Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87101) _Dumber_ válasza fehér_ember (#87096) üzenetére


_Dumber_
őstag

Mármint neked :)

(#87102) jbl


jbl
aktív tag

<

[ Szerkesztve ]

(#87103) jbl válasza HELLAFLUSH (#87099) üzenetére


jbl
aktív tag

+1
ugyan ezt keresem én is!

(#87104) HUNNIA1920 válasza HELLAFLUSH (#87099) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

A leírtak alapján részben a Fiio K5 Pro, Xduoo XD-05 (használtan). Néha CompositeAmp DAC kártyával felbukkan használtan.

Előbbit szokták ajánlani, Xduoo volt nekem is, nem volt rossz cucc, op-amp cserélhető benne, jelenleg az utóbbi van nekem. Hogy ezek-e a legjobbak? Fogalmam nincs, de sokkal jobbat ne várj ennyiért, bár a kínaiak tudnák néha csodát tenni.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#87105) stefi81


stefi81
tag

Nagyon csípem a srác videóit! Ez is nagyon tanuságos rész szerintem...
A nagy felbontású (HIRES) zene nyomában... FLAC vagy MQA? Na és azok a "baljós árnyak"...

(#87106) Capt.Obvius válasza stefi81 (#87105) üzenetére


Capt.Obvius
aktív tag

Nagyon nagyon tanúlságos a videó. Felmerült bennem a kérdés a TIDAL-al kapcsolatban, mivel magam is előfizető vagyok, hogy a legnagyobb előfizetésben a MASTER record jelölésekkel ellátott tartalmak akkor mind ilyen MQA hajtogatással készített "szarok" lennének és nem az igazi veszteségmentes cucc?

Ha ez igaz, akkor mire érdemes egyáltalán áttérni, hogy ne legyen lehúzás, és tényleg a jó felvételt hallgasd.

A videó tükrében látva azért rossz, hogy mindenhol MAGIC-et alkalmaznak :(

Miután ezt leírtam, meg is kaptam a választ, hogy igen, a MASTER, az az MQA-ból hajtogatott origamis papírsárkány..... :

link

[ Szerkesztve ]

(#87107) saratunde válasza Dorien (#87092) üzenetére


saratunde
csendes tag

Az biztos. Nekem is van Bordor kábelem és nagyon minőségi cucc. :R

(#87108) saratunde válasza HUNNIA1920 (#87087) üzenetére


saratunde
csendes tag

Ez tutira a Bánáti Richárd lesz. Olyan hirdetések re vadászik akik keresnek valamit. Megrögzött csaló :W

(#87109) Dorian válasza saratunde (#87107) üzenetére


Dorian
félisten

Én próbáltam anno az ezüst kábelét, de gyorsan visszaadtam.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#87110) Capt.Obvius válasza saratunde (#87108) üzenetére


Capt.Obvius
aktív tag

Engem is felkeresett privátbna, hogy a supra coax az isten, mert a haverjának is így meg úgy van. de a rendszerre sem kaptam választ, csk mindigf egy olyan üzit, hogy most figy csak neked kedvezményesen......

(#87111) s4tch válasza saratunde (#87108) üzenetére


s4tch
veterán

Ez egy másik.

(#87112) btraven válasza stefi81 (#87105) üzenetére


btraven
őstag

Köszi, nem is tudtam hogy 192kHz mintavételezés azért kell hogy felvegyük a hangszer 80kHz-es hangját.

(#87113) bkercso válasza btraven (#87112) üzenetére


bkercso
nagyúr

Mert nem is azért kell. :P

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#87114) HELLAFLUSH válasza HUNNIA1920 (#87104) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

köszi :R
Idáig nézegettem a Loxije D30-at is de redditen valaki azt írta, hogy kevés benne a kakaó...szerintem az elkövetkezendő heteimet utánajárással fogom tölteni, mert nem szeretném elhamarkodni aztán pedig bánkódni, hogy rosszat vettem. :B

(#87115) bkercso válasza HELLAFLUSH (#87114) üzenetére


bkercso
nagyúr

A fejhallgató érzékenységétől (dB/mW) is függ a teljesítményigény az erősítő felé.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#87116) kromatika válasza HELLAFLUSH (#87114) üzenetére


kromatika
veterán

Ha kel az erő, 50 ig, használtban, egybe cuccnál szerintem is a Fiio K5 Pro jó választás.

[ Szerkesztve ]

(#87117) kromatika válasza Bodz (#87080) üzenetére


kromatika
veterán

Köszönöm. Meg is vettem ma egy 60 cm -es QED Performance Audio Graphite rca kábelt a Topping E30 és Liquid Spark közé. Cordial CFU RCA-t váltott. Alapjában nem volt bajom a hangjával, csak a másfél méter hossz zavaró volt az asztalon. A Qed tetszik. Több a részlet, és nagyobb a tér a Cordial-hoz képest. A felépítése is nagyon kellemes. :K

(#87118) HELLAFLUSH válasza bkercso (#87115) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

Most a fő fejhallgatóm egy Philips Fidelio X2HR ami 30ohm 100dB és a max terhelhetősége pedig 500mW a gyártó szerint.
A DAC pedig ennyit tud:
PC-USB supports input sampling rate: 96K/24Bit
High and low sound adjustment range: ±6dB
Fiber/coaxial support input sampling rate: 192K/24Bit
Frequency response: 20Hz-20kHz (±3dBPC-USB support Distortion: 0.01%; SNR: ≥105dB
Amp output maximum power: 100mW 32Ω load
Headphone matching impedance: 16-200 Ohm
Working voltage: DC5V; RCA output level: 2.3V

Ez gondolom nem egy nagy durranás.:D

#87116 kromatika: köszi, akkor lehet teszek vele majd egy próbát :R

(#87119) Dorien válasza HELLAFLUSH (#87118) üzenetére


Dorien
veterán

Az én DAC-om 96kHz / 16 bit felbontást tud. [link] Nem ez a lényeg...

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#87120) bkercso válasza HELLAFLUSH (#87118) üzenetére


bkercso
nagyúr

A hangjáról semmit sem tudunk meg a specifikációból. Furának hathat, de 20 év alatt ezt tudtam meg a hifi mérésekről. :B (Nézd meg, mennyi mérést publikálok a készülékeimhez! ;) )
Ami hangban számít, az a tápegység zaja és kimeneti impedanciája (spektrálisan), az oszcillátorok jittere és az analóg rész (szűrés, műveleti erősítők stb.). Meg persze a chipek.
Paraméterekre 16bit 44kHz 0,1% THD elégséges lehet, ebből már lehet seggreülős hang is akár. De 0,0001% THD is tud idegesítően vagy érdektelenül szólni.

Ugyanaz a chip (pl. OPAMP vagy DAC chip) másképp körítve elég észrevehetően másképp tud szólni, szóval a chipkészlet felsorolása se mond el mindent - de azért lényeges info.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#87121) Tulku válasza bkercso (#87120) üzenetére


Tulku
veterán

Na és persze a csövek és kimenő trafók hangjáról se feledkezzünk meg :DDD

(#87122) bkercso válasza Tulku (#87121) üzenetére


bkercso
nagyúr

Az meg micsoda? :F

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#87123) ribizly válasza Capt.Obvius (#87106) üzenetére


ribizly
veterán

Ez eléggé elszomorító.
De a lényeg az ott volt, hogy ráadásul úgy van kitalálva az egész "lánc", hogy annak kimenetét ne lehessen (könnyen, digitálisan) megvizsgálni. :(((

Mondjuk a magasabb mintavételezésnek (44.1KHz felett) azért van létjogosultsága (még akkor is, ha a mastering process el van b@szva), mert részletesebb hangot kap(hat)unk, de ez a baromkodás az MQA-val közel felháborító. Nem fair a vásárlóval szemben.

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#87124) Capt.Obvius


Capt.Obvius
aktív tag

@ribizly

Sajnos sokan ismerjük ezt a nincs itt semmi látnivaló hozzáállást, de talán majd változik.

Próbáltam más nagyfelbontást kínáló streaming szolgáltatót keresni, de nem biztos, hogy megérné fizetett VPN-en keresztül mondjuk még egy Qobuz vagy bármi hasonló (ne verjetek meg, csak mondtam valamit).

Az MQA nagyon nem érdekelt eddig sem, de ezután már tényleg minden újdonságot kétkedve fogadok.

16 bit 44.1-en bőven el van az ember szerintem ha jó a record.

[ Szerkesztve ]

(#87125) ribizly válasza Capt.Obvius (#87124) üzenetére


ribizly
veterán

Nem a 16bit 44.1KHz a probléma, hanem az a veszteséges konverzió, amin átmegy az anyag. De igazából mindegy, mert a Qobuz-ért nem fogunk fizetni meg VPN-en keresztül bohóckodni. :(

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#87126) chrisnagy13


chrisnagy13
senior tag

Engem érdekelne ki mit tapasztalt a különböző streaming szolgáltatók között, és ki mit használ.

Nekem van/volt Deezer, Spotify, Tidal, Apple Music, HRA-Streaming előfizetésem. Amit lehetett Audirvanaval használtam. Ezek küzül nálam a HRA és a Tidal vitte a prímet, annak ellenére, hogy a Tidalnal nincs natív MQA támogatásom, de mégis maradt ez az elsődleges.

Az Apple streaming nem rossz, de a PC-s alkalmazása ugyanolyan buta, mint a többié. Mondjuk nem túl nagy gond, használom iPad-ről. :U

(#87127) HELLAFLUSH válasza bkercso (#87120) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

Köszönöm, ma is tanultam valamit. :R
Igazából a Q4 mini hangzása teljesen megfelel számomra, csak bizonyos hangerőszint felett már elkezd torzítani, ezért is szeretnék majd egy kicsit komolyabb DAC-ot.

(#87128) Eugene Roe válasza ribizly (#87123) üzenetére


Eugene Roe
őstag

A vásárló maga kívánta az MQA-t, ez van, amikor a costumer képtelen eligazodni a shakti kő, lemezlejátszó alátét, DSD világában :)

(Nem megsértve a lemezlejátszó alátétes fórumtársakar. Nekem nem fáj :P)

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#87129) ribizly válasza Eugene Roe (#87128) üzenetére


ribizly
veterán

Mondjuk nekem ugye nincs MQA, de mint feljebb lehet olvasni a "Master" jelölésű anyagok is átesnek a "kezelésen".

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#87130) bkercso válasza ribizly (#87129) üzenetére


bkercso
nagyúr

A hülye hifis meg alátétezik a kezelt zenét hallgatva, mert csak a lejátszóapparáthoz fér hozzá. A többiért csak fizet, de attól az nem lesz jobb. :O

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#87131) btraven válasza ribizly (#87125) üzenetére


btraven
őstag

De nem csak akkor veszteséges ha valami egyszerűbb eszközön hallgatod vissza? Mert azon is lejátszható - gondolva a tömegre. Ugye abban van a pénz, nem a néhány audiophile-ben.
A másik dolog hogy ez tisztán matematika - interpolálnak meg integrálnak/differenciálnak. Nyilván az egész bonyolult és átlagembernek érthetetlen.
Aki ebben nem hisz, az nem hisz az egész digitális zenehallgatásban.
DAC-ok is így oldják meg hogy a néhány mintavételből visszaállítják a teljes analóg jelet.

(#87132) Tulku válasza bkercso (#87122) üzenetére


Tulku
veterán

Egy másik dimenzió....csöves erősítés ;]

(#87133) ribizly válasza btraven (#87131) üzenetére


ribizly
veterán

Nem, sajnos nem. :( Minden Master átesik ezen a konverzión.
Ez a "tisztán matematika" meg csak azért gond, mert már itt lehet tudni, hogy nem azt kapjuk, amiért fizetünk.
Éppen azért problémás ez, mert a DAC-ok helyből ebből kénytelenek dolgozni.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#87134) Eugene Roe válasza ribizly (#87129) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Tudom, nekem is fáj a Tidal Master mizéria :) de várjuk az igazi losslesst.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#87135) Capt.Obvius válasza Eugene Roe (#87134) üzenetére


Capt.Obvius
aktív tag

Hol lesz igazi loseless? :Y :Y

(#87136) :AMF: válasza Capt.Obvius (#87135) üzenetére


:AMF:
senior tag

(#87137) Capt.Obvius válasza :AMF: (#87136) üzenetére


Capt.Obvius
aktív tag

Ohh igen, köszönöm. :) Nézegettem, de csak az Unlimited érhető el az országban. A HD sajnos nem, és nincs is infó róla, hogy mikor lesz :).

(#87138) bajnokpityu válasza ribizly (#87133) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Anno megcsinaltuk a hifi fórumban a flac vs 320 MP3 vaktesztet. Hármonknak volt sikeres. Nem az volt a lényeg, hogy hurrá, menők vagyunk, hanem hogy ravilagitson mennyire jól működik a veszteséges konverzió. A zene ugyanis benne marad. Namost az MQA egy brutal magas bitratas MP3, nemde? Akkor miről beszélünk?

Az más kérdés, hogy számos platformon valamiért nem az igazi a tidal. Pl pcn. Darabos. Luminon meg nem. Nyilván extra védelmek vannak a PCs ben,hogy nehezebb legyen lopni. De nem azért szar a hang, mert MQA, szerintem.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#87139) Eugene Roe válasza Capt.Obvius (#87135) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Igazi... :D ki tudja mi az? Spotify és Tidal is igérnek valami flac féleséget.

Nekem a master egyébként sok helyen jobban tetszik, mint a sima "hifi" tidalban. Más kérdés, hogy nem volt tisztességgel tisztázva ez az MQA, lossless, master téma.

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#87140) chrisnagy13 válasza bajnokpityu (#87138) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Ezt a tesztet meg kellene csinálni úgy is, hogy flac vs. MQA. 44.1 16 bit vs. Studio Master tömörítve (mert ugye ez lenne az MQA). Kíváncsi lennék mi lenne a vége.

Pc-n Audirvanaval próbáltad a Tidalt?

(#87141) Ear001 válasza bajnokpityu (#87138) üzenetére


Ear001
addikt

Az MQA inkább egy közepesen jó felkonvertálas, mint MP3 féle veszteséges tömörítés.

(#87142) ribizly válasza bajnokpityu (#87138) üzenetére


ribizly
veterán

Igazából a videóban is elhangzik: nem ezt ígéri. Ettől függetlenül nem hangzik rosszul. Más sincs itthon streaming terén, ami jó volna, szóval egyelőre megmarad. :D

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#87143) Dorien válasza btraven (#87131) üzenetére


Dorien
veterán

A saját fülednek kell hinni, nem a marketing bullshit-nek, ennyi a nagy titok. :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#87144) bajnokpityu válasza chrisnagy13 (#87140) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Natív programmal.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#87145) ribizly válasza Dorien (#87143) üzenetére


ribizly
veterán

Kivételesen nem értek egyet ezzel az állítással. :N
Nem arról van szó, hogy ne tudnám eldönteni, hogy melyik tetszik jobban 2 zeneszám közül. Ellenben ha valaki arra kíváncsi, hogy mit alkotott eredetileg a szerző és hangmérnök, akkor így most ahhoz nem jut hozzá. Sőt annak közelébe sem jut.
Anno összehallgattam néhány számot Spotify Premium, Tidal Master, FLAC kombóból és nagyjából ez a sorrend is alakult ki a hallottak alapján. Szóval jobb élményt kapunk ezzel a felkonvertálással, de nem elég jót.

Mindenesetre elgondolkodtató, hogy mit csináljon az ember. Mi most 5-en fizetünk a Tidal Master-ért, így nem feltétlenül hagynám ott csak úgy (meg sokat használjuk autóban, ahol meg aztán teljesen mindegy főleg low quality-n a mobilnet okán), de a Tidal-al van más gond is, ami nem tudom sújtja e a többi szolgáltatást is, de rendszeresen eltűnnek belőle zeneszámok. Na most, ha előfizető oldalról nézem, akkor ez elég zavaró, mert kizökkent, hogy kedvencek közé rakott számok nem elérhetőek. Ráadásul hiába írsz a support-nak, hiába töltöd ki a request form-ot, nem történik semmi.
Ha ezt hozzáveszem, hogy alig van Master (aminek a minősége kétséges ugye) tartalom (még az új megjelenések esetében is), sok szám nem elérhető, sok esetben alacsony minőséget kell hallgatni, akkor lehet tényleg össze kéne szedni inkább a FLAC-olat és befejezni a bohóckodás...

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#87146) fattyu válasza ribizly (#87145) üzenetére


fattyu
veterán

ezért van spotify premium nálam.

Menet közben fejhallgató illetve kocsiban BT vagy pláne motoron az intercomon zenét hallgatva édesmindegy.

Statikus zenehallgatáskor mind melóban mind otthon a lokálisan tárolt flac ape mittomén állomány szól.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#87147) ribizly válasza fattyu (#87146) üzenetére


ribizly
veterán

Jó, de mondjuk a Tidal Master 700,-/hó így "családban". Viszont én nem emlékszem olyanra, hogy eltűnt volna akármi is Spotify-ról.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#87148) Tulku


Tulku
veterán

Én speciel két normálisan hallgatható formátumot részesítek előnyben:
- saját rip EAC-al cd-ről (ezek általában a legjobbak)
- iso fájlok rendszerint, de nem mindig

A cd ripek rendre rettenetesen elverik az akárhonnan lehúzott formátumokat, az iso, dsf, dff fájlok között akad hallgatható.

Számomra ezek a szolgáltatók minősége rettenetes, most is van két hónapos tidal előfizetésem (de minek?) 600 ft-ért, de rendre akkor használom, ha kiülünk bográcsozni egy bödön borral és viszünk magunkkal egy BT akármit....aztán beírom keresőbe, hogy Oscar Peterson és egész este nyomja amije van....erre jó, számomra többre nem...

(#87149) Polllen válasza bajnokpityu (#87138) üzenetére


Polllen
nagyúr

Én amikor utoljára csináltam ilyen tesztet, akkor a flac vs 320 MP3 vakteszt valami 70-80% lett, a flac vs AAC meg talán 60%. El is engedtem a dolgot.

chrisnagy13
Streamingből spotify-t használok a kényelem miatt, az összes itthoni eszközömön megy a spotify connect és így elfogadható a minőség is (meg talán az elején csak náluk volt családi csomag). Illetve youtube.

Használtam huzamosabb ideig az összes itthon elérhető streaming szolgáltatást, szerintem hangminőségben az apple a legjobb, de ios nélkül macera tud lenni.
Tidal roon vagy moode alatt nagyon szépen szól, de mobilon vagy böngészőből nem éreztem annyival jobbnak a többinél, hogy kiüsse a spotify-t. Az árkülönbözetből inkább veszek évente pár veszteségmentes felvételt és azt hallgatom spotify mellett.
Deezer - ő volt az első itthon elérhető streaming, nagyon sokat használtam, de a böngészős lejátszójuk anno valamit mintha EQ-zott volna spotify-hoz képest. Plusz egyéb eszközökön macerás (volt?) használni, így elengedtem.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#87150) Capt.Obvius


Capt.Obvius
aktív tag

Az Audirvana és Roon és társai amúgy mit segítenek a TIDAL-on? Valami ilyesmit írtatok feljebb. :U :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.