Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) kk831228 válasza bigmasterg (#1650) üzenetére


kk831228
addikt

Én is érdekesnek találom. Ki kell próbálni. :K
Biztos nem ócsó. :)

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#1652) DemonDani válasza baluka26 (#1647) üzenetére


DemonDani
addikt

Asus Xonar DG?

szerintem az megtenné neki...

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#1653) bigmasterg válasza bigmasterg (#1650) üzenetére


bigmasterg
addikt

Az árát már kiderítettem, (70 ezer ft) viszont tesztet vagy véleményt nem nagyon találtam.

(#1654) sipi83


sipi83
aktív tag

Szerintetek ez a Fubar II hogy szólna a
kis csövessel, jó a kis pocket (nyugi bigmasterg :U ), de kell az usb a netbookhoz!
Itt elég jó véleménnyel vannak róla!

mod: Tudom, hogy van ilyen usb-sp/dif átalakító cucc. De nem akarom bonyolítani.

[ Szerkesztve ]

(#1655) Nertpaelg válasza bigmasterg (#1653) üzenetére


Nertpaelg
tag

Érdekes, esetemben még akár lehet is majd róla szó, Asgard vámmal, áfával gyakorlatilag ugyanennyire jönne ki. Persze csak ha van lehetőség kipróbálni, de ez még erősen a jövő zenéje. Mondjuk ha inkább nagy impedianciához való, akkor nem nekem készült. Furcsa egyébként, hogy a kisebbik jack van rajta, abból sem az aranyozott (bár ez utóbbi parasztvakító faktor valószínűleg).

(#1656) Shufny válasza Nertpaelg (#1655) üzenetére


Shufny
őstag

Nem parasztvakítás. Tartósság szempontjából előnyös. Közvetlenül viszont tényleg nem okoz jobb hangzást. (legalábbis én így tudom)

(#1657) bigmasterg válasza Nertpaelg (#1655) üzenetére


bigmasterg
addikt

Az nagy jack, csak épp nem a legkisebb az erősítő. :D

Amúgy biztos meg lehet hallgatni, itthoni gyártmány, ahogy a Heed canAmp is.

Szerk.: itt is 6,3-as jack-nek nézem.

[ Szerkesztve ]

(#1658) baluka26 válasza Nertpaelg (#1655) üzenetére


baluka26
veterán

Puhafém, ezért jobb a csatlakozás elvileg.
De szerintem nincs az az emberi aki hallja a különbséget.
A Soner erősítőhöz meg annyit, hogy már csak abból, hogy K1000-hez ajánlják, gondoltam, hogy kb 80 khuf :D

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#1659) Nertpaelg válasza bigmasterg (#1657) üzenetére


Nertpaelg
tag

Phííí, ezzel ölni is lehet. Egyébként komolyan gondoltam erre, a HD650-es képnél nem volt elsőre ilyen egyértelmű, bár utólag jobban megnézve eléggé eltörpül mellette a 650. :D Legalább van benne anyag a pénzért.. :)

@baluka26: Igen, mondjuk csak egy igen vékony bevonat arany, nem tudom itt mennyit ér az egész. :) Egyébként igen, "szép" ára van, meg kell ezeket a dolgokat még fontolni, főleg ha lejátszót is akarok venni. Lehet jobb lenne itthagyni ezt a fórumot ismét egy kis időre. :D

[ Szerkesztve ]

(#1660) baluka26 válasza Nertpaelg (#1659) üzenetére


baluka26
veterán

A head-fi rosszabb.
Általában úgy üdvözlik a tagokat, hogy "sorry about your wallet" :DD

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#1661) Shufny válasza Nertpaelg (#1659) üzenetére


Shufny
őstag

Pedig elég eltökéltnek látszottál. :))

#1660: És mindenki kiröhögi ezt az üdvözlést :D

[ Szerkesztve ]

(#1662) dudika10 válasza baluka26 (#1658) üzenetére


dudika10
veterán

Én inkább azt emelném ki, hogy jobban ellenáll a levegő víztartalmának. Bár ez se egy jelentős pozitívum. Ha az egyenlítőn élnénk akkor talán...
Jelentős placebo hatása is van és jobban néz ki.
Szerintem nem a gyakorlati haszna miatt alkalmazzák, mert az a legtöbb dolgon amire ráteszik elhanyagolható. :N
(#1664) baluka26: félre érted, az is teljes mértékben igaz, csak szerintem még annyira sem számít mint amit én írtam.
Minden esetre aki azért nem vesz meg valamit, mert nem aranyozott a csatlakozója az nem egészen normális vagy csak nagyon tudatlan. :)

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#1663) bigmasterg válasza Shufny (#1661) üzenetére


bigmasterg
addikt

Hát én is úgy indultam (~talán egy éve), hogy veszek 20 alatt egy fejhallgatót és az ügy le is tudva. :DDD

(#1664) baluka26 válasza Shufny (#1661) üzenetére


baluka26
veterán

És pár hét után rájön mindenki, hogy miért írták ezt neki :D
Lehet dudika, én azt a magyarázatot olvastam, amit én írtam :)

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#1665) Nertpaelg válasza Shufny (#1661) üzenetére


Nertpaelg
tag

Igen, bár akkor sem zártam ki az Asgardot, de ezért tenne jót egy szünet. Magyarázatként annyit, hogy úgy érzem FiiO E7+E9 nem nyújt teljesen megoldást a Cd-imhez, Asgard meg a hordozható cucchoz.

@baluka26: Egyetemistának olyan (wallet) nincs. Mondhatnám there's nothing to be sorry about. Egyébként is minden hónapban nullára jövök ki :) A döntés az ösztöndíjamon fog múlni, de mondjuk már nem létező pénzből előrendeltem pár CD-t, koncertjegyet, játékot, szóval könnyen lehet ebből még FiiO.

(#1666) bigmasterg válasza Nertpaelg (#1665) üzenetére


bigmasterg
addikt

Offfff:
Én is szegény egyetemista vagyok:D, Shufny szintén, Baluka meg még fiatalabb.
:)

[ Szerkesztve ]

(#1667) baluka26 válasza bigmasterg (#1666) üzenetére


baluka26
veterán

Én szegény (végzős) gimnazista vagyok. :DD
De a K601-re is 7ezer forint önrészem van, a többit abból, amit eladtam :D
Egyedül az EF2 volt nagy kiadás egyszerre, de az a pénz is bejött a Prodigy-ből+Bravo-ból :D
ultraoff: Shufny, bigmasterg, Ti melyik junira jártok?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#1668) bigmasterg válasza baluka26 (#1667) üzenetére


bigmasterg
addikt

Ez már lassan pm. szintű off. :)
Én: DE IK ( MI)

(#1669) Nertpaelg válasza baluka26 (#1667) üzenetére


Nertpaelg
tag

Azért elég dinamikusan váltogatod az eladó cuccokat ott lent. :P

(#1670) baluka26 válasza Nertpaelg (#1669) üzenetére


baluka26
veterán

Hamarosan lesz eladó K601 vagy HD540 Reference, aztán lehet, hogy nem ;]

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#1671) guppy


guppy
őstag

Végre megjött a HIFIMAN :D, (majd rakok fel képeket az Indeedhez képest mekkora), eddig nagyon szép és jó és hangos :DDD , tehát a potméter sokat nem utazik, már sikerült beállítanom az AISO-t is, csak egy olyan problémába ütköztem h van 24 bit 96 kHz ez zeném (Led Zeppelin :)) ) és az nem igazán megy, kéne neki vmi resampler (gondolom ez egy plugin), honnan szerzek olyat nem tudja vki ? (természetesen Foobarhoz)

így első blikkre a benyomásom az z több a magas és részletesebb mint az indeed (de még csak egy 5 percet ment :B )

(#1672) baluka26 válasza guppy (#1671) üzenetére


baluka26
veterán

Nekem sem megy 24/96 :)
ASIO helyett szerintem használj WASAPI-t, sokkal kényelmesebb.
Csöveket néztél már hozzá?
Kellet rá áfát fizetni?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#1673) guppy válasza baluka26 (#1672) üzenetére


guppy
őstag

Jah volt rá egy olyan 10 es az áfa (többre számítottam, én olyan 13at számoltam vámmal együtt), csövekből ahogy néztem a mullard a menő :)

biztos vagyok benne h menni fognak a 24/96 os zenék, csak plugin kérdése szerintem, de majd keresek hozzá, csak most lusta vagyok :DDD

jah és az usb kábel meglepett, nagyon vastag és fekete (nem félreérteni :P ), nagyon minőséginek tűnik nem mint a tápkábel. A másik h ez kikapcsoláskor nem pukkan ellentétben a bekapcsolással, szerinted menyire para?, vagy itt is midig ki kell majd húzogatni a fejest?

a fejhallgatós topikos hozászolásodhoz annyit fűznék hozzá h így is szétalázza az integráltat :)) (azért ide mert már nem akartam tovább offolni azt a topikot)

[ Szerkesztve ]

(#1674) baluka26 válasza guppy (#1673) üzenetére


baluka26
veterán

Még szép, hogy szétalázza az integráltat :)
Én nem húzogattam ki semelyik fejest sem, egyiknek sincs semmi baja :D
Neked milyen fejhallgatód van hozzá?:)

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#1675) guppy válasza baluka26 (#1674) üzenetére


guppy
őstag

HD 600 :R
a hangjáról még annyit h a basszus vhogy sokkal áthatóbb lett

[ Szerkesztve ]

(#1676) baluka26 válasza guppy (#1675) üzenetére


baluka26
veterán

Neked nem torzít a cső még most, bejáratás előtt?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#1677) p_adam válasza guppy (#1673) üzenetére


p_adam
addikt

Nem írják sehol hogy az USB bemete tudná ezt úgyhogy gyanítom nem tudja, a DAC chip attól még lehezt 24 bites de ha az USB bemenet nem tudja akkor nem számít.
A foobar DSP-jével tudod 44.1-re vagy 48-ra lemintavételeztetni persze ez nem egészséges hangilag (bár nem egetrengető a különbség).

[ Szerkesztve ]

(#1678) guppy válasza p_adam (#1677) üzenetére


guppy
őstag

Vannak DAC-ok amik tudnak 24/96ot USB-n keresztül, pl: cambridge. de pont erre a DSP-re voltam kíváncsi :R

baluka26 nem mondanám azt h nem torzít de azt se h zavaró lenne, bár nekem egyelőre még kicsit furcsa vhogy a hangvilága

hopp, rájöttem h miért nem szólt normálisan az 5.1 es zene, nem volt aktiválva a downmix to stereo a foobarban :O

[ Szerkesztve ]

(#1679) guppy válasza p_adam (#1677) üzenetére


guppy
őstag

még annyit h a remixer gondolom értelemszerűen csak akkor lép működésbe ha az adott mintavételezési frekvenciánál magasabbal találkozik

bocs a dupláért, csak már le járt az idő

(#1680) p_adam válasza guppy (#1679) üzenetére


p_adam
addikt

A DacMagic ugyanúgy nem tudja 24/96-ot USB-t a gyári usb-n keresztül sőt a legtöbb még a 16/48-at sem tudja ami ahhoz kéne hogy legalább 24/96-ról viszonylag precíz legyen az átmintavételezés.

Nem, nem csak akkor lép életbe sajnos, eléggé bután megoldott ez jó lenne ha be lehetne állítani hogy mihez és hogyan nyúljon hozzá...

Ilyen chain preset-eket lehet csinálni meg persze ha nem kell akkor kikapcsolni de ennyi erővel működhetne teljesen automatán is, igazából sokat nem spórolok vele, ugyanúgy mindig be kell lépni és átállítani, hát ez van, előbb utóbb úgyis valami olyan lesz ami kihasználja.

[ Szerkesztve ]

(#1681) kk831228 válasza guppy (#1671) üzenetére


kk831228
addikt

Várjuk a véleményt :K :)) a Hifiman-ról

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#1682) guppy válasza kk831228 (#1681) üzenetére


guppy
őstag

Lesz az is egy pár nap múlva, csak még ismerkedünk :B
addig is itt egy pár kép a a csomagolásról, és h mekkora az Indeed mellet (nem bigmasterg szintűek, de falura elmegy :)) )

(#1683) kk831228 válasza guppy (#1682) üzenetére


kk831228
addikt

Egy kicsi besötítés + fullra élesítés képszerkesztőben és már olyan is. :D :D :D

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#1684) bigmasterg válasza guppy (#1682) üzenetére


bigmasterg
addikt

Grat hozzá, használd egészséggel. :K

Erősítő része az indeed-hez képest milyen? (Úgy hogy a DAC részt kihagyod, és rca-t kötsz rá.)
Indeed jó volt a HD600hoz?

Az a vízhűtéses box. :Y :D

(#1685) guppy válasza bigmasterg (#1684) üzenetére


guppy
őstag

Azt még nem próbáltam ki h milyen rca-ról, majd ha bejáratódott(de meg kell mondanom h egy nap után is elég sokat változott) nagyon tetszik az USB-s része, semmi alapzaja nincs.

Az Indeed sztem kezdésnek nagyon jó volt a HD600 hoz, van ereje bőven, De egyelőre úgy tűnik h a hifiman egy másik kategória(valószínűleg a dac-része miatt, meg a hifimanba jobb csövek vannak, az Indeedhez lusta voltam még normális csöveket venni, még mindig az alap van benne :N ). De amint u arról a forrásról futkosnak kiderül.

Kösz a dicséretet, azt még a nyár elején született :))

(#1686) guppy


guppy
őstag

most nézem csak h a hifimanból van két fajta is, EF2 és EF2A tudja vki esetleg h mi a különbség?

baluka26 a Raytheon csövekről mit gondolsz :) ?

(#1687) baluka26 válasza guppy (#1686) üzenetére


baluka26
veterán

Nem tudom, mondtam, hogy nem néztem csöveket, most egyelőre legyen meg a K601-em, és a HD540 legyen teljesen "új" állapotba hozva, utána majd jöhet a tube rolling :D

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#1688) balazsbük


balazsbük
tag

sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. valaki le tudja írni,hogy az EXACT AUDIO COPY-val,hogyan kell FLAC fájlot csinálni sima cd-ből audioból? Mert van 3 cd-m amit flacban szeretnék felmenteni a gépemre de nem értek hozzá.

Kérlek titeket :R írjatok! Köszönöm.

Dell Inspiron N5010-22 | Sennheiser HD 25-1 II | Audinst HUD MX-1 | Canon Ixus 310 HS | Navon N750 |Microsoft XBOX 360 Kontroller | Nokia 701 | Samsung Galaxy S4 |

(#1689) KMT válasza balazsbük (#1688) üzenetére


KMT
addikt

Ezen rágd át magad. Nem 3 perc, de megéri, mert ha így csinálod, akkor a legjobb minőséget kapod.

(#1690) misiblue válasza balazsbük (#1688) üzenetére


misiblue
csendes tag

(#1691) rauschie válasza baluka26 (#1667) üzenetére


rauschie
senior tag

Itt majdnem mindenki szegény egyetemista, én is, oszt' mégis mindenki 100-ezres audio cuccal rohangál. :)) Azért, ha két éve mondta volna valaki, hogy ennyi pénz lesz a cuccban, azt hiszem, tudom hova hajtottuk volna el.

[ Szerkesztve ]

(#1692) DemonDani


DemonDani
addikt

Mi a különbség az R4580I és az MC4580L op-amp között?

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#1693) Shufny válasza DemonDani (#1692) üzenetére


Shufny
őstag

Például, hogy más gyártja a kettőt. (egyébként: R4580I , MC4580) Miért érdekel, ha szabad kérdeznem?

(#1694) DemonDani válasza Shufny (#1693) üzenetére


DemonDani
addikt

Vettem egy Xonar DG-t és a ref képen az R van az enyémen már MC...
a másik meg 5532 H075G, az enyémen meg 5532 A028F...

meg van még vmi de az nem op-amp sztem inkább vmi rom 93C46WP a refen, enyémen meg HT93LC46-A

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#1695) Shufny válasza DemonDani (#1694) üzenetére


Shufny
őstag

Nekem az MC javított változatnak tűnik. Google továbbra is a barátod :) (egyébként eltaláltad, hogy azok ROM -ok)

(#1696) DemonDani válasza Shufny (#1695) üzenetére


DemonDani
addikt

a google a barátom, csak nem értek az elektronikához ilyen szinten, csak irtó felületesen :B
ezért próbáltam itt érdeklődni.

valaki cserélt már le ilyen alkatrészeket? :) veszélyes mert nem tokozott, gari egyből szevasz pl, de kivitelezhető lenne/megéri?

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#1697) Chupa


Chupa
csendes tag

Egy regi orion 260se fules kimenete szerintetek hozza mondjuk egy audinst szintjet? Mert ingyert lenne egy ilyen erositom, az audinst aran meg vennek vmi jobb Dac-ot hozza. Jelenleg egy sennheiser hd 595 ot hajtana, kesobb 600 ra vagy 650re valtanek.

(#1698) Shufny válasza Chupa (#1697) üzenetére


Shufny
őstag

Szinte kizárt, hogy valaki itt hallotta már mindkettőt. Ha amúgy is lenne egy ilyen erősítőd (gondolom nem a füleshez lenne elsősorban), akkor nem kockáztatsz semmit, ha most csak DAC -ot veszel. Később vehetsz erősítőt is, ha nem felel meg.

DemonDani: Azért ahhoz, hogy ROM vagy sem, nem kell elektronikai tudás. :)

(#1699) DemonDani válasza Shufny (#1698) üzenetére


DemonDani
addikt

nem is arra voltam kivancsi, hanem h miben különbözik a reftől ami az enyemen van :) esetlegesen silányabbal pakoltak-e meg...

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#1700) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Sziasztok!
Lenne egy problémám. Vettem p87 féle füles erősítőt, amit az X-Fi XtremeGamer kimenetére kötöttem. Minden jó is volt, viszont mikor lehúztam és visszakötöttem az erősítőt, nem volt hajlandó megszólalni. Utána simán csak a fülest dugtam rá a gépre vagy a hangfalakat, de úgysem. Egy ilyen magas, vékony hang hallható.
Ha meg akarom nyitni a Creative Console - t, ezt írja ki: "There are not supported adudio device available. You need to close the application. Click OK to close the application now."
SPDIF Out - ot jelez a Windows, mint alapértelmezett beállítás.
Nincs esetleg valami ötletetek?
Üdv: Tamás

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.