Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) CséZé válasza Shufny (#1200) üzenetére


CséZé
őstag

hát nem vagyok sokkal előrébb.

(#1202) KMT válasza dhcodoki (#1195) üzenetére


KMT
addikt

Hallottam, nem rossz cucc. De én akkor már hozzáraknék egy kicsit, és: Dr Dac 2 ...

(#1203) baluka26


baluka26
veterán

Nem akarok beleszólni, de egy low-profile belső hangkártya PCI-os) nem fér el a leendő pc-dben?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#1204) bigmasterg válasza KMT (#1202) üzenetére


bigmasterg
addikt

Én meg ennyiért inkább egy Hivox dac-ot vennék.

(#1205) CséZé válasza baluka26 (#1203) üzenetére


CséZé
őstag

nem tudom h ez a kérdés nekem írdódott-e, de sajnos nem, mivel kell a hely a VGA-nak.
ráadásul a jelenlegi is lowprofil.

(#1206) KMT válasza bigmasterg (#1204) üzenetére


KMT
addikt

Mennyiért? (Miért?) 60 körül jó, ha a füleserősítő nélküli verziót megkapod. És használhatod "windows" kimeneten...

(#1207) dhcodoki válasza KMT (#1202) üzenetére


dhcodoki
senior tag

S ha szabad megkérdeznem, miért a Dr. DAC-ot választanád?? :U

(#1208) KMT válasza dhcodoki (#1207) üzenetére


KMT
addikt

Jóval komolyabb termék a carat-nál. Több funkció (ez csak feltűnt), valszeg jobb hang, ráadásul könnyen lehet javítani rajta (opamp). Meg nálam már az ESI bizonyított...

Itthon is van hasonló: [link]

(#1209) guppy válasza guppy (#1178) üzenetére


guppy
őstag

Megérkezett végre az Indeed fejhallgató erősítő :DD bár normális fülesem még nincs, egyenlőre a Sennheiser HD 515-öt használom de itt is óriási javulásokat vettem észre, sokkal tisztább lett a hangja szebbek a magasak s mélyebb erőteljesebb a basszus.(persze nincs összehasonlítási alapom fejhallgató erősítők terén, így lehet h nem is annyira jó ahogy én gondolom, csak egy 10 éves pioneer erősítővel tudtam ősze hasonlítani, annál jobb :)) ) Amit tudni érdmes az Indeedről h én az MK2 es modellt vettem, ahol ki vannak cserélve a MOS FET-ek IR510-esre (aszem ez a pontos típusa) és tápkondiból 3 db-van (6600+1000+1000=8600 mikroF a teljes kapacitásuk) és 25V-osak, ahogy olvastam érdemes lesz kicserélni őket 35V-osokra. A cső amivel érkezett 6N11-es kínai, hadászati osztályú (ezen a téren sincs összehasonlítási alapom szal nem tudom h hogyan szól mással összehasonlítva).

+még annyi h eléggé melegednek a MOS FET-ek de mivel h nyílt ezért nem hinném h komolyabb gondot okozna.

Gondoltam megírom a véleményemet hátha vkit érdekel :))

[ Szerkesztve ]

(#1210) schawo válasza guppy (#1209) üzenetére


schawo
titán

Szuper. Melegszenek, mint az állat, persze, 20W körül fogyaszt a kis dög. Ha esetleg majd elhoznád a fejhallgató találkozóra januárban, akkor össze tudnánk hasonlítani a Bravo-val. Megnéztem az ebayes hirdetést, és látom kijavították nyákon a huzalozási hibát, amivel a sztereó áthallás és a torzítás is csökkent. Ezen felül 2A-es tápot adnak hozzá, hogy bírja a több kondi jelenlétét. Ez biztató, ezek alapján jobban kellene szólnia, mint egy Bravo.

Csöveket nem kerestél hozzá?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1211) guppy válasza schawo (#1210) üzenetére


guppy
őstag

Csövekből eddig az Electro Harmonix 6922-eset néztem, és még volt vmelyik csak pontosan nem emlékszem (volt J a típusában - de ez így elég kevés) amiről jókat irtak. BTW hol lehet itthon csöveket venni(vagy az megint ebay-es móka)?
A sztereó "efekt" tényleg nagyon jó ezzel a kis erősítővel :))

Az előbb olyat csinált h szépen elhalkult a jobb oldal és elhallgatott, ujra kellett indítanom h megint szóljon mind a 2 oldalon, vajon mitől lehetett :F (nem hiszem h a melegedés lenne a problémája, mert azért nem annyira forrók a mosfetek, de a másik 2 fesz szabályozó IC (vagy mi az) tényleg nagyon melegszik, teljesen felforrósították a cső alját)

szerk: a mosfetek IRF510 es típusúak(nem mint ahogy az előző hozzászólásban írtam), és a legnagyobb kondi 6800 mikroF nem 6600

[ Szerkesztve ]

(#1212) schawo válasza guppy (#1211) üzenetére


schawo
titán

A fesz. szabályzók milyen típusúak? LM317? Mert a bravoban is az van, és szintúgy elég közel, de nem okozott még gondot

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1213) guppy válasza schawo (#1212) üzenetére


guppy
őstag

Igen :)

(#1214) guppy


guppy
őstag

Rájöttem a probléma kulcsára, elmászott a bias feszültség, de a potikkal korrigáltam így újra szép és jó :))
ha esetleg vki megosztaná velem h melyik pontokon szokás mérni a bias feszültséget csatornánkén(h beállíthassam szimmetrikusra), azt nagyon megköszönném :)

(#1215) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Üdv,
Melyik Dac-ot egy K242HD-hoz;
AMB Gamma-1 Lite, Musiland SVDAC05, Audinst Mx1, esetleg más a 150$ köröli árkategóriában?
A fejhallgató kimenet nem lényeges.

(#1216) rauschie


rauschie
senior tag

Tudom, hogy addig úgy se fogom érteni a kérdést, amíg nem hallottam őket, de valaki tudna esetleg írni általában a hangzásbeli különbségekről a csöves és IC erősítők között, illetve esetleg a hibridekről? Annyit tudok, hogy a csövesek lassabbak és melegebb a hangzásuk, ami valakinek vagy tetszik, vagy nem. Elég általános és láma kérdés ez így, tudom, de a fentieken kívül van még valami amit meg lehet említeni? Gondolom egyikről sem lehet kijelenteni, hogy jobb vagy rosszabb, mivel az összes árkategóriában van alternatíva mindkettőre, de mi szól még az egyik vagy a másik kialakítás mellett/ellen?

(#1217) schawo válasza rauschie (#1216) üzenetére


schawo
titán

A csöves erősítők torzítása kicsit nagyobb, de ez elsősorban a másodrendű felharmonikus torzításban jelentkezik, míg az IC erősítők kisebb mérhető torzítással rendelkeznek, azonban ezek elsősorban a harmadrendű felharmonikusban jelentkeznek. ennek azért van jelentősége, mert az emberi fül a másodrendű felharmonikusra nem érzékeny, kísérletek alapján 100-szoros nagyságrendű különbség van a másodrendű és a harmadrendű felharmonikus torzítás iránti érzékenységben.

Éppen ezért is szokott az olcsó kategóriában (ahol az IC-s erősítők is relative nagy torzítással rendelkeznek) jó alternatívát nyújtani a csöves. Tudom, hogy szokás drága csöves erősítőt is építeni, de az inkább műszaki érdekesség.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1218) BUZSI1 válasza Blackhole13 (#1215) üzenetére


BUZSI1
csendes tag

a musilandról nem tudok semmit de a másik kettő közül audinst

(#1219) dhcodoki


dhcodoki
senior tag

Megrendeltem az Audinst + K601 párost.. Előbbi ebay, utóbbi thomann.. Kíváncsi vagyok ide érnek e az ünnepek előtt.. Hát még a hangjukra.. :P

(#1220) BUZSI1


BUZSI1
csendes tag

A mai postával jött :))

(#1221) BUZSI1 válasza BUZSI1 (#1220) üzenetére


BUZSI1
csendes tag

(#1222) Blackhole13 válasza BUZSI1 (#1221) üzenetére


Blackhole13
senior tag

Hát akkor erről muszáj lesz írnod véleményt :) én még nem rendelte meg.

(#1223) dhcodoki válasza BUZSI1 (#1221) üzenetére


dhcodoki
senior tag

Én is várom! :K

(#1224) dhcodoki válasza BUZSI1 (#1221) üzenetére


dhcodoki
senior tag

Hány nap alatt érkezett meg??

(#1225) bigmasterg válasza BUZSI1 (#1221) üzenetére


bigmasterg
addikt

Szintén ebay?
Milyen áron?

[ Szerkesztve ]

(#1226) sipi83 válasza BUZSI1 (#1221) üzenetére


sipi83
aktív tag

Csatlakozom az előttem szólókhoz!
Füleshez vetted, vagy csak DAC -nak?

(#1227) BUZSI1 válasza bigmasterg (#1225) üzenetére


BUZSI1
csendes tag

igen szintén ebay
[link]
nagyon gyors volt 3 nap alatt jött meg.
igazából egyenlőre még csak egy hd485 megy róla de majd a közeljövőben szeretném lecserélni.Jelenleg nem túl sok időm van hallgatni de pár napon belül írok egy rövidke összehasonlítást bár eddig egy 5.generációs classicról vagy egy LG LM-120 nevezetű mini hifi kimenetéről szólt

(#1228) balazsbük


balazsbük
tag

Sziasztok!

Kérlek segítsetek nekem!

A Meliyk Fejhallgatót és miért topicból jövök...

Van egy Dell Inspiron N5010-22 gépem és van hozzá egy Sennheiser HD 25-1 II cuccom.

A gép hangkártyája semmi extra sajnos nem erős....
Van egy Km Player a gépemen és semmi több. A Laptopom is csak 3 hetes....

Szeretném kihozni a fejhallgató tudását egy erősítővel külső hangkártyával(ha kell) és ebben kérnék tanácsokat.

Van a műveletre 30 000 Ft-om.
A másik fórumban ajánlották azt amit itt most többen megvettek(MX1)de az nekem kicsit erős árban mivel a fülesem is annyi volt.....
Vagy csak ezekkel lehet kihozni belőle a maximumot?
Mennyire fontos a külső hangkártya?Vagy vegyek hybrid cuccot?

Kérlek írjatok mert fogalmam sincs a dolgokról én laikus vagyok ebben a témában sajnos:S

Dell Inspiron N5010-22 | Sennheiser HD 25-1 II | Audinst HUD MX-1 | Canon Ixus 310 HS | Navon N750 |Microsoft XBOX 360 Kontroller | Nokia 701 | Samsung Galaxy S4 |

(#1229) schawo válasza balazsbük (#1228) üzenetére


schawo
titán

Ha olcsóbban akarsz kijönni:
1. 77 USD HA Info NG27, tesztet olvashatsz róla itt.
2. 79 USD AUNE Mini, tesztet olvashatsz róla itt.

Ezek nem világverők, de a hangkártyádat messze felülmúlják.

Árak szállítással értendők

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1230) krisztianAMG


krisztianAMG
senior tag

Üdv!

Olyan kérdésem lenne,h csöves erősítőknél mennyi a csövek életideje ?

(#1231) baluka26 válasza krisztianAMG (#1230) üzenetére


baluka26
veterán

Attól függ :)
A fekete RCA-m meghalt 2 hónap alatt, a ClearTop-om azóta egyre csak jobb lett, most már majd 4 hónapos :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#1232) rauschie


rauschie
senior tag

Na, végre valahára kész lett a Millett hybrid, egy baja van csak neki, hogy nem működik, de ezen még változtatni tervezek :W

(#1233) baluka26 válasza rauschie (#1232) üzenetére


baluka26
veterán

Miért nem működik?:D

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#1234) rauschie válasza baluka26 (#1233) üzenetére


rauschie
senior tag

Ez még számomra is nyitott kérdés :D

(#1235) guppy


guppy
őstag

Ezzel van bárkinek vmi tapasztalata, vagy olvasott róla vhol ?
(én asszem olvastam vmit a head-fin fóra, elég vegyesek voltak a vélemények)
Gondolkodok egy DAC-on az indeed mellé(majd valamikor), egyenlőre még csak nézelődöm :))
Vajon megérné egy ilyen, vagy gyűtsek, és vegyek egy DACMagic-ot inkább. :F

(#1236) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Hivox Lupus Juniorról valakinek vélemény?

(Úgy néz ki, hogy veszek egyet, még nyáron volt alkalmam meghallgatni....)

(#1237) truefx válasza schawo (#1229) üzenetére


truefx
aktív tag

Az Aune vajon meghajtaná a K240M-et? Nem találom a kimeneti impedanciát.

(#1238) guppy válasza truefx (#1237) üzenetére


guppy
őstag

Ahogy látom amit scawo linkelt az u ez csak táp nélkül, ez pedig nehezen hajt meg egy fülest mivel nincs füles kimenete.

szerk: de a tesz amit linkelt a már egy másik, szal visszaszívom :))
de valszeg az gond nélkül meghajtana egy K240-et

[ Szerkesztve ]

(#1239) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Esetleg tapasztalat Valab NOS dac-val? - Head-fi-n most elég jó áron vannak.

(#1240) guppy válasza Blackhole13 (#1239) üzenetére


guppy
őstag

írd be googliba és találsz egy rakat fórumot ahol arról beszélnek (avx és head-fi-n is akad).

(#1241) Blackhole13 válasza guppy (#1240) üzenetére


Blackhole13
senior tag

Köszi ezen túl vagyok, de abba reménykedtem, hogy meg tudom hallgatni mielőtt megrendelem.

(#1242) truefx


truefx
aktív tag

Infrasonic Quartet vs. Prodigy HD2 meccsen melyik cucc mellett mi szól? Remélem beférnek a topikba, mégha nem is igazi erősítők, csak hangkártyák.

(#1243) guppy válasza truefx (#1242) üzenetére


guppy
őstag

Csak egy jó tanács:
talán itt jobban jársz.

(#1244) Adam777


Adam777
csendes tag

Üdv. mindenkinek!

Nem rég vettem egy Sennheiser HD 201 Gaming-et (mert nagyon tetszik :) és majd ezután jön a Sennheiser HD 515 Gaming) és sajnos nem olyan a hangja mint amit vártam! :(
Tehát, megoldás: kell egy fejhallgató erősítő. Egy oldalon még mielőtt megvettem volna már írták hogy kell hozzá erősítő hogy igazán jól szóljon mondjuk.

Nektek mi a tapasztalatotok a Sennheiser HD 201-el?

Én ezt a fejhallgató erősítőt néztem ki, mert nem akarok valami NAGYot:
BEHRINGER MICROAMP A400
http://www.behringer.com/EN/Products/HA400.aspx

Valakinek esetleg tapasztalata vele?

Jó választás/vétel lenne?

Gondolom jó erősítő, jókat írnak róla :)

Várom a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#1245) Shufny válasza Adam777 (#1244) üzenetére


Shufny
őstag

Teljesen felesleges a 201 -hez erősítőt venned, nem fog csodát tenni. Sokkal jobban jársz, ha veszel egy jobb fejhallgatót.

(#1246) AMDFan válasza Adam777 (#1244) üzenetére


AMDFan
addikt

Ahogy Shufny is írta: rettentően gyorsan felejtsd el, hogy erősítőt veszel a 201 elé. Annál sokkal jobb fülesekhez sem kell még erősítő. Teljesen felesleges pénzkidobás. Vegyél egy jobb fülest helyette.

(#1247) Adam777


Adam777
csendes tag

Na ne...

Itt pedig azt írják, hogy csodásan szól egy jó erősítővel!

http://www.headphone.com/headphones/sennheiser-hd-201.php

A leírásnál a második részt olvassátok el!

Egy Sennheiser HD 515 G4ME sokkal jobb mint a HD 201 Gaming?

(#1248) Shufny válasza Adam777 (#1247) üzenetére


Shufny
őstag

A "dramatically" az elég csúnya csúsztatás szerintem. Persze nem lehet belekötni, mert objektíven nem lehet megmondani, hogy mi mekkora különbséget jelent. Igen, egy erősítő minden fülesen javít. Hangosít természetesen, ami a HD201 esetében gyengébb forrásokkal elkelhet (bár jobb, ha rászoksz, hogy halkabban hallgatod). A helyzet viszont az, hogy bármit csinálsz ezzel a fülessel, rosszabb lesz, mintha az erősítő felárát fülesre kültötted volna. Pláne, hogy most vannak Superlux -ok. Az 515 sokkal jobb, mint a 201 , de a bolti ára kicsit túl magas. Most a HD 555 22k a westendi mm-ben, szóval akkor már inkább az. A G4ME meg hasonló hülyeségekkel ne foglalkozz. Azt csak a nevükhöz csapták, hogy vonzóbbak legyenek. Teljesen lényegtelen, hogy game, vagy nem game.

És még egy jótanács: ne ott olvassál véleményt, ahol árulják a cuccot. Pláne, amikor erősítőt is árulnak. :U Nem tudom feltűnt-e, hogy mindegyikről nagyon jókat írnak. Nincs különsebb bajom a HeadRoom -mal, de hülyék lennének a saját honlapjukra rosszakat írni egy termékről. Nem tehetik meg, mert akik nem hallottak még jó rendszert, azoknak hatalmas lehordásnak tűnik egy őszinte vélemény. Akkor is, ha az áráért ez addig példátlanul csodálatos hangot jelent. Nem lehet azt mondani a HD201 -re, hogy szar, hiszen nincs igazán ellenfele az 5000 Ft -os kategóriában, és szinte mindenütt kapható.

[ Szerkesztve ]

(#1249) Adam777 válasza Shufny (#1248) üzenetére


Adam777
csendes tag

Az nem igaz, a G4ME változatok direkt játékhoz vannak, és ezáltal jobbak! És szebbek is! :)

Mindenképpen olyan kell, és még jelenleg nem terveztem újat venni, hisz nem rég vettem a Sennheiser HD 201 Gaming-emet és még szeretném használni! :)

+ Ha erősítővel hallgatnám a HD 515 G4ME-et akkor az is sokkal jobban fog szólni!

Tehát megérné egy erősítő, nemde?

(#1250) Shufny válasza Adam777 (#1249) üzenetére


Shufny
őstag

Na pontosan erről beszélek, hogy ezt egy pillanatig se hidd el. Mégis miben lennének jobbak játékra? Máshogy néznek ki, és nevükben van hogy "game". Ennyivel tudnak többet.

Egy olyan erősítő, ami ér is valamit, simán annyiba kerül mint egy HD515, gondolom nem ennyit szánnál rá. Persze vannak Fiio meg hasonló hordozható cuccok olcsóbban, amik hangyányit javíthatnak, de én nem ajánlanám. Amit te linkeltél, az arra van, hogy több fülest lehessen hallgatni egyszerre. Nem a hangminősége miatt használják.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.