Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48401) BBéci válasza Degeczi (#48400) üzenetére


BBéci
titán

Egy szigetmonostori cégtől rendeltem az ajtókat, ami jó választás volt, mert kiváló minőségűek, nehezek, tömörek, nagyszerű a hangszigetelésük, ami fontos a házimozi mániám miatt. Megérte várni rájuk.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#48402) albiosz válasza Degeczi (#48399) üzenetére


albiosz
őstag

Köszi az infokat. Fájóan nem értek hozzá sajnos. Ha több kör van pl. nálam 3x10 vagy majd 16-10-6, az azt jelenti, hogy 1 megy a konyhába pl. és 2 másik a többi helyiségbe?

De ha a sütőnek is 16 kell, meg a főzőlapnak 2x16, akkor ellőttük mind a 3x16-ot. Ez egyébként a lakáson belül mivel jár? Ha a meglévő vezeték elbírja, akkor elég csak az óracsere?

(#48403) pjen válasza albiosz (#48402) üzenetére


pjen
félisten

A sütőnek általában elég a 10A.A főző lapokat sem fogod teljes terhelésen használni,3x16 ampert már be lehet osztani.Ha nem kell szabványosítani,és valószínű,hogy nem kell,akkor csak a kismegszakítókat cserélik.

(#48404) Batib


Batib
őstag

Sziasztok!
Találtam az Alzán ezt a Dyson V8 Absolute porszívót. Az a kérdésem, hogy itt szerepel egy olyan jelző, hogy uj (new), ez azt jelenti hogy valamiben más mint az alap V8 absolute?
Az ár relative kedvezőnek tűnik és még kuponozható is. Ajánljátok ezt, vagy nézelődjek másfelé, esetleg Xiaomi F8?
Stornó az egész: Most látom, hogy használt, felbontott.

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#48405) poli27 válasza albiosz (#48402) üzenetére


poli27
veterán

írtam már bővitesd fel 3x16 ra legalább.... 73 152 ft kb.... amperenként 4572ft a 32A feletti része!

[ Szerkesztve ]

(#48406) pjen válasza albiosz (#48372) üzenetére


pjen
félisten

Azért 3x10 amperrel is van élet.Ha nem akarsz durván 100K t költeni a bővítésre,más típusú tűzhelyet kell nézni.Nem muszáj egyszerre sütni és használni az összes lapot.Nálunk gáz van,de két égőnél szinte sose megy több.

(#48407) albiosz válasza poli27 (#48405) üzenetére


albiosz
őstag

Köszi, most látom, hogy írtál. Nem nekem válaszoltál, azt hittem azt a másik kollégának írtad, de visszaolvasva ő másról írt.

Megfogadom, bővítés lesz a dologból.

Azt mondjátok 3x16 elég? Konyhában főzőlap, sütő, mosogatógép, hűtő (ez is új lesz), fürdőben mosógép. Ezen kívűl nincs komolyabb fogyasztó: laptopok, egy led tv, meg a szokásos dolgok.

pjen: mivel nincs gáz, kevesebb a lehetőség. Nálunk is általában 2 lap kell, nagyritkan 3. Nem akarok rettegni, hogy mikor csapja le.

(#48408) poli27 válasza albiosz (#48407) üzenetére


poli27
veterán

Én 20-16-16 ot kötöttem be biztos ami biztos :)

(#48409) albiosz válasza poli27 (#48408) üzenetére


albiosz
őstag

20 a konyha? Őszinte leszek, továbbra se értem ezt a 3 fázis kérdéskört. Ezek a lakáson belül szét vannak osztva, hogy melyik fázis hova megy?

És miért kell kismegszakítókat cserélni, ahogy pjen írta?

(#48410) pjen válasza albiosz (#48409) üzenetére


pjen
félisten

Az óra alatt lévő kismegszakító határozza meg,hogy hány ampered van.Maga az óra 3x40 A is tud.Igen a 3 fázis szét van osztva,valamilyen rendszer szerint.Én ha ahelyedben lennék átnézetném egy vill.szerelővel,hogy mik a lehetőségek.Ha tényleg csőben van akkor inkább átrendeztetném az egészet.A konyhába új drót,32A.Az egyik tizest meghagynám,a másikat esetleg vissza 6A re.Ugyanannyi lenne a bővítési díj,de akkor tényleg vehetnél akármit a konyhába.De először mindenképpen egy szerelő.

(#48411) qqzs válasza pjen (#48410) üzenetére


qqzs
őstag

Errol a szerelorol jut eszembe ugyanaz mint a bisch markaszerviz szerelorol. Tudjatok ti manapsag hogy lehet villanyszerelohoz jutni? Ilyennel mar nem foglalkoznak mint atkebelezes mericskeles. Komplett haz vezetekeles alatt aki eljon az csak latott mar kozelrol vezeteket kategoria. Vagy pesten vagy kulfoldon dolgozik mindenki. Acs kupas cserep ala porhofogo berakas 2 oras munka ket ember 100ezer, ket radiator arrebrakas tagulasi tartaly csere 2 ember 4 oras munka 160 ezer. megyeszekhely.

Eladó: GTS450

(#48412) peestike


peestike
senior tag

remélem nem nagyon off, nem igazán találtam megfelelő topikot.
fürdőszoba felújítás lenne szülőknél, zuhanykabint nézegetek.
esetleg valakinek tapasztalat, tipp lenne?
hirtelen ez a kettő lenne benne a pakliban:
SANOTECHNIK PC55
SANOTECHNIK PR55
köszönöm!

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#48413) kicsi kecske


kicsi kecske
tag

Sziasztok!
Vasalóban milyen márka/típus ajánlott? Nézegettem neten.. vannak ilyen gőzállomások 100kért meg vannak "normál" gőzölős vasalók 20-30kért.
Ahogy nézem a talp és a gőz kibocsájtás ami lényeges szempont választásnál.. legyen nagy teljesítménye, 50g-100g/perc a gőznyomása, löketre legyen több.
Abszolút laikus vagyok a témában.. viszont meguntam, hogy kb az összes easy iron ingemet sem tudom a mostani vasalóval szép simára vasalni..

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#48414) Degeczi válasza qqzs (#48411) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Igen, amit csak lehet, célszerű saját kézzel megcsinálni. Jobb kőművesek is vagy külföldön dolgoznak, vagy min. fél évre előre be vannak már táblázva. Fűtésszerelők meg már kb. az anyagárat kérik el munkadíjként.

(#48415) peppe79 válasza peestike (#48412) üzenetére


peppe79
senior tag

A Sanotechnik a legalja. Ha a két kabin valamelyikét választod, vegyél mellé legalább 2 kartus szilikont, hogy a durva illesztési hézagokat kihúzd vele, meg a PUR habot, hogy a pelenka zuhanytálca valami alátámasztást kapjon.

(#48416) peestike válasza peppe79 (#48415) üzenetére


peestike
senior tag

Köszönöm a segítséget! Esetleg lenne tipp olyanra, ami már használható is valamire?

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#48417) Toobee válasza Toobee (#48298) üzenetére


Toobee
veterán

A REDDAYS2019 kóddal most német webshop áron meg lehet venni őket a Média Marktban. Ha esetleg valaki ilyesmiben gondolkodik. Meg mindig nem találtam ki, hogy melyik legyen. 10e Ft ráfizetéssel lehet venni Artisant, ami 5 év garis, szemben a Professional 1 évével. A Heavy Duty is tetszik, az szinten 5 év, de az meg jó sak szürkében van, mellé nehéz lesz gépeket venni, ha színben passzolni szeretnék.

https://barbieripnk.hu/

(#48418) poli27 válasza albiosz (#48409) üzenetére


poli27
veterán

Nem a 20 amper megy minden másnak a lakásba, a 2x16a megy a konyhába a főzőlapnak, eddig nem volt vele probléma!

(#48419) poli27 válasza peestike (#48412) üzenetére


poli27
veterán

Nem átfolyós a vízmelegítő ugye, tehát kombi kazán? Mert akkor az nem fogja elbírni, ezt kalkuláld be!

(#48420) peestike válasza poli27 (#48419) üzenetére


peestike
senior tag

Nem átfolyós, rendes bojler van fent. Elnézve a kínálatot inkább erőltetném a leülős, magasított zuhanytálcát kabinnal....

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#48421) albiosz válasza pjen (#48410) üzenetére


albiosz
őstag

Köszi! Mindenképp szerelő lesz, csak jó előre tájékozódni.

Ha 32-t szeretnék a konyhába + 2x16ot a többi helyiségbe és kiderül, hogy rendben van a vezeték keresztmetszet hozzá, akkor nem kell új drót, ugye? Csak óra és kismegszakito?

(#48422) pjen válasza albiosz (#48421) üzenetére


pjen
félisten

Ha szabványos a mérő hely akkor csak kismegszakító.

[ Szerkesztve ]

(#48423) Ispy válasza peestike (#48416) üzenetére


Ispy
veterán

Ravak, de az ára nem fog tetszeni...nekem 13 évig szolgált a zuhany, semmi baja nem volt. Mondjuk a szülőknek tuti nem vennék ilyen magasított cuccot, ők sem lesznek már fiatalabbak.

Vagy megfontolnám egy épített zuhany készítését, de ilyen papir cuccot nem vennék.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#48424) Möhe


Möhe
addikt

Srácok!
a garancia hogxan megy? Beépíthető sütő/főzőlap/mosogatót kéne vennem, de a bútor csak márciusban lesz meg a felújítás miatt. De a karácsonyi/bfday mizériát megugornám ha olyan árakat mutatnak. Ezeknek a garija a beépítéstől indul, jól tudom? Amúgy sanszos hogy MMarkt lesz a befutó. A konkrét gépeket kinéztem, szóval ezen már túl vagyok.

(#48425) albiosz válasza pjen (#48422) üzenetére


albiosz
őstag

Rendben, köszönöm a segítséget! :R

(#48426) asdf_ válasza Möhe (#48424) üzenetére


asdf_
veterán

Beepitestol csak akkor, ha a markaszervizzel uzemelteted be (es erosen javallott, hogy bontatlan csomagolasu legyen a beuzemelo erkeztekor a keszulek). Mosogatonal meg utana kell olvasni, mert azon nagyon nincs mit beuzemelni, egy villasdugo meg ket csavaras a vizen, ha beepitheto, akkor kb. tuti, hogy nem lesz gond.

(#48427) farkas-j válasza kicsi kecske (#48413) üzenetére


farkas-j
őstag

Mi sokfajta vasalót kipróbáltunk a Siemens csúcstól a Aldi-sig. Ez utóbbiból egy digitális vezérlésűt vettünk és ár/érték arányban verhetetlen (5999Ft volt)! Ám vettem a páromnak egy Russell Hobbs 20630-56 Power Steam Ultra vasalót, ami mindet veri. Gyorsabb, könnyebb vele a vasalás mint bármelyik eddigi típussal. Ez a bitang 3,1kW teljesítményének és az extra gőzteljesítményének köszönhető. Ennél már csak a gőzgenerátoros vasalók jobbak, de azok jóval drágábbak és külön gőzgenerátor egységük van. Az ára sem vészes, beleférhet a kitűzött keretedbe.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#48428) Tetsuo válasza farkas-j (#48427) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Angol terméket biztos nem vennék. Minőségük talán még az olaszokénál is rosszabb. Persze ez magánvélemény.

(#48429) BBéci válasza Tetsuo (#48428) üzenetére


BBéci
titán

Az RH szerintem is túlárazott gagyi.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#48430) albiosz


albiosz
őstag

Sziasztok!

Sütőt is kellene vennünk... Pirolitikusban érdemes gondolkodni vagy csak marketing?

IKEA lenne ez is, legkeveresest szeretnénk, A+.

(#48431) kicsi kecske válasza albiosz (#48430) üzenetére


kicsi kecske
tag

Csak abban érdemes gondolkozni sztem. 5 éve megvan az Elux sütő ami pirolitikus. Hibátlan es tökéletes. Most költözünk el es viszem magammal, nem cseréljük le ujabbra. Tisztitasa gyerekjáték

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#48432) Quartz51 válasza albiosz (#48430) üzenetére


Quartz51
tag

Szerintem is érdemes. A tompított ajtócsukódás is praktikus extra.

(#48433) ribarszki válasza Tetsuo (#48428) üzenetére


ribarszki
őstag

A Dyson is angol és gagyinak nem nevezném..

(#48434) do3om


do3om
addikt

rowenta ro6887
A Tesconál pontgyüjtős porszívó vehetőek számít? 35e Ft.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#48435) jozsi252


jozsi252
veterán

Volt olyan közületek aki már el tudta érni a Beko ügyfélszolgálatát valamilyen úton módon? Telefonszámot nem találok, üzenetekre nem válaszolnak, mégis mit csináljak még? Számomra ez már eléri a nevetséges szintet ha supportról van szó.

iPhone 13 Pro Max

(#48436) BBéci válasza jozsi252 (#48435) üzenetére


BBéci
titán

Ja kérem, az olcsóságnak efféle vonzatai is vannak. :P

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#48437) blattida válasza jozsi252 (#48435) üzenetére


blattida
nagyúr

Voltak itt többen is (én nem vagyok érintett).
Az orczy a hivatalos beko márkaszerviz.

BBéci
Ilyen tapasztalat minden márkánál előfordul, elég csak a nem oly régi bosch és aeg( electrolux) ilyen irányú, ebben a topikban is említett "élményekre" gondolni.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#48438) jozsi252 válasza BBéci (#48436) üzenetére


jozsi252
veterán

Az olcsóságra mégis több gari van mint más márkásra. ;) Jelen esetben többet számít nekem hogy nem 1 meg 2 év van rá hanem 5.

blattida

Köszi akkor írok nekik. Nem szervizeléses gondom van, csak valamit a termékkel kapcsolatban kérdezni szerettem volna.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#48439) Quartz51 válasza jozsi252 (#48438) üzenetére


Quartz51
tag

A hajadra kenheted az 5 év garanciát, ha a garanciális ügyintézés hetekig tart. Főleg mosógép és hűtő nélkül tud úgy elszaladni az a 3-4 hét, hogy észre sem veszed :)

[ Szerkesztve ]

(#48440) n@p@lm válasza jozsi252 (#48435) üzenetére


n@p@lm
őstag

Alighanem Zeki ügyölt velük. :)

(#48441) BBéci válasza jozsi252 (#48438) üzenetére


BBéci
titán

Szinte bármire vehető plusz 1-2-3 év jótállás. Az én 490000 forintos hűtőgépemre 35000 Ft a plusz 3 év.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#48442) Ck.


Ck.
addikt

Mivel lehet a gyári javító lakkot leszedni? A csomagtartót sikerült rányitni a mögötte levő tégla falra és szépen leszedte egy jó 5 centin a festéket. A javítandó 5 centis területből pedig sikerült egy 15 centis pacát csinálni, oda is ahova már nem kellett volna...újra kellene csinálni, de lejön bármivel is a javító ecsetes mutatvány?

[ Szerkesztve ]

(#48443) jozsi252 válasza Quartz51 (#48439) üzenetére


jozsi252
veterán

Rengeteg Beko gépet adnak el, de nem lehet tömegével olvasni itt sem hogy szarok lennének, jelen esetben a szárítógépeik.

n@p@lm
Mármint garanciális ügyintézése volt neki?

BBéci
Vehető, de itt ingyen jár az 5 év garancia. Tisztába vagyok azzal is hogy szinte már bárhol lehet kiterjesztett garanciát venni, de jelen esetben erről a szárítógépről sok jót lehetett olvasni, egyik az az ára neki. Én minden alkalommal takarítom mind a pehelyfogót az ajtónál plusz a szivacsot alul. Szerintem jellemzőbb hogy azok a gépek mennek hamarabb tönkre amik el vannak hanyagolva.

iPhone 13 Pro Max

(#48444) asdf_ válasza BBéci (#48441) üzenetére


asdf_
veterán

Szinte bármire vehető plusz 1-2-3 év jótállás.

Nem, nem, a mondat helyesen: szinte barmire kotheto 1-2-3 eves biztositasi szerzodes. Nagyon nem ugyanaz a ketto.

(#48445) pjen válasza Ck. (#48442) üzenetére


pjen
félisten

Fék olajjal próbáld.

(#48446) Ispy válasza jozsi252 (#48438) üzenetére


Ispy
veterán

Igazából nem jöttem még rá mi a beko titka, hogy 20%-kal olcsóbban adja a gépeit 3 évvel több garival. Most vagy a beko egy non profit vállalkozás, vagy a többiek adják annyival nagyobb haszonkulccsal?

Minden esetre megtapogattam, megnéztem élőben is elég sok gépet, és ezek a nagyon olcsó beko, candy gépek nem tetszettek, igaz a kicsit drágább aeg/elux/bosch is csak pár fokkal néz ki biztatóbban. Igazából 200k alatt elég gagyi a felhozatal mindenből.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#48447) BBéci válasza asdf_ (#48444) üzenetére


BBéci
titán

Tudom, hogy nem ugyanaz, nem is biztosításról beszéltem, hanem a gyári garancia (jótállás) meghosszabbításáról.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#48448) BBéci válasza Ispy (#48446) üzenetére


BBéci
titán

A Beko hűtőgépek ajtózsanérjaitól akadtam ki, egy kb. 120 fokos szögben meghajlított fémlap, ami a csúcsával felfelé áll. Azon kell áterőltetni az ajtót nyitáskor és becsukáskor. Ráadásul szinte mindegyik nyikorgott. Múlt századi megoldás, vérgagyi.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#48449) totron válasza BBéci (#48448) üzenetére


totron
addikt

Érdemes árnyalni a kategóriák kérdésével a márkát/gyártót, mint olyat. Ha valaki, én viszolygok a gagyitól, de a családban lévő Beko hüttőben különösebben kifogásolhatót nem találtam hosszú időn keresztül sem, pedig feltűnt volna (középkat.) és sok bizodalmam nem volt a törökök felé. Ellenben a belépőszintű Gorenje, rozsdál, oldala eleve puklis, csöpög, dagad a jég (belekalkulálom az egycsillagos fagyasztó-mivoltot), szóval nem az a kiköpött hosszútáv. Mondjuk ez lehet, hogy nem a legjobb szembeállítás, de jobbnak csenghet az utóbbi brand a fülekben.

(#48450) jozsi252 válasza Ispy (#48446) üzenetére


jozsi252
veterán

Fogalmam sincs hogy oldják meg. Árukeresőn az értékelő résznél jól lehet látni hogy szárítógép terén ebből adják el a legtöbbet, így jó sok vélemény is van róluk. A nagyon nagy része meg csak pozitív, ezért is mertem belevágni a vásárlásába, azóta sok program lement rajta és nagyon meg vagyunk vele elégedve. Ma pl de 3 program ment le, volt olyan amibe vegyesen volt póló, 2 farmer, nadrágok, felsők, és mindet szárazon szedtük ki, még a farmer derék része is az volt. Tényleg nem nagyon tudok belekötni a gépbe.
Max ami kényelmetlen de ez minden gépnél szinte így van hogy a pehelygyűjtőt meg az alsó szivacsot mindig tisztítani kell. De ennyi "fáradtságot" megér hogy 3 mosásnyi ruha egy délelőtt alatt teljesen száraz lesz.
Szóval lehet fikázni hogy olcsó húsnak híg a leve, nem ezt tapasztaltam.
Mosógépből LG van ami legalább 10 éves, de még egyszer sem kellett javítani, hibátlanul működik. Hűtőt vettünk vagy 6 éve ami egy Gorenje volt, na abba vagy 3x lett kompresszor cserélve garanciába, mert mindig beszart. Ennek ellenére a következő is Gorenje lett ami szerencsére nagyon jól működik, ez a típus felelt meg minden kívánalomnak, ezért lett megint ez.

Amúgy Euronics-ba sikerült egy akciót kifogni és 120 000ft volt a DPS7405 GB5 Beko szárítógép. Még ha az 5 év alatt lesz is vele valami, akkor is úgy tekintek rá hogy ennyiért nagyon jó vétel volt ez a hőszivattyús gép.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.