Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48851) LógaGéza válasza Vilagos (#48840) üzenetére


LógaGéza
addikt

Én közben megrendeltem tegnap ezt: [link]
Ingyen szállítás, ráadásul vasárnapra ígérik, valamint igaz több 25ezerrel, mint a fenti Elux, de ha vennék rá plusz garanciát, akkor kb árban ugyanott lennék, és az még nem is gyártói lenne.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#48852) droti25


droti25
őstag

Sziasztok,

Ki fogyott a delonghi magnifica kávéfőzőm víztartályába tehető vízlágyító.
Elvileg 2 hónapra elegendő.
Ezt mennyire fontos bele venni mindig? Ha sokat nem ér akkor nem áldoznék rá 2 havonta 3500ft-ot.

(#48853) Elemental


Elemental
addikt

Szevasztok!

Kicsit szárítógépeznék én is.
Lassan érik a vásárlás, és ezzel kapcsolatban lenne kérdésem. A legdrágább 8kg elux szárítógép 190k, a legolcsóbb 8kg miele 310k. Induljunk ki abból, hogy van rá pénzem és nem is sajnálnám kiadni rá. Mégis, szerintetek mi indokolja azt a 120k árkülönbözetet? Már majdnem rányomtam a miele gépre, de megremegett a kezem. Valahogy nem tudom magamnak megmagyarázni, hogy miért adjak ki ennyivel több pénzt.
A másik kérdésem, hogy 8, vagy 9 kg szárítási kapacitású gépet vegyek?
A gőzprogram mit jelent, mikor hasznos? Ebben a 9kg eluxban van gőz funkció.

(#48854) pjen válasza droti25 (#48852) üzenetére


pjen
félisten

Biztos késöbb lesz vízköves,attól függ mennyire kemény Nálatok a víz és mennyire bonyolult vizkőteleníteni a gépet.

(#48855) Gömbike válasza Elemental (#48853) üzenetére


Gömbike
senior tag

Az én Miele szárítógépem közel 20 évet ment, de sajnos nem csináltattam meg.

Vettem egy Elux - ot, én balga.

A felhasznált anyagok minősége, az összeszerelés egy más dimenzió.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#48856) peppe79 válasza droti25 (#48852) üzenetére


peppe79
senior tag

Számold ki, hogy megéri-e neked. 180 forint például 2 liter Norda.

(#48857) kicsi kecske válasza Elemental (#48853) üzenetére


kicsi kecske
tag

https://www.preciz.hu/szabadonallo-termekek/szaritogep/hoszivattyus-szaritogep/aeg/aeg-t8dbg48s-hoszivattyus-kondenzacios-szaritogep.html
Én a helyedben ezt venném ha nem a mielet. Mielet nagyon nyomják itt a forumtársak, akinek van nagyon meg van elégedve. Ugyan nem az 5 év garikat, de a forumtársak tapasztalatai alapján a 15-20 évvel ezelőtti gépek kb még mindig mennek. Kérdés, hogy a mostani szériások is fognak-e ennyit.

Elux ad 1 évet. AEG meg 1+3at és a gép 8 éves koráig, összesen kb 30 ezerért vehetsz rá +3 évet.
Ezzel együtt sztem best buy. MMban amúgy 179 most ez a gép. Én kb 1 hónapja vettem 177ért MMból, az alá nem is ment semmi BF akcióban. Eddig meg vagyunk vele elégedve. Kellően halk, gyorsan szárít, rengeteg szöszt leszed a ruháról. Azóta szinte nem is vasalunk.
regelés után 4 év gari, 4 év végén veszek rá +3 évet aztán csókolom.

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#48858) Teaway válasza Elemental (#48853) üzenetére


Teaway
veterán

Sima AEG kondenzációs nem játszik?
1+3 év gar., 8 kg töltet (pamutnál), fiókszerűen kihúzható kondenz-egység, könnyű otthoni tisztíthatóság. 120k-ból megvan.

Nincs itthon csokid??

(#48859) Batib


Batib
őstag

Hello!
Akinek van vasaló gőzállomása, milyen vasalóállványt használ hozzá? Úgy látom, hogy a meglevő állványunkon nem fér el az állomás. Vagy vmi ötlet? (még nem vettem gőzállomást)
Köszi!

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#48860) Energie X


Energie X
őstag

Sziasztok!

Sajnos új hűtőt kell vennünk a régi megadta magát, de nem tudom melyik márkákat érdemes nézegetni, mi a jó és mi nem... A konyha miatt a szélesség adott (60 cm). Tudtok valamit ajánlani ami emberi áron van, vagy olyan márkát mondani amiből nézelődjünk (nagyon max 160k)?
Ami biztos, hogy alulfagyasztósat szeretnénk továbbra is. Talán még annyi extra belefér, hogy kijelző is lehetne rajta.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#48861) Elemental


Elemental
addikt

Köszi a válaszokat!

(#48858)Teaway Hőszivattyúsat szeretnék.

(#48857)kicsi kecske Hát igen, a mi cuccaink 2002-esek. AEG mosógép, siemens hűtő, bosch mosogatógép, mind szuperál még.
A gari nekem nem szempont, úgy is havernál veszem, ő meg akkorra dátumozza, amikor elromlik :)

Nah, köszi, még agyalgatok rajta.

(#48862) kicsi kecske válasza Elemental (#48861) üzenetére


kicsi kecske
tag

Ezt a havert én is szívesen megismernem 😂

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#48863) Voice24 válasza st6969 (#48850) üzenetére


Voice24
őstag

Cáfolom ;] Lassan 3 éves lesz a Whirlpool szárítónk, és eddig még semmi nem ment össze benne, pedig a mosógépből válogatás nélkül rakjuk bele a ruhákat. Jó, a kímélő opció mindig be van kapcsolva (ami 5 perccel meghosszabbítja a szárítási időt), de mindig szárazon szedjük ki belőle a ruhákat (tehát nem úgy kíméli, hogy nem szárítja meg rendesen)

(#48864) Degeczi válasza st6969 (#48850) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Megerősítem ;] Valóban vannak anyagok, amik hőszipkásban is összemennek. Nem nagyon, de már nem olyan kényelmesek, mint voltak. Pl. Lidis pólót inkább egy mérettel nagyobbat veszek, úgy mosás-szárítás után is kényelmes marad.

[ Szerkesztve ]

(#48865) #40553216


#40553216
törölt tag

Electrolux ERF4113AOW hűtőszekrény párologtató edényét háztartási módszerekkel takarítás céljából el lehet-e távolítani és ha igen, akkor hogyan?

(#48866) BBéci válasza Batib (#48859) üzenetére


BBéci
titán

Ilyet használunk két éve, összehasonlíthatatlanul jobb, mint a fémrácsosak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#48867) zsiz


zsiz
őstag

Sziasztok. Én is szárítógép vásárlás előtt állok. Erről esetleg van valakinek tapasztalata? BOSCH WTR85V00BY
Érdemes a hőszivattyúsakat nézni egyáltalán? Vagy maradjak a sima kondenzációsnál? Azt tudom, hogy takarékosabb. De van más előnye/hátránya a hőszivattyúsnak?

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#48868) Degeczi válasza zsiz (#48867) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Áramfölvétel, ami akkor nem mindegy, ha csak 16A-es a háztartás.

(#48869) zsiz


zsiz
őstag

Igazából két készüléket szemeltem ki hirtelen:

BOSCH WTR85V00BY 118 500 Ft-ért vagy AEG T6DBG28S 125 900 Ft-ért

Nem tudom melyik lenne jobb, a hőszivattyús Bosch vagy a kondenzációs AEG. Utóbbira 1+3 év gari van, előbbi jóval energiatakarékosabb, viszont csak 2 év gari van rá. De nem vagyok otthon a témában, hogy mikor melyik ajánlottabb.. Eddig egy ősrégi kondenzációs AEG volt, de most lecserelnénk. Ketten vagyunk, heti 2-3 mosás egy 6kg-os géppel. A szárítót főleg csak ősszel-télen használjuk.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#48870) Gömbike válasza zsiz (#48869) üzenetére


Gömbike
senior tag

Akkor egyértelmű: AEG

Megbízhatóbb technika a normál kondenzációs, a karbantartása rém egyszerű, hiszen tudod.

A hőszivattyúsé, ha eltömődik, akkor erősen zsebbenyúlós a kondenzegység takarítása. Szakember kell hozzá: [link]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#48871) zsiz válasza Gömbike (#48870) üzenetére


zsiz
őstag

Szakember? És ez így szakszerű, ahogy a csóka csinálja? Sterimó meg minden? :D A jóval kevesebb áramfogyasztás miatt gondolkodtam el, na meg azért mert mégiscsak egy 150-160 ezres gépet tudnék elhozni 118-ért. Azt mondod felejtsem el a hőszivattyúsakat?

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#48872) Gömbike válasza zsiz (#48871) üzenetére


Gömbike
senior tag

Nyilván a szervízben nem így dolgoznak :DD . De átlagos dolgozó otthon nem valószínű, hogy meg tudja csinálni.

Nem kell elfelejteni, a rendszeres karbantartás és takarítás éveket tud az életéhez hozzáadni.

Nemrég elromlott a hőszipkás Elux gépem és bizony nagyon erős volt a késztetés, hogy megvegyem a belinkelt AEG gépet. De szerencsére pár ezresből megúsztam a javítást, így maradt velünk.

Kevesebbet eszik ez is, kb. a felét. Bár az enyém csak 1 +-os, nem 3+-os játékos.

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#48873) zsiz válasza Gömbike (#48872) üzenetére


zsiz
őstag

És mi tartozik a rendszeres karbantartás és takarításba? Gondolom nem nagy dolgok. Már vagy másfél órája kosaramban van az utolsó darab Bosch, de még nem határoztam el magam :D

[ Szerkesztve ]

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#48874) pjen


pjen
félisten

Üdv.Vettem ma,vagyis Asszony egy EW8H357S Elux szárítógépet.Csak kedden érkezik,használ valaki ilyet? A leírás szerint meglepően egyszerű tisztítani.Első szárítógépünk,eddig napelemeset használtunk.Van valami amire külön figyelni kell?

[ Szerkesztve ]

(#48875) Gömbike válasza zsiz (#48873) üzenetére


Gömbike
senior tag

Az enyémben ki kell porszívózni a lamellák elejét a kondenzegységnél.

Kefével szoktam rásegíteni.

Heti 5 perc.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#48876) Gömbike válasza pjen (#48874) üzenetére


Gömbike
senior tag

Használjátok egészséggel!

Nem volt rossz döntés.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#48877) harry


harry
veterán

Szüleimnek van egy lassan ~20 éves Bosch mosogatógépe, ami ugyan még jól működik, de ki tudja meddig, szeretnénk utódot keresni.
Mivel ez igen bevált, szeretnének következőnek is ilyet, amivel én ugyan nem értek egyet, de próbáljuk meg. Amennyire én tudom, már rég nem azt a színvonalat képviseli a márka, mint régen - ez úgy általában igaz, vagy van ajánlható széria, ársáv?

Nem tudom milyen kritériumokat lehet támasztani, nyilván jobb a halkabb / takarékosabb; 'normál' méretet keresünk (60cm széles, nem tudom ez manapság hány terítéket jelent), vagy szabadon állót vagy ilyen részben beépíthetőt (kezelőszerv látszik). Bár ez utóbbira még rákérdezek azért.

Ha nem Bosch, akkor AEG, esetleg Electrolux?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#48878) koxx válasza harry (#48877) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Semmi gond nincs a Bosch gépekkel. Sem az Elux sem az Aeg nem jobb. (max a Miele)

(#48879) diegho válasza koxx (#48878) üzenetére


diegho
nagyúr

Én azért vettem AEG-t, mert amikor vettem ugyanannyiért Bosh-ból csak műanyag belsős volt, amit nem akartam.

(#48880) pjen válasza Gömbike (#48876) üzenetére


pjen
félisten

Köszi.

(#48881) koxx válasza diegho (#48879) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Persze Aeg-ből is lehet találni jót és Boschból is rosszabbat.

(#48882) harry válasza koxx (#48878) üzenetére


harry
veterán

Na ezt mondjuk jó hallani. Barkácsgépeknél úgy tudom ez a helyzet amit írtam, illetve írta valaki, hogy jellemzően törököknél készülnek (?), bár ettől alapvetően nem látom miért lenne rosszabb, de ez negatív kontextusban szerepelt.

Talán itt: link
Ez mennyire helytálló?

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#48883) koxx válasza harry (#48882) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Mi is Bosch m.gépet vettünk, németeknél készült, bár nem tudom ennek mennyi jelentősége van. Nekem a wh sose volt kedvelt márka, de ez egyénfüggő. Barkácsgépeknél pedig a kék Boscht kell venni, a zöldnek elég kókány a minősége néha.

(#48884) Met válasza pjen (#48874) üzenetére


Met
nagyúr

Nekünk is Elux (EDH3488GDE) van.
A szöszgyűjtőt a feleségem a szárítókendővel törli ki, egy héten egyszer van kiporszívózva, néha érdemes forró vizes zuhannyal is rámenni.
Alul porszívó+kis kefe ahogy írták.
Amin gondolkozom, hogy fém szúnyoghálóból teszek a hőcserélő elé egy darabot. Hogy kevesebb szösz menjen belülre.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#48885) harry válasza koxx (#48883) üzenetére


harry
veterán

Whirlpool nekem sem szimpatikus, de rendben, akkor körülnézek Bosch téren, köszi!

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#48886) Visormail


Visormail
addikt

Sziasztok!

Jelenleg egy [Electrolux EEG41CB] porszívóm van, amivel nincs is semmi különösebb bajom. Viszont szeretnék egy olyat, ami jobban kiszűri a port, nekem úgy tűnik ezen azért elég sok kijön hátul.
A Philips shopban a PowerPro Expert kuponnal most csak 29ezer, de látom eléggé vitatott/nem ajánlott. (Akkor jó, hogy amúgy 65-80 közt árulják mindenhol, ha közben meg egy szemét...)
Az [ELECTROLUX EPF65BR PowerForce] látom aránylag ajánlott, most MM-ben csak 30ezer. Ebben az árkategóriában, gondolom nem nagyon van jobb. Akkor ebből sokkal kevesebb por jön ki ugye? Sehol nem találom a honlapokon, a gyártóén sem a kötelezően feltüntetendő hatékonyság ábrát (padlón/szőnyegen/kibocsátás/mittudomén a/b/c/d/e/f), amit eleve nem értek, hogy miért nincs ott még a külön pdf-ben sem.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#48887) pjen válasza Visormail (#48886) üzenetére


pjen
félisten

Van a porzsák,motor szűrő,hepa12.Miből gondolod,hogy hátul sok por kijön?

(#48888) Visormail válasza pjen (#48887) üzenetére


Visormail
addikt

Úgy ránézésre, meg szagra, de lehet tévedek.
Ugye egyszerűbb lenne összehasonlítani a betűvel jelzett kategória alapján, ha lenne.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#48889) #94529552 válasza harry (#48882) üzenetére


#94529552
törölt tag

Elég sok dologban egyet lehet vele érteni. Ha részben beépíthető kell, még ezt a Neff gépet is érdemes megnézni, ami a Boschnak a prémium márkája, és 125k-tól vehető 5 év garival(regisztráció kell). Bosch-tól meg a 4-es széria(vagyis a 45 és 46-os számozásúak)ami jobb minőségűnek mondható, vagy még a 6-os és 8-as magasabb kategória, de azok már elég húzósak árban. Itt csekkolható, hogy melyik széria, a beépíthető meg itt. Lehet, hogy ez is török gyártású lesz, de nem emiatt gyengébb némelyik ott készülő típus, hanem eleve a tervezés, spórolós anyaghasználat és a hanyag minőség ellenőrzés inkább a gond, de a 4-eseket szerintem ez egyik sem érinti. 2-es szériás belépőmodellt én se vennék, bár arra se nagyon panaszkodnak. De azért nézd meg amelyik tetszik, hogy ne full műanyag legyen belül, akkor inkább nézz másikat.

(#48890) BBéci válasza Visormail (#48886) üzenetére


BBéci
titán

Változott az EU-s előírás, porszívók esetében nem kötelező az általad hiányolt címke feltüntetése.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#48891) kicsi kecske válasza #94529552 (#48889) üzenetére


kicsi kecske
tag

En is a neff gépet néztem, 125k kb akcióban csak en az S513as szériát választom majd ami teljesen beépíthető.
A félelmem h a polinox belső mennyire lehet gyenge pontja a gépnek. Pontosabban a leírásban nemesacél polinox anyagot jelolnek meg belső anyaghasznalathoz.
Ezzel kapcsolatban bárkinek van tapasztalata?

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#48892) peppe79 válasza kicsi kecske (#48891) üzenetére


peppe79
senior tag

Én egyelőre semmi hátrányát nem tapasztalom a polinox "fenéklemeznek". Első használatkor még picit büdös volt, de most már nem érzem azt a kellemetlen műanyag szagot.

Az enyém egy ilyen Bosch. Nüansznyi különbséggel, lényegében ugyanaz, mint a belépő kategóriás Neff S413G60S0E. Egyelőre szépen teszi a dolgát, de sajnos van néhány negatívuma is. Az ajtóbehúzó zsinór az egyik leghülyébb megoldás. Egy kis műanyag darabbal szoktam kitámasztani az ajtót, hogy résnyire nyitva maradjon.
Ezen felül, a felső kosár elrendezése számomra teljesen értelmezhetetlen, logikátlan.

(#48893) ribarszki válasza BBéci (#48890) üzenetére


ribarszki
őstag

Bizony. Végre az első normális döntés, mert az egész egy markting hazugság volt.

[ Szerkesztve ]

(#48894) pjen válasza Visormail (#48888) üzenetére


pjen
félisten

Ahhoz a gépnek nem sok köze van,hogy hátul mennyi por távozik.A gépen egy szívó turbina van.A port a zsák,motorszűrő,hepa hármas tartja bent.Ha por szaga van ezek egy részét vagy mindet kell cserélni.Én sosem várom meg,hogy a zsák tele legyen.

[ Szerkesztve ]

(#48895) JamesHolden


JamesHolden
aktív tag

Sziasztok!

Idén tavasszal vettünk lakást, ami azóta átesett egy teljes felújításon. Konstans 65% feletti páratartalom van a lakásban, amikor teregetünk felmegy 75%-ig. Minden reggel alaposan szellőztetünk, de még így sem tudjuk elkerülni a párásodást, az ablakok enyhe "vizesedését".
Egy kisebb SAL Somogyi DHM 250 páramentesítőnk van a teregetős szobánkban, 24/7 megy, de látszik, hogy kapacitással nem bírja.
Milyen nagyobb teljesítményű páramentesítőt ajánlotok ami egy 73nm-es lakás páratartalmát le tudja vinni 50%-ra és ott is tarja? Tehát van benne érzékelő is.

Köszi

(#48896) pjen válasza JamesHolden (#48895) üzenetére


pjen
félisten

Első kőrben még egy alapos szellőztetést ajánlok.Az 50% esetleg már kevés,legalábbis nekem 40-50% között már sokat vérzik az orrom.Lányoméknak van egy Lidlis,kiváló.Csak zajos és időnként át kell helyezni.

(#48897) zsiz válasza Gömbike (#48875) üzenetére


zsiz
őstag

Megrendeltem a hőszivattyús Bosch-t. De még gondolkodom, le tudom mondani pár napig még, ha úgy van... Milyen hátránya van még a drága szervizes kipucoláson meg azon kívül hogy tovább tart egy szárítás?

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#48898) peestike válasza JamesHolden (#48895) üzenetére


peestike
senior tag

Aldis van, 3. Éve megy, mert hiába a szellőztetés, műanyag ablakokban automata szellőzők ezekben a párás időkben penészedik a panel. Sokat használjuk, van benne üzemóra rendesen, viszont nem halk. Sokkal jobb egyébként a helyzet mióta megvan.

Más: szülők egyesével cserélgetnék le a régi konvektorokat, parapetes mind. Valaki tudba ebben segíteni, hogy most mit lenne érdemes venni? Fég mindegyik most fenn, ha esetleg számít.
Köszönöm szépen előre is a segítséget!

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#48899) Degeczi válasza JamesHolden (#48895) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Aldisat szerintem még kapsz is. Kb. egy hónapja kezdték forgalmazni, de még épp maradt belőle több helyen is.
Amúgy azt teszi, amit szeretnél: érzékelővel lemegy a rajta beállított érték alá pár %-al, és ott kikapcsol, aztán újra vissza ha kell. De inkább távollét idejére való, mert zajos.

(#48900) pjen válasza peestike (#48898) üzenetére


pjen
félisten

1-2 pára érzékelős ventivel nem próbálkoztatok?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.