Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48301) Toobee válasza koxx (#48300) üzenetére


Toobee
veterán

Kezdő konyhaművésznek :DDD Viccet félretéve: cukrász család, kb a teljes méretsor megvan nekik Kitchenaidből az üzemben, a 30-40 éves gépek is működnek még. Igyekszem mindenből a tartós verziót levadászni, óriási hulladék a konyhai gépek többsége. Turmixból, botmixerből elvétve használat esetén is már a másodikat nyúzzuk, ami ismét eltört (ez most épp Lidl). Az ára mondjuk kicsit húzós, de az MM-ben akciós a 4,8-as Prof, 180e.

https://barbieripnk.hu/

(#48302) koxx válasza Toobee (#48301) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ja így már megértem :) Ebben az esetben én is vmi hasonlót vennék.

(#48303) albiosz válasza Elemental (#48299) üzenetére


albiosz
őstag

Köszönöm a véleményt! Én sem látom a rációt abban a kialakításban.

Szimpatikus a 90-es SMAKLIG, az hasonló kialakítás, mint egy gázos tűzhely.

(#48304) qqzs


qqzs
őstag

Egyebknet a indukciosnal a zona osszekotesnek semmi ertelme mert csak akkor er valamit ha a kulonzonaknak a kozepet lefedi az edeny, tehat olyat nem lehet hogy egy nagyobb edényt raksz a ketto koze ha nem fedi le a kulon zonak kozepet nem fog mukodni a fozolap.

Eladó: GTS450

(#48305) Ispy válasza qqzs (#48304) üzenetére


Ispy
veterán

Én mondjuk mindig is gázt használtam eddig, de ez a zónaösszekapcsolás nem is tudom mikor lehetne hasznos. Esetleg egy tepsit lehet rárakni? Még sosem hiányzott, hogy egy tepsit rakja gázra, így inkább olyat vettem, amiben nincsen bridge funkció, legalább olcsóbb volt így.

Az viszont, hogy egy wokos cuccért közel 300k kérnek el merő pofátlanság, sajnos a wokról le kell majd mondjak. :(

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#48306) Elemental válasza qqzs (#48304) üzenetére


Elemental
addikt

Ezt nem értem, mármint amit írsz. Mi rendszeresen használjuk, van az asszonynak nagyobb serpenyője, azt berakja a két zóna közé.

(#48307) boogie84


boogie84
veterán

Sziasztok,

2013-ban vásárolt [Samsung VCC4790H33/XEH porzsák nélküli porszívó] tegnap feladta a szolgálatot. Nem volt drága. 6 évet ment. Meg voltunk vele elégedve. Keresem az utódját.

Samsung VC07M3130V1/GE

Szabad venni? Mindenképp porzsákmentes gépet szeretnék. Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#48308) asdf_ válasza boogie84 (#48307) üzenetére


asdf_
veterán

Hát, pedig a 30-40 ezres kategóriában nem fog neked senki porzsákmentest ajánlani. Ha olyat szeretnél, akkor sem.

(#48309) koxx válasza boogie84 (#48307) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Mik az indokok a pzs nelkuli porszivo mellett?

(#48310) Gömbike válasza boogie84 (#48307) üzenetére


Gömbike
senior tag

A porzsákosok hatalmas fejlődésen mentek keresztül. Én is a zsákmentes mellett tettem le a voksot, mivel két cica is velünk lakik.

De ennek a porszívónak ebben a kategóriában nincs vetélytársa : [link]

Rommá verte a korábbi zsákmentes elux porszívómat: [link]

SOHA nem fogok már zsákmenteset venni, egyszerűen sokkal praktikusabb és higiénikusabb a zsákos.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#48311) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Sziasztok,
szárítógépet készülünk venni. Két típust néztem ki:
BOSCH WTR85V90BY - 157 K 2 év garancia
Beko DH 8444 RX - 140K 5 év garancia

Bekot nem ismerem Bosch gépeim vannak semmi gondom nem volt velük.

Melyik az ajánlott ?
Még annyi hogy a bosch-ra van 10% pénzvisszatérítés is. Ha igaz akkor egy árról beszélünk.

[ Szerkesztve ]

(#48312) farkas-j


farkas-j
őstag

Mi a Lidl-ben vettünk egy 1,1kW-os fokozatmentes sebességállítós, 6 liter űrtartalmú alumínium tálas robotgépet. Jár hozzá 3 féle keverő kar-lapát, és egy üvegből készült turmix fej is. Az ára 29900Ft volt 3 év garanciával. Nagyon szeretjük és ezért az árért bomba vétel volt! Egy negatívuma van, egy kicsit hangos.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#48313) qqzs válasza koxx (#48309) üzenetére


qqzs
őstag

Az hogy nincs porzsak. Egy gombnyomas uriteni. Ha felszivod a legot latod benne.
De ne felejtsetek el hogy van porzsak mentes porszivo meg a dyson. Senki mas nem gyart dysonnrendszerben porzsakmenteset. A dyson elonye meg az egyenletes szivo a tartaly teljes telitodese eseten is.

Eladó: GTS450

(#48314) boogie84 válasza koxx (#48309) üzenetére


boogie84
veterán

Egyszerű tisztítani. Kimostam a szűrőt, kiürítettem a tartályt. Kimostam, megszárítottam kész.
A porzsákosakról semmit sem tudok mostanság. Az macerásabb? Vagy ott pár alkalom és porzsák csere?

(#48310) Gömbike
ha jól értem, akk te is porzsákosat ajánlod? [link] [link]

(#48308) asdf_
egyáltalán miért nem ajánlott a porzsák nélküli? Higiénikusabb a zsákos? Tisztább?

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#48315) koxx válasza boogie84 (#48314) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Porzsákosat teleszívod pár hónap alatt majd ha fullon van kicseréled egy újra. Nincs szűrőmosogatás, szárítás és porolás. 1 évben elhasználtam max 3 zsákot a C2-höz.

(#48316) Degeczi válasza qqzs (#48313) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Igen, a véletlenül fölszívott apró cucc valóban fontos érv, szerintem mindenki kínlódott már ilyesmi porzsákból kibányászásával (ha egyáltalán észrevette, h ott van)

(#48317) Gömbike válasza boogie84 (#48314) üzenetére


Gömbike
senior tag

Igen. Tisztább, nincs macera, utómunka. Ha megtelik a porzsák, egy kattintás és pormentesen! ki tudom cserélni a zsákot. Nekem 3 hónap alatt szokott majdnem megtelni.

96 négyzetméteren teljesít.

Vettem bele állatszőrhöz való zsákot, semmilyen szag és por nem jön vissza.

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#48318) poli27 válasza albiosz (#48296) üzenetére


poli27
veterán

Nem hülyeség a rugalmas zóna, mi is a 110 est néztük ki, de a végén egy Whirpoolt vettünk szintén összekapcsolható zónával, de amit néztél 90 es abba is van ilyen funkció :) Mi ha nagyobb edényt rakunk fel egyből a 2 zónát összekapcsolva melegítjük, mert hatékonyabb!

(#48319) albiosz válasza poli27 (#48318) üzenetére


albiosz
őstag

Biztos van, aki kihasználja. Ismerve a mi főzési szokásainkat, tökéletes lesz a 90-es SMAKLIG. A híd talán jól jöhet.

Köszönöm a véleményeket mindenkinek!

(#48320) Hauptmann válasza Khaosz55 (#48311) üzenetére


Hauptmann
addikt

Sokat fogod használni? Minden nap? Mert ha nem, engedd el a hőszivattyúst, és inkább kondenzációst vettél. Itt a topicban volt is nemrég egy kondenzációs Bosch ajánlva, ha ragaszkodsz a márkához. [WTG86400PL]

(#48321) BBéci


BBéci
titán

Kicserélték a Sharp hűtőszekrényt, az új ugyanúgy cicereg, plusz hangosabb, magasabb frekvenciájú a morgása, ami a régi gép esetében teljesen rendben volt.
Töröm a fejemet, hogy mitévő legyek?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#48322) buca84 válasza BBéci (#48321) üzenetére


buca84
őstag

Pénz vissza.

(#48323) BBéci válasza buca84 (#48322) üzenetére


BBéci
titán

Az is egy lehetőség, de akkor mi fogja hűteni az élelmiszereket?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#48324) koxx válasza BBéci (#48323) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Egy Liebherr :)

(#48325) BBéci válasza koxx (#48324) üzenetére


BBéci
titán

Na persze, 1,2 millióért. ;)

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#48326) koxx válasza BBéci (#48325) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Dupla ajtós hűtő?

(#48327) pjen válasza BBéci (#48325) üzenetére


pjen
félisten

Sajnos a nofrostnak mindnek van hangja,legalábbis amiket én hallottam.Az én wh nak is.

(#48328) koncsik válasza BBéci (#48321) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

bakker... :W rossz hír
bruttó 70 cm széles, 2m magas Bosch? Abból majdnem 2 kijön a Sharp árából...

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#48329) farkas-j válasza pjen (#48327) üzenetére


farkas-j
őstag

Nekünk most két hűtőnk van és mindkettő total nofrostos. Az egyik egy AEG a másik egy linear kompresszoros LG GBB60SAYFE. Ez utóbbi óriási meglepetés volt, mert napközben egyszerűen észrevehetetlen a működése. Este néma csendben is alig hallani a hangját, leginkább talán a nagyon halk ventilátor surrogást lehet észrevenni.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#48330) Degeczi válasza farkas-j (#48329) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Zsákbamacska az is: ebben a topikban is panaszkodtak lineáris kompresszoros LG hangjára...

(#48331) peppe79 válasza BBéci (#48321) üzenetére


peppe79
senior tag

Szinte sejtettem, hogy ugyanúgy jársz vele. Szerintem nem normális dolog, hogy egy félmilliós hűtőgépbe egy 50 dolláros kompresszort szerelnek. Nem az a baj, hogy kínai, még csak az sem, hogy történetesen Jiaxipera (ők is gyártanak "komolyabb" kompresszorokat), hanem inkább az, hogy egy gagyi tömegcikkre épült a hűtőgép.
Én már elsőre visszakértem volna az árát.

(#48332) BBéci válasza koxx (#48326) üzenetére


BBéci
titán

Négyajtós, amit francia ajtósnak is neveznek. [link]

(#48327) pjen

A nofrost üzem hangja az teljesen más, ezek a bekapcsolás első pillanatától kezdve ciceregnek, ami mellett az előző szépem, halkan morgott. Ám az újabbik nem morog, hanem zörög.

(#48331) peppe79
Arra gondoltam, ráfizetek és kérek helyette egy invertereset, de mi lesz akkor, ha az is ciripel?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#48333) koncsik válasza BBéci (#48332) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

"Arra gondoltam, ráfizetek és kérek helyette egy invertereset, de mi lesz akkor, ha az is ciripel?" - közeledsz a Liebherr-hez... :DDD

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#48334) farkas-j válasza BBéci (#48321) üzenetére


farkas-j
őstag

Esetleg egy LG Lineáris Inverter Kompresszor Side-By-Side hűtő?

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#48335) Degeczi válasza BBéci (#48332) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mondjuk hűtőből szerintem csak olyat érdemes, hiszen csak az tárolja egyenletes hőmérsékleten az élelmiszereket, on-off kompresszorral nagy az ingadozás (és persze a zaj is, hiszen mindig max fordulaton dolgozik a kompresszor)

(#48336) vscotina válasza qqzs (#48304) üzenetére


vscotina
aktív tag

szia a zóna összekötésnek olyan értelme is tud lenni, hogy akár 3 db kisméretű edényt tudok rátenni egyidőben. Kis létszámú háztartást vezetek, emiatt praktikusan csak kis edényt használok. Nekem NEFF-em van és nagyon szeretem ezt a funkciót. 8 cm átmérőjű kávéfőző használata is megoldható rajta. Tehát összességében hasznos funkció.

[ Szerkesztve ]

Üdv. vscotina >>szép és okos szőke cicababa >>>Panasonic G

(#48337) polonic


polonic
félisten

Akinél lehet állítani fokra, ott hány fokra van bállítva a hűtő?
Nekem 3. De szerintem az túl hideg.
4-re akarnám. De a következő lépcső az 5 fok.

(#48338) peppe79 válasza Degeczi (#48335) üzenetére


peppe79
senior tag

A gagyi, kombi Zanussink baromi csendesen dolgozik, és a teljesítményére sincs panasz. Egyszerű, on-off termosztátja van.

(#48339) arcitec válasza polonic (#48337) üzenetére


arcitec
addikt

Csak nem bele akarsz ülni, hogy túl hideg. Hagyd úgy a 3 a jó. A hűtés a tartósításról szól.
Ezen a hőfokon akár 2 hétig is elállnak a dolgok. Ha csak pár napig kell hűteni rendszeresen,akkor jó lehet neked ellenben az 5 fok is... Itt minden ami a lényeg : [link]

[ Szerkesztve ]

(#48340) Degeczi válasza peppe79 (#48338) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nyilván nem side-by-side... Ha nagy, kétajtós szekrény, abba nagyobb teljesítményű kompresszor kell, az pedig mindenképpen zajosabb, ha mezei, mindig max fordulaton dolgozó on-off típus.

(#48341) BBéci válasza farkas-j (#48334) üzenetére


BBéci
titán

Azok több okból kizártak.
1. LG
2. Keskeny a normál hűtőtér, a Sharp belül közel 80 cm széles.
3. A fagyasztóban csak 2 fiók van, polcokra nem lehet normálisan pakolni.

Az említett inverteresnek Panasonic a kompresszora, talán halkabb, mint a Jiaxipera. Holnap mondják meg, mikor tudják szállítani.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#48342) BBéci válasza polonic (#48337) üzenetére


BBéci
titán

Alapból 3 fok volt beállítva a Sharpomon, naponta emeltem a maximális 6-ig, mert ihatatlanul hideg volt a sör még a legfölső polcon is. A fagyasztót hagytam 18-on.
Szerintem nyugodtan válaszd az 5 fokot, semmiféle kárt nem fog okozni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#48343) asdf_ válasza BBéci (#48321) üzenetére


asdf_
veterán

Pfffffffff, az azert finom. Meghallgattam a multkorit, mintha veletlen benyitottam volna egy lemezvago muhelybe. Nem is ertem, hogy gondoljak...

(#48344) BBéci válasza asdf_ (#48343) üzenetére


BBéci
titán

Westendben az eladó azt mondta, Sharp hűtővel kapcsolatban még nem volt ilyen reklamáció a praxisában. Ami persze engem nem vigasztal, tiszta ideg vagyok.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#48345) Tibicsucsu


Tibicsucsu
aktív tag

Sziasztok!

Van a philips-nek olyan porszivoja, ami felveszi a miele c1-el a versenyt? A philips kuponos kedvezmeny felkeltette az erdeklodesemet.

(#48346) BBéci válasza asdf_ (#48343) üzenetére


BBéci
titán

Ha az lemezvágó volt, akkor ez mi? [link]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#48347) #94529552 válasza BBéci (#48341) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az LG-nek van ahhoz a Sharphoz hasonló kivitelű négyajtós inverterese(talán csak inverteres van nekik) aránylag megfizethető árban[link]. Én átnéztem az összes hűtőt a multikban és noha egyik se tökéletes, nekem összességében az LG-k tűntek a legjobbnak úgy ~220k-ig, konkrétan amit farkas-j is vett 2 méteres No-frost-os, a 6 tárolóhely(2 fiók, 4 polc + a bortartó és a 4 ajtórekesz elég rakodó helyet biztosít, bár utóbbi akár 5 is lehetne. Helykihasználás, anyagminőség, kivitel és egyéb tekintetben is.
Asszem ezek mindegyikében Kínában gyártott kompi van, de az LG saját kínai gyárában készül, és talán ez is számít. A Sharpok tetszettek nekem is, de szerintem azokhoz kellett volna nagy adag bátorság a részemről, hogy azt vegyek, megfelelő referenciák és mások által szerzett bőséges tapasztalatok híján. Némelyik Ariston, és WP is nagyon tetszett, de azokhoz sincs merszem, bár azért ezt a WP-t megnézném a helyedben. Annak is van ilyen 4 ajtósa is, és remélhetőleg a 9-es szériás és 6-ik érzékes termékeik már korrekt kivitelben készülnek, ha már a szerintem legjobb ár/értékű, és minőségű hűtőket kizártad.

Igazad van, a sört nem szabad túlhűteni, mint ahogy a bort sem: Ne legyen jéghideg!

(#48348) BBéci válasza #94529552 (#48347) üzenetére


BBéci
titán

Kiválasztottam az LG-k közül kettőt, az egyik 890000 a másik 999999 forinttól indul. Annyiért már Liebherrt is kapok, nem luckygoldstar-t. ;]
Valamint a vízhűtő rész számomra felesleges és értelmetlen, elvesz a hasznos térfogatból, kívülről rontja az összképet.
Néztem a Whirlpool-t, elfogadható, bár az "Inox Look" kissé szánalmas. A Sharp közel 10 éve volt a bakancslistámon, nem tántorít el tőle az eddigi pech-széria.
Eldőlt, ilyen lesz. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#48349) qqzs válasza BBéci (#48348) üzenetére


qqzs
őstag

A lg-ben 2 ajtopolcot vesz el a vizes resz amibol egy polcot visszarakhatsz ha kiveszed a jegkocka/kasa keszitot ami nelkul nyaron me nemlehet elni :)
Ettol a negyajtostol mar csak a felul ket ajtos alul 2-3 fiokos a jobb, ha lattal mar olyat.
mondjuk a harmadik 500ezres huto visszakuldese mar kicsit ciki lesz ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#48350) BBéci válasza qqzs (#48349) üzenetére


BBéci
titán

Nagyon ritkán van szükségem jégkockára, de mindig volt/van a fagyasztóban ilyen változatban: [link]
Whisky-be kell pár darab, de tisztán is szívesen megiszom.
Az a fiókos talán megszokható lehetne, pláne, ha Liebherr, arról volt szó 1-2 napja, de 1,2 M a legolcsóbb változata.
A harmadikban nem Jiaxipera kompresszor, hanem inverteres Panasonic dolgozik, ezt már írtam az elmúlt éjszaka. Ha az is hangos, akkor a Sharp szerviz dolga lesz a kompresszort kicserélni egy halkra, ezt már megtárgyaltam a MM illetékesével. Ők felvették a kapcsolatot a képviselettel.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.