Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25301) Thuglife válasza Iomega (#25299) üzenetére


Thuglife
senior tag

Ne kapkodd el a vásárlást!! Én pl 65ezerért váltam meg az Onkyo TX-SR607-esemtől, de ennyiért van máshol is. És az két kategóriával nagyobb mint az általad kinézett Pioneer. Arról nem is beszélve, hogy a 3D-n kívűl mindent "tud".

(#25302) zolaas válasza nuke7 (#25300) üzenetére


zolaas
senior tag

Az 1.hsz megvolt??

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#25303) Patice válasza Iomega (#25299) üzenetére


Patice
nagyúr

Elmegy. Volt olcsóbb is valaha.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#25304) atitm


atitm
csendes tag

Sziasztok!

Koax kábelt keresek YAMAHA RX-V440-hez.
Ezek közül melyik a jobb: KCS-110 vs. AudioQuest VDM-AR

(#25305) Iomega válasza Thuglife (#25301) üzenetére


Iomega
őstag

:R Ez igen, nagyon jó, elfogadnám annyiért. :) Ez meggyőzött, hogy inkább tényleg egy használtban érdemesebb gondolkodni.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#25306) Oldfighter válasza Iomega (#25294) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Szerintem se kapkod el túlságosan. Inkább gyűjts hozzá még, mintsem később megbánd. Azonban tény és való, ekkora összegből, de akár 150e alatt csak használtan tudsz minőségi készüléket venni.

Az S90 milyen márkát takar? Cambridge Audio egyik mélynyomóját találtam ilyen jelzéssel.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#25308) Oldfighter válasza nuke7 (#25300) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Érdemes neked is figyelemmel kísérni az Iomegának szánt tanácsokat. Hasonló cipőben jártok.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#25309) zolaas válasza Iomega (#25299) üzenetére


zolaas
senior tag

No keresek neked pár cuccot.
1.Sony AVR -sztm még alkudtható is.
2. Denon 2803
Most avx-n ezt a kettőt találtam ami ebbe az árba esetleg belefér és én mondjuk megvenném.
De a Gál István által árult Pionnert tartanám most elsődleges célnak 85-ért. Bár most nézem jegelték.

Vatykosról:
1.Denon 3803
Na tessék:)

A pio ujban 60-ért vagy ezek közül akármelyik? Háát te tudod. Milyen dobozaid vannak?

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#25310) zolaas válasza Oldfighter (#25306) üzenetére


zolaas
senior tag

Most nézem az S90 az nem a gyönyörűséges Radiotechnika S-90 hangszórói?

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#25311) Iomega válasza Oldfighter (#25306) üzenetére


Iomega
őstag

Az S90, egy ruszki hangfal. :) Radiotechnika S90

Zolaas: :K (Köszi a segítséget neked is)

Vikthor: Olcsóbban, 60E-s áron keresek. Az Onkyo TX-SR607, az nekem nagyon tetszik.

(#25312) Oldfighter: A hangfalak még maradnak egyelőre, erősítő, aktív mélynyomó, ez a terv. A hangfalak a későbbiekben, de lehet, hogy maradnak.
Ha összetolod a kettőt, akkor lehet vacsorázni is rajta. :D

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#25312) Oldfighter válasza zolaas (#25310) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Meglehet. Minden esetre tervezi azok cseréjét is. De az már keményebb pénzmagba fog kerülni neki.

Iomega: Amint elnézem ezek bárszéknek, kisasztalnak is elmennek. :D

[ Szerkesztve ]

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#25313) nuke7 válasza zolaas (#25302) üzenetére


nuke7
veterán

meg.
de igazábol használt / másodkézből ami ebből a keretből szerintem kijön... :U
(igazából 100 alatt szeretném megoldani, akár kompakt rendszer is érdekel, nem csak erősítő + hangfalak felállás... )

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#25314) Iomega


Iomega
őstag

Most néztem, angliában már 200 fontért a Pioneer VSX 527.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#25315) zolaas válasza nuke7 (#25313) üzenetére


zolaas
senior tag

Hát akkor. Belépő nem túl régi erősítő, 35-40 körül, hozzá vmi belépő 5.0 50-60 -ért. Nézegesd a használt piacot, majd linkeld amiket talász és aki tudja vélemyényezi. Az egybe(bögre) dolgokat kerüld jó messzire.

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#25316) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ez a Yamaha RX-V657 kb. mennyire lealkudva lenne jó vétel?
A YPAO miatt tetszett meg, aztán ráguglizva itt nagyon dicsérték.
(Vaterán nemrég 39k-ért ment el egy, többet én sem nagyon gondolnék adni érte.)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#25317) Iomega válasza janos666 (#25316) üzenetére


Iomega
őstag

Írj egy összeget az eladónak, amit neked megér. Szerintem a 45-ből az 5 ezret leengedi, azért is 45-ért hirdette meg, szerintem. :U

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#25318) janos666 válasza Iomega (#25317) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

De megér annyit (írtam neki 39-et) az a doboz, vagy inkább nézelődjek még?

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#25319) Iomega válasza janos666 (#25318) üzenetére


Iomega
őstag

Szerintem megérné a 39-40-et.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#25320) Deadzone41 válasza cintula187 (#25290) üzenetére


Deadzone41
őstag

ha nem pc-ről használod szerintem sehogy. esetleg el tudom képzelni, hogy méregdrága vetítőknél van lehetőség hardveres kalibrálásra, mint a profi monitoroknál. szerintem amúgy itt bukik meg a média lejátszók létjogosultsága a htpc-vel szemben egy komoly házimoziban.

(#25321) janos666 válasza cintula187 (#25290) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Műszer a TV / vászon elé, USB csati egy számítógépbe (ilyenkor célszerűen laptopba).
Médialejátszók nem kezelnek csatornánkénti LUT-okat vagy ICC profilokat.
Viszont már a középkategóriás TV-k is kínálnak több-kevesebb kalibrálási funkciót, ami nem közelíti meg a professzionális monitorok 3DLUT-os hardware-kalibrálásának szépségét és profizmusát, de igen jó eredményeket, illetve a gyári módokhoz képest jelentős javulás lehet velük elérni (megfelelő műszerekkel, szoftverekkel és gondosan végezve a műveletsort).

Ha gondolod dobj egy privátot lakhellyel és a TV vagy projektor típusával.
(Bár jövőhét végig nem érek rá semmire, de gondolom nem sürgős, ha még csak érdeklődsz.)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#25322) zolaas


zolaas
senior tag

Hej népek!

Volt itt nemrég vkinek ötlete, hogy hogyan tudnék olyat csinálni, h BD ISO-ból mkv-t. íörülnék, ha előkerülne az a vki, mert nekem most extra sürgi lenne.
Előre is köszi!

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#25323) Iomega válasza zolaas (#25322) üzenetére


Iomega
őstag

ISO-ból kicsomagolod, és a Xilisoft BluRay Ripper nevű progival, bármilyen formátumba tudod konvertálni.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#25324) cintula187 válasza janos666 (#25321) üzenetére


cintula187
addikt

Ha aktuális lesz felkereslek, köszönöm! :R

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#25325) Iomega válasza Iomega (#25323) üzenetére


Iomega
őstag

A másik lehetőség a DVDFab nevű program, inkább ezt javasolnám , mint a Xilisoftot.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#25326) zolaas válasza Iomega (#25325) üzenetére


zolaas
senior tag

Nu este kipróbálom ezeket, illetve ha bd strukturából szeretnék mkv-t?

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#25327) Iomega válasza zolaas (#25326) üzenetére


Iomega
őstag

Mindenképpen a DVDFab-ot használd. Azzal tudsz BD ISO fájlt beillesztve a progiba, akár MKV-t is csinálni. Nem is kell kicsomagolni sem. Csak úgy ahogy van az ISO BD fájlod, meg kell nyitnod a progin belül, és kiválasztod a formátumot, amibe akarod konvertálni. Több mindent tudsz állítani, pl. kivehetsz hangsávokat, ha több van, ami épp nem kell.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#25328) Fleed


Fleed
aktív tag

Hali, van egy ilyen házimozi rendszerem. Biztos fika, meg senkinek sem ajánlanátok, de nekem megfelel a hangzása. Csak az a baj, hogy elromlott a lejátszó része. Na most ezt szeretném pótolni, de nem találtam olyat, hogy hangfalak nélkül. Ha már újat veszek, olyan kéne amin van optikai bemenet is. Hol keressek ilyet, mi a neve ennek? :B Nincs szükségem 50e Ft os erősítőkre. Köszi előre is

(#25329) Oldfighter válasza Fleed (#25328) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Nem is fogsz találni olyat. Ha külön, csak lejátszót veszel, akkor azt csak úgy tudnád csatlakoztatni, ha ezen az "ízén" lenne digitális bemenet.
Javíttatással mi a helyzet? Gondolom kb annyi lenne az ára mint magának a készüléknek.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#25330) Tibiajax válasza Fleed (#25328) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

de nekem megfelel a hangzása
az a lényeg..
:)

(#25331) Integra


Integra
titán

na, első lépés megvan, 26 méternyi madzag. :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#25332) Tibiajax válasza Integra (#25331) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

végül mégis zsákmadzagot vettél?.. :DDD
ejjej

(#25333) Integra válasza Tibiajax (#25332) üzenetére


Integra
titán

és befér a koax kábellel együtt a csatornába.. :K :D

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#25334) JohannZimu válasza Integra (#25333) üzenetére


JohannZimu
senior tag

A rakoncátlan kábeleket pedig azokkal a bellekkel megigazgatod, akkor tuti befér a csatornába... :))

Látszik, hogy használatban vannak, gratula! Én még csak tervezem, de attól tartok, hogy rombolnék a szobában...

(#25335) gepeszgyerek


gepeszgyerek
csendes tag

Sziasztok!

Új vagyok még a témában.
Találtam egy hangfal szettet és nagyon érdekelne, hogy valakinek volt e már tapasztalata vele, megéri e megvenni.
A szett:

A válaszokat előre is köszönöm.

(#25336) KisTücsök válasza gepeszgyerek (#25335) üzenetére


KisTücsök
addikt

Még a banánokat is lespórolták róla? Pedig küllemre egész jól néz ki.

(#25337) Oldfighter válasza gepeszgyerek (#25335) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Szerintem a neten nézz hozzá valami tesztet, itt nem hinném, hogy bárkinek is lenne. És jó lenne vásárlás előtt meghallgatnod is.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#25338) Krampesz válasza gepeszgyerek (#25335) üzenetére


Krampesz
tag

számoljunk egy kicsit... bruttó 48k-ból vonjuk le az áfát, marad 38k. Tegyük fel, hogy a bolt nem rak rá hasznot (dehogynem), behozza Kínából ingyen (neve alapján szerintem onnan származik). Összeszámoltam, 19 db hangszórót használtak fel benne. Így 2000 forintra sem jön ki a hangszóró darabja és a faanyagot, hangváltót, összeszerelési költséget nem számoltam bele. Te mire számítasz?

(#25339) gepeszgyerek válasza Krampesz (#25338) üzenetére


gepeszgyerek
csendes tag

Számítani nem számítok semmire, engem ami első körben zavar benne az az, hogy 4 ohmos a hangfal.
Ennyire nem számolgattam azért, de igen valóban ez tükrözi a minőséget.
Tulajdonképpen amit nagyon favorizálok az a Jamo S 426 HCS 3 széria, csak van néhány alternatívája és érdekelt, hogy valakinek esetleg van/volt e ilyen hangfal szettje.

(#25340) Integra válasza JohannZimu (#25334) üzenetére


Integra
titán

ne aggódj, lakásban nálam sem játszik a snatch... :DDD
van kettlebell topic amúgy a fáradt gőzben :K

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#25341) JohannZimu válasza Integra (#25340) üzenetére


JohannZimu
senior tag

:))

Köszönöm, már olvasom....

(#25342) Oldfighter válasza gepeszgyerek (#25339) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Ne favorizáld túl azt se. Ha kevés a vásárlásra fordított pénzösszeged, akkor inkább a használt piacon nézz szét normális hangkeltőkért.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#25343) gepeszgyerek válasza Oldfighter (#25342) üzenetére


gepeszgyerek
csendes tag

Tulajdonképpen egy olyan 60e körül szeretném megvásárolni a hangfalat.
Van esetleg néhány tipped hogy használtan melyiket érdemes nézegetni?

(#25344) Fleed válasza Oldfighter (#25329) üzenetére


Fleed
aktív tag

Javítás az drága nagyon. Nekem egy [ilyen] kellene, ezen van optikai csatlakozó is. Csak hangfalak nélkül nem lehet ilyet venni?

(#25345) BBéci válasza gepeszgyerek (#25339) üzenetére


BBéci
titán

Amióta hifivel és házimozival foglalkozom, (legalább 25 éve) 4 ohmos hangdobozokat hallgatok és még élek. Miért zavarnak téged?

(#25344) Fleed
Valami 8-10 éves házimozi erősítőt keress!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25346) torma1981


torma1981
veterán

Sziasztok!

Van egy 47LM669-es tv-m hozzá egy Onkyo 508. A tv HDMI 1-en tudja az ARC funkciót. Az erősítőm is tudja. Beállítottam a menüben hogy aktív legyen, de nem viszi át a hangot. :( Hogy működik ez az ARC? Nem értem.

Összekötés: Pc videokártyán keresztül be az erősítőbe(BD/DVD). Onnan out portról be a TV HDMI 1(ARC)-be.
Tudom a PC nem oszt nem szoroz. Ott nincs is gond. De most akkor hogy jön át a tv-ről a hang a házimozi hangfalaira? Hova kell kapcsolnom? Lehet hogy a kábel nem 1.4-es de az 3d jó rajta. Netán milyen 1.4-es HDMI kábelt ajánlotok hozzá persze emberi áron.

Köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#25347) ilor14


ilor14
tag

Szerintetek milyen hangfalat kellene venni egy 6m hosszu 4 m széles szobához egy LG LM640-hez? Max 50-ig melyik a legjobb hifi szett?

(#25348) putyu10 válasza torma1981 (#25346) üzenetére


putyu10
aktív tag

Sima hdmi kábelnek elégnek kell lennie, esetleg a tv beállitása?

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

(#25349) torma1981 válasza putyu10 (#25348) üzenetére


torma1981
veterán

Mindent beállítottam a tv-nél is az erősítőnél is. Majd ha hazaértem próbálkozom még.

(#25350) Sefter válasza ilor14 (#25347) üzenetére


Sefter
veterán

erősítőd már van?
csak frontot akarsz venni vagy teljes 5.1-et?

Psn ID: sefter_hun

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.