Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72651) niof válasza szabeska (#72650) üzenetére


niof
addikt

A Tascam kimenete balanced TRS, a Tannoy-on meg van balanced XLR és unbalanced (valószínűleg) TS. Ha esetleg véletlenül a TRS a TS-el lett volna összedugva, akkor ott ha 2V helyett 4-et küldesz be, az tudna csuda dolgokat művelni. Ezért gondoltam. De ha TRS-XLR a kábel, akkor elvileg jó kell legyen.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#72652) bkercso válasza bkercso (#72635) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ez a THX feed-forward error correction-t használ. Gyakorlatilag ez is egyfajta kompoziterősítő, vagyis nagy nyílthurkú erősítést használ linearizáláshoz (azaz torzításkioltáshoz).

Nem nagyon értem, hogy a hagyományos kompozit topológia miért nem terjed, pedig azzal Single Ended (SE) kimenetű teljesítményerősítő is vígan építhető, míg ezt csak fejeserősítőhöz vagy autóerősítőhöz (=hidalt végfok) ajánlják... :F Pedig sikerei is vannak, pl. Modulo86, de ez csak panel.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#72653) bkercso válasza bkercso (#72652) üzenetére


bkercso
nagyúr

Releváns info:
THX AAA
Benchmark leírás
Gyanús szabadalom

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#72654) bkercso válasza bkercso (#72653) üzenetére


bkercso
nagyúr

Patents are here

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#72655) Ribi válasza bkercso (#72654) üzenetére


Ribi
nagyúr

Hát ez nem tűnik egyszerűnek és ez is csak egy része a cuccnak. :R

(#72656) ribizly


ribizly
veterán

Megkezdődött a szervezkedés "FEJhallgatós találkozó" témában.
Aki érdeklődik, erre nézelődjön (és egyelőre) az ebben a hsz-ben található táblázatot töltse ki. ;)
Update majd gondolom amúgy is a topic-jában lesz.

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#72657) -FreaK- válasza ribizly (#72656) üzenetére


-FreaK-
veterán

Szuper, köszi! Már régóta tervezek menni talira, most talán össze is jön. Kicsit félek mondjuk, mi van, ha valami olyan fejest hallok ami nekem KELL és rohadt sokba kerül? ;] (tipp: asszony megöl)

(#72659) fericske válasza s4tch (#72658) üzenetére


fericske
addikt

Ez most miért kellett?
Épp venni akartam egyet, kettőt.... :D
De most már inkább nem.

(#72660) fehér_ember válasza fericske (#72659) üzenetére


fehér_ember
addikt

Te ebből már hallod is? :DD

(#72661) fehér_ember


fehér_ember
addikt

Kicsit visszakanyarodva Flac témára.
Még nem nagyon ismerem a jriver fortélyait, de nagyobb bitrátájú Flac fájloknál simán előfordul hogy a dac-om néma marad: "mixer is not available at 192kHz" miközben a lejátszó meg elméletileg játssza. Ez azért lehet mert a flac-ba már a fájl mintavételezése is bele van kódolva :F
Mondjuk biztos van rá valami megoldás, de akkor is meglepő volt számomra, hisz pl. telón meg simán megy akármilyen lejátszóval.

[ Szerkesztve ]

(#72662) bkercso válasza fehér_ember (#72661) üzenetére


bkercso
nagyúr

a flac-ba már a fájl mintavételezése is bele van kódolva
Nem értelmes a kérdés. :) Persze, a fájlformátumot felismeri a DAC, mert "érzi", mennyi mintát kap másodpercenként.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#72663) Zoliee válasza s4tch (#72658) üzenetére


Zoliee
senior tag

Jaj...
Akkor mi is akar lenni valójában ez a hardveres mqa dekódolás?

[ Szerkesztve ]

(#72664) fehér_ember válasza bkercso (#72662) üzenetére


fehér_ember
addikt

Kössz a megerősítést!
Amúgy mondtam hogy nem értek hozzá :) . Így már találtam is megoldást.
Csak annyit kell tenni hogy a Tools-->Options...-->Audio-->Settings-->DSP & outputformat...-->"Output Format" _ "Sample rate"-nál átállítottam hogy ha az Input magasabb a dac-om képességeinél (azaz jelen esetben a 96kHz-nél) akkor minden ennél magasabb Input-hoz fixen 96kHz-es Output társuljon. És voalá már műxik is :B

Vagy amúgy jobb úgy beállítani hogy az output rate maradék nélkül ossza az input rate-át?
Tehát:
a 176400-hoz inkább 88200-at választani
a 192000-hez 96000-et
.
.
.
és így tovább ?

(#72665) bkercso
Látom közben írtad is. Köszi! :R De tényleg! :K

[ Szerkesztve ]

(#72665) bkercso válasza fehér_ember (#72664) üzenetére


bkercso
nagyúr

;)
Még minőséget sem vesztesz, mert csak kihagyja minden 2. mintát. Az volna jó, ha a 176-ot meg 88.2-be tudná mintázni, node hagylak... :D

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#72666) lapalapa válasza s4tch (#72658) üzenetére


lapalapa
senior tag

Hát egy rakás sz@r, viszont q-jól szól. :DD

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#72667) Zoliee válasza lapalapa (#72666) üzenetére


Zoliee
senior tag

Azért ezt nem mondanám, főleg úgy, hogy nem is hallottuk.
Viszont az iszonyat gáz, hogy pl a fogyasztásánál (ami mérhető/ellenőrizhető), ekkorát hantáznak. Nem is merek belegondolni, mi lehet a többi aq termékkel (pl kábel), ahol a gyártó által leírtakat nehezebb kontrollálni.

[ Szerkesztve ]

(#72668) lapalapa válasza Zoliee (#72667) üzenetére


lapalapa
senior tag

Úgy vettem észre, hogy két üzemódja van.
Ha mobilra dugom (android), akkor érezhetően takarékon megy.
Ez kis ellenállású fülesnél nem probléma, viszont a 300 ohm-os fejhallgatómnál érezhető, hogy kéne még kis energia.
Ha nem mobilra dugom, akkor kikapcsol a takarék és nyomja, ahogy a csövön kifér, ilyenkor eléggé vigyázni kell a hangerővel.

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#72669) bumper


bumper
senior tag

Sziasztok

Azon dilemmázok már pár napja, hogy meglévő Audio technika m40x-emhez, illetve jövendőbeli Sennheiser HD 600-omhoz érdemes-e vennem DACot vagy fejhallgató erősítőt?
Most PC alaplapi kimenetet használom.
(Quality EMI-Shielded HD Audio Processor
Isolated Audio PCB
Audio Boost 3 acts like a dedicated soundcard by physically isolating the audio circuitry to give you a more clear audio signal.)

Van egy házimozi erősítőm is, Denon AVR-1509.

Üdv
Bumper

(#72670) pulutodurumo válasza bumper (#72669) üzenetére


pulutodurumo
őstag

A HD600-hoz mindenképp. Ha nem kap ölég kakaót, olyan unalmas mint felolvasni a π első 500 tizedesjegyét.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#72671) bumper válasza pulutodurumo (#72670) üzenetére


bumper
senior tag

🤣 saját tapasztalat, vagy olvastad valahol aki olyan írta aki hallot már ilyet?

[ Szerkesztve ]

(#72672) Bodz válasza bumper (#72669) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Érdemes.

(#72673) ribizly válasza bumper (#72671) üzenetére


ribizly
veterán

Is-is. Előbb kezdj el szépen utánaolvasni, hogy mik az ajánlott DAC/AMP párosok alá és utána elé tudod majd dönteni, hogy belevágjál e ebbe az utazásba vagy sem.
Én amúgy inkább terelnélek egy HD58x felé és akkor alá idővel egy R2R-11. ;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#72674) Bodz válasza szabeska (#72646) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Jaj, ha mondtad volna, hogy már a D3-nál is hangerő gondjaid voltak, akkor lehet nem pont a Tascamot ajánlom. Mondjuk más is használja ezt a párost, aztán még nem érkezett panasz. Beállítás lenne??? Így hirtelen, fejből nem tudom mi van a settings panelben.
De nézd, nem kell ezt túlgondolni, ha szükséges vedd lejjebb lejátszóban, satöbbiben. Nem fogsz elkárhozni, nem visz el rögtön az audiofil ördög sem. :)

Csak biztos ami biztos alapon kérdezem. Ugye még véletlenül sincs bekapcsolva Winben a Loudness Equalization?

[ Szerkesztve ]

(#72675) Zoliee válasza lapalapa (#72668) üzenetére


Zoliee
senior tag

A lényeg, hogy Neked tetsző hangot produkál.
Az általam is használt/kedvelt r2r-11 is le lett döngölve amirm mérései által. És én azután vettem meg, hogy olvastam a tesztjét, viszont hallottam zenélni is. Ennyi.
Viszont a cobalt ára enyhén sok/sokk.

(#72676) lapalapa válasza Zoliee (#72675) üzenetére


lapalapa
senior tag

Hát igen, nekem nagyon tetszik.
Az ára pedig teljesen relatív. Itt nekünk lehet, hogy drága, de a kinti tesztekben elég sokszor megemlítik, hogy ez a "kicsi, olcsó dac...".
Azért lenne érdekes ha más is meghallgatná, mert akkor tudnánk az ár és a kapott hang viszonyáról beszélgetni.

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#72677) Bodz válasza lapalapa (#72676) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ha van kedved, akkor elvihetnéd a találkozóra.

(#72678) lapalapa válasza Bodz (#72677) üzenetére


lapalapa
senior tag

Jó ötlet, olvasom, de nem találom, hogy mikor lesz, segítség?!

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#72679) ribizly válasza lapalapa (#72678) üzenetére


ribizly
veterán

Ez nem véletlen. :DDD

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#72680) lapalapa válasza ribizly (#72679) üzenetére


lapalapa
senior tag

Jaja, ok! :U

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#72681) asanto88


asanto88
csendes tag

Sziasztok.

A segítségeteket kérném. A hitspace-ről szeretnék rendelni egy hangfalszettet kábelekkel együtt pc-hez.

JBL LSR305P hangfalat néztem ki (természetesen 2 db-ot vennék).

Hozzá Focusrite Scarlett Solo 2nd Gen vagy Steinberg UR-22 (a kábel összekötéstől is függ, hogy ti mit ajánlotok) DAC

És szeretnék hozzá kérni ajánlást, hogy milyen kábeleket vegyek hozzá az oldalról.
Milyen típusúval kössem össze egyáltalán?
ja és a dac-ból a pc-be is vegyek valami spéci kábelt? Vagy azokhoz van megfelelő a dac-hoz?

Köszi szépen.

[ Szerkesztve ]

(#72682) bumper válasza Bodz (#72672) üzenetére


bumper
senior tag

Alaplap hangkártyája azt írja 600 ohmig gond nélkül meghajt füleseket..

(#72683) ribizly válasza bumper (#72682) üzenetére


ribizly
veterán

A megszólaltat helytállóbb kifejezés.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#72684) #56474624 válasza bumper (#72682) üzenetére


#56474624
törölt tag

A 'gond nélkül' annyit tesz, hogy esetleg (!) van elég hangerő. Amúgy az érzékenység jobban számít e tekintetben. De ez csak a hangerő, hangminőségileg olyan túl sokat ne várj egyetlen alaplapi kártyától sem. HD600 azért már egy komoly fejhallgató, ami megmutatja a lánc többi tagjának gyengeségét.

Még azt sem túlzás szerintem kijelenteni, hogy nehezebb lenne olyan fejhallgatót mondani, ami nem profitál alaplapihoz képest vagy egy jobb hangkártyából, vagy egy jobb erősítőből/DAC-ból, mint ami igen. :)

[ Szerkesztve ]

(#72685) Bodz válasza bumper (#72682) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ha komolyan gondolod a fejhallgatózást, akkor mindenféleképpen cserélni kell. :)

[ Szerkesztve ]

(#72686) gaben22


gaben22
senior tag

Helosztok, olvasgatok mindenféle témába vágó dolgot. Topping DX3 Pro LDAC fórumban (itt: [link]) figura arról érdeklődik, hogy jó-e ez a DAC/Amp 32 Ohmos fejhallgatókhoz majd később többé kevésbé úgy tűnik egyetértenek abba mások, hogy nem lesz a legjobb. Mitől nem lesz egy DAC/Amp jó alacsony impedanciájú fejhallgatókhoz?

"Guys, this new version, the V2 LDAC, is not good for 32ohm headphones like a Takstar HF 580? If not, which Desktop Dac/Amp Combo would be a nice replace for 32ohm headphones?"

Egy másik témában meg valaki arról "lamentált", hogy az Audio-Technica ATH-M50 nem túl szerencsés párosítás csöves erősítővel. Ezt miért mondta? Ha csak nem azért, mert egy mély orientált fejhallgatóra már nem kell csővel "rámelegíteni" :).

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#72687) korpicschess


korpicschess
veterán

Sziasztok!
Hozzám került egy Asus Xonar Essence STU. Elég jó cuccnak tűnik, jelenleg totál gyári, lehet marad is majd fix asztali elemnek, elég jól is néz ki.
A manual tartalmaz jellemzessel csomo muveleti erositot. Netet bongeszve legtobb helyen a MUSES opamp-ok kapják a legtöbb jó jellemzést.
A kérdésem, hogy van ezekből "hamis" vagy jól látom, hogy ebayen elég filléres, kb darabja 400-500 Ft? Essence One-nal kulon special edition volt amit Muses-el adtak. Honnan lenne erdemes ilyeneket beszerezni, illetve mi mással lehetne kísérletezni?
Köszi!
:R

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#72688) Bodz válasza gaben22 (#72686) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Sikerült visszafelé fejleszteni a DX3 Prot. Gyengébb lett az erősítő, ráadásul az első generáció 0 közeli kimeneti impedanciájával ellentétben az újnak már 10 ohm. Ahogy olvasom hangra is rosszabb, tehát grat innen is a gyártónak!

A csövesekkel szembeni tévhit miatt, miszerint mindegyik meleg, sok a mély, csak magas impedanciás fejesekhez jók, stb.

[ Szerkesztve ]

(#72689) Eugene Roe válasza Bodz (#72688) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Igazából a jobb bluetooth (nem használom) és az állítólag biztonságosabb kimenet 10 ezerből 5-en panaszkodtak, hogy állítólag megette a fejesüket... az óta se tudni, hogyan. Nekem az alap van, és még élek.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#72690) gaben22 válasza Bodz (#72688) üzenetére


gaben22
senior tag

V1-re sokan panaszkodtak, hogy könnyen megadta magát, lehet ez volt az ára a gyors fixnek.

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#72691) Eugene Roe válasza gaben22 (#72690) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Az a baj, hogy v1-en belül is volt talán 3 alverzió. A harmadikkal már elvi lehetősége se volt a hibának elvileg. De szét kell szedni, hogy lásd a nyákon a számokat, hogy megbizonyosodj róla. Na mindegy, jobban is csinálhatták volna, de legalább meg-megjelent a gyártó a fórumban. Az a baj, hogy ilyen körítéssel nincs más opció ebben az árkategóriában. Ráadásul a méréspártiaknak egyébként is kíváló választás.

[link] nyák jobb szélén a v4.1 ami "típushibán" meghalt és ki lett bontva azok kis számúak voltak (az a kettő, ami bekerült fórumba...)

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#72692) HUNNIA1920 válasza korpicschess (#72687) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Eredeti Muses op-ampok nincsenek pár 100Ft-ért, azok mind hamisak.
Muses8920, Muses02 jók, de ott van a Burson V6 Vivid, mostanság használtan is szokott lenni itthon, igaz kb. 15eFt/db áron.

Én is vettem egy V6 Vived-ot a MomentDAC Mk2-höz (mivel ebbe csak 1db tehető), de nem mondom, hogy megéri többet is venni, mert úgy már nagyon drága (pl. egy Asus STX szett kb. 60eFt).

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#72693) bkercso válasza HUNNIA1920 (#72692) üzenetére


bkercso
nagyúr

És jobb, mint az OPA2209 (OPA2140; nem tudom, melyik volt a te DAC-odban)?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#72694) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Sziasztok!
OPA1642 normális ha 700ft körül van? Lme49860-tól jobb egyáltalán? Milyen opat lenne még érdemes kipróbálni?

(#72695) HUNNIA1920 válasza bkercso (#72693) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

2209-essel kaptam tőletek.

Nem mondom, hogy kategóriákat ugrott (az eleve kimagasló) hang, de némi javulást tapasztaltam. A színpad némileg nőtt, a háttér részletek jobban előjönnek. Egyébként lehet nélküle élni. Szerintem kb. annyit hoz, mint egy kábel csere. Hozzáteszem, hogy régebben is próbálkoztam op-amp cserével különböző DAC-oknál (S.M.S.L Sanskrit, Asus Xonar ST, mobil DAC/AMP), de akkor sem győztek meg, pedig Muses02-m is volt. Úgy látszik a fülem nem háklis rá (hangfalas és fejes rendszerrel is próbáltam).

Akkor már kérdeznék is, hogy Bertalanék DAC-ja elé érdemes lenne vadásznom használtan egy Gustard U12-es (30eFt) konvertert egy S.M.S.L X-USB II (15eFt) helyett? Lenne érdemi előrelépés?
Az U12 mellett szól a komolyabb felépítés, külön táp, de "csak" XMOS U8-as, az X-USB II viszont már XU208-as XMOS chip-es, és kb. feleannyiba kerül.

E szerint jobb a Gustard: [link]

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#72696) Bodz válasza HUNNIA1920 (#72695) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szerintem inkább ezzel próbálkozz! Bár az opákból kiindulva lehet nem éreznéd érdemi előrelépésnek, ez az U12-re is igaz.

[ Szerkesztve ]

(#72697) DEJVID


DEJVID
őstag

USB-C cuccok közül van elfogadható? Olyan kéne, amiben DAC is van.

(#72698) Bodz válasza DEJVID (#72697) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Sabaj Da3, Fiio K3 pl.

(#72699) DEJVID válasza Bodz (#72698) üzenetére


DEJVID
őstag

Ezeknél kisebbre gondoltam, amik alin ilyen 25 usd körül vannak. TempoTec Sonata HD, HIDIZS S1. Teló, laptop és IEM közé.

[ Szerkesztve ]

(#72700) budo82 válasza -FreaK- (#72599) üzenetére


budo82
tag

+ még egy újdonság, ha THX AAA: SMSL SP200 (Using the THX AAA-888 technology)
(csak fb-n találtam meg, nem akartam azt linkelni)

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.