Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72451) niof


niof
addikt

Hali!
Topping D50S verziót vett/hallott már innen valaki? Ha igen, hálás, ha megosztaná a tapasztaltakat!

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#72452) niof válasza niof (#72451) üzenetére


niof
addikt

Most kaptam levélen az értesítést a DROP-tól, hogy aktív a termék, lehet rendelni. (még 7 vevő hiányzott a minimumhoz, mikor néztem...) Meg kell mondjam, erősen birizgálja a fantáziámat, annak ellenére, hogy ESS! Lehet kivárom még azt az 5 napot, míg aktív marad, aztán meglátom...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#72453) Exodius válasza niof (#72452) üzenetére


Exodius
őstag

Ez mennyire jó cucc?

(#72454) aerosmith válasza szellem (#72377) üzenetére


aerosmith
őstag

SMSLből most jöttek amúgy újabb verziók, gondolom azért lett leárazva.
USB tápnak eddig nem látom hátrányát, egy jó kábellel nem lesz gond.
Optikát nem használnám a helyedben mert nem tud nagy mintavételezést.
Szétválasztással akkor foglalkozz ha hallasz bármi zajt benne de szerintem nem fogsz.

Maga a DAC jó, nekem fura hogy DSD lejátszás alatt semmi más hangforrás nem hallatszik FLAC alatt meg igen de ez lehet valami beállítás dolog.
60k-ért nem hiszem hogy jobb balancedes DACot találsz.

(#72455) niof válasza Exodius (#72453) üzenetére


niof
addikt

Egész jókat írnak róla az ASR topikjában. Kiküszöbölték benne a tipikus "ESS púp"-ot, valamint már az elődje is ajánlott volt, ez meg jobb, mint az (állítólag). Azért kérdeztem, hogy valaki hallotta e itthon is (tudom, hogy új, de hátha valaki rárepült már az első körben... ), mert ott azért dicsérik, de az itthoni szó nekem többet ér(ne).

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#72456) Bodz válasza niof (#72455) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Lehet tiéd nyugodtan az első itthoni szó! Nem fogunk tiltakozni. :)

(#72457) niof válasza Bodz (#72456) üzenetére


niof
addikt

Még alszok rá 1-2 napot. De ahogy látom, ebben az ársávban nem igazán van alternatívája, aminek akár a beszerzése is egyszerűbb lenne. Van még 4 napom, hogy eldöntsem. A Shenzhenaudio-nál is most valami 4 napos akcióban adják, és nem is kellene rá októberig várni. Persze gondolom VÁM eljárás alá ez is éppúgy beesne, csak kicsit több pénzért ideérne azzal együtt is, míg a DROP-ost még fel sem adnák (október 3?!...).

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#72458) csocsoszán válasza niof (#72455) üzenetére


csocsoszán
őstag

Szia! Én egy ilyen DA-s dac-ot használok már régebb óta. Amaneróval a bemeneten. Sennheiser Hd 800-al. (Kínai panelt vettem és lipo nano aksival működik. Nincs okom panaszra. (Nagytétényin dolgozom, ha ráérek befuthatsz.)

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#72459) niof válasza csocsoszán (#72458) üzenetére


niof
addikt

Nem Budapesti vagyok, úgyhogy nehéz lenne kivitelezni, de azért köszönöm a felajánlást.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#72460) magickonfig


magickonfig
tag

Sziasztok!

Régebbi Native Instruments KOMPLETE AUDIO 6 -ról rövid vélemény?
Aktív studio hangfalhoz és fejhalgatóhoz?
Csak zene, játék halgatásra.

Itt nem nagyon olvastam róla , pedig külföldön gyanúsan :(( népszerű!!

(#72461) szellem válasza aerosmith (#72454) üzenetére


szellem
csendes tag

köszi a választ, akkor ezt választom

(#72462) niof


niof
addikt

Egy teljesen váratlan helyen találtam tegnap egy hírt a "pattogásról". És láss csodát, működik! :))
Hátha másnak is hasznára lesz! Mégsem a kis Spartan a beteg! :N

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#72463) Mice_007


Mice_007
tag

Sziasztok!

Vissza olvastam pár oldalnyit de nem nagyon láttam releváns infót, amit keresek

Tudtok ajánlani egy olyan DAC+AMP kombót, ami optikai bemenetből vagy USB forrásból tud nekem meghajtani egy Beyerdynamic DT770 -et (80 ohm) illetve majd egy aktív monitor hangfalat, aminek a kiléte még kérdéses, egyelőre a Microlab SOLO 7C illetve Focal Alpha 80 van terítéken.

Árban olyan 60-70k körül húznám meg az elméleti határt így hirtelen.

Felhasználás főleg zenehallgatás, streaming (spotify), flac, ilyesmi.

Milyen termékek irányába kezdjek olvasgatni? Neten kerestem, de annyi féle van, hogy kéne valami támpont, amikkel érdemes foglalkoznom.

köszi előre is :)

AIDA64.com

(#72464) niof válasza Mice_007 (#72463) üzenetére


niof
addikt

Akkor inkább interface kell neked. Ajánlom azt, amit én is használok (amire egy pár hétig azt hittem, hogy hibás, de nem), az Audioprobe Spartan A-t. Bodz ajánlásában is szerepel. 2 független kimenete van, egy fejeserősítő és egy balanced. Én JBL LSR305-öket hajtok vele, a fejeskimenete meg gond nélkül kihajtott egy Sennheiser HD25-öt. De mióta a Magni 3 megvan, azóta az a fejeserősítőm. USB-ről tudod etetni. Olvasd el az összefoglalóban a linken lévő jellemzést róla Bodz-tól! 100%-ig valid. :K

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#72465) p76


p76
senior tag

Jds Labs Atom

Nehéz dolog véleményt írni egy eszközről. Sok mindentől függ mit hall az ember. Például milyen láncban van az adott eszköz meg milyen zenét hallgat rajta.
Nekem például menthetetlenül analóg fülem van :)
Most hogy meghallgattam pár vinyl rip-et (Turntable: Dual 505-4,Pickup: AT-OC9/III,Pre-amplifier: PS audio Phono Stage,ADC: Sound Devices 744T, 24bit/192kHz )
töredelmesen be kell ismernem hogy nagyon klasszul szól az Atom ezekkel.

(#72466) s4tch


s4tch
veterán

Van egy Denon DA300 az avx-en 45-ért.

(#72467) sNk77 válasza s4tch (#72466) üzenetére


sNk77
aktív tag

Dac részét nézve jobb cucc mint egy korg dac100? Erősítőm egy gustard H10, fejes k701,k712.

nádpálca

(#72468) #56474624


#56474624
törölt tag

Mióta 2. SIM-et tettem a telefonba, nem volt túl sok kedvem arról hallgatni zenét (memóriakártya helyébe megy a sim). Így több hónap után a legfeltűnőbb (immár 2-3 napja), mennyivel jobban tud annak az usb-kimenetéről zenélni ugyanaz a lánc, mint PC-ről. Folyékonyabb az előadás, van íze a zenének, órákig hallgattatja magát, a PC utána olyan jellegtelen, semmilyen, hiába fidelizer+aimp (foobar még olyanabb).
Csak cserélgetni fogom esténként a sim-et memóriakártyát. :) A PC kényelmes, de mint zeneforrás... Persze biztos meg lehet csinálni azt is, hogy jó legyen, de mobilról olcsóbb. A fotózás pedig továbbra is viszi a lóvét. :D

[ Szerkesztve ]

(#72469) OPiiPO válasza #56474624 (#72468) üzenetére


OPiiPO
addikt

érdekes, pontosan ugyanezen gondolkoztam én is a minap: LG V30 usb kimenet vs PC usb esetben - V30-ről simább, folytonosabb volt a zene

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#72470) Vincsó


Vincsó
aktív tag

Sziasztok!

Van valami best buy DAC only, most a 200 ezres kategóriába? Valami kínai csoda? Erősen gondolkodom egy Denafrips Aries II beszerzésén, valami más esetleg?
Jelenleg egy ujabb HIVOX-om van ami jó amúgy csak eléggé 2D a stereo tér, más nagyobb hibája nincsen, szóval mindenképp olyasmit keresnék ami előrelépés...

(#72471) Ear001 válasza Vincsó (#72470) üzenetére


Ear001
addikt

Próbálj ki egy Tmp Ant SE-t. Szerintem tanulságos.

(#72472) fehér_ember válasza Ear001 (#72471) üzenetére


fehér_ember
addikt

Erre gondoltál?
A honlapjukon egyébként nem lelni ;]
Csak találtam valamit. (igaz dac az nincs).
Avx-en meg face-en kell utánuk "nyomozni". :)

[ Szerkesztve ]

(#72473) Vincsó válasza fehér_ember (#72472) üzenetére


Vincsó
aktív tag

Ja én is azt nézem, hogy túl sok minden nem derül ki róluk... nyilván a szimpatizánsok dicsérgetik őket.
Bár lehet kipróbálom, hogy mit is tud egy ilyen masina, elvileg van rá lehetőség.

(#72474) pendre54 válasza Vincsó (#72473) üzenetére


pendre54
addikt

"nyilván a szimpatizánsok dicsérgetik őket." Nos, ennél azért valamivel többről van szó. A májusi fejes találkozón ott volt mind a két cucc, és ahogy ott elnéztem, elég nagy népszerűség övezte mind kettőt, pedig a jelenlévők döntő többsége akkor találkozott először ezekkel a cuccokkal, de egyébként abban teljes mértékben igazad van, hogy ki kell próbálni őket.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#72475) fehér_ember válasza pendre54 (#72474) üzenetére


fehér_ember
addikt

Nekem pl. bejövős volt amit az ottlévő tmp dac mutatott (bár nem tudom az s.e. volt vagy sem) a nad d3020-szal. Viszont amikor az erősítő is tmp volt mögötte az nem igazán tetszett (antiszinergia :D ).

[ Szerkesztve ]

(#72476) Bodz válasza Vincsó (#72470) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szia!

Mihez, melyik Hivox, milyen hangot keresel?

(#72477) Bodz válasza Mice_007 (#72463) üzenetére


Bodz
Topikgazda

A Solo 7 meg az Alpha 80 közt azért nem kevés a különbség utóbbi javára. Árban is, ~5x annyiba kerül. Hogy jött pont ez a kettő? Szerintem először döntsd el melyiket választod, utána könnyebb lesz dac-ot ajánlani.

(#72478) #56474624 válasza Vincsó (#72470) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nem vagyok biztos benne, de lehetséges, hogy annál a hivox DAC-nál is eléggé megszűrik a magasakat, ezért érzed 2D-snek a terét. Próbáld ki esetleg a 44.1-es zenéket 176.4 kHz-re túlmintavételezve (szoftveresen a lejátszó programban), hogy hallani-e változást? Én már vagy fél éve így használom a hivox DAC-omat. Persze eleinte vissza kellett szokni a magasakhoz. :)

[ Szerkesztve ]

(#72479) Ear001 válasza fehér_ember (#72472) üzenetére


Ear001
addikt

Erre. A Face a legtutibb. Honlap azért nincs még, mert az egész termékpaletta mostanra rázódott gatyába, állítólag most fotózódik, készül.

Elég egyedi a DA meg az erősítő is, mindenképpen ki kell próbálni őket, de nem kevesen vannak, akiknek nagyon bejöttek.

(#72480) szellem válasza bkercso (#71676) üzenetére


szellem
csendes tag

Sziasztok!
TápszűrőMini5A várólistájára én is feliratkoznék : )

(#72481) mind_against


mind_against
tag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy ez a megfelelő topik, de rákérdezek.

Olyan eszközre van szükségem, amivel kitudom kerülni azt, hogy ne kelljen mindig az asztali gépházam hátuljához nyúlkálni, bemászni, hogy átkössem a hangkimenetet, fejhallgató és hangfal között váltva.

- Milyen komponensekkel rendelkezel már, mit keresel még?
Razer Kraken Pro V2, Microlab Solo 6c, ASUS Prime B350 Plus
- Mekkora a rendelkezésre álló pénzösszeg, mit kell belőle kihozni? Bármennyi.
- Vannak-e speciális igényeid? (telefonnal szeretnéd használni, laptop mellé kéne hordozható, rózsaszín, stb.) Lehetőleg igényesen nézzen ki, az asztalomon lesz szem előtt.
- Milyen eredményt vársz, milyen hangzást szeretnél elérni? Alapvetően nem emiatt kell, de jó lenne, ha tudnék vele finomítani kicsit a hangzáson. A fülesen van mikrofon, azt is használom. 2 jack van a végén, a hangfal is jack.

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#72482) -FreaK- válasza mind_against (#72481) üzenetére


-FreaK-
veterán

A Sennheiser GSX1000/1200 Pro azt hiszem pont erre van. USB-n kötöd rá a gépre, van rajta fejes kimenet, speaker kimenet, microfon bemenet és gondolom tudsz váltani a kimenetek között, de nézz utána azért, én még élőben nem láttam.

Nem néztem meg őket, de itt vannak videók róla:
GSX 1000 and GSX 1200 PRO Setup Guide
Sennheiser GSX 1200 PRO Review - Head-Fi TV
Z Review - Sennheiser GSX1000 & Burson Play & Syba Sonic & Mayflower Arc

[ Szerkesztve ]

(#72483) #13056512 válasza #13056512 (#72350) üzenetére


#13056512
törölt tag

Üdv erre a kérdésre kaphatnék egy kis segítséget ?

(#72484) DEJVID válasza -FreaK- (#72482) üzenetére


DEJVID
őstag

Ezt a fejkamarás seggfejet de rühellem...

(#72485) korpicschess válasza -FreaK- (#72482) üzenetére


korpicschess
veterán

Olcsóbb megoldásnak, ha az is esetleg szempont lesz mégis., .az Asus Xonar U7 sem rossz (az áráért).

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#72486) mind_against válasza -FreaK- (#72482) üzenetére


mind_against
tag

Köszi a választ.

Visszaszívom a mennyi a rendelkezésre álló összeg bármennyit, ez rohadt drága :D
Ennyire nem akarok elszállni, legyen akkor max 20-30k. De az a baj nem vagyok képben, hogy ezek az eszközök milyen árban mozognak.

(#72485) korpicschess: mielőtt befejeztem a hsz írását, pont leírtad te :) Jó barátom Sonar U7-et használ és ajánlotta, meg talán valamelyik Sound Blaster és hasonlók lehetnek jók, de én nem tudom pontosan.

(#72487) korpicschess válasza mind_against (#72486) üzenetére


korpicschess
veterán

Az U7-nek nincs rossz hangja, használtan hibátlan kifogható 11-15k körül. Most nem tudom mennyi az új, de huszonvalamennyi.
Elég jó a funkciós kínálata, van mikrofon bemenet, egyszerűen váltható kimenet, stb..
Csodát azért nem kell várni, de azért nem szól rosszult, sokat tud és jól néz ki. :K Többi ilyen kommersz "PC" márkával nincs tapasztalatom.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#72488) niof válasza DEJVID (#72484) üzenetére


niof
addikt

Pedig nagy átlagot tekintve nem mond hülyeségeket. Én anno az LSR305 páromat az ő videója alapján vettem meg, mert életszerű körülmények közt rögzítette a hangját, rossznak egyáltalán nem számító RØDE mikrofonokkal. És teljesen korrekt véleményt adott róla a videójában. Persze nem mondom azt, hogy szentírás amit mond, de érdemes figyelembe venni.
Persze ha máshogy nem szimpatikus neked, az más, akkor nem szóltam...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#72489) ribizly válasza niof (#72488) üzenetére


ribizly
veterán

Az a gond, hogy nem konzisztens a forrás, meg a fejesek amiket használ. Ezáltal az összehasonlíthatóság problémás még a körülírása alapján is. Ráadásul mindezt úgy teszi, hogy sokszor nem a gyári cuccaival (kábel, párna, egyéb mod-ok) csinálja. De ha van olyan fejesed, amit letesztelt és többször megemlít, akkor van lehetőséged "vakon" kitalálni mi hogy szólhat. Nálam ezek ~90%-ban működtek.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#72490) niof válasza ribizly (#72489) üzenetére


niof
addikt

Mondjuk manapság már ritkán nézem, valóban kicsit csapong, de anno nem ez volt rá a jellemző. Ugyanazt a forrást és rögzítő berendezést használta egy epizódon belül, ezért is lehetett frankón összehasonlítani az Emotiva Airmotiv 5-el az LSR305-öt, ami alig maradt el tőle, kb. fele annyi pénzért.
Múltkor viszont néztem valami DAC összehasonlító videóját, ahol nem csak a DAC-ot, hanem a fejeseket is váltogatta. Mondjuk ezt nem is értettem... Mindegy. De ha mostanában ez nála általános, akkor kár érte, mert "régen minden (ő is) jobb volt"...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#72491) -FreaK- válasza DEJVID (#72484) üzenetére


-FreaK-
veterán

Én meg nagyon bírom. Oszt'? :)

(#72489) ribizly: Persze, de ezért azért elég erős elvárás is lenne éveken keresztül.. Viszont amikor tesztel valamit, akkor általában ugyan azon a forráson hasonlítja össze őket, sőt (ugyan csak fülre) azonosra beállított hangerővel, ami a legfontosabb dolog egy összehasonlításnál. Ehhez mondjuk van három THX 789-e..
Az, hogy külön párnákat is tesztel, meg kifejezetten előnyös, mert legalább azt is megtudod, hogy mivel hogy szól és mivel kényelmesebb. Pl. legutóbb a Thie Phantom review.
Persze neki is vannak hibái, pl. nem írja le túl részletesen a hangját egy eszköznek, inkább csak az egyszerű (mármint nem audiophile) halandó nézőpontjából mondja el a dolgot.

Amúgy most mennek az RMAF-ra, ahol kibéreltek egy nagy lakosztályt, abból a célból, hogy megmutassák, csúcs/jó hangot (fejes/füles/hangfal/forrás, minden) nem csak több $10k elköltésével lehet elérni, ez speciel tiszteletreméltó :)

(#72485) korpicschess: na ez eszembe sem jutott :B

(#72492) bkercso válasza szellem (#72480) üzenetére


bkercso
nagyúr

Kettő. :)
Ha megvan a 10, írjatok kérlek közösen. :R

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#72493) Dorien válasza niof (#72490) üzenetére


Dorien
veterán

DAC és fejes között is fontos a szinergia. Én szoktam nézni Z-Review-t, Metal571-et, Innnerfidelity-t, de nyilván azt hogy mi tetszik nekem, azt nem az ő véleményük dönti el.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#72494) mind_against válasza korpicschess (#72487) üzenetére


mind_against
tag

Köszönöm a kimerítő válaszodat. Akkor ami nem kommersz, az mind az az árkategória, amit -FreaK- kolléga a (#72482) válaszában ajánlott? 60k?

(#72495) niof válasza Dorien (#72493) üzenetére


niof
addikt

Ez nyilvánvaló. Attól, hogy egy valaki mond valamit, az nem feltétlenül van úgy, ahogy állítja. Viszont ha már többen azonos állásponton vannak, akkor érdemes meggyőződni róla.
Én most DAC vonalon nem mozdulok, hogy lett megoldás a MS által elcseszett anomáliára. Viszont más területen változás lesz a láncban, ha minden összejön, ahogy szeretném. Annyit elárulok, már megrendeltem az XLR csatikat (3 és 4 pólusút) és a kábelt. :)

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#72496) Mice_007 válasza Bodz (#72477) üzenetére


Mice_007
tag

Közben rájöttem, hogy a Focalnál db ár van :P

Így viszont a Solo 7 az esélyes egyelőre, de még nyitott a kérdés :)

[ Szerkesztve ]

AIDA64.com

(#72497) ribizly válasza Dorien (#72493) üzenetére


ribizly
veterán

Kár, hogy Innnerfidelity kihalt. Metal571 meg sokszor mást hall, mint én, ami valószínűleg a forrásra fogható (Nála, ha jól emlékszem egy Schiit Magni 3 - Modi 3 páros van) és éppen ezért nem tudok mit kezdeni vele.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#72498) Vincsó válasza Bodz (#72476) üzenetére


Vincsó
aktív tag

Szia!

Egy sima DAC4ME, ami fontos lenne az új készülékben, hogy ne haragudjon a metálra, meg az elektronikára mert ez egyikben se igazán jó szerintem. Legyen SPDIF bemenete amin tud DSD-t fogadni.... ez ugye nagyon leszűkíti azt hiszem.

Nincs DSD zeném de valahogy így nézne ki a dolog: PC felkonvertálja->ALLO DigiOne Signature->SPDIF/BNC DAC.

Lenne lehetőségem egy Mytek stereo 192 DSD-re a közelben, ez tudja ezeket azt hiszem...? A technikai oldalát mindenképp a hangot meg nem tudom még :)

Vagy esetleg valami studiós cucc....? RME adi-2 dac pl. bár azt nem néztem még meg, hogy milyen jelent fogad digitális coaxon.

(#72499) bkercso válasza Vincsó (#72498) üzenetére


bkercso
nagyúr

Minek a DSD? Több múlik a DAC-on, mint a formátumon...

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#72500) Vincsó válasza bkercso (#72499) üzenetére


Vincsó
aktív tag

Nem tudhatom, most erre a HIVOX dacra is azt mondta a gyártó, hogy blablabla blabla stb.
Szóval mondani sok mindent lehet ezekben már nem nagyon hiszek....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.