Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29551) BennyRay válasza krichd1 (#29549) üzenetére


BennyRay
tag

Ez az Audio-gd mennyire elismert márka? A legkisebb (NFB-11.32) DAC+AMP-ját ismeritek? Érdemes lehet számításba venni egy nulláról építkező (végleges fejes sincs)), szigorúan otthon lazulós "rendszerbe"? (nagyon newbie vagyok a témában, legyetek elnézőek velem :) ) Hasonló árkategóriában mit érdemes még nézegetni?

(#29552) fattyu válasza BennyRay (#29551) üzenetére


fattyu
veterán

szerintem a lánc vége felől építkezünk. fejes és ahhoz erősítő. a dac szól bele legkevésbé a hangképbe. nyilván abból is a lehető legjobbat ami belefér de azzal alapvetően nehéz elszabni a sort, míg az előbb veszek dacampot majd hazahozok egy fejest összedugomból simán lehet lefittyedő száj.

szerintem

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#29553) krichd1 válasza BennyRay (#29551) üzenetére


krichd1
addikt

Ismert, elismert márka, jó ár/érték arányáról "híres". Ha teljesen újonc vagy a témában először vegyél egy neked tetsző fejhallgatót, aztán vásárolj hozzá erősítőt DAC-ot. Legjobb, ha elmész egy fejhallgatós találkozóra először tájékozódni. Azután költekezni, miután körvonalazódik benned milyen hangra vágysz. Lehetőleg érdemes használt cuccokat venni, megbízható eladóktól.
Amiket írta előző hsz.-ban, alternatívák. Kezdetnek egy Musiland is elég, ha csak alaplapi hangchiped van.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#29554) krichd1 válasza Toobee (#29544) üzenetére


krichd1
addikt

Érdekes: • Tube output stage & solid-state output stage (switchable)
Hogy szól jobban ?
Amúgy DXD-t is tudhatna. ;]:D

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#29555) BennyRay válasza krichd1 (#29553) üzenetére


BennyRay
tag

Köszönöm Mindkettőtöknek a választ és a tanácsot! Természetesen nem tervezek ész nélkül összehalmozni mindenfélét, csak igyekszem tájékozódni az egyáltalán Mo-n beszerzhető, így vélhetően vásárlás előtt kipróbálható márkákról.

Persze fejhallgató kapcsán is totálisan sötétben tapogatózom, amikor hallok egy típusról valakit pozitívan nyilatkozni, annak próbálok utánaolvasni, de kétség nélkül elfogadom, hogy csak a meghallgatás alapján szabad döntést hozni.

(#29556) contaxg válasza krichd1 (#29553) üzenetére


contaxg
veterán

Szerintem nincs priorítás igazán, illetve ha lehet inkább jó forrással indítson és utána építkezzen tovább. De a legjobb ha rendszerben gondolkodva kinéz magának egy láncot, amit utána egyben vagy apránként beszerez. A többi megoldással erősen zsákutca jellege lehet a dolognak. Ez a veszek egy ilyet mert olcsó, meg ott egy olyat mert arról jókat írnak nem vezet sehova.... :N

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#29557) BennyRay válasza contaxg (#29556) üzenetére


BennyRay
tag

Az "elmegyek a találkozóra és ötletet gyűjtök" megoldáson kívül, hogy lehet egy láncot kinézni?

Létezik Magyarországon egyáltalán olyan bolt, aminek van annyira széles a kinálata, ahol mondjuk egymás mellett ki lehet próbálni pl.: egy AKG Q701-et, egy Beyerdynamik T70/90-et, meg mondjuk valamelyik ezek körüli Shure-t, néhány különböző fejeserősítővel?

Komolyan kérdezem, mert totálisan más hobbimból az a tapasztalatom, hogy a utána lehet ugyan olvasni a dolgoknak, de a tapasztalszerzés néhány kezdeti vakvilágba vásárlással kezdődik :)

(#29558) .DLL válasza contaxg (#29556) üzenetére


.DLL
veterán

Abban szerintem egyet értünk, hogy a fejhallgatónak van a legmarkánsabb hangja, karaktere, aztán az erősítő vagy jó alá vagy nem, illetve cél a szinergia, utána a DAC-oknak csak ritkán van olyan jelentős karaktere, mondhatni az előzőek után egyik vagy másik DAC csak finomhangolás, persze ugyan úgy lehet hónapokig, évekig próbálgatni, keresni az igazit, de pl. egy DAC miatt ritkán cserélné le az ember a fejhallgatóját.

(#29551) BennyRay: Árát tekintve a legkisebb au NFB-15.32-es. ;)

(#29557) BennyRay: Az biztos is, főleg az olyan dolgokat nem lehet neten megtapasztalni, mint a hallással kapcsolatos termékek, vagy egy monitor pl., vagy épp kaják... :Đ
Egyébként: Fejhallgatópláza.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#29559) Ati1979 válasza BennyRay (#29557) üzenetére


Ati1979
veterán

Az x szériás ath-kat se hagyd ki a sorból. Kitűnő fejesek.

Ne a magyar árukat nézd, mert itthon drágák.

[ Szerkesztve ]

(#29560) contaxg válasza .DLL (#29558) üzenetére


contaxg
veterán

Dehogy értek én ezzel egyet.. :) Pont erről beszélek, hogy mindegyik láncszem számít és nincs priorítása igazán egyiknek sem a másikkal szemben. Valószínűleg azért gondolod azt, hogy a DAC-nak nincs annyira lényeges szerepe, mert az erősítőd sávszűrőként funkcionál a rendszeredben.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#29561) BennyRay válasza .DLL (#29558) üzenetére


BennyRay
tag

Köszönöm az infót!

(#29562) schawo válasza .mf (#29531) üzenetére


schawo
titán

Egy nagyon nehéz feladatot adtál, olyan nehezet, amilyen nehéz a K340-et jól meghajtani. A helyzet az, hogy ebben az árkategóriában semmit sem tudok ajánlani hozzá. Ezek egyszerűen nem 600 ohmra lettek tervezve.

Azt sem tudom pontosan, hogy melyik DAC-okról van szó. DIY megoldások, vagy valami kínai kész darabok? Linkelhetnél valamit, mert a DAC IC alapján nekem semmit sem mond.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#29563) krichd1 válasza contaxg (#29556) üzenetére


krichd1
addikt

"Ez a veszek egy ilyet mert olcsó, meg ott egy olyat mert arról jókat írnak nem vezet sehova...."

Szerintem se, de nem is ez volt a hozzászólásom lényege. Amikor ezt írtam: "Lehetőleg érdemes használt cuccokat venni, megbízható eladóktól", arra gondoltam, ha már megvannak a kiválasztott rendszerelemek, érdemes utánanézni a használt piacon, hátha akad kiszemelt jó áron. Azért figyeljünk a költséghatékonyságra is. Elnézést ha félreérthető voltam, legközelebb jobban kifejtem.

Szerintem a forrással való kezdés azért nem jó, mert azt önmagában nem lehet hallgatni. Ráadásul a DAC-oknál figyelhető meg a leggyorsabb fejlődés, piaci változás.
Tehát nem tartom jó megoldásnak hogy vesz vki például egy 100k körüli DAC-ot + esetleg vmi USB/SPDIF konvertert vagy Firewire kártyát, aztán pihenteti az asztalon egy ideig, akár fél- egy évig, azután vesz fejhallgatót, erősítőt.
Persze a legjobb, ha egyben vásárol az ember teljes rendszert, amit sok minden meghallgatása után kiválaszt, de mivel ez az anyagiak miatt ritkán szokott teljesülni, ezért kompromisszum esetén legjobb a fejhallgató megvásárlása első körben. Legalább lehet zenét hallgatni, ami ugyebár a legfontosabb lenne.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#29564) contaxg válasza krichd1 (#29563) üzenetére


contaxg
veterán

Én egy 400eFt-os DAC-kal kezdtem és 10eFt-os fejhallgatóval. Akik fordítva csinálták eddig azok egyike sem volt képes zenét hallgatni szenvedés nélkül, mert folyamatosan a forrás hibáit hallották. Nálam ilyen gond nem volt. Sőt a kis fejes szárnyakat kapott a jó forrástól.

(#29561) BennyRay
(#29558) .DLL

Kósza infók alapján (tehát nem biztos hogy így van) az említett cégnél csak rendelésre voltak Beyer cuccok mostanában és azokat sem bontották ki vásárlás elött.

(#29566) Ati1979
Ez sem biztos, de a kályhától indulnak a kezdő táncosok is. Nálad erősítő gondok lesznek már az első próbánál is. Fogalmam sincs egyébként mit lehetne ép ésszel mellé tenni az elérhető készülékek közül.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#29565) matyi94 válasza fattyu (#29552) üzenetére


matyi94
senior tag

Tudtommal az audio-gd cuccaiban nem csak ilyen neszesemmifogdmegjól kategóriájú előfok/fejeserősítő van, hanem tényleg jól használható diszkrét erősítő. Ezt bajnokpityu cikkje is alátámasztja például, bár nem ugyanaz a kategória, de kapcsolás alapján szerintem annyira nem foghat mellé.
Jelzem, ez egy személyes vélemény.

Legyen szép napod!

(#29566) Ati1979 válasza contaxg (#29564) üzenetére


Ati1979
veterán

Tehát ha valaki vesz egy jó minőségű dac-ot azzal nagyon mellé nem nyúlhat gondolom. :)

(#29567) schawo válasza contaxg (#29564) üzenetére


schawo
titán

Én is 15ezres fülessel kezdtem egy 100ezres DAC után kötve. És utána is előbb cseréltem drágábbra a DAC-ot, minthogy 20ezernél drágább fülest vettem volna, mert a DAC-kal elégedetlenebb voltam mint a fülessel. És amikor már megvolt egy jobb DAC-om, csak utána voltam képes bosszankodás nélkül hallgatni a jobb füleseket.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#29568) contaxg válasza schawo (#29567) üzenetére


contaxg
veterán

:) :R

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#29569) krichd1 válasza contaxg (#29564) üzenetére


krichd1
addikt

Én annak az esetét írtam le, ha van egy konkrét kiszemelt drága lánc és célirányosan ezeket szeretné megvenni az illető és semmi mást, akkor mivel kezdje.
Az már egy alternatív módszer, ha ideiglenes elemekkel kitöltjük a láncot.
Egy olyan összehasonlítási tesztre én kíváncsi lennék, hogy melyik jobb összességében, egy újabb 400k-s DAC + 10k-s fejhallgató, (például a Digitech Pro Monitor), vagy egy 400k-s fejes és mondjuk egy 10k-s fejhallgató erősítős DAC/hangkártya, mindkét eset normálisan szoftverezve. :B

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#29570) Ati1979 válasza contaxg (#29564) üzenetére


Ati1979
veterán

Igen azok már vannak is! :)
De ezt már azelőtt tudtam mielőtt megvettem, mert korábban összehallgattam.

Amúgy a felbontása a fejesnek ígyis elképesző. Csak vékony a hangja.
Ígyis élvezhetően hallgatható egyébként.

Azt mutatja ez az egész, hogy az ak dac része rendben van, viszont az erősítő része, nem ilyen szintű fejesekhez lett tervezve.

Azon két kis erősítő egyikét amiket a találkozón mutattam. Vagy egy ilyet például.

Én amúgy már az nem túl távoli jövőben megvalósuló asztali rendszerem építésben is gondolkodom már. :)
Nem véletlenül szeretnék elmenni hallgatózni! :DD

(#29571) bkercso válasza Imifej (#29542) üzenetére


bkercso
nagyúr

Valószínűleg az akkus táplálás miatt... Próbálj ki egy hálózati szűrőt (valami jobbat)!

Contaxg #29564: +1 (csak más számokkal :D ). Én is jó forrással kezdeném, de lehet, hogy ez ugyan olyan szubjektív, mint hogy kinek melyik rendszer tetszik (?).

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#29572) fattyu válasza contaxg (#29564) üzenetére


fattyu
veterán

Akik fordítva csinálták eddig azok egyike sem volt képes zenét hallgatni szenvedés nélkül, mert folyamatosan a forrás hibáit hallották.

szeretek süket lenni eszerint

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#29573) krichd1 válasza krichd1 (#29569) üzenetére


krichd1
addikt

Annyit hozzátennék még, én ilyen szélsőségekkel még nem foglalkoztam, nem is jutott eszembe, inkább folyamatosan fejlesztettem, ahogy a zenehallgatási ízlésem, körülményeim változtak/változnak. Már eljutottam oda, hogy nem igazán fejhallgatózók, inkább hangdobozt hallgatok, de bármikor alakulhat úgy, hogy újra fejhallgatózásra kényszerülök.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#29574) contaxg válasza Ati1979 (#29570) üzenetére


contaxg
veterán

Én is arról beszélek már. :) Lehet, hogy a donpe-féle nagy csöves jót tenne abban a (próba) láncban.

(#29572) fattyu
A mai napig nem értem, :F hogy lehetett Headstreamerrel AKG-t hallgatni. :)

(#29571) bkercso
:)

(#29573) krichd1
Nekem nincs már kedve tesztelgetni meg mások eredményeit vagy eredménytelenségeit dicsérni.Akit tehetek lebeszélek arról, hogy sokat költsön erre a hobbira. Hallgasson inkább zenét. :)

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#29575) Ati1979 válasza contaxg (#29574) üzenetére


Ati1979
veterán

Ja értem! :)

Az nagyon jó lenne! :K

Én amúgy véglegesre a sileo-ra gondoltam, vagy esetleg a saját erősítőjére. [link]
Állítólag az sem gyenge. :)

(#29576) .DLL válasza contaxg (#29560) üzenetére


.DLL
veterán

és Schawo@komoly forrás.

Azt nem is vitatom hogy, fontos a minőségi forrás és az erősítő, vagy hogy inkább olcsóbb fejes és jobb lánc, sőt ezt a megközelítést ajánlani is szoktam azoknak akik ötvenezres fejet akarnak alaplapiról hallgatni... Brrr...
Én is olcsóbb fejeseket használok, és gyűjtök egy jó láncra, mert már megmutatták hogyan tudnak szárnyalni és mennyire élvezetes velük zenét hallgatni.

És pont ezt akartam mondani, a forrás miatt nem cserélnék másik felhallgatóra, hogy úgy majd talán jobban szól, és itt mindent azonos kategórián belül értek.
Én ha megszerettem egy fejest vagy hangdobozt, mert hallottam már jól szólni, és azt nyújtja amit szeretek (ezért sz/veszélyes egy planár, ha az illető egy XY forrásról nem hallotta még úgy szólni, ahogyan tudna, és csak egy vállvonással leteszi. A példám arra vonatkozik, amikor a hangkeltő már megmutatta tudását (másik példa: LCD3&Sileo) ) utána ha még nem vagyok elégedett apróbb hangzásbeli dolgokkal, akkor nézek pl. egy másik, hasonló kategóriájú DAC után, ami ugyan olyan minőségben, de lehet hogy más megközelítéssel, jobban a rendszerbe illeszkedve adja a zenét.

Tehát eljutottunk oda, hogy mégis egyetértünk; hogy a kiteljesedéshez a lánc minden elemének passzolnia kell egymáshoz és a hallgatóhoz, de adott minőségi szinteken maradva szerintem akkor is egy fejhallgatónak van a legmeghatározóbb karaktere (a megfelelő erősítővel együtt adott esetben).

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#29577) schawo válasza .DLL (#29576) üzenetére


schawo
titán

Emlékszem, hogy annó minden második hozzászólásom arról szólt, hogy mennyire utálom a DAC hangját, hogy bántja fülemet, stb.

Kábé egy éve Vodkaboy elhozta a csöves erősítőjét a találkozóra, és egy HRT MS2-vel lehetett kipróbálni. Amikor meghallottam, majdnem ledobtam a fejemről a fülest, annyira szar volt. Hallatszott, hogy a nyomorult DAC a hibás, de annyira zavaró volt, hogy nem tudtam az erősítőre odafigyelni, nem tudtam, hogy hogyan szólna rendes forrásról, nem is törődtem igazán vele. Mondtam is neki akkor, hogy az MS2 rettenetes. Egész addig nem is érdekeltek különösen az erősítői, amíg a múltkor a talin végre rendes forrásról meg nem hallhattam, mit tud valójában.

Ez csak két példa, hogy mennyire gyengék tudnak lenni DAC-ok, akár még olyanok is, amik egyébként ajánlottnak számítottak bizonyos árszinten. Szarból egyszerűen nem lehet várat építeni. :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#29578) .mf válasza schawo (#29562) üzenetére


.mf
veterán

Kösz a választ! :R
Ha nyers meghajtani képességről beszélünk, akkor már a laptop és alaplapi, illetve régi falatnyi Sony mp3-lejátszó (megkerestem, nwd-b105) is tud akkora hangerőt, amekkora nekem otthon, csendes szobában elég. 600 Ohm ide vagy oda. Persze egy jobb erősítővel jobban kinyílna.

Kínai kész, de dobozolatlan, csak nyákra szerelt darabok. Ha jól látom, Vodkaboy is pont ugyanilyeneket használt és jónak írta őket:
CM6631A
PCM5102 / XMOS

Vagy:
mivel a K340 meghajtásához inkább kraft kell, kezdjem inkább erősítővel? Amikor még annorégen headfis voltam, már akkor is nagy volt a bőség zavara, most már fogalmam sincs, hogy mi lenne jó, főleg egy ilyen nagy impedanciás fejeshez. Kíváncsiságból is, valamit megpróbálnék DIY -- lehetőleg minél egyszerűbbet (van olyan, amihez nem kell nyákot maratni?), mert noob vagyok, és bár van otthon segítség (elektromérnök-műszerész szülők, lál), de ezt most megpróbálnám egyedül.

Basszus, hifinél mindig olyan érzésem van, hogy az első lépést megtenni egy aknamező, bekötött szemekkel :DDD

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#29579) Toobee válasza krichd1 (#29554) üzenetére


Toobee
veterán

Szerintem a csöves kimenetnek szerethetőbb a hangja, bár nem biztos, hogy az a realisztikusabb.

https://barbieripnk.hu/

(#29580) schawo válasza Toobee (#29544) üzenetére


schawo
titán

DSD over PCM szabványt használ, szóval koaxon is átmegy a DSD.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#29581) fattyu válasza contaxg (#29574) üzenetére


fattyu
veterán

k550et. mi a baj vele? k701et beledugtam egyszer hoppá ez nem nyert azt annyi.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#29582) contaxg válasza fattyu (#29581) üzenetére


contaxg
veterán

Szerintem keverem a fejeseidet.. :B :R (T70 volt először hozzá?)

De a lényeg, hogy számomra az a készülék erősen "out of range" a hangja miatt.
Nem véletlen, hogy elég hamar le is váltották.

(#29577) schawo
Ezek az USB cuccok borzasztóan függnek a host gép tápjától.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#29583) #16820480 válasza krichd1 (#29541) üzenetére


#16820480
törölt tag

Lehet, hogy buta kérdés, de mi a különbség? A hangkártya is lényeglben egy DAC, csak kifejezetten számítógéphez tervezett interfésszel, nem?

(#29584) fattyu válasza contaxg (#29582) üzenetére


fattyu
veterán

hd650 k701 k550 t70 orthok

ez volt a történetem. hd650 k701 nem ment róla mert jajj. k550 meg t70 igen.

Nekem semmi bajom vele. Jobb a mostani rendszerem? Persze nem egy ligával.

De az ilyen kínszenvedés a zene meg 400 kiló alatti forrásról csak jégcsákány a dobhártyán érzés van ezt nem kéne erőltetni szerintem.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#29585) vodkaboy22 válasza schawo (#29577) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Igen ez jó pelda volt. Bevallom nekem az ms2 sokáig visszafogott, nem is tudtam vele jobb erősítőt tervezni. Legelső jobb ami az akkori rosszul osszevalogatott erositom hibáit pikpak kihozta az bkercso moment-je volt. Aztán jó pár honap múlva felhuztam magam és bakelitet használtam építéshez. Végül lett jobb dacom... de most is ott vagyok hogy a sony szűk keresztmetszet. Pedig csak diy csoves erősítő ket építek nem is lehetnek annyira jók :C
Szerintem
Első egy közepesen jó fejes ami tud elég részletet
Aztán egy jó dac
Végül erősítő
A sorrend. Persze a legjobb amit contaxg szokott mondani Rendszerben kell gondolkodni! :))

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#29586) contaxg válasza fattyu (#29584) üzenetére


contaxg
veterán

Gyakorlatilag jobb ha csöndben maradok, mert egy BT fejest hallgatok hetek óta. :D

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#29587) fattyu válasza contaxg (#29586) üzenetére


fattyu
veterán

:D:D :D szenvedsz mint a kutya ugye? :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#29588) Ati1979 válasza contaxg (#29586) üzenetére


Ati1979
veterán

Abba legalább minden benne van. :DD

Nem kell a láncszemlélet! :D

(#29589) bkercso válasza .mf (#29578) üzenetére


bkercso
nagyúr

Univerzális ("csupalyuk") NYÁK-ra készítenék valami 4. ábrán lávő-höz hasonlót, csak 24V-ról, és a végfokban ellenállás helyett FET-es áramgenerátorral. Áramgenerátorban és fölé is mehet IRF610. 80mA nyugalmi áram/csatorna elég neki. Szimuláld le építés előtt! Csatolókondinak Wima MKS4 megteszi (nem MKP4!).
Az a tapasztalat, hogy ezek az együtemű A-osztályú fokozatokból álló, visszacsatolatlan erősítők nagyon tudnak.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#29590) krichd1 válasza #16820480 (#29583) üzenetére


krichd1
addikt

Nem az interfész a különbség, léteznek külső hangkártyák is (például X-Fi HD USB). Egy DAC (például HRT MSII) csak lejátszásra jó, a hangkártyának vannak bemenetei is, felvételre is jó, tehát képes A/D konverzióra is nem csak D/A-ra.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#29591) #16820480 válasza krichd1 (#29590) üzenetére


#16820480
törölt tag

És tényleg :) Világos, csoda, hogy ki nem szúrta a szemem. :R

(#29592) .mf válasza bkercso (#29589) üzenetére


.mf
veterán

Köszi! :R
Sőt, körbenézve, a Millett hibrid Starving Student még jobban megragadta a fantáziám :)) Csak a 19J6-os csövek, olyat még életemben nem láttam... viszont most találtam egy 12AU7-re áttervezett variánst, ez már jobban hangzik...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#29593) bkercso válasza .mf (#29592) üzenetére


bkercso
nagyúr

Csőhöz vodkaboy22 tud hozzászólni. Én félvezetek. :)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#29594) rsf válasza rsf (#29543) üzenetére


rsf
senior tag

Ezekkel a csövekkel lehetne vmit kezdeni?
Úgy olvastam használták erősítő fokozatokban.
Egy jó csöves fejes erősítőt el tudnék képzelni otthon.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#29595) vodkaboy22 válasza .mf (#29592) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Ezt a millet izét röhögve kihagynám :DD Valószínűleg annyit se ér hangban mint egy cmoy jobb opa-val :DD Mondom ezt én aki cső mániákus vagyok.

Csak azért mert cső az egzotikus nem tesz mindent jó hangzásúvá sőt... Csőből igazán könnyen lehet hulla hangzást kihozni főleg így hibrid módon... (No meg jézusom fűtőszálat felhasználni source terhelésnek ... Röhejes :DD ) Aki azt kapcsolást megcsinálta nagyon de nagyon nem értett ahhoz mit csinált...

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#29596) vodkaboy22 válasza rsf (#29594) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Milyen csövekkel? :U

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#29597) .DLL válasza vodkaboy22 (#29596) üzenetére


.DLL
veterán

Ott a link a HSZ-ében amire válaszolt. ;)

(P.H.)

(#29598) Dorien válasza bkercso (#29593) üzenetére


Dorien
veterán

Félrevezetsz? :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#29599) vodkaboy22 válasza rsf (#29594) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Hátt ezt a Ezt a 6146-ot messze elfelejteném audio célokra...
Kérsz hosszú magyarázatot vagy elég ennyi? Ez nagyon nem audio-ra való... Hanem C-osztályban VHF-re

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#29600) bkercso válasza Dorien (#29598) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem, az nem az én stílusom. Meg a félve vezetés sem. :D

rsf:
Egy jó csöves fejes erősítőt el tudnék képzelni otthon.
Építgess pár éven át, és akkor majd lesz jó. :K Elsőre az már jó, ha üzembiztos, szól, és nincs ordító baja (búgás stb.).

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.