Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47951) krx21


krx21
nagyúr

Sziasztok!
Szerintetek melyik lehet a jobb?
Jamo S 608 HCS 3 vs Wharfedale OBSIDIAN 600HCP
Van esetleg tipp vagy már tapasztalat? Köszönöm...

(#47952) Csabroncka válasza Minike (#47950) üzenetére


Csabroncka
addikt

Egy Dali Concept szettet megérdemel, nézz utána mostanában igen jó áron "szabadulnak meg tőle" avx-en :)

"in medias res"

(#47953) Sefter válasza Csabroncka (#47952) üzenetére


Sefter
veterán

szerintem a Klipsch hozza azt a szintet...

Psn ID: sefter_hun

(#47954) adodaniel


adodaniel
őstag

Denon AVR-1610 visszalépés a Pio VSX-918-hoz képest?

(#47955) #09634560 válasza krx21 (#47951) üzenetére


#09634560
törölt tag

Obsidian jobb de erősitő nem mindegy mellé: Denon vagy Marantz lenne jó páros vele.

Minike: Lektorral vagy ikonnal kelene váltani hogy fejlődj -még a lektor is necces...
Adodaniel: igen, a 9xx-es pio a 19-23xx-es Denon párja.

[ Szerkesztve ]

(#47956) adodaniel válasza #09634560 (#47955) üzenetére


adodaniel
őstag

Rendben, köszi!

(#47957) Danex


Danex
addikt

Hello, egy Koda AV-860 -as hangrendszerhez milyen erősítőt ajánlotok? Kicsi szoba, Laptop-ról HDMI/optikai kimenet, bérház tehát nem lehet bömböltetni.

A lehető legolcsóbb érdekelne :U
Előre is köszi! :R

(#47958) Sefter válasza Danex (#47957) üzenetére


Sefter
veterán

Pio vsx 322... ha új kell

Psn ID: sefter_hun

(#47959) Danex válasza Sefter (#47958) üzenetére


Danex
addikt

Köszi, megnézem :)

(#47960) Minike


Minike
csendes tag

nezelodtem kicsit. ez a 3 erosito ami kozott varialok. Sony tetszik nagyon es jokat is olvastam rola. Melyiket erdemes venni?

Yamaha RX-V675
Sony STR-DN1040
Pioneer VSX-923

(#47961) #09634560 válasza Minike (#47960) üzenetére


#09634560
törölt tag

Itt nincs jó válasz, hangzás és hangfal függvénye, melyik jön be neked, ezt nem tudhatjuk..

(#47962) cekkk


cekkk
veterán

Tegnap este ismerősökkel elmentünk az Imaxba, hogy megnézzük az Elysium-ot.

Nagyon rossz szájízzel kellett kijönnöm onnan. Egyrészt ahhoz képest, hogy miket írnak az oldalukon, hogy ilyen bemérés olyan kalibrálás, finoman szólva egy fos volt. Térhangzás a kb semmi nem volt pedig a jelenetek alapján kellett volna, mély nem volt, csak olyan volt mintha a közepek dolgoztak volna. A kép nekem nem mindig volt folyamatos, amikor mozgott a kamera akkor nekem recegett a kép, és nem is volt valami éles. Ismerős aki már volt ott többször mondta, hogy ez most szerinte is szar volt.
Szerintem ezzel inkább leszoktatják az embert arról, hogy moziba menjen és inkább majd letölti otthon. Nem kaptam semmi pluszt azért a pénzért amiért fizettem.

A filmről is pár szó, aki kitalálta ezt a kézi kamerás felvételt csillapítás nélkül és amelyik rendező és operátor ezt használja azokat igen picsán kéne rúgni véleményem szerint. Élvezhetetlen jelenetek, mert a sok rángatózástól nem láttál semmit és a hányinger kerülgetett ettől a mozgástól. Persze gondolom a természetes mozgást akarják szimulálni, de ennek köze nincs hozzá, vagy csak simán így nem kell kidolgozni a jelenetet mert úgy sem látsz belőle semmit ;]

Összességében rájöttem, hogy felesleges moziért pénzt adni, ha már az Imaxban is szarnak arra, hogy jó minőségben adjanak bármit is. :(((

(#47963) ricsik válasza cekkk (#47962) üzenetére


ricsik
őstag

Kb 3 oldalt lehetne írni, hogy mért nem jó a mozi és mért jó.

Te már sok dolog miatt nem évezed a mozit. Egyrészt mert már nem vagy 18 éves, aki szarik rá, hogy milyen a kép, vagy hangminőség, csak robbanjon valami, másrészt otthon is jó HM rendszered van, így kritikus füllel, szemmel nézed. Gondolj bele, hogy a fiatalok, akik otthon a filmeket egy 22 colos monitoron nézik PC-ről egy Genius speakerrel, azoknak mekkora élmény, nekünk is az volt 15 éve. Ráadásul sokszor nem is a film miatt mennek, hanem összejönnek a haverok, és csak egy programként mennek be a moziba, nem a film miatt, meg nem azért, hogy elemezzék a hangot/képet és a rendezést.

Nyugodj bele, ahogy öregszel, egyre kritikusabb leszel és igényesebb az ilyen dolgokban :)

Valószínű a magas igényeket kielégítő mozihang és kép annyival lenne drágább, hogy nem érné meg bajlódni vele, mert nincs akkora igény rá és sosem térülne meg.
De szimplán az is lehet, hogy tényleg szarnak rá, csak forogjon a film.

[ Szerkesztve ]

(#47964) cekkk válasza ricsik (#47963) üzenetére


cekkk
veterán

A jó mozitól az én rendszerem olyan messze van mint Makó Jeruzsálemtől :D

Pont azért akartam kipróbálni az Imax-ot, mert jókat írtak róluk, valamint ahogy le volt vezetve a honlapjukon milyen is a rendszer és egy tök jó dolgot vártam :D

Valószínű a magas igényeket kielégítő mozihang és kép annyival lenne drágább, hogy nem érné meg bajlódni vele, mert nincs akkora igény rá és sosem térülne meg.
De szimplán az is lehet, hogy tényleg szarnak rá, csak forogjon a film.

Elméletileg minden vetítés előtt kalibrálni kéne a képet és a hangrendszert, ezért is dicsekszenek azzal, hogy lézer vezérelt. De mondom térhang az nuku volt a tegnap 22:30as előadáson :DDD

Corvin Mozi milyen? Látom ott van 4K annak majd adok még egy esélyt :DDD

(#47965) Tamoo válasza cekkk (#47964) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Azért a Concept-el már lehet jót mozizni szvsz. :)

(#47966) ricsik válasza cekkk (#47964) üzenetére


ricsik
őstag

Szerintem attól sem fogsz hanyatt esni.
Valamiért látok összefüggést a négyzetszentire jutó pixelek száma és a képminőség között. :))

(#47967) lemmy9 válasza cekkk (#47962) üzenetére


lemmy9
őstag

Azért mi a plazmákkal, el vagyunk kényeztetve szerintem.
Amikor először láttuk az Avatart itthon, összenéztünk, és egyszerre skandáltuk, hogy soha többé mozi.

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#47968) t-bali3 válasza cekkk (#47962) üzenetére


t-bali3
senior tag

Rég voltam már IMAX-ben utoljára. Talán több, mint 1 éve, de szerintem az a legjobb, legalábbis olyan jó képet én még sehol sem kaptam azelőtt. A hangba bele lehetett már akkor is kötni (pl Avengers-ben nagyon nem tetszett), lehet csúszik lefelé az is.

(#47969) cekkk válasza Tamoo (#47965) üzenetére


cekkk
veterán

Lehet persze, de azért tudom, hogy nem egy igazi mozi gépezetem van itthon :D

(#47966) ricsik
Itt valami most nem jó volt. De ez a kamaramozgás ultra gáz. A közellenségekben láttam először ilyet, ott se tetszett már :DDD

(#47967) lemmy9
El ám :D Nem kéne LCD :D

(#47968) t-bali3
Első élmény nagyon rossz volt azért úgy gondoltam egy ilyen hálózatnál komolyabban veszik ezt, de úgy tűnik nem :(((

(#47970) krx21 válasza Minike (#47960) üzenetére


krx21
nagyúr

Itt van egy kis teszt pont ezekről, csak mindenből a tavalyi... ;]
Tájékozódásom szerint a Sony minden említett hátrányát javította, a hangzás is egyértelműen jobb lett, grafikus felület dicséretes stb... Szerintem mind 3 jó erősítő, de én már eldöntöttem én a Sony-t fogom venni...

Egyébként ebben a tesztben a 1030-as Sony jobban szól a Pioneer-nél és mivel a 1030-ashoz képest sokat javult a 1040-es, ezért biztos nem vall szégyent az idei modellek között sem...

[ Szerkesztve ]

(#47971) Ed Parker válasza cekkk (#47962) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ugye?
Azt amikor mondtam neked hogy a nagy mozik minősége jóval alulmarad egy jó hazimozitól,akkor meg kinevettél :)
Most magad is láthattad,hogy mi az igazság.

(#47972) Csabroncka válasza Ed Parker (#47971) üzenetére


Csabroncka
addikt

Vannak dolgok amiket tud pótolni az otthon, azonban van amit nem. Társasággal egy szabadtéri moziban a Balaton mellett (Köcsitó) gyakorlatilag felejthetetlen az élmény mindig újra és újra, igaz nem a képminőség és a hang miatt :K -ez amolyan retro-

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#47973) cekkk válasza Ed Parker (#47971) üzenetére


cekkk
veterán

Én akkor is az IMAXot dicsértem és nem az általános mozikat, azokat már régen leírtam, most már a magyar IMAX-ot is, bár lehet adok még neki egy esélyt valamikor.

(#47974) krx21 válasza cekkk (#47962) üzenetére


krx21
nagyúr

A bombák földjén című filmben én is ki voltam az kézi kamerás megoldás miatt... Mintha csak amatőr gyerekek vették volna fel a film jelentős jeleneteit... Ráadásul a szándékos képzaj is rettentő idegesítő volt...
A tisztelt rendező vihetne valami mást is a fimbe ami egyedivé teszi, nem kell szándékosan a minőséget rontani... De röhögni fogsz, valakinek pont ez tetszett benne... :W

(#47975) Ed Parker válasza Csabroncka (#47972) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

hehe,igen a retro,1500-ért/fő,gondolom az imax picit több:)
én meg úgy vagyok vele,el kell érni egy szintet és otthon élvezni ami van.
ha már van egy vetítőd és egy vásznad,ahhoz már csak jobb fotelek kellenek és már semmi nem vonz a moziból.

Cekkk:ne hogy azt hidd,nem fordítanak erre sem több figyelmet.

[ Szerkesztve ]

(#47976) krx21 válasza Ed Parker (#47975) üzenetére


krx21
nagyúr

Nem beszélve a csámcsogó, szürcsölő, beszólogatós, kulturálatlan közönségről...

(#47977) cekkk válasza krx21 (#47974) üzenetére


cekkk
veterán

Nagyon jó amikor pont a legjobb részt nem látod :W

(#47978) Ed Parker válasza krx21 (#47976) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

a feketelábúakra gondolsz?
őket már meg sem említem :)

(#47979) #75912448 válasza krx21 (#47974) üzenetére


#75912448
törölt tag

Szerintem fantasztikus a BD kiadás képe. A "szennyezettség" tökéletesen illik a film hangulatához, steril képpel akár hiteltelenebb is lenne. Lehet steril képpel is háborús meg akciófilmet készíteni, de ehhez a filmhez ez illik. Pont a sok közeli, piszok, por füst stb miatt "kell" ilyennek lennie. Ha viszont a színátmeneteket nézed, ruhákat, környezetet, ezek mind nagyon rendben vannak.

(#47964) cekkk

A Corvin hangját sok éve szerettem, de a vetítő olyan halvány és homályos lett az évek alatt (amit le is szartak), hogy már oda sem jártam. Azóta biztos volt upgrade, de otthon körülmények között minden jobb, a hang nagyságrendekkel a magyar mozikat figyelembe véve. Tehát otthon mozizom, moziban meg lehet társasági életet élni :)

[ Szerkesztve ]

(#47980) Ed Parker válasza #75912448 (#47979) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

igen,tkp a mozi,az megmaradt a csajozás helye,ott lehet közelebbi kapcsolatot létesíteni a kedvessel :D

(#47981) #75912448 válasza Ed Parker (#47980) üzenetére


#75912448
törölt tag

Biza :) Tőlünk nyugatabbra van néhány kiváló mozi, bp-en sem ártana legalább egy, ahol rendben van a hang és legalább minimálisan törekednek a vetítés minőségére. Jelenleg nem tudok ilyen moziról, de nem is hiszem, h tömeges igény lenne rá. Ricsik jól megfogalmazta néhány hozzászólással ezelőtt, nem a mi fülünk az irányadó :D

(#47982) krx21 válasza #75912448 (#47979) üzenetére


krx21
nagyúr

Értem én a rendezői fogást, de engem akkor is idegesített, pláne a kamera rángatózása...
A kosz és a fűst akkor is jelen lenne, ha nem lenne képzaj... Elég lett volna csak egy színszűrő használata a film hangulatához, az például nem vesz el a minőségből...

(#47983) spiky03 válasza cekkk (#47977) üzenetére


spiky03
veterán

én sokat járok moziba a haverokkal, de nekem is volt már olyan, hogy 1-1 film hangja, képe nem tetszett. talán pont a bosszúállóknál volt az, hogy túl sok volt a magas. a térhangzással nem volt gond. viszont a tdkr-nél olyan mély hang volt amikor először megjelenik benne a bat, hogy a szék remegett alattam. :) ezek imaxben voltak.
de volt olyan is, hogy a sima moziban nekem életlen volt a kép és alig vártam, hogy megjelenjen vmilyen hd formában és otthon megnézhessem a plazmám.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#47984) krx21


krx21
nagyúr

Mit szóltok ehhez a palihoz? :Y tesztelő a javából...
Itt sok erősítőről, bőséges teszt van. ;]
KnobFeel

(#47985) #75912448 válasza spiky03 (#47983) üzenetére


#75912448
törölt tag

Pedig pont az IMAX lenne a "MOZI", de mégsem az :)

...de volt olyan is, hogy a sima moziban nekem életlen volt a kép és alig vártam, hogy megjelenjen vmilyen hd formában és otthon megnézhessem a plazmám...

Pont a BD kiadás kényezteti el az embert, főleg ha otthon valami normális megjelenítő is társul hozzá. Folyamatában megszokod a jót, majd a moziban szembesülsz az életlen, halvány és vagy homályos képpel. Ez már épp elég visszatartó erő lehetne, de társul(hat) hozzá a pocsék hang és néhány csörgő-zörgő idióta, és nem is mész többé moziba :)

(#47982) krx21

Szvsz a minőségből ez az eljárás nem vesz el semmit, szimplán egy másik irányvonal, nem egy rendező szerint inkább hozzátesz, mintsem el. Az rendben van, hogy a te ízlésed pont kevésbé tolerálja. A kamera rángatózás pedig majd kimegy a divatból :)

(#47986) TCr


TCr
veterán

Ehhez a Proson InPhase IPF-6 hangsugárzóhoz mit szóltok?
Érdemes lehet lecserélni rá a Libra szettet?
Kinézetre nagyon "moziszobás".

Itt van szettben.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#47987) utgyuru


utgyuru
aktív tag

A rossz minőségű kábel tehet kárt az eszközökben? Ebayről vennék jack hosszabbítót.

(#47988) Toobee válasza krx21 (#47982) üzenetére


Toobee
veterán

Hiába kardoskodsz ellene, az utóbbi évek egyik legjobban megkomponált filmje volt. Az elsőtől az utolsó percig tökéletes. Egyértelműen kiderült, hogy ez nem a te világod. Meséket és animációs filmeket kellene nézned, ott nincs gond az ilyesmivel :)

https://barbieripnk.hu/

(#47989) foppa


foppa
tag

Sziasztok!
Egy HK HKTS 65 mennyire jó vétel egy 16 nm-es szobába? Ha jól emlékszem, akkor az új ára 220e Ft, de láttam az AVX-en egy fél évest 140-ért!
Erősítôt milyet lenne érdemes választani hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#47991) MJordan


MJordan
tag

Ez a Marantz NR1604 mennyire jó vétel mozi célra?

[ Szerkesztve ]

(#47992) foppa


foppa
tag

Az a gondom, hogy nemrég át lett rendezve a szoba, és ezért álló hangfal nem nagyon jöhet szóba!
Állványos hangsugárzókból melyek jöhetnének szóba úgy nagyjából a HKTS 65 árából mozi célra?

(#47993) Sefter válasza MJordan (#47991) üzenetére


Sefter
veterán

Mennyiért vennéd?
Mert az új ára nagyon sok...

Psn ID: sefter_hun

(#47994) MJordan válasza Sefter (#47993) üzenetére


MJordan
tag

Sajnos csak újat tudnék venni, és úgy meg tényleg drága! Akkor már inkább maradnék a kisebb testvérénél, ha tényleg teljesen új cuccot vennék végül.
Amúgy ezt néztem ki használtan 90k-ért: Onkyo TX-NR609! Ez megfelelne mozi célra?
Hangfalat milyet lenne érdemes választani hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#47995) Tamoo válasza TCr (#47986) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Kíváncsi lennék mit tud mozin. Akciós áráért akár jó is lehet. Bögreszettet nézegetőknek akár ez is érdekes lehet: 5.0 szub

(#47996) krx21 válasza Toobee (#47988) üzenetére


krx21
nagyúr

De nem vagyok egyedül... Nem az én véleményem a ritkaság, hanem a film igencsak rétegstílus...
Egyébként miért az animációs filmekkel állítod szembe? Semmilyen párhuzam nem vonható a két műfaj között... Egyszerűen ami nem régi dokumentum film, az ne is akarjon annak látszani... Még csak az igazi mai modern hadi felvételeken sem találsz ilyen zaj... Egyszerűen a rendező úgy gondolta milyen eredeti ez, majd amikor a 3. filmje is ilyen lesz már unalmas lesz és akkor a pöttyök helyett kis háromszögeket fognak szórni a képre? ;]
Nézd meg a 300 című filmet annak is nagyszerű hangulata van mégsem zajos a kép...

(#47997) Toobee válasza krx21 (#47996) üzenetére


Toobee
veterán

A 300 teljesen más stílusú film, felesleges párhuzamot vonni. Neked nem tetszett a szemcsés kép, ezért javasoltam az animációs filmeket, azok sterilek, nem lesz vele gondod.

https://barbieripnk.hu/

(#47998) krx21 válasza Toobee (#47997) üzenetére


krx21
nagyúr

Pont azt mondom, hogy a 300 nem szemcsés, mégsem steril...
De amúgy hány filmben is alkalmazták már ezt a szándékos zajosodást???
Csak mert minta azt akarnád kihozni, hogy nem vagyok műértő... :K

(#47999) Toobee válasza krx21 (#47998) üzenetére


Toobee
veterán

Lehetséges, hogy a háttérben meghúzódik ez is, egy kis szarkazmussal fűszerezve, de alapvetően segíteni próbáltam ;) The book of Eli?

https://barbieripnk.hu/

(#48000) sting2 válasza TCr (#47986) üzenetére


sting2
addikt

Szokásos oltás :
- meg kell hallgatni. :)

Szubjektív válasz :
- szerintem jobb, impozáns darabnak tűnik, akciós, mire vársz???

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.