Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49151) ribarszki válasza pjen (#49148) üzenetére


ribarszki
őstag

Nem a gépből folyik a víz. A gőz csapódik ki a huzat alatti szivacson. A vasalóból egy csepp víz sem folyik ki.

(#49152) BBéci válasza ribarszki (#49151) üzenetére


BBéci
titán

Többször ajánlottam az általam is használt Leifheit Airboard vasalódeszkát, aminek pont a gőzvisszaverés a fő okossága. Annyira bevált, hogy soha többé látni sem akarok fémrácsost.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49153) macilaci78 válasza Met (#49136) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ott csak azt találom, mennyiért nem tudták eladni. :P

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#49154) pjen válasza ribarszki (#49151) üzenetére


pjen
félisten

Nem tudom,nem én vasalok,de ha lenne ilyen gond tudnék róla.Mindkettőjüknek Vileda deszkájuk van.

(#49155) Lokids


Lokids
addikt

Sziasztok!

Szeretnék beépíthető főzőlapot venni. Viszont semmi tapasztalatom nincs ezekkel. Eddig kerámialapos tűzhely volt. azzal bőven meg voltam elégedve. Most viszont ahogy nézem a főzőlapokat semennyire nem látom át.
Amire szükségem van: 2 főzőlap.
Viszont ahogy nézem ezeknek az árait, szinte ugyanolyan árban vannak, mintha komplett tűzhelyet vásárolnék. Ez meglepett.
Vannak ajánlások, hogy milyen márkák körül érdemes nézelődni? esetleg konkrét típusok?

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#49156) Ryder1


Ryder1
senior tag

Sziasztok!

[Whirlpool WSFE 2B19] Emagon 50k lesz holnap.
2 főre jó deal lehet? Hetente max 3-szor használnánk. Első mosogatógép lenne. Vagy érdemesebb kicsit többet rááldozni és jobbat venni?
Nem nagyon találtam róla véleményeket. :F

(#49157) Ispy válasza macilaci78 (#49153) üzenetére


Ispy
veterán

Elosztod kettővel, problem solved. ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#49158) #94529552 válasza BBéci (#49150) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ha van elegendő hely, akkor jobb választás az elöltöltős.

Miért is? Szerintem ezt így nem lehet kijelenteni, mert mi alapján mondanánk ezt? Talán egyiknek is van előnye és másiknak is. Egyiknél a könnyebb ki-be pakolás, hogy nem kell görnyedni mellette. Vagy például adott esetben egyszerűbb megcsapágyazni, és még szaki sem kell hozzá elvileg, már akinek van hozzá affinitása.
A másiknak az előnye, hogy lehet mozizni mosás közben a történéseket. Mint egy show, vagy egy látványpékség, vagy mondjuk a látványkonyha is az étteremben, amikor az asztalodnál sütik-főzik az ételt.

(#49159) BBéci válasza #94529552 (#49158) üzenetére


BBéci
titán

Általános vélekedés szerint az elöltöltősöket előnyben részesítik a fejlesztők, több funkcióval látják el azokat, nagyobb a befogadóképességük, szárítóval kombinálják, stb.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49160) mzso válasza BBéci (#49150) üzenetére


mzso
veterán

Valami érved van erre az állításra?
Nekem szimpatikusabbak most a felültöltősek mert elvileg lehet csapágyat cserélni üst szétszedés nélkül is meg olcsóbb is a csere.

Szerk.:
"Általános vélekedés szerint az elöltöltősöket előnyben részesítik a fejlesztők, több funkcióval látják el azokat, nagyobb a befogadóképességük, szárítóval kombinálják, stb."

A befogadóképesség leginkább a dobmérettől függ, nem? Az meg ugyanaz. A mosó-szárító meg egy saját kategória amit nem is szoktak itt ajánlani. Ha a hiányzó funkciók a marketing maszlag funkciók amiknek praktikus haszna nincs akkor nem zavarna a hiányuk. :D

[ Szerkesztve ]

(#49161) mzso válasza Lokids (#49155) üzenetére


mzso
veterán

Én a tapasztalataim alapján annyit ajánlanék, hogy indukciósat nézzél. Ennél inkább csak az edény melegedik nem a konyha mint az izzó kerámiásnál meg a gázosnál. És igen praktikus is. Csak bekapcsolod is melegszik is az edény, ha lehúzod magától lekapcsol mert érzékeli.. 3100W-tal lehet forralni vizet a mi tűzhelyünkön. (Mondjuk két zónásban ilyen fokozatot még nem láttam)
Elvileg hatékonyabb is.

(#49162) Ispy válasza mzso (#49160) üzenetére


Ispy
veterán

Az előltölős előnye, hogy lehet rá pakolni, kb. ennyi.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#49163) szotyika77


szotyika77
aktív tag

Sziasztok!

Erről a hűtőről mik a vélemények? [link]

Árban nagyon bestbuy lenne, hűtőt meg muszáj vennünk költözés miatt, nagyon szemezek vele, csak nem ismerős a márka.

(#49164) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Ezekbe a nagy kamu Friday-ekbe talàltam 2 mosógépet, mit szóltok hozzájuk?

[link] Samsung WW70K44305W/LE
[link] LG F2J5WN3W

Nyers adatokba jobb a samu, de amúgy meg nem tudom, mindkettőre írtak rosszakat is

Xbox One: bandymnc

(#49165) #73959936 válasza bandi0000 (#49164) üzenetére


#73959936
törölt tag

gyerekek utóbbit vették 1 hónapja elégedettek :K

(#49166) Ispy válasza bandi0000 (#49164) üzenetére


Ispy
veterán

Ebbe mi az akció? :U

Ennyiért kapsz aegt/eluxot most 4 év gyári garival, ami nem Romániába szól...

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#49167) #73959936 válasza Ispy (#49166) üzenetére


#73959936
törölt tag

Azért AEG-t nem kap.... :(
elektroluxmegnemegyenlőaeg

[ Szerkesztve ]

(#49168) st6969 válasza Ispy (#49162) üzenetére


st6969
őstag

Ill. konyhapult alá is építheted. Sokaknak ez is szempont. :K

(#49169) bandi0000 válasza Ispy (#49166) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Mert ennyire jók ezek az AEG-k vagy csak a gari miatt?

Ui.: nincs méret korlàt, keskeny vagy sem az se érdekelne, csak a pénzemért minél jobbat akarok

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#49170) Ispy válasza #73959936 (#49167) üzenetére


Ispy
veterán

Igaz, a legolcsóbb aeg 125k, de már az is 8kg-os, 7 kg-os elux viszont van 100k alatt, nem hiszem, hogy bármiben is rosszabb lenne az aeg-nél.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#49171) #73959936 válasza bandi0000 (#49169) üzenetére


#73959936
törölt tag

AEG szárítót vettem másfél hónapja, csak legalapabbat...

tökéletesen működik és ha jól gondolom az értékelések alapján sokáig fog tartani és a gari is igaz, amiatt is

[ Szerkesztve ]

(#49172) Ispy válasza bandi0000 (#49169) üzenetére


Ispy
veterán

Inkább semmivel sem rosszabbak, mint az lg vagy a samu. Viszont ha beszarik nem kell Romániáig vinni, hogy javítsák....ha meg vitás szitu van mehetsz a román fogy védelemhez panaszkodni.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#49173) Ispy válasza #73959936 (#49171) üzenetére


Ispy
veterán

Egyelőre én is elégedett vagyok. :) [kép]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#49174) #73959936 válasza Ispy (#49173) üzenetére


#73959936
törölt tag

Jé, itt az otthoni testvére :K

(#49175) Ispy válasza #73959936 (#49174) üzenetére


Ispy
veterán

Igazából a mosógépből is elég lett volna a 6000-es széria, csak szettben jó ára volt a 7000-esnek, de valóban a fapad is tökéletes, mindenre, ami kell.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#49176) #73959936 válasza Ispy (#49175) üzenetére


#73959936
törölt tag

:K

(#49177) #94529552 válasza Ispy (#49170) üzenetére


#94529552
törölt tag

Kicsit olcsóbbak most, van AEG 110k-ért. a keskeny Elux a médiában 90k, 8 kg-os nem keskeny EW6F408WU 94k, + gari ~10k hozzá, itt a kosárba téve rögtön látszik a gari opciók ára. Vagy még 85k a keskeny, gőzprogramos LG, az emag-osban nincs gőz, ha ez számít valakinek.

(#49178) peppe79 válasza Ispy (#49162) üzenetére


peppe79
senior tag

Ez már önmagában egy nagy előny. 30 évig éltem panellakásban, akkoriban csak felültöltőset használtunk. Hogy mindig rendesen kiszellőzzön, mosás után nyitva hagytuk a tetejét. Így nem tudtunk rá pakolni semmit. De ha mosás után lecsuktuk volna a tetejét, akkor sem lett volna kényelmesebb, mert minden egyes mosás alkalmával le-fel kellett volna pakolászgatni róla.
A ruhanemű kiszedése meg úgy nézett ki, hogy a ruháskosarat a kád szélén megtámasztva -, illetve egyik kezemmel fogtam, a másik kezemmel meg átpakoltam a mosógépből a ruhákat.
Sokat töprengtünk rajta, hogy a magánházba, megszokásból újra felültöltőset vegyünk, vagy ezúttal legyen inkább elöltöltős. Hát, nagyon nem bántuk meg, hogy ez utóbbit választottuk. Készítettem hozzá egy szekrényt is, hogy kényelmesen elérjek mindent.

(#49179) peppe79 válasza #94529552 (#49158) üzenetére


peppe79
senior tag

Hogy a felültöltősből könnyebb lenne a ki-bepakolás, azt részben cáfolnám. Kipakoláskor ugyanúgy kell hajlongászni mindkét esetben. Elöltöltősnél meg annyival egyszerűbb a helyzet, hogy csak leteszed a földre a ruháskosarat, és egy mozdulattal beleborítod a kimosott ruhaneműket. Talán a bepakolás az, ami az elöltöltősnél valamivel nehezebb, esetleg időigényesebb, az idősebb korosztálynak pedig megterhelőbb lehet. Viszont egy mosógéptartó állvánnyal ez a probléma is kiküszöbölhető, onnantól kezdve pedig sokkal előnyösebben használhatják az idősebbek (is), mint egy felültöltőst.

(#49180) bandi0000 válasza #94529552 (#49177) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Ez az Lg tetszik 5 év teljes körű gari 12k hozzà, mire jó egyàltalàn a gőzölés? :D

Xbox One: bandymnc

(#49181) #94529552 válasza peppe79 (#49179) üzenetére


#94529552
törölt tag

Egyéni megítélés kérdése az egész, kinek melyik, és miért igen vagy miért nem. De inkább engedjük el a témát, már a felvetése is hülyeség volt szerintem. Olyan ez is mint a bor, sör, kávé, péksütemény, szendvics, stb. Ízlés, megszokás, méret, stb. sok szempontod lehet a mosógépnél is, ami másnak nem lényeges, és ez fordítva is igaz. Kijelenteni, hogy egyik a jobb, csak a saját szempont alapján lehet, nem általánosan mindenkire érvényes jelleggel. Vegye mindenki, amelyik neki jobban bejön.

(#49182) peppe79 válasza #94529552 (#49181) üzenetére


peppe79
senior tag

Tiszta sor; mindenki olyat választ magának, amilyet szeretne, vagy amilyen tetszik neki. Én csak a saját tapasztalataim írtam le, mivel használtam már mindkét típust, de a felültöltősöket hosszú éveken át.

Amit elfelejtettem még, a helykihasználás kapcsán: aki elöltöltős modellt választ, és használaton kívül szeretné nyitva hagyni a mosógép ajtaját, az nagyon jól nézze meg, hogy milyen gépet választ. Nálam a Siemens ajtaját csak úgy kb. 160 fokos szögben lehet kinyitni; így értékes helyet vehet el egy kisebb fürdőszobában, vagy gondot okozhat ott, ahol fürdőszoba ajtó nyílik rá.

[ Szerkesztve ]

(#49183) Lokids válasza mzso (#49161) üzenetére


Lokids
addikt

Egy Candy mennyire ajánlott?
https://edigital.hu/uvegkeramia-fozolap/candy-cdi-30-indukcios-fozolap-p565014

Nem ismerem a márkát, de 5 év gari van rá.

Esetleg Beko?
https://edigital.hu/uvegkeramia-fozolap/beko-hdmi-32400-dtx-beepitheto-indukcios-fozolap-p415757

Amit néztem electrolux arra csak 1 év gari van.
https://edigital.hu/uvegkeramia-fozolap/electrolux-ehh3320nvk-beepitheto-indukcios-fozolap-p543056

[ Szerkesztve ]

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#49184) blattida válasza asdf_ (#49149) üzenetére


blattida
nagyúr

Ez a kisebb-nagyobb halmazok logikája, amit viszont ő és én írtam, az ugyanazt jelenti, azaz: az igényelt centrifuga fordulatszám miatt lett inverteres. Csak előtte én leírtam, hogy az 1200-as centrifuga miatt nem kell inverteresnek lennie, lévén a két dolog nem függ össze, maximum a gyártók nyomatják az inverteres megoldást (önös érdekből).

mzso
Az Európában szokványos felültöltős gépek (vízszintes tengely) maximális kapacitása 7 kg, ezekből a gépekből nincs magasabb és mélyebb változat, hogy a nagyobb kapacitás miatti nagyobb üst és dob elférjen bennük, tehát, aki mondjuk 10kg-os kapacitásút szeretne, annak eleve kiesnek az ilyen mosógépek.

Oké, hogy a csapágyak könnyebben hozzáférhetőek, viszont ragasztva vannak a csavaros kötés helyett, ergo túl sokat nem ér a gyakorlatban ez az "előny".

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#49185) pjen válasza BBéci (#49060) üzenetére


pjen
félisten

Szia,nem tudom merre laksz,de a 17.ker ben a Gyökér u ban is átveszik a hungarocelt.Most voltam.

(#49186) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
Tudnátok segíteni választásban.
Porszívót szeretnék vásárolni szüleimnek de sajnos fogalmam nincs merre induljak
Eddig is volt porszívójuk de panaszkodnak, hogy nagy meg nehéz húzgálni.
Vagyis valami álló porszívóra gondoltam ami könnyű és egyszerű használni.
Az se fontos, hogy porzsák nélküli legyen.
Legyen megfelelő Pót alkatrész ellátottsága (porzsák, szűrő, stb.) , ez akár lehet külföldről is
A porszívót Magyarországon vásárolnám új készülékként, garancia miatt elsősorban.
Fontos a nagy szívó teljesítmény.
Nem fontos hogy akkumulátoros legyen.
Könnyen gördüljön.
max 50-60e ft körül tudnátok valamit ajánlani?
Köszönöm.

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#49187) BBéci válasza pjen (#49185) üzenetére


BBéci
titán

Köszi a tippet, a XI. kerületi Bánk Bán utcai hulladékudvarba fogom vinni, csak időt kellene rá szakítani. Telefonban azt mondták, téglányi méretűre kell darabolni, úgy veszik át. Jó kis meló lesz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49188) peppe79 válasza hódmaci (#49186) üzenetére


peppe79
senior tag

Ha a normál porszívónál arra panaszkodtak, hogy - a görgők ellenére - nehéz maguk után húzni, akkor könnyen lehet, hogy az állóporszívót meg nem lesz erejük megtartani. Nálunk az állóporszívót csak kocsira szerelve hajlandó használni a nejem, pedig a porszívófejet megtámasztja a padló, tehát különösebben nem egy nagy súlyt kell megtartani.
Szerintem érdemesebb magaddal vinni a szüleid, hogy ők válasszák ki a megfelelő típust.

(#49189) pjen válasza hódmaci (#49186) üzenetére


pjen
félisten

Mi most vettünk egy elúxot.Az MM ben két hölgy eladó is lebeszélt az álló gépről.Szerintük nem komplett takarításra valók,inkább olyan előkapom mert kiszóródott valami.Nem próbáltam.

(#49190) peppe79 válasza pjen (#49189) üzenetére


peppe79
senior tag

Nekem jobban bejön az állóporszívó, mert nagyon sok kiugró-beugró rész van a házban, és ezzel könnyebb mozogni. Akkor váltottam rá, amikor megvettük a picinek a 8 részes babakarámot, és a bútorok miatt alig maradt közlekedőhely a nappaliban. A "hagyományos" porszívóval ott elég nehezen lehetett elfordulni.

(#49191) E.Kaufmann válasza peppe79 (#49190) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ja azt néztem én is, hogy, igaz félig-meddig a fekapéntek miatt, de már 40-ért is van noname az emagon.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#49192) peppe79 válasza E.Kaufmann (#49191) üzenetére


peppe79
senior tag

Az állóporszívót nálunk robotporszívó váltja majd, csak amíg itt hever a földön a csúszda, fitball, csepphinta, hintaló, meg mindenféle gyerekjáték, addig nem akartam rá feleslegesen beruházni. Pedig a két kutya és a gyerek mellett elég sürgető lenne, mert egyszerűen képtelenség így a napi szintű takarításra figyelmet fordítani.

(#49193) E.Kaufmann válasza peppe79 (#49192) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Bocs, nem ide :DDD ez egy 40 colos TV

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#49194) peppe79 válasza E.Kaufmann (#49193) üzenetére


peppe79
senior tag

Elképzelhető, hogy az újabb típusokba már porszívót is integráltak. :)

(#49195) mzso válasza Lokids (#49183) üzenetére


mzso
veterán

Sajna többet nem tudok mondani. Nekem csak ezzel az egy electrolux tűzhellyel (nem főzőlappal) van tapasztalatom.
Az indukciós része jó. Amúgy nem valami híres. Körbe a peremnél lötyög már az üveg, gondolom be is szivárognak dolgok amikor kifut valami. Valami furcsaság van az elektronikával is (lehet összefügg) mert volt hogy lezárta magát, meg a bal hátsó folyton olyan állapotba kerül mint amikor automatikusan lekapcsol az edény lehúzása után egy idővel. Valemelyik forgógomb is valahogy megolvadt egyszer egy kicsit.
Meg elég primitív is. Csak fokozatot lehet kapcsolni. Szerintem a spirál sem több elemes belül, mint ahogy láttam pár szétszedős videóban.

De a beépíthető főzőlapok lehet sokkal igényesebbek. Gyanítom, hogy csak a tűzhelynél olcsóskodják el ennyire mert így is el tudják adni.
A java probléma nem is jelentkezhet. Az érintővezérléssel meg gondolom jön az időzítés is meg a hőfokra beállítás is.

Candy-ből csak mikróm volt. Na az gagyi... Minőségre meg design-ra is. Egy éven belül rozsdásodni kezdett körben a nyílásnál. A forgógomb meg össze-vissza érzékelt. A designja meg olyan béna volt, hogy mindig az üvegen vastagon lecsapódott a víz. (A gyorsmelegítés funkció meg visszatekeréssel volt elérhet. Előre tekeréssel a hülye programokat választotta ki amit soha nem használtam.)

(#49196) mzso válasza blattida (#49184) üzenetére


mzso
veterán

Oké, hogy a csapágyak könnyebben hozzáférhetőek, viszont ragasztva vannak a csavaros kötés helyett, ergo túl sokat nem ér a gyakorlatban ez az "előny".

Az meg hogy? Hogy néz az ki? Én amit láttam (képeken) ott csak az üst két oldalán fel volt csavarozva.

[ Szerkesztve ]

(#49197) hódmaci válasza mzso (#49196) üzenetére


hódmaci
senior tag

"ott csak az üst két oldalán fel volt csavarozva."
Pl így
Mint láthatod a csapágy egy műanyag csapágyházba van öntve, ragasztva.
Cserekor ezt egyben tudod cserélni csak.
Vagyis valóban jól láttad csak fel van csavarozva, na de műanyagházastól. Ez a trükk.
No és ezt a gyártók ki is használják árban, az 1000ft csapágy így tud akár 12-15e ft is lenni

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#49198) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, szeretném kihasználni az alzás kuponokat és venni a nyárra egy kompresszoros fagylaltkészítő gépet.
Amiket néztem:
[Guzzanti GZ152]
[Guzzanti GZ151A]

Melyik lenne a jobb vétel?
Vagy esetleg valamilyen más ajánlott típus max 55 k-ig?

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#49199) samujózsi


samujózsi
tag

Egy mosógép ami egyébként normálisan működik, de centrifugáláskor, amint eléri a max. sebességet, valami reszelős hangot produkál a megszokot visítás helyett.
Van valakinek ötlete, hogy mitől lehet?
Azért kérdezem, mert amikor hasonló problémába ütköztünk tavaly, akkor az ú.n. szakszerviz közölte, hogy csapágyas, 70ezer Ft a javítás.
Hívtunk egy maszek szakit, annak is elmondtam telefonban, hogy mi a baj, röhögve közölte, hogy elkopott a szénkefe, kiszállás+munkadíj+alkatrész kb 10 ezer... (sajnos elhagytam a szaki számát, így őt nem tudom kérdezni)

Na ez most nem a motor szénkeféje, feltéve, hogy csak egy motor hajtja :) Van valakinek jobb ötlete, mint az, hogy valamelyik csapágy megadta magát?

[ Szerkesztve ]

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#49200) Criminal017


Criminal017
őstag

Sziasztok!

Ismerősömnek keresek olajradiátort. Kb 25 ezer Forintot szánna rá és 2000 W körülit keres. Egy szobát kellene felfűteni vele.

Milyen paraméter szükséges még? Vagy mire kell figyelni?

Köszi előre is.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.