Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76351) pohár válasza Ed3r_X_ (#76348) üzenetére


pohár
félisten

ott én is majdnem ugrottam egyet, nagyon fel volt vezetve a dolog :D
a végén viszont nem így képzeltem el, hanem valamelyikőjük halálát, vagy mondjuk Katniss csak álmodja az egészet (vagy legalább a legvégét), mert olyan sérülést szenvedett azelőtt, hogy kómában tartják, vagy valami ilyesmi

meglepődtem, hogy a terem jó félig volt, pedig a feliratos verzión voltunk

aminek megörültem, a trailerek alatt, hogy lenyomták a Deadpoolt (felirat nélkül, OV), jólesett kicsit röhögni a film előtt :D
Star Wars meg megint nem volt, hát nem tudom mi a faszt csinálnak, hogy egy ilyen látogatottságú filmnél nem promózzák, helyette volt valami Krampusz nevezetű horrorszerűség, hát elég eh

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#76352) Dilikutya válasza pohár (#76351) üzenetére


Dilikutya
félisten

A Krampusznak vagy a Star Wars-nak van nagyobb szüksége rá? :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#76353) pohár válasza Dilikutya (#76352) üzenetére


pohár
félisten

egyértelmű, hogy az előbbinek, de már szarnak látszik a trailer alapján is, ilyen karácsonyi horrorizéakármi :D

de az új SW trailert megnéztem volna igazán nagy képernyőn, magas hangerőn :(

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#76354) FollowTheORI válasza Ed3r_X_ (#76348) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Az a rész neked is Alien beütésű volt a csipogással? Nekem azonnal az ugrott be... meg az gőzös jumpscare nem semmi volt jaja. :D

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#76355) szilva01 válasza Pearce (#76350) üzenetére


szilva01
őstag

Nem rossz tipp de nem ez. Közben rájöttem, hogy sorozat és Peaky Blinders a címe. (Egyébként 10/10 mindenkinek ajánlom!)

(#76356) Dilikutya válasza pohár (#76353) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem hittem volna, hogy moziba kerül, szerintem én elmegyek rá. :)
Olyan ritka itthon a horror, hát még a szörnyes szar. Nem mondom, hogy az ótvar is ritka, It Follows is volt... :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#76357) Bad Pritt válasza szilva01 (#76355) üzenetére


Bad Pritt
félisten

Hatalmas +1, authentic brummie accent mindent visz, perfekt angolos barátnőmőn is kikezdett a tájszólásuk. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#76358) devil-k válasza PuMbA (#76346) üzenetére


devil-k
nagyúr

Csak a dvd kommentárból lehet ezeket megtudni?

- mozi bolondéria -

(#76359) brownus


brownus
veterán

ehezok viadala utolso resz kritika, akkor nicht moziba nezes. ereztem hogy elbasszak

(#76360) radi8tor válasza brownus (#76359) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

És ha túl kritikus a kritika? :)

⭐ Stella

(#76361) Dilikutya válasza radi8tor (#76360) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem vagy túl kritikus a túl kritikus kritikákkal szemben? :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#76362) Magnum_ válasza Dilikutya (#76361) üzenetére


Magnum_
nagyúr

túl kritikusan látjátok a kritikusan nézett, kritikus kritikákat itt, a már kevésbé kritikás kritikai fórumon.

I humbly and respectfully decline™

(#76363) rétisün


rétisün
veterán

akkor most itt a kritikát kritizáljátok? :)) :DD

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#76364) brownus


brownus
veterán

:D

(#76365) PuMbA válasza devil-k (#76358) üzenetére


PuMbA
titán

Hát én nem találtam ki magamtól :) Először arra gondoltam, hogy olyan nincs, hogy semmi értelme annak a jelenetnek, miért nagyítanak annyira bele a képbe, ilyen nem sok filmben van, ezért néztem utána :) YT-on itt a kérdéses részlet :)

[ Szerkesztve ]

(#76366) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

A Night at the Opera (1935)
hd,pannónia szinkron
tegye fel a kezét, aki ismeri a Marx-testvéreket!
na ugye, senki.. pedig filmtörténetnek ugyanolyan fontos eleme ez a három kis zs mitugrász is, mint a sztárvársz vagy dídpól
én a magam részéről egyikőjükre, krusóra voltam főképp kíváncsi, hiszen Woody Fogd a pénzt és fuss csodájában a szülők egy úgynevezett Groucho-álarcban voltak csak hajlandóak a kamerák elé állni.
szóval adott volt ez a három kis zsidó gyerek, akik fergeteges humorukkal és játékukkal hahotáztatták meg az akkori filmközönséget. a Botrány az operában-t a legjobb alkotásuknak tartják, így ezt választottam h végre megismerhessem a csodát
hát maradjunk annyiba végül, kár volt.. de becsületemre legyen mondva, végigszenvedtem, egészen a the end-ig! de azt a vásári ripacskodást, azt az egyre növekvő hihetetlen irritáltságot amit éreztem végig, na azt nem kívánom senkinek mozizás alá.. borzalom, a film is, de főleg ez a három nyavalyás
:D
5/10

(#76367) BITBOYS válasza Tibiajax (#76366) üzenetére


BITBOYS
addikt

Pff...ebbe belekeverni az SW-t természetesen rád vall Tanár úr :U

;]

Eladó DDR5 2x8GB memória: https://hardverapro.hu/apro/crucial_16gb_kit_2x8gb_ddr5-4800mhz/hsz_1-50.html

(#76368) devil-k


devil-k
nagyúr

No Escape
5/10

Egy jó nagy adag dara, semmi más. Jó lenne az alapötlet, de belekaksiztak, nem érdekelte a rendezőt bővebben... Kár érte. Owen Wilsont érdekes volt végre nem egy bugyuta vígjátékban látni. A filmnek jó hangja van, kiváló tesztelni.

Starred Up
7/10

Érdekes börtönfilm, 1-2 helyen kísérteties Bronson elemekkel. Sőt, Jack O'Connell egy az egybe olyan volt, mint Tom Hardy. Ettől függetlenül érdekes és elgondolkoztató volt az egész alkotás, kár, hogy a story egy részét elnagyolták.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#76369) Bad Pritt


Bad Pritt
félisten

Midnight Special Trailer

Karakteres rendező, jó színészek, érdekes trailer. Fél szemmel érdemes figyelni, kicsit még a Looper is az ember eszébe juthat.

A Monster Calls Trailer

Két okból tettem be: egyrészt a zene, amit most hallok másodszor előzetesben a Cloud Atlas óta és gyönyörű még mindig, másrészt Liam Neeson narrációja mintha maga Szilszakáll lenne. Epic! :Y

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#76370) Dilikutya válasza Tibiajax (#76366) üzenetére


Dilikutya
félisten

80 éves film, mit vártál? Ma már minimum máshogy megmosolyogtató minden azokból az időkből. A régi Universal horrorokon sem rémülsz meg, bár azok szerintem épphogy méltósággal öregedtek meg, nagyon hangulatosak, szeretem őket. A régi Kabos-filmjeink is ripacskodások mai szemmel, más kérdés, hogy a magyar kommersz komédia sokáig nem tudta kiheverni, sőt a 90-es években újra támadt ez a színvonal. Akkoriban a Marx tesók viszont sztárkomikusok voltak, akár csak Stan és Pan, Abott és Costello, Charlie Chaplin. 80 év múlva Melissa McCarthy-t is szívlapáttal ütné a többség valószínűleg. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#76371) devil-k válasza Bad Pritt (#76369) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nagyom szimpatikus mind a két trailler! :)

- mozi bolondéria -

(#76372) lorcsi


lorcsi
veterán

állati jó ez a 12 monkeys poster :)

[ Szerkesztve ]

(#76373) madgie válasza Dilikutya (#76370) üzenetére


madgie
titán

"80 év múlva Melissa McCarthy-t is szívlapáttal ütné a többség valószínűleg."

Most is, ami azt illeti :D

(#76374) callmeakos válasza madgie (#76373) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Buuuuuuuurn :DDD

All→M8

(#76375) Tibiajax válasza Dilikutya (#76370) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

ja, ezt akartam még írni, de végül lemaradt, hogy attól még hogy 80 éves, meg tudna nevettetni.. ha olyan a játék, olyan az adott szituációs geg és fogékony vagyok rá, ma is ugyanúgy működhetne.. Wilder Van aki forrón szereti-je is már több mint 60éves, és örök humor. megunhatatlan
persze ez az egész is nyilván szubjektív, volt (meg van) aki Chaplint ócska ripacsnak tartja meg tartotta és van, aki bármikor tud nevetni a botladozásán
szerintem a (jó) humor örök és kortalan, más kérdés, h az adott személyiség mennyire tud rád hatni

(#76376) atike


atike
nagyúr

A Die Hard romjai

Érdekes cikk... :)

Mondjuk a 3 hülyés rész... Azt nem tudom hova tenni... Értelmetlen.

(#76377) cyberkind válasza atike (#76376) üzenetére


cyberkind
félisten

Kár hogy a film egy halom kula lett, szemben a 4-el ami hiába új, nagyon jól modernizálódott a tökéletes . után. :K

Paranormal Cocktivity

(#76378) pohár


pohár
félisten

[link] :D :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#76379) Vikthor válasza pohár (#76378) üzenetére


Vikthor
nagyúr

:C

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#76380) brownus


brownus
veterán

(#76381) mayday00


mayday00
őstag

Now You See Me 2 trailer :C

[link]

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#76382) Bad Pritt válasza brownus (#76380) üzenetére


Bad Pritt
félisten

Na ez a nem gyenge...

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#76384) kk831228 válasza Tibiajax (#76342) üzenetére


kk831228
addikt

"Ennyit a kagylókról...." "Értesitjűk a San Angelesi rendorseget" :D

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#76385) emiki6


emiki6
veterán

Pacific Rim

Ez, igen! Még ilyet! Ezt de jó lett volna moziban látni! Ez egy nagyon jó zúzda volt! ha minden hasonló film legalább ilyen jó lenne, akkor nem lenne okunk a panaszra. Az akció adta, a zene mellette szintén. A történet nekem azért tetszett, mert elég kreatívak voltak. Nagyon jó munkát végeztek, akik megtervezték a ruhákat és a gépeket. Valljuk be a mai világban, ebben a kategóriában ez a film gyöngyszemnek számít. :K 8/10 :R

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#76386) Dilikutya válasza emiki6 (#76385) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nincs túl nagy tolongás a kategóriájában. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#76387) rétisün válasza atike (#76376) üzenetére


rétisün
veterán

3 hülye: a top gear műsorvezetőire gondol, nem?

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#76388) emiki6 válasza Dilikutya (#76386) üzenetére


emiki6
veterán

Akkor talán épp ez a baj.

Ami hasonlítható hozzá, az az Edge of tomorrow, valamilyen szinten az Oblivion, talán az Avatar, idegen témában pedig a Függetlenség napja, a Világok harca és mint űrlényes sci-fi még a District 9 jut eszembe. Őszintén szólva ezek szinte mind jó filmek. Talán még van pár említésre méltó, ami nem ugrott be.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#76389) rétisün válasza emiki6 (#76388) üzenetére


rétisün
veterán

űrlényes sci-fi: alien, aliens? alapmű :))

(#76390) dying_star: egy autós oldalon nem is csodálom, gondolom ott az olvasóknak ilyent olvasni kissebbfajta felségsértés :))

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#76390) FoxiestFox válasza rétisün (#76387) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Igen. Kommentek között az idióták ki is akadtak, mert nem értették a viccet. :D

(#76391) Ispy válasza emiki6 (#76388) üzenetére


Ispy
veterán

Inkább a godzilla vonal.

A történetről nem tudok semmit írni, már elfelejtettem, pedig már láttam van 4x :D

Megszólította a gyermeki énem, nagy robotok gyaknak nagy gyíkokat, mindezt elég látványosan.

Apu, apu én is kérek karácsonyra olyan nagy robotot :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#76392) Jim-X válasza Ispy (#76391) üzenetére


Jim-X
őstag

Az az :C ;]

A játék az nem játék!

(#76393) Dilikutya válasza emiki6 (#76388) üzenetére


Dilikutya
félisten

Na most kéne tisztázni, mi az összehasonlítás alapja, mert én A holnap határánnal nem sok közös vonást vélek felfedezni. :) Legközelebbi rokona talán a Godzilla a kaiju téma miatt.
A függetlenség napja is kiesik, abban fejlett technológiájú földönkívüli civilizáció támad a Földre, a kaijuk viszont nem rendelkeznek semmiféle technológiával, és nem is földönkívüliek. A mecha témával keverve ez egy tipikusan japán beütésű film, Amerikában kevés ilyen készül, míg pl. csak japán Godzilla film van vagy 30, az egyéb kaiju filmekről, mecháról nem beszélve.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#76394) Magnum_


Magnum_
nagyúr

ez is egy remekmű lesz...

I humbly and respectfully decline™

(#76395) emiki6 válasza Dilikutya (#76393) üzenetére


emiki6
veterán

"ruha", amitől több leszel, mint ember és biológiailag fejlett gonosz gyarmatosító földönkívüliek. A függetlenség napja, oblivion, világokharca, mert az utóbbi szempont teljesül, az avatarnál mi gyarmatosítunk, a district 9-ben meg van fejlett zúzós technológia.

Az Alien-t viszont sehogy sem tudnám hasonlítani ehhez.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#76396) Jim-X válasza emiki6 (#76395) üzenetére


Jim-X
őstag

Nekem a Pacific Rim-rol a Battleship ugrik be... A tobbihez en se tudnam hasonlitani.... :B

A játék az nem játék!

(#76397) emiki6 válasza Jim-X (#76396) üzenetére


emiki6
veterán

Túl korlátoltak vagytok... ;] :DDD

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#76398) FoxiestFox válasza emiki6 (#76397) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nehogy elemezni kezdjem a filmes ízlésed! ;]

(#76399) Dilikutya válasza emiki6 (#76395) üzenetére


Dilikutya
félisten

De a kaijuk nem földönkívüliek, és nem is tűnnek biológiailag fejlettnek. Nincs gyarmatosítás, és a kaijuk a b*szott nagy szörnyek, akkor már inkább több köze van a Cloverfield-hez is. És még mindig a Godzillához. Godzilla még szerepel is a Tűzgyűrűben. Del Toro megpróbálta ismét behozni Hollywood-ba ezt a műfajt, ami neki sem sikerült, és a múltban sem volt túl sok próbálkozás erre.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#76400) Jim-X válasza FoxiestFox (#76398) üzenetére


Jim-X
őstag

Nalam a Trainspotting kritikajanal elasta magat ;] ;] ;]

A játék az nem játék!

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.