Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76851) Dorian


Dorian
félisten

Last Knights volt tegnap este porondon. Egyszer nézős esti filmnek teljesen megfelelt, de mély nyomot nem hagyott. Átlagos film, de kalandfilm kategóriában az átlagnál azért jobb.
5,5/10

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#76852) atike


atike
nagyúr

(#76853) w333


w333
félisten

Alice Tükörorszában (magyar előzetes) ... várós :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#76854) devil-k válasza w333 (#76853) üzenetére


devil-k
nagyúr

Johnny Depp leggázabb szerepe, s az előző Alice is. Ez a színész többre képes.

- mozi bolondéria -

(#76855) Magnum_ válasza devil-k (#76854) üzenetére


Magnum_
nagyúr

ja, mint pl a Transzcendens... :-)))

I humbly and respectfully decline™

(#76856) pohár


pohár
félisten

örülhettek, mégis jön az Apollo január 21-én a mozikba

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#76857) devil-k válasza Magnum_ (#76855) üzenetére


devil-k
nagyúr

Az is egy f*s volt. Viszont a Fekete mise c. filmben oltári volt! Ilyen egy igazi JD.

- mozi bolondéria -

(#76858) w333 válasza devil-k (#76854) üzenetére


w333
félisten

Szerintem nincs vele baj ... hozza a formáját (1 rész is jó volt) :K

Szerk.

Viszont a Krampusz -t mindenképp moziban akarom :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#76859) devil-k válasza w333 (#76858) üzenetére


devil-k
nagyúr

Azt én is! Alig várom! :)

Ez képregény alapján készült? :Y

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#76860) devil-k válasza devil-k (#76859) üzenetére


devil-k
nagyúr

Krampus: Shadow of Saint Nicholas

- mozi bolondéria -

(#76861) gerii válasza atike (#76852) üzenetére


gerii
addikt

Ezt a NatGeo is leadhatná, olyan felvételek vannak benne :)

(#76862) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Victoria

Nagyszerű, székhez szögező, zseniális. Na nem a történet, az viszonylag egyszerű, de ez nem is gond. Ami igazán figyelemreméltó, az a megvalósítás - vágás nélkül, egy darab snitt (!) az egész film.
Kicsit több, mint két óra a játékidő, ennek az első harmada elég lassú, a szereplők összeismerkednek, beszélgetnek, hülyéskednek, itt lehet sok nézőt el is veszít a film. Persze ez nagy hiba, mert egyrészt elég jól megírt dialógusokkal operál a film (Illetve nem is, mert azt olvastam, 12 oldal volt az egész szövegkönyv, a nagyját rögtönözték a színészek.), másrészt ami utána jön, azt érdemes kivárni. Mert aztán beindul a dolog, és sodor magával, még pislogni is elfelejt az ember. Itt igazán részesévé válik az eseményeknek a néző, hála az egészen újszerű megvalósításnak. A Birdmannel ellentétben, ezt tényleg vágás nélkül vették fel, a rendező bevallása szerint 3. nekifutásra, ami egészen embert próbáló lehetett mind a stáb, mind a színészek részéről (aztán lehet ez is olyan, mint a Holdraszállás... ;] ). Nagyon jó a két főszereplő, különösen Victoria (Laia Costa). Bár volt egy-két furcsa, túlzó momentum, de ezek lehet csak számomra voltak meglepőek, lévén elég más jellem a srác pl., ráadásul a helyzet, amibe kerülnek se hétköznapi.
A zenék még királyak, tökéletes aláfestést adnak a jeleneteknek (akarom mondani az egy darab jelenetnek). Különösen az tetszett, amikor a diszkóban tombolnak valami minimál techno akármire, ami egyszercsak elhalkul - persze csak a nézőknek -, és egy egészen más stílusú muzsika szolgál onnantól alapjául a fiatalok tombolásának. Nem ez a film alkalmazta ezt először, itt mégis zseniálisan komponálták meg az egészet.
Egy szó, mint száz, ha valakit nem riaszt el, hogy négy berlini fiatal átlagos estéjét, éjszakáját kell néznie egy darabig, és valami újszerű, érdekes filmélményre vágyik, az mindenképp nézze meg.

[ Szerkesztve ]

(#76863) spammer válasza ígyvanferi (#76862) üzenetére


spammer
veterán

Jól hangzik, csak hát dzsörmen nyelvezetű, azt meg ki nem állhatom. Ettől függetlenül felvettem listára.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#76864) Tibiajax válasza spammer (#76863) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

mik vannak még azon a listán?

(#76865) spammer válasza Tibiajax (#76864) üzenetére


spammer
veterán

IMDB watchlist, jelenleg 373 tétel (filmek és sorozatok). :D Ami érdekesnek tűnik, azt fel szoktam venni, csak nem nagyon jutok el odáig, hogy meg is nézzem őket, ezért időnként pucolok belőlük, de még így is marad bőven.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#76866) devil-k válasza spammer (#76865) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ismerős érzés. :K

- mozi bolondéria -

(#76867) ígyvanferi válasza spammer (#76863) üzenetére


ígyvanferi
addikt

80%-ban angolul beszélnek bennek. Victoria spanyol, nem tud németül.

[ Szerkesztve ]

(#76868) radi8tor válasza ígyvanferi (#76867) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor nem lesz zavaró az angol felirat.

⭐ Stella

(#76869) mayday00


mayday00
őstag

Hitman: A 47-es ügynök. Egyszer nézhető azért? Nem nagyon gáz film? :F Tervbe van, hogy megnézem :D

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#76870) Magnum_ válasza mayday00 (#76869) üzenetére


Magnum_
nagyúr

A Transporter sokkal jobb :D

I humbly and respectfully decline™

(#76871) spammer válasza ígyvanferi (#76867) üzenetére


spammer
veterán

Akkor nincs is probléma, frankó. :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#76872) Dilikutya válasza mayday00 (#76869) üzenetére


Dilikutya
félisten

Tegnap este néztem végig:

Hitman: A 47-es ügynök (2015)

Játszani kéne már a játékkal, mert nekem gyanús, hogy ennek a filmnek semmi köze nem volt hozzá. Ráadásul ez a szuperügynök-program, meg a golyóálló bőr kicsit elvitte a film+ 9 órakor leadott csak lakossági forgalmazású filmjei irányába az egészet. Tényleg nem mondanám meg, hogy ez mozifilm, és nem csak valami direkt DVD-re készült szemét. Zachary Quinto-n csodálkoztam is, nem egy nagy név, de a Star Trek után egy ilyenben szerepelni... A 47-es ügynök is elég bénán festett, még rendesen meg sem volt nyírva.

3/10

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#76873) james001


james001
veterán

Filmes hibák Az első tényleg ilyen durván benne van? :Y Igaz nem láttam még magát a filmet. Érdekes lista amúgy,sokat nem vettem észre tényleg.

https://psnprofiles.com/kazama001

(#76874) mayday00 válasza james001 (#76873) üzenetére


mayday00
őstag

Gladiátorban van még egy nagy baki :D gázpalack fel van szerelve hátra a szekérre :DD

[link]

ez benne volt a sima, meg volt egy rendezői változat is belőle, abba is benne hagyták :DD

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#76875) Pearce


Pearce
aktív tag

"január 21-től a magyar mozikban is látható lesz a Creed – Apollo fia." via origo

Muhahaha. Biztos látták az éljenző kritikákat meg a szerdai nyitóhétvégéje óta 42 milliós bevételt /35-ből készült/.

Plusz ha már box office: a McAvoy és Radcliffe szereplésével készült Victor Frankenstein-t is most mutatták be /alig reklámozta a Fox/ és kőkeményet bukott /40 milliós költségvetés és a szerdai rajt óta 3,4 milliós bevétel/.

(#76876) w333 válasza Dilikutya (#76872) üzenetére


w333
félisten

+1 (hatalmas csalódás) :(

Szerintem meg sem közelíti a Hitman a bérgyilkos filmet :(((

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#76877) pohár válasza Pearce (#76875) üzenetére


pohár
félisten

utóbbira az első trailer óta várok, ha időben jön, valószínűleg mozis nézés lesz :K

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#76878) madgie válasza w333 (#76876) üzenetére


madgie
titán

"Meg sem közelíti", cöh, ugyanaz a bélsár mindkettő :DDD

(#76879) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Keresek egy filmet amit kb. úgy tizenöt éve láttam és nem sok mindenre emlékszem belőle.

A történet szerint egy repülő lezuhan (vagy kényszerleszáll) egy lakatlan szigeten, a túlélők próbálnak segítséget hívni, míg egy nap egy csónakban egy szénné égett emberi testet mos partra a víz, mint később kiderül az egész világ elpusztult egy tűzviharban, csak ők maradtak a szigeten.

Nagyjából ilyesmi volt a történet, nem ugrik be valakinek mi lehetett a címe?

Let the Zone take me if I am.

(#76880) w333 válasza madgie (#76878) üzenetére


w333
félisten

Mégis sokkal jobban élveztem a régi Hitman -t :)

Arról nem is beszélve hogy a film közepéig az új Hitman nagyon profi és magabiztos, aztán történik valami és egy logikátlan sz*r lesz :DDD

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#76881) Pitterix válasza mayday00 (#76869) üzenetére


Pitterix
őstag

Simán. Ha nem játékadaptációként tekintesz rá....

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#76882) dokee78 válasza mayday00 (#76874) üzenetére


dokee78
félisten

Az nem gázpalack,hanem Nitro. :U

(#76883) Magnum_ válasza madgie (#76878) üzenetére


Magnum_
nagyúr

végre jót írsz :R

:]

I humbly and respectfully decline™

(#76884) abridabri


abridabri
veterán

Time Lapse
Ma este is belenyultam a tutiba, ez is 1 brutal jo film lett :K

(#76885) kk831228 válasza emiki6 (#76824) üzenetére


kk831228
addikt

Á mi az hogy pár részt?? :Y :Y Egész héten a szombat délutámt vártam, előtte hupikék törpikék, utána Knight Rider, vasárnap 5-6 óra walt disney : Jesse(Nehéz napok egy föld nevű bolygón)... :K :))

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#76886) Dilikutya válasza kk831228 (#76885) üzenetére


Dilikutya
félisten

Rákerestem, régen csak egy része volt kölcsönözhető, most viszont a teljes 13 részes sorozat elérhető már a Nehéz napokból a videótékában. Nem tudom, ami fejjel mennyire bírnám, anno 20 éve tetszett nagyon, főleg az a rész, amikor Jesse üldözője, ilyen Terminator/Darth Vader hibrid lény is megjelent. A morgoncok meg kb. minden részben jöttek. :)
Martin Kove se sok mozifilmben kapott főszerepet, de a videós szemetei közül az Árnyékvadász jó kis Terminator rip-off, az Acélos igazság meg egy teljesen korrekt 80-as évek végi akciófilm, annak minden bájával és kliséjével (zűrös vietnámi veterán, rossz fiúk a környéken, az egyik banda vezérével még baja volt Vietnamban, haver miatt bosszú stb. :) ).

A szombat délt se hagyjuk ki, akkor jött a G.I. Joe, vasárnap reggel pedig a Tini nindzsa teknősök. :)

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#76887) madgie válasza kk831228 (#76885) üzenetére


madgie
titán

Megkockáztatom, hogy az átlagos nyolcvanas évekbeli tini bármikori válasza a "miért nem jártál templomba" kérdésre: akkor ment a Knight Rider :D

(#76888) kk831228 válasza Dilikutya (#76886) üzenetére


kk831228
addikt

Úhh tényleg Tini nindzsák... :Y G. I. Joe :Y :R :R

Jessi nekem nagyon tetszett, biztos azért mert terminátoros beutése volt tényleg... :R Nekem az utolsó része tetszett amibe plazmagömb volt, el se tudtam képzelni mi lehet az... :D Meg volt még egy amibe egy fiatal gyerek ugyanolyan erős volt mint Jessi... :D

madgie: jaja... :R :B :D

Na még egy klasszikus : Szupernagyi... :D :DDD

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#76889) w333


w333
félisten

Na akkor filmezzünk ... A nagy Gatsby :))

Nagyon rég láttam, de egyszerűen zseniális film, kötelező darab :DD

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#76890) w333


w333
félisten

Ha már úgyis közeleg a Star Wars ... :DDD

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#76891) Pecc válasza Dilikutya (#76886) üzenetére


Pecc
őstag

A morgoncok félelmetesek voltak, szegény kalóz jack :) Emlékeim szerint azokon a délutánokon még a hegy gyomrában című sorozat is ment. Na az is valami volt :)

(#76892) Tibiajax válasza Pecc (#76891) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

az új-zélandi sorozatra gondolsz, rachel-lel, theo-val meg a színes kavicsokkal?.. az vasárnap reggelente ment mindigp

(#76893) Pearce


Pearce
aktív tag

Batman v Superman - Exclusive Sneak [HD]

Szerdán új előzetes!

[ Szerkesztve ]

(#76894) Bad Pritt válasza Pearce (#76893) üzenetére


Bad Pritt
félisten

Jaj de messze van még. :(

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#76895) Dilikutya válasza Pecc (#76891) üzenetére


Dilikutya
félisten

A morgoncok nem a Nehéz napok egy Föld nevű bolygónban voltak? Akkor mi volt a nevük azoknak a kis bizbaszoknak?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#76896) Magnum_ válasza Pearce (#76893) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ekkora g.ci a superman?

I humbly and respectfully decline™

(#76897) madgie válasza Magnum_ (#76896) üzenetére


madgie
titán

Nem is a Kriptonon született, hanem Degecen.

(#76899) atike


atike
nagyúr

Joy trailer (Jennifer Lawrence)

(#76900) jjeahh válasza atike (#76899) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Listán van nálam is, kíváncsi vagyok. Amúgy annyi de annyi féle luxottica napszemcsi létezik, most komolyan a 80-as évek óta még mindíg a wayfarert kell erőltetni minden második filmben akkor is, ha nem áll valami jól a színészeknek (Robert De Niro)? :U :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.