Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6501) koxx válasza LucifeI2 (#6497) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Legutóbbi 2 csomagom first class maillel jött, az egyik 8 a másik 10 nap alatt ért ide.

(#6502) hunnylander válasza sycorax182 (#6500) üzenetére


hunnylander
őstag

Mifele PayPal adatokat ker? Csak egy e-mail cimet kell kapnia a PayPalos fizeteshez.

Szerintem felejtsd el a dolgot, es ne gondold azt, hogy okosabb vagy naluk, es nincs buktato, csak mert nem latod.

A PayPalos utalasokat vissza is lehet rendelni, a csomagot meg at lehet ugy is venni 'Nigeriaban', hogy hivatalosan elveszett es mar kerik is vissza a penzt, stb.

www.HunnyF1.com

(#6503) koxx válasza sycorax182 (#6500) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Sztem se érdemes ilyenekbe belemenni.

(#6504) pentium4 válasza sycorax182 (#6500) üzenetére


pentium4
senior tag

bene vedd banyek! engem is megkerestek!
én megis szivattam őket :)
mondta hogy rendeljem meg és küldjek képet meg mailt hogy tényleg megrendeltem és hogy felis adtam neki! de még igyse küldi el a pénzt, hiába mondja azt ha megjött kifizetni!
átbaszás az egész!

P4

(#6505) Vamp


Vamp
senior tag

Gyerekek, segítsen már valaki, egy fél kilós telefont kell visszaküldenem hongkongba (mindenne együtt), ahogy működik ez?

(#6506) Winner_hun válasza Vamp (#6505) üzenetére


Winner_hun
félisten

Beteszed egy bubis borítékba, ráírod a feladót meg a címzettet, bebattyogsz a postára, odaadod a postásnak, megmondja mennyit fizess, fizetsz, hazamész.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6507) pentium4 válasza Vamp (#6505) üzenetére


pentium4
senior tag

mindenképp ajánlottal add fel, simán felne add, mert annak lábakell az első hongkongi postán!, bubis boriték, szelvény kitölt, igy lesz nyomozószámod ha utána kell nézni!
ha akarod hogy gyorsabb legyen akkor elsőbbségi!
ennyi!

P4

(#6508) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Mostanában mennyi a csomag érkezési ideje Angliából? Valakinek valami tapasztalat?

(#6509) koxx válasza juliabrilke (#6508) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

legutóbb 4 nap alatt ért ide

(#6510) juliabrilke válasza koxx (#6509) üzenetére


juliabrilke
addikt

Nagyon helyes! Régebben olyan 5 nap volt. Egyébként csütörtökön vagy pénteken adta fel.
Akkor tehát várható ma! :C

(#6511) sycorax182 válasza hunnylander (#6502) üzenetére


sycorax182
tag

Én is erre gondoltam egyébként, h visszakéri a lóvét a paypaltol, mert valamit intéz, hogy azt lassak, h fel sem adtam vagy valami... Nem akartam belemenni, csak nem lattam a buktatot. Köszi az infot!

(#6512) Rommel6600 válasza juliabrilke (#6508) üzenetére


Rommel6600
őstag

Nekem legutóbb 5 munkanap (azaz egy hét) alatt ékezett meg magyarországra a signed for-ként feladott csomag.

(#6513) Rommel6600 válasza sycorax182 (#6511) üzenetére


Rommel6600
őstag

Mondd neki, hogy utalja a számládra, és hogy olyan nagylelkű vagy, hogy átválalod az utalás költségeit (1000USD esetén az a 10-20 dollár bevállalható) is. Onnan pedig aztán senki sem szedi le utólag a pénzed (kivéve az apeh, ha magyar számlád van :DDD ).

(#6514) juliabrilke válasza Rommel6600 (#6512) üzenetére


juliabrilke
addikt

Helyes! Igazából ma nem jött még meg, de holnap vagy pénteken már illene itt lennie. Köszi az infót! :R

(#6515) piqla


piqla
őstag

Udv!

Ha innen rendelek, szamithatok vajh' vamra oder egyeb plusz suskara?

Szereted az állatokat?

(#6516) Rommel6600 válasza piqla (#6515) üzenetére


Rommel6600
őstag

Szerintem nem, mivel az oldal és a cég is angol, azaz az EU közösségen belül van.
Olvass át minden apróbetűt, mert ha kiderül, hogy EU-n kívülről megy a postázás akkor vámra számíthatsz.

(#6517) Vamp válasza pentium4 (#6507) üzenetére


Vamp
senior tag

Ez tiszta sor, azonban kíváncsi lennék, mennyi a feladási díj... A másik, vámkezelési nyilatkozat, meg ilyenek, nah azokkal mi lesz?

(#6518) pentium4 válasza Vamp (#6517) üzenetére


pentium4
senior tag

angliába ajánlva elsőbbségivel 2200 pénz egy A4 es boriték, kb fél kiló volt benne!
a kolléga nemtudom mit akar visszaküldeni, de ha könnyü akkor nemhiszem hogy egy egyetrengető összeg lenne!
vámkezelési szarokat meg hagyni kell a szarba, értéknek irsz 30usd t és kész!

P4

(#6519) Vamp válasza pentium4 (#6518) üzenetére


Vamp
senior tag

Fél kilós a telefon minden szarságával együtt, remélem is, hogy belefér 2-3 E forintba... Minden postán fel lehet ilyet adni, vagy csak a nagyobbakon?

[ Szerkesztve ]

(#6520) Vamp


Vamp
senior tag

Hm, megkérdeztem, 2600 körül van ajánlottan egy csomag fél kilóig:D

(#6521) pentium4 válasza Vamp (#6520) üzenetére


pentium4
senior tag

na látod kibirható összeg!

P4

(#6522) N4r4ncs


N4r4ncs
aktív tag

Ilyen se volt még nagyon. Meg sem érkezett még az áru de az eladó egyból a tranzakció után + feedbacket adott. Ez igazából helyes?

Mátyással együtt az igazság is meghalt

(#6523) copin válasza N4r4ncs (#6522) üzenetére


copin
őstag

Mire jó a feedback?

(#6524) cocka válasza N4r4ncs (#6522) üzenetére


cocka
veterán

Erre inkább az lenne a megfelelő szó, hogy nagyfokú felelőtlenség. Ezzel az eladó biztosra veszi gyakorlatilag, hogy semmi gáz nem lesz. Ha kivárná míg megérkezik, akkor legalább lenne 2 választási lehetősége:

Ha megjött és nem felel meg neked a cucc, akkor vagy elállhattok kölcsönösen az értékeléstől vagy egyszerűen nem értékel téged.

Ha megjött és megfelel, akkor kéne csak küldenie a pozitívot.

(#6525) N4r4ncs válasza copin (#6523) üzenetére


N4r4ncs
aktív tag

Végülis ő nem adhat már negatívat szóval annyira nem lényeges. De azért soha nem lehet tudni,hogy megérkezik-e vagy sem.

Mátyással együtt az igazság is meghalt

(#6526) bandus válasza N4r4ncs (#6522) üzenetére


bandus
veterán

miért ne lenne?

az eladó a pozitiv feedback-el azt jelzi, hogy korrektül tudtatok kommunikálni, korrektül fizettél. neked ezért jár a pirospont. ahhoz, hog ymegérkezik-e z áru, már semmi közöd, és nem rajtad múlik. szerintem.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#6527) copin válasza N4r4ncs (#6525) üzenetére


copin
őstag

A negatív értékelésnek lenne valami eredménye? Vagy ez csak presztizsre megy (mennyire megbízható, mondjuk)?

(#6528) psykie


psykie
aktív tag

Sziasztok!

Van köztetek olyan aki rendszeresen szokott ruhákat vásárolni eBayen keresztül?

(#6529) bandus válasza psykie (#6528) üzenetére


bandus
veterán

az túlzs hogy rendszeresen, de az elmúlt egy hónapban rendeltem pár dolgot :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#6530) psykie válasza bandus (#6529) üzenetére


psykie
aktív tag

Igazábol valamiféle tapasztalat csere szempontjából érdeklődöm. Van-e esetleg olyan eladó akitől rendszeresen vásárolsz és jó cuccok vannak nála, mit hol érdemes megvenni melyik országból stb... én is jó pár ruhát vásároltam már eBayen keresztűl eddig csak pozitív tapasztalataim vannak. Ha gondolod folytathatjuk priviben.

(#6531) sycorax182 válasza bandus (#6529) üzenetére


sycorax182
tag

Szintén BME-GPK :))

(#6532) sycorax182


sycorax182
tag

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy mikor még kezdő voltam a német ebay-en regisztráltam, mert úgy gondoltam, hogy úgyis ott fogok vásárolni. Hát németül nem tudok és ezek a keretszövegek mindig németül jönnek (e-mail, stb) ez még nem is olyan nagy baj, de most akarok eladni is, de nem tudok, mert a végén banki adatokat kér tőlem és persze olyankor már átugrik a németre, de nem tudom ugye lefordítani, hogy mit kérdez és a netes szótárakban sincsenek ilyenek. Van-e valami lehetőség arra, hogy én ezt megváltoztassam, hogy angolul jöjjenek ezek?

Előre is köszi!

(#6533) cocka válasza sycorax182 (#6532) üzenetére


cocka
veterán

Hát nem netes szótárakat kell használni.

Szerintem csak úgy tudod megváltoztatni, ha írsz a customer supportnak, hogy neked az angol jobban menne.

mert a végén banki adatokat kér tőlem

De kiválasztható a jutalékfizetés módja, ami lehet a megadott bankkártya is. A német ebayen paypallal nem lehet jutalékot fizetni. A másik két módszerhez pedig német számla kell.

(#6534) LOTR


LOTR
addikt

sziasztok
azt szeretném kérdezni, hogy ha külföldről rendelek, akkor mi alapján vámoltathatják meg a csomagom?
köszi

találtam ilyet [link], de ez szerint, ha kb 11ezer ft feletti a csomag összege már kellene vámot és áfát is fizetni, de nekem eddig még nem kellett szerencsére, akkor hogy is van?

[ Szerkesztve ]

One Ring to rule them all

(#6535) juliabrilke válasza Rommel6600 (#6512) üzenetére


juliabrilke
addikt

Mondanom se kell, hogy én vagyok a kivétel és Angliából még mindig nem érkezett meg a csomag. :(((

(#6536) bme


bme
tag

Sziasztok!

ebay-ről szeretnék fényképezőgépet rendelni, és szeretnélek megkérdezni titeket, hogy mire figyeljek oda. Egyáltalán merjek onnan rendelni ilyen nagy értékű dolgot?

(#6537) koxx válasza LOTR (#6534) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Teljesen véletlenszerű, attól függ jó kedve van-e aznap a vámosnak.

bme: nyugodtan rendelhetsz gépet, hong kong és usa egyaránt jó mindkét helyen olcsón hozzájuthatsz. Lehetőleg powersellertől ill sok feedbackkel rendelkező eladótól vásároljál.

[ Szerkesztve ]

(#6538) bme válasza koxx (#6537) üzenetére


bme
tag

Én angliára gondoltam első sorban, mert ugye eu-n belül van és akkor nem lesz rajta vám.
ha USA vagy Hong Kong akkor azután még vámot is kell fizetni nem?

(#6539) koxx válasza bme (#6538) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ha UK-ból is meg tudod venni olcsón akkor az a legjobb. Elvileg kéne, de elkerülhető ill. minimalizálható.

(#6540) sycorax182 válasza LOTR (#6534) üzenetére


sycorax182
tag

Gondolom kevesebb értéket írtak rá, mint amennyit ér. Vagy pedig levélben jött, azt meg ugye nem nézik át.

(#6541) sycorax182 válasza cocka (#6533) üzenetére


sycorax182
tag

akkor jelen esetben nem tudok most eladni? :(

(#6542) cocka válasza sycorax182 (#6541) üzenetére


cocka
veterán

De, csak tudni kell németül meg meg kell adnod a bankkártyád adatait.

Meg gondolom mindenképp vállalnod kell, hogy szállítasz Deutschlandba.

De ha jól emlékszem a vevőknek fizetési módként felkínálható a paypal, csak jutalékot nem tudsz rajta keresztül fizetni. No meg érdemes kiszámolni, hogy feladással, csomagolással, anyagköltséggel, ebay és paypal jutalékokkal is megéri-e az eladás. Ha többet buksz rajta, mint amennyit nyersz, akkor nincs túl sok értelme eladni. Meg ha nem kelt el a termék, akkor is ki kell fizetni a listázási díjat, gondolom ezt tudod, ami kikiáltási ártól függ, a final value fee vagy németen mittomén hogy nevezik, meg a winnig bidtől.

(#6543) HXY


HXY
addikt

Aug 18-án, Franciaországból vásárolt termék még mindig nem jött meg. :(

Az eladó nem reagál az e-mailekre.

Mitévő legyek :F

A rendelési azonosítóra ez jön be: [link]

(#6544) cocka válasza HXY (#6543) üzenetére


cocka
veterán

Kb. 3 hét után esedékes a dispute indítás. A 4. hét végén pedig a claimmé alakítás. Szóval türelem.

(#6545) HXY válasza cocka (#6544) üzenetére


HXY
addikt

18. óta pont 3 hét telt el

(#6546) cocka válasza HXY (#6545) üzenetére


cocka
veterán

Akkor mire vársz? Írj az eladónak, aztán várd meg mit válaszol, ha semmi hatása, akkor dispute, aztán 45 napon belül claim.

(#6547) Vamp


Vamp
senior tag

Amennyiben rákérdezel n darab áru kedvezményére, és megad egy összeget, amit paypalon keresztül a számlájára kér, mi biztosítja, hogy megérkeznek a feladott csomagok (tehát hogy egyáltalán feladja-e)? Ez mennyire biztonságos tranzakció?

hello my friend:
the price is 130USD for 10pcs headsets including shipping.
you can send the money to my paypal address: ******@hotmail.com
hope we can be business partner.
*****

Tehát ez...

(#6548) cocka válasza Vamp (#6547) üzenetére


cocka
veterán

semmi

A kért biztosítási opciók is az eladót védik.

(#6549) Vamp válasza cocka (#6548) üzenetére


Vamp
senior tag

Köszi. Ez esetben milyen más módon tudok kedvezményesen árut vásárolni (tehát mit kérjek az eladótól, hogy oldja meg, hogy többet, kevesebbért, csak nekem)?

(#6550) HXY válasza cocka (#6546) üzenetére


HXY
addikt

Ez volt a második vásárlásom.

Mi ez a dispute? Ekkor visszafizeti a paypal a termék árát + a posta klts-get?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.