Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47401) #09634560 válasza Patice (#47400) üzenetére


#09634560
törölt tag

Még tántorog.. :DDD

(#47402) JohannZimu válasza xtremetuning (#47399) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Össze bizony! :K

Most már én is azon szerencsések közé tartozom, akik hallhatták / láthatták azt a csodát, amit XT létrehozott.
Az egész rendszerről, a környezetről csak szuperlatívuszokban lehet beszélni!
Sanci írásának minden szavát igazolni tudom.
Az, hogy az első 5 percben lenyeltem a rágómat, rendben van, az, hogy Patricia Barber személyesen énekelt nekünk, rendben van, az, hogy a gépágyú lövedékének hangját centiről-centire lehet követni, az, hogy a helikopter rotor forgása ráz a mozifotelben, mind rendben van. Minden zene vagy mozi minden percéről lehetne külön beszélni, sztereó zenén olyan tér van, hogy az elején azt hittem, hogy sokcsatornás zenét hallgatunk. :B

Szavakkal nem tudom leírni az élményt, köszönöm a bizalmat, hogy részese lehettem!
Külön köszönöm a közvetlenséged!

Ja, az, hogy haza kellett jönnöm, na az nincs rendben....

(#47403) Sefter


Sefter
veterán

Ricsi!
Azt találtam ki, ha nyaralni mentek az asszonnyal, addig Sancival és Kittosszal bekérózunk hozzád.. Lenyírjuk a füvet, meg lemossuk a verdát és vigyázunk a házra. Azt is megígérjük, hogy nem tologatjuk el a székeket :DDD

Psn ID: sefter_hun

(#47404) xtremetuning válasza Sefter (#47403) üzenetére


xtremetuning
addikt

:DDD

Na de srácok....csak semmi buzulás.... :D

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#47405) Ed Parker válasza JohannZimu (#47402) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

ezzel csak az a baj,egy ilyen élmény után a saját cuccod egy rossz harmadrangú lánc lánc és sokára múlik el az érzés :DDD

(#47406) xtremetuning válasza Ed Parker (#47405) üzenetére


xtremetuning
addikt

Én ezt nem értem. Hisztiztek, hogy jöhessetek, utána meg hisztiztek, hogy jöhettetek.... :)
Így tegyen jót veletek az ember.... :))

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#47407) Warter válasza xtremetuning (#47406) üzenetére


Warter
őstag

Jelzem, én nem hisztiztem. :DDD

(#47408) xtremetuning válasza Warter (#47407) üzenetére


xtremetuning
addikt

Jelzem ez azoknak szól, akik igen és nem azoknak, akik nem.... ;)

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#47409) Ed Parker válasza xtremetuning (#47406) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

na kabbe ;]

tényleg nagy élmény volt :C

(#47410) Patice válasza Ed Parker (#47405) üzenetére


Patice
nagyúr

Én az XT-nél való hallgatózással úgy voltam, hogy örültem, hogy egyáltalán hallhattam ilyen szintű rendszert. Referencia élmény azóta is minden alkalom. Igyekszem tanulni belőle, és fejleszteni a hallásom, hogy mi az, amit ki lehet ma hozni az ilyen rendszerekből. Ha van mihez hasonlítanom, akkor jóval könnyebb utána más rendszerről láncról megállapítani, hogy mennyire szól jól.

Persze ebben benne van az is, hogy XT-nél hallhatok egyfajta karaktert, amit ő saját magának lőtt be a komponensek összeválogatásával. Tudom, hogy ennek a rendszernek is megvan a maga karaktere, ami mellesleg nagyon tetszik, de akkor is referencia.

Hasonlíthatom hozzá a saját láncomat, de felesleges, mert nem egy ligában játszanak. Közel sem. Nem várom el a saját kis sztereómtól, hogy úgy szóljon, ahogy XT-nél, nem is ez a cél szerintem.

A lényeg, hogy még egy ilyen hallgatózás után is le tudjon ülni az ember a saját lánca elé és hallgassa viszonylagos megelégedéssel. Mindig vannak határok, korlátozó tényezők, amik megakadályozzák, hogy az ember folyton fejlesszen, de ez is csak saját döntés kérdése.

Én a hallgatózás után is bekapcsoltam itthon a rendszeremet és szerettem így is rajta zenét hallgatni, filmet nézni.

Amikor meg lehet megyek bárhová hallgatózni új élmények reményében. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#47411) JohannZimu válasza Ed Parker (#47405) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Mivel a vasam csak másfél-két hét múlva ér ide, ezért most nincs mit hallgatnom. :)
Ez most nem is olyan nagy baj. :D

Azért jöhetne már...

[ Szerkesztve ]

(#47412) TVMaci válasza xtremetuning (#47406) üzenetére


TVMaci
tag

Ahelyett, hogy maguknak is felépítenének egy olyan vagy ahhoz hasonló rendszert. :)
Semmi sem lehetetlen. :)

Ha nálad egy több milliós rendszer van, akkor nyilván nem szóltam. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#47413) JohannZimu válasza Patice (#47410) üzenetére


JohannZimu
senior tag

+1 :K

(#47414) Patice válasza TVMaci (#47412) üzenetére


Patice
nagyúr

A lehetőség mindenkinek adott. Csak akarni kell. Még ha milliós nagyságrendről is van szó.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#47415) TVMaci válasza Patice (#47414) üzenetére


TVMaci
tag

A használt piac csodákra képes. :K

(#47416) Ed Parker válasza Patice (#47410) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

ebben egyet is értünk,a rendszer nagyon rendben van és sok munka áll benne.
amiről én beszélek az az,mikor visznek egy porsche 911-el és utána picit rossz visszaülni a 2-es golfba :D
számomra is nagyon nagy élmény volt és én is szívesen hallgatom a saját láncomat,csak az első napokban nem tettem,míg benne volt a fülemben a jó muzsika ;]

ezzel én is így vagyok,mindent meg kell hallgatni,már csak az élmény és a haverokkal való találkozás miatt is.

(#47417) Patice válasza Ed Parker (#47416) üzenetére


Patice
nagyúr

"..mindent meg kell hallgatni,már csak az élmény és a haverokkal való találkozás miatt is."

+1 :C

A hifizős bandázások, beszélgetések, tapasztalatcserék alatt komolyan ki tudok kapcsolódni. Élmény mindegyik.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#47418) TVMaci


TVMaci
tag

2,8M helyett, 1,6. Elképesztő. :)

[link]

(#47419) Dorian válasza TVMaci (#47412) üzenetére


Dorian
félisten

Nem szóltál.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#47420) xtremetuning válasza TVMaci (#47418) üzenetére


xtremetuning
addikt

1.6-ért inkább egy focal electra 1038BE, de hát izlések és pofonok.... :)

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#47421) TVMaci válasza Dorian (#47419) üzenetére


TVMaci
tag

Hát aki(k) szarja a pénzt.
Egyszer meghallgatnám én is szívesen. :)

[ Szerkesztve ]

(#47422) Ed Parker válasza TVMaci (#47418) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

teljesen jó áron adja,10000euro az új ára.

(#47423) xtremetuning válasza TVMaci (#47421) üzenetére


xtremetuning
addikt

Ezután a mondat után jó eséllyel indulsz.... :(

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#47424) TVMaci válasza xtremetuning (#47423) üzenetére


TVMaci
tag

Igazán írhatnál egy listát a láncodról. Vagy Top Secret? :)
(Nem a NAV-nál dolgozik egyikünk sem, csak bátran)

(#47425) Patice válasza TVMaci (#47424) üzenetére


Patice
nagyúr

Én azért másként indítanék egy olyan embernél, akinek meg szeretném hallgatni a láncát...

Ha nem akarja elmondani, az az ő dolga. Fogadd el. Mellesleg nem tudhatod, hogy XT honnan indult. De ezt valószínűleg már nem fogod megtudni.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#47426) gorbep válasza TVMaci (#47424) üzenetére


gorbep
senior tag

Nem értem, miért feltételeztek mindenkiről rosszat.....hányan is dohányoznak ebben az országban? Mennyit költenek egy nap cigire? 500-1000 Ft-ot?

Ha igazi audiophile hobbit választanának helyette életükben csak ebből ki tudnának fizetni egy gondosan összeválogatott igen komoly rendszert......

Becsületes munkából is össze lehet rakosgatni rá a pénzt, ha tényleg elég motivált vagy.... és az ilyen típusú elkötelezett és szorgalmas emberek a karrierjükben is sikeresek szoktak lenni (nem véletlenül), úgyhogy nem irigyelni kell őket, hanem ( általában kemény munkával) utánuk csinálni.....

.

Bocsi, ma úgy látom füstölgős napom van.... ;]

PEACE :R

[ Szerkesztve ]

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#47427) #09634560 válasza TVMaci (#47424) üzenetére


#09634560
törölt tag

Nézd, szerintem ez abszolut nem kötelező, nem tanácsot kért. helyében én sem tenném, még az én helyemben se hogy nincs és ha kezdő rendszerem lenne vagy elkezdenék rágyüjteni, mert jelenleg nincs -erre hogy lsz valamilyen jelenleg esély=0- akkor se tenném csak baráti eszmecsere keretében.... ne oltásnak és ne "megvédem XT-t" nek vedd hanem egy ófajta viselkedési kódexnek-nem szabály természetesen- hogy erre nem kötelezhető senki akarata ellenére...

(#47429) Dorian válasza TVMaci (#47421) üzenetére


Dorian
félisten

Nem illő dolog más pénztárcájában kutakodni.
Irigy megjegyzéseket tenni pedig nemcsak nem illendő, hanem antipatikus.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#47430) opeter70


opeter70
senior tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy létezik az, hogy két különböző lejátszóeszközt (HTPC és média player) optikai kábelen csatlakoztva az erősítőhöz, az egyik kicsivel szebben szól mint a másik?
Lehet különbség optikai és optikai kimenet "hangja" között más-más eszközöknél?
(Jól tudom, hogy konkrétan az optikai jelnek nincs hangja, ezért is írtam idézőjelbe, de így könnyebb volt kifejezni.)
Úgy tudom, az optikai kimeneten passthrough esetén változtatás nélkül megy tovább a jel az erősítő felé.

Szóval mintha a HTPC szebben szólna ugyanazzal a hang(film)anyaggal tesztelve...
Csak érzékcsalódás áldozata vagyok, vagy tényleg lehet különbség?

(#47431) Patice válasza opeter70 (#47430) üzenetére


Patice
nagyúr

Tényleg lehet különbség.

Függetlenül attól, hogy optikai és digitális az átvitel módja.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#47432) spiky03 válasza xtremetuning (#47423) üzenetére


spiky03
veterán

Hozzád mezei halandók is betekintést nyerhetnek egy demó erejéig, mint pl én? :)
Vagy csak a kemény mag jut el hozzád? :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#47433) #09634560 válasza opeter70 (#47430) üzenetére


#09634560
törölt tag

Nemcsak lehet: topik egyik legnagyobb vitája is erről szól. :) nem áldozat vagy és nem rossz egyik komponensed sem, nyugodj bele :D
Spiky03: természetesen én se vagyok csodalény de ezt vele kell megbeszélned lehetőleg privátban.

[ Szerkesztve ]

(#47434) Tamoo válasza opeter70 (#47430) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem kifejezetten a kábel, itt a HW, SW komolyan beleszól.

(#47435) krx21 válasza opeter70 (#47430) üzenetére


krx21
nagyúr

Lehet különbség, de nem feltétlen a kábel az oka... Én többször észrevettem, hogy pl: a bluray lejátszóknak az optikai kimenete sokkal rosszabb mint a koax... Az optikai kimenet működése, minősége a meghatározó...

(#47436) #09634560 válasza opeter70 (#47430) üzenetére


#09634560
törölt tag

Úgy tudom, az optikai kimeneten passthrough esetén változtatás nélkül megy tovább a jel az erősítő felé.
NA ez éppen nem érvényes: mert eleve van elektron-fény és fény-elektron konverzió ennek előőnye a zavartalan átvitel. Ez a konverzió koaxnál lemarad de ez nem teljesen zavarmentes. És ahogy Tamoo mondja? maguk a készülékek is elég jól beleszólnak HW és Sw szinten is. Passtrough ebben az esetben a kódolásra igaz.

[ Szerkesztve ]

(#47437) opeter70 válasza krx21 (#47435) üzenetére


opeter70
senior tag

Esetemben nem is volt szó kábelek közötti különbségről.
Pont ez a lényeg, hogy az optikai kábel is és a HM lánc többi része is pontosan ugyanaz mind a két esetben.
Csak az elécsatlakoztatott lejátszó készülék más.

De ezek szerint -ahogy a válaszokból leszűröm- készülékfüggő, hogy melyik milyen minőségű optikai jelet állít elő.

Akkor már lenne még egy kérdésem ezzel kapcsolatban:
A közeljövőben tervezem HDMI-s erősítő beszerzését. Előfordulhat, hogy HDMI-n is előjönnek majd ugyanezek a különbségek?
Most nem a kábelről van szó, mert még véletlenül sem szeretnék beszállni az itt folyó "hitvitába", hanem a lejátszók HDMI kimenetéről.
Ott is előfordulhatnak minőségbeli különbségek, ugyanúgy mint most az optikai kimenetnél?

(#47438) axwel18 válasza opeter70 (#47437) üzenetére


axwel18
senior tag

Igen. 2 lejátszó között van különbség.

(#47439) opeter70 válasza axwel18 (#47438) üzenetére


opeter70
senior tag

Értem. Köszönöm a válaszokat mindenkinek!

(#47440) TROG AIR


TROG AIR
aktív tag

Sziasztok,egy barátom kérdése az alábbi,de én nem vágom:

"Vettem egy külső audio interfacet és két hangfalat a stúdió végett. Az audio interface usb-vel csatlakozik a gépbe, rádugtam és egy furcsa magas ugrándozó frekvenciás hang jön a hangfalakból. Ha kihúzom, abbahagyják és szépen csendben maradnak. Kicsit bemásztam a gépbe és UGYANEZ a hang volt hallható a gépen belül. Online kicsit utánajártam és ez a CPU-nak a hangja. Namost ezt nem is kell taglalnom, hogy nem állapot.
Van BÁRMI ötleted hogy mit lehetne csinálni? A földhurok, meg villamossági kérdéseken már túlvagyok, ellenőriztem mindet és oké a dolog annak a része.
Driver, minden kellék felrakva, működőképesen." köszi,előre is. :U

430 pozitív , 0 negatív....

(#47441) Peak válasza TROG AIR (#47440) üzenetére


Peak
addikt

Az a helyzet, hogy elfelejtett a haverod fekete kakast áldozni az installáció előtt, ezért hallja a CPU 4GHz-es frekvenciáját. De az 1.8GHz-et jobban hallaná. A denevérek kutyafasza hozzá képest.
Mindenképpen vennie kell egy másik ugyan olyan ezközt, majd ellentétes fázisban bedugni a gépbe, mert az ellentétes fázisú hullámok kioltják egymást, és akkor majd megszűnik a hang.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#47442) TROG AIR válasza Peak (#47441) üzenetére


TROG AIR
aktív tag

Köszi,remélem ok lesz. :)

430 pozitív , 0 negatív....

(#47443) Backrau válasza #09634560 (#47315) üzenetére


Backrau
aktív tag

Szóval, mi a megoldás?

(#47444) BBéci válasza TVMaci (#47412) üzenetére


BBéci
titán

"Ha nálad egy több milliós rendszer van, akkor nyilván nem szóltam."

Szerinted egy olyan rendszerről, ami nem több milliós, lehet szuperlatívuszokban beszélni, mint ahogy a srácok tették, teszik? Egy igazán jó hangú sztereó rendszerben már a kábelezés ára meghaladja az 1 M forintot. Házimozi esetén értelemszerűen ez az összeg magasabb.

(#47443) Backrau
Gondolkoztam rajta és fogalmam sincs, mi lehet a megoldás. Látni, hallani kellene a jelenséget.
Egy biztos: olyan nincs, hogy valamilyen jel 50 hertzen üzemelteti a tévét. Valamit tévesen értelmezel.
Hol és miért akarsz surround módot váltani?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#47445) #75912448 válasza opeter70 (#47430) üzenetére


#75912448
törölt tag

Létezik. Ha a teljes HM lánc érett rá, akkor minden tekintetben előrelépést jelenthet egy összetételében gondosan válogatott HTPC, amit megfelelően konfigurálnak, beleértve a szoftveres felépítést is. Nálam a végletekig testreszabható skálázás hozta meg azt a képminőségbeli pluszt, amire mindig is vágytam a Dune vagy bármelyik médialejátszó mellett. Hogy végül a hang is jobb lett, csak hab a tortán.

(#47446) robim


robim
tag

Pénteken délután voltam a Streamaudionál hallgatózni, elsősorban azért, mert a jelenlegi Concept 6 szettem lecserélésén gondolkozom.

Röviden a tapasztalataim:
Az alábbi hangfalakat hallgattam meg: Dali Ikon 6 MKII, Monitor Audio RX6, Elac BS 403 (bejáratós), MA BX2, Elac FS247, KEF Q300.
A rendszer többi elemei: saját zenék pendrive-on -> Dune Duo -> CA DacMagic Plus (bejáratós) -> CA Azur 851A (bejáratós). Sinus Live hangfal- és tápkábelek, az IC-k ha jól emlékszem valami Neotech-ek.
Végül az alábbi sorrendet állítottam fel:
1. Elac FS 247
2. MA RX6
3. Elac BS 403
4. Dali Ikon 6
5. MA BX2
6. KEF Q300
Az Elac-ok nagyon tetszettek, illetve az RX6 (ő lett nálam a befutó, mert fele annyiba kerül, mint az FS247), az Ikon 6 viszont nagy csalódás volt számomra, miattuk semmiképp nem cserélném le a mostani (hivox tuningos) Concept 6-okat.

(#47447) Oldfighter válasza robim (#47446) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Így kell ezt csinálni, nem hiába ajánljuk a bemutatótermeket. :)

A Concept szett marad tartaléknak, vagy eladod? Sok "kezdő" kezdheti figyelni a hirdetéseket? ;)

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#47448) bajnokpityu válasza robim (#47446) üzenetére


bajnokpityu
félisten

az ikont anno szerették streamék, de rubicont vittem inkább haza. és hol van az a 247h ez képest...

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#47449) robim válasza Oldfighter (#47447) üzenetére


robim
tag

Úgy érzem, hogy ez egy hosszú út lesz, meg szeretnék hallgatni több típust is. Az is elképzelhető, hogy minden megy és csak egy sztereó rendszer lesz a házimozi helyett, de az is lehet, hogy csak a center és a frontok cserélődnek. :)
Ezen kívül továbbra is a használtpiacról szeretnék építkezni, ami meg ugye elég kiszámíthatatlan...

(#47448) bajnokpityu
Az FS 247 nagyon-nagyon tetszett, csak hát az ára... Tervezek még többek között Focal-okat is meghallgatni, azokra már nagyon kíváncsi vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#47450) krx21 válasza robim (#47449) üzenetére


krx21
nagyúr

Szia!
Kíváncsi vagyok neked, milyen erősítőd van?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.