Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72151) IO.sys válasza IO.sys (#72149) üzenetére


IO.sys
őstag

Ja, ez link akart lenni: Tube Classic T-Shirt

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#72152) Yopi49


Yopi49
csendes tag

Szép napot Uraim! Segítségeteket kérném szoftver ügyben. Vásároltam egy Topping dx3 pro -t ehhez van egy szerény fülesem PreSonus HD7 ,ezt szeretném egy Huawei P9 mobilról USB-n keresztül vezérelni. Milyen szoftvert ajánlotok ami kiadja a nagyfelbontású digitális jelet a topping-nak. Hanem túl drága,(max 10-15 ezer) fizetős is lehet,ha magyarul tud az meg már egyenesen kánaán. Köszönettel a segítséget.

Yopi

(#72153) Yofej75 válasza Yopi49 (#72152) üzenetére


Yofej75
aktív tag

Szia!

UAPP, azaz USB AUDIO PLAYER PRO

Fizetős, nem drága de nincs kánaán :D

[ Szerkesztve ]

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#72154) Yopi49 válasza Yofej75 (#72153) üzenetére


Yopi49
csendes tag

Szia Yófej75 ! Köszönöm a gyors-segélyt. A kánaán végett bajban leszek,de valahogy majd csak kibogarászom. Már ez bankártyás fizetés is az agyamra megy, de íly vén fejjel már nem tanulom meg az anglist. marad a fordítógép.
Üdv

[ Szerkesztve ]

Yopi

(#72155) Yofej75 válasza Yopi49 (#72154) üzenetére


Yofej75
aktív tag

Szia Yopi49!

Nagyon szívesen! A legtöbb lejátszó nem tud magyarul de talán a PowerAmp igen. Azt is érdemes megnézni, van trial verzió amit ingyen ki tudsz próbálni.
Link

Üdv

[ Szerkesztve ]

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#72156) Yopi49 válasza Yofej75 (#72155) üzenetére


Yopi49
csendes tag

Szia Yofej75 ! Köszönöm mégegyszer. Találtam egy pár leírást, lefordítattam a guglivel ,átnéztem és ez tényleg jónak tűnik. Így meg is vettem. Most már csak a USB kábelemnek kellene megjönni kínából és akkor mobilon is meg tudjuk halgatni. Üdv:

Yopi

(#72157) OPiiPO válasza Bodz (#72145) üzenetére


OPiiPO
addikt

Igen, sajnos én is erre jutottam, sehol nincs nyoma hogy lett volna EU raktárból.

CTH-val már összehallgattad? Milyennek találtad? :R

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#72158) ribizly


ribizly
veterán

Néhány keresetlen szót írok az új szerzeményről, amiről azt gondolom végállomásnak lehet már tekinteni. Még nem tartok ott, hogy a hangjáról írjak, de a funkcióiról, kezeléséről, ötletességéről, kényelmi dolgairól már be tudok számolni.
Kezdjük azzal, hogy kell pár óra, mire az ember elkezdi megérteni és kezelni tudja már a gombokat, tekerőket rajta (és akkor a remote-ig még el sem jutottunk). Felteszi a driver-t (ahol szembesül, hogy nem megy a nyomorék Windows-ban 384KHz felett semmi sem, így ennyin kell default-ban használni), a remegő kézzel nyom rá firmware frissítés gombra (hiszen az utóbbi ~30 év alatt ez a reflex alakult ki), majd az csont nélkül megy fel és lehet konstatálni, hogy tulajdonképpen ez is csak odafigyelés kérdése valószínűleg, majd elindul egy úton.
Majd jön a barátkozás, amit a 2 kisebb tekerhető gomb, a kijelző, meg a 4 menüpont megismerését jelenti. Előre szólok, még kb. semmit sem hallgattál, mert az idő nagy részében rácsodálkozol, hogy ez mennyire profin van összerakva, no meg a "Mi a fenét nyomtam meg?", "Hol lehet az a menüpont?", "Azt vajon hol találom?", "Ebben mivel váltok?", Hogy kerültem ide?" valamelyike hangzik el (vagy több is egyszerre), hol halkan, hol ordítva. :DDD Maradjunk annyiban, hogy kb. 2 óra után már egészen jól megy. Az érdekessége, hogy minden menüpontban (VOL, I/O, EQ, SETUP) vannak menüpontok és sokszor még "tab"-ok is, amik alatt a beállítási lehetőségek egész tárháza lapul. A kijelzőn minden értelemszerűen van feltüntetve, ami bytheway valami gyönyörű és természetesen konfigurálható.
A távirányító egy külön csoda és az alapgombjain felül a 4 számozott gombját át lehet konfigurálni az előre tárolt dolgok közül bármire, amiben mindenki megtalálja a számára szükségeset.
Az EQ-ba, crossfeed-be, filterekbe, stb. finomságokba még nem ástam bele magamat, de végtelen beállítási lehetőség van, amivel jó lesz majd megismerkedni, de időt igényelnek. Egy biztos, amikor valamire az ember gondol, az nagy valószínűséggel megtalálható, csak keresni kell. :)
Ami nekem külön öröm, hogy lehet a line out és a fejes kimenetek között akár automatikusan, akár gombra kiosztva (pl. ez lett a távirányítón az 1-es) váltani (persze mehet akár minden egyszerre is, ha valaki arra vágyna). Külön kezeli a 3.5"-es, 6.3"-as és a hátsó (line out: RCA és XLR) kimeneteket, de sajnos a két hátsót nem lehet külön váltani. Ezekhez is természtesen mind külön mindent részletesen fel lehet paraméterezni.

Aki eddig nem jött volna rá az RME ADI-2 DAC fs-ről volt eddig szó. Ha lesz időm itt a hétvégén, vagy a jövő hét elején, akkor még írok néhány keresetlen szót a hangi adottságairól meg arról mennyire működik jól együtt a Lake People G103-S-el.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#72159) kromatika válasza ribizly (#72158) üzenetére


kromatika
veterán

Köszi.

(#72160) Eugene Roe válasza ribizly (#72158) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Lehet nem véletlenül end-game, lehet évek alatt sem érnek a beállítások végére :D

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#72161) Yofej75 válasza Yopi49 (#72156) üzenetére


Yofej75
aktív tag

:C

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#72162) gianni85 válasza ribizly (#72158) üzenetére


gianni85
veterán

Jól elkapott a gépszíj. Azért majd egy apró mosolyt eleresztek mikor 1-2 év múlva meglátom hova upgrade-eltél a hd800-adi kombóról :U :DDD

(#72163) Exodius válasza ribizly (#72158) üzenetére


Exodius
őstag

Nah kíváncsi vagyok, hogy milyen lesz a hangja. Ha szerencséd lesz, akkor évekig letudhatod ezt a részét, de ha szinergia van, akkor kb. mindent. :)

(#72164) Exodius válasza gianni85 (#72162) üzenetére


Exodius
őstag

Mik a megérzéseid? :) ;]

(#72165) niof válasza Exodius (#72164) üzenetére


niof
addikt

Bocs, hogy belevaú, de szerintem cserélni fogja idővel. :D Az eddigiek alapján...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#72166) ribizly válasza gianni85 (#72162) üzenetére


ribizly
veterán

Az a helyzet, hogy innentől vannak olyan cuccok amik érdekesek, de azoknál vannak problémáim:
Drága, nehéz, túl nagy, stb.
A DAC annyira sokoldalú, hogy max erősítő lesz másik mögékötve.
A fejesek meg problémásak. Pl Hifiman HE1000v2-t megnézném (túl drága), de más nagyon nem érdekel. Az Audeze-ek kiestek (LCD2-t próbáltam és nem az én fejemre tervezték ezeket, nomeg túl drágák is), Audio-Technica már nem izgat (M40x, A1000z, AD900x után már sokat nem várok tőle), Meze Empyrean túl drága, Stax-ok nincsenek radaron, ... Szóval nagyon nem érzem, hogy hova volna értelme innen fejleszteni. Valószínűleg nem ok nélkül parkoltak amúgy le többen is RME ADI-2 DAC mellett már jóideje. :)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#72167) Sefter válasza ribizly (#72166) üzenetére


Sefter
veterán

ha tetszik a HE1000 hangja, ajánlom EZT is. Ez az eddigi legjobb fejes, amit hallottam (a lánc többi tagja egy új kisautó ára volt..) :B

Psn ID: sefter_hun

(#72168) ribizly válasza Sefter (#72167) üzenetére


ribizly
veterán

Áh. Ennek is olyan az ára, ami már nem az én súlycsoportom (1250€+) még használtan sem. :(
Éppen ezért meghallgatni sem fogom, nehogy baj legyen. :D
Az, hogy a Meze Empyrean szembejött arra volt jó, hogy már ne vágyakozzam ezek után, mert nem volt meg a WoW érzés, amikor hallgattam, holott tudom, hogy jobb, mint amiket eddig hallottam.

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#72169) #56474624 válasza Exodius (#72163) üzenetére


#56474624
törölt tag

A szinergia sem biztosíték semmire, fejben dől el, hogy az ember leragad-e egy adott láncnál, vagy továbbra is kíváncsi. Vagy csak találni kell egy másik pénznyelő hobbit. :DDD

(#72170) fehér_ember válasza fehér_ember (#71978) üzenetére


fehér_ember
addikt

Kevesebb mint 2 hét alatt megjött és nagyon apró :K . (De amúgy ezen sincs lézergravírozott datamátrix, mint a fotókon "a levonós oldalon".)
Kíváncsi leszek mit hoz a telón; ha a hangosságán növel az is jó, mert már az ie80-as fülessel is csutkára kellett állítani.

ribizly
Gyorsan szervezni kell valami fejestalit :D mert mindenki kíváncsi a dac-odra és a 800-asodra.

[ Szerkesztve ]

(#72171) Zoliee válasza #56474624 (#72169) üzenetére


Zoliee
senior tag

Most hogy mondod, tényleg így van. Legalábbis nálam :)

(#72172) ribizly válasza fehér_ember (#72170) üzenetére


ribizly
veterán

Hajrá! Én nem vagyok semmi jónak elrontója. ;)
emiki6! :DDD

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#72173) gianni85 válasza ribizly (#72166) üzenetére


gianni85
veterán

Kíváncsi lennék rá, hogy az iem kimenetén hogyan muzsikálnának a füleseim, de van egy sanda gyanúm, hogy elmaradna a wow effektus, vagy legalább is nem szaladnék 1000€-t elkölteni. Még szerencse, hogy a középkategóriás fejesek után feljebblépve fülesekben találtam meg (egyelőre :D) a megfelelő hangzást, így nem kell annyit a meghajtásukkal törődni.
Ugyan csak olvastam, de HD800-ra egy valag pénzt el lehetne költeni, bár talán téged (meg úgy általában a magyarisztáni embereket) az a veszély nem fenyeget, hogy könnyen csemegézzen az egzotikus dac és erősítők közül.

(#72164) Exodius
Semmi konkrét, de bőven van még feljebb

[ Szerkesztve ]

(#72174) -FreaK- válasza ribizly (#72172) üzenetére


-FreaK-
veterán

Na akkor arra én és elmennék, én is meghallgatnám :) A HD800-asodon vannak modok? Van valami nagyon ajánlott, ami valami magas frekinél csökkenti a spike-ot, azt a HD800S-be már gyárilag beépítették.

[ Szerkesztve ]

(#72175) ribizly válasza -FreaK- (#72174) üzenetére


ribizly
veterán

Az a mod van benne. ;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#72176) gianni85 válasza ribizly (#72168) üzenetére


gianni85
veterán

Mi volt a Meze alatt/előtt?

(#72177) ribizly válasza gianni85 (#72176) üzenetére


ribizly
veterán

DAC/AMP?

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#72178) gianni85 válasza ribizly (#72177) üzenetére


gianni85
veterán

Igen :)
Mármint mire volt rákötve a fejes

[ Szerkesztve ]

(#72179) ribizly válasza gianni85 (#72178) üzenetére


ribizly
veterán

Húúú. Tessék nomono-nál érdeklődni. De az AMP talán egy Feliks Audio Echo csöves fejhallgató erősítő volt.

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#72180) Exodius válasza #56474624 (#72169) üzenetére


Exodius
őstag

Mindig mindenki kíváncsi hova lehet följebb lépni. Aztán sokan rájönnek, hogy többszörös áron csak 20-30%-al jobb hangú készülékeket kapni. Ezért egy idő után mindenki rájön, hogy egy korrekt 240K-s cucc elég lesz jó-pár évig. :)

(#72181) Exodius válasza ribizly (#72166) üzenetére


Exodius
őstag

Haversrác: Beyerek, Fostexek, Focalok, Sennheiserek, Shure-ok hun vannak? :) :DDD

"M40x, A1000z, AD900x" azért ennél kicsit többet gyártottak a japánok, de ahogy érzed. :)

(#72182) ftiii válasza gianni85 (#72176) üzenetére


ftiii
csendes tag

Mytek Liberty és Feliks Echo

(#72183) ribizly válasza Exodius (#72181) üzenetére


ribizly
veterán

Beyer DT1770-em van, marad is, DT770(80250) volt, 880(250/600)-at hallottam.
Fostex nincs radaron számomra. Amit hallottam az érdekes volt, de nem izgat.
Focalok drágák. Sennheiser van és volt is elég. ;)
Shure 840 jó volt hangilag, de a többi nem. 1540 kényelemben 10/10-es, de untam hangilag.
AKG k7xx-em is van még.
Yamaha HPH-MT7 is van.
NAD HP50 már nem annyira tetszik.
ATH-k karaktere megvan. Attól nem estem hasra.
Más kérdés? :D

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#72184) #56474624 válasza Exodius (#72180) üzenetére


#56474624
törölt tag

Mindig mindenki kíváncsi hova lehet följebb lépni.

MüPa - Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem. Megúszom pár ezer Ft-ból, és a sokmilliós cucc (pláne fejhallgatós lánc) is csak köszönhet neki. :P Szóval nem olyan nehéz lehűteni a kedélyeket. :D

[ Szerkesztve ]

(#72185) gianni85 válasza ribizly (#72179) üzenetére


gianni85
veterán

Távol álljon tőlem, hogy okoskodjak, de lehet nem otl erősítővel kellett volna hajtani. Feliks otl pont volt nálam, és szuper volt hd650nel, és meglepően jól működött alacsony impedanciás füleseimmel is... picit mosott, de hozzá kell tennem, hogy az akkori fő CA fülesem állítólag nem érzékeny a kimenő impedanciára... lehet azért volt élvezhető.
Vagy lehet neked most a hd800 jön be, és a meze meg szöges ellentéte? :) Én mindenesetre nem bánom, hogy ilyen misi körüli és fölötti cuccok kimaradtak... a végén még valamelyik annyira megtetszene, hogy még tovább húzódnának olyan ténylegesen fontos dolgok, mint házfelújítás meg öreg autó cseréje, stb. :D

(#72184) Ba cy lus
Már ha az ott hallott előadások teljes mértékben fedezik zenei ízlésedet. ;]

[ Szerkesztve ]

(#72186) Exodius válasza #56474624 (#72184) üzenetére


Exodius
őstag

És ott játszanak mindent? Jah nem.....

(#72187) #56474624 válasza Exodius (#72186) üzenetére


#56474624
törölt tag

Az én kíváncsiságom kielégíti, ez a lényeg. Akiét nem, az így járt. :P

(#72188) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Sziasztok!
Újítottam a gépem és a xonar d1-es hangkártyám így kikerült belőle. Az újnak az integráltja igen rosszul szól. Kinéztem a Fiio E10K-t ennek jobb hangja van, mint a régi D1-esemnek volt?

(#72189) p76 válasza Exodius (#72186) üzenetére


p76
senior tag

Igazából csak egy művet játszanak állandóan. Az a címe hogy Telt ház.

(#72190) Műszakis


Műszakis
tag

Üdv! Egy Beyer 880 , 600 ohm -os fejhallgatóhoz szeretnék erősítőt, Creative Sound BlasterX G6 néztem ki, elég lenne hozzá vagy olcsóbb is elég? ill az alaplapom asus gaming 270f gyártói oldalon azt írják 600 ohm os fejhallgatót kiszolgál de szerintem jobb lenne valami külső. Köszönöm

(#72191) ribizly válasza gianni85 (#72185) üzenetére


ribizly
veterán

Passz. Természetesen brutál jó volt így is. :) Csak nem mozgatott meg annyira, hogy csillogó szemekkel nézzek magam elé, amikor rajtam volt. Sokkal inkább egy szép tárgy számomra. :U

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#72192) Exodius válasza p76 (#72189) üzenetére


Exodius
őstag

Hallod....hihetetlen a humorérzéked.

(#72193) dgyuri0123


dgyuri0123
nagyúr

Aki tudna segíteni, annak megköszönném.... :)

Pro Ject Dac Box RS helyett egy Teac UD503 mennyire lehet alternatíva? Arra gondolok, hogy mennyire más a hangzása és alapvetően jobb-e a hangminősége, mint DAC?

"csak a zene van"

(#72194) dgyuri0123 válasza dgyuri0123 (#72193) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

És egy Aune S6 Pro? Köszi.

"csak a zene van"

(#72195) -Skylake- válasza #56474624 (#72184) üzenetére


-Skylake-
addikt

A bartok hangversenyterem viszonylag felejtheto megoldas, ha red hot chillit vagy daft punkot akarsz hallgatni.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#72196) niof válasza -Skylake- (#72195) üzenetére


niof
addikt

Vagy mondjuk techno-t... ;]

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#72197) -Skylake- válasza niof (#72196) üzenetére


-Skylake-
addikt

Abszolut, csak nem akartam ennyire elrugaszkodni a hangversenytol. De techno egy rendkivul jo mufaj, ahogy a psy trance is mondjuk. Ezt ugyan ugy le lehet am jatszani egy komoly szetten mint mozartot, zenei izles fuggetlen a tecnikatol (ahogy erre a nagyok is regesreg rajottek, 2018 hifi show naim statement + focal stella utopia evo szetten Vini Vici / Ghost Rider - Make Us Strongerrel , 2019 esen az Auralic meg Astrix - Shamanic Tales-el promozott es bar nem voltam ott de tuti, hogy kurva nagyot szoltak, mert brutal rendszerek voltak alatta).

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#72198) niof válasza -Skylake- (#72197) üzenetére


niof
addikt

Én pont egy hét múlva Martin Audio rendszeren (elvileg, mert az szokott lenni) fogom élvezni a technot a B My Lake-en! Már nagyon várjuk! :))

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#72199) #56474624 válasza -Skylake- (#72195) üzenetére


#56474624
törölt tag

Most azon felül, hogy bár magyarul írok, nem ment még mindig át, hogy a saját kíváncsiságom kielégítéséről volt szó, nem máséról, számomra mindig erősen kérdéses, mennyire jó ötlet ilyen zenéken tesztelni, hogy technikailag milyen is lehet a felső korlát.

Persze én is kíváncsi vagyok egy-egy cucc esetén, mit fog nyújtani metállal, de hogy technikailag mit tud, azt nem ilyen zenével fogom lecsekkolni, hanem akusztikus zenékkel, kórusművekkel.

[ Szerkesztve ]

(#72200) -Skylake- válasza #56474624 (#72199) üzenetére


-Skylake-
addikt

En azt gondolom, hogy egy rendszert olyan zenevel kell tesztelnie a szemelynek, amit szeret. Hiszen arra vagyunk kivancsiak, hogy az a zene hogy szol rajta amit az esetleges vasarlas utan hallgatni fogunk.
En azt gondolom, hogy ennek a mufajnak arrol kell szolnia, hogy keresunk "valamit" es penztarcatol fuggoen addig probalgatunk ameg egyszercsak osszeall egy olyan szett amibe bedugom a fulest es valami olyat hallok belole, amire azt erzem hogy ezt kerestem. En soha, semmilyen rendszeren nem fogom azt erezni egy mozart-al, hogy ezt kerestem. Mert en mast keresek. Egyebkent termeszetesen en is hallgatok olyan zenet amiben hangszer van, epp ugy szeretek egy Dire Straits-et, egy Chris Jones-t, egy Allan Taylort , Pink Flyod-ot, Mike Oldfield regebbi zeneit (tubular bells 1 mondjuk) vagy ahogy Tina Gou csellozik, de ettol figgetlenul nagyonis hangsulyos, hogy hogy szol egy dark psy vagy egy szetveretos raw core a rendszeren, mert ezeket a zeneket hallgatom. Mozartot meg nem. Tehat tartom magam az alapallitasomhoz, rendszert olyan zenevel tesztelunk amit szeretunk, mert minden mas irrelevans.

Azt egyebkent ertem, hogy magadra vonatkoztatva irtad a mupat lehetosegkent, en csak arra reagaltam , hogy ezt valakinek a feljebblepesre irtad. Ez neked feljebblepes, masoknak nem. Ennyi az egesz.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.