Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73851) Skipper válasza Eugene Roe (#73850) üzenetére


Skipper
tag

Engem ezek nem érdekelnek, de objektíve meg “kellett” említenem :)
Így is kicseréltem egy másik tápkábelre :)

(#73852) Polllen válasza Bodz (#73844) üzenetére


Polllen
nagyúr

Meghallgatom, köszi!

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#73853) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Sajnálom, itt spammelek megint.
Nagyon kotorászom mostanság, mivel lehetne javítani lecserélni a cuccot. Minőséget nem nehéz megugrani feltehetőleg - 1st gen. fiio e17; bár a fejes erősítő rész iszonyú bika ( [E09 Qogir] ), rettenet hangerőt tud leadni. Minőségről nincs mit mondanom. Szerintem a dac rész a szűk keresztmetszet; nem aszinkron usb, régi kis kínai kapcsolás, wolfson chippel. Alaplapinál persze sokkal jobb, de annál nem nehéz. Talán olyasmi minőség, mint a boldogult Asus Stx kártya.
-Kell legyen rajta line out, a sztereó rendszer miatt. Balanced viszont nem érdekes jelenleg. Itt rögvest kiesnek a mobil motyók. Látok avx-en egy dacmagic plust, csak dacként érdekelne egyelőre. Ja, a DT550 vintage 600ohm lenne rátolva, amely alá nem ártana egy meleg hangú forrás, ami szelidíti a tetejét (de semmiképp sem keményíti) és emel az alján.
Vagy mi van kb. 100k-ig, dac/amp vonalon, ami egyértelműen átugorja a jelenlegit? Használt rulz'

:R

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#73854) DEJVID válasza Skipper (#73849) üzenetére


DEJVID
őstag

Mi ez, ha nem "normál" IEC csatlakozó?

(#73855) bkercso válasza #56474624 (#73848) üzenetére


bkercso
nagyúr

Akkor OPA2227. A 28 végűnek kell az 5x-ös gain.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#73856) bkercso válasza Sinesol (#73847) üzenetére


bkercso
nagyúr

Azért, ha a CD-ből kihozod a max-ot, ahhoz rendszerint több milla kell és azért az már hang! Hiába, hogy a nagyobb felbontás olcsóbb rendszeren is szebben szól. Ez azért van, mert a lánc elemeinek hibái összeszorzódnak; nem a legnagyobb számít.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#73857) Bodz válasza s4tch (#73846) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Hát az. Pedig tényleg remek kis dac/amp.

(#73858) Bodz válasza RetepNyaraB (#73853) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ennél megvárom, hogy mit ajánl a mérős csapat. :D

(#73849) Skipper: Örülök hogy tetszik. Melyik firmware van rajta? Esetleg lehetne frissíteni, viszonylag szorgos volt a gyártó.

[ Szerkesztve ]

(#73859) I.T.E.M válasza Sinesol (#73847) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

Nem véletlen, hogy elengedhetetlen a nagy sebességű FPGA, hogy megfelelően korrigálja az R2R alapvető hibáit. Egy komolyabb R2R Dac-ban elég jól ki is használják ezt a korrekciós technikát, na meg persze csilliárdokért árult (0.005%) trimmelt ellenállásokat építenek be a jobb eredmény eléréséhez. Az olcsóbb modellekben nem FPGA van, hanem általában egy jóval egyszerűbb képességű/kapacitású CPLD. Vegyük pl az általam kinézett Denafrips Ares 2 DAC-ot. Ott maga a gyártó is kitér a komolyabb FPGA alkalmazására. /Digital Signal Processing via FPGA/

[ Szerkesztve ]

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#73860) #56474624 válasza bkercso (#73855) üzenetére


#56474624
törölt tag

Szerintem jobban járok, ha ezt állít(tat)om át 5x-ösre, vintage DT440-nek kell az.

(#73861) funkmester


funkmester
aktív tag

udv. par dolog nem vilagos...
1.ha egy lejatszo hasznal filtert vagy felskalazast de a dac nem hasznal ilyeneket akkor melyiknek a hatasa ervenyesul?
2.ha egy jobb dac-t beiktatunk a rendszerbe, akkor mindegy a lejatszo minosege(mondjuk nas-on)?

(#73862) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

Sziasztok!

Denon D7200 mellé melyik passzol jobban:

Parasound Zdac v.2

Vagy

Questyle CMA400i DAC

Esetleg bármi más ebben (vagy olcsóbb) árkategóriában?

Kösz!

[ Szerkesztve ]

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#73863) #56474624 válasza #56474624 (#73860) üzenetére


#56474624
törölt tag

Mégsem járnék jobban. Kipróbáltam apám Presenter 2-jében, az 5x-ös erősítésű. A mélyek dinamikája javul, de közép és magastartományban, meg úgy összbenyomásban annyival rosszabb, hogy nem éri meg. :N Egyszerűen nekem sokkal jobban összeáll a saját, 2x-es erősítésű, OPA2228-as Presenter 2-m hangja, a másik nem igazán, az megint olyan, mintha csak információt közölne.

[ Szerkesztve ]

(#73864) s4tch válasza MCGaiwer (#73862) üzenetére


s4tch
veterán

TMP Ant SE. Arra kötve gyilkolt a D7200.

(#73865) RetepNyaraB válasza funkmester (#73861) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

1 Azt hiszem a lejátszó érvényesül, mert az van később a láncban. Kivéve persze Asio használata, mert az mindent tilt.
2 szerintem nem. A lejátszó ugyan szoftver, de tapasztalataim szerint igenis beleszól a hangba. Most az egyértelmű, hogy a windows saját mindenkori lejátszója egy fos és nála majdnem minden jobb, de pl a foobarnál is dinamikusabbnak érzem mondjuk a jRivert, míg a jappán csávó által fejlesztett nagyon minimalista flac/mp3 lejátszót, amelynek most nem ugrik be a neve ( :DDD ) már nem érzem hallhatóan jobbnak/rosszabbnak. Szóval talán nem mindegy a szoftver, de AB vakteszten akár elhasalnék.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#73866) borix válasza RetepNyaraB (#73865) üzenetére


borix
őstag

PlayPcmWin?

(#73867) Sinesol válasza bkercso (#73856) üzenetére


Sinesol
veterán

Nem kell ahhoz több milla, van párszáz dolcsiert is olyan rendszer Dac+Amp, ami bőven 16 bit felett van felbontásban, igazából ez azért erősen általános már manapság, csak az r2r-nél divatos még gyakran a 10-13 bit, bár ott is vannak azért már jobbak elvétve. Amihez több milla kellhet, az inkább a valós 20 bit visszaadása, na az már kemény dió.

I.T.E.M : Mondani sok mindent lehet, azért tartják a marketingeseket, csak az a baj, hogy gyakran egészen mást mutatnak a mérések. Persze lehet, hogy az emlitett DAC éppenséggel tényleg nagyon jó, de én már eléggé szkeptikus vagyok az ilyen dolgokkal kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#73868) bkercso válasza Sinesol (#73867) üzenetére


bkercso
nagyúr

:W Falnak beszélek.
Azt állítod, hogy egy több millás (és jól összerakott) hifi csak CD-nél nagyobb felbontású anyagokkal szól jobban, mint egy jóval szerényebb? CD-vel is jobban szól. :K

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#73869) Sinesol válasza bkercso (#73868) üzenetére


Sinesol
veterán

Ha a szerényebb is ugyanugy vissza képes adni a CD felbontását, akkor nemigazán kellene, hogy lényeges különbség legyen.

[ Szerkesztve ]

(#73870) I.T.E.M válasza funkmester (#73861) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

1. Amennyiben nem bitperfect módon küldöd a jelet a dac-ba, úgy a lejátszó és az általuk alkalmazott filterek is nagyban beleszólnak a kapott eredménybe. Itt jegyezném meg, hogy a megfelelő lejátszó (pl esetemben HQPlayer) által feldolgozott/továbbított jel jóval precízebb, mintha egy egyszerű chip Dacot használó DA-ra bíznánk a filterek vagy a felskálázás feladatát. Természetesen vannak olyan DAC-ok, melyek komolyabb feldolgozóegységeket pl FPGA-t vagy külön DSP-t is használnak a jelek manipulálására, de még ezek teljesítménye is messze elmarad egy CPU/GPU teljesítményéhez képest, azaz egy nagyon precíz komplex algoritmust használó szoftveres lejátszóval a lehető legjobb eredményt lehet elérni. Az FPGA-k nagyon gyorsak, de a véges számítási kapacitásuk miatt az alkalmazható filterek is egyszerűbbek, ezáltal az általuk adott eredmény is gyengébb. Ilyenek pl a Chord dacok: Mojo/Hugo/Dave, stb (WTA filter) vagy a Schiit által gyártott Yggdrasil. (Closed-Form filter)

2. A jobb minőségű dac jobb eredményt fog adni, de maga a NAS csak egy tároló, oda is kell egy lejátszó szoftver, vagy egy hálózati lejátszó, amelyen szintén egy "szoftver" fut, csak jóval egyszerűbb, mint amit a számítógépeken használhatunk.

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#73871) I.T.E.M válasza Sinesol (#73867) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

Ez nem csak jól hangzó marketing, a megfelelő hardveres korrekcióval sokkal jobb eredményt lehet elérni R2R esetén. Ezért drága a jó R2R-mert rengeteg munka van benne, és persze drágák a felhasznált alkatrészek is.

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#73872) -FreaK-


-FreaK-
veterán

bkrecso:
Ma tűnt fel, hogy a fejhallgatóm kábele (amit darvinya készített), nagyon összegyűjti a telefonom 4g antenna jelét, és zajként továbbítja a fejesbe. Próbálgattam kicsit az elhelyezést és egyértelműen a kábel szedi össze, nem a dac mondjuk.
Hogy tudnám leárnyékolni? tudsz esetleg valami megoldást?

(#73873) bkercso válasza Sinesol (#73869) üzenetére


bkercso
nagyúr

nemigazán kellene, hogy lényeges különbség legyen
Ilyen nincs a hifiben. A tudásod szerint "nem kéne, hogy legyen", mégis van. Mi következik ebből.
A CD-t nehezebb szűrni, mert közelebb esik a hallható tartomány határához a végési frekvencia. Ennyiből jobb a nagyobb mintavételi frekvencia. Más előnye kb. nincs.
Ám, ha jól szűröd, és jó az analóg rész (tápok, órajel stb.) is, akkor nagyon is jó tud lenni, csak ez már nem olcsó.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#73874) bkercso válasza -FreaK- (#73872) üzenetére


bkercso
nagyúr

A kábel antennázik, de az aktív elektronikában lesz belőle hallható zaj. Leginkább BJT-kben, így talán a legegyszerűbb megoldás, ha az OPÁ-kat kicseréled FET-es bemenetűekre. (Leguniverzálisabb, olcsó és egyben az egyik legjobb hangú típus az OPA1641/1642/1644 (single/dual/quad)).

Vagy másik kábel, bár ez a triviális megoldás. Meglévő kábelt árnyékolni nehezen, telefont árnyékolni meg minek (és amúgy azt is nehéz).

Lehet még 1/r^2 -tel is segíteni: távol teszed a telefont a kábeltől.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#73875) bkercso válasza bkercso (#73873) üzenetére


bkercso
nagyúr

Más előnye kb. nincs.
Nem akarom feldobni a magas labdát és napokra megint elintézni a topikot, szóval: egyrészt processzáláskor - stúdiómunka - számít (és ezért is alkalmazzák régóta) a nagyobb mintavételi frekvenciákat, másrészt néhányan hallani vélnek 20kHz felett is. Utóbbiról nincs tapasztalatom, sose figyeltem pl. a sztereó teret supertweeterrel és nélküle.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#73876) csocsoszán válasza bkercso (#73875) üzenetére


csocsoszán
őstag

"sztereó teret supertweeterrel és nélküle"
Feltétlenül tedd meg! Megéri a fáradságot.

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#73877) SH4D0W2011


SH4D0W2011
őstag

Sziasztok!

RCA-RCA kábelt szeretnék venni DAC és hangfal összekötéséhez, ennek a kiválasztásában szeretném a segítségeteket kérni. Nemrég vásároltam egy ilyen AmazonBasics típusút, nem is lenne vele semmi bajom, ha nem lenne olyan bumszli nagy a műanyag része, ami miatt csak nagyon feszítve megy rá a csatlakozókra. Tudnátok ajánlani valamit esetleg tapasztalatból, ami nem ennyire széles, nem vészesen drága (5-6.000 FT-ot rááldoznék), 1.2-1.5 m hosszú kellene, és lehetőség szerint itthon beszerezhető?

(#73878) Gabesz_23 válasza SH4D0W2011 (#73877) üzenetére


Gabesz_23
tag

Roland black :K

[ Szerkesztve ]

(#73879) SH4D0W2011 válasza Gabesz_23 (#73878) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Köszönöm szépen! :R

(#73880) -FreaK- válasza bkercso (#73874) üzenetére


-FreaK-
veterán

Köszi!
OPA cserét nem akarok, gyári, garanciális eszközök, nem is nyitnám fel őket :(

Inverse square law-t próbáltam, de ahol a telóm tartom az asztalon, még nincs elég messze.

Marad a kábel csere.. Csak ilyen kábelt 3x-os áron kapni ehhez képest :/

(#73881) funkmester válasza I.T.E.M (#73870) üzenetére


funkmester
aktív tag

koszi a valaszt. emberi aron léteznek dedikalt halozati lejatszok, amiben kikapcsolhatoak ezek a szurok, felskalazasok?

[ Szerkesztve ]

(#73882) verybigboy


verybigboy
senior tag

Meanwell tápegység vásárlása esetén mi az ajánlott teljesítmény terén?

Tegyük fel (én esetem) 18V-3A a gyárilag előírt specifikáció (aktív hangfalhoz) ... ez esetben pont olyat érdemes keresni ami 18-3A-t tud, vagy mennyi legyen itt a ráhagyás? Hol érdemes ezen tápokat "futtatni", "hajtani"? 50%, 70% vagy lehet 100%-ra??? Mit ajánlotok?

(#73883) I.T.E.M válasza funkmester (#73881) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

Itt nézz körül.. ;) Kiválaszthatod a neked legmegfelelőbb csomagot is.

Pl a Pi-n is futó rendszerekről itt és itt és itt is találsz olvasnivalót.
Audiophile linux verziókat itt és itt találsz..

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#73884) bkercso válasza verybigboy (#73882) üzenetére


bkercso
nagyúr

Kihasználhatod őket. Másrészt a megadott áramigény csúcsban értendő, a zene átlagteljesítménye kb. tized akkora (Crest-faktor).

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#73885) bkercso válasza -FreaK- (#73880) üzenetére


bkercso
nagyúr

Pedig az szokott a ludas lenni.
Kipróbálhatid még a ferritgyűrűt a kábelre, hátha segít valamennyit. Ha igen, tehetsz fel többet is. A vevőkészülékhez (erősítőhöz) közel kell tenni.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#73886) -FreaK- válasza bkercso (#73885) üzenetére


-FreaK-
veterán

Köszi, kipróbálom ezt első körben!

Az hogy a kábel antennázik, az a megépítése miatt van? Jobban sodort kivitellel lehetne kivédeni, vagy mi az ami ezt a tulajdonságát adja? :)

(#73887) muszurkefal válasza I.T.E.M (#73661) üzenetére


muszurkefal
aktív tag

Az eredeti csomagolás megvolt, persze. Időközben összefutottam egy másik tulajdonossal, és neki is ugyanilyen. Nem "ficánkol" kifejezetten, csak valószínűleg egyből úgy nyúltam rá kibontás után, hogy feltűnt. Azóta nagyon oda kell figyelni, hogy sikerüljön úgy megfogni, hogy észleljem ezt a mozgást benne. Egyébként tökre jól funkcionál, bár annyit már nem dob az élvezeti értéken, mint számítottam rá.

(#73888) bkercso válasza -FreaK- (#73886) üzenetére


bkercso
nagyúr

Inkább a csatlakozónál szokott.
De akár az adapter kébelén is bejuthat. nehéz megmondani.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#73889) verybigboy válasza bkercso (#73884) üzenetére


verybigboy
senior tag

Értsem ez alatt akkor azt hogy ha 18V-3A az előírás akkor teljesen megfelelő épp ennek megfelelő specifikációval rendelkező tápot venni?

Másik, Meanwell-nek több féle tápja is van, nekünk (audio) oldalról mely vonal ajánlott inkább?

1.

2.

Természetesen mindkettő teljesíti: 18V-3A - t, de 2 féle kivitelben is elérhető???

(#73890) elder troll


elder troll
senior tag

Megvettem a javasolt amp dac-ot, ma tudtam elmenni beüzemelni, jack átalakító miatt vidéken szívtam egy kört, de jófogáson kerestem műszaki cikk hirdetéseket az adott településen, és a harmadik telefon után sikerült összehozni, de egy óra kiesett ezért a tesztelésből.
Minden frankó volt, megtanítottam a használatát, stb. Aztán este jött a telefon, hogy durván berreg a hang hd adásoknál. Van pár száz csatorna, és nem néztem végig az összeset.
Szóval holnap mehetek vissza, de érdemben nem nagyon tudok mit tenni szerintem.
Bármi ötlet?
A tv beállításait végignéztem, és sd adásnál szürke/inaktív volt egy opció az optikai hanggal kapcsolatban (talán dolby, dts, mittudjamén). Ebből adódhat? Ha aktív lesz a menüpont hd adásnál, akkor minden szép és jó? Gyakorlatilag fél napom megy el egy-egy ilyen utazással, próbálnék felkészülni amennyire csak lehet.
Előzmény.

[ Szerkesztve ]

(#73891) #92251648


#92251648
törölt tag

Életem átrendeződésével és fotós hobbim térnyerésével dacolva a HiFi bogár néha még kaparászik a szobámban. Ilyenkor - általában sikeresen - kitessékelem az ajtón, de néha kiváncsiság formájában visszaoson az ablakon át. Közel 4 év telt el azóta, hogy a TEAC NT-503 DAC stabilan befészkelte magát rendszerembe és az életembe. Előtte és azóta tucatnyi konverter járt nálam rövidebb/hosszabb látogatáson, de egyik sem késztetett vásárlásra... mostanáig. A Parasound P6 nagy önbizalommal, komoly ajánlásokkal érkezett és kétséget sem hagyott felsőbbrendűségét illetően.

Parasound P6 D/A Preamp

(#73892) Tin válasza elder troll (#73890) üzenetére


Tin
veterán

TV menüben a optikai hangot állítsd sztereó konverzióra. Azért berreg, mert valami DTS vagy hasonló az adás hangja, nálam is ez volt. Átállítod sztereóra és minden adás jó lesz.

(#73893) elder troll válasza Tin (#73892) üzenetére


elder troll
senior tag

Akkor ezt próbálom telefonon elintézni, de már minden holnapra tervezett dolgot elnapoltam a többiekkel... minden egyes hd csatornánál meg kell ezt játszani?
Amúgy reménykedtem benne, hogy valaki már találkozott ilyennel.

[ Szerkesztve ]

(#73894) Tin válasza elder troll (#73893) üzenetére


Tin
veterán

Mi a Tv készülék pontos típusa? Onnan megkeresném a pdf leírását és megnézném mi van a menüben. Ha tudja, csak 1x kell beállítani.

Amúgy a HDMI-n szokták vételezni a hangot, az optikai eléggé limitált, talán a DD5.1 még átmegy rajta, vagy már az se. Nekem elég így, mert rajta van az Xbox, a TV, plusz egy laptop is, és nem kell szórakozni vele, úgyis csak egy aktív hangfal pár van rákötve.

[ Szerkesztve ]

(#73895) bkercso válasza verybigboy (#73889) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem tudom. Sanszos, hogy ugyan az van bennük.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#73896) dgyuri0123 válasza #92251648 (#73891) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

És ez így van rendjén elvileg. Ha 2x árú elektronikád van, szóljon is annak megfelelően. :) Bár, nem mindig van így, ezt is tudom.

"csak a zene van"

(#73897) #92251648 válasza dgyuri0123 (#73896) üzenetére


#92251648
törölt tag

Igen, ez lenne az elvárt, de azért párszor már megdőlt ez az elmélet is. Nem is olyan régen járt nálam jóval drágább, 1 MFt körüli DAC is, de 2 nap után durcásan csomagoltam vissza a dobozába.

(#73898) I.T.E.M válasza muszurkefal (#73887) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

Na, akkor helyreállt a rend, jó zenehallgatást hozzá. ;)

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#73899) csocsoszán


csocsoszán
őstag

[link] SMSL M500 valaki, vélemény(halgattátok már)? Vegyek, ne vegyek?
Jókat írnak róla.

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#73900) bkercso válasza Tin (#73894) üzenetére


bkercso
nagyúr

HDMI-n vajon hangerőszabélyzott hang jön? Vagy megoszlik a felhozatal?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.