Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49601) mckay válasza asdf_ (#49594) üzenetére


mckay
aktív tag

Hát ez az, vajon megjegyzi???
;]
Egy barátomnak ilyen manapság szokásos, kijelzős mosógépe van, és a kedvemért kipróbálta.
Nos, az "áramszünet" után nem csinált semmit, fogalma sem volt, hogy be volt állítva egy program.
:-(
Szerintetek van olyan, hogy az ember felhívja pl. az LG Magyarországot, és megkérdi, hogy ismerik-e a termékeiket annyira, hogy megmondják, mit csinálnak áramszünet esetén?

(#49602) #94529552 válasza mckay (#49601) üzenetére


#94529552
törölt tag

Megkérdezheted, de szerintem ezek csak rövid áramszünet esetén jegyzik meg a folyamatban lévő programnál, hogy hol tartottak. Mondjuk ki kellene próbálni. Az nem jó működés, amit Exodion írt: (#49586) ?

(#49603) kicsi kecske


kicsi kecske
tag

Sziasztok!
Megjött az edigitalról vásárolt Neff Mosogatógépünk.
Feleségem meg akarta nézni, ezért kibontottuk, majd akkor tapasztaltuk, hogy egymerő víz belül. Állt a tálcákon, a belső fém tetőn, belső oldalon millió vízcsepp. Viszont minden zacskózva volt szóval elég valószínű, hogy nem használt a gép. Lehetséges, hogy a pára ennyire lecsapódik bent?

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#49604) koncsik válasza kicsi kecske (#49603) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Tesztelni szokták őket a gyárban :K

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#49605) szabi__memo válasza asdf_ (#49599) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

A kör alakú LCD Bluetoothal az ha jól rémlik -10 fokig jó

(#49606) kicsi kecske válasza koncsik (#49604) üzenetére


kicsi kecske
tag

Ja oks, akkor megnyugodtam :D

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#49607) Bandus99 válasza Hauptmann (#49578) üzenetére


Bandus99
őstag

Annyit kerdeznek meg, hogy ezt ugy kb mennyi idokozonkent celszeru elvegezni, ugy szamolva, hogy nyaron nem, vagy csak minimalisan uzemel a gep, hiszen akkor van lehetoseg kinti teregetesre.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#49608) Bandus99 válasza Degeczi (#49598) üzenetére


Bandus99
őstag

szerk idokozben megtalaltam a valaszt

[ Szerkesztve ]

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#49609) kicsi kecske


kicsi kecske
tag

megvan..

[ Szerkesztve ]

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#49610) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Holnap hozzák az új mosogatógépünket. Csak azért, hogy valaki leszerelje a msotanit, nem akarnék hívni egy szakit. Viszont egy valamit nem nagyon tudok. Lehet, hogy hülye kérdés, de mi a túrót csináljak a szenyvízcsővel? Mármint ha lehúzom a csövet a bekötési pontról, akkor utána ott lesz egy szabad kifolyási pont. Valahogy azt idiglenesen le kellene dugózni, feltételezem!? Erre gondolok:

[ Szerkesztve ]

(#49611) pjen válasza Gabesz87 (#49610) üzenetére


pjen
félisten

Egy nejlon zacskó darabot egy beföttes gumival rá rögzítesz,hogy ne jöjjön vissza a szag.De akár egy dugót is bele nyomhatsz,a víz nem fog kifolyni,ha arra gondolsz.

(#49612) Gabesz87 válasza pjen (#49611) üzenetére


Gabesz87
addikt

Hm, hát jó, akkor ezt megpróbálom. Igen, én azt hittem, hogy ha leszedem, akkor ott jönni fog a víz, amikor lefelé folyik a mosogatóból. Köszi.

(#49613) pjen válasza Gabesz87 (#49612) üzenetére


pjen
félisten

Ha ott jönne,bele folyna a mosogató gépbe.

(#49614) mirci18


mirci18
addikt

Sziasztok.
Visszatérő téma.
Porszívó választás előtt állok. Eddig egy olcsó porzsák nélkülit használtam henger alakú tartályon belüli szűrővel. Van értelme porzsák nélkülit venni külső szűrővel vagy jobbak a porzsákos modellek?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#49615) ribarszki válasza mirci18 (#49614) üzenetére


ribarszki
őstag

Csak zsákos. Zsáknélküliből Dyson.

[ Szerkesztve ]

(#49616) mirci18 válasza ribarszki (#49615) üzenetére


mirci18
addikt

Köszönöm a választ.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#49617) mckay válasza #94529552 (#49602) üzenetére


mckay
aktív tag

De-de, az lesz a hosszútávú megoldás, amit Exidion is használ: maga a készüléket lehet vezérelni távolról.

Az olcsóság és az eddig jól megszokott módi kérdeztette velem azt, hogy vajon tudnak-e még olyant a mosógépek, hogy mechanikus kapcsoló és áramszünet után ott folytatja ahova tekerve van. De bementem egy boltba, és látnom kell: még a legolcsóbb, mechanikus tekerős panelen is van egy start/pause gomb. Szóval bárhova tekerem, nem fog elindulni anélkül, hogy valaki megnyomná azt a gombot. Ehh, akkor nem tudom használni tovább a 4 ezer forintos konnektoromat, erre a célra nem. (Eladó, 3-ért megválok tőle. ;] )

Exidionnak köszi a bíztatást és a jó példát, körülnézek a 130 ezres kategóriában, hátha ott találok remote kapcsolósokat.
Üdv.

(#49618) pjen


pjen
félisten

Szevasztok.Ismerős 80 literes villany bojlert keres,a Bosch t nézegeti,vagy inkább a Hajdút.Jobb annyival amennyivel drágább?

(#49619) Bicskás


Bicskás
tag

Szervusztok, kedves topiklakók ! :)

Segítséget szeretnék kérni.

Szükségem lenne valakire, aki az ipari felhasználásra szánt akkumulátoros porszívókban nagyon otthon van, mert szeretnék vásárolni egy kisebb szálloda takarítószemélyzete számára egy [link] ehhez hasonló kategóriájú gépet, de nem tudom, hogy milyen irányba kezdjek el keresgélni, ehhez kérném egy szakértő segítségét.

A válasz(oka)t előre is köszönöm.

További szép napot.

Üdv: Bicskás

(#49620) Orlin válasza mirci18 (#49614) üzenetére


Orlin
addikt

Szia!

Én Electrolux EEG41CB EasyGo vettem pár hónapja.
Maximálisan meg vagyok vele elégedve.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#49621) Bacusuz válasza Bacusuz (#49597) üzenetére


Bacusuz
őstag

Erre valaki?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#49622) #94529552 válasza Bacusuz (#49597) üzenetére


#94529552
törölt tag

Igen, a magnetron lehet a hibás, valószínűleg.

(#49623) #94529552 válasza pjen (#49618) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szerintem jó a Bosch, de én még egy mechanikus szabályzású Aristontól se félnék.

(#49624) asdf_ válasza pjen (#49618) üzenetére


asdf_
veterán

Én első körben megnézném, mennyibe kerül az anód meg a fűtőszál mindkettőhöz.
Nekem csak tartaléknak kellett (ugyanekkora) így a legolcsóbb Fais vagy mire mentem rá, az valami 25e volt.

(#49625) Bacusuz válasza #94529552 (#49622) üzenetére


Bacusuz
őstag

Ezelőtti mikróban az volt a ba(magnetron)j, de az alu lap akkor át is égett.
Mostanit szétszedve nem láttam ilyesmit, viszont találtam egy biztit ami elégett és pont a magnetronhoz megy.
Remélem csak ennyi lesz a baj.
Köszi a segítséget

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#49626) Batib válasza Bacusuz (#49625) üzenetére


Batib
őstag

Általában a nagyfesz dioda szokta elvinni a biztit. Esetleg csak önmagától száll el, bár ez ritkább.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#49627) Bacusuz válasza Batib (#49626) üzenetére


Bacusuz
őstag

Na az már nekem túl mély víz.
Holnap kiderül, gonolom ha rossz, majd újra tönkreteszi a biztit.
köszi

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#49628) mirci18 válasza Orlin (#49620) üzenetére


mirci18
addikt

Köszi a választ.
Megnézem.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#49629) #94529552 válasza mirci18 (#49628) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az EEG41 helyett esetleg megéri a 42-est választani a + keménypadló fej miatt.

(#49630) mirci18


mirci18
addikt

Ma szétnéztem porzsákos porszívó ügyben ezeket találtam.
[link] Electrolux
[link] Elvileg egy újabb Electrolux
[link] Hoover
[link] Philips
[link] ETA

Szerintetek ezek közül melyik ajánlott?
Másik kérdés a 750 w nem probléma elég gyengének tűnik mindegyik.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#49631) Bling95


Bling95
őstag

Sziasztok!

200k-ig van ajánlott szárítógép? Hőszivattyús, 8-9kg-os kellene amit rá lehet tenni a mosógépre.
Az összeépítő keret mennyire szükséges? Szerintem anélkül is kellően stabilnak kellene lennie.

(#49632) Orlin válasza mirci18 (#49630) üzenetére


Orlin
addikt

Electrolux EEG41CB EasyGo-nak nagyon brutál szívó ereje van.Nem is szoktuk feltekerni mert maxon nem lehet tolni a fejet. 😁
És nagyon csendes is.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#49633) Fr3eWar válasza peppe79 (#49397) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Köszi a tippet, ma meg is érkezett, hétvégén költözünk, úgyhogy vasárnap/hétfőn teszteljük is.

Még egy 6,4 literes WMF FusionTec Functional-ra fáj a fogam, de az önmagában majdnem annyiba fáj mint ez a szett.

(#49634) BBéci válasza Fr3eWar (#49633) üzenetére


BBéci
titán

Azt elhiszem! Ha tehetném, a konyhám teljes felszerelése WMF lenne!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49635) #94529552 válasza mirci18 (#49630) üzenetére


#94529552
törölt tag

A 2 Electrolux EasyGo közt csak a fejek száma és a színük a különbség az árukon kívül, ezekből az újabb kiadást venném, nem ezt az alap felszereltségűt. A nagy nehézkes kombinált fejeket nem díjazom egyáltalán.
A gyártók által megadott teljesítményfelvétel nem sokat számít, azt nem érdemes alapul venni, de nem gyengék ezek szerintem, az EEG különböző verzióit többen is dicsérték itt. Erről a Philipsről nemrég beszéltük, hogy hiányzik róla a szabályzás lehetősége, a többi meg itt szinte alig ismert.

(#49636) mirci18 válasza #94529552 (#49635) üzenetére


mirci18
addikt

Orlin,Pumma köszönöm a választ akkor marad az Electrolux.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#49637) tibbike01 válasza mirci18 (#49630) üzenetére


tibbike01
őstag

Sencor SVC 8

20e körül nincs jobb tőle és gyári porzsák is olcsó hozzá mall & alzán.
Olyat keress, amihez van padlófej. Hacsak nincs teljesen beszőnyegezve a lakás. ;)

[ Szerkesztve ]

(#49638) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok!
remélem tudtok segiteni. hűtőnél nem zárodik a fagyasztó ajtaja...azaz mindig kinyilik. ez a gumi miatt van? vagy mitől lehetéges lehet olyan gumit venni? saját kezüleg is ki lehet cserélni?
Electrolux ERB 29233 X errol a hűtőtől lenne szó.
előre is köszönöm.
b.

(#49639) q13579


q13579
senior tag

Sziasztok,

Valakinek van-e esetleg tapasztalata, véleménye az ALDI-ban kapható EASY HOME 2in1akkus porszívóval kapcsolatban?

[link]

25.000 HUF. Lehet-e ettől jobban vásárolni ebben az árkategóriában más márkából? (25-35 HUF között).

Köszi előre is a válaszokat.

(#49640) freaghill válasza Fr3eWar (#49633) üzenetére


freaghill
őstag

Nem igazán vagyok otthon ilyen lábas témában, ez a Tescoma ajánlott?
Tudnál/tudnátok még mondani pár márkásabbat?

(#49641) Ispy válasza Fr3eWar (#49633) üzenetére


Ispy
veterán

Hát nem tudom mit tudhat egy fazék 70k-ért, pedig nem én vagyok a spórolos a családban, de ennyiért max. akkor vennék, ha nagyon nem tunám hová rakni a pénzt. Egyébként szépen néz ki, azt meg kell hagyni.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#49642) BB9000 válasza bazsimano (#49638) üzenetére


BB9000
senior tag

Hűtőgép ajtógumi tömítés cseréje képekkel illusztrálva itt.
Elég húzós ára van a gyári tömítéseknek: Link. Használhatsz méretre vágható univerzálist is. Azzal pontosan kell dolgozni. A gyárival egyszerűbb a munka.

(#49643) Fr3eWar válasza Ispy (#49641) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Németbe 50K :D de az is húzós.

(#49640) freaghill
Amazon.de-ről lehet rendelni márkásabbat, de nem biztos hogy jobb, legalábbis az olcsó szériákra sok panasz van WMF-nél is, ahol egy alap szettet 100€ körül meg lehet venni.
Nagy márka a Fissler, abból 200-450€ között vannak a szettek, de ott is olvastam az olcsókra (200€) panaszt, nekem pl az Original nem tetszik, tőlük egyedül a Solea tetszik, persze az is 450€.
Esetleg Zwilling háza táján is nézelődhetsz meg a Silit edényekről is jó az általános vélekedés.

A Tescoma (csehek) ultima a fedelével, fogantyújával igen praktikusnak ígérkezik, és közepes árfekvésűnek mondanám.

(#49644) bazsimano válasza BB9000 (#49642) üzenetére


bazsimano
őstag

tyuuuuha...tenyleg van ara...mar mar meggondolja az ember hogy vegyen egy uj gepet....vicc.. :(((

(#49645) fant0mi válasza q13579 (#49639) üzenetére


fant0mi
addikt

Ez engem is felettebb erdekel.

(#49646) pjen válasza asdf_ (#49624) üzenetére


pjen
félisten

Köszönöm mindkettőtöknek,én is a Bosch-t nézegeteml.A Hajdú áráért kettőt kapok.

(#49647) PrometheusX


PrometheusX
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnénk vásárolni egy mikrohullámú sütőt, maximum 20.000 forintig. Alapfunkcióit szeretnénk használni, mint például melegítés és kiolvasztás (grillezés funkcióra nincs szükségünk), illetve az sem igény hogy digitális legyen - szóval egy hagyományos de megbízható mikrót keresnénk.

Tudnátok kérlek segíteni, hátha van olyan bevált modell/márka amit érdemes lenne megvásárolni?

Köszönöm előre is!

(#49648) BBéci válasza tibbike01 (#49637) üzenetére


BBéci
titán

Már az 1997-ben vásárolt AEG porszívómhoz kombinált, szőnyeg/parketta fej tartozott, a 3,5 éves Electroluxomhoz is, ezért nem értem, miért kellene külön padlófej?

(#49643) Fr3eWar
Tegnap bele akartam írni a hozzászólásomba a Zwilling-et is, mert azok is nagyon tetszenek, nem csak a WMF. Egy efféle igazán minőségi darabot nézegetni, kézbe venni is élmény, nem csak a használatuk.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49649) pjen válasza BBéci (#49648) üzenetére


pjen
félisten

Mi most vettünk kb egy hónapja egy elux szuper szilencert.Meglepődtem,adtak egy kombinált fejet+ egy gumis padló fejet.

(#49650) Toobee


Toobee
veterán

Nem tudom, hogy használ-e valaki Kitchenaid, de találtam egy jó shopot a német ebayen. Közvetlenül nem küldenek hozzánk, de mailboxde-vel már két kiegészítőt is vettem tőlük. A gépet sincsenek rossz áron.

KitchenAid 5KSMPRA tésztaszettet vettem 35.750 Ft-ért szállítással együtt (itthon 65-80e között mozog), illetve egy KitchenAid 5KSMSFTA mérleget 30.000 Ft-ért, ez pedig 50e itthon. Már alig várom, hogy átadjam a gépet és a szetteket karácsonyra.

Ezeket néztem még ki hozzá:

KitchenAid 5KSMMGA húsdaráló - ezt akcióban olyan 80 EUR körül meg lehet csípni
KitchenAid 5KSM1JA gyümölcscentrifuga, szószkészítő - ezt pedig a már említett shopból 125 EUR körül

A gépvásárlásom a Media Marktban végül úgy ért véget, hogy kötöttem az ebet a karóhoz (5 év szerepelt a shopba, de csak 2 évet akartak adni, azt mondták küldjem vissza, ha nem tetszik a deal), ezért 40e Ft-ot kaptam Media Markt kártyán, BF-kor pedig pont akciózták a kinézett pirítót (KitchenAid KA5KMT221ECU), így azt gyakorlatilag ingyen megkaptam.

https://barbieripnk.hu/

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.