Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49501) hódmaci válasza eladogeppc (#49499) üzenetére


hódmaci
senior tag

Szia!
Az mit jelent, hogy hangosan búg?
Mármint szerinted mi lehet, mire hasonlíthat? Beáramló víz hangja nagy vagy valami elektromos búgó relé hang.

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#49502) Csabroncka válasza eladogeppc (#49499) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Azt könnyen tudod orvosolni, egyszerűn a víz beersztő szűrőt kell kitakarítani!

"in medias res"

(#49503) Gömbike válasza eladogeppc (#49499) üzenetére


Gömbike
senior tag

Amelyikre a legtöbb gyártói garanciát adják.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#49504) eladogeppc válasza Gömbike (#49503) üzenetére


eladogeppc
veterán

Köszi, azt hittem van konkrét ajánlat :D

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#49505) Gömbike válasza eladogeppc (#49504) üzenetére


Gömbike
senior tag

Sajna ebben az árfekvésben, kategóriában csak ez a mérvadó.

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#49506) farkas-j


farkas-j
őstag

Újra lesz a Lidl-ben profi konyhai robotgép 29900Ft-os áron, gondolom a szokásos 3 év garival. Nekünk 1,5 éve van ilyen és nagyon bevált! Egy negatívuma van, sajnos elég hangos.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#49507) amadeus11


amadeus11
senior tag

Helló!
Ajánljatok párásító készüléket! Egy 20 négyzetméteres szobába kell. Fontos szempont, hogy a tévére és a bútorokra ne csapódjon ki a vízkő! Mit ajánlotok? Max 20k. Ez jó lehet? [link]

There is a star

(#49508) pjen válasza amadeus11 (#49507) üzenetére


pjen
félisten

Ha deszt vizzel használod nincs vízkő.

(#49509) peppe79 válasza amadeus11 (#49507) üzenetére


peppe79
senior tag

Azt írják a termékjellemzőkben: "NanoCloud párásító technológia".

Na, ammegmi?? :DD
A videó alapján egyébként könnyen tisztíthatónak tűnik (elvégre, ez lenne egy párásító készülék legfontosabb tulajdonsága), csak ezt a szűrő dolgot nem igazán értem.

(#49510) peppe79 válasza pjen (#49508) üzenetére


peppe79
senior tag

Igaz, csak az úgy egy picit drága lesz egy hónapra. Mi a téli fűtésszezonban minimum 2 liter vizet elhasználunk a párásítóba.

(#49511) pjen válasza peppe79 (#49510) üzenetére


pjen
félisten

Naponta?Mi vettünk akváriumot,szoba szökőkutat.Sokat segít sima csap vizzel megy.

[ Szerkesztve ]

(#49512) peppe79 válasza pjen (#49511) üzenetére


peppe79
senior tag

Naponta, természetesen. :)
Az akvarisztika nem a mi világunk, így az nálunk nem opció. :)
Éjszaka a hálószobában szokott menni a hidegpárásító. Napközben meg szellőztetéssel igyekszünk javítani a helyzeten, mert sajnos a padlófűtés nagyon szárítja a levegőt. Meg persze, ha mosunk, akkor a ruhákat a nappaliba teregetjük ki.

[ Szerkesztve ]

(#49513) kerxy


kerxy
senior tag

Sziasztok!

Januárban beköltözünk új lakásunkba, ezzel kapcsolatban a következőt kérdezném. Minden cuccot most vettünk újonnan: AEG mosó-szárítógép, BOSCH hűtő, ELUX beépíthető sütő, AEG beépíthető indukciós főzőlap, IKEA konyhai elszívó.

Jól sejtem, hogy utóbbi kettőnél követelmény csak a garanciához, hogy szakember helyezze üzembe?

Köszi előre is!

(#49514) BBéci válasza Ispy (#49491) üzenetére


BBéci
titán

Köszi, de az nem e-ink kijelzős, amihez ragaszkodom.

(#49493) szabi__memo
Vettem Gearbestről vagy Baggoodtól két pára/hőmérőt, egy forintot nem érnek, ha itthoni vásárlás lett volna, visszavihetném, így viszont veszélyes hulladék lesz belőlük.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49515) asdf_ válasza kerxy (#49513) üzenetére


asdf_
veterán

Egy ev gari az ilyenekhez automatikusan jar, jogszabaly altal, barki is koti be, ehhez feltetel nem kotheto. A kotelezo egy even tul a gyarto adhat onkent tovabbi eve(ke)t is, es mivel ezzel a jogszabalyban eloirtaknal tobbet ad, kotheti sajat feltetelekhez. Kotheti szakszeru beuzemeleshez es kotheti sajat markaszervize altalai beuzemeleshez (ha januarban koltozol, utobbinak mellekes nyeremenye az, hogy nagyon sanszosan a szakszerviz altali beuzemelestol indul majd a gari, nem a vasarlastol ketyeg, tehat nem buksz ket honapot). El kell olvasni a felteteleket a garjegyen.

(#49516) Bandus99


Bandus99
őstag

Tudtok esetleg most jo ajanlatot szaritogepre?
Nem kell a legmagasabb kategoria, de azert a fogyasztas miatt a hoszivattyus megoldas az legyen benne.
kosszi

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#49517) Dluinet válasza Bandus99 (#49516) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Gömbike irt róla

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#49518) szabi__memo válasza BBéci (#49514) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Xiaomit? Kétlem

(#49519) Voice24 válasza asdf_ (#49515) üzenetére


Voice24
őstag

Szerintem az alap garit is köthetik feltételekhez, főleg gázkészülékek esetén. Persze ki lehet hagyni a szakszervizes bekötést, de akkor hiba esetén jó eséllyel elhajtanak, mert a szakszerűtlen bekötésre fogják a dolgot (sok esetben joggal).

(#49520) asdf_ válasza Voice24 (#49519) üzenetére


asdf_
veterán

Nem foleg, hanem kizarolag gazkeszuleknel*. De igazabol amugy ott sem,mert annak, hogy megvetted es egy evig jar a gari ra, annak, meg annak, hogy ugyan szakszeruen, am engedely nelkul van beszerelve, semmi koze gymashoz. Attol, hogy nincs rola rajz, nem volt kint a kemenyes, nincs gazmeo es nem fizettel ezert az egesz hercehurcaert vagy haromszazer forintot (a gazberendezesen felul!), attol meg egy felszereles lehet szakszeru, igy nem lehet gatja a garinak (mas kerdes, hogy ha a beuzemeles pecsetjet nem latja a garjegyen a szervizes, akkor esetleg az monjda, hogy o akkor itt most eletveszelyes helyzetet talalt, es abban a pillanatban jelzi az engedelyesnek, az meg jon, lekapcsolja a gazt, es valoszinu lesz meg egy kis resztli is hozza buntetes formajaban).

*ize, a hutokozeg miatt jatszik meg a legkondi is

(#49521) SPF válasza Voice24 (#49519) üzenetére


SPF
senior tag

Igen, tőlem pont most tagadták meg a garanciát kombinált gáztűzhely esetében. Elromlott a kijelzőm, ahol az időt mutatja.
Ennek javítására tudtok olyan helyet, ahol javítani tudnák? Vagy csak a komplett csere marad?

(#49522) Voice24 válasza asdf_ (#49520) üzenetére


Voice24
őstag

Csak ehhez még hozzájön, hogy a legtöbb ilyen készüléknél a gariidő a szakszervíz által elvégzett beüzemeléstől kezdődik, nyilván papírokkal, pecséttel igazolva. Tehát ha ilyen nincs (azaz a papírok alapján el sem indult a garanciaidő), a garanciális ügyintéző széttárja a karját, és sajnálkozva elhajt.

(#49523) asdf_ válasza Voice24 (#49522) üzenetére


asdf_
veterán

Nem, mert van egy gyari szamos vasarlasi szamlad, meg egy 151/2003. rendeleted, miszerint a vasarlastol szamitott egy evig jotallasos a keszulek. Beuzemelestol fuggetlenul. Mas kerdes, hogy ki az, aki illegalban bekotott keszulekhez garszervizt hiv, meg esetleg kezd el emberkedni, hpgy marpedig ez garis.

(#49524) gyvince


gyvince
senior tag

Sziasztok milyen kombi tűzhelyét éri meg venni mostanság??

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#49525) BBéci válasza szabi__memo (#49518) üzenetére


BBéci
titán

Miért kétled?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49526) #94529552 válasza Bandus99 (#49516) üzenetére


#94529552
törölt tag

A Bosch WTR85V00BY 139k-ért rendelhető, és ez a legnépszerűbb hőszivattyús a listából, amiből választanék most[link].

(#49527) szabi__memo válasza BBéci (#49525) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Mert azok jók. És az hogy mindkettő rossz legyen annak a valószínűsége kb 0

(#49528) pjen válasza Bandus99 (#49516) üzenetére


pjen
félisten

Ákét hete vettem egy eluxot az MM ben155K volt.Eddig kiváló.

(#49529) peppe79 válasza asdf_ (#49523) üzenetére


peppe79
senior tag

Anno a hivtalos szakszervizzel köttettem be a gázfőzőlapot, meg az elektromos tűzhelyet. Mindkettő jótállási jegyét a szervizes emberke töltötte ki, és pecsételte le, az aktuális dátummal.

(#49530) vscotina válasza BBéci (#49514) üzenetére


vscotina
aktív tag

szia BBéci! ha tudsz ilyet, kérlek tedd közzé, mert engem is érdekelne... (E-ink kijelzős párajelző)

Üdv. vscotina >>szép és okos szőke cicababa >>>Panasonic G

(#49531) pjen válasza BBéci (#49514) üzenetére


pjen
félisten

Egy pára mérőre mért kell E ink kijelző.Nekem van Siemens LCD kijelzővel,tök jó.

(#49532) Elemental válasza pjen (#49531) üzenetére


Elemental
addikt

Jobban látszik, gondolom azért kell.

(#49533) Degeczi válasza pjen (#49531) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mert az ilyen LCD-knek rossz a látószöge, míg az e-ink bárhonnan nézve tökéletesen látható, és szép kontrasztos. Sokkal szebb.

(#49534) pjen válasza Degeczi (#49533) üzenetére


pjen
félisten

Hmmm. :C

(#49535) zsiz válasza #94529552 (#49526) üzenetére


zsiz
őstag

Végül én is ezt vettem kb egy hete Alzáról 118k-ért.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#49536) Teaway válasza gyvince (#49524) üzenetére


Teaway
veterán

Valószínűleg én vettem meg 2 éve az utolsó kombi Siemens tűzhelyet, mert azóta eltűntek a Földről :D Pedig nagyon jó!

Nincs itthon csokid??

(#49537) BBéci válasza Degeczi (#49533) üzenetére


BBéci
titán

Ráadásul amikor nem változnak a kijelzett értékek, nulla az áramfogyasztása.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49538) koncsik válasza vscotina (#49530) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Xiaomi ennek az LCD változata az elterjedt.

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#49539) Elemental válasza koncsik (#49538) üzenetére


Elemental
addikt

Épp az előbb rendeltem olyat, amiben óra is van.

(#49540) pjen válasza Elemental (#49539) üzenetére


pjen
félisten

Akkor oda az E ink előnyének nagy része.Az óra kijelzése folyamatosan változik.

(#49541) szabi__memo válasza pjen (#49540) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Mármint percenként

(#49542) pjen válasza szabi__memo (#49541) üzenetére


pjen
félisten

Igen,bár mutathat másodperceket is,esetleg villoghat kettőspont a kijelzőn.Az már majdnem folyamatos.

(#49543) Elemental válasza pjen (#49542) üzenetére


Elemental
addikt

(#49544) pjen válasza Elemental (#49543) üzenetére


pjen
félisten

Jól néz ki.LCD.lehet nem fog menni csak 2 évig egy elemmel.

[ Szerkesztve ]

(#49545) Toobee


Toobee
veterán

Szeletelőgépből van ajánlott vétel? Árkategóriára nem szűkíteném a dolgot, nyilván nem a 2,5M Ft-os, lendkerekes verziókra gondolok, de 15-20 évre venném, ennek megfelelően hajlandó lennék rá többet áldozni, mint amennyiért az otthoni gépek mennek. Kolbász, szalámi, sonka lenne a célirány, de úgy láttam ezeknek a mai gépeknek már a kenyér sem gond. Graef SKS300-on megakadt a szemem, tetszik a produktum, de elég nyeklősnek látom a gépet, sokallom a műanyagot.

https://barbieripnk.hu/

(#49546) amadeus11 válasza Elemental (#49543) üzenetére


amadeus11
senior tag

Aldiban most 2000 Ft ugyanilyen! :D Nekem a Lidlis változat van, az is 2000 volt! :D

There is a star

(#49547) Zozo33


Zozo33
csendes tag

Sziasztok!
Édesanyámnak szeretnék olyan elektromos darálót venni, amivel diót, mákot tudna ledarálni. Ahogy nézegettem kávédarálóval csinálják sokan (ugye nálunk nem igazán lenne erre használva), van esetleg amit tudnátok ajánlani 5-10 eFt között?

Xiaomi Redmi 4x

(#49548) Degeczi válasza amadeus11 (#49546) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Biztosan nem! Kizárt, h az Aldiban vagy Lidiben e-ink-es Xiaomi hőmérő legyen ennyiért...

(#49549) pjen válasza Degeczi (#49548) üzenetére


pjen
félisten

A szóban forgó kijelző LCD.

(#49550) freaghill válasza Toobee (#49545) üzenetére


freaghill
őstag

Amúgy milyen célzattal kell otthonra szeletelőgép? Több körben hallottam már, hogy van otthon vagy venni szeretnének, de nem értettem igazából a lényegét.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.