Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#123751) atike válasza hoffman_ (#123744) üzenetére


atike
nagyúr

Szerintem nem csak szinkronos és angol nyelvű film van... Szerencsére... :)Folyton az kerül elő, hogy miért nem lehet megtanulni angolul... :U

[ Szerkesztve ]

(#123752) Mik76 válasza atike (#123751) üzenetére


Mik76
senior tag

Vagy olvasni... :D

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#123753) lezso6 válasza Viszlát (#123745) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Miért kéne törvénnyel kötelezővé tenni a magyar szinkront? Ez pont akkora butaság, mint amikor azért hoznak pont olyan törvényt, hogy valamit ellehetetlenítsenek.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#123754) Tibiajax válasza lezso6 (#123753) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

én törvényileg kötelezővé tenném a szinkront, törvényesíteném és az érte felelős tárca vezetésére Viszlátot kérném fel.

(#123755) lezso6 válasza Tibiajax (#123754) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

És akkor megalakulna Viszlát-tárca, benne a Viszlát-pénz. Ez nem hangzik valami jól. ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#123756) Tibiajax válasza lezso6 (#123755) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

ó, nem lenne azzal gond, megszokott dolog az már
a probléma inkább azzal lenne, hogy hiába lenne meg végre a felelős tárca a megújult magyar szinkronért, a helyzet teljesen ellehetetlenülne, mert Viszlát gyakorlatilag mindegyik elkészült munkát várhatóan hivatalból elutasítana. non approved, reason: infantilis félrefordítások, eredeti szövegkörnyezetbe képtelen elhelyezés, félresiklott szóösszetételek, nagymértékű poén-elváltoztatások. nagy ervinkéék a fejét követelnék fél éven belül
és hiába lenne meg a busás havi honoráriuma és még rengeteg munkájához kapcsolódó mellékes juttatása V-nek, ezt így sokáig nem lehetne csinálni

[ Szerkesztve ]

(#123757) sixpak válasza hoffman_ (#123744) üzenetére


sixpak
nagyúr

&(#123745) Viszlát:
lehet, hogy szép a múlt, de szerintem ez a dolog is (sok egyéb mellett) ezekre vezethető vissza, szánalmasnak tartom, hogy minden szarra rá lehet ragasztani a "nemzetikulturálisörökség" cimkét, elrévedni a múltba és a jelenben nem csinálni szart sem, pont ezért tartunk itt, ahol tartunk.

Emlékszem kölyök koromban sokszor néztük a Horvát csatornákat (más nem is nagyon volt a magyar mellett), minden film feliratos volt, eredeti címmel, nem valami fogyatékos agyából kipattant, cseppet sem vicces, hajmeresztő elferdített f@szsággal.

Ezzel együtt megértem a szakmabeliek nemtetszését, sőt a személyes aggályaikat is.
Jómagam is nagy rajongója vagyok a 25-30 évvek ezelőtt készült klasszikus szinkronoknak, de kb. akkortájt le is kellett volna állni vele, akkor talán nem lennénk 40 évvel lemaradva mindenkitől.
Amúgy szerintem semmi nem lesz a dologból, túl késő elkezdeni, minden maradni fog a régiben.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#123758) Mik76 válasza lezso6 (#123753) üzenetére


Mik76
senior tag

Nyilvan a szinkron szakmabeli megkerdezett arrol almodozik hogy hegyekben all a melo.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#123759) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr


nna, megint a nagy [moderálva] indul... pont, mint az örökség esetében is annak idején. úú, mennyire félelmetes, mennyire lélektanilag depresszív, ettől garantáltan kaparni fogod a falat..
hát kapartam is emlékszem, kínomban, annyira gyenge volt. tartok tőle, itt is ugyanez lesz.. trélert látva legalábbis biztos vagyok benne

[ Módosította: radi8tor ]

(#123760) Viszlát


Viszlát
addikt

Egy pillanatra azt hittem, hogy az én szövegértelmezésemmel van gond, de csak egy pillanatra.

Amit bemásoltam abban nem a szinkron a lényeg. Ilyen szempontból a szinkron mellett nem kell lobbizni, hiszen most is szinte minden filmhez készül, elvétve találni csak olyat amihez nem. De a petícióban benne van, hogy elérhető legyen az eredeti nyelven, eredeti vagy magyar felirattal. Erre írtam, hogy ez nem butaság, csak a törvényi kötelezettség nem a legjobb megoldás.

(#123756) Tibiajax: ez a feltételezés felér egy sértéssel. :) Ennél komolyabb területen is rendbeszedtem már néhány dolgot, szóval nem az ellehetetlenítés lenne a cél, hanem a szisztematikus rendbetétel. Például, hogy olyan ember ne fordíthasson filmet, akinek a dude magyarul dúvadot jelent... Nem olyan nagy dolog ám ez, képzett embereket alkalmazni egy olyan rendszerben ahol visszakövethető és ellenőrzött minőségű a végtermék.

Viszont a legnagyobb problémát mindig is az emberek hozzáállása fogja jelenteni, azzal meg nincs mit kezdeni. Illetve örülni kell az apró sikereknek amit saját környezetben el lehet érni. Például, hogy a 70 közelében járó szüleim már alig néznek valamit szinkronosan, mióta megmutattam nekik néhány kedvenc sorozatukat és filmjüket eredeti nyelven. Igaz, tudnak olvasni, szóval elitista köcsögök alapból, de hát senki sem tökéletes. :)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#123761) Mik76 válasza Viszlát (#123760) üzenetére


Mik76
senior tag

Intervideoba jartal anno filmet kolcsonozni? A vhs korszak csucsan. Csak feliratos filmjeik voltak, remek minosegu kopiakon.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#123762) vond válasza Viszlát (#123760) üzenetére


vond
MODERÁTOR

"Nem olyan nagy dolog ám ez, képzett embereket alkalmazni egy olyan rendszerben ahol visszakövethető és ellenőrzött minőségű a végtermék."

Ez ráférne az egész országra. Sőt, az egész világra.

(#123759) Tibiajax: Ilyen névvel naná, hogy fosik minden filmen. :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#123763) sixpak válasza Tibiajax (#123759) üzenetére


sixpak
nagyúr

Azt hittem a Hereditary mindenkinek bejött.
Nekem nagyon, többször is megnéztem már, remek film, mindenki jól játszik benn, főleg az anya...

Tegnap éjjel az Under the Skin-t pótoltam....meztelen nő a vásznon, többször is, így alapból 3 pontról indul. :D
Jó képek, tényleg nagyszerűen sikerült ebből a szempontból, +3 pont. Keveset beszéltek, de nem is hiányzott, +1 pont.
A male nude scene miatt majdnem levontam egy pontot, de ma vajszívű kedvemben vagyok. :D

Ma éjjelre a Melancholia a valasztottam, régóta várólistán van.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#123764) Mik76 válasza Viszlát (#123760) üzenetére


Mik76
senior tag

Nyilvan sok fuggene attol hogy az a torveny amit szeretnenek hogyan van megszovegezve, de valoszinuleg kotelezne minden olyan tartalom szolgaltatot aki Magyarorszagon uzemelni kivan. Na ez pl mindjart egy akkora pofont adna a Netflixnek hogy lehet rogton bezarna Mo-on, vagy tomegben kezdene gyartani a filleres gagyi szinkronokat csak hogy minnel olcsobban megfeleljen a jogi eloirasoknak.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#123765) Bad Pritt válasza Tibiajax (#123759) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Az a neve a csávónak, hogy David Fear és horrorfilmeket kritizál? :D
Ehehe, pun intended.

Aj, vond is lelőtte... :(

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#123766) RetepNyaraB válasza sixpak (#123763) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Maj' mongyad mivolt a melankólikával. Érdekel (megvolt; azért).

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#123767) Tibiajax válasza vond (#123762) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

szerintem kamu... marketing az egész
fel kell építeni a hype-vonatot, nna
:)
sixpak ismersz, tudod, mi a jófilm-mércém.. ha alig várom, h újranézzem. ez a jó film definiciója tulajdonképpen, így nagyon dióhéjban. ha épp -tudod-, nagyon rohansz valahová és valaki utánad kiabál hogy hé, mi nálad a jó film? az, amit újra akarok nézni
az örökség nem jutott azóta se eszembe, h ismét megnézzem. semmi nem fogott meg benne. Toni Collette jó színésznő, már a hatodik érzékben is láthattuk, de ez még kevés nálam

(#123768) Viszlát válasza Mik76 (#123761) üzenetére


Viszlát
addikt

Nekem csak a Réka Téka jutott, vidéki kisváros. :)

#123764: a cikk alapján nekem tényleg az az érzésem, hogy moziról van szó. Ha globálisan akarnak valami ilyesmit elérni, az baromság és megoldhatatlan.

(#123762) vond: köbö 6 jelenet ugrik be erről a Newsroom sorozatból, ha még nem volt meg, tessék pótolni. #wejustdecidedto #thegreaterfool #donquijote

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#123769) sixpak válasza RetepNyaraB (#123766) üzenetére


sixpak
nagyúr

Ok, feltétlen....ha nem lesz villámlás, mert akkor csúszik a dolog, olyankor mindent kirántok a konnektorból. Vihar idején visszatérünk a 19. századba, a gyerekek is akkor fogantak.....nem igaz. :D

Tibi: persze, tiszta sor, nem egyformán hatnak ránk a dolgok.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#123770) Mik76 válasza RetepNyaraB (#123766) üzenetére


Mik76
senior tag

En is kivancsi vagyok. Nekem az a film nagyon bejott.
Parszor mar megneztem.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#123771) Drizzt válasza sixpak (#123763) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Huu, pedig a Hereditary szerintem is egy rettenetes film volt. Vagy 5en neztuk egyutt a Toldiban. Tobbieknek viszont tetszett. Szerintem viszont a legrosszabb horrorfilmek kozott van. Mondjuk jo horrorfilm amugy is alig-alig van.

I am having fun staying poor.

(#123772) Tibiajax válasza Drizzt (#123771) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

vegyél egy ronda kislányt meg egy jónak látszó, de igazából nem jó sztorit, nyomj egy ügyes hájpot köré ultrakult David Fear-rel, és máris bízhatsz a hirtelen sikerben

(#123773) lezso6 válasza Tibiajax (#123759) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Sima marketingszemét. Nekem ezek az 5 szavas "filmkritikák" azok mindenegybenblog jellegű álmédiumok tipikus semmitmondó kattintásvadász bulvárcímeit idézi, mint pl hogy "ezt nem fogod elhinni".

Bizonyos trailereknél is szokás ez a fajta "igényesség" (igénytelenség), amikor ömlesztve, mindenféle forrásból bedobnak ilyen reakciószövegeket a trailer közben. Azoknak meg az a fajta teleshop-hangulata van, amikor kamu interjúkat mutatnak be, hogy milyen jó a termék.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#123774) k-adi


k-adi
nagyúr

A királynő kutyája (2019)
The Queen's Corgi

Aranyos animációs film, többnyire vicces, de kiszámítható történettel, stb. Egy unalmas délutánra tökéletes rajzfilm és kutyakedvelőknek

[ Módosította: Viszlát ]

(#123775) Cyrin válasza k-adi (#123774) üzenetére


Cyrin
addikt

Tucat fantáziátlan, humortalan egy kaptafa gyerekfilm. Recept: csináljunk cuki állatokat, cuki ábrázattal, nézéssel, tegyünk alá valami szabadulós fantáziátlan történetet nem számít mit, és kész.

(#123776) erahurka


erahurka
félisten

Azt látta valaki, amelyikben egy helyes csaj mopszot nevel? Tavalyi film, de elfelejtettem a címét :(((

(#123777) pohár


pohár
félisten

az Allee kisterme majdnem tele volt az Aladdin OV vetítésén ma este, még csodálkoztam is... simán megérte a jegyet, sőt, nagyon kellemes darab lett

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#123778) sixpak


sixpak
nagyúr

Melancholia

10 perce lett vége, nem szoktam azonnal leírni a benyomásaimat, általában hagyom ülepedni a dolgokat, de most kivételt teszek.

Ez valami egészen elképesztő volt!
Nagyon a hatása alatt vagyok, nehezen tudnék rosszat mondanom a filmről.
Két dologba tudok belekötni:
- az idegbeteg, rángatózó kamera nekem túl sok, nagyon idegesített, pláne az első néhány perc letaglózó képsorai után, de a vacsora jelenet után már nem volt vészes.
- az első felvonás rész lehetett volna mondjuk negyed órával rövidebb....és ennyi, minden más a helyén volt.
Sokáig velem marad a film, úgy érzem.
A napokban megnézem a feleségemmel is, ezt mindenképp látnia kell!

Most nekiállok kritikákat olvasni, bejött-e az embereknek vagy csak én ájultam el. :D

Ja, és köszönöm a google-nek az érdeklődési kör alapján összeállított cikk ajánlókat, ott figyeltem fel a filmre először. :D

#értékelés

[ Módosította: vond ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#123779) Füleske válasza erahurka (#123776) üzenetére


Füleske
addikt

Ez az ?
Nem láttam, csak valahol összefutottam vele és a poszter egyből beleégett a retinámba, a név meg a Lefety Lóránt a jó öleb - re emlékeztet.

(#123780) erahurka válasza Füleske (#123779) üzenetére


erahurka
félisten

Igen, köszi! Remélem kapható már a virágboltban.

Bírom a mopszokat és a csaj is helyes, úgyhogy muszáj megnéznem :DDD Remélem nem lesz gyöpös...

(#123781) hoffman_ válasza Viszlát (#123748) üzenetére


hoffman_
nagyúr

mindenki több pénzt vár, én is ;]

én nem mentem el rá, csak azért, mert nem volt se OV, se feliratos. olyan szinten zuhan a szinkronok színvonala, hogy zongorázni lehet a különbséget. szomorú ez.

viszont, ahogy már utaltam rá, ez nem feltétlen a színészek hibája. egy sz@ros pénzgyár futószalag az egész. kapnak valami mesteri "szakmabelitől" egy szereposztást, megkapják a sciptet, elolvasni nincs idejük, nem hogy gyakorolni, felmondják, bumm, moziban is van. sok sikert így az érdemi tartalomhoz.

engem sokszor félreértenek. nekem nincs ellenérzésem a magyar szinkron felé. szerintem a jelenlegi magyar szinkron a hulladék, egyáltalán nem általánosan értendő.

jelen kérdéskörben tekintsük el a nyelvek közöt nem átvihető viccek, érzések vagy színészi játék problematikától. teljes mértékben meg tudom érteni, ha valaki mondjuk 43 vagy 59 évesen nem szeretne angolt tanulni, csak ezért mert tegyük fel, sosem használná, vagy csak egyszerűen makacs, mindegy. megérdemeljük a jó szinkront. ezzel együtt pedig egy normális felirat-fordítást.

amíg egyik sincs, addig kapja be minden itthoni forgalmazó, meg tüntető szakmabeli. ez a sarkos véleményem. addig kikölcsönzöm vagy megveszem (véltelenül sem magyar forrásból) hónapokkal a megjelenés után és max szívom a fogam...

#123751, atike

nem olyan nagy vasziszdasz, még akkor sem, ha valaki úgymond tökhülye hozzá. de láthatod fentebb, hogy nem vagyon "angoltanárnáci". kettős mérce van, ennyi az egész. egyébként nálam több ázsiai tartalmat nem sokan néznek a topicban és el nem tudnám képzelni, hogy valaki ezeket jól leszinkronizálja. nem lehet jó, ennyire egyszerű. meg kell tanulni felirattal élni - szerintem - bizonyos esetekben, különben csorbul(hat) a filmélmény.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#123782) Realradical válasza radi8tor (#123707) üzenetére


Realradical
őstag

Nem tudja a többség. Külön menekülő osztaguk volt a legrosszabb esetekre. A fő elem (amiért úgymond Amerikába megy) az szervezett.

Nyilatkozta is valahol, hogy azért nem nagyon csinál már hasonló filmeket, mert már felismerik.
Legutóbb konkrétan leálltak egy forgatással, mert lelepleztek egy pedofil szervezetet ahol vállalták a gyerekek eltűntetését is.

[link]

szerk: A diktátor már szervezett színészekkel játszódott

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#123783) erahurka válasza Realradical (#123782) üzenetére


erahurka
félisten

Jajj a Dictator :DDD Mikor a helikopterben Porsche 911-ekről beszélgetnek, az utasok meg azt hiszik mindjárt belerepülnek egy felhőkarcolóba :DDD

(#123784) Realradical válasza erahurka (#123783) üzenetére


Realradical
őstag

Nagyon kemény az a jelenet :DDD

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#123785) RetepNyaraB válasza sixpak (#123778) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Jól van. Mármint utálhattad is volna, mint a szart, mert benne van a lehetőség, de jobban örülök, hogy nem. Szerintem is sokáig megmaradós darab. Trier nagyon beteg ipse ma már, de ezt pont eltrafálta.
Mellesleg és offban, tőle a korai Birodalom (Riget) sorozat az egyik legerősebb nekem. Ott még nincs léleknyomorítás és nézőpusztítás, ami miatt eléggé utálom a csávót.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#123786) sixpak válasza RetepNyaraB (#123785) üzenetére


sixpak
nagyúr

Köszi, ránézek...bár a sorozatokat nyugdíjas éveimre tartalékolom, így sincs időm semmire. :D

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#123787) RetepNyaraB válasza sixpak (#123786) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ja, persze elég beteg az is, de engem szórakoztat. Ne rám fogd 😜

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#123788) gbors válasza sixpak (#123786) üzenetére


gbors
nagyúr

A Riget csak 2x4 epizod, szerintem ne tartalekold :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#123789) sixpak válasza gbors (#123788) üzenetére


sixpak
nagyúr

Ránéztem....ez nekem túl beteg. :K

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#123790) gbors válasza sixpak (#123789) üzenetére


gbors
nagyúr

Hat ezt nehez vitatni :D Raadasul a masodik szeria a filmtortenelem egyik legnagyobb cliffhangerevel zarul, szoval azt sem konnyu feldolgozni...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#123791) Realradical válasza sixpak (#123789) üzenetére


Realradical
őstag

Na most lettem kíváncsi

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#123792) erahurka


erahurka
félisten

Elég radikálissá vált a véleményem szinkron vs felirat témában: vesszen a szinkron, haljon ki a szakma. Elegem van abból, hogy nem tudok moziba járni, mert egyszerűen nem mutatnak be filmeket magyar felirattal. Mindent szinkronnal hoznak be, csak és kizárólag szinkronnal. Kivételek persze vannak, de pár nagy cím amit nem lehetett idén eredeti nyelven magyar felirattal nézni:
- Shazam!
- Aladdin
- Godzilla 2
- Pikachu a Detektív
- John Wick 3
- Kedvencek Temetője
- Mi

Nektek mi a véleményetek? Puliwoodos Facebook poszt alatt megírtam ezt amúgy és senki sem képes felfogni mire gondolok, már a személyeskedés is megy, gratulálok a vitakultúrának. Remélem itt sikerül majd normális mederben maradni.

[ Szerkesztve ]

(#123793) sixpak válasza Realradical (#123791) üzenetére


sixpak
nagyúr

:D
Akkor hajrá, én kihagyom....a yt-on (azt hiszem) belefutottam egy birth scene-be és egy másik hasonlóba, az elég is volt. :D

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#123794) Alexios válasza erahurka (#123792) üzenetére


Alexios
veterán

A kedvencek temetojet és a Godzillat én eredeti hangal láttam moziban és a pikachut is tuti adtak úgy.
Felirat mondjuk nem vagyok benne biztos hogy volt alattuk de biztosan nem csak és kizárólag szinkronnal volt

[ Szerkesztve ]

(#123795) erahurka válasza Alexios (#123794) üzenetére


erahurka
félisten

Csak OV vetítés volt belőlük, az olyan mintha csak szinkronnal adták volna.

(#123796) emiki6 válasza erahurka (#123795) üzenetére


emiki6
veterán

+1 az ov nálam orosz rulett. Csak ritkán értek majdnem mindent, a többi esetben olyan, mintha be-bealudtam volna a filmen, mert fontos részletek is kimaradhatnak amiatt, hogy nincs mankóm...

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#123797) Alexios válasza erahurka (#123795) üzenetére


Alexios
veterán

Hát már miért lenne olyan? Határozottan az eredeti színészek hangja szólt alattuk. Mármint ha szükséged van feliratra oké, szerintem is feliratosan kéne adniuk de ettől messze nem ugyan olyan mint a szinkronos

(#123798) k-adi


k-adi
nagyúr

Always Be My Maybe (2019)

Előre kiszámítható netflixes romi, az egyetlen értékelhető jelenetek amelyben KR szerepel. A film közepes ahogy az várható is.

(#123799) erahurka válasza Alexios (#123797) üzenetére


erahurka
félisten

Azért amit emiki ír feletted. Lutri hogy mennyit értek belőle, 1800 forintos jegyár mellett nem vállalom be így. Így pont olyan mintha nem is lenne OV vetítés.

(#123800) Alexios válasza erahurka (#123799) üzenetére


Alexios
veterán

Ennyi erővel lutri mennyit értek a szinkronos vetítésnél is, annál is legyen magyar felirat :F

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.