Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7701) laci06


laci06
senior tag

Sziasztok!
Valaki tudna esetleg segiteni?
Egy monitort szeretnék venni... Illetve egyelőre érdeklődök csak... Tehát ebayen találtam meg, uk seller, 99,9%-os, 5200 visszajelzés, és postázik Mo-ra.. Valaki ha eldöntöm meg tudná nekem venni, pontosabban le tudná ütni? Természetesen kifizetném:)
Erről lenne szó

(#7702) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Ma volt egy kissebb szívásom az ebayen, leírom a megoldást hátha más is belefut hasonlóba mostanában.

Kaptam egy ilyen emailt: (xxx a valós adatokat tartalmazta)
Dear xxxxxxx (xxxxxxx@gmail.com),

It appears that a third party accessed your eBay account and used it to list items without your authorisation.

At this time we have taken several steps to secure your eBay account, including cancelling the unauthorised listings and crediting all associated fees to your account. We assure you that your credit card and bank details are kept encrypted on secure server and have not been viewed by anyone.

To restore access to your account securely, please follow these steps

1. Change the password on your personal EMAIL account to verify that it is secure and cannot be accessed by anyone other than you.

2. Change the password on your eBay account. Click "I've forgotten my password" on the eBay sign-in page and follow the instructions to choose a new password.

-Mint kiderült ez nem jelszóvadász email volt hanem valóban nem tudtam bejelentkezni a jelszavammal az ebay accountomba.
-A leírt megoldással (Click I've forgotten my password) viszont az volt a gond, hogy én régebben nem töltöttem ki a másodlagos kérdésekre a válaszokat (mi a háziállatod neve stb. kérdések) így nem is tudtam megújítani a jelszavamat.
-A megoldás pedig az volt, hogy létezik az ebaynek egy live chat szolgáltatása, ahol ellenőrzés után élőben lehet ideiglenes jelszót kérni a meglevő email címedre, majd ezzel meg lehet újítani a jelszót.

(#7703) jeni


jeni
félisten

Szia
A megerősítő kódot honnan kapom meg?Rákerestem és nem találom,elvileg postán küldik a kép alapján?A címet vagyis az utca nevet most kitöröltem mikor ide felraktam a képet

Ebay 1 kép

Ebay 2 kép

A második kép a név felett van egy olyan írás,hogy az általam regisztrált címre küldik a megerősítő kódot!Igaz-e?

[ Szerkesztve ]

(#7704) Zozzant válasza jeni (#7703) üzenetére


Zozzant
addikt

Volt egy olyan kérdés regisztrációkor, hogy ellenőrzik az identitásodat, kilétedet, hogy valós-e... és te azt válaszoltad hogy postán akarod, az első lehetőség a kredit kártya volt, az logikusabb lett volna, igazán csak így tudsz vásárolni ugyanis. Regisztrálj újat és válaszd az első opciót.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#7705) MEKK


MEKK
aktív tag

hali.

egy ideje rendelgetek már az ebay-en de még elvámolva nem volt soha. Lehet ebből baj egy idő után esettleg megjelennek a vámosok?:)

(#7706) jeni válasza Zozzant (#7704) üzenetére


jeni
félisten

Szia
Köszi igen valóban a postai dolgot jelöltem be akkor elsőnek
Újra regisztráltam és már kártyára tettem a dolgot,csak az elsőre azért nem mertem mert féltem ha megcsapolják az adatom alapján a kártyámat.Igy arra értettem hogy postán adom fel,vagy bankon keresztül átutalva.
Köszike mégegyszer már licitáltam egy JVC multitávra.

(#7707) L.T. válasza MEKK (#7705) üzenetére


L.T.
aktív tag

NEM valószínű. Ha már átengedték a vámon akkor nem nyúlnak vissza rád.
Max akkor jöhetnek ha meghívod őket sörözni :DD

(#7708) Zozzant válasza jeni (#7706) üzenetére


Zozzant
addikt

Azért a postaköltségre ügyelj, németek szeretnek elszállni:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#7709) jeni válasza Zozzant (#7708) üzenetére


jeni
félisten

Mármint többet iratnak a dobozára mint amennyi a valós súlya,bár még nincs vége a licitnek egy sima távról lenne szó.Csak egy gondom lehet,hogy nem az az állapot van a termékről leirva,mint ahogy hirdetve van.Másik ha mégse teszi bele a dobozba.akkor kinél reklamálok?

(#7710) Zozzant válasza jeni (#7709) üzenetére


Zozzant
addikt

Az nem egyszerű, kicsit olvasgasd ezt a topicot, 1-2 mondatban nem lehet összefoglalni:) Küldi Magyarországra... mivel kell fizetni... mennyi a postaköltség... Valamint kellene egy németül értő, mert így hirtelen eléggé belelendültél:) Ja és fontos, hogy PAYPAL-al fizess... olyanra ne is licitálj aminél azzal nem lehet, tehát regisztrálj paypal-t is. Hirtelen ennyi.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#7711) MEKK válasza L.T. (#7707) üzenetére


MEKK
aktív tag

Az sem probléma hogy mindig ugyanonnan jön a csomag és gyakran ugyan az?
:):)

(#7712) Stanley-B. válasza MEKK (#7711) üzenetére


Stanley-B.
őstag

Nekem előfordul olyan, hogy egy héten minden nap (!) jön legalább egy csomag, van amikor naponta akár 2-3 is. Nemrég megjegyezte a postás, hogy most már lassan külön táskát hoz a csomagjaimnak :) De amúgy semmi más.

(#7713) L.T. válasza MEKK (#7711) üzenetére


L.T.
aktív tag

Ha már egyszer a vámos átengedte, akkor nem fognak még egyszer ellenőrizni.

(#7714) Aranylo


Aranylo
tag

Sziasztok!

A német Ebay-en szeretnék eladni pár terméket és egy kis gondom van.
Mikor már kész a hirdetés és át dob a bejelentkezés utáni oldalra, akkor ott kéri a bank számla információkat (Bank neve, IBAN, stb.).
Na most a bank irányítószámát semmiféleképpen nem akarja elfogadni! :U
Valakinek van/volt hasonló problémája?
CIB Bankról van egyébként szó...

Nem bírom formatálni az internetet!!!

(#7715) capafog23 válasza Aranylo (#7714) üzenetére


capafog23
őstag

Nekem elég volt hogy megadtam verified paypal címemet.

(#7716) Aranylo válasza capafog23 (#7715) üzenetére


Aranylo
tag

Hát ez viszont sír valamiért...! :W :W :W

Nem bírom formatálni az internetet!!!

(#7717) Azazello-


Azazello-
senior tag

hogyan kell paypalon keresztul ugy fizetni. hogy a penz pozitiv feedback-ig illetve 21naos complain nelkuli idotartalomig lekotve marad?

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#7718) Azazello- válasza Azazello- (#7717) üzenetére


Azazello-
senior tag

up?

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#7719) verser233


verser233
senior tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek, mert még sosem jártam így,se e-bayen sem pedig a vaterán!

Történt, hogy kb 2 hete e-bay-en megrendeltem Sony MDR-EX71 fülest, 20 dolcsit utaltam neki azonnal. A termék Újként volt meghírdetve: "Brand New Original Sony ex71 Headphone MDR-EX71 Earphone" "Condition:
New "

A terméket most vettem át és közel sem új, sőt agyonhasznált sz.rt kaptam. Piszkos, a jobb fülhallgató műanyag borítása leválik, alatta rozsdás a hangszóró kerete, a feliratok kopottak, a gumi ill. a fülhallgató belseje tiszta kosz!

Na most írtam neki, hogy legyen szíves küldeni egy újat, egy olyat amit valóban meghirdetett, de van egy érzésem, hogy nem fog mégegyet küldeni. Úgy tudom, hogy az e-bay ilyen esetekben a pénz talán 80%-át visszafizeti, de ebben nem vagyok biztos, és nem is tudom sajnos,hogy mi ennek a menete. Szeretném, ha valaki leírná ilyen esetekben mi a teendő.

Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

https://hogyantipp.com - Okoseszköz tippek, trükkök, mobilos háttérképek

(#7720) verser233


verser233
senior tag

Megoldás folyamatban...

https://hogyantipp.com - Okoseszköz tippek, trükkök, mobilos háttérképek

(#7721) Yakk válasza verser233 (#7719) üzenetére


Yakk
csendes tag

Sziasztok!
Még februárban vettem valamit az angol ebayen, de azóta sem jött meg. Irtam az eladónak, azt mondta majd kitölt valami elveszett csomag nevű utalványt és akkor reméli hogy visszajön hozzá a csomag meg a pénz. Ez szép és jó de engem az érdekelne, hogy nekem mit kellene tennem? Tehát kb mire számíthatok? Ez az eladó jóindulatán múlik? Mármint az hogy én visszakapom e a pénzem? A paypalos pénzvisszakövetelést érdemes kipróbálnom? És hogy kell azt csinálni?
Köszi szépen!

Fekete Note 3 + KitKat - örömboldogság

(#7722) lajo


lajo
senior tag

Sziasztok!

Egy iPodot küldenek nekem Kanadából Small Packet™ – International Air ily módon. Már írtam korábban csak most lett igazán aktuális a dolog. Mit mondjak mit írjanak a csomagra, milyen értéket érdemes megadni és ezekkel kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni. (Vagy esetleg egy linket ahol találok hasznos tanácsokat.) Kérdsem okát szerintem tudjátok.

Előre is köszönöm szépen

lajo

(#7723) Lpneo007


Lpneo007
csendes tag

Szeretnék venni valamit és ezeket a szállítási lehetőségeket adja ki:
ground - 20 dollár
first class mail - 20 dollár
3 day select - 0 dollár

mi az a 3 day select? nem találtam róla pontos infókat

(#7724) Pompi válasza lajo (#7722) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

(#7725) lajo válasza Pompi (#7724) üzenetére


lajo
senior tag

Köszönöm szépen!

(#7726) pentium4 válasza Lpneo007 (#7723) üzenetére


pentium4
senior tag

feladástól számítva legkésőbb 3 napon belül megkapja a cuccot a cimzett!
de ez csak amcsiba érhetők el, mint ahogy a ground is!

P4

(#7727) tucsok. válasza pentium4 (#7726) üzenetére


tucsok.
senior tag

Hol tudom beállítani az ebay-en, hogy ha licitálok ne látszódjon a felhasználó nevem csak az hogy bidder1 vagy bidder2 ???? :U :U

[ Szerkesztve ]

"So say we all"

(#7728) Winner_hun válasza tucsok. (#7727) üzenetére


Winner_hun
félisten

A többi licitáló részére az látszódik, csak ha be vagy lépve akkor látod a saját neved kiírva.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7729) tucsok. válasza Winner_hun (#7728) üzenetére


tucsok.
senior tag

köszi, kipróbálom. :R :K ;]

"So say we all"

(#7730) Flashback


Flashback
addikt

Azthiszem lehúzott az OTP! :(((

Tegnap este átultatam PayPalra 6$. (OTP Direktnél: Bankon kívüli deviza átutalás) Ez mind rendben ma már átment a pénz, de! És itt jön a lényeg: LEVONTAK 4200Forintot "KÖLTSÉG ÉS JUTALÉK" címén!!! Most hívnám őket fel, ha valaki felvenné. :((( Szemét banda...

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#7731) DJTJ


DJTJ
tag

üdv

lenne egy olyan kérdésem,hogy szeretnék venni valami kis apróságot az ebay-en de abból 20at :) meg van adva,hogy minden egyes terméknél 1 dollár a biztosítás de maga a termék is 1 dollár,20 db-nál 20 dollár biztosítást ír,ajánlatos azt kérnem vagy nem szükséges (nem törékeny meg ilyesmi)?Mert akkor már biztosítással nem éri meg :N

(#7732) lajo


lajo
senior tag

Halihó!

Ha valaki elküld nekem egy iPodot, és a csomagoláson alacsony érték van feltüntetve, és a vámosok mégiscsak kibontják, akkor ha a számla nincs benne az segít? Vagy ha benne van ha nincs az eredmény ugyanaz? Érdemes külön elküldeni?

Köszi szépen a választ!
Lajo

(#7733) sasa311 válasza Flashback (#7730) üzenetére


sasa311
veterán

Forint számláról dollár utalás? :U

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#7734) lajo válasza lajo (#7732) üzenetére


lajo
senior tag

Jó, feladták vége a kérdezgetéseknek. :)

(#7735) pentium4 válasza sasa311 (#7733) üzenetére


pentium4
senior tag

még ha azis lenne, iylen összegnél ennyibe nem kerülhet max ha hiányosak az adatok, akkor számitanak fel extra pénzt!
de ha PP re utalsz pénzt, azt soha nem külföldi számlára kell utalni és nemis dollárt, hanem magyar számlaszámra(unicredit) és forintot!
szal nem értem hogy a kolléga mit csinált!

P4

(#7736) DJTJ válasza DJTJ (#7731) üzenetére


DJTJ
tag

Erre,nemtudja senki a választ??

(#7737) sasa311 válasza DJTJ (#7736) üzenetére


sasa311
veterán

erre mégis mit vársz mit mondjunk? :)

Ha bevállalod a rizikót akkor rendeld biztosítás nélkül.... :U

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#7738) pentium4 válasza DJTJ (#7736) üzenetére


pentium4
senior tag

gondolom hong kong ból vagy a környékről jönne a csomag, nem kell biztositás, de az eladónak kösd ki hogy REGISTERED airmail el küldje még akkor ha több pénz, te azt kifizeted!

P4

(#7739) DJTJ válasza pentium4 (#7738) üzenetére


DJTJ
tag

Értem,ennyire voltam kiváncsi,köszönöm mindenkinek :)

(#7740) Flashback válasza sasa311 (#7733) üzenetére


Flashback
addikt

Igen. De ez volt 03.25.-én és a paypalon még mindíg nincs ott az a 6 dollár.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#7741) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

Én arra lennék kíváncsi, hogy vettem egy cuccot $41-ért, ami soha nem jött meg, PayPalon claim, az eladónak 10 napja volt, hogy válaszoljon rá valamit, ha nem, akkor automatikusan az én javamra döntenek. Nem válaszolt.
Jött a PayPaltól a levél, hogy igen, minden rendben, kapom vissza a $41-et, várjak 5 munkanapot. Erre másnap megjelent a PayPal számlámon 2100ft (!). Na most ez vajon a $41-ből sikeredett ilyen karcsúra valami furmányos módon? Vagy több részletben jön, mert az eladónak lehet nincs elég zsé a számláján? (mondjuk akkor negatívba kéne mennie, én így tudom)

Köszi mindenkinek a segítséget előre is. :R

(#7742) pentium4 válasza Stanley-B. (#7741) üzenetére


pentium4
senior tag

nézd meg a transaction dítélznél hogy mennyi a refund összege!
ha ott látod a 2100 et, akkor irj a paypal nak hogy mi a szar ez?

P4

(#7743) Bocsek


Bocsek
aktív tag

Figyelem mindenkinek!
Sajna előbb cselekedtem és utána olvastam csak gúúgülön, megrendeltem HK-ból és kínából 6db 16GB-os noname pendriveot, egy kamu Sony Memory Stick Pro Duo 16GB-os kártyát, valamint egy 16GB-os ipod mini klónt. Befürödtem rendesen, ugyanis mindegyik akkora kamu, mint amit itthon a politikusaink összehordanak! Megérkeztek, és azt vettem észre hogy x GB adat rámásolása után nem olvashatók vissza az adatok, ezután jött a google, és ott találtam hogy most nagy divatja van, hogy 1,2,4 esetleg 8GB-os pendriveokat árulnak 16GB-osként. Mindezt úgy érik el hogy átfleshelik a pendriveokat, így a rendszer 16GB-osnak látja, de amint az eredeti méretnél több adatot írsz rá, az gyakorlatilag felülírja a régi adatot, pontosabban tönkreteszi. Kicsit bepipultam és mindegyiknek visszaírtam a következőt: Ez egy kamu pendrive, használhatatlan, kérem fizesse vissza a pénzem, különben jelentem az ebay-nek hogy hamis termékeket árul, valamint a paypalnak és az ügyvédemen keresztül nemzetközi feljelentést teszek!
Most úgy áll a mérleg hogy mindegyik árát visszakapom, összesen 1db pendriveot és a Sony memkártyát kellett visszaküldenem, azokból is a pendrivenak a visszaküldési árának a felét kifizeti az eladó, de persze nem voltam hülye és a postaköltség felének neki a teljes árat írtam meg. Ha ő szórakozik velem, akkor én is vele. 5 pendrive árát úgy visszakaptam hogy nem is kell őket visszaküldenem, az MP3 lejátszó árának pedig a felét visszakaptam, az végülis használható ha nem másolok rá 2GB-nál több zenét. Ha a két visszaküldött termék árát visszakapom akkor szerencsésnek mondhatom magam. Most valahogy a pendriveokat próbálom úgy megcsinálni hogy legalább az eredeti méretükben lehessen használni eddig egyet sikerült is megoldanom.
Mindenesetre mindenki legyen óvatos! És ha ilyen kamu sz*rt kap, akkor írjon vissza az eladónak, de csak keményen. Volt amelyik nem válaszolt az emailemre, majd adtam neki egy elég frankó negatív feedback-et, utána válaszolt, és mégegyszer felvilágosítottam hogy ha nem fizeti vissza az árát akkor feljelentem. Már vissza is utalta a pénzem. Ja, és majd mindegyiket más árustól vettem, volt köztük nem egy powerseller több ezres pozitív feedback-kel, és elég meglepő hogy az utalta vissza elsőként a pénzem akinek a legkevesebb (23) feedbackje volt. Majd írok egy logoutos blogot is erről az egész kalamajkáról, illetve egy segédletet hogy hogyan lehet visszaállítani egy pendrive-ot eredeti kapacitására, de addig nem írom meg míg nem sikerült mindet megcsinálnom.
Szóval szemetek nyitva legyen!
(google-ben: "fake flash drive")

(#7744) Darth_Revan válasza Bocsek (#7743) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Köszi az infot :)

(#7745) Stanley-B. válasza pentium4 (#7742) üzenetére


Stanley-B.
őstag

A transaction details-nél semmi sincs "payment received".
Tehát nincs erről bejegyzés.
Ha claimet nyert vki akkor azt nem közvetlen a bankkártyájára tolják vissza? Mert én úgy emlékszem, hogy nekem egy korábbinál úgy volt.

Köszi!

(#7746) Stanley-B. válasza pentium4 (#7742) üzenetére


Stanley-B.
őstag

Hát beszarok, 2100ft a PayPal számlára jött vissza (no details az egészről), 7600 meg a számlámra. Wtf? Mondjuk a lényeg, hogy visszajött, de ez eléggé érdekes.

(#7747) juliabrilke válasza Bocsek (#7743) üzenetére


juliabrilke
addikt

Elég kellemetlen történet. :W

Ilyen cuccokat sosem mernék venni interneten. :(

(#7748) pentium4 válasza Stanley-B. (#7746) üzenetére


pentium4
senior tag

végülis az a lényeg hogy visszakaptad, sztem a pénzküldés fee jét nyomták vissza a balance-odra, a többit meg kártyára, bár a 2100 as fee kicsit sok, szal nembiztos!

P4

(#7749) pentium4 válasza Bocsek (#7743) üzenetére


pentium4
senior tag

no comment!
előbb át kell olvasni a hirdetést, árat csekkolni a többiekhez képest és ha ok akkor lehet megvenni!
sztem ezt teljes mértékben magadnak köszönheted, gonolom láttál egy 1-5dolláros árat és gyorsan leis csaptál rá, aminek csak cumi a vége!
nemtok mint mondani minthogy tessék átolvasni a hirdetést és megnézni hogy hasonló cuccot menyniért árulnak még az ebay en és lehet mérlegelni hogy ki árul szart és ki eredetit!

P4

(#7750) Bocsek válasza pentium4 (#7749) üzenetére


Bocsek
aktív tag

Az a poén hogy mindenki ennyiért árul, legalábbis ha nem villámáron hanem licitálva viszed el, akkor 10-12 Fontért megnyerheted a pent. Ugyanezek az árusok pedig villámáron ugyanannyiért árulják mint a többiek, szóval most döntsd el hogy melyiktől vedd meg... Ahogy google-n utánaolvastam még a márkás drágán árult pendriveok is mind kamuk, és ráadásul nem is csak HK-i vagy Kínai, hanem nagyon sok európai is árulja.
Azt aláírom hogy az én naivságom miatt hittem azt hogy majd ennyiért (3500-4000Ft) lesz nekem egynéhány 16GB-os pendriveom. De mindegy, így legalább van 5db pendriveom ingyen, amiket majd csak vissza kell állítanom valahogy az eredeti méretükre. Meg van egy ipod nano klónom ami nem 16 hanem csak 2GB-os 2300Ft-ért :B

Szerk: úgy kell mérlegelni hogy az adott típust amit kinézel, valamint az árusok nevét akik olyat árulnak, be kell írni google-be, és ha ilyen fake pendriveokkal foglalkozó oldalakon szerepelnek, akkor el lehet őket felejteni

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.