Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86451) Bodz válasza sas55 (#86450) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ott a gyári, aztán olyan jack-rca kábelt használsz vele amilyet csak akarsz. Ha van a környékeden MM, akkor meg még olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#86452) btraven válasza Bodz (#86451) üzenetére


btraven
őstag

Megjött a FX-Audio Tube-03 előerősítő!
Egyre nehezebben bírom idegekkel az ilyen Kínából való vásárlást.
Régen az ember elment a Keravillba, ott kipróbálta a cuccot, kifizette és boldogan hazavitte.
Most meg izgulhatok hogy feladják-e, azt adják-e fel, ide ér-e, vámügyintézés, postást kergetni, cucc épségben van-e, működik-e? :)
Mindezt egy hónapon keresztül.

Na mindegy, az elektroncsövek külön voltak a dobozban az erősítőtől és hát eléggé meg volt nyomva a doboz. A csövek lába átszúrta a doboz alját, a csúcsos tetejük meg a doboz tetejét. De azért működnek. Strapabírók ezek a kínai csövek. :)

(#86453) Capt.Obvius


Capt.Obvius
aktív tag

Sziasztok,

Lenne egy kellemesen buta kérdésem :D

Van egy 20 éves technics SH-EH680-asom (anno nagy Dolby Pro Logic cuccos). Sajnos a 20 év alatt megviselt lett (régi szép idők és megannyi házibuli) így eladni nem akartam, viszont gondoltam hasznosítom (régen azért jól szólt :D ).
A kérdés az lenne, hogy ha RCA kábellel Pass Troughban elengedem a muzsikát a D30pro A30pro párosról, akkor a technics DAC-ja bele szól majd a játékba, vagy ha nem állítok rajta semmit akkor csak átengedi? A stereo erősítőre nem lehet rácsatlakozni, csak a stereo sound processorra, ami szalagkábelen adja át az erősítőnek a jelet.

Bocsi ha nagy baromság :D :R

[ Szerkesztve ]

(#86454) Bodz válasza btraven (#86452) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Kortyolgass teát! Bocs! :D És legalább beváltja a hozzá fűzött reményed, kellemesen színez?

[ Szerkesztve ]

(#86455) Exodius válasza btraven (#86452) üzenetére


Exodius
őstag

Ne is mond!

Két csomag egy hónapja fent rohad BP-n. Még a végén miattuk visszafordítják Kínába.

(#86456) fattyu válasza Exodius (#86455) üzenetére


fattyu
veterán

nekem az utolsó 3 ebayes kínai rendelésemből kettő megjött másfél hét alatt. nem is értettem. az utolsó most tart 2.5 hétnél. más témakör de azért.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#86457) bkercso válasza btraven (#86452) üzenetére


bkercso
nagyúr

4 heti hánykolódás esetén nem is kell ehhez olyan nagy erő szerintem.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#86458) bkercso válasza Capt.Obvius (#86453) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ha a bemeneti jelet is processzálja (SW-es EQ stb.), akkor ADC és DAC van benne, igen.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#86459) bkercso válasza fattyu (#86456) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nekem is. Kína olyan 1,5-10 hétre van innen. :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#86460) RetepNyaraB válasza fattyu (#86456) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Volt ilyen nekem is pestis idején, meg voltam lepve, ja.
De mióta gyött a proc hibás dac es5 a visszaküldés annyiba lett volna, mint a vételár, plusz megfpghatják vámon újból a cseredarabot; már csak Európából. #Ennyivót

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#86461) Capt.Obvius válasza bkercso (#86458) üzenetére


Capt.Obvius
aktív tag

Kösz kösz :D

[ Szerkesztve ]

(#86462) sas55 válasza Bodz (#86451) üzenetére


sas55
aktív tag

Köszönöm, így viszont 2 fajta kábel kell a végeredményhez.

Eladó Harman/Kardon AVR-355

(#86463) Bodz válasza sas55 (#86462) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Igen, viszont legalább azt tudni lehet, hogy a gyári megoldásban árához képest egész vállalható dac van, míg pl a linkelt Amazonos lutri ilyen téren.

(#86464) sas55 válasza Bodz (#86463) üzenetére


sas55
aktív tag

:R :R

Eladó Harman/Kardon AVR-355

(#86465) :AMF: válasza RetepNyaraB (#86460) üzenetére


:AMF:
senior tag

A vámáru nyilatkozatot úgy is ki lehet tölteni, miszerint garanciális javításra küldöd ki az árut. Így a cseredarabra, mikor hazaérkezik nem kell fizetned semmit.

(#86466) RetepNyaraB válasza :AMF: (#86465) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

:R

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#86467) btraven válasza Bodz (#86454) üzenetére


btraven
őstag

Nagyon jó hangja van így elsőre. Pár órát hallgattam.

De én már annak is örültem hogy nincs zúgás-búgás és egyéb problémák. Először rendeltem 10 ezer HUF alatti készüléket. Nem tudtam mire számítsak :)

Sokat lehet majd kísérletezni vele. 1 opamp vezérli a hangerőt a másik opamp meg a hangszínt. Állítólag ha ezeket kiveszed a foglalatból akkor is szól. Ha igaz, ezen csodálkozom hogy működhet.
Most ezeket mind ki kell próbálnom majd.
Meg a csöveket is be kell járatni. A hozzáadott 6K4 kínai cső van benne, de már készenlétben állnak a 6ZH1P-EV (6Ж1П-EB) orosz csövek is.

A két 6K4-nek más színű a felirata. Direkt párba válogatták? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#86468) Tulku válasza btraven (#86467) üzenetére


Tulku
veterán

Szólni szól, csak az opák vezérlik gondolom a katód bias-t tehát akár torz is lehet (vagy nem csöveknél sohasem lehet tudni...)
Orosz csövek mindig jók....de minden csőnek kell vagy 100-150 óra járatás...az első órák kínosak lehetnek (sziszegés, visítás, torzítás) ha ez már most is jó, akkor járatták a csöveket...

(#86469) btraven válasza Bodz (#86454) üzenetére


btraven
őstag

Minden reményemet már így az elején beváltotta! :)
Kraftwerk - Tour de France
Deep Purple - April
Ezek CD-n vannak meg vagy 30 éve és soha nem szóltak jól.
Bezzeg most! Nem mindenki ezt keresi ebben a hobbiban? Hogy a már unalomig ismert meh szám egyszer csak új hangon/szuperül megszólal egy új eszközzel?
Kész vagyok - end game. :DDD

Egyébként nincs meleg, szirupos hangja. Teljesen más mint a Loxjie P20.
Sajnos a hangszín szabályzás nekem ennél sem vált be így elsőre. Rányomom a teljes mélyet, de nem érzem hogy jó lenne az összkép. Torzítani így sem torzít szerencsére.
Most minden tekerentyűt 12 óra állásban használok.

Tápkábelt hosszát lespórolták, alig ér el a 220-hoz.

[ Szerkesztve ]

(#86470) contaxg válasza btraven (#86469) üzenetére


contaxg
veterán

Oh dear, If the game is ending it means you died.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#86471) mert_csokis


mert_csokis
senior tag

Sziasztok!
Kis segítséget szeretnék kérni. A napokban vettem egy Topping E30-ast.
PC és sztereó erősítő között használom.
Jelenleg USB porton kapja az áramot a gyári kábelén keresztül .
Így viszont eléggé összeszedi a zajt. Ezt kikerülendő (meg egyébként is), vennék hozzá egy Meanwell tápot.
Kézikönyv szerint 5V/1A igénye van.
Leszűkítettem a kört, és ez a két típus maradt.
link
link
Nyilván a fekete, kábeles változatot venném.
Megfelelő lehet ez, vagy vegyek "erősebbet"?

[ Szerkesztve ]

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

(#86472) :AMF: válasza mert_csokis (#86471) üzenetére


:AMF:
senior tag

(#86473) pendre54 válasza mert_csokis (#86471) üzenetére


pendre54
addikt

Én tavaly az E30-hoz ezt vettem, ezt ajánlották. [link] Igaz, hogy drágább mint amit a linkek alapján rászánnál, viszont úgymond van benne anyag ;] , és tökéletesen teszi a dolgát.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#86474) mert_csokis válasza pendre54 (#86473) üzenetére


mert_csokis
senior tag

Azon a plusz 1.300 forinton nem fog múlni a dolog. :)
De mivel az sem biztos, hogy marad, így tényleg nem akarom túlvinni.
A belinkelt ajánlót is olvastam már. Igazából itt a kérdés az lett volna, hogy a DAC által kért 1A-es igényhez, van-e értelme 2.4A-es tápot venni.
Ugyanaz a két táp. Az egyik 5W-os, a másik 12W-os.

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

(#86475) mert_csokis válasza :AMF: (#86472) üzenetére


mert_csokis
senior tag

Köszi, ezt láttam már. Tényleg jó segítség.

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

(#86476) :AMF: válasza mert_csokis (#86475) üzenetére


:AMF:
senior tag

Én több fajta MW tápot használok itthon Topping dac-hoz és erősítőhöz. Mindegyik egy kicsit több áramot tud leadni mint a gyári. Hátrányát eddig nem tapasztaltam, árban pedig alig több.

Az Aune X8 dac-hoz 2A-es MW tápot adtak, pedig 1A-el is beéri. (A gyári lineáris táp 1A-es.)

Kicsit más tészta, de ma rendeltem egy TMP lineáris tápot az Aune X8 dac-hoz. Az is 2A-t tud majd a gyári 1A helyett. Nyugodtabban alszom tőle. :)

[ Szerkesztve ]

(#86477) mert_csokis válasza :AMF: (#86476) üzenetére


mert_csokis
senior tag

Igen, valahogy én is így rendeztem magamban a kérdést. Ha más nem, akkor a saját megnyugtatásod végett.

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

(#86478) Exodius válasza :AMF: (#86476) üzenetére


Exodius
őstag

Hangra milyen a TMP táp az MW-hez képest? Megérte az árát? :)

(#86479) Gijon válasza mert_csokis (#86471) üzenetére


Gijon
senior tag

A GSM tápok az orvosi alacsonyabb zajú tápok. Van ferritgyűrűs is, de az 3A-nél kezdődik. [link] [link]

(#86480) :AMF: válasza Exodius (#86478) üzenetére


:AMF:
senior tag

Nem tudom, még csak ma egyeztettük Tamással a paramétereket. :)
Néhány napot mondott, amíg elkészül. Szimpatikus a hozzáállása, azt mondta csak azután kell fizetnem, ha kipróbálom és jónak találom.

Egyébként Bodz kipróbálta tavaly a TMP tápot. Írt is róla.

(#86481) pendre54 válasza mert_csokis (#86474) üzenetére


pendre54
addikt

Tárgytalan.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#86482) y@g4n


y@g4n
tag

Hellós,
Fejes erősítőt keresek akár használtan,
dacom jelenleg egy core audio le presance, meg vagyok vele elégedve (ha valaki tud firmware upgrade-t szívesen veszem segítségét)

A problémám a fejeserősítővel van, egy épített kis alap cucc, nem túl jó hanggal, a bal és jobb oldali channelben különböző tranyókkal.
ennek a helyére keresek valami jóval komolyabbat:
100k és 300k között keresem a kedvesemet,
amit kinéztem:
https://www.audiophonics.fr/en/preamplifier-and-volume-control/audio-gd-master-19-class-a-balanced-preamplifier-headphone-amplifier-acss-p-14198.html

Fejesem fidelio x2 -a "hr" mentes!
ez majd valamikor planárra cserélődik de nem téma most.

Goatrance-t sokat hallgatok így a precíz, feszes, effortless mélyek, mindenképpen alapvető kritérium a kiválasztás során. Másik kedvelt műfajom a kirtan, ennek okán a vokálokat is szeretem teljességében hallani.

javallataitokat várom!

[ Szerkesztve ]

हरि बोल | हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे ह रे

(#86483) Sinesol válasza y@g4n (#86482) üzenetére


Sinesol
veterán

Ilyesmi arban inkabb egy Topping vagy Schiit stack. Pl. Audiophonics-nal kaphato ilyen szett: [link]

Egybecucckent a Monoprice Thx 788 lenne jo, de nem tudom EU-ban mi a helyzet, kaphato-e valahol, Usa-bol rendelve meg megy ra valamennyi pluszköltseg. Az Ifi is jo egybecuccokat gyart, az elerhetö akár itthon is.
Ja meg van még a JDS Lsbs Element 2 is, az kaphato Angliaban is. [link]

[ Szerkesztve ]

(#86484) mert_csokis válasza Gijon (#86479) üzenetére


mert_csokis
senior tag

Igen, tudom. Végül ez lett.
El fogja látni a feladatát.

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

(#86485) btraven


btraven
őstag

Nem is tudtam hogy a Loxjie P20 ilyen hatalmas méretű :)
[kép]

(#86486) Bodz válasza btraven (#86469) üzenetére


Bodz
Topikgazda

De, mindenki ezt keresi. Ha neked egy olcsó kis kínai kütyü hozta el, akkor az csak külön jó. Befejezheted a költekezést. :D

[ Szerkesztve ]

(#86487) ribizly válasza Bodz (#86486) üzenetére


ribizly
veterán

Haver olyan szinten esett szerelembe a P20+HD6xx kombóval (valami gagyi Behringer DAC-al), hogy hallani sem akar mást. Valóban vannak amúgy számok, stílusok, amivel egészen elképesztően szólaltatta meg, de azért volna hova fejleszteni. :U

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#86488) UserX


UserX
őstag

Sziasztok!

Egyszerűen nem találok megfelelő topikot! Beírok ide, hátha valaki tudja a választ...
Videó lejátszásra keresem a megfelelő programot. PowerDVD 20-al próbálkozom. A képe nagyon tetszik! Elég sötét tónusú a monitorom és a Cyberlink képjavító technológiája nekem bejön! A probléma, hogy bizonyos videóknál nincs hang. Egy USB-s DAC/AMP-ot használok ( [link] ) fülessel, Dolby Athmos-al (ha kikapcsolom, akkor sem megy). A rendszer naprakész Windows10 Pro. Az alaplapi hangkártya és a HDMI le van tiltva. A DAC ledje világít, azon 'keresztül mehet' a hang, de a fülesig már nem jut el. :U A programban az audio beállítások tárháza nem túl gazdag, de végig próbálgattam mindent. MPC és VLC kiválóan lejátsza a hangot, viszont a Windows 10 saját lejátszója szintén hibát ír. Codec Packot kell telepíteni, mint a 2000-es évek elején? :U

Megköszönöm, ha valaki tud segíteni!!! :R

(#86489) bkercso válasza UserX (#86488) üzenetére


bkercso
nagyúr

Térhangot nem játszik a DAC. Konvertáld le sztereóra, minden lejátszónál be lehet ezt állítani szerintem!

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#86490) UserX válasza bkercso (#86489) üzenetére


UserX
őstag

Köszi! Ennek kellene lennie? :U Így sem megy!!! :W Na mind1, szerintem elengedem... :(

(#86491) bkercso válasza UserX (#86490) üzenetére


bkercso
nagyúr

Igen. Vagy pl. VLC player akkor, ha nem megy. :)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#86492) gabross válasza UserX (#86490) üzenetére


gabross
tag

Inkább ez, a másik tab a DSD lejátszásról szól.

(#86493) UserX válasza gabross (#86492) üzenetére


UserX
őstag

Köszi neked is! Ilyen opcióm nincsen!

(#86494) pulutodurumo válasza UserX (#86493) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Optikán nem megy ki minden típusú hangsáv. Csak a tömörített 5.1. Vagy sztereó. Állítsd be a pówerdévédét úgy, hogy olyat küldjön.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#86495) UserX válasza pulutodurumo (#86494) üzenetére


UserX
őstag

Köszi! Ez egy USB-n PC-re kötött DAC/AMP, amit fülessel használok! Nem találok olyan beállítást, ami az 5.1-ből sztereó jelet csinálna...! :B :W :(

(#86496) gabross válasza UserX (#86495) üzenetére


gabross
tag

De ha USB-n használod, miért Use S/PDIF van kiválasztva a Speaker environmentnél? Nincs ott más opció?

(#86497) Kacsasült válasza bkercso (#86489) üzenetére


Kacsasült
junior tag

Hi, szoval 5.1 es hangot atkonvertaljak a lejatszo programok stereo-ra? Mpc is tud ilyet?

(#86498) s4tch válasza UserX (#86495) üzenetére


s4tch
veterán

http://powerdvd.helpmax.net/en/settings/audio-settings/

Itt nézelődj; "downmix" a kulcsszó.

(#86499) bkercso válasza Kacsasült (#86497) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem tudom, de tudnia kéne.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#86500) Sinesol válasza Kacsasült (#86497) üzenetére


Sinesol
veterán

Igen.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.