Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87051) PuMbA válasza thomasvold (#87050) üzenetére


PuMbA
titán

Ja, rákötöd az alaplapit optikain, tehát digitálisan és a hangfal átkonvertálja analógra a jelet. Ha egy hangfalon van digitális bemenet, akkor van benne DAC :) Ennyire egyszerű.

[ Szerkesztve ]

(#87052) thomasvold válasza PuMbA (#87051) üzenetére


thomasvold
őstag

Rendben, köszönöm, akkor nem veszek hangkártyát :) Van az alaplapon optikai kimenet a hangfalon is megvan hozzá a bemenet.

(#87053) Dorien válasza ribizly (#87047) üzenetére


Dorien
veterán

Ha tényleg csak ennyi a dolog, hogy JRiver után kell párat kattintanom a Korg driver panelen, azzal még együtt tudok élni. :) A hangja az nekem tényleg kifogástalan, 30k környékén nem hiszem, hogy találnék jobbat...

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#87054) ribizly válasza Dorien (#87053) üzenetére


ribizly
veterán

Ez így van. De azért nem volna baj, ha így X év után megtanulnának rendes driver-t írni.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#87055) :AMF: válasza Dorien (#87053) üzenetére


:AMF:
senior tag

Én a Korg paneljét soha nem használtam, nem volt rá szükség. :)
Telepítésnél fontos volt, hogy ne legyen a dac a gépre dugva, illetve a manual az usb2 port használatát javasolja. (Nekem csak usb3 van a laptopon, de nem volt gondom vele.)
Foobarban először az "Asio: Korg..." beállítást használtam, majd a Topping D30 érkezésével megcsináltam a Topping DSD lejátszáshoz javasolt beállításait a Foobarban (AsioProxy, foo_out_asio és foo_input_sacd). Az Asio\foo_dsd_asio alatt lehetett váltani a D30 és a Korg között. Utána már csak akkor kaptam hibaüzenetet, ha nem volt bekapcsolva a dac. :)

(#87056) bajnokpityu válasza ribizly (#87054) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Biztosan jól telepítetted? Nekem semmi gondom nincs vele.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#87057) ribizly válasza bajnokpityu (#87056) üzenetére


ribizly
veterán

Nekem már semmi bajom nincsen vele. :N

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#87058) fericske válasza bajnokpityu (#87056) üzenetére


fericske
addikt

Nálam is ugyanezt csinálta win10-re váltás után. Jriver után driver reinstall, hogy legyen hang.
Win7 alatt zökkenőmentesen működött.

(#87059) ribizly válasza fericske (#87058) üzenetére


ribizly
veterán

Elég elvileg csak a Korg panel-en váltani egyet DSD és PCM között oda-vissza.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#87060) kromatika válasza ribizly (#87059) üzenetére


kromatika
veterán

Igen. :K Nálam is ezt kellett csinálni játszani elég gyakran vele. Végül is ezért is adtam el.Mondjuk a füles erősítő részét is egy kicsit keménynek találtam.

[ Szerkesztve ]

(#87061) bajnokpityu válasza kromatika (#87060) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Kemény? Hamarabb mondanám lágynak.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#87062) Dorien válasza bajnokpityu (#87061) üzenetére


Dorien
veterán

Szerintem is inkább nyugodt, letisztult hang jön a Korg-ból, mint kemény. Bár eddig csak a HE400-zal próbáltam.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#87063) Zoliee válasza bajnokpityu (#87061) üzenetére


Zoliee
senior tag

Na szépen vagyunk... Most fehér, vagy fekete?
Ezzel csak azt akartam jelezni, hogy kutya nehéz egy hangzást szavakba ölteni, nem beszélve a rengeteg változóról (pl lánc többi tagja).
Szóval én nem is merem. :D

(#87064) bajnokpityu válasza Zoliee (#87063) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nézd meg vmelyik régi tanácsom. Válassz valakit, akinek ismered izleset, és arra hallgass. Ne a hengosokra, és ne a többségre.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#87065) bkercso válasza bajnokpityu (#87061) üzenetére


bkercso
nagyúr

Én is keménynek mondtam a kb. 3 éve volt találkozó után, de inkább az erősítő részét.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#87066) bajnokpityu válasza bkercso (#87065) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Kulon nem probaltam. De benne van, h a dac resze mosoda,es igy az egesz egyben kicsit nekem kisse puha. De szummaban tok jo cucc araert. Stabil, lehet vele zenet hallgatni. Ami nagy dolog, mert kicsit tobbert tudok parat, amit nem..

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#87067) kromatika válasza bkercso (#87065) üzenetére


kromatika
veterán

Igen,én a füles erősítő részét halottam keménynek. 58X -el, meg Yamaha HPH-MT7 el.Myriad Z40 hez viszonyítva. Ettől függetlenül szerintem sem rossz cucc az áráért.

[ Szerkesztve ]

(#87068) bkercso válasza kromatika (#87067) üzenetére


bkercso
nagyúr

Jó cuuc áráért szerintem is. :K

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#87069) kromatika


kromatika
veterán

Liquid Spark - By Alex Cavalli + Topping E30 vs Topping L30+E30 kombót 3 napja hallgatgatom össze .Fejesek :Hifiman 400i 2020,Philips Fidelio X2HR,és HD 650. Eddig is megvoltam elégedve E30+L30 és 400i 2020 -al. De néha ,hiányoltam egy kis testességet a hangból, és egy kicsit a basszus is lehetett volna több. De tényleg csak néha, és főleg populárisabb zenéknél jött elő. Klasszikusnál és akusztikusnál nem. Liquid Spark al viszont éppen meg jött az a kicsit testesebb, és kissé melegebb hang ,amiről fentebb írtam. És a lényeg, hogy mind ez úgy,hogy nem megy az akusztikus hangszeres zenék rovására. A hangszerek természetes tónusa megmarad. És a nem profin rögzített zenék sem annyira bántóak. Szóval nekem ez igy frankó.X2HR nél már más e helyzet ,mert ugye ott még nyom a mélyeken, az már nekem sok, viszont a néha kemény magasokból meg csíp. Ott meg jól jön. Sajnos az X2HR kissé számomra hátra lévő. És gyenge közepein nem segít egyik sem jelentősen. Amúgy ettől függetlenül, igen csak jó hang populáris zenékhez. HD 650 hez egyik verzió sem tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#87070) Molydeus válasza kromatika (#87069) üzenetére


Molydeus
senior tag

A hétvégén terveztem írni Liquid Spark + HE400i 2020 témában. :)
Milyen párnákkal használod?

Nálam az LS volt meg korábban (a DAC is) és a 400i az új jövevény. Azt gondoltam, a világosabb hangjával néhány műfajhoz nagyon jó lesz, a többihez meg ott a HD58x, az LS ahhoz is passzol.
Aztán végre elkezdtem tesztelni a korábban beszerzett FocusPad A-kkal, amik csináltak belőle egy számomra "zenéi mindenest". Az ajánlások alapján persze tudtam, hogy az A-k testesebb mélyeket adnak, de az összhatás ennél meglepőbb volt. Napok óta sorra jönnek a prog. rock és metál albumok pedig tényleg nem erre szántam a 400i-t, én meg csak vigyorgok.:D
Kicsit tartottam tőle, hogy az A-k esetleg elviszik egy sötétebb irányba a hangzást, de ahogy írod, megmaradtak a magasak, a szuper akusztikus hangszeres és női vokál hangok is.

Vakarom is a fejem, mert nagyon szeretem a HD58x-et, de elég nagy lett így az átfedés.

M.

(#87071) kromatika válasza Molydeus (#87070) üzenetére


kromatika
veterán

.Én is FocusPad A val használom. Teljesen egyet értek :K Liquid Spark + HE400i 2020 igen jó páros.Azt is észre vettem, hogy a közepekhez is ad az LS egy hangyányi melegséget az L30 hoz képest. Szóval tényleg kellemes minden műfajjal számomra is,és akusztikusban is virít. Más: Rövid RCA kábel kellene. Oehlbach RCA kábelekkel van valakinek tapasztalata a topikban? 50 cm pont jó lenne ,pl ezt találtam [link] De ha nem ajánlott az Oehlback,akkor 75 cm is elmenne, bár az már kicsit hosszú-Pl Inakustik Star [link] vagy Inakustik Prémium ? [link]

[ Szerkesztve ]

(#87072) Eugene Roe válasza kromatika (#87071) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Szerelj magadnak :P csavaros rca dugóval még forrasztani sem kell.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#87073) kromatika válasza Eugene Roe (#87072) üzenetére


kromatika
veterán

Forrasztani már próbáltam. Tök béna vagyok hozzá. :O Csavaros Rca dugót meg nem is nagyon találok itthon kaphatót, ha meg igen, akkor a 4 dugó meg a kábel, majd nem annyira jön ki ,mint ha készre szereltet vennék.

(#87074) gabross válasza kromatika (#87073) üzenetére


gabross
tag

Ilyet vettem, működik. 2x0,3 m

(#87075) Tulku válasza Eugene Roe (#87072) üzenetére


Tulku
veterán

Szerintem RCA kábelt inkább forrasszunk....most arról nem akarok vitát generálni, hogy milyen anyaggal, de a forrasztás szerintem itt alapvetés...

(#87076) contaxg válasza Tulku (#87075) üzenetére


contaxg
veterán

Nekem az egyik legmeglepőbb dolog az volt mikor kaptam egy olyan kábelt ahol lézerrel lett összedolgozva az rca dugó a kábellel. Nem biztos, hogy akarok többet forrasztóanyagot "hallgatni". :N

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#87077) biokox válasza Tulku (#87075) üzenetére


biokox
tag

Abban jó vagyok..

(#87078) Exodius válasza contaxg (#87076) üzenetére


Exodius
őstag

Mert? Ekkora a különbség? :Y

(#87079) stefi81


stefi81
tag

Látom használnak páran HE400i 2020 fülest. Én is pár napja tettem szert egy ilyenre, de még a gyári párnával van és nekem is az volt az első benyomásom hogy nagyon kicsit kevés a mély és nagyon kicsit sok a magas. (persze nem számottevően csak kicsit-kicsit) Erre még lehet rátesz a iBasso Dc04-em is ami lehet pont úgy dolgozik ami nem igazán jó a HE400i 2020-nek. (picikét kevesebb mély és picit több magas) Jó látni hogy lehet korrigálni azér erősitővel. Bár láttam szűrőt is ami levágja a magast, de az kicsit idegen nekem. Esetleg használt/épített ilyet valaki?
Gondolkozom egy olyan cserélhetős op-os erősitőben, mert azzal "hangolni" tudnám kicsit a fejest ha jól gondolom a külömböző végfokokkal.
Ti honnan rendeltétek a FocusPad-A?

(#87080) Bodz válasza kromatika (#87071) üzenetére


Bodz
Topikgazda

QED Profile megfelelő lehet.

(#87081) Molydeus válasza stefi81 (#87079) üzenetére


Molydeus
senior tag

Remélem nem írok hülyeséget, de szerintem a 400i-nek a tüskéje 8-9kHz között szűkebb, mint a DT770pro magas kiemelése, nem biztos, hogy pont ez a szűrő jó lenne hozzá.
Anno, amikor a 400-asok közül választottam, a diyaudioheaven-nél találtam ilyen szűrőt a 400i-hez is és rövid mérlegelés után elvetettem. Egyrészt szerintem lehet, hogy elveszett volna világos karaktere a fejesnek, amit nem akartam. Másrészt nem voltam benne biztos, hogy máshogy nem nyúl bele a hangképbe.
Ehhez képest a FocusPad-A két problémát is kezel, teltebb mélyeket ad és a magasakból az esetleg zavaró éleket veszi el, de nem magát a kiemelést. Szerintem jobb befektetés.

Az DC04-et szimmetrikus kábellel használod vagy átalakítóval?

M.

[ Szerkesztve ]

(#87082) OPiiPO válasza kromatika (#87069) üzenetére


OPiiPO
addikt

régóta hiányoltam a beszámolóid :R

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#87083) binatone válasza Molydeus (#87081) üzenetére


binatone
tag

Nem írsz hülyeséget pont ez a szűrő biztosan nem jó a 400i-hez, mivel a lyukszűrő impedancia függő, a linkelt rajz 80 Ohmhoz illeszt a 400i pedig 35 Ohm, tehát az induktivitást és az ellenállást felezni illene a kapacitást pedig duplázni. :)

(#87085) Eugene Roe válasza Tulku (#87075) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Szerintem is, kiváltképp tiszta rezet, de egy ezüsttel futtatott darabot már be mernék csavarozni (persze az én merszem semmit sem jelent :P).

# A lézerezett példány gondolom nem a 10-20k / db kategória volt :B

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#87086) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Egy hegesztett volt nálam is próbán, maradtam a kis hofokos forrasztasnal.
Réz hegesztés nagyon magas hőfokon történik.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#87087) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Gondoltam, hogy megosztok veletek egy történetet, mielőtt valaki átverés áldozata lenne. Mivel velem nem történt meg (szerencsére) és a tévedés esete fennáll, ezért csak tájékoztató jelleggel írom, de több, mint gyanús. Azért ide írom, mert a többség ezt is olvassa, nem csak a fejhallgató topikot.

Már nem egyszer rám írt egy tag (poLeH nevű felhasználó), hogy amiről itt érdeklődtem, az neki pont van eladó a mesébe illő gyűjteményéből. Mivel először pont vettem mástól, amit szerettem volna (Kácsa ezüst kábel), így ott vele nem született üzlet.

Másodszor már egy fejhallgató lett volna neki eladó (Heddphone), ami a többi, milliós szintű fejes gyűjteményéből pont eladó lett. Állítólag új, de semmilyen módon nincs lehetőség kipróbálni, mert ahogy fogalmaz, mi magyarok csak kipróbálni megyünk fejeseket, nem megvenni. Mivel vásárlásról volt szó és árról is megegyeztünk, ezért nálam erről szó sem volt.

Mikor megírtam neki mindenféle rossz indulat nélkül, megpróbálva a tiszteletet megadni egy nagy lelkű ismeretlennek, hogy pár hónapja regisztrált, van neki 1 értékelés pontja, AVX-en más néven szerepel (Zewaa), egyik helyen Vecsés, másik helyen Szigetszentmiklóson tartózkodik és semmiféle meghallgatásra nincs lehetőség, úgy döntöttem, hogy ezekre felhívom a figyelmét, mert azért már jó pár éve fórumozok, de a csalás illetve átverés szagát éreztem a levegőben. Ezek után persze gyorsan stílus váltás következett és velem már semmilyen formában nem szeretne üzletelni. :D

Lehet én lihegem csak túl, de bele olvastam az AVX fórumos tevékenységébe és ott se volt túl népszerű. Valaki szerint már fent volt, csak törölték és most más néven folytatja, amit előtte elkezdett.

Mivel tényleges átverés nem történt az esetemben, így nem jelentem az esetet, de én azért letiltottam. Ha tévedek, akkor velem úgysem veszít semmit, de ha igazam van, akkor érdemes vigyázni vele.

Mivel senki jó hírét nem szeretném rontani, így ha tévedtem, akkor egy moderátor nyugodtan törölje a bejegyzésemet és egyben elnézést kérek a több nevű fórum társunktól! :R

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#87088) Dorien válasza HUNNIA1920 (#87087) üzenetére


Dorien
veterán

Csak óvatosan! :K Aki komolyabb seller history és rating nélkül árul, attól csak személyesen, kipróbálással érdemes vásárolni. Főleg ilyen többszáz ezres értéknél érdemes vigyázni.

Amúgy szerintem több a különc, magának való ember ebben a Hi-Fi világban, mint a tényleges csaló, de sosem lehet tudni, hogy nem Kellner Zsolt van-e a nick mögött... [link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#87089) Mathiask válasza HUNNIA1920 (#87087) üzenetére


Mathiask
senior tag

"Állítólag új, de semmilyen módon nincs lehetőség kipróbálni, mert ahogy fogalmaz, mi magyarok csak kipróbálni megyünk fejeseket, nem megvenni. Mivel vásárlásról volt szó és árról is megegyeztünk, ezért nálam erről szó sem volt."
Tehát úgy se tudtad volna személyesen átvenni, hogy nem próbálgatod, csak oda adod a pénzt, ő meg a fejest? Elég gyanús.

(#87090) ribizly válasza HUNNIA1920 (#87087) üzenetére


ribizly
veterán

Nehéz ügy. Jobb az úgy tiltva. :K

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#87091) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Elsőre is azt írta, hogy ő nála nem tudom kipróbálni, menjek el máshoz. Amikor mondtam, hogy csak áramot biztosítson, én viszem a CompositeAmp+DAC-ot és kipróbálnám vétel előtt, megint nemleges választ kaptam. Mikor szembesítettem a tényekkel, akkor persze már lett volna lehetőség vétel előtti próbára, de ő nem akart innentől nekem semmit se eladni. :D Így talán mindketten boldogabban élhetjük tovább a mindennapjainkat. :)

Nincs ezzel gond, ha valami bontatlan, de itt nem erről van szó. Én se vagyok híve annak, hogy valaki elvigyen tőlem valamit tesztelgetni, aztán 2 hét múlva vissza hozza, mert meggondolta magát. Viszont adtam már el úgy hangfalat, hogy az 5. érdeklődő vitte el, de a másik 4-nek se mondtam azt, hogy ne hallgassa meg ott nálam. Na mindegy, felőlem mindenki úgy csinálja, ahogy szeretné, de annyira azért nem megy jól, hogy a semmiért fizessek nem kis összeget.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#87092) Dorien


Dorien
veterán

Ide is, hátha valakinek jól jön:

Bordor mester (Fodor Tibor) [link] megcsinálta a kért HiFiMan kábelt. Nagyon pöpec, 3m, ultrakönnyű, fekete műszálas harisnyával, aranyozott koax + 3.5mm jack csatlakozókkal.

Ha bárkinek kábelre lenne szüksége (fejhallgató, táp, hangfal, interconnect, RCA, XLR, USB, stb.) őt erősen ajánlom. :K

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#87093) contaxg válasza HUNNIA1920 (#87091) üzenetére


contaxg
veterán

Ez az emberke szerinte az aki már többször ki lett tiltva az AVX-ről. Talán nálam is próbálkozott anno ezzel-azzal, több neve és mail címe is ismert. Felejtsd el. :R

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#87094) HUNNIA1920 válasza Dorien (#87092) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Nekem darvinya csinált most egy kábelt, nagyon szép, igényes munka lett. :K

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#87095) _Dumber_


_Dumber_
őstag

Ma beszereztem egy ibasso dc03-at. Úgy néz ki, hogy megszivtam, mert a Samsung A40 nem ismeri fel. A dac jó, mert minden más mobil viszi.

Telefoncserén kívül van ötletek?.. ha nincs akkor megy vissza..

A soundmagic a30 jó volt ezzel a telefonnal.

(#87096) fehér_ember válasza _Dumber_ (#87095) üzenetére


fehér_ember
addikt

Valaki már említette, hogy vannak fönt a honlapjukon szoftveres frissítések. [link]
De amúgy ezekkel én sem vagyok képbe...

(#87097) btraven


btraven
őstag

Fx-Audio Tube-03-ban meggypiros LED-ek vannak az elektroncsövek alatt. Ki lehet azt cserélni zöld színűre?
Legjobb lenne valami távirányítóval vezérelhető akármilyen színű LED.
Ez hogy nem jutott még kínai elvtársaknak eszébe? :)
Az igazán profi cuccokban zöld van például

(#87098) Tim82 válasza btraven (#87097) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ez hogy nem jutott még kínai elvtársaknak eszébe?

És neked a megfelelő festék a csövekre? :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#87099) HELLAFLUSH


HELLAFLUSH
őstag

Sziasztok :)
50K környékén mi most a best asztali DAC?
(nem a hordozhatóra gondolok)
Leginkább az olyat szeretem aminek lehett állítani a magas és mély hangzását egy potival vagy egy távirányítóval esetleg gombokkal.
(Nem tagadom, hogy egy picit basshead vagyok) :B
Jelenlegi Fosi Audio Q4-et szeretném nyugdíjazni, mert egy picit feljebb szeretnék lépni minőségben. :R

(#87100) _Dumber_ válasza _Dumber_ (#87095) üzenetére


_Dumber_
őstag

Jó ötlet. Köszönöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.