Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7451) sirdani válasza sirdani (#7441) üzenetére


sirdani
tag

Megoldottam.

www.profitalouzlet.com

(#7452) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

Vettem egy pólót, eredetiként volt hirdetve (címben, leírásban is írta), ára sem volt gyanúsan olcsó, hanem kb, mint egy eredeti cucc ára, képeken is eredetinek tűnt, ám ma mikor megjött, látom, hogy hamis gagyi. Szerintem a képek sem erről készültek amik a hirdetésben szerepeltek. Visszaküldeni nem akarom, mert nem érné meg a postát.
Eddig mindig rendben volt minden.
Kérjem vissza a pénzt és mondjam azt, hogy nem jött meg? És ezt hol kezdjem? (ha már ilyen szemét volt és kamut küld). Előre is :R

(#7453) Tomate


Tomate
veterán

A Pre-Owned azt használtat jelent ugye? :U :R

(#7454) hanee válasza Stanley-B. (#7452) üzenetére


hanee
senior tag

Szia!

Szerintem az lenne a korrekt, ha az ő költségére küldenéd vissza, tehát ha visszautalná neked ELŐRE a pénzedet és a postaköltséget.
Esetleg megemlítheted neki, hogy máskülönben az értékelésében meg fog látszani hogy hamis árut küldött. Fotózd is le neki és tedd mellé az eredeti fotót. Az a tuti.
Lehet akár tévedés is, szerintem próbáld meg úgy fogalmazni, hogy "ez tuti csak valami tévedés lehet és kéred hogy saját költségére cserélje ki neked" vagy valami ilyesmi.. akkor úgyis kibújik a szög a zsákból szerintem.

hanee

(#7455) hanee válasza Tomate (#7453) üzenetére


hanee
senior tag

Szerintem azt jelenti "kipróbált", pl. számítógépnél azt, hogy felinstallálták rá az oprendszert és letesztelték.. szerintem :) Bár nem tudom mi az amit venni szeretnél?

MOD: szerintem hülyeséget írtam, mert az "owned" azt jelenti hogy "tulajdonolt", azaz van tulajdonosa.. csak valamiért az előbbi ugrott be.. :DDD

hanee

[ Szerkesztve ]

(#7456) oceanearth válasza hanee (#7454) üzenetére


oceanearth
őstag

De szép kis leírás.

A valóság azért ennél egyszerűbb és szomorúbb. Az eladó átb@szta szegény Stanleyt. Ő is tudja, hogy kamut küldött és most röhög a markában a kis kínai, mert gondolom kínai az eladó.
A megoldás mint már leírtuk, start a dispute, full refundot kérni, majd ha nem utalja vissza, akkor el kell kezdeni a claim processt.
van egy kolléga aki ugyanígy járt csak egy gitárral...

nehéz kenyér lesz ez, de vissza fogod kapni a lóvét, csak ez sok órádba és emaailedbe fog kerülni.

(#7457) hanee válasza oceanearth (#7456) üzenetére


hanee
senior tag

Uppsz :) Látszik hogy engem még nem vágtak át, de jó tudni, hogy ez így megy és van hova fordulni. Én egyébként azt szoktam nézni, hogy olyantól vásárolok aki üzletszerűen foglalkozik az adott dologgal (mondjuk én gyöngyöket rendelek), mert akkor azért vélhető, hogy a sok elégedett ügyfél hasonlókat vett mint én.

(#7458) oceanearth válasza hanee (#7457) üzenetére


oceanearth
őstag

én amikor kamu cuccot kaptam, az elvileg üzlettől volt. power seller, 99% positive feedback...

figyelni kell, mert nagyon-nagyon sok a kamu cucc, főleg ha kínai az eladó, akkor kell gyanakodni. van, hogy kínai az eladó, de amerikában van a cucc, ekkor az angolából tudsz rájönni, hogy gáz van. elképesztő, hogy milyen angoluk van ezeknek a sárgáknak

(#7459) Tomate válasza hanee (#7455) üzenetére


Tomate
veterán

Egy póló esetében... :R

(#7460) hanee válasza oceanearth (#7458) üzenetére


hanee
senior tag

Érdekes, erre még nem is gondoltam, hogy így kijátszanak.. én legutóbb swarovski gyöngyöket rendeltem ami így felébe kerül mintha boltban megvenném itthon, itt megkérik nagyon az árát.. de ezekkel minden a legnagyobb rendben volt.. 99,9%-os positive feedback valami 3000 vásárlóra volt. Mondjuk ez nem akkora tétel mint egy gitár, dehát csalódtam volna.. viszont úgy gondolom ha TÚL olcsó valami az is gyanús lehet, nem?

hanee

(#7461) oceanearth válasza hanee (#7460) üzenetére


oceanearth
őstag

igen, az a leggyanúsabb.

(#7462) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

Köszi mindenkinek! Az eladó elvileg amerikai, angolul jól beszél (ír), nem vettem észre, hogy nem az lenne. De hát fake cuccok mindenhol vannak már :( Az a bosszantó még, hogy a kép valszeg egy eredeti cuccról van, ezért ki sem tudtam szűrni a kamut.
Mit jelöljek be a resolution centerben, hogy nem kaptam meg, vagy hogy nem stimmel az áru?

[ Szerkesztve ]

(#7463) lúzer válasza Stanley-B. (#7462) üzenetére


lúzer
veterán

amikor néztem utoljára volt olyan opció hogy hamisított, nem eredeti

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#7464) lúzer válasza Tomate (#7459) üzenetére


lúzer
veterán

pre-owned szerintem használt, "előzetes-tulajdonos"

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#7465) lúzer válasza Pubszon (#7398) üzenetére


lúzer
veterán

http://usafuvar.com/index.html

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#7466) alien_ válasza Tomate (#7453) üzenetére


alien_
őstag

Igen, de ne lepődj meg a "pre-loved" kifejezésen se, egyre több helyen látom...

Swarm is coming.

(#7467) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

Az miért van, hogy nem enged kifizetni egy terméket? Van elég lé a számlán meg minden. Ezt nyomatja az agyamba: This card cannot be used for this transaction. Please choose a different way to pay, or add another debit or credit card to your account.
Ez miért van? 5 perccel ezelőtt fizettem 200 dollárt azt még engedte, ez pedig 50 de ezt meg nem. Lehet elértem azt a határt? Elmúlt 31 napban össz. 757 dollárt fizettem.

(#7468) pentium4 válasza Stanley-B. (#7467) üzenetére


pentium4
senior tag

válts premierre ingyenes ugyis!
azokkal nincs határ :D fizetésre illetően!

P4

(#7469) ionp


ionp
csendes tag

Sziasztok! Tegnap megjött USA-ból az első rendelésem (dec.22-én adták fel PRIORITY USPS-el (14$)). Korrekt áru, jó áron. Nagy szerencsém volt a szállítással is, mert a lusta postás a lépcsőházba tette le az A4-es borítékot az ajtóm elé (ami egyébként a postaládámban is vígan elfért volna), ahol szinte mindenki megfordul, aki ebben a társasházban lakik. Még a takarítók is pont ezen a napon jönnek, de valószínűleg a postás utánuk jöhetett. Nem kéne ilyenkor egy cetlit hagyni, ha nem vagyok otthon, vagy ez csak az itthoni ajánlottakra érvényes? Na mindenesetre írok egy mailt az ugyfelszolgalat@posta.hu –ra, bár sztem ezt sem veszik komolyabban...

(#7470) Stanley-B. válasza pentium4 (#7468) üzenetére


Stanley-B.
őstag

Köszi, ez a tuti :))

(#7471) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

Nem kellett claim, az eladó full refundolta a póló árát, na most ilyenkor nekem fel kell adnom neki? Ő küldött hamisat, saját költségemen nem akarom neki visszaküldeni, max ha fizeti a postát.

(#7472) pentium4 válasza Stanley-B. (#7471) üzenetére


pentium4
senior tag

irjá neki hogy, megkaptad a refund ot és hogy mi legyen a gitárral!
ha küld pénzt visszaköldöd(alsóhangon 10k) amit tuti nem fog kifizetni mert valszeg ötödannyiba van a hamis gitár! de ajánld fel neki!

P4

(#7473) Stanley-B. válasza pentium4 (#7472) üzenetére


Stanley-B.
őstag

Hát én hamis pólót kaptam, nem gitárt :D

(#7474) 1010


1010
őstag

én most már semmit nem ertek :O
mindenhol mast irnak
ha veszek valamit az ebayen dollarba
es az 1dollarba$ akkor az hány forint
mennyit von le a paypal

[ Szerkesztve ]

(#7475) Winner_hun válasza 1010 (#7474) üzenetére


Winner_hun
félisten

A dollár ára mindig változik.
PayPal a küldő féltől nem von le semennyit se.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7476) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Elég kuka vagyok, semmit nem tudok eBay-ről, csak hogy létezik, és elvileg faszányos...

Azonban meg vagyok szorulva, Mo-n keresem a minőséget, és valahogy nem találom... Pályázok egy új fülesre, de itthon neten csak egy 1 helyen találtam meg, ott is 26.000... Felmásztam eBay-re és rögtön szembejött egy 40 US dolcsiért... 26k helyett 8k??? Ez elég húzós lenne...

Viszont nem tudom hogy lehetne megvenni, mennyi lenne szállítás, és ilyenek... Kicsit olvasgattam, annyi lejött első körben, hogy max 2 hét a szállítás. És ha USAban vagyok akkor 40 dolcsi, ha Hungaryt jelölök be, akko 55$ .... Ez azt jelenti hogy 15$-ért itt van?? Vagy az alap 40$-re jön rá az 55$? Mert az úgy eléggé semmire nem lenne jó, még úgy is jobb a 26k-nál, de 12k-nál több nem nagyon lesz rá...

Erről lenne szó

Ha valaki elég jártas segíthetne kicsit, tömören el is mondhatná, hogy regelés után hogy megy ez a cucc, mert elég szimpi így elsőre :R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#7477) beneszilo válasza hoffman_ (#7476) üzenetére


beneszilo
tag

Ez használt és a szállítás $55 lenne.

(#7478) alien_ válasza beneszilo (#7477) üzenetére


alien_
őstag

>klikk<
hoffman_ kollégának, csak félrekattintottam.. :U

[ Szerkesztve ]

Swarm is coming.

(#7479) 1010 válasza Winner_hun (#7475) üzenetére


1010
őstag

akkor ingyen vettem
jó köszi
payalt hasznalok örökre
van eg arany rud is fent megveszem azt is
kössz mester

[ Szerkesztve ]

(#7480) hoffman_ válasza beneszilo (#7477) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Hát az még nem jött le hogy használt, rookie vagyok picit :D

De 55$ csak a szállítás? 10k? Az soknak tűnik...jó jó, USA, de már láttam nem egyszer ilyen 3-5 ezrekkel dobálózni akár onnan is :(

alien_: Igen, ő kell nekem... Ha jól vettem le, akkor ez ócsóbbér van picit, és új? A szállítás pedig nem 55$? :U :B

Honnan vasásszátok ezeket az adatokat? :F

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#7481) pentium4 válasza hoffman_ (#7480) üzenetére


pentium4
senior tag

meglepő módon a keresőből :D
keress teis és szükitsd a kört a bal oldali oszlopmenübe!

P4

(#7482) Winner_hun


Winner_hun
félisten

PayPal has refused your request for a payment. However you may proceed with our own secure checkout process

Ők tiltották le a tranzakciót mivel emlékeztette őket régebbi gyanús fizetésekre.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7483) hoffman_ válasza pentium4 (#7481) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ismerem én is a keresőt :P

Arra gondoltam, hogy az honnan jön le, hogy használt :)

Mellesleg az előbb kapott link, ott nem olcsóbb, mert az nem $ hanem font :DDD Mondjuk még így is jó, 15k szállítással a 26 helyett... :R

Bár most filózok kicsit, hogy mit is akarok, de ha PXC 250 marad, akkor még úgyis jövök ;]

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#7484) pentium4 válasza hoffman_ (#7483) üzenetére


pentium4
senior tag

[link]

P4

(#7485) MEKK


MEKK
aktív tag

Hali.

Olyan problémám van hogy rendeltem 150$ értékbe a az ebay-en de még nem kaptam meg elvileg dec.16án feladták és 6-10 munkanap alatt érkezik meg a csomag. Eddig minden hiba nélkül megjöttek a csomagok de most nem akar. Kaptam egy nyomonkövető kódot de arra ezt irja ki

The U.S. Postal Service was electronically notified by the shipper on December 16, 2008 to expect your package for mailing. This does not indicate receipt by the USPS or the actual mailing date. Delivery status information will be provided if / when available. Information, if available, is updated every evening. Please check again later.

Paypal-on kifizettem.
Hogy tudom kezdeményezni a sztornózást vagy várjak még vagy mi a teendő ilyenkor?
Eladó azt mondja ő feladta a csomagot.

(#7486) pentium4 válasza MEKK (#7485) üzenetére


pentium4
senior tag

hát ez a netes shippelés első lépése!
ha ezt megcsinálta utána kell kinyomtatnia a labelt, rátenni a csomagra és elvinni a postára, utána jön az első bejegyzés hogy Accepted XY helyen, de ő baszta elvinni!
irjál neki hogy kerestesse meg a csomagot ellenkező esetben nyomsz egy claim-et+negativ feedback!

P4

(#7487) MEKK válasza pentium4 (#7486) üzenetére


MEKK
aktív tag

ezt a claim-et hol találom.
És mit is jelent az pontosan visszakapom a pénzt vagy mi?

(#7488) pentium4 válasza MEKK (#7487) üzenetére


pentium4
senior tag

my ebay en, látod a cuccot amit megvettél, ahol hagyni klell feddback et is, az ár melett lenyitod a leave feedback feliratot és resolve a problem!
végigkattintgatod és kész!
de előtte irj az eladónak hogy nézzen utána mert jelented akkor!

P4

(#7489) Zyelor


Zyelor
aktív tag

Sziasztok!
Regisztráltam az eBayre, ahol le is csaptam egy játékra. Írtam a csávónak h tud-e Mo-ra küldeni cuccot. Visszaírta, hogy ha még ma küldöm a pénzt hnap reggel fel is adja. Nah paypal el küldtem a pénzt. Erre jött a válasz, hogy nem tud Mo-ra küldeni, csak Angliába... Ha tehetem vonjam vissza a pénzt.
A kérdésem az lenne, hogy ilyenkor mi a teendő? :S

(#7490) MEKK válasza pentium4 (#7488) üzenetére


MEKK
aktív tag

Már irtam neki múlhéten hogy keresse mega csomagot azóta nem irt vissza. Még várok hét közepéig vagy még a hétvége is belefér azán jelentem. Lehet számítani arra hogy visszakapom a pénzt vagy az már elúszott?

(#7491) Zyelor válasza Zyelor (#7489) üzenetére


Zyelor
aktív tag

Írtam neki, ilyet válaszol hha pozitív visszajelzést küldök, akkor fogja visszaküldeni a pénzt, mert addig amíg ezt nem teszem meg a pénz függésben van (pending-asszem ezt jelenti). Ez nem egy átba**ás? :(( :((( :o
Mit lehetne csinálni? :S

(#7492) Winner_hun válasza Zyelor (#7491) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem tűnik korrektnek, ezek után én biztosan negatívot adnék neki aztán paypalon pénzvisszaszerzés indítása. Még a végén kitalálja hogy meg voltál vele elégedve, azért adtál pozitívat és a pénzt is bukod:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7493) Zyelor válasza Winner_hun (#7492) üzenetére


Zyelor
aktív tag

Akkor ezt csinálom, csak új nekem ez a dolog és nem tudom, hogy kell az általad leírt folyamatot csinálni... :S :(

(#7494) Winner_hun válasza Zyelor (#7493) üzenetére


Winner_hun
félisten

[KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7495) oceanearth válasza Winner_hun (#7494) üzenetére


oceanearth
őstag

Elég rosszat linkeltél. Gyakorlatilag semmi nincs jól leírva abba a hsz-be.

Szóval, akkor hogyan kapjuk vissza a lóvét??

PayPalon belül a Resolution Ceterbe kell elkezdeni. Itt a Report a problem-re kell kattolni, ezek után report a transaction problem, majd item dispute. Itt meg kell adni a trazakció egyedi kódját és már el is indíthatjuk a dispute-ot, vagyis a vitát. Ez még nem hivatalos dolog. A dispute elindítására 45 naptári napunk van és max. 20 napig hagyhatjuk nyitva a dispute-ot. 20 nap után, ha nem jutottunk dűlőre az eladóval, akkor kell kiválasztanunk az escalate to a claim opciót. Ez annyit tesz, hogy panasszá fokozzuk a vitát. Ez már hivatalos dolog, a PP emberei kivizsgálják az ügyet és ennek a vége lehet az inkasszó levonás a vétkes számlájáról.
Fontos, hogy nem kell várni 20 napig, a dispute-ot bármikor lezárhatjuk és indíthatjuk a claimet. Szerintem az egy jó módszer, hogy adunk 5 napot az eladónak, hogy viszautalja a lóvét, vagy feladja EMS a cuccot és küldjön tracking numbert. Minden nap írni kell az eladónak, hogy "You have 5 days to...", You have 4 days to..." or I will escalete the dispute to a claim. Nekem multkor amikor már csak 1 nap volt hátra jött a refund.

Sajnos ez a történt sok e-mailbe és időbe kerül, de ne aggódjunk, a pénzünket meg fogjuk kapni.

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#7496) alien_ válasza alien_ (#7402) üzenetére


alien_
őstag

Győzelem :D PayPal a javamra döntött, de szerencsére sikerült a beavatkozása nélkül elintézni a dolgot az eladóval. Visszakaptam a teljes vételárat pk-val együtt, és közben csináltam egy sokkal jobb vételt, szóval teljesen elégedett vagyok.
Az mondjuk fura, hogy a Payment Recived fül üres, egyszer csak ott volt a lóvé az account-omon, és eltűnt a Resolution Center-ből a Dispute. Akkor most lehet, hogy PayPal utalta vissza a lóvét?

[ Szerkesztve ]

Swarm is coming.

(#7497) Zyelor válasza oceanearth (#7495) üzenetére


Zyelor
aktív tag

Köszi ezt a szép hosszú leírást!
Azt írja a tag, h már visszaküldte a pénzt, de érdekes módon még nem kaptam meg... Ezt írta tegnap este... Akkor kamu nem?

(#7498) Stanley-B. válasza Zyelor (#7497) üzenetére


Stanley-B.
őstag

Azért rögtön nem érkezik meg a számládra az összeg, olyan 2-3 nap.

(#7499) Zozzant válasza Zyelor (#7497) üzenetére


Zozzant
addikt

Paypalon refunded-ként megtalálod a history-ban ha visszaküldte, gyakorlatilag azonnal. Utána pár nappal jelenik meg az itthoni számládon.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#7500) Zyelor válasza Stanley-B. (#7498) üzenetére


Zyelor
aktív tag

Okés, akkor kivárom :) De nem a számlámra, hanem a paypalemre várom az összeget... Bár igaz ott nincs beállítva most bankkártya... :S De attól meg kellene jönnie a paypalre nem?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.