Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73351) verybigboy válasza Ixion77 (#73350) üzenetére


verybigboy
senior tag

Olvastam e témában (Li-ion 18650 akkukból audió powerbank) de ott is rengeteg probléma merült fel ... úgyvélem persze meg kell hallgatni, de "bonyolúltságát" tekintve egy táp egyszerűbb falat lehet mint egy powerbank ... de ez csak parasztlogikával gondolom, komolyabb rálátásom (nekem) nincs e témára.

(#73352) Exodius válasza Ixion77 (#73350) üzenetére


Exodius
őstag

Mojo-nak biztosan jó lehet az aksija, ha sokan dicsérték. :)

(#73353) niof válasza Exodius (#73352) üzenetére


niof
addikt

Ja, csak mint múltkor felmerült a téma, ne kelljen cseréltetni, mert az meg egy több hetes kálvária...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#73354) bkercso válasza Eugene Roe (#73349) üzenetére


bkercso
nagyúr

Töltés közben az akkuk szűrnek, de nem tökéletesen. És nem töltés közben gondolnám használni. Úgy meg uyge izolált a hálózattól.
A hálózatos sokféle zaj van a sok kapcsolóüzemű táptól és fázishasítóktól.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#73355) bkercso válasza Ixion77 (#73350) üzenetére


bkercso
nagyúr

felfelé konvertálni egy komplikáltabb mint lefelé,
Hát én ezt nem látom így. Miért lenne? Mind a kettő sok-MHz-es élekkel kapcsol.
a lithium cellák nem fix 3.7V-ot adnak hanem az aktuális töltöttségtől függőt, ráadásul még öregednek is
Ez most lényegtelen; ezt a kitöltési tényezővel kompenzálja a step-up konverter
az akkuk nem nagyfeszültségű eszközök, ezért a szabályok sokkal megengedőbbek rájuk
Szintén nem értem, hogy jön ide, bár igaz - biztonsági szempontból, és nem zaj szempontjából. Bár van zajuk, de jóval kisebb, mint egy adapternek.
az akkuk tele kell legyenek egyéb elektronikákkal a töltéshez, hőmérséklet ellenőrzéshez, stb.
Ezek nem termelnek zajt, csak diagnosztikák.

Az állítás az volt, hogy a power bank zaját a beépített step-up konverter dominálja. Nincs hálózati zaj, az akku zaja meg kicsi. Általában jobb eredményt ad, mint az adapterek.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#73356) blve válasza Exodius (#73266) üzenetére


blve
csendes tag

Klassz lenne, ha egy expert egyszer összeírná, mit mire kellene kicserélni a DV-ban. Kíváncsi vagyok, alkatrészcserékkel mennyit javulna.

(#73357) stemplar07 válasza Eugene Roe (#73304) üzenetére


stemplar07
őstag

Listen to your ears. HD650 Forever. :) (( volt 660S és 58x-em de a 650 nem véletlen 14 éve gyártott modell, örök darab, de legjobb tudása balancedben van..))

[ Szerkesztve ]

(#73358) Exodius válasza blve (#73356) üzenetére


Exodius
őstag

Olvastam a moddingról sokat, és:
A 2x3 db. piros kondikat Elna vagy Nichicon 100 mikrofarad-os kondikra, a potit meg Blue Alps-ra ajánlott cserélni. Ha érdekel, akkor beszélhetünk róla privátban. :)

(#73359) Exodius válasza stemplar07 (#73357) üzenetére


Exodius
őstag

Balanced láncban....akartad mondani. :)

(#73360) bkercso válasza stemplar07 (#73357) üzenetére


bkercso
nagyúr

Hát a fejesnek aligha segít a balanced meghajtás szerintem, mert a fejesnek fogalma sincs, miről hajtod. Erősítő tud úgy jobb lenni, mert balanced felépítéssel nehezebb elrontani egy erősítő tervezését. (De egy jó SE ugyan olyan jó tud lenni.)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#73361) fericske


fericske
addikt

iFI ZEN DAC érdekes kütyü lehet.
Szimmetrikus (pentaconn) ki és bemenetek. Burr brown chip, MQA.
£129
[link]

(#73362) Tin válasza fericske (#73361) üzenetére


Tin
veterán

Truebass gombbal csak jó lehet.

(#73363) fericske válasza Tin (#73362) üzenetére


fericske
addikt

Elég jó reputációja van az iFI cuccoknak. Ezt a truebass témát már korábbi modelleknél bejáratták.

(#73364) szazbolha


szazbolha
addikt

Üdv, szeretnék tippeket kapni DAC-ra.

- Milyen komponensekkel rendelkezel már, mit keresel még?
YAMAHA WXAD-10-hoz hasonló eszközt keresek, de jobb minőségűt. Egyszerű, de jó hálózati játékost. WiFi, DLNA elérés kell, de spotify nem feltétlen. Alsó kategóriás alig hifi cuccaim vannak pl Yamaha N303D

- Mekkora a rendelkezésre álló pénzösszeg, mit kell belőle kihozni?
50K de örülnék ha kevesebből is kijönne, mert a többit hangfalra költeném. EGy eszközre lenne szükségem mint a WXAD-10

- Vannak-e speciális igényeid?
Nincs, de PC-ről vagy telefonról vezérlés jó lenne. Bt vagy LAN lehet opció, alapvetően WiFi a cél. Lehet használt, vagy kínai alis, ebay-es, stb.

- Milyen eredményt vársz, milyen hangzást szeretnél elérni?
YAMAHA WXAD-10-nél jobbat (részletezőbb főleg az alsó regiszterekben), ha nincs ilyen ebben a kategóriában akkor a yamahát veszem meg, gyak ugyanaz van benne mint az N303D-ben. Annak erősítője nem tetszik, már vettem helyette egy retró erősítőt.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#73365) Zoliee válasza Eugene Roe (#73291) üzenetére


Zoliee
senior tag

Ma megnéztem az általad említett videót. Nagyon határozottan állít benne dolgokat. Még a videó megnézése előtt rendeltem egyet (a héten jön), kíváncsi leszek újra hallgatva, másik láncban (amivel a 660s-t is hallgattam).
Majd írok róla a másik topikban.

[ Szerkesztve ]

(#73366) Tin válasza fericske (#73363) üzenetére


Tin
veterán

Pont ezért mondom. Ha van truebass gomb, vinni fogják, mint a cukrot. És persze mindig be lesz nyomva. Olcsó cucchoz jó, de te hiszel az ilyesmiben?

(#73367) Sinesol válasza Tin (#73366) üzenetére


Sinesol
veterán

Gondolom hardveres eq van benne, azzal nagy gond nem lehet, föleg, hogy jo regota hasznaljak mar a keszulekeikben, biztos kiforrott már a megoldasuk, hasznos extra lehet sok fejeshez.

[ Szerkesztve ]

(#73368) Tin válasza Sinesol (#73367) üzenetére


Tin
veterán

Hagyjuk, csak flame lenne belőle.

[ Szerkesztve ]

(#73369) fericske válasza Tin (#73366) üzenetére


fericske
addikt

Nem, én eddig is ferde szemmel néztem az iFi-ket, főleg azért amit te is mondasz, és talán az árazása miatt is. Viszont lépten nyomon belebotlok ebbe a márkába (micro idsd leginkább) mikor olvasgatok a témakörben a neten, és nem is emlékszem bármi negatív véleményre velük kapcsolatban, sőt! Meg rendszeresen szerepelnek mint tesztelő eszköz fejesekhez egyéb komoly forráseszközökkel együtt.
Valamiért úgy rémlett, hogy már ismerős brand ezen a fórumon is.

(#73370) bkercso válasza fericske (#73369) üzenetére


bkercso
nagyúr

Biztos kifogtak egy jó mérnököt, aki valamiért megmaradt az audiónál. Kincs az olyan! :K
Nem az alkatrészáron meg a drága IC-ken múlik.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#73371) niof válasza bkercso (#73180) üzenetére


niof
addikt

Eszembe jutott (így egy hét után :DDD) , hogy le akartam fotózni, hogy ez mégis hogy néz ki. Kicsit girbe-gurba az alakjuk, de ez sajnos ilyen. Annyira tapadós ez a fajta lágy szilikon, hogy a fekete OLFA penge vágás közben "beleragad", és képtelenség egyenesebben vágni. Önteni is lehetne (lehet venni fél kg-os kiszerelésben), csak nem tudom, hogy milyen anyagból lehetne kiszedni megkötés után...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#73372) Tin válasza fericske (#73369) üzenetére


Tin
veterán

Na igen. En csak arra gondoltam, hogy valoszinuleg ezt az olcso termeket tobbsegeben azok veszik, akiknek divatos fejeseik vannak, es az a felhasznaloi reteg meg "kattan" a truebass gombra, mert "minel tobb a mely, annal jobb".
Ettol meg lehet jo DACAMP, lehet ertelme is a truebass gombnak, de ha valaki minosegi zenehallgatasra vagyik, akkor minosegi komponenseket vesz, es minosegi eszkozon hallgatja, oda meg a tobbseg nem hasznal eq-t.

(#73373) stemplar07 válasza Exodius (#73359) üzenetére


stemplar07
őstag

:) Urak :-) én a fülemre hagyatkozom :-) én a KANN/PC illetve néha a az iBasso DC01/PC -el hallgatom a HD650-et, (mindenféle EQ nélküli állapotban iRiver/Foobar )nem komplikálom túl..ha az lánc akkor az. Mindenképp számomra szebben muzsikál mint unbalancedben..

(#73374) crowgun


crowgun
tag

Ha még nem volt: Audio-gd R28 2020-as verzió, plusz egy trafóval.

[ Szerkesztve ]

(#73375) bkercso válasza niof (#73371) üzenetére


bkercso
nagyúr

Link mentve! :R

Kinézet? Ugyan már! :DDD

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#73376) blve válasza Exodius (#73358) üzenetére


blve
csendes tag

Sajnos magam nemigen mernék belevágni, nincs ilyesmiben gyakorlatom. Talán, ha lehetne tudni mennyit számít, de eddig sehol nem láttam arról írni valakit, hogy az egész végül milyen módon javított a hangon, dobott-e rajta egyáltalán, vagy más szempontból érdemes stb.

(#73377) Tulku válasza bkercso (#73375) üzenetére


Tulku
veterán

Ebből nézegess és vásárolj 25-30-as keménységűt, az a puha, 35-40-es már keményebb...edzőt ne felejts venni hozzá.
Nézegess az oldalukon, van nekik alátét és más is...szilikon hegyek... :)

(#73378) szazbolha válasza blve (#73376) üzenetére


szazbolha
addikt

Javaslom benézni a https://szilikonwebaruhaz.hu -ra , van nekik lap és tömör rúd lágy szilikonból. Én szalagot vettem különböző vastagsággal. Azt csak 1 oldalon kell vágni. Van fekete színezéssel is, de abból kisebb a választék.

[ Szerkesztve ]

(#73379) niof válasza Tulku (#73377) üzenetére


niof
addikt

Ezek 2-3 Shore keménységűek, amiket én használok. Ezek nagyon jó elnyelők. A keményebbek szerintem nem ilyen hatékonyak...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#73380) asasasas válasza asasasas (#73265) üzenetére


asasasas
csendes tag

Üdvözlet!
Az előzményben feltett kérdésre szeretnék választ kapni. Köszönöm.

(#73381) korpicschess válasza asasasas (#73380) üzenetére


korpicschess
veterán

Őszintén? Ilyen árú DAC-hoz szerintem teljesen értelmetlen dolog lenne 7000 Ft-ért USB kábelt vásárolnod. Ráadásnak még a tápot sem onnan kapja. Legfeljebb a noname-nél eggyel jobbat vennék, ha nem adtak hozzá gyárit.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#73382) bkercso válasza asasasas (#73380) üzenetére


bkercso
nagyúr

Inkább $10-ért eBay-es ADUM4160-as USB izolátort vennék. Az dob rajta a jitterszűrés miatt. :K

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#73383) asasasas válasza korpicschess (#73381) üzenetére


asasasas
csendes tag

Köszi a választ. Az ár csak egy dolog. Én elégedett vagyok vele, annak idején Bodz is tesztelte.
Én már használtan vettem és fogalmam sincs, hogy milyen minőségű az USB kábel, amit kaptam hozzá.
A topikban visszaolvasva szintén Bodz ajánlotta az általam is említett QED mini USB kábelt. Csak azóta eltelt pár év, és lehet, hogy már van jobb alternatíva helyette.

(#73384) Bodz válasza asasasas (#73380) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Klotz mondjuk, de a QED is teljesen jó. Bár annak az árát költhetnéd egy gyárinál jobb tápra (Meanwell pl) a Klotz mellé.

[ Szerkesztve ]

(#73385) Bodz válasza fericske (#73361) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Kicsit ufó Korgos nekem, de az legalább merészebb. True bass, mqa, pentaconn helyett lehetne valami hasznosabb dolog, állítható gain, kimenet választó, stb. Tényleg érdekes amúgy, visszafogott az ára is, meglátjuk mi sül ki belőle.

[ Szerkesztve ]

(#73386) fericske válasza Bodz (#73385) üzenetére


fericske
addikt

Szerintem próbálnak teret nyerni egy olcsóbbra árazott cuccal. Pozitívak a visszajelzések az eddigi termékeikről, beleértve a tápokat, szűrőket is.

(#73387) korpicschess válasza asasasas (#73383) üzenetére


korpicschess
veterán

Persze, hogy csak egy dolog az ár, csak a józan ész határain belül azért érdemes maradni szerintem. Szinte fogadni mernék, hogy mondjuk ahogy írja Bodz egy Klotz kábel, de akár még olcsóbb noname esetében is hallanál különbséget a hangban.
Nagy rizikó nincs, vegyél egy 200 Ft-osat és próbáld ki... :)

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#73388) Tulku válasza niof (#73379) üzenetére


Tulku
veterán

Nem értek a keménységi fokokhoz, de pl a 25-ös már olyan mint az étkezési zselatin....szobrászok használják finom öntőformákhoz...annál puhább, már mállik...

(#73389) Bodz válasza fericske (#73386) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Rájuk is fér. Ár/értékben alap esetben nem nyerőek, szerintem főleg akciósan, használtan érdemes némelyik iFi cuccon (pl. nano iDSD BL) elgondolkozni.

(#73390) niof válasza Tulku (#73388) üzenetére


niof
addikt

Nekem van ilyen (mint látható), a 2-3 Shore kb. olyan, mint a rágógumi, de nem esik szét, stabil, e mellett kiváló rezgéselnyelő.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#73391) Tibicsucsu


Tibicsucsu
aktív tag

Sziasztok!

Van egy ATH-M30X fulesem. Azt hasznalom jatekra (casual) es zenehallgatasra is. Eddig egy os regi Audigy LS hangkartyara volt kotve, de azt most kukaznom kell uj alaplap miatt.
Ezen kivul van egy CA 551r HM erositom is. Azt is hasznalom zenehallgatasra. Sajnos win10 es RX 580-ra valtas ota problemas a HDMI audio ezert olyan megoldast keresek, amin van optika vagy meg inkabb coax kimenet is.
Gondolom az LS se volt csucs de az uj alaplapi (B450 TOMA MAX) "hankartya" erezhetoen rosszabb. Hangkartyas topicban inkabb ezt a forumot javasoltak.
Max 15e-t szanok a dologra, de abszolut nyitott vagyok valami hasznalt megoldasra is.

Tudtok nekem ajanlani vmit? Megfontolom a valamivel dragabb ajanlatokat is.

(#73392) Tulku válasza niof (#73390) üzenetére


Tulku
veterán

Az lesz az...20-25-ös szilikon...
Nyilván arra írtam, hogy ha öntenek vele, ne essen szét....egy tömb egy készülék alatt más terhelés...

(#73393) dlaccc


dlaccc
aktív tag

Sziasztok!
Vettem egy SMSL SD793-II fejhallgató erősítőt, viszont a fejhallgatóm (Philips Fidelio X2HR) csak 30 Ohm-os. Lehet tőle bármi baja a DAC-nak? Fülesnek gondolom nem ha nem tekerem fel nagyon. Igazából csak egy jó deal volt a DAC-ra azért vettem... Köszi!

(#73394) alphamooncam válasza niof (#73390) üzenetére


alphamooncam
őstag

Csak azért kérdezem, mert volt rossz tapasztalatom puha alátámasztással handobozon "oda lett a szárnyalás ". szóval "nem öli meg" a hangzást a szilikon, így az elektronikák alatt?

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#73395) bkercso válasza alphamooncam (#73394) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem kéne neki, mert az elektronika magától nem egy mechanikusan rezgő rendszer. A külső rezgésektől kell elcsatolni.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#73396) niof válasza alphamooncam (#73394) üzenetére


niof
addikt

Én pl. a fejes cuccai alatt pont hogy inkább egy kicsit precízebb hangot kapok. Főleg a mélyeken tetten érhető. Mintha vékonyabb lenne, de igazából nem, hanem csak pontosabb, tisztább. Mondjuk hangfal alatt tüskét használok, csak az elektronikák, meg a vinyók alatt van ilyen. De még a router meg a NAS alatt is. :)

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#73397) zsocy válasza dlaccc (#73393) üzenetére


zsocy
őstag

Nem lehet tőle semmi baja. A 30 ohm többnyire annyit jelent hogy könnyen hajtható, nem kell majd nagyon felcsavarnod a hangerőt az erősítőn.

(#73398) alphamooncam válasza bkercso (#73395) üzenetére


alphamooncam
őstag

Ok ! Csak áram nélkül semmi nem megy, az meg mechanikus rezgést vihet a rendszerbe, ha érted mire gondolok !

Bezárni, elfojtani vagy kézben tartani-elvezetni, ez itt a kérdés.

Én azt gondolom, ha bezárok egy rezgést, akkor ott visszaverődések (kioltások, kiemelések) egyszóval rezonanciák alakulhatnak ki.

Talán. Jól gondolom? Mit gondolsz erről ?

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#73399) zsizsef válasza bkercso (#73382) üzenetére


zsizsef
senior tag

Nekem a fiókban áll, mert USB 1 a támogatott. Bekötve használhatatlan a dac. Erre vásárláskor figyelni kell.

(#73400) bkercso válasza alphamooncam (#73398) üzenetére


bkercso
nagyúr

Áram a hangszóróban okoz rezgést. Készülékben akkorát nem, hogy azzal bármit kelljen kezdeni.

Ha rezgést bezárunk, interferencia és állóhullám lesz. A rezonancia más: ott a sajátfrekvenciák gerjednek akár más frekvenciájú gerjesztéstől is (impulzustól is).

A készülékalátétek a hangszóró/környezet rezgéseitől (PC-ventilátor pl.) csatolják el a készülékeket, hogy az alkatrészeik ne mikrofóniázzanak. Rezgőkvarc és SMD kerámia kondik hajlamosak mikrofóniára elsősorban.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.