Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7401) hanee válasza Pubszon (#7398) üzenetére


hanee
senior tag

Szia!

Azért egy kérdést ez is megér:

"Dear "XY",

I would like to ask you about the delivery of the "XYZ". Could you please inform me, do you send it also to Hungary/Europe? If yes, please kindly inform me about your freight cost to Hungary."

(XY és XYZ helyére értelemszerűen be kell helyezni a megfelelő szavakat :D)

Ezt használd nyugodtan :)

hanee

(#7402) alien_


alien_
őstag

Wong (az eladó) escalate-elte a dispute-ot, majd 2 percre rá írt egy üzenetet, hogy refoundol nekem 45 fontot, vagy küldjem vissza, és akkor teljes refound. Én nyitottam a dispute-ot, mert egy tök egyértelműen (és a gyártó által is hitelesítetten) hamis gitárt adott el nekem. Erre miért escalate-lteti? Ez teljesen hülye..?

Swarm is coming.

(#7403) dvdbackuper válasza oceanearth (#7388) üzenetére


dvdbackuper
őstag

:R

(#7404) oceanearth válasza alien_ (#7402) üzenetére


oceanearth
őstag

Ilyen kis gecik ezek a sárgák. Nekem is amikor ilyen ügyem volt, azonnal ős is nyomott egy unpaid item strikeot, dispute-ot majd claimet plusz negatív feedback.
meg kell velük kűzdeni, nem egy egyszerű eset sajnos, de ez benne van az ebayezésben. nem véletlenül ilyen olcsó minden, gyakorlatilag minden vásárlás sztem olyan mintha egyfolytában 19-re lapot húznál...

nem tudod eladni itthon a gitárt vkinek olyan áron, hogy a 45Ł refoundal megérje neked?

egyébként egy gitárt visszaküldeni meg nem olcsó gondolom, ráadásul törékeny is... szóval gondolom a posta se lenne olcsó.

(#7405) oceanearth válasza hanee (#7401) üzenetére


oceanearth
őstag

de szép formális levél. :)

(#7406) capafog23


capafog23
őstag

Az hogy lehet hogy ebben a hónapban ugyebár volt hirdetésdíjam és kaptam levelet ebaytől hogy ki lett fizetve, de én tuti nem fizettem ki, és az automata paypal sem, mert manualon van és a recent activity-be már benn kéne lennie ha kifizette volna, de nem.
Nah ez hogy lehet?

(#7407) pasillas


pasillas
csendes tag

Sziasztok,
Leírom első ebay-es vásárlásom történetét:
december közepén néztem ki az árut a német ebay-en, sikerült is megnyernem az aukciót pár nappal később. felvettem a kapcsolatot a német eladóval, több levélváltás (gyorsan válaszolt minden levelemre) után megállapodtunk az utánvétes megoldásban, és december 17-én fel is adta a csomagot biztosítva, utánvéttel. Megkérdezte a postán és azt mondták az ottaniak, hogy 5 munkanap alatt ide is ér. december 23-án már megérkezett Magyarországra, tegnap kaptam az értesítőt, hogy menjek be az orczy téri nemzetközi csomagkicserélőbe, mert küldeményem érkezett. (ez össz-vissz 6 munkanap)
ma délelőtt el is mentem érte az orczy térre, portás útbaigazít, eljutottam a második szinten egy ablakhoz, onnan továbbirányítottak a csomagkiadóig, ahol némi papírmunka és fizetés után átvehettem a csomagomat. onnan kilépési papír, portásnak lent megmutat, és kész is. (Aki utánvéttel rendel Németo-ból: az eladóval megbeszélt utánvétes összegen felül a Magyar Posta még ráterheli az összegre nemzetközi postautalvány díját (10.000-20.000 Ft-ig 1290.- és 700.- postakezelési díjat)
a csomagot felbontottam, minden rendben volt, az áru kifogástalan állapotban megérkezett.

Ilyenkor mikor nyomhatok rá a ebay-en az "Als bezahlt markieren" gombra? csak ha már visszaszólt az eladó, hogy a pénz megérkezett? vagy akár most, a postai kifizetés után?

Szóval az első tapasztalatom pozitív volt, hajrá a német eladókkal, vannak még normális arcok:)

(#7408) oceanearth válasza pasillas (#7407) üzenetére


oceanearth
őstag

Miért ezt a rettent bonyolult fizetést választottad? Én PP-al fizetek mindent...

Egyébként sztem rányomhatsz, mert te kifizetted a dolgokat.

(#7409) erdoke


erdoke
titán

Sziasztok,
Olyan gondom akadt, hogy se a régi accountom jelszó emlékeztetője, se a frissen regisztrált hozzáférés értesítője nem jön meg. Két különböző email cím, eltérő szolgáltató, és a levélszemétben se látom. Miért van ez? Máshonnan mindkét címre folyamatosan jönnek különféle levelek. :F
THX

A legjobb aláírás a héten

(#7410) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szűkségem!
Gondolkodtam azon, hogy eBay-en vásárlok játékszoftvert. Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek pl Angliából mennyiért postáznák ki nekem Magyarországra?

Köszönöm előre is a választ! :R

Sic Parvis Magna

(#7411) kraftxld válasza erdoke (#7409) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nekem sem jöttek meg gmail-ra a jelszóemlékeztetők. A spam-ben sem voltak.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#7412) kraftxld válasza 30z.Samu (#7410) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A terméknél fel van tüntetve a postaköltség, ha meg csak helyi postaköltség van feltüntetve, akkor meg meg kell kérdezni az eladót.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#7413) erdoke válasza kraftxld (#7411) üzenetére


erdoke
titán

Ez nem gmail. Az egyik egy c2.hu-s cím, a másik meg a saját doménem bérelt kiszolgálóval. :F

A legjobb aláírás a héten

(#7414) 30z.Samu válasza kraftxld (#7412) üzenetére


30z.Samu
félisten

Rendben, köszi!

Sic Parvis Magna

(#7415) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

És a leírt postaköltség garantáltan ennyi lesz? Nem lesz benne vám vagy ilyesmi? Angliából jönne a játék.

Sic Parvis Magna

(#7416) oceanearth válasza 30z.Samu (#7415) üzenetére


oceanearth
őstag

13.000* írtuk le, hogy EU-n belül nincs vám se áfa. hihetetlen, hogy 3 hsz-t nem tudtok visszaolvasni.
Annyi lesz a pk, ami oda van írva.

(#7417) 30z.Samu válasza oceanearth (#7416) üzenetére


30z.Samu
félisten

Bocsi, de nem volt időm visszaolvasni, természetesen ettől függetlenül jogos a hsz! :)

Köszönöm szépen!

Sic Parvis Magna

(#7418) pentium4 válasza oceanearth (#7416) üzenetére


pentium4
senior tag

igazad van, ez már tényleg fájdalmas, hogy minden nap megkérdezni valaki hogy EU ból van vám? SZÖRNYŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰ
a legegyszerűbb megoldás hogy az ilyen kérdésekre nem válaszolunk!

P4

(#7419) 30z.Samu válasza pentium4 (#7418) üzenetére


30z.Samu
félisten

Javaslom, hogy kérjünk meg egy moderátort, hogy 1. hsz-be írjatok le minden hasznos infot. :)

Sic Parvis Magna

(#7420) Winner_hun válasza pentium4 (#7418) üzenetére


Winner_hun
félisten

Felháborító hogy nem tud mindenki annyit erről az egészről mint te:U

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7421) Winner_hun válasza oceanearth (#7416) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ez a visszaolvasás a másik, amitől falra mászok. Elég nagy az eBay, elég sok dologgal, aki nem jár erre honnan tudja, hogy épp erről volt szó? Miért kéne visszaolvasnia, ha millió másik téma is lehet, ami lehet nem is érdekli?
Ha keresőt írsz oké, de visszaolvasás...:o

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7422) lúzer válasza Winner_hun (#7421) üzenetére


lúzer
veterán

ha visszaolvastál volna, látnád hogy írta a keresőt ;]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#7423) Winner_hun válasza lúzer (#7422) üzenetére


Winner_hun
félisten

Akkor meg pláne nem értem a letolást.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7424) L.T.


L.T.
aktív tag

A "vám" szóra rákeresve 690 találat van, "áfa" szóra pedig 211. Tessék használni a keresőt :W

[ Szerkesztve ]

(#7425) hanee


hanee
senior tag

Sziasztok!

Nem akarok ebbe a kis vitába nagyon belekotyorogni, de véleményem szerint már az is eléggé fájdalmas, ha valaki nem tudja, hogy az EU-n belül nincs vám. Az EU egyik lényege éppen ez.. gondolom azért híradót mindenki néz, vagy olvas híreket, ha más nem, hát ott kellett hallania például a belső országhatárok megszüntetéséről.. Nem akarok senkit lenézni vagy ilyesmi, de azért ez alapműveltség :U

(#7428) ngabor2 válasza pentium4 (#7418) üzenetére


ngabor2
nagyúr

no, akkor a feladat adott, ha már ennyire szakértő vagy: szedd össze az összes triviális dolgot, amire nem válaszoltok, és beteszem az 1. hsz-ba.

(#7429) oceanearth válasza hanee (#7425) üzenetére


oceanearth
őstag

végre vki érti miről is van szó :C :C :R :R

(#7430) pentium4 válasza Winner_hun (#7420) üzenetére


pentium4
senior tag

nem felháborító és nem kell igy hozzáállni, megnézném te mit csinálnál ha kapsz napi 5-6privátot csak arról hogy eu n belül ugye nincs vám?
mert én kapok és idegölő, és nem érteni kell hozzá hanem gondolkodni hogy és meglesz a megoldás vagy ha nem akkor lepörgetni a forumot és meglelni a választ!

P4

(#7431) 30z.Samu válasza pentium4 (#7430) üzenetére


30z.Samu
félisten

Akkor ngabor2 kollega várja az összefoglalót! :)

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#7432) pentium4 válasza 30z.Samu (#7431) üzenetére


pentium4
senior tag

Rest of World: VAT+TAX except. Europen Unios
:D

P4

(#7433) Winner_hun válasza pentium4 (#7430) üzenetére


Winner_hun
félisten

Én válaszolok a kérdésre normálisan, nem pökkhendiskedek. A te stílusoddal már találkoztam, más is mondta hogy milyen, te inkább ne magyarázz nekem, nem vagyunk egy súlycsoportban;)
Ha annyira otthon vagy az egészben akkor írd össze a fontos információkat, utána lehet az első hozzászóláshoz hajtani az embereket. De egy fórumon a ne válaszoljunk mert már leírtuk válasznál faszabb válasz nem létezik. Bár ez sem engem minősít, nem én írkálok ilyeneket:)

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7434) harry válasza 30z.Samu (#7419) üzenetére


harry
veterán

Ezt egyszer már én is javasoltam, könnyebb lenne annak, aki ide jön (én pl. mindig megnézem az első postot), keresnie sem kéne, és nektek sem kéne a fejeteket fogni a sok kérdezgetés miatt.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#7435) sirdani


sirdani
tag

Hello!

Melyik futárral a legkönnyebb megúszni a vámot kínából, és hogyan?
Fedex Express ........USD 79.54
UPS Express ........USD 128.61
DHL Express ........USD 122.23
EMS Express ........USD 119.31

Kb ennyibe kerül a szállítás, ha rendelnék pár dolgot.

www.profitalouzlet.com

(#7436) lúzer válasza sirdani (#7435) üzenetére


lúzer
veterán

Nem jársz jobban ha külön rendeled?
Úgy vettem észre, hogy a szállitási költség általában ugyanannyi ha külön rendelsz, illetve ha egyben.
És akkor nem akkora az érték.
Persze lehet hogy a Te esetedben nem.

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#7437) 1010


1010
őstag

mi a jobb ha a payapl arfolyamot hasznalom vagy a sajat bankomet?

(#7438) Winner_hun válasza 1010 (#7437) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha a Citibanknál (és tán az Erste-nél) vagy akkor PayPal amúgy saját.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7439) ngabor2 válasza Winner_hun (#7438) üzenetére


ngabor2
nagyúr

én erstés vagyok, és a bankom árfolyama eddig mindig jobb volt egy kicsivel, mint a pp-é.

(#7440) Flashcash válasza sirdani (#7435) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Fedex/UPS/DHL szinte biztos hogy megy a vámba. Az EMS-nél picit kevesebb esély van rá.

(#7441) sirdani válasza lúzer (#7436) üzenetére


sirdani
tag

Minimum rendelés 10db. Érték minimum 60-80ezer Huf, ha ezt megvámolják én csődbe megyek.

www.profitalouzlet.com

(#7442) erdoke válasza erdoke (#7409) üzenetére


erdoke
titán

Közel 3 nap után kaptam tőlük az egyik címre egy mailt, amiben gratulálnak a választásomhoz, és kérik, hogy klikkeljek az aktiváláshoz. A klikkre előjön egy Ebay-es oldal, ahol megerősítő kódot kérnek. Ilyennek nyomát sem látom a levélben. Még 3 nap, és ha az "új kódot kérek" linkre nyomok, jön egy kód is? Röhej az egész. :((

A legjobb aláírás a héten

(#7443) Flashcash válasza erdoke (#7442) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Véletlenül nem a német/osztrák ebayre regisztráltál? :))

(#7444) erdoke válasza Flashcash (#7443) üzenetére


erdoke
titán

Ha ők vannak az ebay.co.uk címen, akkor előfordulhat. :Y

A legjobb aláírás a héten

(#7445) 1010


1010
őstag

a feddback en kivul hogy lehet leellenorizni egy sellert meg boltjat?
van ra valami mod?

(#7446) 1010 válasza ngabor2 (#7439) üzenetére


1010
őstag

es mit kell nezni a kozep arfolyamot? nem?annyira nem erdkelt eddig
csak most nezegettem ezt az opciot

(#7447) Flashcash válasza erdoke (#7444) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Az eredeti regisztrációra gondoltam, ahol régen megnyitottad az ebay accountodat. Csak azért írtam mert ezekkel a regekkel szoktak ilyen problémák lenni.

(#7448) erdoke válasza Flashcash (#7447) üzenetére


erdoke
titán

Nem, a németem annak ellenére a nullához konvergál, hogy apai nagyapám még anyanyelvi szinten beszélte. :B
Szóval távol tartom magam a német honlapoktól, így kizárt, hogy ott regeltem volna. A levelek is a co.uk-ről jönnek, már ha jönnek. Visszakeresve a tőlük jött emileket, találtam egy tavaly tavaszi és egy 2006-os regisztrációt is, ezek szerint egyikkel se jutottam dűlőre.

Az a furcsa, hogy ha a kódbeírós lapon tovább megyek a kód újraküldése linken, akkor meg azt írják, hogy ha nem kaptam meg a levelet, akkor elküldik újra. :F Pedig levelet kaptam, csak éppen kód nincs benne. Megnyitottam böngészőben is a mailt, tényleg semmiféle kódot nem látok, még képként se.

A legjobb aláírás a héten

(#7449) oceanearth válasza 1010 (#7446) üzenetére


oceanearth
őstag

Természetesen az eladásit. A bank eladja neked a devizát, ezét a deviza eladásit kell nézned.
A valuta az más, az a készpénz. Neked a devizát vagyis a számlapénzt kell nézni. 2 külön árfolyam.

üdv

(#7450) oceanearth válasza 1010 (#7437) üzenetére


oceanearth
őstag

Minden esetben a saját banké jobb, de ebben benne van az árfolyamkockázat, hisz nem azonnali az elszámolás, mint a PP-nál.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.