Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87151) chrisnagy13 válasza ribizly (#87145) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

A nem MQA stream Tidalon CD flac, úgyhogy azért annyira nem alacsony a minőség. :)

#87150Capt.Obvius

Az Audivana és a Roon is megoldja az első lépcsőt a MQA kibontásához. Emellett szvsz az Audirvana a legjobb PC-s, Mac-es lejátszó. Hangilag és szolgáltatásilag is. Ha akarom streamet hallgatok, ha akarok saját meghajtón lévő zenét, bármilyen formátumban. Király cucc. :D

[ Szerkesztve ]

(#87152) fericske válasza chrisnagy13 (#87151) üzenetére


fericske
addikt

No de miből készült az a flac?
Mentettem le youtube-ról flac "formában" én is :D

(#87153) Exodius


Exodius
őstag

Ha már hanganyag: melyik online shop árul kitűnő minőségű hanganyagokat? Kinek mi a tapasztalata ezzel?

Most mondhatnám, hogy vegyük elő őket és nézzük meg, hogy ott vajon mehet-e cigánykodás a felkonvertált ki tudja milyen forrásból és milyen eszközzel rippelt dolgokkal kapcsolatban, de... :U

(#87154) Dorien válasza ribizly (#87145) üzenetére


Dorien
veterán

Én 320kbps MP3-at hallgatok, a FLAC cuccokat is átkonvertálom. Streaming szolgáltatást nem használok. Én szerencsére már kimaradtam ebből a nagyon online világból, okostelefonom sincs... :) Inkább olvasok.

Opeth - Patterns in the Ivy II [link]
Opeth - Still Day Beneath the Sun [link]
Opeth - Damnation (full album) [link]

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#87155) chrisnagy13 válasza fericske (#87152) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Én nem értem mi alapján merül föl egyáltalán ez a kérdés. :D

(#87156) Polllen válasza Exodius (#87153) üzenetére


Polllen
nagyúr

Songo-val nem volt még gondom, azt leszámítva, hogy a kínálatuk inkább zsugorodik, mint bővül.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#87157) chrisnagy13 válasza Exodius (#87153) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Én a High Res Audio-t tudom ajánlani. Letöltésre és streamingre is.

(#87158) Capt.Obvius


Capt.Obvius
aktív tag

Amúgy én nem értek ezekhez a lovakhoz, és nincs is itthon 20 eszközből álló park, de érdekel a téma.

TIDAL van, azt használom a saját szoftverésvel PC-n. Csak PC van, nincs szükségem hálózati streamerre meg semmi ilyesmire. Fejes erősitő + DAC + fejes.

Később lesz még egy stereo is, de akor is a PC lesz a fő forrás.

Szóval attól mert Audirvana vagy Roon vagy nem tudom mit használok, jobb lesz a hangminőség a TIDAL saját szoftverénél?

(#87159) Exodius válasza Dorien (#87154) üzenetére


Exodius
őstag

Pegasus-nak nehezebb lesz a dolga! :D

(#87160) chrisnagy13 válasza Capt.Obvius (#87158) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Szerintem jobb. Audirvananval biztosan. Felhasználóbarát az egész program. Ha akarod hallgatod vele a saját zenéidet, ha streamet akarsz hallgatni vele, akkor azt. Podcast lehetőség is van már a Studioban.

Támogatja az ASIO-t, WASAPI-t, Kernel Streaminget. MQA-t tudja kezelni, nem MQA képes DAC-on, az első lépcsőig. Próbáld ki, 1 hónap ingyenes. :)

(#87161) Dorien válasza Exodius (#87159) üzenetére


Dorien
veterán

Nem hiszem, hogy nemzetbiztonsági veszélyt jelentenék... :)
Nekem annál nagyobb ambícióim vannak: [link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#87162) btraven


btraven
őstag

1973-80 között voltak dbx kódolt vinyl/bakelit hanglemezek. Ez dolby zajcsökkentő rendszer volt.
Van esély rá hogy az MQA rákerül a vinyl lemezekre is? :DDD

(#87163) Capt.Obvius válasza chrisnagy13 (#87160) üzenetére


Capt.Obvius
aktív tag

Köszi, le is szedtem. Hát amúgy igy bolyongva benne, nagyon nem felhasználóbarát nekem, és akad is egy kicsit a program, pedig elég komoly vasra toltam rá.
Eddig amit végig hallgattam, hát nem tudom volt e különbség. Komolyan nem tudom. Ami furcsa volt, hogy mintha minden egy kicsivel nagyobb teremből szólna.

Amúgy a ROON se jobb kezelőfelület szerintem :D

A másik ami aggaszt, hogy előfizetek egy streaming szolgáltatónál, hogy aztán azt egy másik szolgáltatónál előfizetett programmal játszam le :U
Ilyenkor mindig felgyullad a conspiracy lámpa :D

(#87164) paler válasza Capt.Obvius (#87163) üzenetére


paler
aktív tag

A másik ami aggaszt, hogy előfizetek egy streaming szolgáltatónál, hogy aztán azt egy másik szolgáltatónál előfizetett programmal játszam le :U
Ilyenkor mindig felgyullad a conspiracy lámpa :D

+1 :C ;]

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#87165) stefi81


stefi81
tag

A hifi-express.com -tól szoktatok rendelni? Olvastam pár olyan hozzászólást, hogy nem valami korrektek, meg hogy az EU raktár valójában ugyanúgy Kína. (gondolom akkor teljes áfa+vám)
Valaki vett már ott Loxjie D30 -at a hifi-express-en?

(#87166) Bear válasza stefi81 (#87165) üzenetére


Bear
aktív tag

Én ott vettem az enyém, EU raktárból, így vám nem volt. 9 nap alatt érkezett meg, és a DPD hozta.

(#87167) Wendelke válasza stefi81 (#87165) üzenetére


Wendelke
senior tag

Több dolgot is rendeltem. Egy volt problémás, mert nem volt nekik raktáron - annak ellenére, hogy rendelhető volt a honlap szerint -, de azt is helyrehoztuk. :) EU-ból küldték.

[ Szerkesztve ]

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#87168) Exodius


Exodius
őstag

Egy gyönyörű ambient a nap végére:

Benoît Pioulard - Upon the Break Arch

(#87169) Bodz válasza stefi81 (#87165) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Én is onnan vettem a D30-at. Vásárlás előtt biztos ami biztos alapon dobj nekik egy mailt, hogy tuti elérhető-e a cucc EU raktárból!

(#87170) stellaz


stellaz
addikt

Sziasztok!

Soundmagic A30 (usb-c) DAC-cal kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

Azon gondolkozom, hogy Soundmagic E80 füleshez érdemes lenne-e beszerezni, hallható előrelépést jelentene-e?
Egy Realme 6 telefont használok, aminek amúgy kifejezetten jó hangja van ebben a kategóriában.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#87171) stefi81


stefi81
tag

Bear, Wendelke, Bodz, köszi az infót.
Akkor már sokan vettek ilyen dac füles erősítőt, de még senki nem számolt be milyen a minősége/ereje. Nem találtam itt a topikban erre a Loxjie d30-ra keresve infót.
Tudna valami pár szót ejteni? (Esetleg viszonyítva a ifi zen, fio k5 pro-hoz)

(#87172) Dorien válasza stefi81 (#87171) üzenetére


Dorien
veterán

Ha tudsz angolul: [link] [link]
(Savanyúságból én a koviubit szeretem... [link] :D )

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#87173) stefi81 válasza Dorien (#87172) üzenetére


stefi81
tag

Kicsit tudok, de jó lett volna ha itt nyilatkozik abból a 10-20 emberből valaki aki használt/hallott ilyet. Ez már örök rejtély marad szerintem. ;)

(#87174) Gzula[HUN] válasza stefi81 (#87173) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Ifi Zen és Loxjie D30 egyszerre, vagy egymást követően a fórum tagok között nem volt jellemző emlékezetem szerint. A Z Rewievs videók közt egyszer említette Z, hogy az Ifi jobb egy picit (mint DAC/AMP), de a D30 univerzálisabban használható, vagy valami ilyesmit. Ez meg csak az ő véleménye, az ő füle. Ez csak egy irányvonal. Próbáltam vissza keresni, de nem találtam. Ha lesz nálam egyszer csere, akkor vsz. nekem is e kettő közül lesz az utód, csak azért maradt meg így bennem.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#87175) Capt.Obvius


Capt.Obvius
aktív tag

Hola caballeros! :)

Korábbi kommentjeimben rendesen el voltam veszve a tápkábelek világában, ám végül sok utánajárás után letettem a voksom az ISOTEK vonalon.

1,5 éve még elég kedvező áruk volt, azonban mára már rendesen elszálltak. 30 vs 54 (initium vs premier)

Ha valaki esetleg tudja honnan lehet jó áron beszerezni ne tartsa magában :)

A kérdésem annyi lenne, hogy egy A30pro D30pro páros esetében is annyira ki lehetne hallani a különbséget a 2 kábel között?

Valahogy így fogalmaztak: Az initium kopogtat, a premier rádrúgja az ajtót? :D :D

:R :R

(#87176) leon11 válasza Capt.Obvius (#87175) üzenetére


leon11
tag

Az Initiumért én nem adnék pénzt; -ott nem hallod, vagy csak alig a különbséget a gyárihoz képest.
Mint korábban írtam minimum a Premier, használtan 35 körül szokott felbukkanni.

(#87177) Capt.Obvius válasza leon11 (#87176) üzenetére


Capt.Obvius
aktív tag

már kiadtam aprón a körözést érte, de valszeg annyira jó kábel, hogy senki nem akar megszabadulni 1-től sem :D
Erről a premierről meg tényleg jókat olvastam csak.
Vannak még Viablue DIY kábelek, meg találtam Supra Lorad DIY kábelt, csak ezekről nem tudni milyen szinten vannak....

(#87178) leon11 válasza Capt.Obvius (#87177) üzenetére


leon11
tag

A Supra Lorad nem diy, hanem gyári. Lehet kapni méterre és más csatikkal szerelve. Az is alternatíva.

(#87179) Capt.Obvius válasza leon11 (#87178) üzenetére


Capt.Obvius
aktív tag

Mármint úgy DIY, hogy nem gyári szerelés, hanem viborg/egyéb csatik...
Az mondjuk 15-20K/db és nem 54/db...

(#87180) Zoliee válasza Capt.Obvius (#87175) üzenetére


Zoliee
senior tag

"... Valahogy így fogalmaztak: Az initium kopogtat, a premier rádrúgja az ajtót..."
Nem rúg az rád semmit, marketing duma szvsz.
Nekem van mindkettő, és szerintem a titok nyitja a jó készülékek használatában van.
Aztán ha még van feles pénz/kíváncsiság/stb akkor hajrá, én is beszereztem belőlük :D
Nálam a különböző zenei lejátszó programok használata, illetve egy hálózati lejátszó beszerzése többet hozott a "konyhára"

[ Szerkesztve ]

(#87181) Bodz válasza stefi81 (#87171) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Olyan hű de nagy erőről a D30 meg a Zen esetében nem nagyon lehet beszélni. Mindkettő inkább könnyen hajtható fejesekhez ajánlott. A K5 Pro jóval combosabb ilyen téren. Nyilván azért annak sem borzasztó nehéz elérni a határait, de ésszerű keretek közt maradva mindenhez elég. DAC szinten szerintem kb egy szint a kettő, itt a Fiio azért picit halványabb.

(#87182) Capt.Obvius válasza Zoliee (#87180) üzenetére


Capt.Obvius
aktív tag

Igazából nekem nagyon tetszik a D30pro A30pro páros és nincs mellé hangrendszer a 20 éves Technicsen kívül ami nincs is használva 2 éve már. Szó ami szó igazából másra nincs szükség így ezért gondoltam még ezek fejlesztésén, meg egy ezöst XLR összekötőn.
Persze így is élvezem a zenét és imádom hallgatni.

(#87183) Zoliee válasza Capt.Obvius (#87182) üzenetére


Zoliee
senior tag

Kb én is így voltam/vagyok vele, már nem is keresgélek, szeretem a jelenlegi rendszerem, "csak" hallgatom/élvezem a zenét.
Viszont tényleg szemet gyönyörködtetőek ezek a kábelek, meg azért is vettem, hátha... (persze szigorúan csak használtan. Initium: 20e premier:35e) várd ki, 2 hónap várakozás után a múltkor volt is 2db premier eladó 35/db áron. Vettem is.
Aztán lehet az én fülem, zenei memóriám kevés/rövid, hogy tapasztaljam a különbséget. :)

(#87184) andor80


andor80
senior tag

Volt kérdésem nemrég de kicsit összeszedtem magam konkrétabban megfogalmaznám kérdésem

Studiózók .Élő zene hangszerekkel.
A fejhallgatóm egy Beyer dt770pro 80 OHM
Hangkártya roland octa captures.
Sajnos a fejhallgató erősítő része nem az igazi se hangerő se dinamika ennél a fejesnél.
Szeretnék elékötni egy fejhallgató erősítőt.Keretem kb 30 ezer.
A lényeg,hogy ki tudja hajtani a beyert és esetleg még pici tartalék is maradna benne.
Másik szempont a studiózás miatt a semmilyen szinten nem színezett hang.

Álmodok ebben az árkategóriában vagy van valami csoda?
Köszi szépen.!

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#87185) Dorian válasza andor80 (#87184) üzenetére


Dorian
félisten

A Beyer dt770 nem eleve erősen színezett?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#87186) Giot


Giot
addikt

Sziasztok!
A Topping D30 DAC-om másodjára van ugyanazzal a hibával szervizen. Elgondolkodtam hogy le kellene cserélnem valami megbízhatóbbra még ha kicsit zsebbenyúlósabb is lenne.
Mit gondoltok a FiiO K5Pro-ról? Van vele tapasztalat? Esetleg a D30 al összevetve? Sztereó rendszerem forrása lenne, fejhallgatót nem igazán szoktam használni.

Köszi!

(#87187) bajnokpityu válasza Dorian (#87185) üzenetére


bajnokpityu
félisten

De, mint állat. Ahogy a beyerek többsége. Szvsz kontrollnak alkalmatlanok.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#87188) binatone válasza Giot (#87186) üzenetére


binatone
tag

Dac chip csere?

(#87189) Giot válasza binatone (#87188) üzenetére


Giot
addikt

Azt hiszem igen.
Ráadásul nem lehet itthon beszerezni arra várunk hogy megjöjjön vagy 2 hónapja.

[ Szerkesztve ]

(#87190) andor80 válasza Dorian (#87185) üzenetére


andor80
senior tag

Nem ez volt a kérdés + tökéletesen alkalmas az én felhasználásom mellett is studiozni ha színez ha nem.
Mint írtam a fejhallgató erősítő legyen neutrális. :R

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#87191) andor80 válasza bajnokpityu (#87187) üzenetére


andor80
senior tag

Tök jó,hogy eldöntöd helyettem ;]
Évek óta elvagyok vele soha nem vitt félre + nem ez az egyetlen szerkezet amit végmasteringnél keverésnél használok.
Kb mint egy sith végletekben gondolkodsz :DD

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#87192) nuke7


nuke7
veterán

a topping D10-em elkezdett folyamatosan kattogni... ez alaplapi usb hiba lenne vagy tönkrement a D10..? :F

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#87193) HUNNIA1920 válasza nuke7 (#87192) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Nézd meg egy Android-os telefonnal, táblagéppel, ott nem kell driver-t telepíteni és kiderül. Lehet csak a Windows miatt bolondult meg.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#87194) stellaz


stellaz
addikt

Sziasztok!

Telefonhoz képest valódi javulást hozhatnak a telefonra köthető DAC-ok? Gondolok itt fiio btr3, ibasso dc03, Soundmagic A30, stb. Tehát a 20-30 ezer forintos kategória.
Egy soundmagic E80 fülhallgatóval használva, tehát nem egy nehezen hajtható fejessel.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#87195) nuke7 válasza HUNNIA1920 (#87193) üzenetére


nuke7
veterán

USB ki-be megoldja a problémát egy időre de random újra kezdi… (1-2 naponta) nincs sajnos említett készülék nálam :( (esetleg egy Windows-os laptop, de az nincs használva szóval nem igazán tudnám tesztelni hosszú távon azzal..) reménykedtem h van valami teszt esetleg…

https://youtube.com/user/nuke7

(#87196) HUNNIA1920 válasza stellaz (#87194) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Xiaomi Mi 9T + Centrance DACPort Slim + E80 nagyobb tér, több részlet, mint az Mi 9T + E80, de nem drasztikus a különbség. Viszont hangerőben a Centrance nyilván többet tud.

Az, hogy megéri-e, azt neked kell tudnod. Ha nem zavar, hogy a telefon végén lóg egy plusz eszköz, illetve ha nincs külön akksija, akkor azért a telefont elég szépen le tudja meríteni. Én pl. simán elvagyok a telefon + E80-al. Szerintem remek füles, a legjobb, ami nálam megfordult.

Az általad írt eszközöket nem hallottam még.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#87197) Polllen válasza stellaz (#87194) üzenetére


Polllen
nagyúr

Már egy 2-3k-s apple dac is hallható változást hoz, szóval szerintem igen.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#87198) stellaz válasza HUNNIA1920 (#87196) üzenetére


stellaz
addikt

Köszi. Akkor nem pörgők rajta nagyon, maximum ha szembe fut egy jó vétel.
Nekem realme 6 telóm van, egész jó hangja van, xiaomi redmi note 5 után hallhatóan jobb.

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#87199) fattyu válasza stellaz (#87198) üzenetére


fattyu
veterán

btr 3 jó kis cucc. nem is meríti a telefont mert saját akku és BTn megy.
gallérra csíptet custom rövid zsinór és kánaán.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#87200) stellaz válasza fattyu (#87199) üzenetére


stellaz
addikt

És telefonnál jobb hangja van?
Van itthon aksis Sony Bt adapter, filmhez vagy utcára az elég, jó hangja van, és ott úgysem tudok a zenére figyelni annyira. Inkább itthonra kéne, bár a btr3 megy kábelről is, ugye?

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.