Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49651) peppe79 válasza Ispy (#49641) üzenetére


peppe79
senior tag

Én is sokallottam az árát, de egyáltalán nem bántam meg, hogy megvettük. Elég sokáig keresgéltem, de nem találtam semmilyen más alternatívát erre a fazékra/lábasra, illetve olyat, ami az igényeimnek megfelelt volna.
Amúgy: mi számít olcsónak, és mi drágának? A piacon, vagy egyes webshopokban cirka 10 ezerért kapsz Zurrichberg, Royality line, Berghome line stb. edénykészletet. Semmivel nem rosszabbak, mint egy belépő szintű, 30 ezres Tefal.
Vagy ha a drágábbakat nézzük: mit tud egy 10db-os Tefal Virtuso közel 50 ezerért? Egy tök egyszerű rozsdamentes edénykészlet, semmi extra.

(#49652) Gömbike válasza PrometheusX (#49647) üzenetére


Gömbike
senior tag

Samsung vagy Electrolux. De a keret az kevés rá. Többek között azért, mert a forintunk 30 %-al sz@rabb lett mostanában.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#49653) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Üdv Srácok!

Kávégépre volna szükségem. Feltettem a kérdést, már rossz helyen: [link]

Automata szemes kávé darálására alkalmas masina kellene... ha esetleg ezek közül jó lenne az egyik ...
[link]

A legolcsóbb kategória játszik csak.

Az jó lett volna ami a linkben is van (linkelt post) , de sajnos hibás volt (32-ért főleg jó lett volna)

Köszi....

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#49654) Gömbike válasza Vangelis (#49653) üzenetére


Gömbike
senior tag

Használt, felújított gép garanciával.

Semmivel sem rosszabb, mint az új, csak felébe kerül.

Sok kávégép szervíz foglalkozik felújított gép forgalmazásával.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#49655) Vangelis válasza Gömbike (#49654) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Igen de nekem emaghoz van utalványom....

Kp-m nincs :(

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#49656) Rotyi válasza Vangelis (#49653) üzenetére


Rotyi
aktív tag

Itt érdeklődj:
[link]

Ami majdnem az, az nem az!

(#49657) Misi1980


Misi1980
senior tag

Sziasztok! Van valakinek tapasztalata a [Tefal Easy Fry] olaj nélküli olajsütővel.Érdemes megvenni ezt a fajtát vagy vegyek hagyományosat? Elsősorban hasábburgonya és rántotthús készítéséhez használnám.

[ Szerkesztve ]

(#49658) peppe79 válasza Misi1980 (#49657) üzenetére


peppe79
senior tag

Nem éri meg az árát. Pár ezerrel drágábban kapsz ugyanott alap Actifry-t.
Viszont rántotthús sütéséhez egyik sem az igazi, legfeljebb csirkével próbálkozhatsz.

(#49659) mckay


mckay
aktív tag

Sziasztok!
Mosógép + wifi kérdéskör, opus #2. :-)
Samsung minden boltban nagyon ajánlott (promótált), 170- nél kezdődik amit wifivel lehet indítani, úgy hívják Smart Control.
LG esetében is hasonló árak vannak, kb. 155-től, egyetlen modell van ami 135 ezer, az amit lentebb ajánlott valaki (thx!!).
És akkor a kérdés:
Candy márkanév alatt már 120 ezerért van wifis!!!
Szerintetek?
Tapasztalatok?
A weboldal lenyűgöző, pont olyanokat ígér, amit keresek:
http://www.candy.hu/hu_HU/bianca
Szabad hinni?

(#49660) Misi1980 válasza peppe79 (#49658) üzenetére


Misi1980
senior tag

Sajnos akkor marad a hagyományos olajsütő. Köszönöm a segítséget!

(#49661) #94529552 válasza Misi1980 (#49660) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ha az egészség is fontos, sajnos az rossz választás. Olajpazarló, olajégető, drága és ráadásul roppant egészségtelen a sült olajat elfogyasztani literszámra. Annál még a zsír is jobb, mert abban nem képződnek azok a lerakódások, ami az olaj égése folytán keletkezik. De még jobb amiről Itt írtam a rántott hús témában, ha érdekel, de mindenki maga dönti el. Talán nem véletlen terjednek ezek az olaj nélküli megoldások egyre jobban.

(#49662) peppe79 válasza #94529552 (#49661) üzenetére


peppe79
senior tag

Csak épp, ha az egészséges étkezésről, vagy a minőségi ételekről van szó, akkor ugye az előre panírozott mirelit "karaj", meg a mirelit "hasábburgonya" is ugyanúgy felejtős. :) Nem akarok álszenteskedni: nálunk is van most ilyen krumplinak álcázott, gyorsfagyasztott akármi a mélyhűtőben, de ez tényleg csak "végszükség" esetére; ha mondjuk lázasan, vagy hulla fáradtan kell valamit villámgyorsan összecsapni. Életemben úgy pár csomaggal fogyasztottam eddig, bőven elég is volt.

A videót illetően: nem véletlenül próbálkoztak ott is csirkével, mert az még vállalható. Én is készítettem már Actifry-ban pl. "brassóit" csirkehúsból, sertéshússal viszont felejtős.

(#49663) farkas-j válasza Fr3eWar (#49633) üzenetére


farkas-j
őstag

Tescoma Ultina edénykészlet: Kíváncsi leszek a véleményedre, mert mi is megvettük a készletet (52 270 Ft-ért), de csak kb. 2 hét múlva lesz beavatva.

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#49664) #94529552 válasza peppe79 (#49662) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem éppen. Ja, de, még a levegő is felejtős, akkor azt se vegyünk? Vannak egész jó gyorsfagyis krumplik, de ha nem jó valakinek, 5 perc 1 kg-ot megpucolni és feldarabolni, mosni szárítani és mehet is a sütőbe, de nem szabad túlsütni, mert kiszárad és túl ropogós lesz. Ha meg ez se, akkor étterem a megoldás, kinek mi tetszik, szabad a vásár.

[ Szerkesztve ]

(#49665) farkas-j válasza Bacusuz (#49597) üzenetére


farkas-j
őstag

A leggyakoribb mikró hibák: biztosíték, nagyfesz dióda, kondenzátor.

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#49666) BBéci válasza #94529552 (#49664) üzenetére


BBéci
titán

Egyetértek, remek minőségű fagyasztott hasábburgonyákat lehet kapni. Az sem baj, ha ropogósra sül, úgy szeretem. A frissen hámozott, darabolt krumplit előbb kicsit meg kell főzni, utána mehet a sütőbe, vagy olajba/zsírba. Utóbbiakból úgy sokkal kevesebbet szív magába, ez az éttermi konyhákban alkalmazott eljárás.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49667) peppe79 válasza #94529552 (#49664) üzenetére


peppe79
senior tag

Félretéve mindazt, hogy milyen burgonyából válogatták, milyen gyártósoron, és milyen előállítással készült, a gyorsfagyasztott burgonya már ott megbukott, hogy ~5-8% növényi- vagy pálmaolajat tartalmaz. Magyarán: hiába teszed olajnélküli, vagy minimális olajat használó sütőbe, és könyveled el magadban, hogy milyen "egészségesen" készítetted el, ha egyszer a gyártó már elősütötte azt 'olajfürdőben'. Csak saját magad csapod be vele. Az előrepanírozott mirelit karajról és társairól már nem is beszélve.

(#49668) Degeczi válasza mckay (#49659) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mert az a lentebbi LG asszem csak 1200-on centrifugál, nem 1400-en.

(#49669) #94529552 válasza peppe79 (#49667) üzenetére


#94529552
törölt tag

Most írtam, hogy akkor ott van az alternatíva a friss burgonya, akkor meg miről beszélünk méég? Például a BBéci által vázolt módszerrel is. Lehet választani.
De, O.K., legyen a fagyasztottban 5% például, amiből még esetleg papírtörlővel felitatunk 2-3%-ot, amit meg olajsütőben sütnek, abban meg a sokszorosa lesz, és most nem a kevés olajjal sütő Actifry-ról, vagy az Airfry-okról beszélünk, hanem a hagyományosról. beszélünk, a rengeteg macerát már nem is említve, az olaj szűrésével, az edények takarításával, mert az olaj ráég mindenre, és károsodik az összetétele is, és milyen sok olajat kell vásárolni, ésatöbbi, stb. Aztán még lehet vinni leadni a fáradt olajat is. De nem tudom minek erről ennyit beszélni, nekem ez a véleményem amit leírtam, neked meg más. Hagyjuk. Majd a kérdező eldönti, hogy mit vesz és miért.

(#49670) Bacusuz válasza farkas-j (#49665) üzenetére


Bacusuz
őstag

úgy néz ki a bizti volt, köszi a segítséget nektek:
Batib, Pumma, farkas-j :R

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#49671) BBéci válasza peppe79 (#49667) üzenetére


BBéci
titán

Nehogy már gond legyen az 5-8 % növényi olaj! :(
"Az előrepanírozott mirelit karajról és társairól már nem is beszélve."
Azokkal mi bajod van?
A Mirelite egy ma már nem létező, gyorsfagyasztott élelmiszereket forgalmazó cég neve volt. 2010 óta MIRSA nevű cég tulajdonában van a név. [link] Tudom, hogy köznevesült, [link] de rettenetesen bántja a fülemet, szememet, ezért amikor tehetem, küzdök ellene.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49672) Gempas 70


Gempas 70
aktív tag

Üdv mindenkinek!
Komplett konyha berendezése a tét. AEG vagy Bosch? hűtő, sütő, indukciós lap, mosogatógép,elszívó
valakinek tapasztalat? árban szinte ugyanott van az ajánlatom
köszi előre is

(#49673) kicsi kecske válasza Gempas 70 (#49672) üzenetére


kicsi kecske
tag

Szia!
Most estem túl ezen. Ugyan beépítve nem lettek még, mert nincs kész a ház. Talán majd február környékén, de én idén BFkor megvettem mindent.
Viszem az 5 éves Elux sütőm (touchos, húshőmérős.. ennél nekem nem kell több)
Amit vettem:Samsung beépíthető mikro
Elux EIV835 indukciós főzőlap. Ugyan ez AEGben csak fém keretes kivitelben volt ami nekem nem tetszik, ráadásul drágább is.
Cata Thalassa 90 in line silent páraelszívó.
Neff Mosogatógép.
Elux beépíthető hűtő. Csak azért nem AEGet vettem, mert ugyan az AEG kivitel funkciókra és belsőre kb ugyan az mint az Elux, ez olcsóbb volt. Ráadásul ennek az elérhető beépíthető hűtő+fagyasztók közül a legnagyobb a hűtő és fagyasztó része.

Az eszközöket áruk és garancia idejük/tapasztalatok+megbízhatóság és funkció alapján válogattam össze. Sajnos tapasztalat még nincs, de 1-2 hónap és remélhetőleg lesz.

Egyébként ha választanom kéne csak márka alapján akkor AEG. De van amivel gari idő miatt jobban jársz (pl Neff). Ha eluxot veszel mondjuk sütő+főzőlap kombóból akkor vanhozzá ajándék edény szett stb.
AEGnél tudsz hob2hood szettet venni elszívó + főzőlapban, ami főzéskor automatikusan bekapcsolja az elszívót. Feltéve, hogy nem igény az in line motor és nem zavar az 50-60 dB motor hang :)

[ Szerkesztve ]

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#49674) handrash válasza BBéci (#49671) üzenetére


handrash
őstag

És nem kűzdsz a nylon, flex, hilti, stb. köznevesülés ellen?

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#49675) peppe79 válasza #94529552 (#49669) üzenetére


peppe79
senior tag

Egy szóval sem ajánlottam senkinek sem a hagyományos olajsütőt. A kérdező kérdésére válaszoltam, aki "elsősorban hasábburgonya és rántotthús készítéséhez" vásárolt volna a forrólevegős sütőt.
Tizenvalahány éve vettem az első Actifry sütőnket, illetve "megörököltem" egy forrólevegős halogén -, meg egy forgódobos olajnélküli sütőt is. Sültkrumpli sütésére a legjobb eredményt az Actifry adta, de ebben nincs is semmi meglepő. Ő 30 ezrért akart venni egy Tefal Easy Fry-t, így én inkább a Tefal Actifry alapmodellt ajánlottam 36 ezerért.
Illetve annyit jegyeztem meg, hogy rántotthús sütésére egyik sem alkalmas...már ha rántotthús alatt, az otthon elkészített, panírozott sertéskarajt értjük. Csirkehússal lehet próbálkozni, azzal többnyire nincs is gond.

A mirelitre krumplira, panírozott húsokra csak a Te hozzászólásod kapcsán tértem ki, mert az meg minden, csak nem egészséges étel. Te magad írtad, hogy az olajsütő olajpazarló, és egészségtelen. A mirelit krumplit is ugyanúgy olajban sütik ki, ezek ugyanis elősütött termékek. A mirelit krumpli csak azért tartalmaz kevesebb olajat, mert különféle stabilizátorokkal ('gátló' anyagok) kezelik, ezáltal például kevesebb olajat vesz fel. Némelyikhez még dextrózt is adnak (Farm Frites, Auchan, Horeca stb), attól lesz aztán olyan szép egyenletes aranysárga a színe.
Én a sültkrumplihoz az olajon, és a són kívül nem szeretnék semmilyen más "adalékanyagot" használni, és pláne nem egy olajsütőben elősütött krumplit használok, mert onnantól kezdve nem sok értelme van az olaj nélküli, vagy csekély (1 kanál) olajat felhasználó sütésnek. Hozzáteszem: szerintem.

(#49676) peppe79 válasza BBéci (#49671) üzenetére


peppe79
senior tag

"Nehogy már gond legyen az 5-8 % növényi olaj!"

Az otthon elkészített, olajsütőben sült krumpli olajtartalma kb. 12-14%. Ennyi erővel arra is mondhatjuk, hogy nehogy már gond legyen. Kinek mi. Akinek fontos, az a minél kevesebb olajtartalomra törekszik.

"Az előrepanírozott mirelit karajról és társairól már nem is beszélve."
Azokkal mi bajod van?

Leszámítva, hogy a legtöbb esetben 30-60% hústartalmú (az is pépesített nyesedék); amit vastag panírmorzsa, panírpor, búzaliszt ölel át, semmi. Ha nem lenne a vastag panírréteg, nem lenne az ételnek semmi keménysége, szét is hullana sütés közben.
Az adalékanyagokra, ízfokozókra meg már ne is térjünk ki...
A termék hátoldalán minden információt megtalálsz.

(#49677) Fr3eWar válasza Gempas 70 (#49672) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Szerintem általánosságban AEG-ből többet kapsz adott pénzért mint Bosch-ból. Szóval ár érték arányt tekintve AEG jobb választás lehet, anyósnak meg sógoréknak teljes AEG konyha van (egyik fél éves másik 2 éves) teljesen meg vannak elégedve vele.
Mi Bosch felső kategóriával rendeztük be a konyhát, és hétvégén költözünk, akkor kezdjük gyűjteni a real life tapasztalatokat. Nálunk a sütő+mikró/sütő+mosogatógép+főzőlap lett Bosch serie 8. Árban ez még belefért, de ha tehettem volna akkor mindenből Miele lenne.
(Eelica elszívó, és Samsung hűtő)

A főzőlapon tegnap felforraltam 1,5 liter vizet, gyorsan megvolt, viszont számomra hangosan búgott/cicergett, illetve remegett az edény az üvegen ami ugyancsak rezgő hangot adott, ezektől kicsit tartottam is, ma kiviszek 2 Zwilling nova edényt, megpróbálom azokban is hogy milyen hangot ad. Legrosszabb esetben kibaszom a faszba a 300 ezres indukciós lapot, és veszek helyette fele annyiért egy 80cm-es sima kerámia fűtőszálas verziót :(((

[ Szerkesztve ]

(#49678) polonic válasza Fr3eWar (#49677) üzenetére


polonic
félisten

Nagy visszalépés lesz a kerámia lap.

Az indukciósnak ezek a működési sajátosságai. De a használati útmutatóban le is van írva ez.

(#49679) Degeczi válasza peppe79 (#49676) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Így van! És az sem valós érv, h legyen tartalékként bármikor gyorsan kisüthető hús, mert házilag is egyszerűen gyártható ilyen mirelit, bepanírozás után folpackkal (ismét egy szó amin idegeskedhet akinek nincs jobb dolga :D ) egymástól elválasztott szeleteket dobozban lefagyasztva.

(#49680) #40553216 válasza Fr3eWar (#49677) üzenetére


#40553216
törölt tag

Alapból van hangja, de cicegős, rezgős zajok inkább attól lehetnek, hogy nem teljesen sík az edény alja vagy esetleg akár csak egy csepp víz került az edény alá.

(#49681) BB9000 válasza Gempas 70 (#49672) üzenetére


BB9000
senior tag

AEG vagy Bosch ez kb olyan kérdés, mint hogy Opel, vagy Volvo.
Ha konkrét típusokat írsz, azokról tudunk véleményt mondani.
Általánosságban annyi, hogy én pl. a Bosch márkában jobban bízom. Az is hozzá tartozik a dologhoz, hogy a Bosch is gyárt/gyártat olcsó cuccokat, amelyek minősége nem üti meg a szintet.

(#49682) z123456789 válasza z123456789 (#49442) üzenetére


z123456789
addikt

Köszi mindenkinek, egy Trotec TTK 69 E-t vettem Amazonról, átszámítva ca. 56 000-ért.
Persze ahogy ma forgattam az Aldis újságot...

:DDD :R

(#49683) bazsimano válasza z123456789 (#49682) üzenetére


bazsimano
őstag

Én pont erre vártam...anno mi is trotecet vettunk...de most édesanyám szólt, hogy kellene, és mondtam neki, hogy várjunk hátha lidl/aldi parosnal lesz mostansag...szoval majd valamikor elugrok aldiba...

ON: huto ajtora magneses gumitomites, az univerzalis mennyire nehez feltenni? kollega mar irta, hogy a sajat markas az pokoli draga...

(#49684) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Házi szóda gépekkel mi most a tapasztalat? Melyiket érdemes, hol venni, mennyire csereszavatosak a CO2 palackok? Mennyire biztonságos kisgyermekes lakásban?
Ajándék lenne, illető szereti a szódát, mondjuk én is, de ezek a koszos szódás palackok nem túl bizalomgerjesztőek.

PS: nyeltannáci vagy inkább nyelvtang&c| okoskodók, szódaellenzők vagy otthoni szódakészítés ellenzők kíméljenek így az ünnepek közeledtével. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#49685) ktgeri


ktgeri
tag

Sziasztok!

Sajnos úgy alakult, hogy pont BF után szükséges egy hűtőt vásárolni a családban.
100 eFt.- alatt, mi lehet a tuti vétel?

Mindenképp No frost-ost szeretnénk. Ilyen összeg környékén azt el kell engedni?

Köszönöm szépen előre is mindenkinek!
Gergő,

(#49686) God MonXter


God MonXter
tag

Sziasztok!

Szeretném a segítségetek kérni, feleségemet szeretném meglepni karácsonyra egy mosogatógéppel. Mivel elzárkózik a többnejűségtől, ezért valami automatizált gépet kellene vennem.
Amikor terveztük a konyhát, határozottan kijelentette, hogy neki nem kell... mióta gyerekek vannak, azóta egyre többször mondja, hogy de jó lenne.
Emiatt csak a szűk, 9-10 terítékes gépek jöhetnek szóba, azokból is csak a szabadonállók.

Ezt a kettőt néztem, de igazából mindegy a gyártó, megbízható legyen és szépen mosogasson. A keret max 150ezer ft.

SPS45MI02E
- Ez mellett szól az evőeszköz tálca. ( Nem tudom ez előnyt jelent-e )

SPS46II07E
- Nem tudom miben szignifikánsan másabb, mint a fenti, azon kívül, hogy nincs evőeszköz tálca.

Egyébként még soha nem volt mosogatógépünk, úgyhogy nincs összehasonlítási alap.

Köszönöm előre is a segítségetek! :R

(#49687) z123456789 válasza bazsimano (#49683) üzenetére


z123456789
addikt

Végül is ha tetü lennék, akkor az Amazon szó nélkül visszaveszi, még a postát sem én állom. ;] De nem akarok az lenni. Hiszek a márkában, Vasember is használ Trotec-et, biztos jó. :D

(#49688) Ispy válasza Fr3eWar (#49677) üzenetére


Ispy
veterán

Nekem is bosch indukciós van, igaz low budget, de ciceregni, rezegni nem szokott, csak búgni, illetve ha megfogom az edényt, akkor érzem a rázkodást.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#49689) Ispy válasza God MonXter (#49686) üzenetére


Ispy
veterán

A boscht érdemes élőben megnézni, mert amiket én nézegettem, azoknak az ajtaját nem lehetett résnyire nyítva hagyni, volt a teljesen zárt, meg a teljesen kinyitott állapot, ami szerintem gáz. Vagy én nem tudok valamiről, valami titkos titokról, amitől működik az ajtó rendesen.

Egyébként jó árban mérik ezeket a kis gépeket, nekünk a 13 teritékes AEG csak 128k-ba fájt...

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#49690) Degeczi válasza z123456789 (#49687) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Aldisat most úgy néz ki, úgysem kapnál. 40-ért a kutyának se kellett, hónapokig ott állt hegyekben, 37-ért meg rögtön elviszik mindet :F

(#49691) xEon1337 válasza Ispy (#49689) üzenetére


xEon1337
őstag

Épp annyira kihúzod a felső tálcát, hogy abba ütközzön az ajtó és nem csukódik be teljesen. ;]

"Less but better" - Dieter Rams

(#49692) BB9000 válasza God MonXter (#49686) üzenetére


BB9000
senior tag

Megfontolandó, hogy a 45 centis mosogatógép helyett egy 60 centiset tegyél be a konyhába. A 45 centis mosogatógép sokkal rosszabbul pakolható, sokkal kevesebb fér el benne, ráadásul drágább is. Az evőeszköztálca nagyszerű dolog, de elvesz a magasságból.

(#49693) Ispy válasza xEon1337 (#49691) üzenetére


Ispy
veterán

Sőt vágsz méretre párnafát és azzal kitámasztod. :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#49694) mckay válasza Degeczi (#49668) üzenetére


mckay
aktív tag

Értem, szóval ha wifi-vel elindítható egy mosógép, akkor kvázi fogadjuk el, hogy 150 ezer felé tendál az ára?
Nehezen veszem rá magamat, mert pl. a légkondinál 10 ezer forintot jelent, ha a wifis változatot kérem. Meg egyáltalán, 2019-et írunk.

Jól van, úgy látom az olasz márkával, a [Candy Bianca] branddel nincs tapasztalatotok, talán egyetlen prohardveres sem vett még ilyent. Pedig már 120-ért is ígéri a wifit...

Akkor BEKO? Arról van tapasztalat? Erről csak annyit tudok, hogy rajta van a Barcelona mezén, és hogy a MediaMarktban annyit bírtak róla mondani, hogy fujj török. BEKO felirattal, ha nem is 120-ért, de [130-ért] már van 8 kilós, csendesnek mondott, wifis modell. És szó sincs róla, hogy ne tudná az 1400-as centrit.

Szóval talán az a kérdés, hogy szerintetek hogy kéne helyén kezelni azt, hogy a MediaMarkt-ban mindenre azt mondják, hogy gáz és nem lesz tartós, ha csak nem Samsung? Tényleg igaz lehet, hogy az most a legjobb?

[ Szerkesztve ]

(#49695) Ispy válasza mckay (#49694) üzenetére


Ispy
veterán

Gondolom a samu "ösztönzi" az eladókat az MM-ben. ;]

Nekem ha háztatási gép a samu jutna eszembe utoljára...

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#49696) God MonXter válasza BB9000 (#49692) üzenetére


God MonXter
tag

Sajnos, ha egeret szülök se lesz több szabad hely 55cm-nél ( 55 széleset nem találtam sehol )...emiatt nem fogom szétvágni az általunk tervezett konyhaszekrényt, amiben egyébként mindennek megvan a praktikus helye.
Anno vagy 5x megkérdeztem feleségem ,hogy a későbbiekben nem-e akar mosogatógépet, mert akkor hagyunk neki egy beépíthető helyet, amiből idővel max csinálunk polcosat.
Két év kellett hozzá, hogy elhangozzon a "de jó lenne egy mosogatógép" mondat. :F
Innentől kezdve vagy a 45-ös vagy semekkora. :))

(#49697) E.Kaufmann válasza God MonXter (#49696) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Múltkor már ezért megütöttek egy zenebarátot az Asztóriánál, de azért felvetem gyorsan, mielőtt megint balhé nem lesz, 6-8 terítékes asztali mosogatógép kategória is létezik, ha van szabad és ritkán használt pult a konyhában. Candy-nek és valamelyik németes nevű kínainak (Klarstein, nem sikerült megtudnom semmit a márkáról) van 8 terítékes változata, egyébként 6 terítékes van jópár a piacon. Sajna Black Friday-en le volt szögezve az áruk, egy centit nem engedtek belőlük, most meg várok év végi prémiumla, ha lesz

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#49698) koxx válasza Fr3eWar (#49677) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A kerámilap az hulladék sztem. Kb csak hátránya van a gázossal és az indukcióssal szemben. A tekercsek nálunk is ciceregnek, de csak a max fokozaton. Cserébe rohadt jól működik. Tefal ingenio edényeket használunk és nincs velük gond.

(#49699) E.Kaufmann válasza God MonXter (#49696) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

8-as asztaliban még van ez az emagéknál:
http://en.midea-iran.com/Products/Details/WQP8-3802F

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#49700) peppe79 válasza BB9000 (#49692) üzenetére


peppe79
senior tag

Nem csak annyi a hátránya, hogy elvesz a magasságból, hanem az is, hogy egyesével kell elhelyezni rajta az evőeszközöket. A kosaras megoldásnál, ha felhajtod vagy lepattintod a tetejét, egy "csokorba szedve", simán bedobálhatod a kanalakat, villákat. Gond nélkül elmosogatja így is a gép. Illetve, mivel a kosár kivehető, a konyhapulton, mosogatótálcán kényelmesebben gyűjtögethetők bele az evőeszközök.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.