Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77651) dunkel válasza bajnokpityu (#77647) üzenetére


dunkel
őstag

Nem tudom melyik hasonlít a dynavoicera, ezt linkeltem.

(#77652) Dorian válasza bajnokpityu (#77650) üzenetére


Dorian
félisten

Milyen előzőekből?
A kábel be van dugva, tengerimalac sem rágta szét, hátsó hangfal sem hibás mert a center kimenetbe dugva a bal surroundból szól a center hang.

MasterMark:
Menüben a csatorna szinteknél mutatja, hogy vannak surroundok, de a bal nem adja ki a rózsazajt.

Gyanakszom arra, hogy a kimenet krepált be (valami bizti elszállt -ha van ott ilyesmi- vagy kontakt hiba), mert régebben történt egyszer, hogy beméréskor reccsent a bal hátsó hangfal és utána nem szólt. Akkor azt hittem, hogy a magas ment ki benne, írtam is ide, aztán újabb bemérés után rendben volt.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#77653) nuke7 válasza dunkel (#77636) üzenetére


nuke7
veterán

én 5cm-es airrock xd-t tervezek hangfal mögé... :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#77654) MasterMark válasza Dorian (#77652) üzenetére


MasterMark
titán

Menüben nem kapcsolt ki?

Anno valakinek az volt a gond.

Switch Tax

(#77655) #75912448 válasza Norbi 72 (#77648) üzenetére


#75912448
törölt tag

Mini Synthesis-ek, :) mozin szép előrelépés a Studio 590-hez képest, center egészen brutális, ahogy az 550 vs 120p sub is, de ki kell szolgálni az egész rendszert. Az biztos, hogy nem leánynevelde, ezért pl fórumtárshoz akkora helyiségbe szvsz felesleges 2db 120-as sub, inkább kábelek, erősítő fronton nézelődnék.

(#77656) nuke7 válasza Dorian (#77649) üzenetére


nuke7
veterán

szerviz?

https://youtube.com/user/nuke7

(#77657) MasterMark válasza Dorian (#77652) üzenetére


MasterMark
titán

Esetleg mérd be újra. Valami védelem talán bekapcsolt.

Switch Tax

(#77658) dunkel válasza nuke7 (#77653) üzenetére


dunkel
őstag

És akkor most mit csináljak, tapsoljak? Miért forgatod a szemed?

(#77659) Tamoo válasza dunkel (#77658) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Mindenre forgatja, már én is néztem. :DDD Leszokhatna róla, mert elég félreérthető.

(#77660) nuke7 válasza dunkel (#77658) üzenetére


nuke7
veterán

:R ja, lehet h félreérthető :DDD
nem tudom már ki linkelt BRITTEN anyaggal Monitor Audio mögött kőzetgyapot panelt - azt mondta, hogy sokat javított neki, nálam is ez lenne a cél.

és ő írta, hogy 5cm elég vastag... mondjuk igaz, hogy nem sarokba rakta, és ott valsz más az elvárás, de ha nincs, csak 1 szabad sarkom a 4ből, akkor asszem, hogy nem az lesz a probléma forrása. :K

https://youtube.com/user/nuke7

(#77661) fefe65 válasza #75912448 (#77646) üzenetére


fefe65
csendes tag

Az erősítő volt meg előbb, kevert hangdobozokkal hallgattam, Tannoy sytem 2-kel és JBL ES SUB-bal és ES centerrel. Úgy gondoltam egységesítek és az LS-re esett a választás. Az erősítőválasztásnál nálam az is szempont, hogy tudja az ARC-ot ill. a CES-t, azt hiszem így hívják, hogy az erősítő tud kommunikálni a TV-vel ill. a médialejátszóval, kikapcs , bekapcs, stb. A TV távirányítóját használom hangerőállításra, mert az erősítőé nem valami felhasználóbarát.
(#77647) bajnokpityu
Szerintem nem, de nincs nagy tapasztalatom. Nem hinném, hogy minőségi probléma lenne. A szobaakusztikával is szeretnék kicsit foglalkozni, meg minden egyébbel, de nem megy egyszerre minden: pénz, idő, energia.

(#77662) Dorian


Dorian
félisten

Próbáltam újra mérni, a bal hátsóból csak nagyon-nagyon halkan hallatszott a mérőjel, ki is írta utána, hogy nincs. Tippem szerint talán valami opa krepált be. Szóval mielőtt elvinném egy szervizbe, ahol hetekig áll és kiszámláznak érte tízezreket, a tapasztaltakról kérdezném, aki látott már belülről Denon erősítőt, hogy mi lehet a probléma.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#77663) hétalvó válasza fefe65 (#77661) üzenetére


hétalvó
addikt

Harsanysagra bevalt megoldas, kimber 8tc csatlakozo nelkul es valami jo kis tapkabel pl valhalla kicsi reze(ezt dunkel beszamoloja alapjan)

Ja es erosito reset es nem hasznalni a pio eq kalibralasat. Az mindig elhuz magas. A tobbi meres mehet.

[ Szerkesztve ]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#77664) Tamoo válasza fefe65 (#77661) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Lőhetnél egy fényképet, hogy hogy is vannak most a dobozok elhelyezve.

[ Szerkesztve ]

(#77665) Gabesz26 válasza nuke7 (#77660) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Én voltam aki linkelte a képet, és írtam, hogy nálam hozott. Bár hozzátartozik, hogy sajna ~40 cm-nél távolabb nagyon nem tudom/akarom elhúzni a faltól a dobozokat, mivel ott már eléggé útban lenne, és nem szeretném, ha valami történne velük :B.

Mély csillapításra nem elég szerintem az 50 mm, ezt írtam is már neked: [link] :U (csakhogy én is forgassam :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#77666) Toobee válasza nuke7 (#77660) üzenetére


Toobee
veterán

Nálam nagyon megfogta a magasakat a Micro mögé rakott habszivacs, viszont mellé mindenképp kell. 920-nak kellett a mögötte lévő panel is, érdekes módon ott nem érzékeltem magas tompulást.

https://barbieripnk.hu/

(#77667) nuke7 válasza Gabesz26 (#77665) üzenetére


nuke7
veterán

viszont ezt is írtad, és nekem pont ez lesz ;)

"(egy nagyobb sűrűségű gyapot jobb szerintem, csak ahhoz meg keretet + borítást kell barkácsolni)"

(#77666) Toobee: hm, kíváncsi leszek, de szerintem nem fog a magason sokat fogni - szemben már van habszivacs a visszaverődések miatt... na meg a 97db érzékenységet és horn magassugárzót nem féltem :DDD

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#77668) dunkel válasza hétalvó (#77663) üzenetére


dunkel
őstag

Kimber 8tc-t meg lehet próbálni, max nem illik oda :)
Valhalla kicsi rézkábelei közül egy sem járt nálam, a legnagyobb reze (Cu-X) viszont nem tetszett a denonban.

(#77669) gyurczy válasza Gabesz26 (#77665) üzenetére


gyurczy
őstag

Mély csillapításra a 15 cm is kevés, illetve kell a panel mögött légrést hagyni. Én 10 cm-el operáltam, plusz 5-10 cm légrés. Cca 125 Hz alatt ilyen panelekkel nem tudsz csillapítani.

(#77670) nuke7


nuke7
veterán

hm... 115k lett szállítással meg átváltással az Arcam 350... még ez is jó ár, nem..? :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#77671) Tamoo válasza nuke7 (#77670) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

de

(#77672) hétalvó válasza dunkel (#77668) üzenetére


hétalvó
addikt

Az a legnagyobb :)
Arra mondtad, hogy komor hangja van? Vagy valami ilyesmi?!
Mindegy a lenyeg sok rez es vastag. Akar rezdugokkal is el lehet erni javulast.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#77673) Gabesz26 válasza nuke7 (#77667) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Éppen akkor ment a szivacs vs. gyapot vita, a zárójeles részt arra írtam. Az első felét ez nem írta felül, és fenn is tartom: 50 mm vastagság esetén bármilyen anyagot rakhatsz oda, a mély tartományban nem sok hatása lesz (nekem sem a mély csillapítása miatt lett odatéve, és abban nem is hozott semmit).

(#77669) gyurczy: na ezt nem gondoltam volna, hogy ilyen vastagság + légrés is kevés hozzá. Az akusztikai panel mögötti falfelületre is raktál elnyelő anyagot, gyapot-légrés-gyapot rétegrend volt? (talán az még hozhat valamit)

(#77674) nuke7 válasza gyurczy (#77669) üzenetére


nuke7
veterán

nekem 200-250hz körül kéne csillapítás saccra...

szóval 5cm + légrés kevés... egyre kíváncsibb vagyok.

(holnap veszi fel a DPD az Arcamomat :C )

https://youtube.com/user/nuke7

(#77675) #09634560 válasza nuke7 (#77674) üzenetére


#09634560
törölt tag

Majd kérünk róla öszefoglalót. Gratula az Arcam hoz, jó választás! :C

(#77676) nuke7


nuke7
veterán

Gondoltam hallgatok egy kis Santana best of-ot emotiva + rotel párossal...
Kategóriát ugrott az Apple tv + optikai kabel ezzel a dac-al olyan mintha a gépről szólna koax-on.
Hatalmas tere lett igy is mar es jo lett a presence - mindjart rahallgatok nehai koax-al is :)

Sanci: ez csak természetes ;)

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#77677) dgyuri0123


dgyuri0123
nagyúr

Sziasztok

Denon X2000 olyat csinált, hogy készenlétből nem kapcsolt be , hanem pirosan villogtatta a stand by lámpát.

Megnéztem, nem volt nagyon meleg kb. 1 órája ment, a hangfalkábeleim banándugósak, úgyhogy zárlat sem lehet. A hangerő is alacsonyra van állítva bekapcsoláshoz. Azután bekapcsolgattam még kb, 10x és abból 1x megint csak villogott, a többi esetben pedig bekapcsolt rendesen.

Ötlet valakinek? Szerviz? :(((

Kösz minden tippet.

"csak a zene van"

(#77678) #09634560 válasza dgyuri0123 (#77677) üzenetére


#09634560
törölt tag

Azért azt próbáld meg hogy húzz ki mindent és ha ugyanez a villogás fennáll akkor szerviz, ha bekapcsol akkor valami zárlat lehet, ez lehet bármelyik hangfal,kábel.. ezt neked kell kikeresned.

[ Szerkesztve ]

(#77679) dgyuri0123 válasza #09634560 (#77678) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Kösz.

Az lesz, kihúzok mindent és egyesével dugdosom vissza, közben be/ki kapcsolgatom. Ha zárlat van, remélem azonnal kiszúrom. Csak azt nem értem, 10-ből 9x miért kapcsol be rendesen, aztán 1x meg nem.

"csak a zene van"

(#77680) nuke7 válasza nuke7 (#77676) üzenetére


nuke7
veterán

nem bírok átváltani másik forrásra, annyira jó a zene :DDD

közben már volt breaking benjamin, halestorm, kings of leon, gene harris, fleetwood mac, sting és új michael jackson is ...

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#77681) Patice válasza nuke7 (#77680) üzenetére


Patice
nagyúr

Akkor legyen még Ana Popovic, Eva Cassidy, Fourplay, Diana Krall, Parov Stelar, Dash Berlin, George Benson, Ray Brown, Scott Hamilton megy egy kis Jazz At The Pawnshop is. :DDD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#77682) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Mayall, Katie Melua, Norah Jones, Rory Gallagher meg Youn Sun Nah se maradjon ki. Ezek jól tudnak szólni. Illetve az én kis szerény rendszeremben jól szóltak. Ez utóbbival teszteltünk mindig. :D

(#77683) Oldfighter válasza dgyuri0123 (#77679) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Érdemes a sokszor emlegetett feszültségingadozással is számolni még szerviz előtt.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#77684) nuke7 válasza Patice (#77681) üzenetére


nuke7
veterán

Scott Hamilton volt, de valami live - ráhallgatok majd megint, szerintem a színpadtér/kép ott nem volt az igazi :U

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#77685) HelloTwinky


HelloTwinky
csendes tag

Sziasztok, moziszbát szeretnék építeni, kinéztem hozzá egy ilyen szettet:

http://www.cinemashop.hu/home-movie/denon-avr-x1000-wharfadale-diamond-106-50-hazimozi-szett-ajandek-14v-15m-hdmi-kabel

Mi a véleményetek róla?

"Vezetéknév" Ákos

(#77686) gógyi válasza HelloTwinky (#77685) üzenetére


gógyi
aktív tag

Attól függ, mekkorák az igényeid?

(#77687) #75912448 válasza fefe65 (#77661) üzenetére


#75912448
törölt tag

Azokhoz elég is lehetett, csak az LS-sel jó nagyot léptél előre, oda meg elfogy. Utánam már írtak 1-2 lehetőséget, mindenesetre 5x4-be szvsz felesleges még egy 120p. Volt nemrég egyet fizet kettőt kap akció, akkor megérte volna hosszútávra, most abból a pénzből inkább erősítőket néznék, illetve bedobhatod ide amiket találsz. Részemről az LS80 esetén természetesen nem a 43, hanem a 4810-re gondoltam. Az első élményem az LS-sel a Becstelen Brigantyk kocsmai lövöldözős jelenete volt. Még a fegyverek súlyát is érezni, gyakorlatilag a tüdődbe kapod, a melledre ütnek a lövések, :)) ott indult a szerelem...

(#77688) devil-k válasza HelloTwinky (#77685) üzenetére


devil-k
nagyúr

Hiányzik belőle az egyik lényeges elem a mozihoz: a szubláda

(#77689) HelloTwinky

Hangerő? Ez kissé félreérthető, mivel nem a nagy hangerőtől lesz jó a mozi. :N
Azt mondd meg, hogy mennyi az az összeg, amit erősítőrőre, szubládára, 5.0. szánsz, s így könnyebben lehet ajánlani is.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#77689) HelloTwinky válasza devil-k (#77688) üzenetére


HelloTwinky
csendes tag

Azt külön választanék hozzá, abba is szeretnék segítséget kérni.

Az igényeim: Jó hangminőség, hangerő

"Vezetéknév" Ákos

(#77690) Oldfighter válasza HelloTwinky (#77689) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Egy moziszoba azért nem egy alsó kategóriás rendszert érdemel. Főleg ha cél a jó hangminőség.
Mekkora a helyiség ahová szánod?

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#77691) gógyi válasza HelloTwinky (#77689) üzenetére


gógyi
aktív tag

Ajaj! Akkor az zsebbenyúlós. :)

(#77692) HelloTwinky válasza Oldfighter (#77690) üzenetére


HelloTwinky
csendes tag

25 négyzetméter

"Vezetéknév" Ákos

(#77693) HelloTwinky


HelloTwinky
csendes tag

Maximum 400k mélynyomóval és erősítővel együtt

"Vezetéknév" Ákos

(#77694) Osynho válasza HelloTwinky (#77693) üzenetére


Osynho
addikt

Akkor ahhoz, hogy az igényeidet nagyjából ki tudd elégíteni, használtat kellene keresned. De még használtból is nehéz ennyi pénzből. :/

(#77695) HelloTwinky válasza Osynho (#77694) üzenetére


HelloTwinky
csendes tag

Amit linkeltem az ennyire rossz még mélynyomóval is?

"Vezetéknév" Ákos

(#77696) gyurczy válasza HelloTwinky (#77695) üzenetére


gyurczy
őstag

Ez attól függ, hogy mit jelent nálad a jó hangminőség. A legjobb, ha bemész egy szakboltba, ahol van lehetőség több erősítőt, hangfalat meghallgatni. Ott el tudod dönteni, hogy mi az a hangminőség, amit keresel, és az mennyibe kerül. Vagy fordítva, azért a pénzért, amit rászánsz, milyen hangot kapsz, és az elég-e neked.

(#77697) hétalvó válasza HelloTwinky (#77695) üzenetére


hétalvó
addikt

elindulni nem rossz az, de erositobol tobb kellene. legalabb 2000-es bar szerintem 4000 is keves.
hasznalt 33xx 150 korul jo lehet.
subot 100 alatt kapsz valami ertelmeset
hangalszett mar erdekesebb, ott konnyu elszallni anyagilag.

erjen mar haza a csomagom :(((

[ Szerkesztve ]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#77698) #09634560 válasza HelloTwinky (#77685) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ezzel a rendszerrel még nem tudod a HD hangot megkülönböztetni a sima hangtól, és zeneileg sem tul oké. Minimum Dali Lektor vagy nagyobb Boston audio szett kellene egy Denon X3000-hez. Használt vagy sztereó.
Hangerő nem olyan lényeges szempont mint a dinamika, részletezés vagy a térérzet. Ajánlom az AVX-ről Arcam 250 megvételét vagy inkább Onkyo 876-ot ha HD kell és hangerő. Onkyohoz JBL Polk vagymision való, bár Dalival is jól érzi magát de abbol sztem inkább Ikon.

(#77699) Norbi 72 válasza HelloTwinky (#77695) üzenetére


Norbi 72
veterán

400-ért sokkal jobbat is tudunk ajánlani.

Első körben itt van egy Dali szett:[link]
Erősítő ajánló elött:3D érdekel,vagy nem?

JBL sub:[link]

[ Szerkesztve ]

(#77700) Norbi 72 válasza Norbi 72 (#77699) üzenetére


Norbi 72
veterán

Amíg válaszolsz a 3D-re,Denon vas,ez tudja(X3000 elődje):[link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.