Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87451) bkercso válasza Dorian (#87450) üzenetére


bkercso
nagyúr

Azt elhiszem. :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#87452) #03969024 válasza chrisnagy13 (#87448) üzenetére


#03969024
törölt tag

Nekem is 4490 van. Marad még egy darabig... 😀

(#87453) btraven válasza ribizly (#87447) üzenetére


btraven
őstag

Hűha akkor mégis sima Sanskrit 10th-t kellene vennem :)

(#87454) btraven


btraven
őstag

Van már elektroncsöves hordozható zene lejátszó is. Cayin N3 Pro
[link]

(#87455) zodo


zodo
nagyúr

Sokszor belebotlottam a SUPRA Usb 2.0 Audio Cable (USB A - Micro B) kábelbe.
Mit tesz hozzá a hanghoz vagy miért jobb egy ilyen kábel?

(#87456) Gzula[HUN]


Gzula[HUN]
őstag

IFI ZEN V2 "Z" teszt

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#87457) Polllen válasza Gzula[HUN] (#87456) üzenetére


Polllen
nagyúr

Imádta az elsőt is, uh nem csoda, hogy ezt is.

Amúgy 400 usd-ig ajánlotta az elsőt, de szerintem oda már ifi zen dac + külön fejhallgató erősítő sokkal jobb lesz, mint az ifi zen dac magában. És 400-ből ki is jön mellé.

Nekem egy bajom volt vele, low gain-n is annyira le kellett vennem a hangot, hogy a két oldal hangereje már nem volt egyforma. Amúgy maradt volna, mert usb-ről is teljesen jó hordozni.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#87458) dgyuri0123 válasza zodo (#87455) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nem tesz hozzá, nem vesz el. Ezért jó.

"csak a zene van"

(#87459) I.T.E.M válasza Gzula[HUN] (#87456) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

Ezt a csávót nem lehet nézni, csak, ha tengeri beteg akarsz lenni. Én nem tudom, hogy a rajongói hogyan bírják ezt a fejrángatást ide oda. Max hallgatni lehet, de nézni azt nem. Kár mert jó dolgokat szokott tesztelni, de nem kell hozzá sok, hogy rosszul legyek. :((( :U

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#87460) Polllen válasza I.T.E.M (#87459) üzenetére


Polllen
nagyúr

Szerencsére nincs semmi bajom a videóitól. Amúgy nekem tetszik ez a megjelenítés. Elsőre fura volt, de igazából működik.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#87461) Gzula[HUN] válasza I.T.E.M (#87459) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Miután megismertem a Bad Motherfuckert, nekem már sok újdonsággal nem jár ez a fajta "kamerázás".

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#87462) zodo válasza dgyuri0123 (#87458) üzenetére


zodo
nagyúr

Akkor az átlag fülnek az átlag cucchoz a teljesen vegyes minőségű hanganyagokhoz, felesleges pénzkidobás?

(#87463) dgyuri0123 válasza zodo (#87462) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nem feltétlenül. Átlagos hangon is lehet rontani rossz kábellel, így lesz/lehet belőle átlag alatti hang.

"csak a zene van"

(#87464) zodo válasza dgyuri0123 (#87463) üzenetére


zodo
nagyúr

Alaplapon Realtek® ALC892 Codec dolgozik, mely gyártó által mellékelt kábelével csatlakozik a Creative Sound Blaster X4 míg hangkeltőként SteelSeries Arctis 3 szolgál.

Igényemnek jobban tetsző összeállítást nehezen tudok elképzelni vagy nem engedhetek meg magamnak, hiába is ajánlanátok. (pláne a mikrofon kezelés végett)
Ezek után kérdezném hogy megérhet egy próbát tenni a supra kábellel vagy úgy is csak saját magam fogom eldönteni hogy tetszik vagy sem a kapott hang?

Vita előidézését kerülve én úgy tudom hogy a kábeleknek is van olyan tulajdonságuk, miszerint magasba/mélybe húz vagy kicsit tágul a tér.
Ennél a kábelnél ezeket olvastam: nyugodt, részletes, biztonságos időzítés

(#87465) dgyuri0123 válasza zodo (#87464) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Azt tudom, hogy a gyártó által mellékelt USB kábelek általában/jellemzően semmivel nem jobbak, mint egy "mezei" nyomtatókábel és mint ilyen, alkalmatlanok a lineáris hangátvitelre. Tompa, mélyhiányos, magashiányos (fedett), ugyanakkor kásás, torz, csúnya közepekkel. A Supra USB (szigorúan szerintem) ebben a rendszerben (is) képes lenne "hangot adni" a képességeinek. Számtalan esetben bizonyított, még az egészen belépő szintű dacokkal is, hogy szinte minden körülmények között lehet rontani a kapott hangon egy még gyengébb kábellel.

"csak a zene van"

(#87466) btraven válasza Polllen (#87460) üzenetére


btraven
őstag

Sokkal jobb mint ha valakinek a csúnya fejét kell nézni órákon keresztül. [Például]
És Zeosnak nagyon csúnya feje van.

Érdekes módon Zeos kameramozgása nem zavar. Pedig a kamerarángatós mozifilmektől rögtön kikészülök.

(#87467) chrisnagy13 válasza zodo (#87464) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Célszterű lenne, ha kipróbálnád és eldöntenéd magad lett e bármiféle javulás.

(#87468) zodo válasza dgyuri0123 (#87465) üzenetére


zodo
nagyúr

és chrisnagy13

Köszönöm, ha találók jó áron akkor kipróbálom.

Szerk: Most eset le hogy nekem már USB-C csatis kábel kell.

[ Szerkesztve ]

(#87469) Pierre75


Pierre75
senior tag

....

[ Szerkesztve ]

(#87470) bajnokpityu válasza zodo (#87455) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ha egy kábel hozzatesz az rossz. Ha nem vesz el, akkor kivalo:) tudom sokat segítettem :)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#87471) zodo válasza bajnokpityu (#87470) üzenetére


zodo
nagyúr

Akkor is igaz ha hangkártya/dac és fejes közt cseréljük?

(#87472) bajnokpityu válasza zodo (#87471) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Hasznald a fejed :)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#87473) dni válasza Gzula[HUN] (#87456) üzenetére


dni
őstag

Ahogy nézem már van Hifiman fejesekhez illesztett DAC + AMP kombója is az ifi-nek :)
ifi honlap
head-fi

[ Szerkesztve ]

(#87474) fattyu válasza dni (#87473) üzenetére


fattyu
veterán

nem lehet éppen rossz.

én most egy ifi micro black labellel küldöm a 400se-t és öléggé rendben van.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#87475) dni válasza fattyu (#87474) üzenetére


dni
őstag

Az más kérdés, hogy megéri-e majd az árát, mert a pl. Headphone show nem volt elszállva a korábbi HD6xx-hez illesztett Signature-től.

[ Szerkesztve ]

(#87476) Gzula[HUN] válasza dni (#87473) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

"Z" is sokszor használja tesztjeiben a Zen Dac Signature-t, szóval annyira x@r nem lehet.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#87477) HELLAFLUSH


HELLAFLUSH
őstag

Végre megjött a Topping EX5. :C
Pár napig tesztelem aztán írok majd véleményt, de idáig egész meggyőző. :K

(#87478) Capt.Obvius válasza HELLAFLUSH (#87477) üzenetére


Capt.Obvius
aktív tag

Gratula a kis ketyeréhez! :C :C

Szolgáljon jó hangokkal :DD :DD

(#87479) Exodius válasza HELLAFLUSH (#87477) üzenetére


Exodius
őstag

Mintha OLED lenne a kijelző. :)

(#87480) bkercso válasza HELLAFLUSH (#87477) üzenetére


bkercso
nagyúr

Szép kijelző!
Lágy a magasa?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#87481) btraven válasza bkercso (#87480) üzenetére


btraven
őstag

Nyilván ettől a sárga/narancs kijelzőtől kellemes meleg hangja van, lágy magasakkal.

Ki lehet kapcsolni a kijelzőjét?

[ Szerkesztve ]

(#87482) Sinesol válasza btraven (#87481) üzenetére


Sinesol
veterán

Az elektroncsöveknél is valószínüleg ebböl eredzterhetö a meleg hang, szal érthetö lenne a dolog. Ha kék ledes lenne, akkor meg hüvösebb karakter lenne, hiszen kék. Ha ezüst kabelezés van benne, akkor meg fényes a hang, hiszen az ezüst fényes. ;]

[ Szerkesztve ]

(#87483) bkercso válasza btraven (#87481) üzenetére


bkercso
nagyúr

Hogy függ össze a 2 dolog? :)
Szerintem egy gyártó akkor "érik be", ha nem csak 1 milláért tud nem-szúrós magasakat adni. :B

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#87484) Sinesol válasza bkercso (#87483) üzenetére


Sinesol
veterán

Hàt, nekem szúròs magasak leginkabb ott voltak, ahol olyan volt a fejes, vagy a felvétel nagyon rossz, miközben a kiegyenlitett hangú fejeseknél általában nem volt különösebb gond a magasakkal. Plusz ugye akkor lehet gond, ha kevés az erösitö es amiatt torzit valami.

[ Szerkesztve ]

(#87485) s4tch válasza bkercso (#87483) üzenetére


s4tch
veterán

"Hogy függ össze a 2 dolog? :) "

Szerintem viccelt a kolléga. ;)

(#87486) bkercso válasza Sinesol (#87484) üzenetére


bkercso
nagyúr

Engem pl. a legtöbb OPÁ-nál a nem-A-osztályusítás is szúr biz. értelemben. :B Miközben a sok magas nem zavar. Trombitánál lehet tetten érni legjobban, hogy mennyire bántó. (Ha kicsit sme az, akkor természetellenesen szól, de legalább hosszan hallgatható. :DDD )

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#87487) bajnokpityu válasza bkercso (#87483) üzenetére


bajnokpityu
félisten

és ha a felvételen van szúrós magas?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#87488) bkercso válasza bajnokpityu (#87487) üzenetére


bkercso
nagyúr

Örök kérdés. :K Nem lehet a felvételt lejátszókészülék nélkül meghallgatni, így pontosan elválasztani, mi honnan jön.
Ezért kell készülékeket összehasonlítani egymással.

Mégis megdöbbentő, hogy egy-egy HF folytótekercs mennyit tud lágytani a hangon. Hatása pedig jóval a hallható tartomány fölött van csak. Ebből is gondolom, hogy tud szúrós lenni egy készülék hangja, ami nem a felvétel hibája.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#87489) ozzy711 válasza btraven (#87481) üzenetére


ozzy711
őstag

Csak, hogy ne maradj információ nélkül:
A Topping dacom ( gondolom a képen láthatóét is ) kijelző fényerejét 3 lépcsőben lehet csökkenteni és van egy negyedik állapot amikor csak a bemenetet ( usb ) jelzi halványan.
A kijelző hatását a kapott hangra még tesztelem.

(#87490) Mexbacsi


Mexbacsi
tag

Sziasztok!

Focusrite solonak ugye van két bemeneti lehetősége. egy xlr és egy 6.3 jack. Van egy lemezjátszóm, amit rá lehetne kötni mondjuk a 6.3 helyre? Vagy ez nem lenne túl egészséges?

Focusrite Scarlett Solo 3rd Gen USB külső hangkártya | Hangszerdiszkont.hu

(#87491) HELLAFLUSH válasza Capt.Obvius (#87478) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

köszi. :R

#87479 Exodius:
Hát nem tudom, hogy OLED-e de minden esetre egész jó mert sötétben is csak a narancssárga jelzések világítanak, a háttér az fekete marad mint az OLED-nél.
(bár lehet, hogy tényleg OLED :DDD)

#87480 bkercso:
:R
A magasakat illetve úgy érzem, hogy a Philips Fidelio X2HR-nek tisztábbak lettek a magasai, idáig olyan fátylasnak tűnt, nem volt olyan éles és tiszta mint most, viszont a mélyekből egy hajszálnyit mintha elvett volna.
(Asus Strix Soar-t és egy Fosi Audio Q4-et használtam előtte)
Ami érdekesség még, hogy az Xbox SX kontrollerébe dugva az X2HR-t egyáltalán nem voltak jók a magasak, alig hallottam az online FPS játékokban a lépéseket...de szerencsére ezt tudtam korrigálni a Dolby Headphone alkalmazással...na most az EX5-el alapból jók lettek a magasak EQ nélkül.

(bár azt hozzá kell tennem, hogy a mostani X2HR-em amit nyúzok még csak 1 hetes "bejáratós" és műbőr fülpárnákkal használom; az előző X2HR-t már eladtam pár hete)

de azért jó lenne valami mással is kipróbálni nem csak az X2HR-el. :K

Sajnos lehet eladásra kerül majd mert ma elfosta magát a házimozi erősítőm. :W :(
Pontosan nem tudom még, hogy mi a baja de reménykedem benne, hogy megúszom pár relé cserével és 2db 125V 8A üvegbiztivel amit kivágott. :(


#87481 btraven:
Kikapcsolni nem lehet viszont be lehet úgy állítani, hogy csak a bemenetet mutassa illetve lehet fényerősséget is állítani rajta. :)

(#87492) bkercso válasza Mexbacsi (#87490) üzenetére


bkercso
nagyúr

Phono erősítő kell majd, hogy vonali szintre hozd a lemezjátszót. Viszont így se az igazi, mert a bemeneteid meg mikrofonhoz valók (1 csatornás, szimmetrikus bemenet az XLR és 1 csat. aszimm. vagy talán szimm. a gitár, neked meg 2 csatornás aszimmetrikus, vonali szintű bemenet kéne a phono után).

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#87493) Mexbacsi válasza bkercso (#87492) üzenetére


Mexbacsi
tag

Köszönöm, akkor nem marad más mint keverőt kell vennem, hogy mindent összetudjak hozni. (fejhallgató, hangfalak, lemezjátszó, focusrite) A lemezjátszóban szerencsére van beépítve erősítő (kapcsolhat line/phono). :) Köszi a tájékoztatást! :R

(#87494) chrisnagy13 válasza bajnokpityu (#87487) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Azt a keverős ember már rég kiequzta. Nem is ugrik be olyan dal, amiben szúrós magas lenne. De nem is nagyon lehetne, hisz kompresszálásnál magasat vesztenek.

(#87495) bkercso válasza Mexbacsi (#87493) üzenetére


bkercso
nagyúr

Vagy inkább egy előfokot.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#87496) bajnokpityu válasza chrisnagy13 (#87494) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ez elmeleti kerdes volt.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#87497) Giot válasza Giot (#87186) üzenetére


Giot
addikt

Sziasztok!
Végül vettem a Topping D30 helyett egy Teac uh-01-et. Eddig rendben van a hangja más világ mint a D30. Szépen részletez kiegyensúlyott. Az énekhangot egy kicsit sterilnek érzem. Lehetne benne több élet. Ennek lehet az is az oka hogy eddig a d30 van és az az előtti audiotrak hangjártyában is BB2107 es opampokat használtam, hozzá vagyok szokva a karakteréhez. A Teac ban Muses opák vannak, a 8920. Milyen hangkaraktert képviselnek ezek a Muses műveleti erősítők?
Lehet ebben is érdemes lenne 2107 re cserélnem.

[ Szerkesztve ]

(#87498) :AMF: válasza Giot (#87497) üzenetére


:AMF:
senior tag

A D30-at meg tudták javítani? Ha igen és akarsz javítani a hangján, érdemes az opa-t kicserélni, illetve a gyári tápkondikat jobbra cserélni. Ezek nagyon sokat dobnak a hangján. (Én Muses 01-el használtam.)

(#87499) ozzy711 válasza Giot (#87497) üzenetére


ozzy711
őstag

Szerintem ne erőltesd a "tuningot". Ebben az ársávban kb. ennyi lehet a max. amit hangminőségben ki lehet hozni. Az opa csere inkább csak oldalra lépés lenne.
Egyébként nem UD-H01 a típus?

[ Szerkesztve ]

(#87500) Giot válasza ozzy711 (#87499) üzenetére


Giot
addikt

De UD-H01. Elírtam. A topping D30 hangján segített a 2107 es opa és az abasco tápegység. Közelebb került ahhoz amit megszoktam.

:AMF:
Nem a D30-at nem sikerült rendbe rakni alkatrész hiány miatt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.