Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6051) cocka válasza DJTJ (#6049) üzenetére


cocka
veterán

OTP-s Mastercard?

(#6052) DJTJ válasza cocka (#6051) üzenetére


DJTJ
tag

Nem , OTP-s Visa Electron, olvastam, hogy ezzel is működik!

(#6053) wiggen123 válasza DJTJ (#6052) üzenetére


wiggen123
aktív tag

Én nemrég fizettem ugyanilyen kártyával paypalon keresztül, még mindig működik. Várj még egy kicsit.

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#6054) amdk7 válasza Integra (#6050) üzenetére


amdk7
aktív tag

Mennyit fizettél jófijú? :DDD
Nekem most van úton (legalábbis nagyon remélem) egy ~200rongyos csomag.

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#6055) amdk7 válasza DJTJ (#6052) üzenetére


amdk7
aktív tag

Véletlenül nem limit gondokkal küzd a kártyád?
Emlékeim szerint ha a 4jegyü kódot beírod és ha elfogadja, azonnal használatba veheted.

Viszont lehet limitálva van a kártya, esetleg nincs rajta fedezet? :F
-egyéb most nem nagyon jut eszembe

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#6056) DJTJ válasza amdk7 (#6055) üzenetére


DJTJ
tag

Limitnél a napi lehetvető legnagyobb összegre gondolsz pl. autómatánál? Fedezet nincs rajta.

(#6057) DJTJ válasza DJTJ (#6056) üzenetére


DJTJ
tag

Probléma megoldódott ;) az új vásárlási limit volt túl kicsi

(#6058) amdk7 válasza DJTJ (#6057) üzenetére


amdk7
aktív tag

Igen arra gondoltam. :)
Ráadásul, ha lejár a kártyád érvényessége (majd), és újat kapsz, akkor is át kellessz állítanod a vásárlási limitet! Mert nem az lesz beállítva, amit az előző kártyádnál beállítottál, hanem ami alapból jár.

Múltkor nekem is ezért dobta vissza a paypal! Nem is tudom, hogy jutott eszembe a vásárlási limit módosítása. :DDD

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#6059) DJTJ válasza amdk7 (#6058) üzenetére


DJTJ
tag

ok.az a lényeg megoldódott, köszönöm mindenkinek a segítséget :R

(#6060) bandus


bandus
veterán

The U.S. Postal Service was electronically notified by the shipper on July 24, 2008 to expect your package for mailing. This does not indicate receipt by the USPS or the actual mailing date. Delivery status information will be provided if / when available. Information, if available, is updated every evening. Please check again later.

ez a gyakorlatban azt akarja jelenteni,hogy a feladóbeszólt a usps-nek 24-én,hog ymajd valamikor feladja a csomagot?:F

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#6061) DJTJ


DJTJ
tag

Ezt értelmezné nekem valaki légyszi? Mert nem nagyon értem mit akar itt az eladó:
Bidding on multiple auctions. Simply wait until all of the auctions have ended, and complete the checkout from the most recent email that you received from us.
Once you have completed the checkout, you will not be able to combine any additional auctions. We start to process and rush your order once checkout is completed.

(#6062) cocka válasza DJTJ (#6061) üzenetére


cocka
veterán

Tehát nem megy az angol. :U

Ha több (aukcióra meghirdetett) árura licitálsz (gondolom ugyanezen eladótól van a többi is), akkor csak várj míg valamennyi aukció befejeződik, melyre licitáltál aztán várd meg a legutóbbi checkout-os levelüket. Ez az amiben leírják a végösszeget, az egyes tételek összegét, a postaköltséget (ha van) és esetleg a vevő adatait. Checkout az gyakorlatilag egy fizetési űrlap. Ha ezt kitöltötted és jóváhagytad, további megnyert tételeket már nem tudsz hozzá csatolni. A fizetés végeztével megkezdjük rendelésed feldolgozását és sürgetését? (rush)

(#6063) DJTJ válasza cocka (#6062) üzenetére


DJTJ
tag

De megy az angol csak még most tanulom ezt az ebay-t és ne akarom, hogy valamit félreértsek, köszi a segítséget :R

(#6064) cocka válasza DJTJ (#6063) üzenetére


cocka
veterán

Ja mindenki ezt hazudja, aki nem tudja értelmezni a szöveget. :DD

Az ez mi a fene lehet.. ezt a szöveget valaki értelmezné nekem stb.. kezdetű kérdések nem arra utalnak, hogy emberünk érti azt, ami le van írva.
Ha érted, akkor nem kérdezel. De mivel nem értetted, jöttél megkérdezni, különben nem jöttél volna. ;)

Ha megy az angol, akkor megkérheted akár az eladót is hogy magyarázza el más szavakkal, hogy a leírtak mit jelentenek, ha nem egyértelmű.

3 helyen szoktam keresni: angol nagyszótár, gazdasági szótár, egy nyelvű szótár és ha még ezután sem világos, akkor wikipédia, ha ott sincs semmi, akkor google vagy jövök kérdezni. :DDD

(#6065) 1010


1010
őstag

kedves eladó ebay en:
ALL International orders are sold AS IS and the shipping cost is $65, if you email us and ask, the shipping cost is $95 ;-)

és mi neki a nemzetközi francia ország és kanada meg brazília
mert ha veszek tőle akkor is 65$ uyganugy mitnha usztráliábá adná fel
érdkes... meg hogy egyáltalán feladja e ide.

[ Szerkesztve ]

(#6066) kaller1


kaller1
veterán

Ilyen eladó is van:
"We will NOT FALSIFY GOVERNMENT DOCUMENTS AND WRITE THE ITEM AS A GIFT, OR MARK AS A LOWER VALUE."
Hogy most ebbe neki mi a jó.... :F :U

.::> <::.

(#6067) bandus válasza bandus (#6060) üzenetére


bandus
veterán

erre egy up :)

akár azt is hozzámvághatjátok, hog ynem megy az angol, csak mondjatok valamit :P :DDD

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#6068) dave93


dave93
őstag

Sziasztok!
Most nézegettem az eBayen egy procit, lehet érdekelne, de abszolút nem vágom mit hogy kell csinálni. A vaterán már régóta fenn vagyok,ahhoz képest mi a különbség? :) Pl honnan tudom hogy van-e minimálár, vagy nincs, meg hogy egyátalán elküldi e Pestre? :F Köszi :R

(#6069) Lpneo007


Lpneo007
csendes tag

Sziasztok! Miután megvettem az árut szeretnék fizetni de nincs dombornyomott bankkártyám se más internetes számlám. Egyéb fizetési lehetőségeknél ott van még másik kettő: Money order/Cashier's check vagy pedig Personal check. Ezeket elmagyarázná valaki hogy mit jelentenek és hogy működnek? Előre is kösz.

(#6070) cocka válasza dave93 (#6068) üzenetére


cocka
veterán

A vaterán már régóta fenn vagyok,ahhoz képest mi a különbség?

Sok. Pl. utánvét mint fizetési lehetőség nincs, meg nagyon a személyes átvétel sem játszik. Leszámítva egy-két német és osztrák terméklapot, ahol feltüntetik hogy Barzahlung bei der Abholung des Produktes vagy vmi hasonló. Nyilván ezzel elsősorban a német vevőkörre gondolnak, nyilván nem te leszel az, aki x km-t utazik a termékért hogy aztán euróban kifizethesse a helyszínen.

Különbség van abban is, hogy sok nemzetnek saját ebay-es oldal is van. Egy regisztrációval, bármelyiken bejelentkezhetsz, de nyilván a későbbi kommunikáció azon a nyelven fog történni, amely oldalon beregisztráltál, tehát ha ebay.de-n regisztrálsz a hivatalos levelek németül érkeznek az e-mailedre.

Különbség van pl. a licitlépcsőben is. Vaterán ugyebár megadható tetszőleges nagyságú licitlépcső, ebayen nem tudok ilyenről, a licitlépcsőket megnézheted a helpben, nyilván összegtől függően nő.

Nem tudom mennyire általános a vaterán, hogy ha vki az utolsó 5 percen belül licitál, akkor kitolódik a licit vége 5 perccel. Ez ebayen nincs, akár az utolsó 5 másodpercben is tehetsz tétet. Az eladónak lehetnek különböző elvárásai a licitálóval szemben pl. x feedback pont alatt nem licitálhat vagy csak a UK-ban vagy USA-ban regisztráltak licitálhatnak stb..

Ami a minimál árat illeti, onnan fogod tudni, hogy van, hogy ha nem érték még el, akkor felül: reserve not met yet szöveg jelenik meg. Ha elérték, akkor a current bid automatikusan a minimálár + az adott összegintervallumnak megfelelő licitlépcsőre növekszik. A minimálárat soha nem látod. Vaterán megteheted, hogy kiíratod.

Az eladóknak fizetni kell a listázásért is, nyilván a díjak eltérhetnek más-más ebay oldalakon.

Kapsz pénzvisszafizetési garanciát ha paypallal fizetsz. A paypal lehetővé teszi, hogy úgy tudj fizetni, mintha kártyával vásároltál volna a neten. Ilyen a vaterán nincs.

A vaterán az eladók és esetleges vevők közti kommunikáció nyilvános, minden látható. Ebayen csak egy része, de inkább csak az első kérdés-válasz, a többi privát.

Elrejthetőek a feedbackek. Az eladó a vevőknek csak pozitívot adhat. Kölcsönösen elállhatnak a feedbackadástól.

Ami a liciteket illeti: Nem tudom vaterán hogy van, de ha egy cucc licittel és buy it now-val is meg van hirdetve, akkor mihelyst vki licitál, a buy it now azonnal eltűnik.

Van alku lehetőség: Best offer, ilyen vaterán nincs. Ennek 3 féle kimenetele lehet, lásd ebay help.

Az eladó e-mailjét, kapcsolatfelvételi adatait akármikor lekérheted, persze csak akkor, ha már licitáltál vmijére. A vaterán ezen infókat visszatartják egész addig, míg meg nem nyered az aukciót.

Van dispute console ahol a vitatott ügyeket beszélheted meg az eladóval.

Ja a feedback pontok után ugyanúgy járnak csillagok, mint a vaterán, csak itt jóval nehezebb akár a 3. vagy 4. csillagig eljutni, mint vaterán.

A vaterán levelet kell írni, ha vissza akarod vonni a licited, itt van erre egy külön form is, amit csupán 3 indokkal tölthetsz ki, egyéb esetben akár az eladó is törölheti a licitedet vagy az ebay.

Hogy elküldi-e valahová azt célszerű a belső üzenőrendszeren keresztül megkérdezni vagy rajta van a terméklapon. Ha worldwide akkor nagy valószínűséggel küldi, ennek egyedül a confirmed cím szabhat gátat.

Hát így hirtelen ennyi.

(#6071) cocka válasza Lpneo007 (#6069) üzenetére


cocka
veterán

Cashier's check vagy pedig Personal check

Ezt a kettőt itthonról felejtsd el. Magyaroknak nem opció.

A money orderről annyit, hogy Budapesten kérhetsz az American Express kirendeltségén, nem tudom mennyibe kerül, de asszem így max. 200 dollár küldhető és nyilván van átfutási ideje.

Mindenekelőtt kérdezd meg az eladót, hogy Do you accept international money order? Ha erre az a válasz, hogy nem, akkor egyetlen esélyed a banki átutalás. De ezek mind-mind necces dolgok, mivel simán lenyúlhatnak úgy, hogy nem kapsz semmit. Pénzvisszafizetést biztosan nem.

Banki átutalás esetén nem tudom milyen biztosítékot adnak a bankok lenyúlás esetére, ezt meg kéne érdeklődni. Nyilván hosszú és bonyolult procedúra.

Ha money orderrel lenyúlnak, akkor azt bebuktad. Ez tuti.

de nincs dombornyomott bankkártyám

Nekem sincs, mégis gond nélkül tudok fizetni a MasterCardjaimmal a neten. :DDD

(#6072) dave93 válasza cocka (#6070) üzenetére


dave93
őstag

nagyon szépen köszönöm, majd ha valamit még nem találok írok! :R

(#6073) kaller1 válasza cocka (#6070) üzenetére


kaller1
veterán

Szép kis összefoglaló,grat. :K
Ezt a "Van alku lehetőség: Best offer, ilyen vaterán nincs. Ennek 3 féle kimenetele lehet, lásd ebay help." dolgot kifejthetnéd bővebben,ha nem nagy kérés... :R

.::> <::.

(#6074) cocka válasza kaller1 (#6073) üzenetére


cocka
veterán

Nem írom le magyarul, feketén-fehéren ott van az ebay helpjében:

[link]

(#6075) Lpneo007


Lpneo007
csendes tag

Western Unionos money order küldéséhez szükségem lesz dombornyomott bankkártyára? Az baj hogy még nem vagyok 18?

(#6076) Flow válasza Lpneo007 (#6075) üzenetére


Flow
senior tag

Én úgy tudom WU-nál nincs szükséged semmire, csak kp-ra, az illető nevére, és melyik városban veszi fel a pénzt. Erősen NEM ajánlott a WU... Hacsak nem ismerősnek küldesz pénzt.

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#6077) Lpneo007


Lpneo007
csendes tag

De akkor mégis hogy fizessek ha nincs dombornyomott bankkártyám? Úgy tudom még PayPalhoz is az kell...

[ Szerkesztve ]

(#6078) Flow válasza Lpneo007 (#6077) üzenetére


Flow
senior tag

Igen, az kell. A wu-val az a probléma, hogy gondolj bele, James Jones-nak küldesz 1000 dollárt, ő felmarkolja a pénzt, és kész. Te meg várod az itemet. Ebaynek jelented, adsz negatív feedbacket, ő meg regel egy új accot. Ezt az ügyet az isten se deríti fel, mivel a wu általában még lakcímkártyát sem kér, sőt... Decemberben nekem is volt egy ilyen ügyem, de hál istennek nem mentem bele, azóta törölték azt a usert, pedig 200+ pozitív feedbackje volt.

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#6079) Winner_hun válasza Lpneo007 (#6077) üzenetére


Winner_hun
félisten

PayPal-hez nem kell dombornyomott kártya.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6080) cocka válasza Lpneo007 (#6077) üzenetére


cocka
veterán

halkan próbálok súgni: cibezz :U

(#6081) bandus válasza bandus (#6060) üzenetére


bandus
veterán

erre mondanátok valamit? :B

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#6082) Lpneo007


Lpneo007
csendes tag

Szerintem ilyen veszélyek nem fenyegetnek, mivel konkrétan egy ruhabolttal üzletelek akik már 9 éve regisztrálva vannak, több mint 50000 terméket adtak el, és 97%-osak...

(#6083) cocka válasza bandus (#6081) üzenetére


cocka
veterán

Gyors választ írok: én nem tudom. :D

(#6084) Flashcash válasza bandus (#6060) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Igen ezt jelenti.

A gyakorlatban általában 1 héten belül el is indul a csomag.

(#6085) bandus válasza Flashcash (#6084) üzenetére


bandus
veterán

köszi, akkor lassan ideje lesz, hogy legyen róla valami info :)

feedback-et ugye csak a csomag megérkezése után szokás osztani?

ma amugyrendeltem még egy nadrágot is :) ez priority maillel jön, ez elvileg gyorsabb mint az express?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#6086) koxx válasza bandus (#6085) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

"ez priority maillel jön, ez elvileg gyorsabb mint az express?"

First Class Mail -> Priority Mail -> EMS (Express) -> Fedex ez a gyorsasági sorrend

(#6087) Lpneo007


Lpneo007
csendes tag

akkor a PayPal végülis hogyan működik? A neten azt olvastam hogy jó a sima Visa Electron kártya is, mikor bementem a káendhába ott azt mondta a nagyokos csaj hogy a Visa Electron internetes vásárlásra nem jó. Most akkor hogy van ez?

(#6088) bandus válasza Lpneo007 (#6087) üzenetére


bandus
veterán

[link] ez hasznos tud lenni ;)

koxx: köszi a kiigazitást :R

feedbacket csk az áru megérkezése után szokás adni?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#6089) Integra válasza bandus (#6088) üzenetére


Integra
titán

természetesen

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#6090) L.T. válasza Lpneo007 (#6087) üzenetére


L.T.
aktív tag

És van PayPal topic is.

[ Szerkesztve ]

(#6091) cocka válasza Lpneo007 (#6087) üzenetére


cocka
veterán

A nagyokos csaj akkor ezek szerint nem olvassa a saját díjszabásukat.

[link]

Én a helyedben kinyomtatnám ennek a pdfnek a 40. oldalát és a 2. táblázat bal oldali részének 2. sorát az orra alá dugnám, hogy tessék már szíves lenni elolvasni. KÖSZÖNÖM! Mielőtt még további ügyfeleket tetszene félretájékoztatni. :DD

A termék belföldi és nemzetközi Internetes kereskedőknél egyaránt használható.

No comment.

Ennyi erővel én is ülhetnék ott folyószámlákkal kapcsolatos ügyeket intézni, mert én legalább elolvasom, a doksijaikat. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6092) salam


salam
csendes tag

FIGYELEM! Olyan emberkét keresek aki aktív ebay felhasználó és írói vénával rendelkezik! :) Aktív ebay vásárló és eladó, nagyon jól ismeri az ebay használatát és felépítését profi szinten! Egy weboldalhoz kellene leírást készíteni, cikkeket, FAQ, rendelés menete, eladás stb... ha komolyan gondolod és úgyérzed el tudod vállalni a munkát garantálom jól megfizetem! Írj egy pár sort magadról ha érdekel a dolog az ebayleiras@freemail.hu címre! Köszönöm.

(#6093) Winner_hun válasza salam (#6092) üzenetére


Winner_hun
félisten

[KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6094) cocka válasza salam (#6092) üzenetére


cocka
veterán

Tehát az ebay helpjének kőkemény fordítását várod el?

(#6095) Scotch


Scotch
csendes tag

Szia Mindenki,
van tapasztalatotok a tekintetben, hogy egy terméket megnyertem Best Ofer-el, amit PayPal -al fizettem.
Az egész procedúra után cca 1 órával érkezett az eBay-től egy levél, amiben arról tájékoztatnak, hogy törölték az aukciót.
(Thank you for your bid on the following listing:

XXXXXXX

Unfortunately, eBay has removed this . All bids or offers on this listing have been canceled. Because the listing was ended, you no longer have any obligation to purchase this item.

Listings are removed for different reasons. For example:
- The way the item was listed may violate eBay policy.
- The sale of the item may be prohibited by eBay.
- The sale of the item may be prohibited by law.
- The removal may be part of a separate action taken by eBay that is unrelated to the listing itself.

We hope you understand that, due to privacy concerns, we're unable to discuss the details of why this listing was ended. However, please note that the removal of this listing does not suggest that this seller's standing in the eBay Community has been called into question.

For more information on why eBay may remove a listing, please go to:

A MyeBay-en nem látszik az akció, a PayPal történetemben igen.
Az eladó továbbra is listáz egyéb termékeket, csak ezt a szempillaspitórált nem.
Hova érdemes ez esetben fordulni, ha nekem megfelel a refund is , vagy ha megkapom a cuccom?
Az eladó egyenlőre nem reagál két napja elküldött levelemre.

Állítólag tíz év múlva véget ér a hét, szűk esztendő.

(#6096) Flow válasza Scotch (#6095) üzenetére


Flow
senior tag

1-2 napot még várjál szerintem.

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#6097) salam válasza cocka (#6094) üzenetére


salam
csendes tag

Igen olyasmire gondoltam! Persze nem kell annyira részletesen.

(#6098) Gabcsika


Gabcsika
tag

Miért szüntették még az eladók feedback-jeit a vásárlók felé?

Freedom, Nature, Love & Music

(#6099) bandus válasza Gabcsika (#6098) üzenetére


bandus
veterán

csak a negatív feedbacket.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#6100) Lpneo007


Lpneo007
csendes tag

Bementem az Ibuszba, és a csaj azt mondta hogy WU-t csak magánszemélynek lehet küldeni. Akkor most mit csináljak ha nekem az ebayről valami "XY company" adatai vannak meg, és már lezsíroztam mindent az eladóval?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.