Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87201) fattyu válasza stellaz (#87200) üzenetére


fattyu
veterán

fogalmam sincs. sose próbáltam. direkt összevetés meg kb lehetetlen. min van jack?

ja otthonra statik zenehallgatáshoz nem ezt az irányt nézném hanem asztali dolgokat, és nem telefonnal forrásként.

ezek amiket írtál mind a hordozhatóság jegyében készültek nem az erő és a minőség netovábbjai

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#87202) Tim82 válasza stellaz (#87200) üzenetére


Tim82
nagyúr

Megy USB kábelről, USB DAC üzemmódban is a BTR3.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#87203) stellaz válasza fattyu (#87201) üzenetére


stellaz
addikt

Jaja, de ágyban, meg kanapén, streaming szolgáltatásról, vagy épp neutron playerrel a telefon a nyerő. Laptop hűtése hangos nekem, azt zenére kerülöm. Elvileg a Chromecast audioròl (hangja semmi extra, bár erő van benne) tudnék optikai jelet levenni és azt DAC/erősítőbe, de az megint kábellal és fix helyhez kötöttséggel jár a lakáson belül, főleg az 1,2 méteres fülhallgató kábellal.

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#87204) stellaz válasza Tim82 (#87202) üzenetére


stellaz
addikt

Köszi

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#87205) stefi81


stefi81
tag

Kb. fél órája érkezett a “titkos ügynök”
csak néztem mikor az sms-t kaptam hogy amazonos csomagom érkezik mikor 1éve rendeltem onnan utoljára.
Amazon prime dobozban volt.

(#87206) HELLAFLUSH válasza stefi81 (#87205) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

És mik az első benyomásaid róla? :)

(#87207) stefi81 válasza stefi81 (#87205) üzenetére


stefi81
tag

A lényeg lemaradt hogy a hifi express.com-ról volt rendelve pont 1hete.

Az első benyomás hogy nem nagyon volt még rá időm, de tetszik :D

(#87208) bkercso válasza nuke7 (#87192) üzenetére


bkercso
nagyúr

Érhette ESD is, akár észrevétlenül, ha nem védték a kapcsolást.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#87209) btraven válasza ozzy711 (#86947) üzenetére


btraven
őstag

Ha bő 2 órás CD-t akarsz hallgatni. És nincs mono kapcsoló az erősítőn.
[link]

(#87210) laleeee


laleeee
őstag

Szerintetek ez az adapter működne a dongle dacjaimmal ? [link]

(#87211) nuke7 válasza bkercso (#87208) üzenetére


nuke7
veterán

Tehát statikus feszültség..? :F tudtommal az USB kábel árnyékolt, vagy mire gondolsz..?

https://youtube.com/user/nuke7

(#87212) bkercso válasza nuke7 (#87211) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ha feltöltődsz és kisülsz az érontkezőre.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#87213) Sipasanyi


Sipasanyi
tag

Üdv tudnátok ajánlani egy minél kissebb hordozható DAC/AMP erősítőt nem kell hogy akkumulátoros legyen. Kimondottan sötétebb, melegebb hangzású érdekelne olyan 70-80 ezerig bezárólag, hazai eladótól. Kösz előre is :R

[ Szerkesztve ]

LUXURY IS A CHOICE

(#87214) nuke7 válasza bkercso (#87212) üzenetére


nuke7
veterán

hmm, ok figyelek majd erre

https://youtube.com/user/nuke7

(#87215) Exodius


Exodius
őstag

Coreaudio

Őket ismeri valaki? Elég durva cuccaik vannak, durva árakon.

Pár példa:
Reference SATA kábel 146 ropi
Reference USB kábel 209 ropi
Signature LAN kábel 377 ropi

WTF?! :F :F :Y :Y

(#87216) HUNNIA1920 válasza Exodius (#87215) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Nekem USB kártyám volt tőlük, az még az első verziók egyike volt, a Paul Pang V2-höz képest jobb hangot kaptam.

Mivel főleg külföldre gyártanak, így annyit kérnek, amennyit akarnak. A nyugati átlag fizetéseknek meg sem kottyan.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#87217) fehér_ember válasza Exodius (#87215) üzenetére


fehér_ember
addikt

"Elektronikákat" készítenek és Taralabs forgalmazók.
Amúgy jó fejek és a termékeik is jónak tűnnek. Hallgatóztam egyszer náluk (pedig másért mentem és előre szóltam, hogy én ilyeneket nem fogok tudni venni :) ) és hifikiállításon is villantottak már. Használtan néha még csóróbb magyar is meg tud fizetni ezt-azt. De csórókra persze nem lehet gyártani. A csórók érjék be a használtpiaccal (nekem megfelelnek a régi jó dolgok is, még ha cserébe néha kicsit esztétikailag viseltesebbek is) vagy kínaizzanak.

[ Szerkesztve ]

(#87218) Zoliee válasza fehér_ember (#87217) üzenetére


Zoliee
senior tag

"... vagy kínaizzanak."
:DDD

(#87219) fehér_ember válasza fehér_ember (#87217) üzenetére


fehér_ember
addikt

folyt.: vagy érjék be kevésbé jó hanggal.
...stb.

Capt. Obvius #87220
Nekem úgy jött le, hogy az még alternatívának volt megemlítve :DDD

[ Szerkesztve ]

(#87220) Capt.Obvius válasza fehér_ember (#87217) üzenetére


Capt.Obvius
aktív tag

Hála az égnek nem kellenek milliós cuccok, hogy az ember jól érezze magát :)
Én is imádom a kínai szaromat :D :D

ui.: nyugi értem én a poént :)

[ Szerkesztve ]

(#87221) chrisnagy13 válasza Exodius (#87215) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Hm, még egy magyar sufnigyártó, irreális árakon... És akkor még csodálkoznak egyesek, hogy a hifista, mint olyan, szitokszó lett. Melyik másik "közösség" tartána felszínen az ilyen cégeket?! :W

(#87222) Exodius válasza chrisnagy13 (#87221) üzenetére


Exodius
őstag

Nem mi, hiszen külföldre gyártanak. Mindenesetre ha arany lenne abban a SATA-kábelben sem érteném az árát. :U

Lehet őket menteni, de egy SATA-kábel 146 ropiért? Mi a fas*tól tudhat az jobbat egy simánál? Még ha én csináltatnék egyet akkor is anyag-költséget meg szerelést nézve kijön nagyon max. egy 20-asból és akkor fölé lőttem. :((( :((

[ Szerkesztve ]

(#87223) :AMF: válasza Exodius (#87222) üzenetére


:AMF:
senior tag

Tavaly júniusban már volt egy vita velük, illetve az áraikkal kapcsolatban.
Második felvonás? ;]

(#87224) Zoliee válasza Exodius (#87222) üzenetére


Zoliee
senior tag

"... külföldre gyártanak..."
Gyártás alatt értjük a tovább értékesítést/összeszerelést is?

(#87225) Exodius válasza :AMF: (#87223) üzenetére


Exodius
őstag

Inkább ne, mert jönnek a dementorok! :D

Csak szembe jött velem ez a cikk, ami érdekes volt: Ethernet kábel - sajnos, nem ússzuk meg - AudioBlog (longkft.hu)

Onnan meg a CoreAudio. :)

(#87226) Exodius válasza Zoliee (#87224) üzenetére


Exodius
őstag

Összeszerelést biztosan, hiszen kész termékekről van szó.

(#87227) Sinesol válasza Exodius (#87222) üzenetére


Sinesol
veterán

Nem tud valoszinuleg semmi extrat egy normal, szabvany kabelhez kepest, audiora meg nem is igazan ertem mikent lehet hatasa egy sata kabelnek. Szokasosan kihasznaljak azt, hogy a hifistanak barmit el lehet adni.

[ Szerkesztve ]

(#87228) Exodius


Exodius
őstag

A blogon azért van pár érdekes cikk, ezt építőknek ajánlom, ha nem tudtak volna róla eddig. kercso, elsősorban neked. :)

5000 integrált áramkör és a köréjük építhető áramkör PDF-ben (longkft.hu)

Ez meg lehetne ajánlott olvasmány is valamennyiünknek:

Darvas László - Az elektroakusztika néhány hiányzó fejezetéről - AudioBlog (longkft.hu)

[ Szerkesztve ]

(#87229) Capt.Obvius válasza Sinesol (#87227) üzenetére


Capt.Obvius
aktív tag

Hát van sok pénzlehúzás az tuti! :(((

De nem is értem miért megy a vita? Amikor a hálózatokat kitalálták, lefeketették az alapokat! Összeraksz egy konténernyi cuccot és azt elküldöd minden infóval. És annak pontosan ugyanúgy kell megérkezni ahogy feladtad! Tádá :D :D

Ha ez nem így lenne, lehet a most gépelt szövegem helyett egy Trump beszéd jelenne meg :D

(#87230) fericske válasza chrisnagy13 (#87221) üzenetére


fericske
addikt

Rengeteg "sufnigyártó"-ból lett világszerte elismert márka.
Néhány ami eszembe jut; ZMF, MrSpeakers, JH Audio, 64 Audio, Schiit, Audio-GD
Alapvetően mind így kezdi, mindegy hova áraznak.
Az ismert márkák bérgyártóinak saját néven indított vállalkozásaik más téma lenne, ha netalán idekeverné valaki őket.

(#87231) DEJVID válasza Exodius (#87215) üzenetére


DEJVID
őstag

Én sehol nem találom ezeket a kábeleket :F

(#87232) chrisnagy13 válasza fericske (#87230) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Na, belőlük nem lesz. Bár nem ismerem a vezető audio pc gyártó cégeket, meg az audiofil switcheket gyártókét. Valószínűleg nem véletlenül. :DDD

Egészen elképesztő, hogy ezeknek a cuccoknak van piaca. Amikor az ember már nem tudja milyen full fölösleges dologra verje el a pénzét, megy és vesz egy audio pc-t, vagy 3 millióért egy tápkábelt. :C :O

[ Szerkesztve ]

(#87233) fericske válasza chrisnagy13 (#87232) üzenetére


fericske
addikt

Most erre mit mondjak?
Pár éve egy valaki-bárki-akárkinek egy átlag környék, átlag utcájában lévő házának a kertjét 60ezer angol fontért díszítettünk fel egy kerti partihoz amit másnap eltakarítottunk.
Egy barátnőm egy másodrangú (utcai ruhában is be lehet menni) kaszinóban dolgozik.
Van egy törzsvendégük, egy "díva", aki napi szinten ott hagy 5-10ezer, de volt már, hogy 100ezer fontot, és megy és játszik.
Az Oxford street-i Selfridges-ben az egyik(!) ékszerboltban nincsenek kitéve árak.
Aki ott "vásárol" nem érdekli mibe kerül, csak rámutat, hogy az, meg ez kell és kész.
De van ilyen luxus étterem is. Nem zavarják meg az emésztést árakkal.
Ennyi.
Más világ.
Van még kérdés?

(#87234) btraven válasza fericske (#87233) üzenetére


btraven
őstag

Ezt nem tudják megérteni egyesek. Ha valaki vesz néhány (tíz)millióért egy Hi-Fi rendszert akkor már csak nem fog egy ezer forintos Hama USB kábelt berakni a rendszerbe.

[Itt] van egy érdekes történet hogy terjedt el a Compact kazetta. Pedig volt jobb minőségű változat is. De a Sony-Philips üzleti érdekek így diktálták.
Ahogy a CD elterjedését is. Persze mindenki bizonygatja hogy a 16/44.1 mindenre elég. Egy biztos, a Sony-Philips zsebének elég volt.

(#87235) bkercso válasza chrisnagy13 (#87221) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nagyon nem. A Coreaudio jó cuccokat csinál, én is azt hallom. :B

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#87236) bkercso válasza Exodius (#87228) üzenetére


bkercso
nagyúr

Köszi!
Nade hogy építünk egy integrált áramkör köré??! Ezt kell tudni, a többi kiderül az adatlapokból is, meg a gyártók chip-ajánlásaiból. :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#87237) fericske válasza btraven (#87234) üzenetére


fericske
addikt

Ugyanez volt a VHS és BETA videókazettáknál is, pedig a BETA jobb volt.
2x annyi adat, műsoridő fért rá, mivel az fordítható volt, mint az audió kompakt kazetta.
Volt egy sztereó Grundig BETA videóm, DIN dugós volt még :)
Német polhapiacon túrtam, a márka idején, amikor még jó volt ott piacozni, aztán egy gyűjtő ismerősöm elkuncsorogta.

(#87238) Sinesol válasza fericske (#87233) üzenetére


Sinesol
veterán

Nyilván van akinek nem számit a pénz, de ez nem feltétlen jelenti azt, hogy minden szemetet megvesznek, csak mert jó nagy árat irtak rá. Az általad emlitett esetekben azért nyilvánvalóan kapsz valamit a pénzedért, igényesség is áll a háttérben, egy high end sata kábel esetén viszont aligha, ott valószínűleg csak az szamit, hogy jó drága szal vegyük azt. Elég ha párszázan beugranak azok közül akiknek ez nem pénz és csak a legdrágább kell és máris megy a bolt. Kicsit olyan ez, mint amikor random arabok megveszik az aranyozott random sportkocsit, sok értelme nincs, de legalább jóval drágább.

[ Szerkesztve ]

(#87239) fericske válasza Sinesol (#87238) üzenetére


fericske
addikt

Az igényességi szint az említetteknél nem pont azt jelenti amire gondolsz. Nem veszi meg az olcsót akkor sem ha tudja, hogy jobb mint a drága. Ugyanazt az olcsót átöltözteted, és föléárazod a drágának, akkor már megveszi.
Nem érdeklik a tesztek, meg egy harmadik ember belekotyogása, már tapasztaltam.
Ez valami presztizs, meg felsőbbségérzeti dolog.
Erre lehet üzletet alapítani. Kevés a konkurencia, viszont meglepően sok pénzes sznob van.
Nem számít, hogy sata kábel, vagy vécépapír tartó (rózsadombi társasház építkezés 2003 környékén, 80ezer forintos papírtartó vs 1500 forintos, amik ránézésre egyformák voltak)

[ Szerkesztve ]

(#87240) bajnokpityu válasza Exodius (#87215) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Marhaság. Atveres. Ugyanannyiert v olcsóbban vannak komoly nevek jobb hanggal.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#87241) bajnokpityu válasza bkercso (#87236) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nah, mondj egy korrekt ar értékű cuccot. Vegfok haggyama, 2psc streamer plus lejátszó haggyama, USB spdif oké, de felesleges, dac haggyama.
Anno elcibaltak a demó hangot meghallgatni. Majd egy év múlva. Ismerem őket. Személyesen utolsó hifishown messziről lehetett hallani a szobajukat, hol nyomják.

Nekem streamer után mind nagyon pc. Engem zavar elmelyult zenehallgatasban az a fura torzítás, nyomulos hang, ami minden PC, így a core is. Melóban tok jó, de itt a vége.

Es amikor próbálják megmagyarazni h azért jó, mert 300millas cnc gépen csináltak, az amúgy ízléstelen házat. Hát köszi.

Nagy kamunak érzem a külföldre adnak el, ezért drága címet. Kinti ugyanakkoranesellyel palizhato be.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#87242) Sinesol válasza bajnokpityu (#87241) üzenetére


Sinesol
veterán

Nyilván ugyanugy drágának számit nyugatabbra is, de az ottani fizetések mellett jóval nagyobb eséllyel találnak olyat az átlagemberek közt is, aki ugy van vele, hogy még éppen tud ennyit áldozni a hobbijára. Ezért is gyártanak külföldre, a nagyobb haszon miatt, a terméket pedig úgy árazzák be, amiért még relative jól eladható ott.

Egy ezer dolcsis fejes is drága itthon, miközben nyugatabbra az egyik bestbuy kategória, relative sok fejest el lehet adni ennyiért. Nyilván ott is drágának számit, de nem mindegy, hogy mondjuka fizetésed fele-harmada és hamar összesporolsz rá/esetleg megveszed egyben, vagy mondjuk a teljes fizetésedbe/esetleg többe kerül és jó pár hónapig spórolhatsz rá, vagy egyáltalán nem is gondolkodsz ilyen kategóriában, mert másra is kellene félre tenni.

[ Szerkesztve ]

(#87243) chrisnagy13 válasza Sinesol (#87242) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Én nem gondolom, hogy ezeket a termékeket el tudják adni külföldön. Az árbevételük is ezt alátámasztja.
Audio PC vs. Streamer. Mind a kettő ugyanarra van, de a PC mindenben macerásabb, ugyanúgy windows lesz rajta, ami olyan amilyen. Ennyi pénzért én biztos nem hallgatnék winen zenét, és más se hiszem, aki egymás mellé teszi a kettőt.

Van olcsóbb lineáris táp, miért érne ez ~1000€-t? Még a név se tudja eladni. A bővítő kártyák szintén zenész.

Az alap DAC a külső órával ~3800€. Annyiért nagyon sok minden van, és belekényszerítenek az árukapcsolásba.

A fejhallgató egy tök más kategóriába esik, mint a fentebb említett dolgok.

(#87244) fericske válasza chrisnagy13 (#87243) üzenetére


fericske
addikt

"Audio PC vs. Streamer. Mind a kettő ugyanarra van, de a PC mindenben macerásabb, ugyanúgy windows lesz rajta, ami olyan amilyen. Ennyi pénzért én biztos nem hallgatnék winen zenét, és más se hiszem, aki egymás mellé teszi a kettőt."

No igen. Ezen nekem is agyalnom kell. Lehet valami öszvér megoldás lesz, mert kellene az a kényelem, hogy nem akarom átdugdosni a dolgokat, miközben mindenre is használom a fejhallgatót PC-zés közben, nem csak zenehallgatásra, de jobb hangminőség is kellene alap forrás oldalról.

(#87245) bkercso válasza bajnokpityu (#87241) üzenetére


bkercso
nagyúr

Én pont az USB-SPDIF-et néztem, belül szimpi. :B
A honlapon szétnézve az árak elég hajmeresztőek. :Y

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#87246) bajnokpityu válasza Sinesol (#87242) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Csak azért venne Kinti ember egy ca terméket, hogy különbözzőn a többi hifistatol. Mert a hangminoseg nem jobb, és akkor finom voltam. Ez nem indukalja a nyugati piac uralmát...

Kint meg nincs számla nélküli okos megoldás. Ha nincs bevétel, akkor nem adtak el.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#87247) fehér_ember válasza bajnokpityu (#87241) üzenetére


fehér_ember
addikt

Nálad mi a forrás + dac? Illetve azokhoz vannak külön-külön lineáris tápegységek is?

[ Szerkesztve ]

(#87248) bajnokpityu válasza fehér_ember (#87247) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Lumin A1 volt, majd később u1 plusz külső diy dac. Pár évnyi pczes után. A dac végig ugyanaz.

Nem attól lesz valami jó h lineáris. Ettől függetlenül az enyémekben pont az van.
Anno pl a gyárilag lin tápos akurate dsm upgrade tapja kapcsitap volt, és jobb lett a hang. P
Nomeg amikor pcs alaplapot megtapolnak lin táppal, az csak felberugas. Az alaplapra integrált tápok abszolút nem hifi iranyu kapcsi tapok.

Ez egy hülyeség, ami évek óta terjed. De azért, mert sokkal könnyebb egész jó lin tápot csinálni, mint jó kapcsi.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#87249) Ear001 válasza bajnokpityu (#87248) üzenetére


Ear001
addikt

Hülyeségnek nem mondanám a lineáris tápozást, az, hogy félmegoldás, az viszont igaz bizonyos köryezetben, de így is rengeteget tud dobni egy streamer, hálózati eszköz hangján az olcsó dugasztápokhoz, sőt én még azt is meg merem kockáztatni, 1-150 000 forint alatt minden kapcsolóüzemű táphoz képest is egy jól sikerült lineáris táp. Nálam van egy 35 000 forintos lineáris táp a streamerhez meg a switchez, meg a lemezjátszóhoz, ez így ár/értékben nekem nagyon rendben van, talán az egyik megelégedvehátradőlésfokozó cucc az egész rendszerben.

(#87250) bajnokpityu válasza Ear001 (#87249) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Igen, én is. de az akurate nem ez a kategória. Azt akartam írni, de akkor nem volt pontos, hogy olcsón és közepes áron könnyebb lin tapbol jót csinálni. De efolott van jó kapcsi tap is. Ami akár jobb is mint egy lin.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.