49946) Dluinet válasza Degeczi (#49945) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Lidl-ben.
Nem vagyok pesti.
Hiába írom, hogy Pécsen volt, vagy máshol ennyi meg annyi darab volt kint.
Nézzétek meg a hozzátok közel lévő Lidl-ben.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#49947) pjen válasza gyulank (#49943) üzenetére


pjen
félisten

Az ékszíj tárcsát forgatod?A dobot tudod kézzel forgatni,nem szorul?

(#49948) gyulank válasza pjen (#49947) üzenetére


gyulank
addikt

Igen, igen, nem.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#49949) Degeczi válasza Dluinet (#49946) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Csakhogy így titkolózva senkinek nem segít, hiszen a Lidiben nem kérhető át másik boltba.
Ha ellenben beírod azt is, h konkrétan melyik üzletükben láttál sokat, az hasznos lehet annak, aki a környékén lakik.

(#49950) Dluinet válasza Degeczi (#49949) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Pécs Puskin tér

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.