Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47351) Ed Parker válasza xtremetuning (#47349) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Hehe,pedig aztán Te igazán dobolhatnál :R

(#47352) mp54 válasza M@trixfan (#47348) üzenetére


mp54
senior tag

Én sem tudom, csak annyit, hogy talán jobb is...

(#47353) JohannZimu válasza xtremetuning (#47349) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Asszem, megyek az állványért... :B

(#47354) Sefter válasza JohannZimu (#47353) üzenetére


Sefter
veterán

Majd kiviszi Neked a kapuba.. ;]

Psn ID: sefter_hun

(#47355) JohannZimu válasza Sefter (#47354) üzenetére


JohannZimu
senior tag

:P

Ja, majd az utópiákat is elég lesz letenni a küszöbön a cipekedés után... ;]

[ Szerkesztve ]

(#47356) xtremetuning válasza Sefter (#47354) üzenetére


xtremetuning
addikt

Ez mennyire gonosz.... :D

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#47357) Sefter válasza JohannZimu (#47355) üzenetére


Sefter
veterán

Nem úgy gondoltam no... :B

Psn ID: sefter_hun

(#47358) Rebell


Rebell
senior tag

A Kollegáim megörültek,

szerintük Hybrid fülem van, hogy a 17KHZ-es sípolást még hallom. :)) akkor nekem is Wide fülem van? :DDD

Vicces amikor egy 80 fős irodában csak 1ember szól , hogy hagyják már abba

(#47359) Toobee válasza Rebell (#47358) üzenetére


Toobee
veterán

Pedig az még nem is túl magas érték.

https://barbieripnk.hu/

(#47360) bajnokpityu válasza Toobee (#47359) üzenetére


bajnokpityu
félisten

életkortól függ, h jó érték-e. 18 évesen rossz, 35évesen jó érték.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#47361) MaUser válasza Warter (#47335) üzenetére


MaUser
addikt

Egyrészt a placebo effektus a pszihés állapotodól (jókedv, rosszkedv, hiszel a dologban van nem, stb.) függ, azaz nem állandóan jónak fogod érzékelni, hanem hol jónak hol rossznak. Ennek kiszűrésére számos alap módszer van (vakteszt, kereszt validálás, kontrolcsoport, stb.) Másrészt, ha nem placebo, akkor a hibának van egy eloszlása amitől függően hol jobban, hol rosszabbul fog szólni. Általában ugye rosszabbul. Egyszerűbb kicserélni a hibás kábelt. ;)

Tamoo: A jitter elsődlegesen nem az átviteli közeg (kábel), hanem a DAC problémája.:) Ha a kábel gondja lenne, akkor a PC sem működne,nem tudnál CD-t másolni, stb., remélem nem kell magyarázni miért. Ajánlott olvasmány jitter tévhitek eliminálsa kapcsán. A DAC feladat megoldani a jitter gondod. (Illetve ő csinál ebből problémát, ha máshonnan nézzük.) Nincs itt semmi misztérium. A jitter mérhető, a kisebb a jobb, ahogy a kisebb hibával dolgozó DAC is. Ehhez viszont nem a kábellel kell szórakozni, hanem csinálni pl. egy olyan FIFO buffert ahol külön clock jut a kimenetre. A mostanában külön megvehető DAC-ok is ezt csinálják gyakorlatilag és ezért szólnak jobban. (Régi high end cuccok is ezt csinálták, btw, most lett reneszánsza megint úgy látszik.)

De mondom egyszerű, még foobar-hoz is van ABX teszt modul (kicsit hackelni kell, hogy két kimenetet váltson), lehet próbálkozni, kizárva a placebo-t. 95%-os szignifikancia szint mellett (ABX-re lehet táblázatot találni ehhez, de talán 10/9 így fejből) már elfogadott az eredmény és nem köt bele senki, csak tényleg vakteszt legyen. A gond azonban az, hogy ilyen dokumentált vaktesztet csak párat lelni a neten és ott általában negatív az eredmény. (Pl. ott a "vicek-vacak" Journal of the Audio Engineering Society-ben megjelent dupla vakteszt eredmény az SACD vs CD vonatkozásában, high-end rendszereket használva. Kaptak érte hideget meleget, de érdekes módon nem a Sony-tól, ők csak annyit mondtak, hogy sohasem állították, hogy az SACD vs CD viszonylatban a világon pár hangmérnökön kívül bárki is hallaná a difit. ;) Ellenben máig nem készült vakteszt ellentétes eredménnyel...)

bajnokpityu: Aszinkron átvitelnél van lehetőséged megnézni valahogy, hogy bithelyesen átér-e az adat? Vaktesztet próbáltál? Kábelnél nyilván elég macerás, mi úgy oldottuk meg, hogy egyvalaki cserélgette v. nem a kábeleket, egy hallgatózott, egy pedig a kábelcsere v. nem csere idejére az Obiból beszerzett professzionális fülvédőt rakta fel a delikvens fejére. Hát kisebb fétisparty-nak beilletünk volna asszem. :DDD

[ Szerkesztve ]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#47362) Rebell válasza bajnokpityu (#47360) üzenetére


Rebell
senior tag

31 év és még a 18KHz-t is meghallottam. Ezek szerint még nem vagyok halláskárosult, csak azt nem hallom meg amit nem szeretnék. :DDD

(#47363) M@trixfan válasza xtremetuning (#47349) üzenetére


M@trixfan
addikt

Semmi gond, abszolút megértem. Minél inkább komolyabban mélyül el valaki költségek és tudás terén egy témában annál kevésbé veri nagy dobra. Valamilyen szinten ismerős a szitu, ismerem az embereket, sokan irigyek. Ők csak a kész végállapotot látják, az abba fektetett időt és munkát nem. Mondjuk a web és a papír mindent elbír, mégha mindened csúcs Sonus Faber akkor sem szakad le a világ :) Én inkább azt vallom, hogy minden szinten van optimális választás és kell is foglalkozni az optimalizálással.

Most jelen helyzetemben az érdekelne a legjobban, hogy akusztikai szempontból hogy van megépítése a rendszered, lehet-e itthon ízléses abszorbereket, diffúzorokat kapni?

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#47364) xtremetuning válasza M@trixfan (#47363) üzenetére


xtremetuning
addikt

Pont a Sonus az, ami nekem gyönyörű megépítés kevésbé gyönyörű hanggal, de hagyjuk.

Itt nézelődj. Már amennyiben kész termékre áhítozol. DIY-ben meg itt a fórumon is találsz segítséget pl. Dorian.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#47365) JohannZimu válasza xtremetuning (#47364) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Én ezeket néztem, műanyag 50*50-es lapok, festhetőek.
Lehet, hogy ezek csak dekorációs célra alkalmasak...?

[ Szerkesztve ]

(#47366) xtremetuning válasza JohannZimu (#47365) üzenetére


xtremetuning
addikt

Igen, jól látod. :)

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#47367) TVMaci


TVMaci
tag

Én ezt rendeltem be, remélem segít majd az akusztikán, mert egyelőre nagyon visszhangos a szoba.

[link]

(#47368) Backrau válasza MasterMark (#47314) üzenetére


Backrau
aktív tag

Driver csere volt, a legfrissebb van fent. Kábelem Hama, eddig nem volt vele bajom. Lejátszóm kettő is van, de egyikkel sem jó. Általában VLC-vel filmet nézek, JetAudio-val pedig zenét hallgatok. Más forrásnál is ezt csinálja.

Manual: http://www.harmankardon.com/resources/Brands/harmankardon/Products/ProductRelatedDocuments/en-US/OwnersManual/Owner's%20Manual%20-%20AVR%20460,%20AVR%20360%20(English%20EU)%20Advanced%20Functions.pdf

(#47369) gorbep válasza MaUser (#47333) üzenetére


gorbep
senior tag

Hát lehet hogy mérnök vagy, de akkor normális szkóppal még nem dolgoztál:

robi-k: A szkópot rakd a kábel elejére és végére. Ha nem ugyanaz megy át rajta digit esetben, akkor a kábel hibás és cseréld. Hibás átvitelre alapozva rendszert hangolni érdekes elgondolás. A hiba eloszlása ráadásul nem ismert, innentől pláne érdekes... Analóg esetben van értelme annak amit írsz.

Ha ki is próbálod amit másnak javasolsz, akkor nyugodtan a kukába dobhatod az összes digit kábeled, a bemeneti és a kimeneti időfüggvény sosem lesz azonos...... ha még mindig azt hiszed, hogy a kábelen 0-k és 1-esek közlekednek, akkor javaslom nézd meg milyen feszültség jelalakok közlekednek mondjuk az alaplapod busz csatlakozóin, meg fogsz döbbenni..... az az érzésem te még csak katalógus lapon láttál nagy sebességű digitális átvitelt..... :U Ki kell ábrándítsalak, a valóságban nem úgy néz ki..... vannak lpos, néha túllövéses lengő tranziensek stb.....de nem is magyarázom, PRÓBÁLD KI!!

Peace :R

#47339 bajnokpityu: hagyd, nekik az USB szinkron átvitel....... bár én sehol sem látok ütemezőt...... biztosan az RS-232 is szinkron, csak nekünk elfelejtettek szólni (UART)

[ Szerkesztve ]

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#47370) Backrau válasza #09634560 (#47315) üzenetére


Backrau
aktív tag

És ezt hol tudom megnézni, vagy kikapcsolni?

(#47371) #09634560 válasza xtremetuning (#47331) üzenetére


#09634560
törölt tag

Elnézést, lehet a szék elmozdulása: nagy súlyom +pavlovi reflex + a hangnyomás +az ért hatások összességének eredményének gestaltja volt volt (annyit vettem észre belőle hogy nem kellett hátradőlnöm). :D
Mi köszönjük a lehetőséget. :) vigyor ha visszagondolok még most is előjön :DDD
Én már részemről hagyom, hadd kardozzanak.. :) aki nem akarja ugyse hallja meg. Fizikai magyarázatot is irtam anno aki kiváncsi keressse meg, segítségképpen annyit hogy lehet hogy az 1.részben találja részletesen. :)

Backrau: szgépeden a lejátszóbeállitásoknál és a hangbeállitásoknál is itt jobbegérrel érhető el vagy a tulajdonságoknál.

[ Szerkesztve ]

(#47372) MaUser válasza gorbep (#47369) üzenetére


MaUser
addikt

Ugye most nem azt akarod mondani, hogy mivel az eye diagramon némi torzulást látsz, ezért nem tudod tisztán visszaállítani a beküldött nullát meg egyest? :DDD

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#47373) gorbep válasza MaUser (#47372) üzenetére


gorbep
senior tag

Te kevered a csomagkapcsolt átvitellel.... javaslom olvass utána az S/PDIF és az USB AUDIO szabványnak, és gondolkozz el, rajta hogy ott mik a következményei a Jitternek....

Feladom.... Inkább élvezem a zenét, most éppen: Jane Duboc - [Best Audiophile Voices IV #02] Lady Jane

Te is tedd ezt..... :R

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#47374) MaUser válasza gorbep (#47373) üzenetére


MaUser
addikt

Na még egyszer:
- Ha a jitternek az átviteli szakaszban lenne bármi következménye a digitális jelen, akkor nyilván a másik oldalon digitális formában nem tudnád visszaállítani a küldött adatot S/PDIF-en keresztül. Ez ugye logikus.
- Ha az átvitel végén ugyanazt a bitsorozatot kapod vissza, akkor a jitternek nem volt szerepe. Ez stimmel, hiszen ha digitálisan rögzíted az adatot, akkor elvileg ugyanazt kell kapnod. Meg is kapod jó esetben, ez ugye eddig stimmel. Ha nem kapnád, most nem beszélgetnénk itt.

Hol játszik akkor szerepet a jitter? A DA átalakításnál, mert ahogy egy eye diagramon is látod időbeli csúszás van, amit kompenzálni kell. Hogy védekezel ellene? Pl. mint a Sony/Philips páros anno, hogy a DAC elé kötelelzően előírtak egy FIFO buffert ezt kompenzálandó. A gond csak ott volt, hogy ezt ugyanarról a clock-ról hajtották, mint a többi részt, valamint a korabeli DAC-ik sem voltak a helyzet magaslatán, szóval ez nem nyert anno, de ez lett az irány. Sony-nál rájöttek, hogy független clock kell -> mai millió féle DAC. De van más irány is, ahol alapvetően a D/A clock-ja határozza meg a teljes rendszer clock-ját, így minimalizálva a jitter néhány fajtáját.

Egyébként ha nekem nem hiszel, talán Bob Katz-nak talán igen. A lényeg a közepén van a levelezésben és az elején a jitter megszüntetése/csökkentése résznél. Jitter D/A-nál fontos, ezt meg nyilván úgy véded ki, hogy mérsz jittert és a legjobbat választod (nincs szebbnek hallom v. hasonló) v. simán nem törődsz vele és a vDH-ra szánt pénzt inkább egy annyival drágább DAC-ra költöd. ;)

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#47375) nebulo5 válasza MaUser (#47374) üzenetére


nebulo5
senior tag

Tagadhatatlan, hogy van alapja annak, amit itt "összehordtál", de semmivel sem tudtál eddig meggyőzni, hogy kiráncigáljam a most használatban lévő kábeleimet, és elrohanjak a MM-be Hama kábeleket vásárolni...
Mindenesetre, egyszerre keltesz (talán nem csak bennem) olyan érzést, hogy csodállak és sajnállak is. Ez a bizonyítási kényszer, ami nálad tombol, arra enged következtetni, hogy mindig magas követelményeket támasztottak Veled szembe, de kevés elismerésben részesítettek...
Esetleg, tudnál az élet más területéről is ennyit mesélni? Pl.: az állatok nemi életéről?
Én mindig is irigyeltem a baglyok nemi életét! Még hozzá sem fogtak, és már előre mondja, hogy: "hu - hu - huuuu.....
Nem akarlak megbántani, de azt tudom csak javasolni, hogy próbálj ki néhány kábelt a megfelelő minőségi szintet elérő rendszerben, és meg fogsz lepődni.

Üdv: nebulo

(#47376) LW válasza nebulo5 (#47375) üzenetére


LW
őstag

Ez sem ide való.

(#47377) bajnokpityu válasza MaUser (#47374) üzenetére


bajnokpityu
félisten

attól tartok még nagy csodálkozások gazdája leszel.ahogy az itteni többség már átélt ilyeneket.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#47378) hétalvó válasza MaUser (#47374) üzenetére


hétalvó
addikt

igazi mérnök duma, tisztára mint az antenna boltos ismerősöm.

nem magyarázni kell, hanem megahallgatni valakinél.

pl hozzám is átjöhetsz, kezdünk egy tápkábel cserével :)
de szívesen hazahozok egy digikoax-is amit ismerek és tudom, hogy másképpen szól, mint a mostani...
a hangfal kábelek is igen érdekes benyomásokat kelthetnek :D

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#47379) MaUser válasza nebulo5 (#47375) üzenetére


MaUser
addikt

Értem, szóval könnyebb személyeskedni, mint megcsinálni egy sima ABX tesztet. :U Ha tényleg úgy gondolod, hogy a Hama rosszabbul szól, mint a mostani kábeled és nem csak te érzed úgy a placebo miatt, akkor csinálj egy sima ABX tesztet kedvesed/gyerkőcöd/haverod segítségével. Kb. fél óra maximum, meg pár ezer Ft a kábel/takarás beszerzése. Párszor végigjátszottuk mi is, nem nagy dolog, ellenben vannak meglepetések utána.

Félreértés ne essék, nem azt mondom, hogy nincs különbség, csak meg kéne különböztetni azt, hogy szubjektíven jobbnak hallom, mert fél évet dolgoznom kellett érte/az újság szerint jobb, stb. mert akkor nyilván az lesz vagy mert tényleg statisztikai alapon és objektíven is jobb (ABX teszt vagy bármely hasonló).

Na mindegy, többet nem írok. Ennél érthetőbben én ezt nem tudom leírni. Akit esetleg érdekel közben találtam egy szép gyűjteményt itt és itt a fellelhető ABX tesztekről, "meglepő módon" nagy lapot vagy gyártót nem találni benne, elleneben akár millió$-s cuccal rendelkező hobbistákat, hangmérnököket, akik összeálltak egy ABX tesztre igen. A válasz kiolvasható a tesztekből...

[ Szerkesztve ]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#47380) MasterMark válasza MaUser (#47379) üzenetére


MasterMark
titán

Volt már a boros példa?

Switch Tax

(#47381) hétalvó válasza MaUser (#47379) üzenetére


hétalvó
addikt

és te másoknak hiszel?

kihúzom, bedugom, hallod a különbséget és ennyi az egész

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#47382) krx21 válasza hétalvó (#47381) üzenetére


krx21
nagyúr

Én is azt vallom, hogy digitális jelátvitelnél van egy szint, ami felett a kábelek minősége már nem fokozza a minőséget... Ez a digitális jel lényege... Analóg jelnél más a helyzet, ott minden centiméteren váltózik a jel...

Kedves példával élve: Ha én egy taknyos, gyűrőt zsebkendőre ráírom zsírkrétával a telefonszámomat, de mondjuk Te még el tudod olvasni, akkor fel is tudsz hívni... Hibátlan jelátvitel... És ebben az esetben semmivel nem jobb, mondjuk egy pausz papírra tussal , szabvány betűkkel írt telefonszám...

Mint ahogy a TDK lemezre mentett fotók sem lesznek szebbek a Verbatinnal összehasonlítva és fordítva...

Ráadásul egy 150Ft-os sata kábel milyen komoly sávszéllességet át tud vinni a HDD-ről, akkor valószínű, hogy HDMI-ből sem kell aranyból készítettet venni... Ettől függetlenül én vettem egy komolyabb kábelt: Chocolate
10méternél, komoly projektorhoz kötve, már lenne jelentősége valószínű...
Szép a doboza...
De ez egy örök téma! ;]

[ Szerkesztve ]

(#47383) Warter válasza MaUser (#47379) üzenetére


Warter
őstag

Amíg te ABX tesztezel, addig én nézek filmet vagy hallgatok zenét. Majd meséld el, hogy mi lett az eredménye. Köszi.

(#47384) MaUser válasza hétalvó (#47381) üzenetére


MaUser
addikt

A kérdés az, hogy kihúzod bedugod és tényleg hallod-e vagy csak hiszed hogy hallod. De nemsokára egy kedves fórumtársnak hála lesz lehetőség nagyobb rendszert fülelni és majd jöhetek mea culpa-zni. :)

Pl. vakteszt előtt letettem volna a nagyesküt, hogy a Nordost Flatline-om messze jobb a Kimber 4PR-emnél.* Aztán vakteszt szerint lövésem sincs hozzá, hogy éppen melyik szól.:) De előtte az sem tudtam, hogy hallom a difit a VBR 320k-ig engedett mp3 és a fix 320k-s MP3 között. Flac/320k mp3 vonalban biztos voltam, az bejött, ahogyan pl. erősítők/hangszórók közötti difi is, mondjuk ez várható is volt. WASAPI/ASIO-t ugyanígy nem hallom (ez eddig ok), WASAPI/DS-t igen (szintén ok).

**Nem elhanyagoldnó tény, mivel jóval kevesebbet kellett vésni a falban így. :)

[ Szerkesztve ]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#47385) Dorian válasza MaUser (#47384) üzenetére


Dorian
félisten

Koax meg USB különbségeket egy közepes minőségű rendszeren is simán, egyértelműen hallani.
Persze akkor meg gondolom az lesz, hogy nem elég jó a DAC...

Sőt. Ha a digit oldal nincs rendben, az rányomja a rendszerre a bélyegét, pl. az utána lévő analóg kábelek közti különbségek is nehezebben skálázhatóak.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#47386) rappit4 válasza MaUser (#47195) üzenetére


rappit4
őstag

Értelek, igazad van. :)

(#47387) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

reszelgettem tegnap kicsit az usb tápomat. akar vki tesztelni?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#47388) Dorian


Dorian
félisten

A tesztelgetni-próbálgatni vágyóknak:

Itt van nálam egy szett Gábor új kábeleiből (aki anno a sín-tápkábelt csinálta): táp, IC, hangfalkábel, USB. Aki szeretné kipróbálni és ha megtetszik vásárolni, tőlem elvihető (Bp. XIII.). Mivel Gábor nógrádi, így nálam vannak ezek "központi lerakatban" érdekem nem fűződik a dolokhoz.
Nekem mostanság nem sok energiám, időm van tesztelgetni, így nagyon ki sem próbáltam őket, így véleményem sincs.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#47389) Patice válasza bajnokpityu (#47387) üzenetére


Patice
nagyúr

Jelentkezem! :))

Tejfakasztás van soron (~ ivászat). 1 hónapos ma a második kisfiam. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#47390) Dorian válasza Patice (#47389) üzenetére


Dorian
félisten

Gratula! :)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#47391) xtremetuning válasza Patice (#47389) üzenetére


xtremetuning
addikt

:D :C

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#47392) Ed Parker válasza Patice (#47389) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

akkor aludni nem nagyon kell :D
gratula :C

(#47393) mp54 válasza MaUser (#47384) üzenetére


mp54
senior tag

tényleg hallod-e vagy csak hiszed hogy hallod.
Te reménytelen vagy! Ha majd TE SAJÁT MAGAD esetleg hallasz kábelcsere során különbséget, hogy a büdös francba döntöd el magadról, hogy tényleg hallottad vagy csak hitted???!!! Azon kívül mi értelme lenne eldöntened???!!!
Bocs, de nem bírom visszafogni magam...Valszeg nem kéne olvasnom a hozzászólásaidat....

(#47394) bajnokpityu válasza Patice (#47389) üzenetére


bajnokpityu
félisten

gratulálok!!!!!

miután prototípus, kezemből nem adom ki, de szívesen átviszem.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#47395) Patice válasza Ed Parker (#47392) üzenetére


Patice
nagyúr

Milyen alvásról beszélsz? Épp leszokóban vagyok.... :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#47396) Ed Parker válasza Patice (#47395) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

az jó,ismererem a dolgot,egy éve én is ilyet játszottam :D

(#47397) MaUser válasza mp54 (#47393) üzenetére


MaUser
addikt

Először is nyugi. Még egyszer utoljára leírom, remélem így már világos lesz.

Ha majd TE SAJÁT MAGAD esetleg hallasz kábelcsere során különbséget, hogy a büdös francba döntöd el magadról, hogy tényleg hallottad vagy csak hitted???!!!

Baromi egyszerűen, kb. 40 féle kísérlettervezési módszer van rá, valami miatt az ABX lett népszerű audio tesztre. Az összes lényege, hogy kizárd a zavaró tényezőket stílszerűen a zajok alterébe (pl. tudod, hogy melyik kábelt hallgatod éppen). Bővebben a statisztikai alapokról ebben találsz.

Azon kívül mi értelme lenne eldöntened???!!!

Mert nem arra vagy kíváncsi, hogy adott fiziológiai/szellemi állapotodban jobbnak hallod-e az egyik eszközt a másiknál, hanem arra, hogy tényleg jobb-e. Ha csak az előbbi a cél, akkor a második eszköz meghallgatása előtt gondolj valamely szerettedre olyan kontextusban, amit majd a hallgatandó zene szépen kísér és a második kábel lesz a nyerő. (Már ha nincs egetrengető difi a két eszköz között.) Egyébként meg nagyjából a teljes mai gyógyítási tudásunk pontosan arra alapul, hogy az emberi mentális befolyásoló tényezőt, hogyan lehet kizárni egyes betegségek/gyógyszerek vizsgálatakor. Szóval talán ezért érdemes eldönteni. ;)

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#47398) Patice válasza bajnokpityu (#47394) üzenetére


Patice
nagyúr

Talán összehozható lesz. Jövő héten lehet lesz pár óra majd. :C

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#47399) xtremetuning


xtremetuning
addikt

Kittosz összerakta már az állványát ?

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#47400) Patice válasza xtremetuning (#47399) üzenetére


Patice
nagyúr

Sanci magához tért már? :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.