Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7751) L3on!d4$


L3on!d4$
tag

Sziasztok.
Ma regisztráltam a német ebay-en.A végén azt jelöltem be hogy levélben szeretném megkapni az "aktiváló kód"-ot.Ez jelent valami hátrányt?
Vagy csak szimplán időigényesebb? :F
Köszi előre is

(#7752) Eastman


Eastman
őstag

Kicsit OFF, de hátha tudja valaki a választ... Az USÁ-ból szeretnék rendelni valamit egy ottani címre az unokatesómhoz és onnan Budapestre szállítatni DHL-el vagy UPC-vel vagy Fedex-el stb.

Van valakinek tapasztalata, hogy melyik cégre bízzam, milyen szállítási, vámköltségek jönnek a dologra? A tárgy 15 $ és kb akkora mint egy cigisdoboz és max 30 deka fél kiló...

Köszi: Eastman

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#7753) Bocsek válasza Eastman (#7752) üzenetére


Bocsek
aktív tag

Ha őhozzá rendeled és utána hazaküldeted valamelyik logisztikai céggel, akkor kb ugyanott vagy mintha egyből hozzád rendeled (kivéve persze ha az eladó nem küldi külföldre). Meg talán még annyiból jobb hogy unokatesód ki tudja próbálni, és ha nem jó a cucc akkor ő jóval olcsóbban vissza tudja juttatni, hogy cserét vagy pénzed kérjed vissza. Vámot 15$-ra nem kell szerintem fizetni. Nem tudom pontosan mennyi a vámérték-határ. Nekem 3db műszer akadt fenn vámon a múltkor, kb 42Font értékben, küldtem nekik a paypal-os tranzakciót és végül nem kellett vámot fizetnem. Egy biztos, a csomagra vagy levélre (mert ekkora dolgot levélként is fel lehet adni) mindenképp írasd rá hogy: GIFT.

(#7754) Eastman válasza Bocsek (#7753) üzenetére


Eastman
őstag

Köszi Bocsek!

...és szerinted melyik céggel hozassam? Mit jelent a GIFT?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#7755) Winner_hun válasza Eastman (#7754) üzenetére


Winner_hun
félisten

ajándék

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7756) pentium4 válasza Eastman (#7752) üzenetére


pentium4
senior tag

felejtsd el a dhl, fedex és társait a UPC távközlési vállalat, internet, telefon, tv stv. :)
sztem te a UPS re gondoltál, de mind1.
ha ekkore az érték, akkor USPS el nyomjátok haza, annál olcsóbb ugy se lesz más szállitóval, 15 dollárnál felesleges bármit is ráirni, de tök mind1 amugy!

P4

(#7757) skajwa


skajwa
senior tag

Sziasztok!Van egy hatalmas problémám. Vásároltam január 21-én egy terméket a német ebay-en. Sok értékelése volt az eladónak 100%-os mérleggel. Mivel nem volt paypal kénytelen voltam átutalással fizetni, de nem aggodtam pont az előbbiek miatt. Szóval azóta sem ért ide a cucc. Jelentettem az ebaynek de semmi....Az eladó azt mondja hogy idő kell hogy ideérjen, mert Spanyolországba is másfél hónap alatt ért oda a csomagja....Nekem eddig Németből max másfél hét alatt megérkezett minden....

Egy kis referencia: http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=103706

(#7758) Bocsek válasza skajwa (#7757) üzenetére


Bocsek
aktív tag

Az eladónál nem lehetett paypallal fizetni vagy neked nem volt paypal-od? Mert ha neked nem volt akkor nem került volna sok idődbe csinálni egyet, és akkor a paypal-nal is fel tudnád eszkalálni.

(#7759) skajwa válasza Bocsek (#7758) üzenetére


skajwa
senior tag

Az eladónál nem volt. Nekem van.

Egy kis referencia: http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=103706

(#7760) student


student
őstag

irtam levelet tegnap ebaynek hogy lesz e majd egyszer valamikor magyar ebay hát nem ugy néz ki. :(

Dear David,

Thank you for writing eBay in regard to making eBay availability.

David, as of now, we don't have sufficient amount of eBay Users from
Hungary. Therefore, we don't have any near future plans to start eBay in
local language in Hungary. However, you can surf eBay US site and you
shall not face any problem. You can shop and sell on eBay US. In that,
if you ever need any assistance, you can always let us know.

Thank you David, for being a valuable member of the eBay community. Have
a wonderful time shopping and selling on eBay!

Sincerely,
Nate J.

eBay Customer Support

(#7761) jeni válasza student (#7760) üzenetére


jeni
félisten

Pár hete magyarul lehetet barangolni az Ebayon.Ezek szerint megszünt?

(#7762) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

Felvetődött egy különös kérdés:
Adózásnál alkalmas a PayPal által kiállított számla? Tehát kinyomtatva úgy használható fel, mint egy normál számla? Azért feltételezem ezt, mert elvégre a vámosok is elfogadják.

(#7763) stop válasza Stanley-B. (#7762) üzenetére


stop
aktív tag

Mo-n ha adózni akarsz, azt bármikor megteheted :K
viszont , hogy mibe köt bele az APEH később.... :Y

a számlákról csak annyit, hogy a környező országok egyikében sincs ezzel kapcsolatban a nnyi faxság, mint nálunk:W

[ Szerkesztve ]

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#7764) Stanley-B. válasza stop (#7763) üzenetére


Stanley-B.
őstag

Hát ez így van sajnos.
Az "adózáshoz" úgy értettem, hogy igazolásként, hogy mennyiért vettem, a keresetem megállapításához.

[ Szerkesztve ]

(#7765) stop válasza Stanley-B. (#7764) üzenetére


stop
aktív tag

nem tudom milyen értékről beszélünk,
általában elfogadják a külföldi bizonylatokat, mert gyakorlatilag tök hülyék hozzá (mármint az 1x1-nél bonyolultabb dolgokhoz :F )

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#7766) Stanley-B. válasza stop (#7765) üzenetére


Stanley-B.
őstag

Évenkénti elég nagy összegről, vagy legalábbis elég nagyról ahhoz, hogy foglalkozzak vele, nehogy gond legyen ha ellenőrzik.
Az jó akkor, én is hasonlót reméltem, (mondjuk egy PayPal számlán meg különös okokból kifolyólag könnyen módosulni tudnak az értékek ha vki csalni akarna :) )

[ Szerkesztve ]

(#7767) vmatyko


vmatyko
tag

sziasztok. sikerült mindent beállítanom, hozzárendeltem a kártyát a pp-hoz, megkaptam a 4 számjegyű kódot azonnal sms-ben, a paypay verified-ra váltott.
Hozzárendeltem az ebayes accomhoz a paypalos accomat.

DE: amikor olyan cuccot vennék meg amihez az van írva, hogy "paypal account required" azt nem tudom és azt írja hogy nincs hozzárendelve.

a my ebaye-en pedig látszik hogy hozzá van rendelve.

hol lehet a gubanc?

(#7768) stop válasza Stanley-B. (#7766) üzenetére


stop
aktív tag

bár hozzáteszem, hogy sok esetben még a könyvelőnek is el kell magyarázni, hogy mi-micsoda, mert pl no-ban egy A/4-es nyomtatott papír tökéletesen megfegfelel számlának sokkal kevesebb tartalommal, - és hülyeséggel - mint nálunk
(a könyvelő(m) nem érti és kéri azokat az adatokat a számlára, mint itthon, német partner meg simán hülyének néz, lenéz, nem érti miért bbsztatom...)

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#7769) Eastman válasza pentium4 (#7756) üzenetére


Eastman
őstag

...valóban. :B

Question #4: Mi az az USPS? US Post? :U Ha így jön a csomag nem vész el? Lehet biztosítani? Nem nagy érték, de fontos tárgy...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#7770) Winner_hun válasza Eastman (#7769) üzenetére


Winner_hun
félisten

USPS

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7771) stop válasza jeni (#7761) üzenetére


stop
aktív tag

az ebay.com oldal 'eleje' most is magyarul megy

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#7772) Eastman válasza Winner_hun (#7770) üzenetére


Eastman
őstag

Köszi Winner, hogy így szíveden viseled a dolgaim. :R

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#7773) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

Fasz kivan a vámmal mostanában. 5 csomagból hatot vámolnak. Nem tudnak már egyéb módot kitalálni a lehúzásra?

Ilyet kapott már valaki : [link] ?

Ezt jól értelmezem, hogy még egy levelet küldenek majd, ahol ténylegesen közlik a fizetendő összeget?

Ebben az esetben ha faxolok nekik PayPal számlát holnap reggel, hogy ténylegesen (haha) mennyiért vettem, akkor az itt is működik? Mert írja, hogy ha "Ön vitatja".
Mert oké, hogy azt írják mindig, hogy menjek be személyesen, de jó szokott lenni ha faxolok mindig.

Köszi mindenkinek :R :R

(#7774) hunnylander válasza Stanley-B. (#7773) üzenetére


hunnylander
őstag

Nyilatkoznod kell, hogy 1. vagy 2. pontot fogadod e el. Elfogadod a levélben közölt fizetnivaló összeget vagy sem? Feltüntették az összeget, nem?

www.HunnyF1.com

(#7775) Stanley-B. válasza hunnylander (#7774) üzenetére


Stanley-B.
őstag

Feltüntették.
Akkor ilyen esetben nem fogadjál el a számlát, ha az esetleg alacsonyabb, mint amennyit ők megállapítottak? (azért gondoltam ezt, mert benne volt a "ha Ön vitatja...")

(#7776) hunnylander válasza Stanley-B. (#7775) üzenetére


hunnylander
őstag

Ha feltüntették, akkor csak az a kérdés, hogy az neked megfelel e, vagy ha nem, akkor ki tudod munkálni a valós vámértéket.

Nekem egyszer volt olyan, hogy PayPal logok kinyomtatása alapján állapítattam meg a korrekt vámértéket, sőt meg az eBay áruk pontos url-jét is mellékeltem, vagyis a hivatalnok meggyőződhetett róla, hogy nem kamuzok a PayPal bizonylattal sem, így aztán azt az összeget is kellett befizetnem amit jogosan vártak el tőlem és én is korrektnek tartottam. Így pl. még a szállítási költség is kiesett a vámértékből, amit nem tesznek meg előírásszerűen, mert rendszerint azt is megvámolják, illetve abból is ÁFÁ-t kalkulálnak.

[ Szerkesztve ]

www.HunnyF1.com

(#7777) Stanley-B. válasza hunnylander (#7776) üzenetére


Stanley-B.
őstag

Nekem az a bajom, hogy nem igazán felelne meg.
Azt írják, hogy személyesen menjek be, de mindig ezt írják, ha a fax is jó, akkor is.
Tehát ha én elfaxolom nekik a PayPal logot az adott termékről, akkor azt el fogják fogadni?

(igen ez a szállítási költség azért elég nagy kitolás, hogy azt is vámolják, nekem is szokták)

(#7778) hunnylander válasza Stanley-B. (#7777) üzenetére


hunnylander
őstag

El fogják fogadni, ha nem tartják irreálisnak a rajta feltüntetett értéket, ugyanis joguk van felülbírálni ezeket. És egy mellékelt rövid levélben leírhatod a weblinket is az áruról, ha lehetséges, hogy meggyőződhessenek, hogy valóban annyiba kerültek.

[ Szerkesztve ]

www.HunnyF1.com

(#7779) Lpneo007


Lpneo007
csendes tag

Sziasztok! Kb 1 hónapja vásároltam egy yahoo shopba(http://wpsracing.com), el is küldtem a pénzt, de azóta semmi visszajelzés, az order statusban nincs benne hogy megérkezett volna a lóvé, pedig a paypal tisztán kijelzi hogy elment. Küldtem nekik emailt de 2 hét óta semmi válasz. Panaszt tettem a yahoonál (http://help.yahoo.com/l/us/yahoo/shopping/general.html), ők azt írták hogy továbbítják az emailt, de azóta szintúgy semmi válasz. Mit csinálhatnék? Legalább a pénzt adják vissza. :F

(#7780) Stanley-B. válasza hunnylander (#7778) üzenetére


Stanley-B.
őstag

Értem, köszönöm szépen, akkor szerintem holnap faxolok is nekik.
És akkor arra a levélre, amit beszkenneltem fentebb akkor nem kell reagálnom, vagy visszaküldeni, ha faxolom a számlát az iktatószámmal stb, ugye?

(#7781) hunnylander válasza Stanley-B. (#7780) üzenetére


hunnylander
őstag

Igen, az iktatószámot fel kell tüntetned, hogy beazonosíthassák a kérdéses csomagot. De, ha a fax alapján folytatódik tovább a vámkezelés a scannelt képen látható levelet nem kell visszaküldeni, merthogy nincs is a te esetedre vontakoztatható pont benne. De azért ne dobd el, csak miután minden oké és te is megkaptad ami neked jár és a Vámhivatal is.

www.HunnyF1.com

(#7782) rOwLeY


rOwLeY
őstag

Hali!

Olyan gondom van, hogy már hetek óta várok egy nyamvadt refundra paypalon, de a személy cseszik küldeni , mindenféle hülye kifogásokkal jön, h most ezért-most azért nem tudta eddig küldeni!Nos már ott vok h megelégeltem és szeretnék vmit lépni!Milyen úton módon jelentkezhetek a PayPal illetékeseinél h szerezzék vissza a pénzem?!
Előre is köszönöm a segytségeket!

(#7783) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

Mennyi ideje vársz?
Disputot indítottál?
Egyébként claimet neki.

[ Szerkesztve ]

(#7784) rOwLeY válasza Stanley-B. (#7783) üzenetére


rOwLeY
őstag

csak a refundjára várok már kb 3-4 hete!De benne vok még a 45 napos dispute korlátban úgyh az lesz!Tegnap próbáltam a dispute-ot de azt írta h "Your seller is currently unable to respond to this dispute." ugyh claim lesz most már belőle!Azt is le lehet állítani idő közben ha mégis megoldódna a dolog?!

(#7785) Azazello- válasza Azazello- (#7717) üzenetére


Azazello-
senior tag

up?

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#7786) Stanley-B. válasza rOwLeY (#7784) üzenetére


Stanley-B.
őstag

Szerintem le lehet zárni, ha jól emlékszem, nekem legalábbis múltkor mikor nem küldtek semmit, le lehetett volna zárni.
Az eladó csak kifogásokat keres/a 45 napra játszik, ezért ne is várj tovább, mehet a claim.

(#7787) rOwLeY válasza Stanley-B. (#7786) üzenetére


rOwLeY
őstag

közben már nyomtam egy claimet!
És van ebben vkinek tapasztala h ez hogysmint zajlik?!Megpróbálnak kapcsolatba lépni vele?!Az elég szopó nem, mert tuti nem jelentkezne akkor sztem!V hogyis van ez?!
Van rá esély h viszont lássam a pénzem?!

(#7788) Stanley-B. válasza rOwLeY (#7787) üzenetére


Stanley-B.
őstag

A PayPal fogja majd kivizsgálja az ügyet. 99%, hogy visszakapod az összeget.

(#7789) Bocsek


Bocsek
aktív tag

Üdv!

Amcsiból rendeltem cipőt, USPS hozza Priority Mail-ként (cipősdoboz levélben? :F :DDD ), 17500Ft értékben (80$) , szerintetek mennyi az esélye, hogy fennakad a vámon?

(#7790) rOwLeY válasza Bocsek (#7789) üzenetére


rOwLeY
őstag

ez azért is lenne nekem is érdekes megtudni az eseted kimeneteléd, mert az ősszel sokan mondták h dec 1-jétől a vámhatárt megemelték 180eur-ra, ami dollárban ugye még több!Kíváncsi lennék mennyire igaz ez!Modnjuk nekem tavaly télen egy 25K-s cucc megjött vám nélkül és kb cipősdoboz méretű packban jött!

(#7791) rOwLeY válasza Stanley-B. (#7788) üzenetére


rOwLeY
őstag

Azt írja a PayPal h ha 10 napon belül nem jelentkezik a seller akkor automatikusan az én javamra dől el a claim!

(#7792) DJTJ válasza rOwLeY (#7790) üzenetére


DJTJ
tag

Nekem egy 1m x 0,5m x 0,5m-es doboz átjött a vámon :D igaz az Express mail-el jött

(#7793) Stanley-B. válasza rOwLeY (#7791) üzenetére


Stanley-B.
őstag

Ez így van, valamivel fentebb én is írtam. Nekem nem jelentkezett.

(#7794) Stanley-B. válasza Bocsek (#7789) üzenetére


Stanley-B.
őstag

Nekem rendszeresen át szokott jönni a $200 értékű csomag, de az ilyen $55 értékűeket mostanában minden másodikat megvámolják. Szerkeszthetem mindig a PayPal számlát :(((
Sok eladó alapból alacsony értéket ír rá, még ha nem is kérted meg, ebben az esetben egy cipőt biztos nem vámolnak, ha mégis előfordulna, legfeljebb átszerkeszted a PayPal logot.

(#7795) rOwLeY válasza Stanley-B. (#7794) üzenetére


rOwLeY
őstag

ez is csak a mi jó kis országunk vámközpontjának a hülyesége!
Soha nem mehet semmiben biztosra az ember ebben az orszégban?! :DDD :DDD

(#7796) rOwLeY válasza Stanley-B. (#7793) üzenetére


rOwLeY
őstag

csak még akkor is fennáll a veszélye h nincs annyi pénz a számláján és akkor nem kapom meg a teljes összeget!Vagy utólag küldik a maradékot is?!

(#7797) Stanley-B. válasza rOwLeY (#7796) üzenetére


Stanley-B.
őstag

Mínuszba megy az egyenlege.

(#7798) rOwLeY válasza Stanley-B. (#7797) üzenetére


rOwLeY
őstag

akkor jó akkor :D :D

(#7799) laci06


laci06
senior tag

Sziasztok!
Továbbra is valakinek a segitségét szeretném kérni. Angliából szeretnék monitort rendelni, de se ebay, se paypal regem nincsen. Az eladónak 1400 visszajelzése van, ahogy nézem mondhatni, hogy egy bolt, paypalt elfogad, és postázik egész Európába. Valaki tudna-e segiteni a rendelésben?

(#7800) capafog23


capafog23
őstag

Kaptam valami levelet hogy dispute-ot indítottak ellenem, de ez is bennevan:
This dispute has been deferred because it
was not opened within 45 days of payment.

Meg ha jól veszem ki azt írja hogy ezért nem is lett berakva resolution centerbe.

Ha jól veszem ki semmi bajom nem lehet, mert 45 napon kívül van a tranzakció.

Szerk: még jó hogy nem ismétlek szavakat ^^

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.