Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73101) bkercso válasza z2solti (#73083) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ha 8k-ért jó hangja van és még műxik is, én örülnék.
Ezekből az olcsó kínai vackokból jobb OPÁ-val se biztois, hogy jobb hang jön ki...

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#73102) bkercso válasza z2solti (#73088) üzenetére


bkercso
nagyúr

Amúgy mindegy, hogy XMOS vagy máf FPGA, a lényeg a tápok és az oszcillátorok minősége. Ezek az SCTF-ek relatíve jó hangú oszcik, szóval mázlid van.

Ha tuningolnád, akkor valami jobb minőségű 5V-tal megdughatod. pl. Meanwell-el.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#73103) bkercso válasza z2solti (#73096) üzenetére


bkercso
nagyúr

A TDA1308 nem OPA, hanem egy AB-osztályú fejeserősítő. Nem nagy durranás állítólag, bár jl körítve még nem hallottam.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#73104) z2solti válasza bkercso (#73103) üzenetére


z2solti
tag

Ebből az következik. hogy a tda1308 helyére agy opa-t nem lehet betenni,
csak egy másik ab-osztályú erősítőt, vagy még azt sem?
Bocs ,de annyira nem értek hozzá és kicsit megkeveredtem.

(#73105) bkercso válasza z2solti (#73104) üzenetére


bkercso
nagyúr

Be lehet tenni a helyére mást is, mert lábkompatibilis a dual OPÁ-kal, de nem biztos, hogy 32 ohmos fejest olyan jól fognak hajtani (?). Olyat válassz, ami +-2,5V-ról már működik, pl. OPA1642, OPA1662!

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#73106) Sinesol


Sinesol
veterán

Úgy látszik tényleg van olyan, hogy a forrásnak egyértelműen hangja van, ez tényleg elég bright. :D


[link]


Csak viszonyításképpen:

[ Szerkesztve ]

(#73107) niof válasza Ear001 (#73084) üzenetére


niof
addikt

Igazából nem értem a hozzászólásodat. Itt a lejátszásról volt szó (pontosabban egy erősítő technológiáról), nem a felvételről. A linkelt anyag pedig szinte 100%-ban kezdőknek szól, hogy valami fogalmuk legyen, hogy mi mit jelent, mi miért úgy van ahogy, mit hogyan kéne csinálni. Nyilván a konkrét munkamódszer minden egyes esetben és alkalommal eltér, amit hosszú évek rutinja tud meghatároizni/megkönnyíteni a hangmérnök számára. Mondjuk az más kérdés hogy én hangmérnöktől eleve nem is kérnék ajánlást, mert teljesen más hajóban eveznek, mint egy átlag zenehallgató...
Amúgy, véleményem szerint, ha a THX nem enged belebarmolni ebbe a kapcsolástechnikába, és hasonló jó eredmények fognak születni az újabb készülékek terén is, akkor lehet ez "game changer". Már elkezdték egy chipbe integrálni, és ha valóban az lesz, hogy alig fogyaszt (2017-ben gyakorlatilag néhány gombelem méretű akksiról ment a CanJam-en végig), akkor sok mai készüléket a háta mögé fog urtasítani.
De nyilván ezek friss készülékek, még hosszú távon is bizonyítaniuk kell, vannak e gyerekbetegségeik stb., ezt majd az idő eldönti. De a jelek bíztatóak, mindenesetre. A személyes véleményem, hogy van benne fantázia és lehetőség. Na, meg mi van akkor, ha annyira jónak bizonyul majd, hogy idővel a stúdiókba is bekúszik? Nyilván ezt most még nem tudjuk, de alakulhat akár úgy is.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#73108) bkercso válasza Sinesol (#73106) üzenetére


bkercso
nagyúr

Mikor nőjjük már ki végre ezeket a grafikonokat? :U
Mit mondanak ezek a jitterről, nagyfrekis zajok által okozott tranzienstorzításokról, keresztezési torzításról stb?

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#73109) Ribi válasza bkercso (#73108) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nem teljesen értem mi a gond ezzel?
Csak azt mutatja, ez az 1 ábra, hogy mennyire kiemeli a magasat.
Amiket említettél az nyilván másik grafikonon ott van. De akkor azok is grafikonok, azokkal is gond lenne? :U
Nekem valamiért olyan mintha egy elfuserált RIAA corrector lenne benne.

[ Szerkesztve ]

(#73110) fehér_ember válasza Sinesol (#73106) üzenetére


fehér_ember
addikt

A gt40 alpha phono-járól nincs ilyen mérés? Kíváncsi lennék abban javították-e.

[ Szerkesztve ]

(#73111) #56474624 válasza Sinesol (#73106) üzenetére


#56474624
törölt tag

Feltételezem, az riaa-korrekció egyiknek sem a fő funkciója, én már azon is meglepődök, hogy egyáltalán tettek ezekbe. Aki komolyan LP-zik, pár százezret (vagy akár ettől is sokkal többet) képes elkölteni csak egy komolyabb riaa-korrektorra is. [link]

[ Szerkesztve ]

(#73112) fehér_ember válasza #56474624 (#73111) üzenetére


fehér_ember
addikt

Biztos nem az, de azt azért elég nehéz elhinni hogy a japán mérnökök ennyire bénák legyenek. Szóval azért nem árt ezeket a dolgokat fenntartással kezelni.
Mondjuk ha ott egyenes vonalnak kéne lennie és ennyire elbarmolt akkor azt valószínűleg ki is lehet hallani. Én nem tudom lecsekkolni, mert nekem már kettővel későbbi szériám van (az esprit közöttük volt, ha jól tudom) de mostmár kíváncsi lettem ennek is a phonojára :D
Azért, sokszor 20-30k-ért akarnának használt lemezjátszókat :Y , szóval azok is kevesen lehetnek akik egyáltalán költenek külön "előerősítő és korrektorra".
Én is az erősítőimbe építetteket használom; először inkább hangszedőre kéne "sokat" költeni.

[ Szerkesztve ]

(#73113) fehér_ember válasza fehér_ember (#73112) üzenetére


fehér_ember
addikt

Sőt volt még gt40 mk2 is.

[ Szerkesztve ]

(#73114) #56474624 válasza fehér_ember (#73112) üzenetére


#56474624
törölt tag

Mármint mennyire bénák? Ha csak az ábrát nézed magában, elég drasztikusnak hat, de amúgy 80 Hz-5000 Hz @ +-0.5 dB, 10 000 Hz +3 dB, ez még jól is jöhet leharcoltabb lemezeknél. Viszont olcsóbb MM-hangszedőknél a torzítást még kellemetlenebbé, hangsúlyosabbá teheti. Valami magasban lekerekítős, sötétebb MM-hangszedővel jó lehet.
Shure M97xE például. Na és persze nagyon nem önmagában csak ez határozza meg a hangminőséget egy riaa-korrektornál sem, mert akkor mindenki schiit manit venne olcsón. :)

[ Szerkesztve ]

(#73115) fehér_ember válasza #56474624 (#73114) üzenetére


fehér_ember
addikt

De pl. ezek a nálunk manapság is divatos/elterjedt audio-technica hangszedők pont nem ilyenek. Persze nyugaton lehet más a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#73116) #56474624 válasza fehér_ember (#73115) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nekem volt egy Goldenote Babele hangszedőm, az elvileg egy modifikált AT95. Nem voltam tőle elájulva, mindkét CD-lejátszóm durván lelépte, sokkal zeneibben szóltak.
RIAA-korrektor fronton próbáltam visszafejleszteni a beépítettel, a kisebb felbontás ápol és eltakar alapon, de csodát az sem tett. Utána egy jó ideig nem is LP-ztem: eladtam a Thorens lemezjátszóm, az Alisca Orange riaa-korrektorom, még néhány lemezt is. Mondjuk jelenleg sem LP-zek, mert madzagot kéne cserélni a lemezjátszóban, azt is csak halogatom. Komolyabb RIAA-korrektorom sincs most, a Dynaco beépítettje szerintem egy vicc a mosott hangjával, miközben az erősítő "többi része" sokkal magasabb szintet képvisel, nem is értem azt a phonót benne.

[ Szerkesztve ]

(#73117) stemplar07


stemplar07
őstag

back again :) akit esetleg érdekel, megjött ma az iBasso DC01 True Balanced Hedphone Amplifier . [link] AK 4493 113mW/32(1,2Vrms THD+N 0,001) ohm dupla erősítős tehát true balanced az egy DAC ellenére, mindezt 50$. Telefonon usb-c/PC-n hozzá adott adapterrel teljes értékű hangkártya. Telón (nem)kis,, túlzással,, elboldogul a HD650-el ( de egy Sony MDR-1AM2 - impedanciával hatalmas hangerőt produkál nagyon szépen ez kb. LG V40 Sabre High-ban 2x !) , PC-n viszont vidáman, kb 30%(!) hangerővel elboldogul a HD650-el DSD256ig kompatibilis. Ezen az áron ajánlott kategória p. egy laptop/xar hangú v. jack nélküli telefon mellé. A DC02 unbalanced kivitel AK4490 és egyszeres erősítővel..( revidiálnom kell azon nézetemet,hogy mindig szoros korreláció van a Vrms/mW és a nyújtott erősítés között, meghökkentő erő/hang lakozik ebben a kis vacakban.. :) )

[kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

(#73118) Tulku


Tulku
veterán

Áhoj szakik!

Na most az van, hogy van fülhallgatók mérésére épített berendezésem (IEC711 coupler, Bruel@Kjaer pressure field microphone és preamp, Bruel microphone amplifier és egy USB hangkártya)
Na az utolsó tag ugye "csak" egy mezei Focusrite solo 2, aminek sajnos a kimeneti impedanciája 10 ohm ....ez sok mindenre jó, de a 1:8 ökölszabály szerint kis impedanciás fülesek mérésére (és sajna van ilyen, szeretnék építeni is ilyet) ez biza nem alkalmas.
Tehát a kérdésem a következő, tudnátok-e ajánlani kis kimeneti impedanciájú hangkártyát (max 1-2 ohm de az sem baj ha kisebb) és persze jó, ha a mikrofon bemenete is lehet direktbe köthető, tehát minél kevesebb erősítés, egyéb funkció szóljon bele a mérési eredményekbe (a jó öreg THD ugye...)
Előre is köszönöm a választ!!!!! :R

(#73119) z2solti válasza bkercso (#73105) üzenetére


z2solti
tag

Kösz!
De, így már túl bonyolult lett az egész. Gondolom a TDA1308 "körítése"
sem felel meg az OPA-hoz. Igy pedig elég kis esély látok abban, hogy jobbat hozzak ki belőle.
Levelezésben vagyok az eladóval ( aki szerint nincs is XMOS-sal szerel termékük :F ). Meglátom mi sül ki belőle.

(#73120) Tulku válasza Tulku (#73118) üzenetére


Tulku
veterán

Na sajna megtaláltam a választ....ugye sok óbégatás született, úgy hogy a 3. generáció már 1 ohm alatti kimeneti impedanciával jött ki :W
Adhatom el....

(#73121) niof válasza stemplar07 (#73117) üzenetére


niof
addikt

A UAC-ről nekem egész más ugrott be... :DDD

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#73122) p76 válasza bkercso (#50445) üzenetére


p76
senior tag

LME49600 helyett van egy jobb output buffer opamp amit be lehet tenni a helyére? szerintem is elég gyenge hangja van
opamp rolling, hej :)

(#73123) fehér_ember válasza stemplar07 (#73117) üzenetére


fehér_ember
addikt

Próbáltál már más ilyen apró dacot? Ha igen, akkor ahhoz/azokhoz hogy viszonyul?
Milyen telóval próbáltad? Nincs semmi kompatibilitási gond? Hol vetted?

Huawei telómmal szívás van a kis hidizs daccal, más mobilon meg semmi gond.
Amúgy nagyon bírom az ilyen semmi méretű cuccosokat. A hidizs is jó lenne amúgy; mondjuk mélyebbre azért mehetne, de az is ~46$ volt, annyiért azért rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#73124) bkercso válasza Ribi (#73109) üzenetére


bkercso
nagyúr

:B Nem vettem észre.
De amúgy a többiről én még grafikont nem nagyon láttam.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#73125) bkercso válasza p76 (#73122) üzenetére


bkercso
nagyúr

Olyan tokban nincs sajna, vagyis nem tudom.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#73126) bkercso válasza z2solti (#73119) üzenetére


bkercso
nagyúr

Szerintem megfelelő lehet. Kipróbálhatod, ha van kedved.

Minek levelezel? 8k-ért ez nagyon jó, az oszcillátorok is szerencsések benne.
A hangja is tetszik, ha jól rémlik.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#73127) fehér_ember válasza bkercso (#73126) üzenetére


fehér_ember
addikt

Nem annyi volt: [link]
Valami visszaküldésre gondolt, hogy 8k lenne: [link]

(#73128) z2solti válasza bkercso (#73126) üzenetére


z2solti
tag

Igen, a visszaküldést számoltam 8000 ft-nek , ha egészen Kínáig kell postáznom.Az eszköz kb. 26 eFt volt.

(#73129) Sinesol válasza fehér_ember (#73110) üzenetére


Sinesol
veterán

Amennyire tudom egyelőre erről az egy Furutech cuccról van mérés, viszont elvileg rengeteg eszközt ajánlanak fel, sok vár még mérésre, lehet lesz köztük újabb Furutech cucc is.

bkercso: Van mérés egyéb dolgokról is, lehet válogatni. A rossz cuccoknál esetleg kevesebb, de ez érhető is, ha már az elején látod, hogy broken egy design, akkor kár az időt vesztegetni tovább.

[ Szerkesztve ]

(#73130) fehér_ember válasza stemplar07 (#73117) üzenetére


fehér_ember
addikt

Nekem is megjött a másik kis vackom is (vagyis ez azért már nagyobb). Az adapter (type c --> micro b) viszont még nem, úgyhogy először majd egy régi (2012-es) telómmal fogom kipróbálni.
Amúgy a hidizs dac is jóval bivalyabb laptopról, de telefonról is elbír a hd 660 s-sel (bár biztos van akinek mégnagyobb hangerő szükségeltetne; nekem elég).

[ Szerkesztve ]

(#73131) korpicschess


korpicschess
veterán

Néha elgondolkozom, mikor ezeket a hozzászólásokat olvasom hangerő kapcsán, nálam általában 10% és 30% közé van állítva bármilyen eszközöm, ahol számomra már bőven elég hangos (meg minőség != hangosan szól). Sőt általános probléma szokott lenni 1-1 eszköz esetében, hogy túl alacsonyra kell állítsam a potit...
Meg amúgy persze, kell egy hangerő, mert az emberi hallás karakterisztikája miatt a túl halk nem fog olyan jól szólni, de halláskárosodás nem olyan jó buli. Mondjuk hozzáteszem, hogy eléggé fiatal vagyok. :B

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#73132) Polllen válasza korpicschess (#73131) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ismerős szitu. Ha nem teszed tönkre a füled, később sem fog ez változni.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#73133) fehér_ember válasza fehér_ember (#73130) üzenetére


fehér_ember
addikt

Nem kell megvárnom semmilyen adaptert. A Covia Zeal Edge nem ellenfele a Hidizs dac-nak. Jobb híján egy samsung galaxy s3-ra dugtam, és hát alapból annak a beépített dacjának a szintjén van, a Hidizs simán lelépi. Próbálgattam a Hidizst többféle lejátszóval is, fura vagy nem, de a jobb minőségű youtube felvételekkel a youtube appról, nagyon jól szólt; ott még a mélytartományával sem volt semmi bajom; kár hogy elcseszett egy telefon ez a huawei vezetékes külső dac szempontjából :W ; milliószor kell ki-be dugdosni (olyan is megesett hogy számváltásokként :Y hogy lehessen használni).
Ha majd Budapesten járok akkor mindenképp beugrok valahová kipróbálni a Dragonfly Cobaltot. Nagyon kíváncsi vagyok.

(#73134) stemplar07 válasza fehér_ember (#73123) üzenetére


stemplar07
őstag

iBassoDC01-
Nos próbáltam mást is, de csak BT AkXB10/ES100 mindkettőnél jobban szól (balanced)az iBassoDC01.
-kompatibilitás ..hát ezzel azért vannak gondok android alatt, LGV40 ,,not szupported device,, ha bedugom, ugyanakkor az UAPP tökéletesen látja és HW HighRes drivert használ. Huawei Mediapad M5, ugyancsak. az UAC app-ot nem is dobja fel egyik készüléknél sem a Play áruház, ezt javítaniuk kell, bár feltettem a legfrissebb FW-t de az sem oldotta meg(DSD 256-ra adták ki PC-re) .( de lehet, hogy a droid OTG beállításokban kell kotorászni ? és én nem csinálom jól? esetleg ha valakinek van 5lete..)
-Tidalt csak az UAPP alatt lehet így használni

- PC: 2 készüléken próbáltam, gond nélkül települt, a Foobar is látja, szépen szól.

(#73135) Tim82 válasza fehér_ember (#73133) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem hallottam a Hidizs DAC-ot, de Covia Zeal Edge-em nekem is van, szerintem kifejezetten lelépi az okostelefonok beépített DAC-jait - de az is lehet, hogy csak az általam utazáskor/munkahelyen jelenleg használt Pioneer MS5T + EZaudio D4 párossal (meg a Veho Z8-cal) szól jól, ezt nem tudom.

Bár a Cowon D2-m még mindig jobb. Ha jól emlékszem, a Galaxy S3 meg telefon-szinten meglehetősen decens dedikált Wolfson DAC-ot kapott anno. Ha azzal vetekszik egy 5k-s cucc, az nem feltétlenül rossz - szerintem.

Van a szintén gyakran ajánlott Creative SoundBlasterX G1, annál bőven jobb a Covia (ami amúgy eddig minden filléres micro USB-type C átalakítómmal működött, mind Moto X4-gyel, mind Xiaomi Mi4C-vel - utóbbin LineageOS).

A G1-nek annyi "előnye" van, hogy ha hunyorít az ember, messziről összetéveszthető egy Dragonfly-jal. ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#73136) Ribi


Ribi
nagyúr

Érdekes a vita ami Amir és a PS audiós fickó között megy.

Mérés vs de én így hallom jónak.
Azért ilyenkor kicsit elgondolkozik az ember mi minden baromsággal etetik "hájend" címen.

[ Szerkesztve ]

(#73137) stemplar07 válasza stemplar07 (#73134) üzenetére


stemplar07
őstag

[link] Közben azért a droid útvesztőben :D találtam hozzá egy UAC apk-t ha nem engedi letölteni a play áruház, és lőn csoda így már az LG/Huawei saját lejátszója és az összes másik lejátszó/youtube/Tidal is..is kezeli az iBassoDC01-et. Különben enélkül csak a HW-es lejátszók pl. UAPP/Hiby tudják megszólaltatni Android alatt... tehát ezzel a kis kozmetikázással már tudja a dolgát.. már majdnem visszavontam az ajánlott kategóriát.. :)
((balancedben azért várhatóan óránként kb 5%-al csökkenti a telefon aksiját erre azért számítani kell))

(#73138) Patice válasza Ribi (#73136) üzenetére


Patice
nagyúr

Érdekes összecsapás a mérés-pártiak és a hallás-pártiak között....
Köszi! :R

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#73139) #56474624 válasza Patice (#73138) üzenetére


#56474624
törölt tag

A mérés-pártiság szerintem eleve úgy értelmes, hogy az illető megméri saját magának. Úgy és azt, ahogy értékesnek tartja a mérést következtetések szempontjából. Annak, hogy mások megmérnek valamilyen módon néhány kiragadott paramétert, míg más, nem elhanyagolandó paraméterekről fogalmunk sincs, én nem látom sok értelmét komolyabb érdemi következtetések levonásához.

[ Szerkesztve ]

(#73140) Bodz válasza K1LLMy53Lf (#73078) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Erősebb. Értelmes keretek közt gyakorlatilag bármelyik fejessel elboldogul szépen. A kinézett füles természetesen egyiknek sem lehet kihívás. :)

[ Szerkesztve ]

(#73141) Bodz válasza Tin (#73021) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Keress használtan egy Magni 3-at szerintem! Nem pont olyan, mint a Z40, de jól fog szólni a két fejeseddel.

(#73142) Bodz válasza nzozz (#73097) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szia!

Várható, ha csak valami átlagos integráltad van.

[ Szerkesztve ]

(#73143) Bodz válasza I.T.E.M (#73098) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szia!

Még nincs. De szokás szerint, ha bevállalod, leszel az első, akkor mindenki hálája üldözni fog! :D Én amúgy megvárnánám az M400-at, vagy ott a Sabaj D5, az is elég érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#73144) Ribi válasza #56474624 (#73139) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nem teljesen értem mire is gondolsz.
A csavo kvázi saját magának méri meg és ezt teszi közzé. Elég sok mindent mér. Eléggé általánosságban azt állítod, hogy mások mérésének nincs értelme, akkor ennyi erővel mások ajánlásának sincs értelme. Szóval egyáltalán minek ez az egész topik?
Te mit mérnél és azt miért mérnéd?

[ Szerkesztve ]

(#73145) #56474624 válasza Ribi (#73144) üzenetére


#56474624
törölt tag

akkor ennyi erővel mások ajánlásának sincs értelme.

Ez sem fekete-fehér. Ez sokban függ az ajánló tapasztalatától, ízléstől mennyire tud elszakadni stb., illetve nem kevésbé lényeges, hogy az ajánlatkérő mennyire pontosan képes leírni az áhított hangot.

Mások mérésének nagy általánosságban nincs értelme, ha nem volt egyértelmű. Sajnos a tesztelő oldalak esetén én nem zárnám ki azt sem, hogy szándékosan jobb vagy rosszabb színben akarnak feltüntetni egy-egy eszközt, és úgy mérnek. Inkább hiszem ezt, minthogy a hallásom semmire nem jó egy készülék jóságának megítélésénél.

[ Szerkesztve ]

(#73146) Ribi válasza #56474624 (#73145) üzenetére


Ribi
nagyúr

A mérések azért jók, mert adott paraméterek mellett reprodukálhatóak. Szóval azt mondani, hogy mások mérésének nagy általánosságban (jelentsen ez bármit) nincs értelme, kicsit erős. Ez az állítás felveti a mire jó a mérőszalag kérdését. :U

(#73147) #56474624 válasza Ribi (#73146) üzenetére


#56474624
törölt tag

Kicsit azért más hosszúságot mérni, illetve elektronikus eszközöket jól mérni és otthon reprodukálni. Kb. senki nem foglalkozik vele, hogy a mérési eredmények hogyan születtek, hogy mennyire relevánsak, akik ebben hisznek, azok legtöbbször csont nélkül, vakon hisznek benne.

(#73148) Ribi válasza #56474624 (#73147) üzenetére


Ribi
nagyúr

Szóval akkor most az egész elektronikai iparra mondod, hogy hasraütésre dolgoznak vagy mi? Számítógépet is úgy rakják össze, hogy odadugják a fülüket és hallgatják a gigaherceket? Tényleg nem értem, hogy te hogy gondolod az elektronikai méréseket, de egyre inkább sokkot kapok. Ez szerinted valami voodoo vagy mi? Hidd el, nem lenne számítógép, ha nem lehetne pontos, reprodukálható méréseket végezni. Csak ugye akkor van gond, amikor gigaherc helyett csak pár 10KHz-et kell mérni. Mert akkor ugye hirtelen mindenki elfelejti, hogyan is kell. :O

(#73149) niof válasza #56474624 (#73145) üzenetére


niof
addikt

De még mindig jobb, ha valaki olyan mér le valamit, akinek már van tapasztalata, és egy féle mérőberendezéssel mér le mindent, amit mér, mert az egymáshoz képest viszonyítási alapot jelent. A valóságban kevés a realitása, hogy ezeket a berendezéseket hivatalos, mérésügyi szabványoknak megfelelő intézményekben vizsgálják be. Az ASR-en viszont Amir rengeteget mért már, és ha nem is egy szabvány méréshez, de az általa eddig vizsgált termékekhez tudja viszonyítani, amit mér. A legtöbb földi halandó számára ez megfelelő.
Fel lehet hozni a pl. a multimétereket. Pár 1000 Ft-ért már egész jókat kapni (pl. Maxwell), amiket bátran lehet használni hobbipákászoknak, mégis ég és föld a különbség egy professzionális (Fluke), netán hitelesített eszköz, és ezek közt. De kályhának tökéletes, a hétköznapi életben.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#73150) #56474624 válasza Ribi (#73148) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nagyon unatkozol, hogy szándékosan kiforgatod mások mondandóját, vagy szimplán ennyire sötét vagy?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.