Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48901) Gömbike válasza zsiz (#48897) üzenetére


Gömbike
senior tag

Semmi. 😁

Használjátok egészséggel!

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#48902) BBéci válasza pjen (#48896) üzenetére


BBéci
titán

"Az egészséges felnőtt ember számára a 40-60 százalékos páratartalom az optimális, mind a komfortérzet, mind az egészségmegőrzés céljából.
[link]
Nálunk fűtési szezonban lecsökken akár 30 % alá, ezért párásítunk, de soha nem 50 % fölé, a készülék úgy van beállítva plusz mérem is. Amikor 30 körüli, akkor vérzik az orr-nyálkahártyánk.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#48903) peestike válasza pjen (#48900) üzenetére


peestike
senior tag

Azok még kimaradtak. Az éven már lett klíma is, így egész tűrhető lett a helyzet.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#48904) BBéci válasza peestike (#48903) üzenetére


BBéci
titán

Van a ház külső falán valamilyen polisztirol szigetelés?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#48905) asdf_ válasza BBéci (#48904) üzenetére


asdf_
veterán

El ne kezdjuk ezt a lelegzo fal cimu hulyeseget mert menten kiugrom az ablakon.. :U

(#48906) #40553216 válasza JamesHolden (#48895) üzenetére


#40553216
törölt tag

Szárítógép. Még lehet, áramfogyasztásban is jobban jöttök ki.
(#48905) asdf_
Remélem, földszinten laksz.

[ Szerkesztve ]

(#48907) Ispy válasza asdf_ (#48905) üzenetére


Ispy
veterán

Pedig a mienk szuszog esténként. ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#48908) pjen válasza BBéci (#48902) üzenetére


pjen
félisten

Akkor én vagy felnőtt,vagy egészséges vagy ember nem vagyok.Vagy egyik se.Én 23-24 fokon érzem jól magam 50-60% páratartalomnál.Sajnos nálunk is lecsökken,vettem akváriumot és szoba szökőkutat.Eddig bent száradtak a ruhák,tegnap vettünk szárítógépet,lehet kell még egy akva.

(#48909) peestike válasza BBéci (#48904) üzenetére


peestike
senior tag

Nincs szigetelve a ház. 11 éve vettük, eredeti ablakokkal, 8 éve cseréltük műanyagra. Minden ablakon automata aereco szellőző. Csere után kezdett jönni a penész, aztán páramentesítő+klíma, így kordában tartható.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#48910) BBéci válasza asdf_ (#48905) üzenetére


BBéci
titán

Beszéltem erről néhány emberrel, egyikük ajtókat, ablakokat, redőnyöket szerel, 30 éve a barátom, nem hülyít. Elmondása szerint nem győzi beépíteni az Aereco résszellőzőket, döntő többségében olyan házakba, amiken kívül polisztirol szigetelés van.
Másikuk építési vállalkozó, aki munkája során sok magas páratartalomra vonatkozó panaszt hallott, szintén döntő többségében szigetelt házak lakóitól.

(#48908) pjen

Az 50-60 % belefér abba a tartományba, amit az általam idézett és számtalan egyéb cikkben emlegetnek.
Hőmérsékletet illetően nálunk többnyire 20,5, néha 21-21,5 fokra van állítva a termosztát, mikor milyen kedvünk van, a hálószobai radiátorra szerelt szabályozó ennél 1-2 fokkal kevesebbet enged. 80 négyzetméteres a lakás, az éves gázfelhasználás, ebben benne van a meleg víz is, 1000-1100 köbméter között mozgott az elmúlt 14 évben.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#48911) zsiz válasza Gömbike (#48901) üzenetére


zsiz
őstag

Oké, akkor valószínű nem variálok tovább és marad ez :D Valamiért nekem szimpatikusabb, mint a másik AEG, amit kinéztem. Köszönöm :)

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#48912) Hauptmann válasza BBéci (#48847) üzenetére


Hauptmann
addikt

Ezt már azt hiszem, korábban kitárgyaltuk, hogy igazi kávé csakis frissen darált szemesből van, bármilyen kapszulás a legalja a témának, de azt hiszem le lettünk ugatva, és én elengedtem a témát. :DDD

(#48913) Per Degaton


Per Degaton
tag

Sziasztok!

Porzsákos porszívót szeretnék vásárolni.
Panellakásba (kb 60m2), nagyrészt parkettára, némi szőnyeggel. Állat nincs.
Van porallergiás is a családban. szóval a hatékony porszűrés fontos lenne.
Kb 30 ezer forintot szánnék rá.

Igazság szerint leszűkítettem két típusra, most mindkettő elég jó akcióban van:

Az egyik az itt sokszor ajánlott Sencor: [link]

A másik pedig egy Philips Active Performer: [link]

Sencornak előnynek tűnik a turbókefe, a hosszabb kábel, a HEPA13, a talán olcsóbb pótszűrő, de hátrány, hogy többen írták, hogy néha szétesik a cső. Most 6 év motorgaranciát adnak hozzá.

Philipsnél előny, hogy majdnem kétszer akkora a porzsákja (4l vs 2,3), de nincs turbókefe hozzá és nem hivatalos HEPA, hanem valami Philips saját megoldás, illetve talán drágább hozzá utólag a porzsék és szűrő. És mivel az alapára jóval drágább mint a Sencornak, talán minőségibb anyagókból van, de ez csak tipp.

Ki melyiket ajánlaná a kettő közül? Még ma meg kéne rendelnem valamelyiket.

[ Szerkesztve ]

(#48914) poli27 válasza BBéci (#48910) üzenetére


poli27
veterán

Nem tudom, nekünk házunk cirka 10 éve épült ytong+10cm polisztirol és műanyag ablakok, jól van megcsinálva nincs hőhíd, nincs párásodás sőt inkább az alacsony páratartalom szokott probléma lenni....

(#48915) blattida válasza poli27 (#48914) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha alacsony a páratartalom, akkor nem is lesz páralecsapódás...az lenne a meglepő, ha mégis lenne.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#48916) ribarszki


ribarszki
őstag

Srácok! Miért jobb egy gőzállomásos vasaló, mint egy hagyományos gőzölős? Köszönöm :R

(#48917) pjen válasza ribarszki (#48916) üzenetére


pjen
félisten

Én nem tudom,de Asszony és a Lányom is esküszik rá,hogy sokkal jobb.

(#48918) peppe79 válasza ribarszki (#48916) üzenetére


peppe79
senior tag

Nem jobb. Valamiben előnyösebb, valamiben meg nem. A lényeg, hogy nagyobb a gőzteljesítménye.

(#48919) Jegyzőkrém


Jegyzőkrém
csendes tag

Szisztok! AEG T8DEA68S és Bosch WTX87EH0EU szárítógépek között vacilálok. A Bosch-nál tetszik az IronAssist, illetve az AutoClean, bár nem tudom ezek a gyakorlatban mennyire hatékony megoldások. Valakinek tapasztalat? Szerintetek melyiket érdemesebb megvenni? Köszi előre is.

(#48920) #94529552 válasza Per Degaton (#48913) üzenetére


#94529552
törölt tag

A Philips FC8577 a BBPhilips40-es kupon beírásával most 19 799 Ft-ért rendelhető ingyen szállítással. Ugyanakkor az sbag porzsákokat is ilyen kedvezménnyel veheted, 1800Ft-tól a 4db-os csomagot. A parkettafej hasznos tartozék, és ezen van interlock-os csőrögzítés is.

(#48921) Visormail válasza #94529552 (#48920) üzenetére


Visormail
addikt

Ez ugyanaz az sbag amit az Electroluxba kell tenni? Mert akkor rendelnék hozzá a kuponnal.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#48922) pjen válasza Visormail (#48921) üzenetére


pjen
félisten

Persze.De azért vannak különbségek a minőségben.

(#48923) Per Degaton válasza #94529552 (#48920) üzenetére


Per Degaton
tag

Igen, a kupont láttam, köszönöm.

Ártól függetlenül te melyiket vennéd a kettőből? Allergiára nem lehet, hogy jobb a Sencor a rendes Hepa 13 szűrővel?

(#48924) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Megérkezett ma az AEG T6DBG28S szárítógép. A markabolt.hu-tól rendeltem, nagyon pozitív az élmény, hívtak szombat délelőtt, hogy akkor hoznák vasárnap, mikor lenne jó, reggel is hívott a futár, hogy egy óra múlva itt van, valamint még ma délután (!) visszahívtak, hogy minden rendben volt-e, megkaptam-e a garancialevelet, stb. Le a kalappal előttük :R
Regisztráció is rendben ment, 10 év gari a motorra, +3 év teljes garancia.

A géppel minden rendben, nekem minőséginek tűnik, stabil, nincs rajta semmi sorja, karcolás stb.
Nagyon halk, menet közben a fürdőszoba melletti szobában is csak minimálisan hallható.
Két kört már szárított, az első egy szekrényszáraz sima ruhák kimélővel, mikor végzett, szabályosan meglepődtem, hogy mennyi szösz volt a tartályban. A második egy ágyneműszárítás, mosógépből átdobtam, és lehúzás után ~4 órával már húzhattam is vissza az ágyneműt, ez nagyon pozitív élmény volt.

A második körnél már mértem a fogyasztást, ez ugye kondenzációs - invertermotoros gép, itt a grafikon róla, ez 1,75kWh-t jelent, ez olyan 60-70Ft/szárítás, ennyit nekem megér, hogy ne kerülgessem a száradó ruhákat egész nap a házban - ráadásul a sima szárítás kb fele ennyi idő, majd azt is mérek egyet.

Valamint plusz előny, hogy mivel a nappali/hálószobában klímával fűtünk az átmeneti időszakban, a fürdőben egy jól időzített szárítás után nem kell felfűteni külön :)

Röviden eddig csak pozitív élmények, a többit majd az idő megmondja. Remélem nem lesz baj vele.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#48925) Batib válasza LógaGéza (#48924) üzenetére


Batib
őstag

Mivel nekem is ez lenne a kiszemelt modell, ezert örülök a beszámolódnak. Ha lesz időd akkor szívesen venném, ha még írnál a tapasztalataidról. Talán még idén veszek én is vmilyen szárítót.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#48926) #94529552 válasza Per Degaton (#48923) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szerintem ezek közül a Philips-et, vagy még van ez a szintén magasabb kategóriás, akciós EPF65BR is; szintén s-bag és klikkes csőrögzítés, parketta+turbófej, stb. Az s-bag-et asszem ugyanaz gyártja nekik, csak a doboz a különbség.

(#48927) st6969 válasza ribarszki (#48916) üzenetére


st6969
őstag

Sokkal könnyebb a tömege, a nagyobb mennyiségű gőzt nem csak gőzlöketként tudja, hanem folyamatosan biztosítja. Viszont, nagyobb a helyigénye a külön víztartály miatt. A "főnök" utál vasalni (én meg sajnos minden nap ingben járok ;] ). Ezzel se szerette meg ezt a feladatot, de azt mondja, sokkal jobb, könnyebb a munka. Itteni ajánlásra vettem.

(#48928) st6969 válasza BBéci (#48910) üzenetére


st6969
őstag

A fórumtárs szerintem ilyesmire gondolhat (nem a falon át megy ki a pára).
Elvileg a szigetelésnek még segítenie is kellene a penész megelőzésében, lévén nem hagyja annyira lehűlni a falfelületet. De ezen kívül még rengeteg egyéb feltétel van, nem vagyok nagy tudora a témának, de sajnos utána kellett olvasnom, mivel mi is űztük a penészt korábban.

(#48929) Ispy válasza LógaGéza (#48924) üzenetére


Ispy
veterán

Köszi, én is ezt néztem ki, feleségem is belátta most, hogy beköltöztünk, hogy kell egy szárítógép.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#48930) ribarszki


ribarszki
őstag

Köszönöm a sok segítő választ gőzállomas témában. Végül [link] ezt vettem. Ebből még lejön 40% a BBPhilips40 kuponnal, így lett 23.400ft a vége. Árukeresők 53.000 ről indul. Ennyit talán megért. 3 gyermekünk van, akad vasalni való :K Majd beszámolok róla.

(#48931) kicsi kecske válasza ribarszki (#48930) üzenetére


kicsi kecske
tag

ugyan ezt vettem meg pénteken én is :) Igaz nálunk karácsonyi meglepi lesz, addig próbálom elrejteni :D A mostani 15g/perces 100 éves philipsnél csak jobb lehet. Bár ahogy elnézem kell vennem hozzá fényáron egy nagyobb vasaló deszkát is, mert a mostanin nem fog elférni :S

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#48932) ribarszki válasza kicsi kecske (#48931) üzenetére


ribarszki
őstag

Na ettől én is félek. Bár elég széles a vasalódeszkánk. Valamit kitalálok :K

(#48933) E.Kaufmann válasza peppe79 (#48834) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ez volt a másik kérdésem, mit lehet tudni a Klarsteinről. Van vele konkrét tapasztalat? 3 év hárít írnak, kérdés, milyen az ügyintézés.
Valamint azt néztem a Klarstein 8 terítékes asztali 2cm-mel magasabb a kelleténél.Létezik-e max 58 cm magas 8 terítékes asztali mosogatógép bármely értelmes gyàrtónál?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#48934) #73959936 válasza Teaway (#48858) üzenetére


#73959936
törölt tag

Hol van ez meg 120 k-ból ? :U

Valamint nekem is ez a tipus van, talán 1 hónapja használjuk kb. heti 4 alkalommal és még így sem horribilis a villanyszámla. Ruhák valóban rendkívül puhák, szösz- amennyit összegyűjt eszméletlen, illat mint a frissen mosott és szárított ruha, szóval tökéletes.
A víz nem a házat teszi szivaccsá, mert egyszerűen kiönti az ember és igen, elég meleget ad 1 akár szárítást követő tusoláshoz vagy fürdéshez. (5-ből 5 csillag) Én mosógépre tettem ráépítő kerettel, de a kihúzható tálcán kényelmesen lehet ruhákat osztályozni.

Csak maradjon ez sokáig így. :K

[ Szerkesztve ]

(#48935) Hauptmann válasza Jegyzőkrém (#48919) üzenetére


Hauptmann
addikt

Az AutoClean némileg parasztvakitás, csak kicsit kitolja a teljes szétszedéses tisztítás idejét.

(#48936) Batib válasza ribarszki (#48932) üzenetére


Batib
őstag

Én is feltettem itt a kérdést. BBéci ezt javasolta.
Mint tudjuk Ő mindenben a legjobbat keresi. Viszont ennél nemtudom, hogy tulajdonképpen hová is kell tenni a vasalót.
Mondjuk az Alzan majdnem ugyanilyen akcióban van, plusz még kuponozható is.
Van ott többfajta Leifheit is. Pl ez.

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#48937) pjen válasza Batib (#48936) üzenetére


pjen
félisten

Nekünk Vileda vasalódeszkánk van,a végén szép nagy tartó van.Ráfér a gőz állomás.

(#48938) Teaway válasza #73959936 (#48934) üzenetére


Teaway
veterán

Valahol mintha 125k-ért láttam volna és valóban úgy lett volna helyes, ha úgy írom, hogy 120-130k közötti ártól indul.
De a téves infót most korrigálom:
AEG T6DBG28S a MM-ban 129,9k :R

Nincs itthon csokid??

(#48939) #73959936 válasza Teaway (#48938) üzenetére


#73959936
törölt tag

Semmi gond, én is hónapon kivül vettem akcióban volt 121+szállítás (az "S")

(#48940) Hauptmann válasza Batib (#48936) üzenetére


Hauptmann
addikt

Hogy lehet az Alzán kuponozni, mennyivel olcsóbb úgy? Lassan nekem is kéne vasalódeszka.

(#48941) Batib válasza Hauptmann (#48940) üzenetére


Batib
őstag

Kb 4000ft
Bestbuy topik összefoglaló.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#48942) #73959936 válasza Batib (#48941) üzenetére


#73959936
törölt tag

van vasalódeszkára is kód ? vagy melyik az ? :U

(#48943) Batib válasza #73959936 (#48942) üzenetére


Batib
őstag

Nincs, de...
Vásárolsz hozzá pl egy ilyet. Rádobod a kiegészítős kupont (pl KIEGESZITOK4) és levon 4ezer ft-ot. Érdemes előre fizetni. Most a bestbuy topik ezzel van tele.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#48944) st6969 válasza ribarszki (#48932) üzenetére


st6969
őstag

Nem kell feltenni a tartályt, kényelmesen elér a vezeték, ha a földön hagyod. Remélhetőleg erre minden gyártónál figyelnek (nekünk egy Tefal van). A nagyobb helyigényt arra értettem, amikor használaton kívül tárolod.

(#48945) st6969 válasza Hauptmann (#48935) üzenetére


st6969
őstag

Van itt valaki, akinek már szét kellett szedni annak ellenére, hogy AutoClean rendszerű a szárítógépe?
Nem vonom kétségbe, hogy igaz az állítás, tényleg kíváncsi vagyok. A miénk egy Siemens, pont most 4 éves, heti 4-5x megy, (most még) teszi a dolgát. Nem lehet belelátni sehol, tehát nem tudom, mennyire szennyezett a hőcserélő. Egyelőre semmilyen rendellenességet nem tapasztalok. A szárítási időt sem tudom, hogy változott-e (nőtt-e) a 4 év alatt, mivel a program során többször korrigál.

(#48946) Per Degaton válasza #94529552 (#48926) üzenetére


Per Degaton
tag

Köszönöm a segítséget, megrendeltem a Philipset, remélem jó lesz :)

(#48947) n@p@lm válasza Jegyzőkrém (#48919) üzenetére


n@p@lm
őstag

AEG T8DEA68S szárítógépünk van, lassan egy éve.
Megelégedéssel használjuk.

(#48948) pjen válasza st6969 (#48944) üzenetére


pjen
félisten

A vasalónak is kell hely.Nővérem például asztalon vasal, deszka kicsi,nem szereti.

(#48949) st6969 válasza pjen (#48948) üzenetére


st6969
őstag

Ez kétségtelen, de ha a deszka kicsi, akkor nem a gőzállomásos vasaló vásárlás miatt fog kelleni új deszka. Sőt, maga a vasaló része úgy rémlik, mintha még kisebb is lenne, mint a hagyományos, a tartály meg a földön van :)

(#48950) pjen válasza st6969 (#48949) üzenetére


pjen
félisten

Nálunk nincs a földön,a deszka végén van egy elég nagy tartó rész ott elfér.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.