Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73701) spati3 válasza p76 (#73699) üzenetére


spati3
csendes tag

Ez még okés, amazonról a liquid spark elég drága a vám miatt, a saját oldaláról meg nem lehet megvenni mert ide még nem szállítanak.

[ Szerkesztve ]

(#73702) fericske válasza gaben22 (#73690) üzenetére


fericske
addikt

Feliks Echo :K
A Nomono-nál van is.

Más :)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#73703) gaben22 válasza fericske (#73702) üzenetére


gaben22
senior tag

Anélkül, hogy igazán értenék hozzá, nem lehet hogy emiatt nem lesz jó?
"Optimal headphones impedance: 100 - 600 ohm"

Mindkét fejhallgatóm kis impedanciás (38 ohms/25 ohms)

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#73704) Bertók


Bertók
tag

Sziasztok, egy kérdéssel fordulnék hozzátok ami lehet kissé oktondi lesz.

Elkezdtem használni a TIDAL-t és szeretnék még többet hallani a zenékből. Telefont használok forrásként (P20pro) és a fülhallgató pedig egy SoundMagic E50 (bejáratott).

A kérdésem pedig annyi lenne, ha vennék egy Dragonfly Black-et hallanék-e különbséget az előző módszerhez képest?
Tudom, hogy ez szubjektív mindenki máshogy hall és, hogy mindenkinek más éri meg az árát.

Köszönöm a válaszokat ;)

(#73705) Zoliee válasza fericske (#73702) üzenetére


Zoliee
senior tag

Komoly dolog lehet ez az mqa dekódolás, ha már egy kábelben is műxik, ha megfizeted a jogdíjat. :D

(#73706) fehér_ember válasza Bertók (#73704) üzenetére


fehér_ember
addikt

Sajna nem tudom a legalapabb szitakötő mit ér. De ha Budapesten jársz szerintem Kácsánál tuti kipróbálható, de egy köpésre ott az audiocentrum is, szerintem náluk is. :K
Ez azért is ajánlatos mert ezekkel a huawei telefonokkal a szokásosnál is több szívás van az ilyen külső dakokkal. Nekem is még pluszba ki-be kell dugdosni a hidizs dac kábelt hogy működjön a tidallal, de legalább ennyivel (meg még egy kevés plusz szívással: az első ~2 másodperc még a teló hangszóróján szólal meg) legalább használható és egyértelműen jobb mint a mate20pro saját dacja. Viszont pl. uap-pal már abszolút használhatatlan.

[ Szerkesztve ]

(#73707) Bodz


Bodz
Topikgazda

Volt már az SP200 bele?

[ Szerkesztve ]

(#73708) Bodz válasza Bertók (#73704) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Hallanál különbséget.

(#73709) fericske válasza gaben22 (#73703) üzenetére


fericske
addikt

Egy 8 ohmos fejesemmel (is) gyönyörűen szól. Kiváló erősítő.

(#73710) vlaca2 válasza Zoliee (#73705) üzenetére


vlaca2
tag

Ezt hogy érted? Azt írják hogy a legfrissebb sabre chip lesz benne.
Az új ess dac chip hardveresen fogja tudni az mqa-t(ugyanúgy ahogy a pcm 384-et és a dsd 5.6-ot)

http://www.esstech.com/index.php/en/news/newsroom/ess-introduces-worlds-first-codec-hardware-mqa-hi-res-rendering/

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum

(#73711) verybigboy


verybigboy
senior tag

Ma kaptam ... mi várható tőle, a márkától?

"Fel is bontottam", lőttem pár belső képet, íme lejebb ...

xDuoo XQ-50 ... BT 5.0, DAC ES9018K2M











(#73712) Bodz válasza verybigboy (#73711) üzenetére


Bodz
Topikgazda

xDuoo tud jót is csinálni. Hogy ez milyen azt meg majd te elmeséled! :)

(#73713) Zoliee válasza vlaca2 (#73710) üzenetére


Zoliee
senior tag

Korábban próbáltam utána olvasni mit is takar ez a dekódolás. Hát őszintén szólva nem jutottam semmire. Túlságosan is nagy a ködösítés. Aztán valahol olvastam a cobalt-al kapcsolatban valami chip-hangolásról, hogy tudja az eszköz az mqa-t. Fel is tettem itt a kérdésem link-el együtt, hogy ezt miért is hívjuk dekódolásnak, de nem érkezett válasz.
Szóval kérdésedre a válasz: irónia volt a részemről az előző hsz. :D

(#73714) Bertók válasza Bodz (#73708) üzenetére


Bertók
tag

(#73708) Bodz Köszönöm :)
(#73706) fehér_ember Köszönöm neked is, kipróbálom amint lesz rá lehetőségem :)

(#73715) I.T.E.M válasza vlaca2 (#73710) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

Milyen hardveres 5.6-ra (DSD128) gondoltál ? :F Kezelni fogja a DSD1024-et is, ami ugye 45, illetve 49 Mhz, ha ilyen jelet kap a forrásról.

[ Szerkesztve ]

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#73716) vlaca2 válasza Zoliee (#73713) üzenetére


vlaca2
tag

Igen átjött az irónia :)
Valóban nagy a káosz mqa ügyben, mivel nem open source, akik nem fizették ki a jogdíjat azok csak találgatnak, elméleteket gyártanak, meg próbálják az mqa eszközöket mérni és abból kitalálni/visszafejteni hogy mi történhet.
De akik liszenszelik azok tudják pontosan hogyan működik :))

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum

(#73717) vlaca2 válasza I.T.E.M (#73715) üzenetére


vlaca2
tag

Ja én a whathifi-s cikket néztem, abban írják a dsd5.6-ot.( a ztella-ra nem a sabre chip-re) :R

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum

(#73718) Zoliee válasza vlaca2 (#73716) üzenetére


Zoliee
senior tag

Viszont paraszti ésszel, mert nem értek hozzá: Mit dekódolsz egy adott fájlban, ha a tidalt hallgatva ugyanazt az input jelfolyamot kapod a netről, függetlenül a dac-od mqa képességétől? Viszont ha fizetek 3000ft-ot, akkor az uapp már valamit kapizsgál ezzel kapcsolatban, hiszen kiirja: mqa :D Az Audirvana alapból csinálja, nem kér plussz pénzt (bár az alapból drága)
Szóval tényleg nem tudom hova tegyem ezt a dolgot, függetlenül attól, hogy azt mondják: ez egy többlépcsős folyamat, aminek én az elejét fizettem csak meg a szoftverben, de ha dac-ot is megfizetem, na akkor..., akkor sem fogom megtudni, hiszen akkor már egy másik dac/amp-ról hallgatom a zenét, aminek alapból más lesz a hangja.

[ Szerkesztve ]

(#73719) niof válasza Bodz (#73707) üzenetére


niof
addikt

:Y Hmmm... Úgy tűnik, talán THX előírás, hogy maszkolni kell a panelt ezzel a fekete motyóval, talán hogy ne lehessen olyan egyszerűen lekoppintani. A 789 is hasonló, bár a Monoprice belsejéről még nem láttunk képet (én legalábbis...). Mindenesetre bizalomgerjesztő, így kinézetre. :R

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#73720) vlaca2 válasza Zoliee (#73718) üzenetére


vlaca2
tag

Ha jól értem amit irsz akkor ez lehet a teszt amit érdemes lenne megpróbálnod:
Tidal-en meghallgatod az adott album nem mqa verzióját egy mqa képes dac-on, aztán ugyanennek az albumnak az mqa(tidal master) verzióját ugyanazon. Ha hallasz különbséget akkor el tudod dönteni hogy érdekel-e téged a dolog, ha nem akkor egy gonddal kevesebb :)

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum

(#73721) Zoliee válasza vlaca2 (#73720) üzenetére


Zoliee
senior tag

Mire gondolsz?
Most hirtelen ránéztem Diana Krall egyik albumára: mqa 96khz 24bit, nem mqa verzió meg 44.1khz 16bit-es formában elérhető.
Ezt így nehéz lesz...

[ Szerkesztve ]

(#73722) Zoliee válasza vlaca2 (#73720) üzenetére


Zoliee
senior tag

Lejárt a szerkesztés, oké megvan: tidal master :)
Sajnos azért van egy olyan megérzésem, hogy nem szól másról a dolog, csak egy kis parametric eq-ról. És ez tényleg csak a szkeptikus hozzáállásomat jelzi :)

[ Szerkesztve ]

(#73723) I.T.E.M válasza Zoliee (#73718) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

Ez talán érthetővé teszi a dolgot. Azaz a szoftveres "dekódolással, még nem férsz hozzá az eredeti felbontású anyaghoz, csak egy "köztes" de már sokkal jobb felbontáshoz, mint a dekódolás nélküli állapot esetén. Szóval a hardveres megoldással a teljes fájlt kibontják, azaz megkapod az eredeti még a csomagolás előtti állapotot. ;)

[link]

[ Szerkesztve ]

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#73724) vlaca2 válasza Zoliee (#73721) üzenetére


vlaca2
tag

Az mqa 96/24 az már az első kibontás utáni állapotot mutatja.
Ha megnézed egy olyan szoftverben ami nem tud mqa-t, 44-48/16-nak vagy 44-48/24-nek fognak látszódni ezek az albumok.

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum

(#73725) Zoliee válasza I.T.E.M (#73723) üzenetére


Zoliee
senior tag

Köszönöm, ezt nem olvastam korábban.
Ha tényleg így van, akkor nem semmi algoritmust találtak ki a veszteségmentes tömörítésre.

(#73726) nLali válasza niof (#73719) üzenetére


nLali
senior tag

Nem nekem szólt, de.. Azt a fekete "maszkolást" elég hamar eltávolítja, aki tényleg szeretné. Vagy nem szeretné, de sajnos elég alacsony hőfokon felpöndörödik.. :DDD

(#73727) niof válasza nLali (#73726) üzenetére


niof
addikt

Tudom, nem gondolom, hogy aki akarja, annak nehézséget jelentene eltávolítani. Csak azon akadt meg a szemem, hogy mindkettő fekete, és nem igazán látszik a huzalozás.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#73728) RetepNyaraB válasza I.T.E.M (#73723) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Khm bocs a beleugatást és nem is akarok flémelődni, csak nem bírtam a számra ülni.
Szóval ez megint olyasmi, hogy a mai parasztnak már jó nagyot kell villantani.
Tulkuval beszéltünk róla picit nemrég, hogy én a kis motyómmal és a vacak fülemmel már a 320kbit mp3 vs. Flacot sem hallom meg vakteszten, nemhogy ennél feljebb. Most ő azt állítja, hogy hosszas elmélyült hallgatózással ő bizony hallja a dsd-t, mármint, hogy az a tuti.
Itt két dolgon van a hangsúly:
-hosszas elmélyült hallgatózáson (és vakteszten tuti elbukna, de nem ez a lényeg)
-a cuccokon, amiről ez egész megy. Ami nem a konzumer magyar hifista felszerelése.

Ennek kapcsán viszont újra leírnám, hogy a mai felvételi trendek jó része afelé mutat, hogy mindegy min játszod le, kurvahangos lesz és ennyi. se dinamika, de érdemleges részletek, hiszen akkor az ötös buszon nem hallanád a cuccot. Ennek a felvételnek pedig mindegy, hány bit merre. Ha egy felvétel pedig jó, akkor az bizony mp3-ban is jó lesz, köldöknézés nélkül.
:R

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#73729) I.T.E.M válasza Zoliee (#73725) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

Sajnos nem veszteségmentes, de nem úgy gyilkolja meg a "minőséget", mint az MP3 vagy a WMA, hanem más módon operál.

"MQA encoding is lossy;[11] it hierarchically compresses the relatively little energy in the higher frequency bands into data streams that are embedded in the lower frequency bands using proprietary dithering techniques."

"However, unlike other lossy compression formats like MP3 and WMA, the lossy encoding method of MQA is similar to aptX, LDAC and WavPack Hybrid Lossy, which uses time-domain ADPCM and bitrate reduction instead of perceptual encoding based on psychoacoustic models."

Emiatt sokan nem is fogadják el, high fidelity audio médiaformátumként, mint pl a FLAC/APE/ALAC/Wav/DSF, stb formátumokat. Elég sok benne a pénz és ez is sokakat elgondolkodtat, hogy valójában csak egy újabb marketingfogás, amivel jobban el lehet majd adni az egyes termékeket. Vannak olyanok, akik meghallgatták ugyan annak a számnak az MQA verzióját, amit már évek óta hallgatnak CD-n vagy más veszteségmentes verzióban és teljesen kitértek a hitükből, hogy ez mennyivel jobb és részletesebb, mint amit eddig valaha is hallottak volna. Ezt persze mindenki kezelje a helyén, ki kell próbálni egy megfelelő hardveren és meg kell tapasztalni, majd utána levonni a következtetést, hogy valóban jobb-e ? Vagy csak valamiért jobban tetszik, esetleg kellemesebb hallgatni ? Szóval nem olyan egyszerű ez a helyzet sem. ;]

[ Szerkesztve ]

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#73730) I.T.E.M válasza RetepNyaraB (#73728) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

Nem értek teljesen egyet veled, főleg, ami az MP3 formátumot illeti. Még, ha "vacak" is a füled, azért egy MP3 és egy veszteségmentes FLAC között még így is meg kellene hallanod a különbséget, főleg a magas tartományok mosottsága/hiánya miatt, ami ugye az MP3 egyik sajátossága. Én magam is DSD-ben hallgatok szinte mindent, (HQPlayer) és ráadásul még fel is skálázom a maximum értékre, és a (váltogatok a HQP beépített szűrői között. pl: poly-sinc-xtr - poly-sinc-xtr-mp, closed-form,stb) amit az adott DAC hardvere még kezel, mert nekem ez fekszik jobban. Erről is lehetne hosszasan beszélgetni, de nem érdemes, mert mindenkinek más a preferenciája, máshogy tud zenét hallgatni, más hangulatban van adott esetben és teljesen mások az egyéni elvárásai, amihez általában megrögzötten ragaszkodik is. Nekem ezzel az ég világon semmi bajom, mindenki úgy kapcsolódik ki, ahogy a legjobban tud, sokan hozzám hasonlóan megrögzött "upsamplerek", "DSP fanatikusok", mások meg a lehető legegyszerűbb felépítésű eszközökkel élvezik a zene által adott élvezetet. ;)

Abban egyetértünk, hogy ha jó a mastering és megfelelően lett elvégezve a kódolás, akkor akár még egész tűrhetően is szólhat pl egy MP3 formátumban lévő anyag, persze a korlátok miatt nagyon sok részlet így is elveszik. Nem véletlen, hogy anno a CD rippek minősége is a megfelelő kódolóalgoritmusok és beállítások kiválasztása után adott csak jó eredményt.

[ Szerkesztve ]

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#73731) Zoliee válasza I.T.E.M (#73729) üzenetére


Zoliee
senior tag

Na már csak ezért a válaszodért is érdemes volt "kötekednem", mivel így már tiszta a kép.
Köszi :R

(#73732) OPiiPO válasza I.T.E.M (#73653) üzenetére


OPiiPO
addikt

nem kellett volna belinkelned - mindjárt itt Freak és majd jól kiokosít hogy minden R2R szar mérve és pont emiatt a hangja is szar ;]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#73733) bkercso válasza RetepNyaraB (#73728) üzenetére


bkercso
nagyúr

a mai felvételi trendek jó része afelé mutat, hogy mindegy min játszod le, kurvahangos lesz és ennyi. se dinamika, de érdemleges részletek, hiszen akkor az ötös buszon nem hallanád a cuccot.
Azt találnák inkább fel, hogy a lejátszókba - szabványosan mindegyikbe - beépítenék a dinamikakompressziót.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#73734) I.T.E.M válasza OPiiPO (#73732) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

Pedig a következő 2020-as projekt ez lesz, már annyit olvastam az R2R-ről, hogy muszáj lesz vennem egyet a jobbak közül és ez legalább már egy megfelelő tesztpéldány lehet a "perverz" hajlamaim kielégítéséhez. ;] :DDD

(#73731) Zoliee: ;)

[ Szerkesztve ]

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#73735) -FreaK- válasza OPiiPO (#73732) üzenetére


-FreaK-
veterán

Inkább téged akartalak volna kiokosítani, azzal, hogy egy dac-nak nem kéne hangja legyen, mert pont akkor jó ha "semmilyen", de aztán beugrott, hogy teljesen felesleges, mert eddig sem értetted meg, ezután sem fogod :U sajna nem mindent lehet olyan szintre leredukálni, hogy átmenjen neked is. Az ezzel való poénkodásod meg pont azt mutatja, hogy egy mondatot nem tudtál eddig felfogni az egészből, nekem ez marha égő lenne, de hát mindenki más.. :B

[ Szerkesztve ]

(#73736) bkercso válasza -FreaK- (#73735) üzenetére


bkercso
nagyúr

Semmilyen DAC-ot még nem hallottam, de jó lenne!

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#73737) -FreaK- válasza bkercso (#73736) üzenetére


-FreaK-
veterán

Nem hallottál még olyan DAC-ot, ami transzparens és nem "szól bele" a zenébe (ergo nincs "saját hangja") ? :)

(#73738) Dorian válasza -FreaK- (#73737) üzenetére


Dorian
félisten

Miért, te hallottál? :DDD

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#73739) dgyuri0123 válasza Dorian (#73738) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

:N

"csak a zene van"

(#73740) niof válasza -FreaK- (#73737) üzenetére


niof
addikt

Valamennyire mindegyik belepofázik a kapott eredménybe... Olyan nincs, hogy teljesen transzparens.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#73741) #56474624 válasza -FreaK- (#73737) üzenetére


#56474624
törölt tag

Hangversenytermeknek is van saját hangja, mégis elég jók. Nem az a legnagyobb baj a hangzásban, ha a DAC-nak van bizonyos (!) mértékű saját hangja. A kevésbé jó tranziensválasz sokkal nagyobb gond, és azt nem korrigálja a hallás. Az R2R DAC sem azért népszerű, mert nem teljesen lineáris. Az ilyesmi kb. fel sem tűnik a fülnek, mert olyan gyorsan alkalmazkodik.

(#73742) Exodius válasza #56474624 (#73741) üzenetére


Exodius
őstag

Aztán ott van a régi dilemma, hogy ki hallotta valaha egy fejes hangját tisztán, úgy hogy semmi soha nem pofázott bele? Se DAC se erősítő? Nah ugye. Senki.....mindenki variációkat hall, láncokat. :) Egyébként avval részben egyetértek, hogy egy DAC ne annyira pofázzon bele, de én inkább a kábelekkel meg az erősítőkkel vagyok így.
Ha kicsit nagyobb a tér, tisztább és részletesebb, azzal szerintem soha semmi baj nem volt, de ne melegítse meg hűtse a hangot, mert azt megcsinálja úgy a fejes, ahogy hangolják.

(#73743) vlaca2 válasza bkercso (#73733) üzenetére


vlaca2
tag

Hi!

A mai "trendi" hangzásvilág, nem állítható elő egyszerűen egy kompreszorral, de van már AI-al megvalósított mastering, szóval van remény, ha tényleg ezt szeretnéd :) :) :)
pl:
https://aimastering.com/

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum

(#73744) -FreaK- válasza Dorian (#73738) üzenetére


-FreaK-
veterán

Szerintem az enyém olyan.

(#73740)niof:
Amit egy transzparens dac beleszól, az bőven a hallhatósági határon túl van, szóval szerintem van. Tehát mondjuk egy vakteszten nem tudnál megkülönböztetni egymástól igazán jó mérési eredménnyel rendelkező DAC-okat.
Ez is lenne a lényege egy DAC-nak nem? A lehető legpontosabban adja vissza az eredeti zenét->ergo ne legyen saját hangja (ami beleszólást jelent).

Ebből következik, hogy ha valaki az objektíven (tehát most ebbe nem tartozik bele az R2R) jó DAC-ok között különbséget hall, akkor:
a.) Nem megfelelően van előkészítve az összehasonlítás (pl. hangerő különbség)
b.) Oda képzel olyan dolgokat amik nincsenek is ott (ennek kiszűrésére használható a vakteszt).

szerintem

[ Szerkesztve ]

(#73745) Mathiask válasza -FreaK- (#73744) üzenetére


Mathiask
senior tag

És egy erősítőnek van saját hangja? (annak se kéne hogy legyen nem?)
Mert ha igen, akkor a DAC-nak is van saját hangja, mert a dac chip után még van elektronika. Nekem is olyan a DAC-om, hogy két fajta kimenete van, van egy viszonylag direkt a chip utáni, meg egy erősített és hát van különbség.
Szóval elméletben akár igazad is lehetne, de a gyakorlatban sok minden számít, pl hogy illeszkedik a következő fokozathoz. Nem?

(#73746) alphamooncam válasza -FreaK- (#73744) üzenetére


alphamooncam
őstag

mega zerősítő, mega kábelek, meg az fülhallgató, fejhallgató, stb. amin végül megszólal a tesztjel/zene, és ne felejtkezzünk már el a hőmérsékletről sem, mert mint tudjuk, különböző hőmérsékleten más a hang terjedési sebessége, ja és nem léphetünk kétszer ugyanabba a folyóba sem ;] :P

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#73747) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Sztem bkercso csak azzal poénkodott, hogy semmilyen dacot nem hallhatott, hiszen nem ad ki erősített jelet. Ez persze nettó trollkodás, de mit várhatnánk bkercsótól :)) ;]

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#73748) dgyuri0123 válasza Mathiask (#73745) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Az én dacom hibrid, mert van "csöves" mód is. Na most, nem is ugyanúgy szól tranyós kimenetnél, mint lámpával. Mikor "igazibb" vajon a hangja?

"csak a zene van"

(#73749) niof válasza dgyuri0123 (#73748) üzenetére


niof
addikt

Amikor jobban tetszik... ;]

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#73750) -FreaK- válasza Mathiask (#73745) üzenetére


-FreaK-
veterán

+ (#73746) alphamooncam
Ugyan az az érvényes. Ha objektíven jó, tehát transzparens erősítőről van szó, akkor nincs saját hangja. Tehát pl. a csöves erősítőknek nyilván lehet saját hangjuk, mert objektíven nézve nem jók(vagyis beleszólnak a hangba). Ettől még lehetnek jók, meg kellemesen hangzók az embernek, de most ezt ne keverjük ide.

Azt, hogy objektíven jó-e egy erősítő meg a mérésekkel állapítod meg. Tehát a körítés, meg hogy milyen fejes stb. van utána az irreleváns ebből a szempontból.
A hőmérséklet az lehet egy változó, volt is most nemrég valami amit armim mért, és hagyta is bemelegedni.

Tehát ha az a célod, hogy a lehető legjobban a zenét szeretnéd csak hallani beleszólás nélkül, akkor válassz transzparens eszközöket, és azoknak nem lesz "saját hangja".
De nyilván sokaknak nem ez a célja, ez már egyéni preferencia.

(#73747) RetepNyaraB:
Ah, oké, nem jött át :) de jó volt! ;]

(#73748) dgyuri0123:
Pont erre vannak a mérések, hogy ezt meg lehessen állapítani. :) Ettől még közel sem biztos, hogy az tetszik neked jobban, de az eredeti hang anyaghoz az lesz közelebb. Kérdés még persze, hogy hol van az a határ (a mérési eredmények tekintetében) amire azt lehet mondani, hogy már nem hallható a beleszólás mértéke, de ez meg megint egy külön téma.

(#73741)Ba cy lus
"Hangversenytermeknek is van saját hangja, mégis elég jók. Nem az a legnagyobb baj a hangzásban, ha a DAC-nak van bizonyos (!) mértékű saját hangja."

Nem állítottam ennek az ellenkezőjét :) nem erről volt szó.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.