Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72551) szabeska válasza Bodz (#72550) üzenetére


szabeska
addikt

Nem ragaszkodom a szimmetrikushoz, csak itt olvastam azt, hogy az előnyösebb lehet. És ha feljebb megyek árban picit, mi a következő lépcső, ami valóban javulást eredményezne? Mert ha csak nüansznyi a különbség, akkor nem költök pénzt feleslegesen, marad a D3.

F1

(#72552) Bodz válasza szabeska (#72551) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Tascam US-2x2.

Megérkezett az M500. Tényleg ideje lenne keríteniük valakit normális angol tudással.

[ Szerkesztve ]

(#72553) szabeska válasza Bodz (#72552) üzenetére


szabeska
addikt

Köszi, rendelem is :) Akkor már kábelt is néznék, milyet vegyek közé és a Tannoy-ok közé? :R Ha jól tippelek, TRS-XLR-re van szükségem. Vagy XLR-XLR? :F

[ Szerkesztve ]

F1

(#72554) Bodz válasza szabeska (#72553) üzenetére


Bodz
Topikgazda

TRS-XLR, igen. Honnan rendelsz, milyen hosszú kell?

(#72555) szabeska válasza Bodz (#72554) üzenetére


szabeska
addikt

2 x 4 méter mondjuk, ha már zajokat nem szed, hogy az állványról kényelmesen el tudjam vezetni. Bár ehhez lehet hogy 3 méter is elég lenne, de nem szeretném kicentizni, hátrányom gondolom nincs a hosszabb kábelből. innen rendelem, komoly akció van :DDD

[ Szerkesztve ]

F1

(#72556) szabeska válasza szabeska (#72555) üzenetére


szabeska
addikt

Nézem, hogy 3 v 5 méteresek vannak, inkább az 5-öst választanám, ha nem okoz gondot bárminek :) ez vagy ez?

[ Szerkesztve ]

F1

(#72557) Vincsó


Vincsó
aktív tag

Gondoltam mondjuk, hogy nem lesz egyszerü a DAC vásárlás.... RME-ben mégse vagyok olyan biztos... :D
Ethosz hallott valaki? Egy dolog tűnt fel ezzel kapcsolatban, hogy elég alacsony a Jel / zaj arány 75dB, mitől csöves mivolta végett, vagy mitől van ez, és mennyire hallható/nem hallható ez?

(#72558) Bodz válasza szabeska (#72555) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Azt szokás mondani, hogy minél rövidebb (szükséges hossz) kábelt használjunk. :) De pont a szimmetrikusnál azért annyira nem lényeg, hogy most 3 vagy 5 méter. A linkelt helyen nincs nagy válaszék. Akartam még tegnap említeni, hogy Roland, de közben meg elfogyott itt a Tascam.
Ez a Bespeco is tök jó amúgy áráért. Muzikernél is van Tascam, ha az árgaranciára böksz, akkor lehet le tudod alkudni 40-re. :D

[ Szerkesztve ]

(#72559) szabeska válasza Bodz (#72558) üzenetére


szabeska
addikt

A dacot mar megrendeltem, johet barhonnan kabel ajanlas :)

F1

(#72560) Ixion77 válasza Vincsó (#72557) üzenetére


Ixion77
őstag

A csöveseknek jellemzően gyengék szoktak lenni a mért értékei. Ez hallható is, ezt nevezzük erős általánosítással "csöves hangzásnak". Az igazi dilemma akkor kezdődik, amikor kiderül hogy ezt a tökéletlen, elméletileg torzabb hangot kellemesebb hallgatni mint a másikat, ami elméletben sokkal jobb.
Az RME kiváló választás, de pontosan ellentétes stratégia, mint egy csöves erősítő.
Az Ethosz pedig magyar cég, tehát elmehetsz hozzájuk hallgatózni, és eldönteni hogy neked tetszik-e amit hallasz.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#72561) szabeska válasza Bodz (#72558) üzenetére


szabeska
addikt

Megrendeltem a rolandot :) Koszi mindent! :)

F1

(#72562) Vincsó válasza Ixion77 (#72560) üzenetére


Vincsó
aktív tag

Na igen a hallgatózás lenne a lényeg... rme-t nem tudom meghallgatni, meg kell vennem... fejhallgató erősítő felesleges számomra, hogy őszinte legyek a sok szolgáltatása nagyon jól hangzik elsőre... de tuti nem használnám őket.
Nincs sok tapasztalatom ebben, azt mondod ellentétes stratégia, gondolsz itt arra, hogy pl egy csöves naturálisabb "valódibb" hangszereket jelenít meg, de felbontásban pl nem ér fel oda mint a modernebb DAC-ok?
Ha ez a helyzet nekem a zeneiség fontosabb lenne de ha pl egy gitárnak karcolnia kell akkor azt is tudja az se baj ha egy énekesnek van tüdeje és nem csak texturákat rajzol ki a hangfal elém(remélem érhető :D).

A fejemben nagyjából összeáll a kép, hogy mit is szeretnék egy DAC-tol csak kérdés az irány.
Nyilván függ ez a többi komponenstől is de azt gondolom elöszőr a forrást kell rendbe rakni.

(#72563) fehér_ember válasza Vincsó (#72562) üzenetére


fehér_ember
addikt

"azt gondolom elöszőr a forrást kell rendbe rakni."
Hát ezért ez nem egészen így van. Mindenből szükséges legalább egy viszonylag erősebb elfogadható szint ahhoz hogy a végeredmény is olyan legyen.
A hangsugárzó vagy fejes a legfontosabb.
Előtte viszont már nagyon sok minden el tudja barmolni a hangot, nem csak az erősítő rendkívül fontos hanem ahogy mondod a dac is + még a kábelek is.
Persze el kell indulni valahol, úgyhogy a dac is jó ötlet, csak ne vedd készpénznek hogy attól már a végeredmény is szuper lesz.

(#72564) Ear001 válasza Vincsó (#72562) üzenetére


Ear001
addikt

"hogy pl egy csöves naturálisabb "valódibb" hangszereket jelenít meg, de felbontásban pl nem ér fel oda mint a modernebb DAC-ok?"

Nem. Hipermodern DAC-ok is vannak csővel, egészen elképesztő felbontással. A cső csak egy eszköz, önmagában nem jelent egy karaktert, tónust.

(#72565) Vincsó válasza fehér_ember (#72563) üzenetére


Vincsó
aktív tag

Azért annyira nem vészes a mostani helyzet sem hivox erősítő + hivox 3 utas nagy monitor, ezen azért el kell tudnom dönteni, hogy jó az irány vagy nem, bár alapvetően nem tetszik a produkció(alapvetően van a rendszernek egy fémes alaptónusa ami minden zenén megmutatkozik) mikor megvettem, nyilván tetszett de lehet csak öregszem és változik az izlésem...

(#72566) Dorian válasza Vincsó (#72565) üzenetére


Dorian
félisten

Mi a DAC?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#72567) Vincsó válasza Dorian (#72566) üzenetére


Vincsó
aktív tag

Hivox dac4me.

(#72568) Dorian válasza Vincsó (#72567) üzenetére


Dorian
félisten

Furcsa, én többször hallottam pont ilyen rendszert, de fémes hangú sosem volt. (Viszont nyugodt hangú, nagy dinamikájú és felbontású igen)
Lehet a forrással vmi gond?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#72569) Vincsó válasza Dorian (#72568) üzenetére


Vincsó
aktív tag

Az erősítő mi volt? Forrás az Allo Digione signature hangban egyébként sokat lágyított a pc-hez képest...

(#72570) Dorian válasza Vincsó (#72569) üzenetére


Dorian
félisten

Mindhárom tag az volt, ami a tiéd.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#72571) Vincsó válasza Dorian (#72570) üzenetére


Vincsó
aktív tag

Az biztos, hogy nagyobb hely kéne a hangfalnak ami nálam rendelkezésre áll... lehet itt van a kutya elásva.
Azt hiszem akkor visszaveszek a tempóból amíg kiderül, hogy mi is a gond...

(#72572) Ixion77


Ixion77
őstag

Nem tudom már ki keresett a múltkor olcsó de jó erősítőt HD800-hoz, de az illető figyelje ezt a licitet erősen ;)

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#72573) Exodius


Exodius
őstag

Ő vajon mire lehet képes? :U [link]

(#72574) s4tch válasza Exodius (#72573) üzenetére


s4tch
veterán

Tesztek és felhasználói vélemények alapján piszok jó lehet. Vedd meg és hozdd el a következő fejes találkozóra, szeretném meghallgatni. ;]

(#72575) ribizly válasza Ixion77 (#72572) üzenetére


ribizly
veterán

Biztos jó lenne, de kiköltekeztem magamat a következő évekre. :DDD Nomeg helyem se lett több... :U

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#72576) Bodz válasza szabeska (#72561) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szívesen! Várjuk a beszámolót! :)

[ Szerkesztve ]

(#72577) nLali válasza Bodz (#72552) üzenetére


nLali
senior tag

Hozzád érkezett meg az M500?

(#72578) Bodz válasza nLali (#72577) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Félreérthető voltam ezek szerint. :) Megjelent az M500, piacra dobták az M500-at, stb.

(#72579) nLali válasza Bodz (#72578) üzenetére


nLali
senior tag

Reméltem, hogy inkább hozzád. Érdekelne a véleményed róla.

(#72580) Exodius válasza s4tch (#72574) üzenetére


Exodius
őstag

Kérdés, hogy mihez ajánlott. Bas*hatom, ha nem illeszkedik a rendszerembe. :)

(#72581) szabeska válasza Bodz (#72576) üzenetére


szabeska
addikt

A Tascam-on kell majd bármint cseszegetnem a volume knob-on kívül, sima pc-s használat esetén? Van ezen mindenféle állítgató :DDD

F1

(#72582) Ixion77 válasza Ixion77 (#72572) üzenetére


Ixion77
őstag

Úgy tűnik, HD800 hét van: aukción egy Feliks Audio Elise is. Ez ismertebb, és a nagy emelés óta az alapára is magasabb így várhatóan feljebb fog zárulni mint az ECJr.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#72583) bkercso válasza Ixion77 (#72582) üzenetére


bkercso
nagyúr

Melyik a másik hat? ;)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#72584) ribizly válasza Ixion77 (#72582) üzenetére


ribizly
veterán

Na jól van már. :)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#72585) -FreaK- válasza ribizly (#72584) üzenetére


-FreaK-
veterán

Azt gondoltad, hogy ilyen könnyen megúszod? Te kis naiv.. Messze még a verem alja! ;]

[ Szerkesztve ]

(#72586) Bodz válasza nLali (#72579) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ha veszel egyet és kölcsönadod, akkor nagyon szívesen írok róla pár sort. :)

(#72587) Bodz válasza szabeska (#72581) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Úgy különösebben nem, a settings panel (ha jól emlékszem így hívják) is adja magát, semmi bonyolult.

(#72588) ribizly válasza -FreaK- (#72585) üzenetére


ribizly
veterán

Jól van jól van. Benne vagyok én a jóban, de jelenleg nem opció ilyen kiadás. Kb. azt gondolom és érzem, hogy innen most alsóhangon szükségem van egy évre, míg megszokom, kitapasztalom a jelenlegi eszközeim tulajdonságait, mert kicsit elszaladt velem a ló. :DDD Utána már tudni fogom, hogy milyen eszközre van szükségem. Jó volna első lépésben az RME EQ-ját addig nyüstölni fejesenként, amíg kb. olyan nem lesz mind, mint amit én szeretnék hallani. Utána lehetne nekilátni (ha már nem érdekel senkit sem) a külön erősítővel is futni egy kört és utána szelektálni a fejesek közül...
Majd mindezek után megnézni van e érdemi különbség 1-1 ajánlott, de még megfizethető erősítő és az EQ lehetőségei között, mert 100+k-t már csak akkor adok ki egységért, ha kategóriát lép a hang. Arról meg ne is beszéljünk, hogy nekem kis méretű eszközre van szükségem, amivel sok alapvetően ajánlott darab ki is esik, valamint ahogy Bodz már többször említette: az idő előrehaladtával az erősítők egyre komolyabbak kezdenek lenni, miközben árkategóriában egyre lejjebb mászunk, szóval lehet néhány év múlva lesz itt miből csemegézni. ;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#72589) Ixion77 válasza ribizly (#72584) üzenetére


Ixion77
őstag

Oké, akkor a Phonitort be se linkelem :) Pedig ha valaki idegenkedett volna a csövektől, akkor ezt ajánlottam volna :)

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#72590) kromatika válasza Ixion77 (#72582) üzenetére


kromatika
veterán

Jó kis aukció. Szinte ingyen van.

(#72591) nLali válasza Bodz (#72586) üzenetére


nLali
senior tag

[link] Egy ilyen picit jobban érdekelne, mint az M500. Viszont az SMSL-nek van fejhallgató kimenete, a kínai dacnak meg nincs.

(#72592) ribizly válasza Ixion77 (#72589) üzenetére


ribizly
veterán

Komolyan mondom, hogy térjünk vissza erre egy év múlva. Illetve nem tudnék elég hálás lenni, ha valaki megfelelő erősítőt hozna majd a leendő fejestalira. :U

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#72593) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Szerbusztok!

A DAC-om egy Roland SuperUA beállításáró kérdeznélek titeket.
Látható a képen, hogy megadja a nominális szintet, ami +4dBu. A +4dBu 1,228Vrms-t jelent most (professzionális audio eszközök line level wikipédia) illetve a képen látható még hogy rendelkezik 18dBu headroom-mal is, tehát a max level összesen 22dBu (kb 10Vrms) a 0dBu-hoz (0,775Vrms) képest .

Tudni kell, hogy az ezekhez tartozó feszültségek nálam feleződnek, mivel ezen DAC balanced kimenetű, nekem pedig (meg általában) unbalanced az erősítőm. Tehát csak a meleg eret (és GND-t) kötöttem be, a hideg ér szabadon van. Az 1,228Vrms nominális jelszint máris 0,614Vrms lesz.
Ha én azt szeretném, hogy a nominális szinten zenéljen a DAC, akkor elvileg a control panelen csökkentenem kell a jelszintet. Itt:

Tehát, a szükséges jelszint 0,614Vrms ehhez pedig -18-ra azaz -18dBu-ra kellene állítani a csúszkát. Eddig ok.

A digitális hangerőszabályzás a torzítást növeli, kérdés: ez esetben is ronthat-e a hangon, ha ezt a headroom-ot elveszem a kiementről a nominális szintre? Tehát mire gondolt a szerző?
Jel-zaj viszonyt elvileg mindenképp bukok, jól gondolom?
:R

szerk: az első kép lemaradt

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#72594) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Nekem akar valaki egy focusrite scarlett solo-t egy behringerre/steinbergre cserélni? :DDD

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#72595) bkercso válasza gordonfreemN (#72593) üzenetére


bkercso
nagyúr

A DAC-chipnek van egy max. kimeneti szintje. Innen az eszköz kimeneti szintjét az analóg rész erősítése határozza meg. Ha digitálisan veszed lejjebb a hangerőt, akkor buksz jel-zaj viszont és felbontást (vagyis nagyobb lesz a torzítás) - a DAC-chip kimenetén. DE: 24 bitnek megfelelő minőséget egy analóg rész sem tud, így a gyakorlatban nincs mitől félned. 144dB felbontást amúgy sem tudna az analóg rész ebben az árkategóriában.

Az ellenben megeshet, sőt valószínű, hogy az OPÁ-k torzítása csökkenni fog, ha nem vezérled ki őket annyira.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#72596) bkercso válasza bkercso (#72595) üzenetére


bkercso
nagyúr

De az is lehet, hogy analóg hangerőszabályzót használ a DAC-chip (ellenállásosztót kapcsolgat).

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#72597) gordonfreemN válasza bkercso (#72595) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Értem. De mi a helyzet a headroom-mal amire ad az építmény 18dB-t? Ez nem kötelezően használandó tartomány. A különbő jelszintű felvételek miatt lenne elvileg, hogy nagyobb jelszintűekhez maradjon tartalék és ne legyen túlvezérelve. De ez a headroom csak akkor marad bent a rendszerben tartaléknak, ha leveszem az említett skálán a jelszintet. Csakis digitális oldalról beszélek most

Szerk.: digitálisat használ.

[link]

Tehát ha felveszem 0-ra a csúszkát, akkor bár eleget teszek annak, hogy nem csökkentem a digitális jelet, csakhogy ekkor 5Vrms van a kimeneten... Ez elég szokatlan commersz audióban (itt már a forrás jelét fogadó végfokozatra gondolok). Létezik, de ritka.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#72598) bkercso válasza gordonfreemN (#72597) üzenetére


bkercso
nagyúr

Technikai szempontból egy maximum szint van, akármilyen neveket és tartalékokat képeznek is. De elég lehetőséged van csökkenteni. 5V-ról 0,5V-ra 20db, ami alig több mint 3 bit.

Milyen chip van benne?

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#72599) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Remek! Még ide sem ért a THX 789-em, erre most (vagyis Okt.27.-én fog) kijött ez:
Monoprice Monolith THX 887 Balance Headphone Amp: New Champ?
Egy hangyaf@**nyit jobb teljesítménnyel, de ugyan olyan áron, és vélhetően azonnali elérhetőséggel...
Kicsit későn, de legalább rájöttek, hogy igen nagy üzlet van a relatíve elérhető árú, csúcs teljesítményű fejes erősítőkben.

(#72600) fasyrt


fasyrt
őstag

Kedves Forumozok, tanacsot szeretnek kerni.

Otthon egy pc-n hallgatok zenet (ertsd: Iron Maiden, Nighwish, Manowar, symphonic metal), de a zene minösege mar regota böki a csöröm, igaz nem is költöttem ra semmit. (Egy Skype-ra vett occo logitech mikrofonos füles a kiindulasi alap.) Az uj PC vasarlasa kivalo alkalom ezen valtoztatni. :) Következeskepp:
- nincs semmilyen felhasznalhato alap,
- csak otthoni felhasznalas PC-röl,
- csak uj circumaural fejhallgato (mindegy hogy zart vagy nyitott), elektronikabol lehet hasznalt is (preferalt az uj)
- a kinezett alaplapnak eleg vacak a hangkartyaja (Realtek ALC892),
- keresek DAC-t, fejh. erösitöt (lehetöseg szerint egyben, de ha azt mondjatok, hogy sokkal jobb külön, hat akkor külön) es fejhallgatot,
- Nemetorszagban vasarolok es
- az egeszre hajlando vagyok max 280 €-t adni.
Nem vagyok otthon a temaban, igy nem tudom, hogy milyen hangzas illik ezekhez a zenekhez. :B Legyetek szivesek segitsetek ki! ;)

A hsz-t beteszem a fejhallgato topikba is, nem biztos hogy mindenki latogatja mindket topikot.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.