Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73696) havri1


havri1
félisten

Szevasztok!

Hú, de rég jártam erre :)
Jó ideje nem volt semmilyen problémásabb ügyem, apróságok voltak, mindent el tudtam intézni levélben ügy nélkül.
Viszont most van egy érdekes esetem, megosztom veletek.
Rendeltem az elektromos cigimbe 2 Panasonic akkumulátort tartalékba.
Ilyen volt benne vételkor, ismerőstől vettem, 1 éves, ami napig tökéletes, ebből kiindulva ebay, típusra rákeresve, megbízható eladó stb.

2Pcs 3.7V Ncr 18650B 3400Mah Rechargeable Batteries For Battery/Portable Charger

Megérkezik, kipróbál,örül, lead pozitív visszajelzés.
3 töltés után megadja magát az egyik, se kép se hang. Másik is kb 3 töltés után. Jobban megnézve, olcsó utánzat. Leszedve a matricát, üres váz, semmi hologram, mint az eredetin.

Írtam az eladónak, sajnálja, felajánl 3 AUD-t. 11.49AUD-ért vettem. Kiakadtam, mivel nekem nem a pénz kell elsősorban, hanem a hamis termékek elkerülése, főleg ilyen kategóriában, ahol robbanásveszély stb előfordulhat.
Írtam neki, hogy nem köszönöm, majd a PP eldönti.
Mivel tudomásom szerint nincs ilyen opció PP-n, hogy hamis termék, így a leírásnak nem megfelelő opciót választottam. De ez visszaküldési kérelemmel indul. Nem baj. Visszaküldeni nem fogom, mivel egyiket már szét is szedtem, erről képeket is csatoltam a case-be.

Na itt jön a kérdés:
- Jelen státuszban az eladó felé nyitott a visszaküldési kérelem, amire ha május 25-ig nem reagál, jön a következő lépcső.
- Ha nem reagál, gyanítom visszatérítik, visszaküldés nélkül (mintha már lett volna régebben ilyen esetem)
- Ha reagál, akkor csak elfogadni tudom, és rám vár az ügy, hogy feladjam, megérkezzen?
- Mivel nem áll szándékomban visszaküldeni (hiányos), a cél az az, hogy a terméket levegyék a piacról.

Update, most irkál az eladó:

Már case-n belül is írt, hogy mit szólok az ajánlatához? 6 AUD-t ajánlott fel (külön levélben), és nem kell visszaküldenem.
Gyanítom, ha elfogadom, a termék ugyanúgy kint marad az ebayen..
Szóval van bármi esélyem, hogy ezt levegyék, vagy teljesen visszatérítsék így?
(Google fordítóval írtam az üzenetet, ez már meghaladta az angol tudásom)

[kép]

:R

havri

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.