Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6901) Dexar007 válasza hunnylander (#6900) üzenetére


Dexar007
veterán

Németo-ba kell küldeni.
Milyen lehetőségekről beszélsz?:) Kiveszem a lét aztán marad a számlámon 200Ft-hogy fizessem a kártyadíját vagy az sms szolgáltatást vagy mit és ennyi. :DDD

Give me your cum,bull!

(#6902) hunnylander válasza Dexar007 (#6901) üzenetére


hunnylander
őstag

Ez nem ilyen egyszeru. A bank egy ideig hitelkent fizeti neked a kivett osszeget. Ha kesobb kiderul, hogy az utalas mogott nincs igazi fedezet, tartozasod lesz a bankod fele. Pont egy ilyesmi szituaciorol linkeltem a leirast, konkretabbat nem kerestem, de egy biztos, hogy ilyen csalastipusok, amiben meg az aldozat reszere fizetnek is es aruvasarlassal kapcsolatos, van.

De ne legyen igazam. De nem ertem, miert nem PayPal-lal fizetett az illeto, foleg, ha nemet.

www.HunnyF1.com

(#6903) Dexar007 válasza hunnylander (#6902) üzenetére


Dexar007
veterán

Ukrán német vagy mi.
Ukrajnából jött a lé de a csomagot németoba kell küldenem. :F

Give me your cum,bull!

(#6904) hunnylander válasza Dexar007 (#6903) üzenetére


hunnylander
őstag

Ha Ukrajnabol jott a penz (ahol divik a hitelkartyas csalas is, pl. miattuk utasitja el sok amerikai bolt is a mi/kelet-europai hitelkartyas fizeteseinket is, tapasztalatbol tudom; ott is ez megy eloszor fizetnek, marmint ugy latszik, majd megkapjak az arut, es kiderul, hogy a fizetes mogott nincs is igazi fedezet, a boltos meg bukja az arut), az nem jo jel. Az eBayes csalasokat is Ukrajnabol szoktak elkovetni leginkabb.

En a helyedben nem tartanek igenyt a penzre; vissza a feladonak, es nem kuldenek neki semmit.

www.HunnyF1.com

(#6905) Dexar007 válasza hunnylander (#6904) üzenetére


Dexar007
veterán

Felhívtam cib24-et azt mondták hogy tényleg kaptam jóváírást de csak holnap kerül a számlámra..mivel kb 1nap az átfutási idő..és akkor ezt már nem igazán lehet megkerülni nem?Mivel akkor a csávónak tényleg el kellett küldenie 450eurót,mert gondolom a cib poénból nem küld nekem ennyit:D..Vagy mégis? :F

+mod
Ha most elmentem volna a legközelebbi bankautomatához és kivettem volna a lét akkor a bank kifizette volna nekem , DE ez nem valódi pénz hanem csak egy egyfajta hitel nem erre gondolsz? :))

Mennyi idő múlva derül ki hogy nem valódi a pénz?Meg ezt hogy lehet megkerülni?Mivel a cib akkor írja jóvá az összeget amikor tényleg kaptak vmit vagy ezt meg lehet kerülni?

[ Szerkesztve ]

Give me your cum,bull!

(#6906) hunnylander válasza Dexar007 (#6905) üzenetére


hunnylander
őstag

Tobb het es akar egy honap is lehet (foleg kulfoldi bankokkal valo tranzakcional), mire a bankod teljesen letisztazza a tranzakciot (vagyis tenylegesen is megkapja a penzt a kuldo fel bankjatol), vagyis hogy valoban volt e fedezet amogott a szamla/hitalkartya mogott amirol a penz neked jott. A bankod persze neked 1-5 nap alatt jovairja, vagyis felveheto, elkoltheto, de pl. egy honap mulva kiderulhet, hogy mar tartozol a bankod fele mert a szamodra megelolegezett osszeg mogott nem volt valos fedezet.

Nem vagyok szakerto, ugyhogy en kikernem a bankod tanacsat. Ok elmondanak, hogy mi is tortenhet az ugylettel.

Amit tehetsz, hogy visszautalod / nem veszed fel azt a penzt es nem is kuldod az arut. Ha valoban csalorol van szo, ez a leglogikusabb lepes.

Mar az gyanus, hogy eBayen es PayPalon kivul fizetett, ezzel lemondott a sajat vedelmerol. Teged semmilyen ceg vagy szerzodes nem kotelez arukuldesre, amit pont az eBay es a PayPal rendszere tett volna meg.

[ Szerkesztve ]

www.HunnyF1.com

(#6907) Dexar007 válasza hunnylander (#6906) üzenetére


Dexar007
veterán

Huh mostmár én sem tudom mit tegyek.. :F

Holnap menjek be a bankba és kérdezősködjek hogy mi történhet? :DDD
Egyébként én azt nem vágom hogy akkor a cib miért írt jóvá 120ezer FT-ot..ha valójában nem is jött pénzt, mert ezt elég nehéz megkerülni szerintem,viszont tény hogy furcsa hogy ebay-en kívül vette meg, nem aukciózot,t a pénz ukrajnából jött ,de a csomagot németországba küldjem..de az is lehet hogy csak kezdő a gyerek mivel az mert csak két értékelése van .. de viszont az is lehet hogy direkt engem szemelt ki mivel én is az vagyok nekem csak 1értékelésem van.. :))

De viszont ha holnap bemegyek a bankba és nem bankautomatán keresztül veszem ki a pénzt akkor úgyis azt fogják mondani hogy ,,peeersze persze ez már megjött ki lehet venni" aztán 1hónap múlva jön a számla hogy fizessek vissza 140ezret kb... :F

Nem kérhetem meg a bankot hogy járjon utána hogy télleg ott a pénz vagy csak hókuszpókusz? :)

Give me your cum,bull!

(#6908) hunnylander válasza Dexar007 (#6907) üzenetére


hunnylander
őstag

Igen, ne koltsd el a penzt es kerdezd meg a bankodat, hogy legrosszabb esetben mi tortenhet. Mondd el konkretan a dolgot, az ukranok csalasai internetes vasarlasokkal nem ismeretlen dolog a bankok szamara.

A banki ugyletekben sokminden csak virtualisan tortenik, mert ha a keszpenzt tenylegesen utalgatnak, akkor minden nagyon lassu lenne.

www.HunnyF1.com

(#6909) Dexar007 válasza hunnylander (#6908) üzenetére


Dexar007
veterán

Rendben holnap megkérdezem akkor..
de valszeg az lesz a válasz hogy ,,nem ez már itt van ezzel nem lehet mit tenni"...
Aztán meg vonjam felelőségre az ügyintézőt? :))
Úgyse tud majd most utánajárni..csak legfeljebb elmondja hogy hagyjam így 1hónapig a pénzt ha még mindig rajta van akkor valódi. :DDD
De most így belegondolva elég szánalmas hogy nem tudják megnézni hogy valóban küldött pénzt vagy sem..-.-

mod: viszem az iphone-ot és készítek hangfelvételt a biztonság kedvéért. :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Give me your cum,bull!

(#6910) Dexar007


Dexar007
veterán

Nah tisztázzuk...
Ha én elküldök vkinek mondjuk 450eurót..akkor az a valaki csak akkor kapja meg a pénzt amikor tőlem levonták.Vagyis nem igazán lehet csalni, az egy dolog hogy ő azt a pénzt hitelből "küldte" de az nem az én problémám hanem az övé nem?Neki kell fizetni nem nekem.A bank csak akkor ír jóvá valamit ha megjött a pénz,jó lehet hogy ez csak virtuálisan jött meg, viszont addig nincs átutalás amíg le nem vonják neki,vagyis ha nincs is annyi pénze hanem mondjuk csak 1euroja van a számláján akkor el se tudta volna küldeni vagy nem? :F Mondjuk nem értek hozzá csak okoskodok:D.

Give me your cum,bull!

(#6911) hunnylander válasza Dexar007 (#6910) üzenetére


hunnylander
őstag

A te szituaciod leginkabb ennek nez ki; Direct solicitations

Most likely, a few weeks or months after the merchant ships and charges the Nigerian/Ukrainan credit card, he/she will be hit with a chargeback from the credit card processor and lose all the money.

Rovid forditasban:
'Miutan az elado elkuldte az arut, a hiteltkartya kezeloje tesz egy "chargeback"-et, es az elado elvesziti a penzt is.' Se penz, se poszto.

www.HunnyF1.com

(#6912) Dexar007 válasza hunnylander (#6911) üzenetére


Dexar007
veterán

Nah szal itt átutalásról van szó. GIRO-ra küldte a csávó a pénzt , ez így változtat vmit a helyzeten? ;) Nem credit card ról történt az átutalás.
Vagy azért menjünk be holnap a bankba? :DDD

[ Szerkesztve ]

Give me your cum,bull!

(#6913) hunnylander válasza Dexar007 (#6912) üzenetére


hunnylander
őstag

A chargeback (penz visszarendelese) nem csak hitalkartyas fizeteseknel lehetseges.

En tisztaznam a dolgot a helyedben, mert eddig igencsak gyanus.

De, ha azt gondolod, hogy minden nagyon okes, akkor kuldjed is az iPhonet szegeny ukran baratunknak. :P :DDD

www.HunnyF1.com

(#6914) ronaldo


ronaldo
őstag

Egyébként hogy adtad meg az adataid? Ha jól tudom nem szabad olyat, hogy pl. e-mail címet, számlaszámot vagy ilyesmit adsz meg, mielőtt lezárulna az aukció. Úgy hittem ezért kitiltás jár. Vagy hogyan oldottátok meg? :)

(#6915) Dexar007 válasza hunnylander (#6913) üzenetére


Dexar007
veterán

Nah azért nem teljesen mindegy mikor rendeli vissza a pénzt..Amikor már megérkezett a számlámra a lé én meg felvettem onnan szophatja mert nem rendelheti vissza..ennyi erővel veszek egy autót 30milláért elküldöm elviszem az autót aztán pénzvisszarendelés ennyi... :))
DE holnap azért bemegyek hátha mondanak valami okosat.

Give me your cum,bull!

(#6916) Dexar007 válasza ronaldo (#6914) üzenetére


Dexar007
veterán

Beszélgettünk ebay-es üzenős módszerrel..
Jaj és most veszem csak észre hogy tele van már a fórum...okosságaimmal :))

Give me your cum,bull!

(#6917) ronaldo válasza Dexar007 (#6916) üzenetére


ronaldo
őstag

Értem én, hogy ott üzengettetek, csak úgy tudtam, hogy bizonyos dolgokat nem szabad beírni. Mert ha vagy jelent egy szemlélődő vagy admin veszi észre, akkor géz van. Szerintem üziíráskor ki van rakva alul, hogy mit szabad és mit nem tartalmaznia a levélnek.

No de mindegy. :) Ne basszanak át a palánkon, az a lényeg.

(#6918) Dexar007 válasza ronaldo (#6917) üzenetére


Dexar007
veterán

Hmm..privát üzenetek voltak oda meg az megy ami elfér nem? :DDD
Nah mindegy..kapok egy figyelmeztetést hát aztán.. :R
De azért jó ránézni a paypalos számlámra: 105k
Aztán a cib-esre: 119k
:C

Holnap meek a bankba megkérdezem hogy télleg ott a lé vagy sem. :))

Give me your cum,bull!

(#6919) Dexar007


Dexar007
veterán

Nah voltunk a bankban.
Röviden tömören az lett amire számítottam...
Szerényen a pofámba röhögtek és ennyi.
Megkértük a bankos csajt hogy járjon utána a számlának, kiderítette a számlaszámát, a nevét ( ami amúgy is ott volt) , a bankja nevét , és hogy honnan küldte a lét ( ezt is tudtuk).
Szóval nem lettünk okosabbak,ő is ezt mondta, ha megjött a lé onnantól kezdve az már az enyém, vmilyen fedezet kellett hogy legyen a számláján mert anélkül nem tudna pénzt küldeni.
Szal most megyek az iphone-ért.
Aztán majd ha a bank hó végén küld egy 140ezer forintos számlát ( kamat ugye stb..) akkor pereljük a bankos nénit :DDD

Give me your cum,bull!

(#6920) piqla


piqla
őstag

Sziasztok!
Lenne nekem egy olyan kerdesem, hogy ha elkuldom Amerikaba az mp3 lejatszomat hdd-bovitesre, es visszakuldik (es mondjuk rendelek melle egy szetszerelo-pakkot) akkor fizetnem kell vamot-afat minden lofaszt?

Amugy... Hogy lehet, hogy csomo embernek atjon vamom a cucca mindenfele rafizetes nelkul, az en kis pocsnyi csomagomat meg telepecseteltek, hogy vamkezeles vegett kerem intezkedni? Nem volt szerencsem, vagy mindegyikotoknek kellett fizetni? Koszi a valaszt az ertelmetlen kerdesekre :]

Szereted az állatokat?

(#6921) pentium4 válasza piqla (#6920) üzenetére


pentium4
senior tag

attól függ hogy mennyi pénz a szétzserelő pakk, ha több mint 40 dolcsi, akkor fizetned kell ha nem akkor nem!
biztos szerencsénk volt :B :B :B

(#6922) kaller1 válasza piqla (#6920) üzenetére


kaller1
veterán

Nem volt szerencséd.Ennyi.

Az EMS-el küldött csomagom szépen megérkezett.A tracking szerint este fél hétkor érkezett Pestre,másnap délelőtt már itt is volt a postásautó vele. :)

.::> <::.

(#6923) oceanearth válasza Dexar007 (#6892) üzenetére


oceanearth
őstag

Reméltem, hogy ezt a módszert választod. :)

Egyébként ne aggódj, nincs itt csalás...
milyen országból jött a lé??

(#6924) oceanearth válasza hunnylander (#6906) üzenetére


oceanearth
őstag

Na tegyük ezt tisztába.
Szóval banki utalásoknál kétféle módon történik a telejsítés. Az egyik a VIBER-en a másik a BKR-en keresztül. A földi halandók a BKR-t használják mivel a Valós Idejű Bruttó Elszámolási Rendszernek óriási tranzakciós költségei vannak, ezt hatalmas mennyiségű pénzeknál szokták használni, vagy a bakközin, vagy a bankrendszer fölsőbb szintjein.
Mi nekünk földi halandóknak marad a Bankközi Klíring Rendszer. Ez bruttó elszámolást jelent a feladónál és késleltetett kiegyenlítést a címzettnél.
Ukrán gyerek elutalt neked 450€-t. Na most utalgatni azért nem olyan egyszerű fedezet nélkül. Nem is értem, hogyan lehetne elutalni 450€-t fedezet nélkül, ugyanis ez az 1. amit ellenőriz a rendszer automatikusan utalásnál, hogy megvan-e a fedezet. Ha megvan, akkor tőle levonják, majd a bankok egymás között lezongorázzák a dolgot és a te számládon jóvá írják a lóvét. Ha már rajta van a számládon, az nem fantom pénz, hanem rendes deviza, amit ha kiveszel cash lesz.

(#6925) Dexar007 válasza oceanearth (#6924) üzenetére


Dexar007
veterán

Így van, én is így voltam vele eddig, de összezavart a gyerek ami nem baj , okosabbak lettünk. :DDD

Egyébként itt a két teló egymás mellett: Az egyik az ukráné, a másik az eredeti németé. ( egyik aukciózott a másik csak pojénból küldött 120k-t) :DDD
Már a postán vannak mindketten :))

[link]

Egyébként nyitok majd még egy aukciót , ugyancsak iphone-osat, ha itthon megtom szerezni őket 95-105között és a németek 120-at küldenek akkor mért ne. :R Főleg hogy most már lesz valszeg (reméééélem) egy pozitív értékelésem az első iphone miatt. :R

Give me your cum,bull!

(#6926) hunnylander válasza oceanearth (#6924) üzenetére


hunnylander
őstag

Bocs, de en nem tudok ilyen naivan tekinteni a vilagra, mert egyszeruen nem ilyen egyszeruen es tokeletesen mukodik (marmint az ember uralta resze). Itt ukran bankrol van szo, es egesz Europaban de meg vilagszinten is ok viszik a primet az eBay-es es fizetesi csalasok teren. Feltetelezem, hogy van szamukra banki 'tamogatas', anelkul nehezen lehetnenek csucstartok.

Nem felteteleztem biztosra, hogy csalorol lehet szo, de en a legbiztosabb megoldast valasztottam volna, mar ott, hogy nem is foglalkozok eBayen/PayPalon kivuli megegyezessel es tranzakcioval.

[ Szerkesztve ]

www.HunnyF1.com

(#6927) sasa311 válasza hunnylander (#6926) üzenetére


sasa311
veterán

Szerintem van egy laza üldözési mániád :U

Ha felvehetővé válik az én számlámon egy utalás akkor onnantól kezdve azt a pénzt én megkaptam. Ezek után bármiféle trükkel "eltűnne" a pénz (ami nem eshet meg) akkor azt lenyeli a bank. Ennyi.

Ha igazi lenne amit állítasz akkor mindeki orrba-szájba vásárolna banki átutalással, hogy aztán jól visszavonja.

Azt meg te se gondolod komolyan, hogy az ukrán bankrendszer segítkezik az EBAYES ukrán csalóknak? :DDD

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#6928) oceanearth válasza hunnylander (#6926) üzenetére


oceanearth
őstag

SZia!
Én elhiszem, hogy ez gyanús, de nincs nagyon mit tenni. Pont az ilyen csalások miatt lettek kitalálva ezek az igen bonyolult gyakorlatilag átverhetetlen rendszerek.
Nincs itt csalás, meg semmiféle hitelezés. Ha átutaltak a számládra lóvét, akkor onnantól kezdve nincs kecmec, az bizony ott van a számládon.

(#6929) ronaldo válasza sasa311 (#6927) üzenetére


ronaldo
őstag

Azért valóban nem árt óvatosnak lenni. Nem mond teljesen hülyeséget...

Nyugtával dícsérjük a napot... eBayen egy német meszelt már át kb. 10k-val, pedig minden rendben volt elvileg. De aztán lehet, hogy a postán kallódott el a cucc, viszont akkor a fricc nem tűnt volna el olyan látványosan. Szóval nem vagyok meggyőződve 100%-ig, de gyanús... Igaz, nem húztam fel magam túlzottan, de azért ha 140k-s tartozást nyomnának jövő hónap végén az arcomba, mikor se pénz se iphone, hm...

(#6930) Dexar007 válasza ronaldo (#6929) üzenetére


Dexar007
veterán

Én kinek tartoznék?
Nem kényszerítettem a gyereket hogy küldjön 120k-t..mondtam is privibe neki hogy üsse le aztán beszélünk..következő üzenete már az volt hogy ,,megadod az adataidat?" hát én megadtam..nem ő nyerte a licitet..ha nagy fasz lettem volna eltűnök és nem kap semmit, de vettem neki tegnap egy iphone-t,az már más kérdés hogy megkapja e vagy sem ( feladtam a csomagot) csak hát ..ha 2hét múlva kapok egy olyan üzit hogy még mindig nem jött meg arról nem én tehetek..és egyébként is akkor sem tud majd felelőségre vonni. :))

mod: egyébként nem tudom hogy lehet valaki ennyire felelőtlen hogy csak úgy..viccből..egy ismeretlen külföldinek.. elküld 120k-t..ráadásul ebay-en van összesen 1pozitív értékelésem egy 1eurós kaviár miatt.. :DDD

[ Szerkesztve ]

Give me your cum,bull!

(#6931) hunnylander válasza Dexar007 (#6930) üzenetére


hunnylander
őstag

Na pont ez lehet a buzosborz a dologban, hogy mivel nem az eBayen keresztul lett az ugylet lebonyolitva, megprobalhatja beadni, hogy nem jott meg a cucc, add vissza a penzt. Ha szerencsed van nem kuldi rad az ukran maffiat. :DDD

A PayPal/eBay ugyleteknel eleg jol lenyomozhato mindenki es a szallitasi cimek is es igy meg a csomagok fogadasai is a postaszolgalatokkal egyuttmukodve. De az ukran fazon kibujt ezek alol.

www.HunnyF1.com

(#6932) hunnylander válasza sasa311 (#6927) üzenetére


hunnylander
őstag

Szerintem van egy laza üldözési mániád

Jo az neha valamire. :DDD

Sokat eBayeztem mar es vasaroltam mar cuccokat maganszemelyektol eBayen kivul is, de viszont PayPalon belul, Amerikabol, Europabol, Azsiabol es meg Ausztraliabol is, de eddig meg senki sem vert at, mert mindig jol megfontolom, hogy kivel allok le uzletelni (pl. zenei cuccoknal az elado miota tag es milyen jellegu az aktivitasa egy adott portalon, ahol hirdeti a termeket) es milyen feltetelek mellett. Ugyhogy igy mar vannak is segitokesz (zenesz)ismeroseim minden kontinensen, akik mar megbiznak bennem, segitenek beszerezni olyan cuccokat, amit pl. a bolt nem hajlando tengerentulra postazni vagy csak horribilis UPS metodusokkal, es az ugyletben meg hiteleznek is nekem addig amig ki nem derul, hogy mennyi a poztazassal novelt vegosszeg, amit aztan PayPallal kifizetek nekik plusz egy kis jutalek vagy ajandek. :)

www.HunnyF1.com

(#6933) sasa311 válasza hunnylander (#6932) üzenetére


sasa311
veterán

Akkor is, amit mondasz, az kivitelezhetetlen. Banki direkt átutalást számláról számlára nem lehet visszavonni, főleg nem akkor, mikor már a másik fél fel is vette a pénzt.

Csak most néztem a linket amit mutattál Direct solicitations névvel. Ebben is kerek perec le van írva, hogy :
asking them if they can ship to them using credit cards to pay.
Tehát szó sincs utalásról.

Sőt, ha lejjebb olvasol a wikin, akkor ott kerek perec le is van írva, hogy direct wire transferrel (vagyis utalással) sose fognak neked csalók utalni. Csak van egy olyan csalás forma, hogy ezt ajánlja fel, aztán mikor már belemélyedtetek az üzletbe akkor valami kifogással - hogy nem működik az utalás, visszadobja a bank, stb.. - szeretne más fizetési módot, pl csekket, ami persze kamu lesz.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#6934) cocka válasza sasa311 (#6933) üzenetére


cocka
veterán

Pedig átutalásnál is kellene lennie valami chargeback-hez hasonló dolognak, mert mondjuk ha vaterán veszek valamit, utalok valakinek és nem küldött árut, akkor nyeljem le, hogy megloptak? Érdekes. Míg mondjuk egy kártyás fizetés azért megreklamálható legalább.

(#6935) Dexar007 válasza cocka (#6934) üzenetére


Dexar007
veterán

Van is chargeback, csak akkor már felejtős mikor az illető megkapta a pénzt. :R

Give me your cum,bull!

(#6936) sasa311 válasza cocka (#6934) üzenetére


sasa311
veterán

Pontosan, utalsz és utána rögtön berohansz a bankba, hogy héhahó véletlen rossz számlára utaltam.

Akkor befagyasztják az összeget (nem lehet a másik számlán felvenni) és elkezdesz boxolni a bankal. De ha már felvette a partner a pénzt onnantól nincs visszaút.

Csak képzelj bele, ha lehetne ilyet.
Kötök egy szerződést. Veszek árut 100 millió forintért. Mondjuk egy drága ékszert. Átutalom bankba a pénzt. Ékszerész mikor megjelenik a számláján a pénz átadja az ékszert. Akkor én besuhanok a bankomba, visszavonom az utalást (zsebembe a koronázási ékszerekkel) aztán irány hawaii ahol felveszem a 100 milkámat meg eladom a cuccot 80-ért. Ugye ez nonszensz.

[ Szerkesztve ]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#6937) cocka válasza sasa311 (#6936) üzenetére


cocka
veterán

Hát nem így képzeltem, hanem ha valami probléma van, mint például kártyás vásárlásnál. Ugyanúgy ahogy tévedésből többet terhelnek be, tévedésből én is küldhetek többet. Mondjuk az más kérdés, hogy az előző a kereskedő felelőssége, a másik meg az enyém.

Vagy nem tudom. Most így hirtelen nem tudom végiggondolni (vagy talán nem is akarom?), hogy konkrétan mely esetekben szipkázható vissza a lé kártyás fizetéseknél, de nyilván nem véletlenül találták ki. Beszedési megbízásra nincs visszavonás? Ha valamit rosszul vontak le, akkor ott se lehet reklamálni?

(#6938) sasa311 válasza cocka (#6937) üzenetére


sasa311
veterán

Hát ha csoportos beszedési megbízásra gondolsz és pl. az internetcsekked 10K / hó és levonnak 50K-t akkor egyrészt tilhatod a bankba a következő terhelést, de másrészt szerintem csak relamáció / polgári peres lehetőséged van visszaszereni, vissza"lopni" nem fogja neked a bank.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#6939) Dexar007


Dexar007
veterán

Nah akkor egy ebay-es kérdés.
Németo-ba mennyi idő alatt ér oda a csomag? Elsőbbségivel adtam fel őket,tegnap azaz szerdán 18:50kor,pont záráskor. :))

[ Szerkesztve ]

Give me your cum,bull!

(#6940) Winner_hun


Winner_hun
félisten

No, találkoztatok-e már ilyennel?
Megvette, kifizettem egy terméket valakinek még régebben. Később vettem mást, kifizettem azt is. Mindkét cucc más postázási címmel rendelkezik. Az első megkapta az, akinek ment minden gond nélkül. A második embernél viszont akkora gubanc van amit rémálmomban sem gondoltam volna.
Kifizettem a terméket, név és postázás cím helyesen lett megadva. A vevő csak nem kapja meg a terméket, így utánakérdeztem hogy mikorra várható a cucc. Erre elküldte nekem, hogy hova is postázta a terméket. Erre az első!!!??? ember címére, az én!!!??? nevemmel volt a postázási cím. Ez mégis hogy lehet? A fizetés menete megvan screenshotokban, a PayPal history-t megnéztem, ott is jól van megadva a cím, de az eladóhoz valamiért nem az a cím került, aminek kerülnie kellett volna.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6941) Dexar007 válasza Winner_hun (#6940) üzenetére


Dexar007
veterán

Én a történetet sem értem. :W :)

Give me your cum,bull!

(#6942) magi20 válasza Winner_hun (#6940) üzenetére


magi20
senior tag

én nem értem a story-t.

majd amit én irok le holnap,na olyat tutira nem hallottatok még.:-)

Deadly Dose--------»DD«`Obi1one´ź---------Fear Combat

(#6943) magi20 válasza Dexar007 (#6930) üzenetére


magi20
senior tag

jujj,ezt nem kellett volna. :R

Deadly Dose--------»DD«`Obi1one´ź---------Fear Combat

(#6944) Winner_hun


Winner_hun
félisten

No akkor még egyszer, leegyszerűsítve:

Vettem valakinek valamit, legyen a neve és címe:
Első Vevő
12345 Budapest, Hófehérke u. 123

Majd vettem még valakinek valamit, címe amit megadtam a fizetésnél:
Második Vevő
54321 Mucsaröcsöge, 7 törpe u. 555.

Namost a fizetés menetéről képeket készítettem. A PayPal history-ában is ott van a cím, mégpedig hogy én a Második Vevő nevét és címét adtam meg.
A termék nem jött meg egy jó ideje, megkérdeztem az eladót, hogy mikorra várható. Erre ő elküldte nekem a címet, ami a következő volt:
Hamradik Vevő (jelen esetben az én nevem(???))
12345 Budapest, Hófehérke u. 123

Namost látható, hogy minden adat van a postázási címben, csak az nem amit megadtam. Ez hogy lehetséges?

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6945) magi20


magi20
senior tag

Leirnám a story-t:

Küldtem egy 3500Usd értékű csomagot az USA-ba egy olyan embernek akinek 3000 pozitivja volt.Általában mindig vásárolnak.Le is tudtam ellenőrizni a tagot egy holland ismerős révén,igy biztos voltam hogy vele nem lesz baj.

A csomag szerver memóriákat tartalmazott. a 3500USD-t paypalon küldte,amit szépen withdrawoltam is magamnak. AZ ebayre nem tettem fel,mert nem volt kedvem még az ebaynek is fizetni vagy 150 dollárt,vagy amennyit elraknak,meg mondom ugyis mindegy,ha igy is megveszi és kifizeti.

A csomagot a FEDEX-el küldtem. igy is fizettem vagy 20000ft-ot a küldésért,és a kiscsaj mondta hogy teljesen mindegy mekkora értéket irunk rá a csomagra,fedex packot soha nem állitanak meg,és nem vizsgálják meg.-ERRE ő ráirt 10USD-t.

juniusban küldtem el,és azóta is a MEMPHISI-vámnál van lefoglalva a pack.egyszerűen semmit sem lehet elérni.Nem mondják meg miért foglalták le a csomagot:

1: amit fedex mondott: nagyobb az értéke mint ami rá volt irva,és küldjek valami igazoló akármit,amin kiderül mekkora az értéke.
2: feketelistán van a tag akinek küldtem,ő válltig állitja hogy nem.

amire sikerült jutni:::: kb 10 telefonhivás után amit 2 hó után kaptunk meg (telefonszámot) a memphisi vámon köritenek.soha nem tud senki semmit 15-20 percekre megváratnak,majd holnap hivjuk fel,meg nincs meg a csomag.

Jah a csomagot megpróbálták elsibolni is,ha eddig nem tették meg.
Közölték hogy lejött róla a fedexes lap,és nem tudják beazonositani.3 hetembe került mire elmagyaráztam hogy milyen a csomag,mi van rárirva,mi van benne.

Közben a tag,akinek küldtem visszakérte a paypalon chargeback-el a pénzt.Jelenleg a paypalos számlám -700000ft-ba van.A paypal küldözgeti a buzeráns generált leveleit,a fedex nem segit,a vámon meg valaki hazavitte.

Küldtem tértivevényes levelet,hivtam őket,faxot küldtem nekik. Egyszer sem válaszolnak.semmire sem.

Jah a slussz poén,hogy::: mivel a paypal egy balfasz cég,és a magyarokat csak cseszegetik,ezért: a srác visszakapta a pénzt,ebben az esetben azonban van valami olyan paragrafus,vagy szabály,hogy amennyiben én elküldtem a cuccot,és ővagy usa miatt ez ott ragadt,akkor az igaz hogy a srácnak visszautalják a pénzt,de 2-3 hó után visszakellene kérniük a srác bankjától,és neki kellene intáznie az ügyet.

Kaptam egy levelet a paypaltól,hogy a srác bankja ezt elutasitotta,igy én fizessem vissza.
Irtam nekik hogy bekaphatják.

Valószinűleg fel fognak jelenteni,vagyis a paypal.
de:::: ők elviekben egy kockázat cég 20-30-40-ből van 1-2 ilyen eset.
Kérdés?????????????????????meddig az én kötelességem , hogy a csomag odajusson.-addig hogy feladtam????-és bebizonyitom hogy mi volt benne?,vagy addig hogy a cimzett megkapja.

na erre varrjon valaki gombot.

Persze lehet mondani nem 10 usd-t kellett volna ráirni: 1: csaj mondta 2: hungary-vagyunk.
Jah ha ráirom a 3500 usd-t,akkor fizetek kb 180-200000-et a fuvarért:-)

Jah fedex semmit sem segit,hihetetlen egy banda.-addig eljutottam hogy az osztályvezető tudná nekem igazolni hogy a memphisi vám közölte vele,hogy tényleg a memók vannak benne,jah 25kitt memó.-de őt azóta kirugták,vagy elment........................................-mert ugye ha paypal beperel engem,akkor hogy bizonyitom hogy nem mást tettem a csomagba.

Azért az szerintem tutira nem normális: hogy én bukom a 3500usd-t bukom a postaköltséget, bukom az addigi telo,meg egyéb költséget,és bukom a csomagot,mert nem küldik vissza,és bukom azt amennyiért megvettem a csomagot.

ergo keletkezett 1,5 millió károm.

Persze,ha visszautalnám paypalnak.

Jah,és az ebay,és a paypal semmilyen körülmények között nem védi az eladó érdekeit.Ha valaki azt mondja hogy nem kapta meg a csomagot,és indit egy resolve-t,akkor 100% hogy visszakapja a pénzt.
Miután ha valaki levélpostai küldeményként külld valamit külföldre,hiába küldi ajánlottan,egy kalap szart sem ér ,mivel sehol nem lehet leellenőrizni.

[ Szerkesztve ]

Deadly Dose--------»DD«`Obi1one´ź---------Fear Combat

(#6946) magi20 válasza Winner_hun (#6944) üzenetére


magi20
senior tag

ez jó kérdés......

a paypalhoz nem az első vevő van rendelve,ami úgymond te cimed?
mert van olyan aki csak az alap beirt adatokkal küldi a cuccot.
ha az első PL cim amit leirtál a tied,és ez van beregelve,akkor figyelmen kivül hagyta hogy mit irtál neki,és az alapértelmezett cimre mennt a cucc

érted.

Deadly Dose--------»DD«`Obi1one´ź---------Fear Combat

(#6947) Bullov válasza Winner_hun (#6944) üzenetére


Bullov
csendes tag

Szia,

Nekem is volt hasonló esetem, csak nekem a PayPal historyban egy abszolút másik cím volt, mint amit megadtam.
Szerencsére a termék kifizetése után megnéztem, aztán rögtön írtam az eladónak, hogy hova adja fel. Másik eset, mikor másik címre vettem vmit, hogy az egész cím jó volt ugyan, de a saját nevemet rakta hozzá.
Én mindig írok az eladónak egy levelet biztonságért, ha kifizettem a terméket, hogy ezt és ezt megnyertem, fizettem, ide adja fel.

Ha már oda adta fel a csomagot, akkor nincs mit tenni, valahogy meg kell kérni szépen a Hófehérke utcán lakó személyt, hogy postázza el a csomagot Mucsaröcsögére, a pk-t pedig kifizetik neki of korsz. Mert szerintem azért, mert a név nem stimmel, a csomag meg fog érkezni.

(#6948) Winner_hun válasza magi20 (#6946) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az első vevő természetesen én vagyok, de abból csak a nevemet "emelték át", a címemet nem. Szóval nem értem én ezt.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6949) Winner_hun válasza Bullov (#6947) üzenetére


Winner_hun
félisten

Felkerestem azt, akihez a cucc ment, a múlt héten volt náluk, nem vették át a csomagot. Postán van ismerősük, kiderül majd, hogy visszaküldték-e a csomagot (vaószínűleg igen)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6950) Dexar007 válasza magi20 (#6945) üzenetére


Dexar007
veterán

magi,
hogy tudja visszahívni a pénzt pay-pal keresztül ha egyszer már megkaptad a pénzt és withdrawoltad is ? :F Ezt akkor bárki bármikor megcsinálhatná ebay-en 100.000$-os autóval is stb.. :F

Give me your cum,bull!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.