Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25701) BBéci válasza Iomega (#25699) üzenetére


BBéci
titán

Onkyót nem vennék zenére, az tuti. A zene nálam nem tuc-tuc, arra bármi megfelel.

(#25700) toM517
Semmi baja nem lesz egy erősítőnek az eltérő impedanciájú hangdobozoktól, valamit félreérthettél.
Az érzékenységük különbségétől sem.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25702) Iomega válasza BBéci (#25701) üzenetére


Iomega
őstag

Megbízhatóság szempontjából is jó az AVR 645-ös?

Tom517: "zenere miert nem sztereo erositot veszel?"

Mert nem csak zenehallgatásra lenne használva, hanem filmnézéskor is, de elsődlegesen a zenei téren produkáljon jobban.

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#25703) toM517 válasza BBéci (#25701) üzenetére


toM517
aktív tag

Electro-Storeban voltam a hetvegen hallgatozni es a demoztato eleg lusta volt, bennhagyta a MS Carnival 8 szett hatsoit, centeret es rakotott valami 6Ohmos Yamahakat frontra amik igy kiakasztottak a hangot kisse, a film is leallt bar lehet az mar a lejatszo hibaja volt( Elotte nem volt bibi, mas MS-el sem aminek szinten 8Ohm az impedanciaja, Carnival 6 ). Mar elore mondta igy nem gondoltam, hogy csak kitalalata a dolgot.
Mindegy, nekem az a szett akkor sem teljesen kerek!!! :D

(#25702) Iomega

Utolag mar rajottem mik a szandekaid. Amugy, ha tuc-tuc akkor tenyleg mindegy! Nezz meg engem, siman jo lesz ez, mert most jelenleg HDMI audion keresztul csapatom a YouTube zenet, TV hangszorobol. :D De mar nem sokaig. :)

[ Szerkesztve ]

(#25704) BBéci válasza Iomega (#25702) üzenetére


BBéci
titán

Pár elromlott H/K-ról hallottam, többről mint Pioneerról, Denonról, Yamaháról, Marantzról, stb.

(#25703) toM517
A tesztelések során sokszor volt nálam összevissza impedancia és semmit nem vettem észre belőle. Ott inkább a az eltérő gyártmányok okozhattak "hangzavart". Amelyik erősítő attól megzakkan, azt ki kell hajítani!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25705) toM517 válasza BBéci (#25704) üzenetére


toM517
aktív tag

Hat most nem tudom mit gondoljak. :D Gyartmany ugye MS-Yamaha duo volt. Ha az impedancia nem is...akkor igazabol nem tudom mi! :S
Erosito mar fogalmam sincs mi volt, de nem egy szutyok belepo valami. Ha csak abbol indulunk ki, hogy demo szoba volt. :D
Bar teny, hogy a demoztato fazon minden tovabbi nelkul csak dugdosta at a bananokat egyikbol masikba, a hangerot azert letekerte elotte. Talan besokallt mar a kis erolkodo...

(#25706) BBéci válasza toM517 (#25705) üzenetére


BBéci
titán

Azt gondolhatsz, amit akarsz, nem szólhatok bele. :N

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25707) toM517 válasza BBéci (#25706) üzenetére


toM517
aktív tag

Szoval innen fuj a szel! :DD
Jo hat nem vagyok egy konnyu termeszet, szkeptikus vagyok es azt hiszem el amit sajat magam is tapasztalok! Lehet szerencsed volt, mindegy ez a kerdes azert nem foglalkoztat olyan melyen, mert nem erint, csak megjegyeztem, hogy ez igencsak fura osszeallitas! Amire hozzateszem te reagaltal! ;]

Inkabb erre felelj kerlek, az eldontendo valaszokon tul amennyiben kicsit is tukrozi a velemenyed nem varok tobbet! :D

[ Szerkesztve ]

(#25708) janos666 válasza BBéci (#25673) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

AVR-1709 használtan 61k-ért?
(210 Euro Ausztriából -> itthon teljesen üres az a sáv, amiben én nézelődöm. :O)
Ez nem a leg-legalja, nem túl régi, kezel HD hangot és van MultEQ is, árban pedig épp a plafon, amit erősítőre mondtam, így a hangszórók tényleg csak kettesével lennének lecserélgetve szakaszosan.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#25709) janos666 válasza janos666 (#25708) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Pontosítok, 1708 van 210-ért, a 1709 még plusz 18 euró (erre nincs ingyen szállítás, mint a 1513-ra),, de a specifikációk alapján ugyan azt tudja, csak egy évvel öregebb.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#25710) janos666 válasza janos666 (#25709) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt akkor vegyük úgy, hogy megrendelem (1708), ha szerintetek is jó vétel ennyiért (~61 kHUF).

Ez esetben kb. milyen front sugárzókat ajánlanátok hozzá egy viszonylag kis szobába?
Inkább a hangkép lenne fontos, nem a hangerő. Már a szoba mérete miatt is, de amúgy sem szeretem a túlzott hangerőt.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#25711) mp54 válasza Iomega (#25702) üzenetére


mp54
senior tag

Vegyél minél jobb sztereót, nem rossz azon mozizni sem...
Lehet, nem figyeltem eléggé: ha tuc-tuc "zene", akkor szerintem is mindegy...

[ Szerkesztve ]

(#25712) spiky03 válasza ginola (#25679) üzenetére


spiky03
veterán

Nincs alatta gumi örlemény, csak ezek a "tüskék"
Amúgy nem is gumi örleményem van hanem rétegelt gumi lap vagy mi. :) Haver hozta, nekik volt a mosógépük alatt. :D
Ilyen:
[link1]
[link2]
[link3]
De ez nem dobott a hangzáson.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#25713) Iomega válasza toM517 (#25703) üzenetére


Iomega
őstag

Nem tuc-tuc lenne hallgatva, hanem minőségi zene, mondjuk pl. Jean Michel Jarre, Mike Oldfield, Yello, Enigma, Morcheeba, stb. A tuc-tuc, idegtépő zene nem az én műfajom, nem is volt. Igényes zenehallgatónak tartom magam.:N

BBéci: Most elbizonytalanítottál a HK-val. Mit ajánlanál Onkyo TX SR 806 kategóriában, ami mondjuk megbízható is, és szebben szól zenehallgatáskor?

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#25714) Tamoo válasza Iomega (#25713) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Akkor miért nem veszel sztereót? Bár kérdezem én aki épp leépíteni készül. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25715) Iomega válasza Tamoo (#25714) üzenetére


Iomega
őstag

Oda jutottam, hogy inkább a zenei téren produkáljon szebben, a mozihangzás legyen a másodlagos. PC-t, tv-t, HDMI-vel akarom csatlakoztatni, vagy a tv-t akár optikaival, későbbiekben aktív mélynyomót, ezért kellene egy A/V erősítő, tudja legalább az 5.1-et.

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#25716) Thuglife válasza Iomega (#25715) üzenetére


Thuglife
senior tag

Nézegesd a használt piacot...
pl ez sztereón is megállná a helyét. De ez csak egy példa, van még Pioneer AX10i is épp használtan.

(#25717) Iomega válasza Thuglife (#25716) üzenetére


Iomega
őstag

Az a helyzet, hogy max. 80E ft-ig akarok költekezni erősítőre. Azért is szimpi az Onkyo TX SR 806, illetve A HK AVR 645, mert azok kijönnek ennyiből.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#25718) Oldfighter válasza Iomega (#25715) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Denon és Marantz környékén nézelődj....izé, hallgatóz. :)

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#25719) Thuglife válasza Iomega (#25717) üzenetére


Thuglife
senior tag

Arra azért kíváncsi vagyok hol van 80 alatt 806os Onkyo. :)

(#25720) Tamoo válasza Iomega (#25717) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Szerintem sokszor kifizetődőbb többet rászánni, még ha nagyon húzza is a száját az ember.
Most sarkítok... van egy szint amire azt mondom, hogy tetszik... minden ezalatt lévő készülék "kidobott pénz". Pl. 90e-s Onkyo szett helyett hallgathatnék egy 10e Ft-os Genius-t is, az se tetszik, akkor már tökmindegy nem? Se ezzel se azzal nem vagyok elégedett, én olyat akarok amire már azt mondom, hogy na ez nagyon jó!

(#25721) Iomega


Iomega
őstag

Köszi a tanácsokat! :R

70-80 -ért lehet Onkyo 806-os-t kapni külföldön, sőt 80-ért lenne most egy itthon is.

Tamoo:

"sokszor kifizetődőbb többet rászánni"

Ezzel én is legtöbbször így vagyok. De jelen esetben a HK AVR 645-ös, talán nem szólna olyan csúnyán, hangszóróm sincs olyan komoly, ami indokolná, hogy komolyabb összegért vegyek erősítőt, pénzügyileg meg nem akarok feljebb menni, a PC hangszórójánál jobban szól. :D Így is csak azért döntenék a használt vásárlása mellett, mert ugyanennyiért jóval gyengébb minőségű újat kapnék.

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#25722) Iomega válasza Iomega (#25721) üzenetére


Iomega
őstag

Sok mindenből szeretnék komolyat venni, de ahhoz sok pénz is, és ha mindennek az árát srófolnám egyre feljebb, akkor kicsit irreálisak lennének az itthoni fizetések melletti vásárlások, hitelt meg nem vállalok be. Sajnos mindenből nem tudja az ember megvenni a legkomolyabbat, meg nincs is értelme, szerintem, azon lehet a legtöbbet veszíteni.
Ráadásul, több minden is érdekel, fotózás, bicikli, egyéb szórakozási formák, és az így együttvéve magas kiadásokkal jár. Valahol muszáj meghúzni a határt.
:U

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#25723) zolaas válasza Iomega (#25722) üzenetére


zolaas
senior tag

Én a te helyedben az AVX-n 85-ért kínált Pio AX5i-t venném. 85-ért kínálják.

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#25724) BBéci válasza Iomega (#25713) üzenetére


BBéci
titán

JMJ és Yello színtiszta elektronikus zene, ami nem annyira kényes az erősítőre, mint a jazz és a klasszikusok. Az előbb azt akartam írni, hogy a zene fogalma alá nálam azok tartoznak, amiket hangszerekkel adnak elő, legyen az két darab fa összeütögetése, de ne számítógép.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25725) Iomega válasza BBéci (#25724) üzenetére


Iomega
őstag

A JMJ, Yello, csak 2 példa volt a sok közül.
A tuc-tuc zene, heavy metal, illetve kemény rock az amiket nem hallgatok, azon kívül szinte mindent. Ebben bent van a fahangszerrel komponált zene is. Mondjuk hegedű, fuvola, persze nem ez a jellemző. Sokszor hallgatok pop, vagy nyugis 80-90-es évekből diszkót.

zolaas: Köszi, rákeresek! :) Előbb-utóbb, majd csak sikerül valamit kiválasztani.
Megnéztem, szép darab, csak nincs HDMI. :U

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#25726) Zirowe válasza Zirowe (#25681) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Powercube 10+ 29k-ért megéri?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#25727) BBéci válasza Zirowe (#25726) üzenetére


BBéci
titán

Wharfedale mélynyomót még 29-ért sem vennék. :(

(#25710) janos666
Talán megér 61 pénzt a 1708, nem követtem az itthoni használtpiaci árakat.
Hangdobozból akkora a választék, hogy nincs értelme konkrét típust, modellt mondani, a pillanatnyi kínálatot kell böngészni.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25728) Thuglife válasza janos666 (#25710) üzenetére


Thuglife
senior tag

Szerintem sok érte, ez már egy 5 éves modell. Abban sem vagyok biztos, hogy leveszi a hangot HDMI-n. HD hangokat biztos nem ismeri még. Ahogy rákerestem, idén augusztusban 50 ért árulták használtan.

(#25729) Zirowe válasza BBéci (#25727) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Rendben, megértettem elsőre is, te nem vennél.

Ezért is várok mástól választ.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#25730) Ed Parker válasza Zirowe (#25729) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

En sem vennék, proson, polk, velodyne, focal, rel.
Ezek között nézegess.

(#25731) Gombinyó válasza Zirowe (#25729) üzenetére


Gombinyó
őstag

Szerintem megéri, főleg ha többet nem igen akarsz költeni subra. Ennyi pénzből nem igen van jobb, esetleg néha napján felbukkan egy belépő Polkaudio 40 körül. Nekem kb. 2 évig volt a kisebb 8+, amit egy Velodyne Impact 10-re cseréltem le, de nem estem hanyatt a különbségtől. Ha nincs messze menj el, hallgasd meg és az alapján dönts amit hallasz.

Esetleg ha belemegy az eladó hozd el letét ellenében saját rendszerben meghallgatni.

[ Szerkesztve ]

(#25732) Zirowe válasza Gombinyó (#25731) üzenetére


Zirowe
nagyúr

PSW100-at 50-55körül árulják használtan, edigitalban pedig 50k újonnan.
Imádom amúgy az ilyen audiofileket, akik túlértékelik a cuccaikat, mert hogy ő bizony mennyiért vette, a jelenlegi új ára pedig nem érdekli.

Többet már nem igazán szánnék rá, pc 10+-ról pedig jó dolgokat olvastam, még itt a topicban is volt egy jó vélemény.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#25733) nebulo5 válasza Zirowe (#25729) üzenetére


nebulo5
senior tag

Vödörfödél mélynyomói (8, 10) erőssen portzajosak! A 8-as különössen.
Sikerült már mindkettőt, több alkalommal is hallgatnom. Az én véleményem is az, hogy nem érdemes velük foglalkozni.

Üdv: nebulo

(#25734) Tamoo válasza Zirowe (#25732) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

50ért új és tényleg :Y hülyének is megéri, megyek veszek még egyet :DDD

Egyébként ennyiért tényleg best buy, 65 alatt nem láttam az elmúlt egy évben.

[ Szerkesztve ]

(#25735) Zirowe válasza nebulo5 (#25733) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Sima 10es vagy a 10+-t hallgattad?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#25736) janos666 válasza Thuglife (#25728) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ó, tényleg! Az ebay-es hirdetésben ott a HD hang, de a denon-hu-n nincs.
Elnéztem, pedig átfutottam a gyártó oldalát is. :W

Áh, úgy tűnik hosszú keresgélés lesz ebből, ha ragaszkodom a MultEQ-hoz.
Pedig reméltem, hogy most a karácsonyi szezonban lesznek eladó cuccok.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#25737) Sefter válasza Tamoo (#25734) üzenetére


Sefter
veterán

most csak 45 ha mastercard mobil-al fizetsz.. :)

Psn ID: sefter_hun

(#25738) BBéci válasza nebulo5 (#25733) üzenetére


BBéci
titán

Ezért írtam azt, amit.

(#25736) janos666
Az MCACC és az YPAO legalább annyira jó, mint az Audyssey.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25739) Tamoo válasza Zirowe (#25735) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Most arra vársz, hátha beírja valaki, hogy a vödörfedél az jó! Vegyél vödörfedelet! :DDD
Ott az új Polk 45ért, ha neked nem ér meg annyit, akkor fölösleges tanácsot kérned. 80e-s kategóriáig nem is igazán van ellenfele/alternatívája.

[ Szerkesztve ]

(#25740) pr0bi válasza Zirowe (#25735) üzenetére


pr0bi
senior tag

Ha megkapod (akár) újonnan 45.000 Ft-ért a PSW110-et szerintem ne tökölj sokat mert hamar elfogy :)

(#25741) Zirowe válasza pr0bi (#25740) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Újonnan 50k, használtan 50-55k-ért árulják. :U

Mondom, max 35-öt szánok rá, több nincs.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#25742) nuke7


nuke7
veterán

valamit nem értek...
miért jó, ha egy házimozi erősítőn van hdmi..? :F
a képet úgyis a lejátszóból a tv-be küldöd hdmi-n a hangot meg koax vagy optikain az erősítőbe... nem?

https://youtube.com/user/nuke7

(#25743) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Üdv.
Olyan problémám lenne,hogy a JVC LED tvm-en nincs rca aux bemenet csak vmilyen SPDIF Coax. Szeretném rákötni a Hi-FIm-re mert nagyon gagyi hangzása van a tv vékonysága miatt. Fülhallgató bemenetre nem szeretném rárakni,mert akkor automatikusan kikapcsolódik a tv gyári hangszórója mivel nem mindig szeretném a Hi-Fin bömböltetni,csak ha filmezek vagy egyéb. Létezik vmilyen megoldás a SPDIF részéről,hogy átalakítsam rca-ra....
Van még a fülhallgató alatt egy ugyanolyan 3.5 jack bementet SideAv felirattal és azt se tudom milyen célt szolgál?

Köszöntem előre is.

(#25744) axwel18 válasza nuke7 (#25742) üzenetére


axwel18
senior tag

Nem, rosszul gondolod. :) A lejátszóbol HDMI kábel az erősítőbe és onnan még egy HDMI kábel a tv-be és a kép és a hang is átmegy az erősítőn. És HD hangokat is leveszi az erősítő. :)

[ Szerkesztve ]

(#25745) #03969024 válasza nuke7 (#25742) üzenetére


#03969024
törölt tag

Mert koaxon, vagy optikain nem tudod kiadni a HD hangokat.

(#25746) spiky03 válasza nuke7 (#25742) üzenetére


spiky03
veterán

Pl A HD hangok csak azon mennek át.
De ugye ezekhez olyan hangfalaka is kellenek, hogy hallható legyen az a plusz amit adnak a HD hangok.

3x küldtük a választ. :DDD

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#25747) BBéci válasza TechN7ne (#25743) üzenetére


BBéci
titán

Kezdd el újra, miután tisztáztad, melyik bemenet és melyik kimenet!
A tévék SPDIF kimenetét szokás külső erősítőhöz csatlakoztatni. Ha nem tudja fogadni, akkor digitális/analóg átalakítót, DAC-ot kell közbe iktatni. A legolcsóbb ára 10000 forint körüli.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25748) TechN7ne válasza BBéci (#25747) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

A TV hátulján van egy SPDIF Coax csatlakozó,őt szeretném RCA-vá varácsólin vagy legalább egy 3.5 jack.é. Ilyen lehetőség,átalakító létezik?

[ Szerkesztve ]

(#25749) zolaas


zolaas
senior tag

Vki ismeri ezt a DAC-ot? Arcam Black Box 50 DAC

Meg mit szerváltam? NI:D
Szipiszupi:)

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#25750) nuke7 válasza spiky03 (#25746) üzenetére


nuke7
veterán

köszi mindenkinek. :R
tehát akkor hdmi-s erősítőt érdemes venni.
pio vsx-520 60ért újonnan jó vétel lehet..? :U
vagy onkyo TXSR-508 hasonló árban, használtan :F

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.