Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87551) bkercso válasza bajnokpityu (#87550) üzenetére


bkercso
nagyúr

Én is túlhúzom biz. szempontból, csak az enyém nem hal bele. :DDD :DDD

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#87552) Exodius válasza bkercso (#87536) üzenetére


Exodius
őstag

Csak ha lenne. :)

(#87553) btraven


btraven
őstag

[Jds Labs Atom+] pontosan úgy szól mint a Topping A90. $100 vs $500

(#87554) Sinesol válasza btraven (#87553) üzenetére


Sinesol
veterán

Azert azt se felejtsd el, hogy az egyik kb. fapad, a masik meg nagyobb tudasu, igenyesebben kivitelezett cucc, nem a semmiert van ott az árkülönbség.

[ Szerkesztve ]

(#87555) bkercso válasza btraven (#87553) üzenetére


bkercso
nagyúr

pontosan úgy szól
Egyik nő olyan, mint a másik... :P

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#87556) btraven válasza Sinesol (#87554) üzenetére


btraven
őstag

Annak aki szeret egy csomó pénzt kiadni mindenféle úri huncutságra. Nálam csak a hangminőség számít. A jó mérésű eszközök meg nem nekem valók. Képzeld el hogy felvesznek egy zenekart mikrofonnal. Már ott hatalmasat zuhan a minőség. Aztán még digitalizálják is. Az végleg elkaszálja a minőséget. Egy transzparens erősítő meg tökéletesen megmutatja hogy, na, ilyen rossz lett a felvétel. Én jobban szeretem a csaló erősítőket, visszacsalják a zenét a felvételbe. :)

Elektronikus zene a legjobb ilyen szempontból, ott minden digitálisan készül, nincs minőségromlás.

(#87557) chrisnagy13 válasza btraven (#87556) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Ejj, az otthoni zenehallgatás nem neked való.

(#87558) Ba cy lus válasza btraven (#87556) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Aztán ahogy jobb és jobb láncot hallgat meg az ember, mindig kiderül, hogy nem a felvételek oly reménytelenek. :))

(#87559) dgyuri0123 válasza btraven (#87556) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"Én jobban szeretem a csaló erősítőket, visszacsalják a zenét a felvételbe."

És honnan tudod, hogy csal?
Lehet, hogy amit csalónak vélsz, az van közelebb a valósághoz?

"csak a zene van"

(#87560) ozzy711 válasza Ba cy lus (#87558) üzenetére


ozzy711
őstag

Igen, viszonylag kevés a reménytelen felvétel. Egy "mezei" Kft. lemez is elképesztő jól tud szólni.

(#87561) Capt.Obvius


Capt.Obvius
aktív tag

Shenzhenéknél beindultak :D

L50 és E50

[ Szerkesztve ]

(#87562) :AMF: válasza Capt.Obvius (#87561) üzenetére


:AMF:
senior tag

Hiányolom a tartozékok közül a kalapácsot... ;]

(#87563) Capt.Obvius válasza :AMF: (#87562) üzenetére


Capt.Obvius
aktív tag

Az A30pro-hoz sem küldtek sajna grill vasat :D

(#87564) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok .Van esetleg a topikban tapasztalata valakinek S100A vs Toping L30 -al. Hallotta hosszabban esetleg valaki mind kettőt? S100A ról is igen jó véleményeket olvastam ,de érdekelne hogy erőben ,és tonalitásban hogyan viszonyulnának egymáshoz. :R

(#87565) Exodius válasza :AMF: (#87562) üzenetére


Exodius
őstag

Ez de szemét! :D ;]

(#87566) Linux-1


Linux-1
csendes tag

Sziasztok!
NE5534, és NE5532 helyére bedughatom az OPA1611, és OPA1612 műveleti erősítőt?
Nem lesz durranás? :)

(#87567) ribizly válasza kromatika (#87564) üzenetére


ribizly
veterán

Add be a derekad és húzz be végre egy ANT DAC + AMP kombót! ;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#87568) ozzy711 válasza Linux-1 (#87566) üzenetére


ozzy711
őstag

Nézd meg az adatlapokat, de szerintem simán.

(#87569) Linux-1 válasza ozzy711 (#87568) üzenetére


Linux-1
csendes tag

Köszönöm

(#87570) bkercso válasza Linux-1 (#87566) üzenetére


bkercso
nagyúr

be
nem
:)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#87571) kromatika válasza ribizly (#87567) üzenetére


kromatika
veterán

:DDD

(#87572) Linux-1 válasza bkercso (#87570) üzenetére


Linux-1
csendes tag

Köszönöm

(#87573) ribizly válasza kromatika (#87571) üzenetére


ribizly
veterán

Csak ne tessék nevetni. Úgyis az a vége. ;]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#87574) Yodamest


Yodamest
addikt

Sziasztok,

Egyszerű kérdésem lenne: tervezek venni otthoni dupla fejhallgatós filmnézéshez egy olcsó kis erősítőt, annyi kell csak nekem, hogy fogadjon legalább 2 fülest és külön lehessen állítani a hangerőket, PC hangkártyából kapja majd a jelet. Igazából 2 jelöltem lenne a feladatra:
Mackie HM-4
Behringer HA400

A Mackie felé húzok, kicsit minőségibb hatása van, specifikációra elvileg ugyanazt tudják. Jó vétel lenne a Mackie vagy van valami, amire még figyelni kellene?

(#87575) Yodamest válasza Yodamest (#87574) üzenetére


Yodamest
addikt

Továbbvinném a dolgot, ezek a szimpla fejhallgató erősítők egyébként befolyásolják a hangminőséget? vagy csak erősítve átengedik az eredeti jelet? Mert ha már 4 kimenete van lehet a HD600 fülesemet is rákötném, viszont nem szeretném, hogy rosszabbul szóljon, mint jelenleg közvetlenül a evga nu1 hangkariból. Befolyásolná a hangkártya hangminőségét, ha ez még a láncban benne lenne tehát:
A: NU1---->HD600 (jelenlegi)
B: NU1-->Mackie HM4--->HD600

A és B között hangminőségben éreznék változást?

(#87576) Ear001 válasza Yodamest (#87575) üzenetére


Ear001
addikt

Persze. Még egy drót is számít, nem hogy egy olyan aktív elem, mint egy erősítő.

(#87577) bkercso válasza Yodamest (#87575) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ezek elég szutyok hangú darabok. Filmezni "jó lesz", de én filmnél is szeretem élvezni a hangminőséget pl. zenénél, hangeffekteknél, illetve érteni a beszédet filmbéli zaj mellett is.

A és B között hangminőségben éreznék változást?
Passz. Nem ismertek itt szerintem ezek a termékek. Ezek általános hangosításra szánt darabok stúdióba vagy színpadra fülmonitoroknak. Nem minőségi zenélésre valók.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#87578) Yodamest válasza bkercso (#87577) üzenetére


Yodamest
addikt

Értem, köszi. Na igen ezt nem tudtam, hogy egy ilyen erősítő mennyire "fogja meg" a hangot, de akkor úgy tűnik eléggé.

De akkor ez pl. mennyivel rosszabb, mint egy olyan kábel mondjuk, amin in-line hangerő tekerő van? Vagy az ilyen kábelre telepített vezérlők nem ez a kategória, a minőséget azok nem piszkálják?

[ Szerkesztve ]

(#87579) Ear001 válasza Yodamest (#87578) üzenetére


Ear001
addikt

Hogyne piszkálnák. A dróton az egy szem potméter elég sok hibát tud bevinni a rendszerbe. Pláne, hogy az Evga NU az egyik legjobb hangú hangkártya a piacon.

(#87580) Yodamest válasza Ear001 (#87579) üzenetére


Yodamest
addikt

Ettől félek én is, hogy a hangkártyát azért nem szeretném ha ledegradálná túlságosan valamelyik külső eszköz. Akkor nem tudom, esetleg mi lehetne jó ilyen helyzetben? Most nyilván a hangkártya mellé nem akarok még egy méregdárga külső erősítőt is, hiszen hát ott van a jó forrás már (meg nekem tényleg csak erre kell), de mivel lehetne elérni mégis, hogy 2 fejhallgatót csatornánkénti hangerő állítással rá tudjak kötni és ne romoljon a hangminőség?
kb 50-60K-ig létezik ilyen eszköz?

[ Szerkesztve ]

(#87581) Gzula[HUN] válasza Yodamest (#87580) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

A Pro50-est eladtad? Elég volna a másik fejhallgatót bedugni a Pro50-es másik dugaljába, és tudtok 2-en is TV-t hallgatni. Hangminőségen nem fog segíteni, de még megvan a fejes, akkor ráérsz gondolkodni, hogyan tovább.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#87582) Yodamest válasza Gzula[HUN] (#87581) üzenetére


Yodamest
addikt

Azt már visszavittem időközben, de ilyen téren nem sűrgős a dolog, mivel jelenleg is tudom használni a 2 fülest egy Y jack elosztóval, csak hangerőket nem tudok külön állítani.

(#87583) Gzula[HUN] válasza Yodamest (#87582) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Nem tudom, EZ segítene-e? Kicsit drágábban van hozzá fejhallgató is.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#87584) :AMF: válasza Yodamest (#87582) üzenetére


:AMF:
senior tag

Nem lenne egyszerűbb, ha csak az egyiket akarnád szabályozni? Egyikőtök beállítja a neki megfelelő hangerőre, a másik pedig beállítja külön.
Én egyébként a Marshall Major-t használom úgy, ahogy Gzula[HUN] írta a Pro50 kapcsán, de itt ugye nincs külön hangerőszabályzás.

(#87585) Yodamest válasza :AMF: (#87584) üzenetére


Yodamest
addikt

Azt is lehet, hogy csak az egyiket lejjebb állítani, de azt is mivel? Az elv ugyan az, tehát akkor is kell egy kábelen, hogy legyen ez a tekerős vacak szabályzó, amik ráadásul a por miatt el is romlanak, kontaktosak lesznek idővel... már megjártam velük. :U

Próbálnék valami minőségi megoldást találni, de nemigen tudok. Ez a Mackie HM4 erősítő hirtelen jónak tűnt, de elhiszem nektek ha azt mondjátok, hogy lerontaná a hangminőséget, bár kérdés ennek is a mértéke, mert kis romlást még megérne nekem, de sokat már nyilván nem.

(#87586) Gzula[HUN] válasza Yodamest (#87585) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Off, de TV-re nekünk van itthon 3 rádiófrekis Sony, 2 db 810-es meg egy 850-es. Utóbbira került egy Brainwavz párna (a képen még nem az van rajta). 1 adóval használjuk, és mindenki úgy tekergeti a hangerőt, ahogy akarja. BT-nál nagy előnye, hogy télen simán lemegyek a pincébe begyújtani, ott is hallom a híreket. off, de TV-re nekünk van itthon 3 rádiófrekis Sony, 2 db 810-es meg egy 850-es. Utóbbira került egy Brainwavz párna (a képen még nem az van rajta). 1 adóval használjuk, és mindenki úgy tekergeti a hangerőt, ahogy akarja. BT-nál nagy előnye, hogy télen simán lemegyek a pincébe begyújtani, ott is hallom a híreket.
A 810-es inkább nem ajánlom, mert időnként gerjed. Az egész cucc kb. 15-17ezer HUF-ban fáj, és ebből a legdrágább a BW párna volt.
Vaterán van most Sennheiser is, ha márkahű akarsz lenni.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#87587) bkercso válasza Yodamest (#87582) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ha minőség is kell, akkor két fejeserősítőre lesz szükséged.
Ha nem vagytok mindketten vájtfülek, akkor elég, ha az egyik minőségi.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#87588) :AMF: válasza Yodamest (#87585) üzenetére


:AMF:
senior tag

Zsebbe nyúlósan megoldható egy házon belül is a külön hangerőszabályozás: [link]

Nekünk filmnézéshez, sorozatokhoz amúgy teljesen jó minőséget nyújtott a Marshall Major féle megosztás (Major II+M50X). Kérj kölcsön egy OneOdio-t, próbáld meg azzal. Ha nem jön be, akkor tudni fogod mit kérj karácsonyra. :D

(#87589) Yodamest válasza :AMF: (#87588) üzenetére


Yodamest
addikt

Épp nem olyan régen vittem vissza egy OneOdiot, de ezt a megosztás dolgot nem próbáltam rajta, már maga a füles sem jött annyira be. :) Az a Pro-Ject cucc jól néz ki, azzal már talán nem lenne minőségromlás, de az ára is komoly.

Hát szerintem az lesz, hogy megoldom valami hangerőszabályzós kábellel a dolgot az egyik oldalon, a másikon meg majd jön a beállított hangerőn, így lesz a legésszerűbb.

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

(#87590) kNG


kNG
senior tag

Sziasztok!

xDuoo TA-10R-rel van valakinek tapasztalata? Hosszas hallgatózás után sikerült megtapasztalnom, hogy a nagyon transzparens, agyonra részletes hangzás nem az én világom (Toppingok, ATOM, és társaik). Most egy FiiO e10k-ról jobban élvezem az AD700X-em hangját pl. mint az ATOM stack-kel (tudom-tudom, nemrég még más volt a véleményem, de minél többet hallgatok zenét, minél több fajta forrásról, minél több fajta fejhallgatóval, annál inkább rájövök, hogy az organikus, természetes, analógos hang az, ami nekem igazán tetszik). :K

Előre is köszi, ha esetleg ezzel a konkrét típussal nincs tapasztalatotok, milyen csöves AMP/DAC-ok között érdemes nézelődnöm?

Fejhallgatók: Audio-Technica AD700X, AKG k712 PRO, AKG k371, Sennheiser HD559
Eddigi AMP/DAC-ok: FiiOe10k, Sennheiser GSX1000, JDS LABS ATOM Stack
Zene: Kizárólag TIDAL Masters

Elsősorban az AD700X-ből és a k712-ből szeretnék többet kiaknázni. :R

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#87591) kNG


kNG
senior tag

Az előzőt már nem tudtam szerkeszteni: kérdésem lenne még, hogy milyen amp/dac-ot ajánlanátok, ami lényegében ugyanazt a hangzást hozná, csak nagyobb színpaddal, és jobb minőségben, mint a FiiO e10k Olympus 2 (lehet solid state is)? Hasonló hangzásra vágyom, csak nagyobb hangszínpad mellett, illetve fontos lenne az is, hogy energiaéhesebb fejhallgatókat is ki tudjon szolgálni (egy ideig ne kelljen cserélnem amp/dac-ot).

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#87592) Dorien válasza kNG (#87591) üzenetére


Dorien
veterán

Sense V1 [link] - de ez csak fejhallgató erősítő egy meglévő DAC-hoz.
Enyhén több lesz a mély, finomodnak a magasak és megnő a tér. Meleg, csöves jellegű hang.
Mondjuk a K712 Pro hangja nekem ezzel is túl világos volt...

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#87593) Bodz válasza kNG (#87591) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Mennyit szeretnél költeni?

(#87594) kNG válasza Bodz (#87593) üzenetére


kNG
senior tag

Max. 150e Ft, de ha ennyiért nem lenne értelmes upgrade, azt is elfogadom. A lényeg, hogy élvezhető legyen az előadás, a gitárnak valódi gitár hangja legyen, a dobnak valódi dob, ne legyen digitális, mesterkélt, shrill, vékony, hideg az előadás. Analógos legyen, és élvezhetően (hallgathatóan) részletes. Valójában később tervezek vásárolni, egyelőre a gondolattal kacérkodom...még egy cucc nem fog elférni az asztalon, előtte valaminek/valamiknek mennie kell.

Gyakorlatilag egy feltuningolt, "szteroiddal felpumpált" FiiO e10k hangú amp/dac kombó érdekelne. Legyen még organikusabb, nagyobb színpaddal, de hasonló stílusú hanggal.

Masszívan megérezhető, upgrade-ben gondolkodom hosszú távon. Méricske nem érdekel, de fontos lenne, hogy néma legyen a háttér, és ne legyen interferencia zaj (pc-vel használnám).

[ Szerkesztve ]

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#87595) kNG válasza Dorien (#87592) üzenetére


kNG
senior tag

Köszi a tippet! Nálad milyen DAC-kal szolgált? Attól tartok az ATOM DAC elvenne a karakteréből (az e10k-éból is elvesz, igaz máshol ad hozzá - nagyobb színpad).

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#87596) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Nem rég szereztem be egy Philips Fidelio X2HR fejhallgatót, és fejhallgatós topicban javasolták hogy célszerű lenne hozzá beszerezni AMP/DAC-ot is.

- Mekkora a rendelkezésre álló pénzösszeg, mit kell belőle kihozni?
-- 20k környéke lenne az ideális, nagyon max 30k.
- Vannak-e speciális igényeid? (telefonnal szeretnéd használni, laptop mellé kéne hordozható, rózsaszín, stb.)
-- Szívesebben vennék újonnan, mint használtan keresgetni, ezen kívül semmi extra (simán PC-re kötve lesz használva)
- Milyen eredményt vársz, milyen hangzást szeretnél elérni?
-- Nincsenek extra igényeim, fejhallgatóból lehessen minél többet kihozni.

(#87597) HELLAFLUSH válasza Cathfaern (#87596) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

Aliexpressről tudsz rendelni kb 15ért Fosi Audio Q4-et spanyol raktárról.
Nekem is X2HR van, és a Q4-el is nagyon jól szólt. :K

(#87598) Gzula[HUN] válasza Cathfaern (#87596) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

EZTET (sic!). Ronda, de finom. Rajtam kívül még egy kollégának van D10-ese az X2HR mellett, és mindkettőnknek bevállt. De nagyon elgondokodnék EZEN is annak ellenére, hogy a kereten túl van. Nagyon megháláják az X2HR magasai az alá dolgozást. Pl. D10-ről vissza váltva a Tempotec Sonata HD-ra vagy - még jobban - alaplapira a cintányérok (nem a "tin-tin", hanem a "páh-páh" :)) )olyanok, mintha szegetelő anyaggal lennének alulról felragasztva, és úgy csapkodják.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#87599) bkercso válasza kNG (#87590) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem csak a csöves analógos. A jól megcsinált félvezetősök is tudják, amiről írsz.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#87600) stellaz


stellaz
addikt

Sziasztok! Androidos telefon mellé, itthoni zenehallgatásra (SM E80c) milyen dacot ajánlotok? Az fontos lenne, hogy vagy telefonról, saját akksiról vagy power bankról lehessen működtetni, tehát ne kizárólag tápkàbelről menjen. Akár használt is lehet. A keret 25-30 ezer forint. Én eddig a Soundmagic A30-at néztem ki, de még soha nem próbáltam.
Köszi, ha valaki tud ajánlani valamit.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.