Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48601) qqzs válasza Zeki (#48598) üzenetére


qqzs
őstag

Ez azert nem igaz. A mi aegunk rendesen szarit mindent. A legnagyobb macera vele az hogy nincs szoszgyujtes es at kell torolni a dobot szaritas utan

Eladó: GTS450

(#48602) Gabesz87 válasza 123xyz (#48600) üzenetére


Gabesz87
addikt

Szerintem a kiterjesztett garancia és a termekbiztositas nem u.a. de nem tudom, nem vagyok ebben annyira járatos.

(#48603) #94529552 válasza ph2012 (#48595) üzenetére


#94529552
törölt tag

Lehet, hogy egyik se. De ha nagyon muszáj választani, akkor WP-t, de inkább ezt a 6. érzékes típust(csak mert a régóta megbízhatóan üzemelő mikrónk is az), de a fontosabb hogy több ruhát tud szárítani, és talán magasabb kategóriába tartozik. Vagy AEG-et, LG-t, de tudom, hiába 4 év garis az előbbi, ha sokkal drágább.

(#48604) #94529552 válasza 123xyz (#48600) üzenetére


#94529552
törölt tag

Jelenleg nincs másoknál gyári gari promó a mosógépekre. Újdonság az AEG és Electrolux gépekre a gyártói honlapon vehető +3 év extra garancia a gép 8 éves koráig, de a feltételeket át kell olvasni, hogy ezzel is megjártad volna-e vagy sem, az említett esetben.

(#48605) Gömbike válasza ph2012 (#48596) üzenetére


Gömbike
senior tag

Mosógépnek drágák, szárítani meg nem tudnak. Szikkasztanak.

A szárításra a különálló szárítógépet találták fel.

A mosógépek dobja általában 50-55 liter.

A szárítógépek dobja 110-130 liter között van.

Ezért van az, hogy a kombigépben kimosott ruhát két részletben kell megszárítani, mert egyébként gyűrött kupacot fogsz találni a végén.

Jöhet a matek, ezáltal kétszer fogja szikkasztást véghezvinni, amihez rengeteg vizet ( azzal kondenzál) fog elhasználni.

Nézd meg bármelyik gyártó bármelyik kombigépének az adatlapját, brutális energia zabálást fogsz találni.

Ráadásul a szöszöket sem tudja eltávolítani, mint a szárítógép.

Létezik hőszivattyús technológiával ellátott kombigép, az bizony tényleg 400 környéke, de inkább feljebb.

Azok már majdnem teljes értékű szárítást tudnak.

De ennyiért majdnem két mosógépet és két szárítógépet kapni :DD

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#48606) pjen válasza 123xyz (#48600) üzenetére


pjen
félisten

Mi bajod lett a biztosítási?

(#48607) poli27 válasza Silent77 (#48546) üzenetére


poli27
veterán

Havonta 1x kell a tisztító, mert szerintem szaga lesz a mosogatógépnek ha nincs belerakva!

(#48608) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Ha már mósógép

Anyám a felültöltős mosógépet szeretei, valamiért... Viszont eddig mindnek a teteje elkezdett rohadni, sőt a mostani 2-3 év alatt szinte már lyukas is, ez mitől van?

Fürdőszobában van, nyilván kap gőzt de nem egész nap ugye, meg másnál is láttam már, hogy ott van, mégse rohad

Inox mosógép gondolom nem rohad, viszont abból meg relatív kevés van

Xbox One: bandymnc

(#48609) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Üdv!
Közeljövőben szeretnék egy szárítógépre beruházni. Ketten vagyunk, átlag heti 2x mosunk, nagy igénybevétele nem lenne. Mosógépre raknám rá, az 45cm mély, de hirtelen szétnézve a szárítógépek mindegyike minimum 60cm mély. Ez a nagy átlag, ne is keressek kisebbet?
Vannak olyan funkciók amit érdemes keresni? Mosógépnél is ajánlották a Time Managert, azt kb mindig használjuk is.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#48610) poli27 válasza LógaGéza (#48609) üzenetére


poli27
veterán

Nem fogod tudni rátenni a keskeny mosógépre! Szerintem nincs keskeny szárítógép :)

(#48611) Gömbike válasza LógaGéza (#48609) üzenetére


Gömbike
senior tag

Nektek normál kondenzációs való.

Ne ijesszen meg az "B" besorolás, az inkább csak a psziché számára van kitalálva.

Heti 2-3 alkalomra a normál kondenzációs a jó választás. Egyszerű, mint a faék, megbízhatóak, ellenben a hőszivattyús kondenzációssal. Azok sokkal érzékenyebbek a karbantartásra.

Nekem a normál kondenzációs heti 2-3 alkalommal használva evett havi 1500 Ft-ot áramból. Ennél sokkal több elmegy bármi másra.

A mostani hőszipkás gépem is eszik, kb havi 800 Ft-ot.

A normál olcsóbb és a kondenzegységét a tus alatt tudod takarítani, a hőszipkásét csak szakember tudja kitakarítani nem kicsi pénzért: [link]

Arra figyelj a normál gépnél, hogy legyen rajta csökkentett hőmérséklet opció. Ezen alacsonyabb hőfokon szárít, nem megy össze benne semmi.

Én ezt néztem ki magamnak, ha a hőszipkásom végleg beadja a kulcsot: [link]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#48612) pjen válasza poli27 (#48610) üzenetére


pjen
félisten

Van,például a Candy nak is.

(#48613) qqzs válasza Gömbike (#48611) üzenetére


qqzs
őstag

Ezen van vsokkentett homerseklet? Ha jol gondolom azzal megtobbet eszik mert tovabb tart csokkentett homersekleten szaritani

Eladó: GTS450

(#48614) Gömbike válasza qqzs (#48613) üzenetére


Gömbike
senior tag

Amit belinkeltem, azon a gépen kétféleképpen lehet csökkentett hőmérsékletet beállítani.
A fogyasztás hanyagolható, hiszen a dob már eleve meleg, no meg kevesebb energiát használ a kisebb hőfok előállításához.

Mint írtam, sokkal több pénzt "szórunk" el bármi másra, mint a szárítógép fogyasztása. (én pl. az unikum+sör kombó pártolója vagyok. :D )

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#48615) SirKero


SirKero
őstag

Üdv.

Konyhai gépek cseréjét tervezem. A keret amit rá szánnék cca. 250-280 000 HUF.
Mindenképpen az extreme digital-ból venném mert ott most van 0% THM.
Amit kinéztem:
Sütő: [link]
Főzőlap: [link]
Mosogatógép: [link]
Mikró: [link]
Nincs márka fétisem ( de lehetőleg sötét legyen mert fehér bútorba megy ) azt veszem ami ár-minőség arányban a legjobb ( én meg tetszik is :) )

Ha van valakinek jobb ötlete szívesen veszem :K

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#48616) koxx válasza SirKero (#48615) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

1 év garival nem vennék mosogatógépet.
Indukciós főzőlapot nem néztél? vagy ragaszkodsz a gázoshoz.

(#48617) mtade


mtade
aktív tag

Sziasztok!

Alulfagyasztós hűtőt kell vegyek. A Gorenje mennyire megbízható márka?
Voltam a Media Marktban, megnéztem a 100eFt körüli kínálatot, berendezhetőségében talán az volt a legjobb.
A mostani 192l/57l-es, azt kinőttük, és le is van pukkanva.
Rk612Ps4 lenne a kinézett, elméletileg a gorenjékre 3 év gari van.
Kinek mi a véleménye ezekről? Ha esetleg lenne más best buy ötlet ebben a kategóriában, azt szívesen venném. Egyedül az A++ besoroláshoz ragaszkodnék.
Köszönöm.

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#48618) 123xyz válasza pjen (#48606) üzenetére


123xyz
tag

Fagor gép volt edigitálnál, 5 év garanciával hirdették, csak benéztem, mert utólag tudatosult bennem h ebből 2 a gyári, 3 pedig biztosítás. Bár elég félrevezető ilyenkor a címben 5 év garanciát írni, de ez már mindegy :(((

3. évben elromlott a mosógép, a mosási programoknál amikor befejezte volna az öblítési szakaszt, néha nem szivattyúzta ki a vizet, és nem jutott el centrifugázásig, hanem leállt, kiírta a kijelzőre hogy End, mintha véget ért volna a program. Kellett neki egy külön centrifuga programot indítani. Aztán pár héttel később már egyre gyakrabban volt ez, de ráadásul már sokszor az öblítésig sem jutott el (az öblítő az adagolóban maradt), hanem a mosási szakasz végén döntött úgy, hogy szerinte nem tud tovább haladni. Volt, hogy ilyenkor megpróbáltuk újra elindítani a mosási programot, aztán azzal kezdett, hogy az előző utáni maradék vizet kiszivattyúzta, utána megtöltötte magát a következő adag vízzel, és 2-3 perc után egyből leállt, kiírva hogy End. És ennyi. De a centrifugázó program amúgy lemegy gond nélkül.

Lényeg az, hogy hívtuk a biztosítót, elszállították Budapestre bevizsgálni egy szervizbe (Miskolcról), aztán bő 2 hét után kaptam infót, hogy náluk nem jön elő a probléma. El nem tudom képzelni, hogy ők mit csináltak, amikor nálunk kb 3-ból kétszer biztos h hiba volt, de visszaküldték úgy a mosógépet, hogy szerintük rendben van. Egyrészt ráment 12 ezer forintom a szállításra meg a bevizsgálásra, másrészt itthon a legelső üzembe helyezésnél azonnal előjött a hiba :W

Azóta eltelt pár hétben már nem is alkalmanként jön elő a probléma, hanem folyamatos. 2-3 féle mosási programnál is próbáltuk, 40 fok, 60 fok, kevés ruha, több ruha, 400-as centrifuga fordulatszám, 1200as fordulatszám, nem segített semmi. Mindig megáll valahol, rendszeresen a mosási szakasz végén, vagy akár következő próbálkozásnál a legelején. Szóval a hajamra kenhetem a 3 év biztosítói "garanciát", mert ennek a mosógépnek már lőttek, de szerintük jól működött. Pedig még le is írtam nekik előre, hogy milyen programokkal, mekkora töltettel jött elő a gond nálunk, szóval rohadtul nem értem a dolgot. Azóta mondjuk súlyosabb lett a probléma, mióta anno "megnézték", de már nincs erőm egy újabb, több hetes kört eltölteni velük, hogy ismét vigyék el, vizsgálják meg, mert aztán lehet még mindig nem találnának hibát. De egyébként is olyan hamar lett rozsdás az alja hogy már nem éri meg szenvedni vele, ezért is nézek egy másikat majd. Csak bosszantó az egész helyzet...

(#48619) SirKero válasza koxx (#48616) üzenetére


SirKero
őstag

1 év garival nem vennék mosogatógépet.
Úgy hallottam az ismerősi körből,hogy az Electrolux megbízható márka ezért gondoltam rá.
Indukciós főzőlapot nem néztél? vagy ragaszkodsz a gázoshoz.
Nincs kiépítve csak egy fázis a lakásban a gáz meg adott jelenleg is.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#48620) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy Mosó-Szárító gépet keresünk. és porszívót is, de először ezt a projektet vinnénk végig, mert ez kicsit fontosabb. :)

Azért, mert nincs terasz/erkély, és ebben a téli időben nagyon nehezen száradnak a ruháink.

Ami fontos, hogy csak is kizárólag keskeny gép férne el. Két gépet néztem/néztünk, ezek közül Ti melyiket javasolnátok, ajánlanátok? Hőszivattyús kombó gépet sajnos nem találtam, olyanból, ami keskeny. :(

Az alábbi két gépről lenne szó:
LG F2J7HG2W
Samsung WD80K52E0AW/LE

Samsungnál ez a jobb bevonatú fűtőszál jól hangzik, de ez vajon számít-e valamit?

Van érdemi különbség a kettő között? Valszeg Euronics-ból vennénk majd, bár ez még nem biztos..

Ha van bármi más javaslatotok, szívesen fogadjuk.

Ez a 200.000 Ft körüli ár lenne a teteje, ha kicsivel drágábban tudnátok jobbat ajánlani, az is beleférhet. :)

Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#48621) Toobee válasza BBéci (#48582) üzenetére


Toobee
veterán

Tegnap kicsomagoltam, ugyanis van egy kis gond a papírjaival. Sejtettem, hogy küzdelmes dolog lesz, mivel a Média Markt 5 év garanciával árulja a Heavy Duty modellt, amire a gyár valójában csak 2 évet ad (magyar forgalmazón keresztül szerzi be az MM is, tehát nekik is 2 évet kellene rá adni). Természetesen a számlán nem szerepel, a garanciafüzet pedig nem volt kitöltve. Az ügyfélszolgalat postai úton ígért egyet, de külön felhívtam rá a figyelmüket, hogy az 5 év miatt választottam őket, német webshopból ~30e Ft-tal olcsóbban juthattam volna hozzá a durván akciós ár ellenére is, ezért választottam őket. A titkos befutóm egy valószínűleg visszaküldött, újszerű példány volt (német amazonon van egy 540 EUR áron, itt már lenne ~70e diff., viszont mailboxozni kellett volna), de végül győzött a(z egyelőre nem létező) garancia. Azt ígérték, hogy utána kérdeznék, bár sejtem a választ. Vissza nem akarom küldeni, de a pénzem ellensége sem vagyok, úgyhogy ütni fogom a vasat.

6,9 literes modellekre így alakul a gari a gyártó weblapja szerint:
Professional: 1 év
Heavy Duty: 2 év
Artisan: 5 év
Professional ráccsal, vészleállítóval: 1 év

Ez egy ársorrend is. A különbségeket illetően nem sok mindent találtam, szerintem totál ugyanaz mind, kivéve a kiegészítőket. Azért választottam az emelőszerkezetes modellt, mert a felhajtós, otthoni modell a párom anyukájánál 1 kg liszt tésztává alakítása közben minimálisan csavarodik, ami nem volt szimpatikus. Létezik a 4,8 literes verzióból is ilyen emelős, az 300 wattos, a 6,9 literes 500 wattos, viszont a kisebb modell egy Professional verzió, amire szintén csak 1 év garancia van, és csak fehérben volt olcsó(bb), azt meg nem szerettem volna (177e lett volna), a piros minimálisan volt csak olcsóbb az 500-as verziónál. Egyébként volt most egy kétnapos MM akció, ahol a jelenlegi árakból némely modellnél 15% lejött, így jött ki 255e Ft-ból a Heavy Duty.

A gép gyönyörű, kedvelem a masszív cuccokat, jól fog mutatni a La Scala mellett. Idővel egy tésztás szettet, egy húsdarálót és egy gyümölcslékészítőt szeretnék mellé. Azokat szerintem ebayről levadászom, láttam jó állapotú, illetve használatlan eszközöket is.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#48622) qqzs válasza Gömbike (#48614) üzenetére


qqzs
őstag

Es van biztos info arrol hogy mennyi a csokkentett homerseklet?

Eladó: GTS450

(#48623) Gömbike válasza qqzs (#48622) üzenetére


Gömbike
senior tag

A pontos és hiteles választ a kérdésedre ezeken a telefon számokon kapod meg:
0617101010
+36302563256

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#48624) peppe79 válasza SirKero (#48619) üzenetére


peppe79
senior tag

Semmivel nem megbízhatóbb, mint bármelyik másik gyártó. Az én Elux mosogatógépemmel, 9 hónapos "korától" kezdve, mindig volt valami gebasz, 6 évesen aztán elhalálozott. Persze ez csak egy a sok közül, én sajnos így jártam vele.
Pár hónapja váltottam Bosch-ra. Az egyelőre teszi a dolgát, de sajnos itt is vannak hiányosságok, negatívumok. A következő mosogatógépem vélhetően megint valami más márkájú lesz. :)

(#48625) poli27 válasza SirKero (#48619) üzenetére


poli27
veterán

Pedig megérné a váltást ;) Én gondolkoznék rajta, igaz egyszeri nagyobb befektetést igényel a fáziskialakítás, de én már gázosra nem térnék vissza semmi pénzért!

(#48626) qqzs válasza 123xyz (#48618) üzenetére


qqzs
őstag

Nalunk ugyanez ez volt aegnel. A szerelo 10perc alatt megcsinalta. A tachogenerato koszos. Ki kell venni a motort megtorolgetni azt a reszt es visszarakni. En kifogtam egy jo szerelot meg azt is vegigvarta hogy vegigmenjen egy 20perces mosas es 5ezret kert el. Kozben mutogatta hogy csinaljam meg ha legkozelebb elojon :)
Az esetrol en meg kernek tanacsot fogyasztoved topicban. Csinalnek videot es elkuldenem a biztositonak hogy kenjek a hajukra es csinaljak meg a gepet plusz adjak vissza a bevizsgalas dijat. Meg arra tudok gondolni hogy a szallitasi rezges miatt az akosz kicsit atrendezodott bar akkor nalad is ment volna mikor visszavittek.

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#48627) 123xyz válasza qqzs (#48626) üzenetére


123xyz
tag

Köszi, hogy megosztottad a véleményed, lehet nem tartana sokból javítani, de tényleg nagyon rossz állapotú a gép. Durván hangos, ráadásul annyira rozsdás alul már az egész, főleg a lábakat tartó fém lapok,, hogy én már attól félek, egyszer valamelyik elhajlik / eltörik a használat közbeni nagy rázkódásban Ilyen állapot mellett inkább nem költenék már erre a gépre többet, és nem is látom értelmét annak, hogy nekiálljak az igazamat bizonyítani, meg aztán megint 4-5 hét kiesés lenne amíg kezdenek vele bármit is, a rozsdásodást meg úgysem javítanák :(

(#48628) Doggy dog


Doggy dog
senior tag

Sziasztok.
GÁZtűzhelyet keresek,újat.
4 gázégős, gázsütővel.
Mit ajánlotok? :)

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#48629) Degeczi válasza Doggy dog (#48628) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha elbírja az elektromos hálózat, inkább villanysütős kombitípus legyen, hatalmas plusz a légkeverés.

(#48630) ph2012


ph2012
senior tag

Tudnátok jó szárítógépet ajánlani? Olcsóbb árba de elfogadható minőségben. Köszi.

(#48631) Sinkapeter válasza Doggy dog (#48628) üzenetére


Sinkapeter
tag

Én mindenképpen olyant vennék a helyedben, aminek a sütője termosztátos, ha mindenképpen gáz kell. Kb. 6 éve költöztettük odébb a konyhát, akkor vettünk egy Mora-t, a bolt javaslatára. Akkor már a Gorenje tulajdona volt, a sütőjét mutatták, hogy az égő feletti lap többrétegű, nem fog átégni. Abban volt gázgrill is, plusz szikragyújtás. A gázgrill három, a sima égő 5 év múlva égett-rohadt szét (a sütőt kézzel kellett begyújtani, és egyszer csak a gázgyújtó felborította az égőfejet.) Most egy Zanussi van helyette, ez csak termosztátos, semmi villany nincs benne, nem annyira kényelmes, de egyelőre jó.

(#48632) Tetsuo válasza Gömbike (#48605) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

A szikkasztás és a szárítás ugyanazt jelenti. Nincs jelentésbeli különbség a két magyar szó között.

(#48633) BBéci válasza Tetsuo (#48632) üzenetére


BBéci
titán

Az én értelmezésem szerint a szikkasztás minden külső beavatkozás nélkül történik, a szárítással ellentétben.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#48634) arcitec válasza Toobee (#48621) üzenetére


arcitec
addikt

A garancián abszolút nem kell aggódnod,ha online vetted akkor biztosan nem. [link]
Hiszen ott a 60 hónap. Mentsed el.Vettem már akciós áron terméket, amikor már nem volt akciós,csak épp kint felejtették az árat. Azon áron/feltételekkel kell adnia amit megadnak. Ha tévesztenek,akkor úgy jártak. Egyébként meg pl a Samsung hűtőt vettük 4 év garanciával,holott a gyártó csak 2 évet ad. A + éveket az eladó állja. Ennyi, ha jó a termék már meg is érte így eladni. A hűtő vagy 3 éves és kifogástalan.Bízzunk benne még sokáig így lesz.
A garancia egyébként érdekes, mert pl a Miele 1 évet ad a 100eft-os porszívóra, pedig aztán a porszívó ott kezdődik,nem a többnyire 20eft-os sok év garanciásoknál. Bolond egy világ ez. :U . Egyébként nagyon jól néz ki a cucc, így képen nagyon jó a benyomás róla. Ne de ezen az áron, nem is lehetne rosszabb...

[ Szerkesztve ]

(#48635) Toobee válasza arcitec (#48634) üzenetére


Toobee
veterán

50e Ft-tal volt olcsóbb, mint a mostani ára. A visszaigazoló levélben is szerepel a 60 hónap, ezért bizakodó vagyok. Maximum megpróbálom az árleszállítás felé terelni az ügyet.

Aki esetleg ilyet keres, és megfelel neki fehérben, annak ajánlom ezt a shopot. Hozzánk nem szállítanak, de köztes céggel áthidalható a dolog, még így sem éri el a 200.000 Ft-ot az ára. Nem semmi, hogy nálunk 300.000 Ft ugyanez.

https://barbieripnk.hu/

(#48636) qqzs válasza Tetsuo (#48632) üzenetére


qqzs
őstag

De a szikkastassal eloallitott szikkadt ruha es a szaritas eredmenyekent szaradt ruha mar mast jelent.

Eladó: GTS450

(#48637) Tetsuo válasza qqzs (#48636) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Ez lehet. Én is használom a szikkadt szót arra, ha valami már száradt, de még nem száradt meg teljesen. :) Bár úgy gondolom, ez csak a beszéd stílusából adódó elkülönülés, vagyis, hogy így szoktam meg, de a másik forma is helyénvaló lenne.

(#48638) GIJoe


GIJoe
addikt

Sziasztok. Van egy porszívónk nagyon ( Samsung VCD9420S33/XEH vízfilteres porszívó ) szerettük , de sajnos nem rendeltetés szerűen (gyermekek orrszívására) használtuk és akárhogy takarítom borzasztó büdös. Mindent filtert kicserélni egy vagyon, és gyakran folyik, elfáradt már, így új vizes gépet nézegetek. Ehhez a véleményeteket tippeteket kérném , Köszönöm!

Thomas 786522 Aqua+ ?

:R

(#48639) #94529552 válasza hackeeeee (#48620) üzenetére


#94529552
törölt tag

Jobb lenne nagyobb szárító kapacitású, de ha csak a keskeny fér el...., azért nézd meg, hátha találsz alkalmasabbat, jobb árban közülük[link].

(#48640) ribarszki válasza GIJoe (#48638) üzenetére


ribarszki
őstag

Csak vizes jön szóba? Valaki porallergiás?

(#48641) GIJoe válasza ribarszki (#48640) üzenetére


GIJoe
addikt

3 három èven aluli csemete, ebböl 2 tejfeherje ès szója allergiás gyakori lègúti problèmával + kiköltöztünk falura jó levegőre csak itt meg mindent elègetnek ami lètezik, szóval a legkevèsbè szeretnèm terhelni őket lègügyileg is...
Mèg a Karcheren gondolkoztam, de vmiert sokan szidtak+ erőtlennek irtak az energia jatekonysag miatt... Szinten innen, olcsobbnak tűnik...

(#48642) ribarszki válasza GIJoe (#48641) üzenetére


ribarszki
őstag

Ha nektek 3 gyerek mellett nem macera vizes porszívót használni, akkor persze vegyétek, csak ezt nem lehet hirtelen előkapni. Az ételallergianak és légúti problémánk nincs köze a porszívóhoz. Ha poratka allergiás vagy akkor igen, minden más placebo.
A kinti jó falusi levegőre non-stop működő légtisztító a megoldás. Akár a Xiaomi AirPurifier is jó választás.
Vizes porszívó ételallergian, légúti problémán és falusi levegőn pont semmit sem segít.
Erre nyugodtan vehettek eldobható-szintetikus porzsákos gépet. (Elecrrolux, Miele) Ami tényleg kényelmes és higiénikus. A maradék pénzt légtisztítóra költsétek.

[ Szerkesztve ]

(#48643) kerxy válasza SirKero (#48615) üzenetére


kerxy
senior tag

Sütő esetén Electrolux EOA3454AOX helyett szerintem fontold meg az Electrolux EOC3430EOX típust. Egy fokkal energiahatekonyabb és pirolitikus. Én most vettem joy alatt 89k-ért, szerintem BF miatt még lesz ilyen árban.

(#48644) Exodion


Exodion
aktív tag

Sziasztok,

meglehetősen faramuci helyzetben vagyok mert úgy pattogok a szervíz meg a Samsung ügyfélszolgálat között mint egy gumilabda. Szóval vásároltam egy Samsung RB30J3000SA típusú hűtőszekrényt az Auchan-ból, amit Aug.01 -én ki is szállítottak. Első hónap, rózsaszín köd remek minden. Keveset megy nem túl hangos jól hűt minden szupi-szuper. Eltelik egy hónap és elkezd ormótlanul zörögni, mint amikor műanyag darabokat vertek egymáshoz, szóval a 84nm -es lakás másik végében napközben is kristálytisztán hallani nemhogy éjszaka.
Samsung telefonos ügyfélszolgálatát felhívom, mondom mi az ábra és jön a javaslat, hogy húzzam ki egy negyed órára aztán dugjam vissza, majd másnap szóljak vissza hogy mi az ábra. Hát megcsináltam, természetesen ugyanúgy zörög. Ráadásul amíg előtte olyan jó keveset ment elkezdett egyre többször menni. Nem volt nehéz észrevenni mert az a r**adt zörgés az őrületbe kergetett, tehát amíg kihúzás előtt volt olyan hogy 1órában egyszer sem kapcsolt be (értem ezt alacsonyabb fordulaton is - amikor csak úgy "szuszog") addig utánna óránként 2-3 bekapcsolás lett.
Visszahívtam az ügyfélszolgálatot és felvettek egy hibajegyet. Tekerjünk előre mert már a zörgéshez kétszer kellett kijönnie a szerelőnek, a mire megoldotta a hibát addigra a hűtő már 15percenként bekapcsolgat. Hát azt javasolta, hogy vegyek hőmérőt és nézzem a hőmérsékletet. Eltelt megint 1-2hét és hát igen... A hőtű lehűt a beállított hőmérsékletre, de a fagyasztó nem! Beállítom -15°C -ra, akkor maximum -12°C -ra hűt visszamelegszik -10°C -ra 20percc alatt és visszakapcsol. -17°C -re állítva is -13°C/-14°C -re hűlik és 15perc elteltével kapcsol vissza. -19°C -nél -16°C-ig hűt le és 10percenként kapcsol, majd -23°C -nél ki sem kapcsol és -17°C -t csak akkor éri el.
Hát megint felhívtam a Samsung ügyfélszolgálatot, és hát ez teljesen normális, a digitális inverteres kompresszor "soha nem kapcsol ki". A villanyóra szerinti fogyasztásunk Aug.01-Aug.31 között volt 208KWh, majd miután egyre gyakrabban kapcsolt be lett 255KWh oké sokminden lehet de nincs változó. Minden ugyanaz mint korábban.
Szóval arra lennék kíváncsi, hogy ha esetleg másnak van ilyen hűtője, a tietek is ilyen rohadt sokat megy? Elfogadnám én az ügyfélszolgálat állítását csak az a fene nagy bajom, hogy a nyári 30fokos konyhában tizedannyit sem ment mint a mostani 18fokos konyhában. Valamint mennyire igaz ez a "digitális inverteres kompresszor soha nem kapcsol le?" állítás? Nemtudom a szomszéd LG digitális inverteres kompreszoros hűtője 12óra alatt bekapcsol neki vagy 6x amikor összehasonlítottuk. A mienk bakepcsolt 12óra alatt 34x...

(#48645) albiosz


albiosz
őstag

Sziasztok!

Beépített sütő és fölötte indukciós főzőlap lesz a konyhabútorban. Mennyire rossz/jó ötlet, szokták/nem szokták e mellé a szabadon álló hűtőt tenni?

Nem biztos, hogy így lesz, de kicsit távolabb van a kötődoboz, mint kellene, ezért kalkulálok ezzel a lehetőséggel is.

(#48646) mephi666 válasza albiosz (#48645) üzenetére


mephi666
nagyúr

asszony unokahúgáéknál segítettünk összerakni az ikea-s konyhát... beépített sütő, stb... néztem is, hogy nem is 18as bútorlapból áll az egész, hanem vékonyabból és semmi extra nincs a sütő körül :Y másik lakásban a sütő rá volt tolva teljesen a konyhabútorra, de tettünk közé tűzálló mdf lapot, itt meg semmi... nem hinném, hogy ezt hosszú távon nem sínyli majd meg a bútor... ikea-nál ennyire nem foglalkoznak ezzel tervezésnél?

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#48647) Doggy dog válasza Sinkapeter (#48631) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Köszönöm.

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#48648) arcitec válasza Exodion (#48644) üzenetére


arcitec
addikt

A miénk mindig is adott/ad valamiféle zörgő hangot is néha-néha , a normál "halk zümmögő"
hang mellet. Anno itt írták, hogy az a No Frost velejárója. 3 éves semmi gond vele. Tehát ez nálunk ilyen. A konyhában van, senkit nem zavar. (Akinek a nappaliban van elhelyezve "zümmögö" az úgy járt. Érdekes egyébként,hogy mikor hozták a nappaliban volt hely, oda akarták tenni. No no, a konyhában a helye. A mosógép az lett "javítva" ügyfél szolgálaton keresztül,de az bágátel 3 gomb egy időben(lenyomása) megoldás volt.Ha a hőmérséklet nem egyenletes a beállított szerinti, akkor az ellenben szerintem NEM JÓ. SZERVÍZ. Sajna akkor így jártál. Az egyébként érdekes, hogy a Samsung szervízt(mióta volt az akku botrány), az ügyfélszolgálaton keresztül lehet aktíválni. Előtte simán cserélte a szervíz a mosógépen(1-2 hónaposon) az ékszíjat ,mert hogy gyárilag szar :U és az ajtót szó nélkül mert , hogy gyárilag kszar.(az is volt) ;] . U.I: Ellenben a hűtő az kikapcsol ha nem kell mennie, ahogy azt kell.

[ Szerkesztve ]

(#48649) BB9000 válasza Exodion (#48644) üzenetére


BB9000
senior tag

Nekem LG inverteres hűtőm van. Típus: GBB329DSJZ. A fogyasztását a vásárlástól folyamatosan figyeltem egy Basetech Energy Monitor 2000 típusú mérővel. Az első évben a mért fogyasztás a gyári adattól kb 20% ban tért el. Ha jól emlékszem 236 KWh/év helyett, 286 KWh-ot fogyasztott. Ezt a fogyasztáskülönbséget betudom annak, hogy nálam más körülmények vannak, mint a szabványban meghatározott.
Az én hűtőgépem nem kapcsol be túl gyakran és amikor a motor hangja nem hallatszik, akkor is van mérhető fogyasztás, mivel akkor fűt a fűtőszál a leolvasztás miatt. Inverteres motor ide, 45 decibel az adatlapon oda, a gép semmiképpen nem nevezhető csendesnek. Nálam ez nem zavaró. A Samu ügyfélszolgálat állítása, miszerint az inverter sose áll le, az kamu duma.
Hogy hogyan lehet megfogni és rájuk húzni ezt a hibát, azt nem tudom.
Amit meg tudsz tenni: egyéni mérőt tudsz tenni a hűtőre, hogy pontosan lásd annak fogyasztását. Az óra-összes fogyasztással sokra nem mész, mert abban minden más fogyasztó is benne van.
A te hűtődnél a gyári fogyasztási adat 272 KWh/év. Ha a 20%-ot rászámolod, akkor 327 KWh még nem kimagasló eltérés. Ez havi 27-28 KWh. Mérj le egy teljes hónapot. Sajnos még akkor is van kibúvója a Samunak, ha a mért fogyasztás irreálisan magas. Avval védekezhetnek, hogy sokat nyitogatod, meg sok forró ételt pakolsz bele. De ha van pontos mért fogyasztási adatod, azzal már el lehet indítani egy fogyasztóvédelmi eljárást. A fogyasztóvédelemről nincs személyesen túl jó véleményem, de az már más kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#48650) peppe79 válasza mephi666 (#48646) üzenetére


peppe79
senior tag

A lapraszerelt bútorok többnyire 16-os bútorlapból készülnek, de sajnos találkoztam már vékonyabbal is. És nem csak ezen szoktak spórolni: alacsonyabb a térfogasúlyuk, kevesebb a rétegszám vagy vékonyabb a fedőréteg, rossz minőségű, kevésbé ellenálló dekor stb.

Beépített sütőnél egyébként nincs szükség tűzgátló lapra, mivel nem forrósodik át a felülete, mint egy szabadonálló sütőknek. Elég a korpusz elejére felcsavarozni a hőterelő lemezeket.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.