Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49451) Ispy válasza BBéci (#49449) üzenetére


Ispy
veterán

A mostani meg karos nyítású, szorul, elrántom vele a gépet... :D

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#49452) Gömbike válasza Ispy (#49448) üzenetére


Gömbike
senior tag

Az én Samsungomba be lehet látni :) : [link]

Komolyra fordítva, szerintem a vásárlói igényeket nagyban le@ják, fontosabb nekik az innováció és a marketing.

Én kimondottan hőlégest kerestem, mert mi ételeket is szoktunk benne készíteni. Az előző mikrónk egy 31 literes LG hőléges volt, lefelé nyíló ajtóval.

Nálam is volt egy határ az árát tekintve, de mostanában a lefelé nyílós nagy űrtartalmú mikrók árai elszálltak, így azok kiestek.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#49453) Sinkapeter válasza szabi__memo (#49450) üzenetére


Sinkapeter
tag

A centrifuga indításakor jobban kileng az üst, valószínűleg azt vetheti hozzá a gép oldalához. Nekünk a felültöltős csinál hasonlót, a szerviz szerint normális.
https://photos.app.goo.gl/vUR8JBZm5KpjTKg67

[ Szerkesztve ]

(#49454) szabi__memo válasza Sinkapeter (#49453) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Remek. Az is indesit? Láttam már pár mosógépet de még ilyen 'normális' működést soha. Nem lesz hosszú életű ha szétveri magát az biztos.
Vajon mindegyik azonos modell ilyen lehet vagy csak ez pont egy szarabb?

[ Szerkesztve ]

(#49455) zsiz válasza Ispy (#49448) üzenetére


zsiz
őstag

Van olyan, amibe bele lehet látni? Mert ez engem is nagyon zavar, hogy olyan sötét az ajtó, hogy nem látni át rajta.. Samsungom (ME71A) van, nagyon nem vagyok kibékülve vele. És most még az izzó is kiégett benne :D Ha lenne egy jó ajánlat, lehet hogy le is cserélném (minimum 25L/900W, tekerős vagy jól átgondolt és egyszerűen kezelhető digitális, grill nékül, lássak bele, plusz a világítás-lekapcsolás nálunk is jól jönne, eddig nem is tudtam, hogy van ilyen)... Ha már itt tartunk, nem tudja valaki pontosan milyen izzó kell bele? Még nem szedtem szét.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#49456) Csabroncka válasza BBéci (#49449) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Forgótányérosat vegyél! Ennek nagyon fontos feladata van! A generátor csak az egyik oldalról sugározza be a kaját, ezt pontosan úgy képzeld el, mint a rendes fény setén, hogy a kaja egyik fele bevilágított, a másik pedig árnyékban van.
Emiatt az étel egyik oldalról akár meg is éghet, míg az árnyékban lévő oldal pedig hideg marad. Az egyenletes bevilágítást, ergo egyenletes melegítést szolgálja a forgás!

"in medias res"

(#49457) Sinkapeter válasza szabi__memo (#49454) üzenetére


Sinkapeter
tag

Nem ez egy AEG, pár forinttal volt 180e alatt, hülye módon azt hittem, ha valamivel mindig drágábbat veszek, egyszer csak jó lesz. Már leírtam itt is valamikor, ez a harmadik mosógépünk 2013 óta, mindegyiknek volt valami komolyabb problémája.

(#49458) #94529552 válasza szabi__memo (#49450) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ennek nem szabadna így kolompolni, hacsak nincs túlterhelve valami vastag szőnyeggel, kabáttal, vagy ilyesmivel. De valakinek például túl kevés volt benne(1 db ruha), és akkor is csinálta. Így biztos nem lesz hosszú életű.

Indítás miatt se kellene csinálnia, azért vannak a lengéscsillapítók. Ha ez állandó jelenség, akkor garancia.

[ Szerkesztve ]

(#49459) BBéci válasza Csabroncka (#49456) üzenetére


BBéci
titán

Az egyszerű, átlagos mikrókra igaz, amit írtál, de már kapható olyan, ami forgótányér nélkül egyenletesen melegít. Igaz, meglehetősen drágák.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49460) szabi__memo válasza #94529552 (#49458) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Eddig 3 mosás volt. Mióta írtam ment le a 3.
Az első kettőben alig volt ruha és csinálta. Most meg azért volt benne, bár nem tele és semmi.. szóval valószínűleg itt is ez lesz :(((

[ Szerkesztve ]

(#49461) BBéci válasza zsiz (#49455) üzenetére


BBéci
titán

Azért nem látni beléjük, mert sűrű fémrács tartja bent a mikrohullámú sugárzást. Üvegen, műanyagon átmenne.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49462) farkas-j válasza BBéci (#49459) üzenetére


farkas-j
őstag

Ez nem mai találmány. A kollégám tizen éves mikrója sem forgótányéros, hanem a sütőtér tetején van beépítve valami forgó tükrös megoldás ami körbe sugározza a belső teret.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#49463) BBéci válasza farkas-j (#49462) üzenetére


BBéci
titán

Nem állítottam, hogy mai találmány. Viszont az én 1997- ben vásárolt készülékemhez képest újabb technológia.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49464) pjen válasza BBéci (#49459) üzenetére


pjen
félisten

Egyenletesebben!,de nem olyan egyenletesen mint a forgó tányér.Egyébként mi bajod a forgó tányérral?Egy lapos peremes tálcával könnyen kiiktatható ha nem kell.

(#49465) #94529552 válasza Csabroncka (#49456) üzenetére


#94529552
törölt tag

Mostanság nem mindegyik mikrosütőben van forgótányér, az ilyen készülékekben megoldott a hullámok irányának folyamatos változtatása, ami egyenletes melegítést tesz lehetővé forgás nélkül is.[link], [link]
Bár nem mondanám, hogy csak mostanában, mert én már láttam 40-50 éves Sharp ipari mikrót(forgótányér nélküli), amit még mindig használnak.

(#49466) #93187072 válasza szabi__memo (#49450) üzenetére


#93187072
törölt tag

Dobrögzítő?

(#49467) szabi__memo válasza #93187072 (#49466) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Az amit ki kellett szerelni? Ki lett

(#49468) zsiz válasza BBéci (#49461) üzenetére


zsiz
őstag

Oké-oké, de az előzőn is volt rács, gondolom az is benttartotta. Mégis beleláttunk. Lehet már az is sokat segítene, ha fehér lenne az ajtaja meg a belseje, nem tudom.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#49469) BBéci válasza pjen (#49464) üzenetére


BBéci
titán

Leírtam, hogy mi a bajom, rontja a helykihasználást. A névleges ürtartalom harmada elvész. Vagy kerek edényt teszek bele, vagy jóval kisebb téglatest formájút. Ráadásul az étel közepe mindig hidegebb marad.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49470) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Jelenleg ilyen mosogatógépünk van. Beépíthető, 9 terítékes, 44.5cm széles. Holnap reggel jön szerelő, mert valami baja van, nem nagyon mennek végig a hosszú programok. Szamol, és az elején megy is bele víz, de aztán totál csend. Mintha nem menne le a víz, vagy nem tudom. A végén áll is az alján. A kérdésem, hogy felkészülve a legrosszabbra, ja netán újat kell venni, milyen gépet ajánlotok perpill? Volt régen egy Siemens gépünk, 5-10 év közti időtartamot bírt. Most meg "tönkremegy" ez a Whirlpool.

(#49471) Batib


Batib
őstag

Van most az Aquanál egy Xiaomi Roidmi F8S GL. 62000ft az ára. Ez szerintetek jó vétel?
Az Alin cseh raktárból kb 50k-ért rendelhető New Dreame V9. (a V8 kb 40 lenne) Ha csak a tudást nézzük melyik a jobb a 3 közül?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#49472) pjen válasza BBéci (#49469) üzenetére


pjen
félisten

Kiváncsiságból megmértem a miénket.Még 10% ot se vesz el a tányér.

(#49473) BBéci válasza pjen (#49472) üzenetére


BBéci
titán

Van egy rakás olyan szögletes edényem, amit bele tudok tenni a mikróba, kényelmesen elférnek, de elfordítani már nem lehet őket. A forgótányér szélei és az oldalfalak között van 3-3 centi, mivel nem négyzet alapú a belseje, hanem téglalap.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49474) albiosz válasza polonic (#49366) üzenetére


albiosz
őstag

Megvettük. Remélem jó lesz. :)

(#49475) #10186752


#10186752
törölt tag

Páratartalom (légnedvesség) mérőt keresek, de mivel van annyi, mint a szemét, és nincs benne jártasságom, érdekelne tapasztaltak véleménye, hogy mit lenne érdemes venni.

Nincs szükség profi cuccra, mivel fa parketta van a lakásban, a páratartalom bizonyos intervallumban tartása miatt kéne valami kontroll kütyü.

Három elvárásom van vele szemben: digitális legyen, körülbelül pontosan mérjen, és ne menjen két hónap után tönkre.

Állítólag kb. 2 ezer forint, milyen irányban érdemes nézelődni?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#49476) janakbacsi


janakbacsi
őstag

mosógépet kellene vásárolnom, de ezt a márkát nem ismerem. aldiban 3 év garanciával fogják árulni. meg merjem venni? köszönöm.
[link]

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#49477) asdf_ válasza janakbacsi (#49476) üzenetére


asdf_
veterán

Ez egy Beko.

(Származási hely: Törökország Gyártó: | Distributer:ARCELIK CAMASIR MAKINASI ISLETMESIE 5 K A R AYOLU34950 TUZLA ISTANBULTURKEY)

(#49478) janakbacsi válasza asdf_ (#49477) üzenetére


janakbacsi
őstag

Azaz? Ajánlott vagy nem?

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#49479) pjen válasza BBéci (#49473) üzenetére


pjen
félisten

Akkor nekem szerencsém van,nekem inkább kerek dolgok vannak.

(#49480) Dluinet válasza #10186752 (#49475) üzenetére


Dluinet
nagyúr

(#49481) Gabesz87 válasza Gabesz87 (#49470) üzenetére


Gabesz87
addikt

Sajna motorhibas a gépünk, úgyhogy megfogadva a szerelő márka iránti tanácsát, rendeltem is egy Ilyet 5 év garival.

(#49482) maestro87


maestro87
őstag

Sziasztok!
Kenyérpirítóból tudtok valami jót ajánlani amin van kiolvasztó funkció is? Alzáról lenne a legjobb a 4/12k kupon miatt és kisebb fajta kellene, mert nincs sok hely, de azért egy normál (fél)szelet kenyér férjen bele. Vagy hosszú szeletesből van valami kisebb méretű pirító? :R

(#49483) BBéci válasza Dluinet (#49480) üzenetére


BBéci
titán

Azt nézegetem pár hete, eddig nem mertem megvenni, mert már sok hulladékot kaptam Kínából. Többek között ugyanilyen funkciójú szerkezetet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49484) Elemental


Elemental
addikt

Fateréknak kellene szárítógép, de 45 cm-es a mosógépük. Van rá esély valahogy, hogy a tetejére kerüljön a szárító?

(#49485) szabi__memo válasza BBéci (#49483) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Az biztos, hogy nem ez volt:))

(#49486) BBéci válasza szabi__memo (#49485) üzenetére


BBéci
titán

Valóban nem.
Ha biztos lennék abban, hogy annyira pontos, mint ami a leírásában szerepel, akkor vennék kettőt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49487) peppe79 válasza Gabesz87 (#49481) üzenetére


peppe79
senior tag

Sok szerencsét hozzá!

(#49488) Gabesz87 válasza peppe79 (#49487) üzenetére


Gabesz87
addikt

Hát remélem tovább bírja az előző kettőnél.

(#49489) #10186752 válasza Dluinet (#49480) üzenetére


#10186752
törölt tag

Köszönöm, meg is rendeltem!

(#49490) pjen válasza Elemental (#49484) üzenetére


pjen
félisten

Lehet kapni keskeny szárító gépet.Csak keresgélni kell.

(#49491) Ispy válasza BBéci (#49483) üzenetére


Ispy
veterán

Én itthon vettem MI temperaturet, 3 daraabot.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#49492) #76500480 válasza maestro87 (#49482) üzenetére


#76500480
törölt tag

Philips HD2581. Árban nincs elrugaszkodva, egyenletes, közepes erősségű pirítást végez. Talán amiben átlagfeletti, hogy vastag szelet kenyér is belefér, vékonyabbak nem szorulnak bele+kenyérvágásnal nem kell sebészpontosság. Kiolvasztás, tető, morzsatálca, zsemlepirítás alap, kiemelőkar alap...

[ Szerkesztve ]

(#49493) szabi__memo válasza Ispy (#49491) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Komoly :Y 1500-ért vettem kínából

(#49494) Ispy válasza szabi__memo (#49493) üzenetére


Ispy
veterán

Ja, persze, onnan minden olcsóbb, de mível céges vásárlás volt, ezért nekem nem érte volna meg a kínai rendelés.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#49495) maestro87 válasza #76500480 (#49492) üzenetére


maestro87
őstag

Köszi, ezt én is néztem mint az egyik lehetséges befutót. De ennek biztos van teteje? Árukeresőn azt írják, hogy nincs. Pedig az jó lenne. A HD2582-esnek biztos van, de azt nem tudom lekuponozni 6k környékére :DDD , mert Philips shop-ba már nincs készleten.
Még ezt találtam most aminek biztos van teteje és a zsemle tartó is beépített: Electrolux EAT3330
Valaki találkozott még hasonlóval amit érdemes lenne megnézni rendelés előtt? Ez a tető meg a beépített zsemle tartó elég sok pirítót kizár. Ja, és ne legyen inox meg fekete se. :B

(#49496) Voice24 válasza maestro87 (#49495) üzenetére


Voice24
őstag

Nekünk nemrég a 2582-es volt, annak tuti van teteje, de még gariidőn belül tönkrement. Ahol vettük, nem volt már ez a típus készleten (Euronics), így más lett helyette. Amíg működött, szerettük.
Most [ilyen] van, ebbe is elég nagy szelet belefér, és viszonylag egyenletesen pirít.

(#49497) #94529552 válasza Elemental (#49484) üzenetére


#94529552
törölt tag

Így biztos megoldható: [link] , [link] Keskeny szárítót nem igazán erőltetik a gyártók, talán csak a Candy, de azt meg nem sokan preferálják.

(#49498) Elemental


Elemental
addikt

Köszi a válaszokat! Van helyük mellé tenni is, lehet, hogy az lesz a vége.

(#49499) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Sziasztok !

Milyen mosógépet ajánlotok maximum 100eFt-ig ?
Jelenleg egy LG DirectDrive WD-80264NP típus van. Ez kb 8-10 éves és csak annyi baja van, hogy víz beeresztésnél néha elég hangosan búg.

Köszönöm a segítséget !

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#49500) SPF


SPF
senior tag

Sziasztok,

van egy gorenje kombinált gáztűzhelyem. A kijelző része elromlott, nem nagyon látszanak rajta a számok. Nem hivatalos szerelő rakta be, ezért nincs rá garancia.
Szerintetek javítható ez a hiba, valaki találkozott már ilyen jelenséggel?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.